Marc-André ter Stegen

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.06.25. 20:29:02

hank1ee írta:Ne felejtsétek el, hogy Claudio Bravo már 31 éves, 2 évig tud még szvsz a legmagasabb szinten védeni...
Kapus poszton a 31 a legjobb szinte. 36-37 éves koráig is simán elvédhet a legmagasabb szinten akár, de Van der Sar pl 40 körül vonult vissza.. Úgyhogy Bravoban van még egy olyan 5-6 év legalább a legmagasabb szinten - annyit meg MatS nem fog várni.
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.06.25. 20:25:38

Ne felejtsétek el, hogy Claudio Bravo már 31 éves, 2 évig tud még szvsz a legmagasabb szinten védeni. Ter Stegen még bizonytalan bizonyos dolgokban, nagyon fiatal, ráfér egy tapasztaltabb kapus "tanítása". Eleinte Bravo lesz a kezdő szerintem, már csak a ligában való tapasztalata és a vb-n nyújtott teljesítménye miatt is, de Ter Stegen ugyanúgy fog kapni majd lehetőséget.

Eleinte rossz döntésnek tartottam két ilyen képességű kapus versenyeztetését, de józanabb fejjel azt mondom, nem volt rossz döntés. Elválik, mi lesz belőle, Ter Stegen nagyon alázatos kapus, nem fog a falnak menni, ha meg kell harcolnia egy nála majdnem egy évtizeddel idősebb emberrel a posztért. Úgyis tudja, hogy ha megbízhatóan és jól fog védeni, - ahogy eddig is tette Németországban - hosszútávon, akár 8-10 évig is védheti majd a Barca kapuját. De maradjunk csak a jelenben. Kíváncsi vagyok, mi lesz.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2014.06.25. 20:15:37

zola8787 írta:
Alfa írta:
palesz77 írta:Kíváncsi leszek, hogy kié lesz jövőre az '1'-es mez. Általánosságban nincs túl nagy jelentősége ezeknek a számozásoknak szerintem, de itt azért jelzés értékű lehet majd. Én bízom benne, hogy MatS kapja meg.
Zubi már lenyilatkozta , hogy Stegené lesz még a leigazolásánál amikor még Bravot nem akarták leigazolni tehát sztem nem fog semmit se jelenteni , hogy kinek a hátán lesz az 1-es. Egyébként én örülök Bravo érkezésének mert ez egyrészt mutatja azt , hogy Enriquenek van beleszólása a dolgokba másrészt komoly versenyre tudja sarkalni mindkét kapust , és szerintem Stegen nem fogja bírni azt a nyomást ami miatt távozott Xavi Valdés és Tata
Ha övé az 1es, akkor ő lesz a kezdő kapus. Ezzel nincs is gond, de azzal már van, hogy egy cserekapusért kifizetünk 12 milliót, aki kb a kupában fog védeni. Amúgy ezzel se lenne bajom, ha a védelemre kifizetnénk vagy 80 milliót, előre + középpályára + 80at, ilyen viszont nem lesz, gondolom maradt vagy 25-30 igazolni, hozunk egy csatárt és lesz 5 védőnk a szezonra meg vagy 8 csatár, mert Bojan-ékat a kutya se fogja elvinni. Na mind1.
Rohadtul nem jelent semmit az az 1-es szám a mezen hidd el nem az lesz a kezdő aki megkapja az 1-est mert szerintem időközben fog kiderülni , hogy ki lesz a kezdőkapus
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19485
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2014.06.25. 18:08:19

Számomra egyértelmű, hogy Bravo kéne kezdjen a kapuban, de az idő eldönti. (+ Lucho)
Kép
Kép
Kép
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2014.06.25. 17:59:46

Alfa írta:
palesz77 írta:Kíváncsi leszek, hogy kié lesz jövőre az '1'-es mez. Általánosságban nincs túl nagy jelentősége ezeknek a számozásoknak szerintem, de itt azért jelzés értékű lehet majd. Én bízom benne, hogy MatS kapja meg.
Zubi már lenyilatkozta , hogy Stegené lesz még a leigazolásánál amikor még Bravot nem akarták leigazolni tehát sztem nem fog semmit se jelenteni , hogy kinek a hátán lesz az 1-es. Egyébként én örülök Bravo érkezésének mert ez egyrészt mutatja azt , hogy Enriquenek van beleszólása a dolgokba másrészt komoly versenyre tudja sarkalni mindkét kapust , és szerintem Stegen nem fogja bírni azt a nyomást ami miatt távozott Xavi Valdés és Tata
Ha övé az 1es, akkor ő lesz a kezdő kapus. Ezzel nincs is gond, de azzal már van, hogy egy cserekapusért kifizetünk 12 milliót, aki kb a kupában fog védeni. Amúgy ezzel se lenne bajom, ha a védelemre kifizetnénk vagy 80 milliót, előre + középpályára + 80at, ilyen viszont nem lesz, gondolom maradt vagy 25-30 igazolni, hozunk egy csatárt és lesz 5 védőnk a szezonra meg vagy 8 csatár, mert Bojan-ékat a kutya se fogja elvinni. Na mind1.
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2549
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2014.06.25. 17:48:26

Chino írta:Ez szinte biztos, hogy LE döntése volt. A Stegen-ügybe már nem tudott beleszólni, mikor kinevezték, már megvolt a német, de ő minden bizonnyal nem őt akarta, hanem Bravo-t.
Jól van, de miért nem lehet akkor rugalmasabbnak lenni? Stegen a jövő, tehetséges kapus, nagyon sokra viheti. Mi a francnak kell beleszrni a levesbe, teljesen feleslegesen? Ha tényleg Enrique döntése volt, óriási pacsi...
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2014.06.25. 17:38:24

palesz77 írta:Kíváncsi leszek, hogy kié lesz jövőre az '1'-es mez. Általánosságban nincs túl nagy jelentősége ezeknek a számozásoknak szerintem, de itt azért jelzés értékű lehet majd. Én bízom benne, hogy MatS kapja meg.
Zubi már lenyilatkozta , hogy Stegené lesz még a leigazolásánál amikor még Bravot nem akarták leigazolni tehát sztem nem fog semmit se jelenteni , hogy kinek a hátán lesz az 1-es. Egyébként én örülök Bravo érkezésének mert ez egyrészt mutatja azt , hogy Enriquenek van beleszólása a dolgokba másrészt komoly versenyre tudja sarkalni mindkét kapust , és szerintem Stegen nem fogja bírni azt a nyomást ami miatt távozott Xavi Valdés és Tata
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7333
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.06.25. 17:21:33

Rinku írta:
visca el barca írta:http://www.youtube.com/watch?v=tK8n3_PirU4

:lol:

nekem azért hiányozni fognak :D
Így egy hónapos késéssel is, de igen, ez volt az... :D Borzalmas nézni, 2 évet öregedtem ez alatt az akció alatt, azóta is kísért álmaimban ez a jelenet... :D

Btw nem értem, hogy miért Bravo. Értem, hogy jó kapus, és pont ezért nem értem, hogy miért őt kellett hozni, miért nem egy gyengébbet, CSEREkapust. Tényleg nagyon ügyesen véd a vb-n is, hogy várhatja el akárki is, hogy a karrierje csúcsán, ilyen teljesítménnyel padozzon egy kölyök mögött? Nem is beszélve arról, hogy ha ő fog játszani, akkor Stegen nem fog úgy fejlődni, ahogy kéne neki. Kölcsönösen ütik, kioltják egymást, hiába volt olcsó mindkettő, fatális hibának tartom. Rossz vége lesz ennek...
Ez szinte biztos, hogy LE döntése volt. A Stegen-ügybe már nem tudott beleszólni, mikor kinevezték, már megvolt a német, de ő minden bizonnyal nem őt akarta, hanem Bravo-t.
Forca Barca!!!!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.06.25. 17:21:33

én azzal áltatom magam, h MATS első számú kapus lesz, és csak azért hozták bravot, hogy ha ne adj isten a német oriási bakiparádéba kezdene, mégse egy klasszikus cserekapus pótolja, és ne kelljen pánikolni.

persze ez nem így lesz, de adná ég h igazam legyen.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2549
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2014.06.25. 16:38:15

visca el barca írta:http://www.youtube.com/watch?v=tK8n3_PirU4

:lol:

nekem azért hiányozni fognak :D
Így egy hónapos késéssel is, de igen, ez volt az... :D Borzalmas nézni, 2 évet öregedtem ez alatt az akció alatt, azóta is kísért álmaimban ez a jelenet... :D

Btw nem értem, hogy miért Bravo. Értem, hogy jó kapus, és pont ezért nem értem, hogy miért őt kellett hozni, miért nem egy gyengébbet, CSEREkapust. Tényleg nagyon ügyesen véd a vb-n is, hogy várhatja el akárki is, hogy a karrierje csúcsán, ilyen teljesítménnyel padozzon egy kölyök mögött? Nem is beszélve arról, hogy ha ő fog játszani, akkor Stegen nem fog úgy fejlődni, ahogy kéne neki. Kölcsönösen ütik, kioltják egymást, hiába volt olcsó mindkettő, fatális hibának tartom. Rossz vége lesz ennek...
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.06.25. 15:11:57

Kíváncsi leszek, hogy kié lesz jövőre az '1'-es mez. Általánosságban nincs túl nagy jelentősége ezeknek a számozásoknak szerintem, de itt azért jelzés értékű lehet majd. Én bízom benne, hogy MatS kapja meg.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.05.26. 19:06:30

http://www.youtube.com/watch?v=tK8n3_PirU4" target="_blank

:lol:

nekem azért hiányozni fognak :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2549
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2014.05.26. 17:07:15

visca el barca írta:Szeretek játékban lenni, és néha rizikót vállalni. Manapság azt hiszem, benne van a játékban, hogy néha rizikót kell vállalnunk. Ilyen a stílusom.

pintyő örökségét vinni kell valakinek tovább :lol:
Amikor a 2011-s Barca-Realon (Spanyol-kupa döntő) 0:0-nál olyan 80. perc magasságában a kaputól 25 méterre elkezdett cselezni, ott öregedtem vagy 5 évet. :)

Reina szvsz azonnal megvenné a fapadosra a jegyet, ha ilyen álláshirdetést adna fel a klub... :lol:
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2014.05.26. 16:56:35

visca el barca írta:pintyő örökségét vinni kell valakinek tovább :lol:
:) majd jön a skorpióvédés, meg Higuitát is megszégyenítő félpályáig felvitt labdák :D
csak úgy pislogni fogunk...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Capon 2014.05.26. 17:24:34-kor.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.05.26. 16:25:13

Szeretek játékban lenni, és néha rizikót vállalni. Manapság azt hiszem, benne van a játékban, hogy néha rizikót kell vállalnunk. Ilyen a stílusom.

pintyő örökségét vinni kell valakinek tovább :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.05.25. 19:49:25

pinto az más kategória, ő nem a "lábbal gyenge" csoport, hanem a bohóc egység tagja.
ha minden egyes szituban, ahol nekiállt cselezgetni vagy elszórakozta hátul, felrúgja az ellenfél térfelének közepére, semmi gond nem lett volna, és pont ezt várom el mats-től is, hogy ha necces a szitu, húzza fel.
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2014.05.25. 18:17:24

shutterisland írta:ezt csak példaként hoztam fel, hogy a nyelvtudást is olyan bagatell dolognak érzem, mint azt, hogy lábbal mennyire jó.

Azért ilyet mondani az idei év utolsó hónapja után Barca szurkolóként nagyon meleg dolog...
Látjuk, hogy mit jelent az, ha valaki biztos lábbal (Valdes), és ha valaki nem (Pinto) !

Meccsenként legalább 3-4 kínosan meleg szitu lett abból, hogy a védőnknek el kellett gondolkodnia rajta, hogy hazamerje-e adni az analfabéta Pintonak vagy ne ! Ebből már jött a hezitálás, és a rossz döntés, pontatlanság ! Amikor pedig valami csoda folytán úgy döntött valamelyik, hogy megpróbálja játékba hozni a portást, abból az ellenfél jöhetett bedobással ahelyett, hogy mi kezdhettünk volna támadásépítésbe. Igenis az egyik legfontosabb feladata a Barca portásának, hogy lábbal minimum átlagon felüli képzettséggel rendelkezzen !
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.05.23. 13:15:15

Fiatal,tapasztalt
milyen furán néz ki egymás mellett a kettő, de itt is igaz.
pár hete töltötte be a 22. életévét, de már van neki 127 tétmeccse a mönchengladbach felnőtt csapatával + 4 válogatott meccse, az nem rossz.
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2577
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.05.23. 08:44:30

Szerintem nagyon jó üzletet kötöttünk vele!Fiatal,agilis,megbízható,tapasztalt,olcsó is volt és nem mellékesen 7 centivel (189 cm magas) magasabb Valdesnél! 8)
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2014.05.23. 06:56:15

12 millió nem sok, plusz még a VB sem játszik közre neki, szóval teljes erőbedobással kezdheti a szezont.

Első igazolás: tökéletes Kép
"And my heart will leave you never."
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.05.23. 01:19:15

ezt csak példaként hoztam fel, hogy a nyelvtudást is olyan bagatell dolognak érzem, mint azt, hogy lábbal mennyire jó.

volt 1-2 eset, amikor idióta gólt kapott egy hazaadásból, de szerintem minden kapusnak vannak potyái.
ez alapján nem könyvelném el lábbal analfabétának, mert a másik 562 esetben meg mondjuk megoldotta.
mint írtam, itt csak fejlődni fog ebben, és szerintem nagyon alacsony hibaszázalékkal hozni fogja a kötelező hátsó passzokat.

amikor meg ég a ház, többen letámadják vagy nehéz szituban van, akkor nem kell hátul bohóckodni, fel kell rúgni.
sőt, sokszor határozottan örülnék neki, ha nem cicáznánk annyit hátul necces szituációkban, mert mindig a tűzzel játszunk, főleg ha egy jobban letámadó csapat az ellenfél.

aztán mivel fizikailag gyenge a csapat, és sok párharcot veszít levegőben, lehet, hogy 2-3%-kal kisebb lesz a labdabirtoklásunk, ha ilyenkor felvágja mezőnybe, de legalább nem kapunk olyan ovis gólokat, mint valamelyik klasszikuson az első percben benzema jóvoltából.
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1596
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2014.05.23. 00:15:36

Tudtommal Marc már tud spanyolul, hiszen 1.5 éve tanulgatja. Cikk is volt róla hogy tanárhoz járt
94:39 6 - 1
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2014.05.22. 23:51:01

shutterisland írta:nyilván bele kell tanulnia abba, hogy itt aktívabban beveszik, de nem kell ezt túlbonyolítani.
ha necces a szitu, akkor rúgja fel mezőnybe a helyett, hogy bohóckodunk hátul, átlagban kb minden második meccsen adunk egy helyzetet ebből az ellenfélnek.
annyit pedig a mi edzéseinken (feltételezem, hogy itt az átlagnál nagyobb hangsúlyt fektetnek a kapusok passzolási készségeinek fejlesztésére is) fejlődni fog, hogy a könnyebb szitukat megoldja.

picit ez mindig is túl volt reagálva, olyan, mint mikor egy kapusnál valaki szóvá teszi, hogy tudja e a nyelvet vagy nem.
mégis mennyi idő megtanulni a kulcsszavakat, hogy hosszú,rövid,fogd az embert,figyelj,stb.
2 hét ?
hát nem biztos, hogy 2 hét, pl: "Kedves újdonsült nagyszerű csapattársaim. Az elkövetkezendő 25-30 végső percet nagyon húzzuk meg, esztétikailag kifogástalannak szeretném látni az előttem lévő hátsó alakzatot, főleg akkor, amikor hozzám kerül a labda. Na az ez utáni szituációban a jobb oldalon pihekönnyű léptekben szökdeljen előre a nagyra törő Alves/Benatia/jhv, de addig is amíg ő lekezeli a labdát és keresi a támadójátékosokat, addig a többi védőjátékos tolódjon egy kicsit arrébb, nehogy az legyen, hogy a jhv nem ér vissza, így ezt megakadályozhatjuk.
Vagy így (amihez elég a 2 hét): fuss b.zdmeg, dobom!!!! :mrgreen:
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2014.05.22. 23:13:35

Amúgy szimpatikus, csendes, visszafogott srácnak tűnik.

Ha meg valami nyelvi akadály lesz, akkor Mascherano papa majd elmagyarázza neki, ahogy Afellay-nak is:
https://www.youtube.com/watch?v=RvPZBRXWu7k

Sok Sikert neki, szép évei lehetnek itt!
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.05.22. 22:32:06

nyilván bele kell tanulnia abba, hogy itt aktívabban beveszik, de nem kell ezt túlbonyolítani.
ha necces a szitu, akkor rúgja fel mezőnybe a helyett, hogy bohóckodunk hátul, átlagban kb minden második meccsen adunk egy helyzetet ebből az ellenfélnek.
annyit pedig a mi edzéseinken (feltételezem, hogy itt az átlagnál nagyobb hangsúlyt fektetnek a kapusok passzolási készségeinek fejlesztésére is) fejlődni fog, hogy a könnyebb szitukat megoldja.

picit ez mindig is túl volt reagálva, olyan, mint mikor egy kapusnál valaki szóvá teszi, hogy tudja e a nyelvet vagy nem.
mégis mennyi idő megtanulni a kulcsszavakat, hogy hosszú,rövid,fogd az embert,figyelj,stb.
2 hét ?
Válasz küldése