FC Barcelona 18/19

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Mit tippelsz szezon végére?

Nem nyerünk 1 kupát se a 3-ból
24
18%
Megnyerjük a Bajnokságot
21
16%
Megnyerjük a BL-t
3
2%
Megnyerjük a Kupát
15
11%
Megnyerjük a Bajnokságot és a Kupát
28
21%
Megnyerjük a Bajnokságot és a BL-t
11
8%
Megnyerjük a BL-t és a Kupát
1
1%
Triplázunk
32
24%
 
Szavazatok száma: 135
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2015.09.18. 22:24:10

Amúgy szerintem inkább győzzünk "csak" 2-0-ra a Levante ellen és nyerjük meg a szerdai meccsünket, mintsem lőjünk nekik 6-ot, de Vigoból csak egy pontot hozzunk el. Persze én is örülnék már egy nagyobb arányú győzelemnek, de most a legfontosabb, hogy hozzuk a 3 pontokat.
Kép
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2015.09.18. 21:55:03

palesz77 írta:Statok 08/09 óta minden szezon első 7 tétmeccséről. Az azért kemény, hogy 11 gólt kaptunk.. Mondjuk ebből 10 MAtS hibája, szóval annyira nem vészes a dolog. A helyzetkihasználás is elég döcögősen megy egyelőre, érződik még a szezon eleji forma nagyon, de hát még szezon eleje van, szóval ez nem meglepő.. :D Viszont nekem azért már hiányzik egy igazi gála, a Levantét jó lenne ha otthon kitömnénk. Tudom, hogy az 1-0 is 3 pont, és az a lényeg, hogy a Real előtt legyünk, stbstbstb, de nekem hiányzik egy felszabadult, gólokban gazdag meccs, remélem a srácok tesznek majd azért, hogy jókedvem legyen.. :mrgreen:
Majd a Levante ellen :lol: =D>

Ezaz első 3 meccs nagyon durva párosítás volt akárhogy nézzük:
*rögtön idegenben a Bilbao ellen a San Mamesben, ahova köztudottan nem nyerni járnak még a nagyok sem, és a tavalyi 5-2-es diadal előtt legutóbb ha jól tudom valami 2009-ben tudtunk ott nyerni
*Malaga ellen, ami tavaly oda-vissza a mumusunk volt(nameg a játékvezetés is)
*Atletico ellen rögtön a 3-madik körben ráadásul a Vicente Calderonban, ahova szintén még a legnagyobbak se győzni járnak sokszor.

Őszíntén, ott amilyen tempót letoltunk az első 60 percben, az valami kegyetlen volt, csakúgy bámultam, már az első percben úgy mentünk mintha kieséses körben hátrányban lennénk az utolsó 10 percben , ráadásul Messi nélkül is =D> És azért azt se felejtsük el hogy vállogatott szünet után közvetlenül, ami nálunk köztudottan vissza szokott venni a játékosokból.

Én nem aggódok("csak" a sérülések miatt), ezeket a meccseket amiket most lehoztunk 1-0-ákra, úgy hoztuk le hogy tavaly-tavalyelőtt az ilyen meccseken 1 gól sem akart bepattanni.

Szerintem igenis nagy teljesítmény, hogy ezt a 3 fordulót lehoztuk fullosan, úgy hogy nekünk volt a legnehezebb sorsolás és egyedüli 100%-osak vagyunk.

Aztán most jöhet a parádé a Levante ellen, remélem megint elrakunk egy 5-6 gólt nekik =D> :mrgreen:
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.09.18. 19:59:22

Statok 08/09 óta minden szezon első 7 tétmeccséről. Az azért kemény, hogy 11 gólt kaptunk.. Mondjuk ebből 10 MAtS hibája, szóval annyira nem vészes a dolog. A helyzetkihasználás is elég döcögősen megy egyelőre, érződik még a szezon eleji forma nagyon, de hát még szezon eleje van, szóval ez nem meglepő.. :D Viszont nekem azért már hiányzik egy igazi gála, a Levantét jó lenne ha otthon kitömnénk. Tudom, hogy az 1-0 is 3 pont, és az a lényeg, hogy a Real előtt legyünk, stbstbstb, de nekem hiányzik egy felszabadult, gólokban gazdag meccs, remélem a srácok tesznek majd azért, hogy jókedvem legyen.. :mrgreen:
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2015.09.16. 23:28:27

Nagyon nincsenek jó érzéseim az idei szezonnal kapcsolatban. Se a középpályára, se az MSN mögé nincs minőségi cserénk. Turannak szerinten minimum kell majd egy hónap mire formába lendül, és csatárt is kell majd igazolnunk.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2015.09.11. 19:30:29

Zozzy 5 írta:mostanában ez a sportmelltartó mi célt szolgál egyébként a srácokon edzésen?
Méri, hogy:
- mennyit futott
- milyen sebességgel futott
- mennyit sprintelt/kocogott/sétált
- milyen tempóban gyorsult/lassult
- milyen erőhatások érték a testét mozgás közben
- hogy dolgozott a szíve
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.09.11. 19:27:08

Zozzy 5 írta:mostanában ez a sportmelltartó mi célt szolgál egyébként a srácokon edzésen?
Gondolom, a szívverést, meg az ilyesmiket mérheti.
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8567
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.09.11. 19:20:22

mostanában ez a sportmelltartó mi célt szolgál egyébként a srácokon edzésen?
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2015.09.08. 17:04:19

Rakitic, Vermaelen és Arda visszatértek a csapathoz, és reggel már a társakkal edzettek.
"And my heart will leave you never."
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.09.03. 20:20:42

Azért belegondolva elég erős maradt/erősebb lett a keretünk. Van két top kapusunk a védelem úgy néz ki méginkább megerősödött, ha Vermaelen tartja a formáját (lekopogva) van 3 játékos aki harcolhat a kezdő pozícióért. Gyakorlatilag egy új igazolás. Plusz egy Bartra-Mathieu páros) És akkor ott van Vidal, Alves helyére, aki akár még amolyan jolly joker is lehet. A középpályán Rakitic és Ini mellett ott van Rafinha és lassan Arda is jön. Egyedül a támadósorban rövid a kispad, viszont Suarez és Messi is bőven hozzászokott, hogy végigtoljon egy szezont, akár rotálás nélkül is. Ugyanakkor a kisebb vagy lefutott meccseken biztos lekapja Neymart vagy Lajost LE. Itt inkább komolyabb sérülésektől lehet tartani.y

Szóval mindent egybevetve szerintem nem olyan vészes a helyzet, mint ahogy sokan itt látták/látják, elsősorban a padot illetően.Igaz, hogy Arda és Vidal csak januártól lesz, de szerintem bőven jó a keretünk. Nem lehet és nem is szerencsés minden posztra ugyanolyan szintű játékosokat tenni, ezt főleg az RM példáján láthattuk.
Forca Barca!!!!
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.09.03. 17:36:28

messideco írta:Mi lesz így velünk? :(
Mondjuk ahhoz képest, hogy kizártak minket az átigazolási szezonból, az 50 millió sem kevés.. :lol:
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2015.09.03. 17:16:28

Kép

Mi lesz így velünk? :(
"And my heart will leave you never."
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2015.08.27. 21:05:56

Szerintem egyértelmű hogy a BL a legfontosabb és a legnehezebb is. A bajnokságban nyugodtan megengedhetsz magadnak 1-1 teljesen kuka meccset, viszont a Bl.be a csoportkör után 20 perc kihagyás is végzetes lehet.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2015.08.27. 20:50:54

A bajnokság olyan küzdelemsorozat, ami első sorban a csapaton és a vezetésén múlik,. a kupában a véletlen momentumoknak nagyobb a szerepe. Ezért a bajnoki cím alap, arra lehet tervezni, újratervezni szükség esetén. A BL kieséses szakaszára módszeresen felkészülni nem lehet. Ott minden meccset külön kell tekinteni és a rákészüléssel és a meccs alatti jó edzői döntésekkel megnyerni.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.08.27. 20:12:33

Ezt elfogadom, mert a kupa meg a bajnokság közt valóban ez a legnagyobb különbség (mármint, hogy 1 meccs és reszeltek), de többek között ezért is ér többet a szememben a Liga győzelem, mert egész évben kell folyamat jól teljesíteni (kupában egy jó forma pár hétre és ott lehet lenni, olaszok nagymesterei ennek). Itt van 38 meccs, nincs mellébeszélés, mert mindenki mindenkivel és láthatjuk, hogy elég szoros a verseny az utóbbi években. Itt nincs kérdés, hogy aki a végén első az valóban a legjobb teljesítményt nyújtotta 9 hónapon át. Plusz tradíció. Pénzben valóban a Bl jobban fizet ez is szempont.

Nehézségre meg hát olyan, hogy sorsolás függő is. De vegyük a tavalyit:
PSG-Apoel-Ajax majd City-PSG-Bayern-Juve
A bajnokságban meg ott van egy RM_Atletico páros, akik Európa top 10 csapatában benne vannak alsó hangon, de nem leődnék meg ha top5... Sevilla EL győztes, nem hiszem hogy sokkal gyengébb mint egy City vagy Juve (pont kiderülhet majd bár nyilván más keretek és csak érdekesség lehet).Szóval akkor ott vagyunk, hogy teszem azt Rm=Bayern, Atletico=PSG, Sevilla=City/Juve, Valencia=City/Juve. Ajax Apoel erősség meg van. Ez nyilván csak játék, meg egyenlőség nincs is, de pl amennyivel jobb az Atletico annyival lehet rosszabb a Valencia. Szerintem több keményebb meccsünk van a bajnokságban.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.08.27. 19:50:57

Bob_Marley írta:INem akarok számokba nagyon belemenni, de teszem azt "csak" 7 csapat az ellenfél (elég egy degradáló kifejezés ). Ez koránt sincs így, helyezéstől függetlenül Bilbao, Betis pálya, Vigo mind mumus pályák és akkor még ott van a rangadó az Espanyol ellen idegenben, ami szintén nem egyszerű. Getafe szintén nem sétagalopp, Sociedad? És akkor még ott vannak a frissen feljutó vagy éppen jó idényeket produkálók. Na de vegyük azt, hogy Atletico-Sevilla-Valencia-RM-Villareal ötös oda vissza rögtön 10 meccs és ne mondja nekem senki, hogy a maradék 28 az smafu. Spanyolországban tradíciói vannak a párharcoknak, egy Betis ha 8 ember kellene kiállni és u15 emberekkel, akkor is utolsó vérig küzd egy RM vagy Barcelona ellen. Ugyanez igaz a fentebb felsoroltakra. BL-ben meg kell 13 meccs ha jól számoltam, na ennél egészen biztosan hogy több kemény meccsünk van a bajnokságban. Nyilván vannak olyanok, akik játékerőben nem tudnak versenybe szállni a nagyokkal és vannak nagyobb arányú győzelmeink, s hazai pályán azért nagyjából esélyesek vagyunk mindig, de idegenben más kávéház.
Én nem hajlok igazán egyik felé sem (bár első duplázóként nem lenne gyenge), de azért ne felejtsd el, hogy a bajnokságban több botlás belefér, mint a BL-ben. Ott elég egy gyenge meccs aztán reszeltek. Ráadásul itt van az Atletico, Real, Valencia, Sevilla, Villarreal ötös. A BL-ben ez utóbbi háromnak például nagyon örülne már a legjobb 16 között is a csapatok 2/3-a. Nézd meg most a Sevilla-t. Meglehet, hogy még a csoportból sem mennek tovább, itthon meg az egyik legnagyobb rangadó. Arról nem is beszélve, hogy milyen idegenbeli meccsek lehetnek. Moszkvába, Kijevbe, Donyeckbe stb. utazgatni nem túl örömteli.
A kiemelt résszel nem feltétlenül értek egyet, egy Getafe, Sociedad stb. meccsek ha keménynek számítanak, akkor sok esetben egy negyedik kalapos is nagyon durva. Ha úgy veszem akkor a győzelemhez kell kb. 7-9 igazán kemény meccs és nem Villarreal szintű ellenfelek ellen. Az szerintem egyértelmű, hogy sokkal nehezebb találkozók vannak és mondhatod, hogy vannak mumusok stb., de a ligában lehet javítani, míg a Bl-ben egyszer hibázol és lehet, hogy mehetsz haza.
A lóvé meg már csak hab a tortán.
Forca Barca!!!!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.08.27. 18:17:39

Idehozom, mert a Stegen topikban nagyon off lett volna már.
HungaroBarca írta: Az hogy mi a fontosabb az nálam szubjektív, de megpróbálok érveket felhozni amellett hogy a bajnokság csak 2. a BL után.
1. Lehet hogy kevesebb mérkőzésből áll ,de színvonalasabb sokkal a bajnokságnál tekintve hogy a 20 csapatból jó ha 8-9 támadni mer ellenünk mert a maradék 11-12 úgy van vele hogy ellenünk még a 2-0-ás vereséggel is kiegyeznének a döntetlen pedig csodaszámba megy főleg hogy ha a Capm Nouban kell játszaniuk de néha vannak kivételes esetek...(a BL-el csak PL tudja felvenni a versenyt mint bajnokság mert egy United- Palace meccsen több esély van a meglepetésre mint egy Barca- Getafén.)
2.Főleg most a Címvédés nagyobb szó a BL-ben mint a Bajnokságban mert azt még senki nem csinálta meg a BL-ben a Bajnokságban pedig nem egyszer a Barca is megcsinálta.
3. Nem szeretek ezzel dobálózni de ez tény a BL megnyeréséért több pénz jár mint a Bajnokságért mert ugye már azért is mert már azért pénzt kap egy csapat mert benne van a csoportkörben...
Nem akarok számokba nagyon belemenni, de teszem azt "csak" 7 csapat az ellenfél (elég egy degradáló kifejezés ). Ez koránt sincs így, helyezéstől függetlenül Bilbao, Betis pálya, Vigo mind mumus pályák és akkor még ott van a rangadó az Espanyol ellen idegenben, ami szintén nem egyszerű. Getafe szintén nem sétagalopp, Sociedad? És akkor még ott vannak a frissen feljutó vagy éppen jó idényeket produkálók. Na de vegyük azt, hogy Atletico-Sevilla-Valencia-RM-Villareal ötös oda vissza rögtön 10 meccs és ne mondja nekem senki, hogy a maradék 28 az smafu. Spanyolországban tradíciói vannak a párharcoknak, egy Betis ha 8 ember kellene kiállni és u15 emberekkel, akkor is utolsó vérig küzd egy RM vagy Barcelona ellen. Ugyanez igaz a fentebb felsoroltakra. BL-ben meg kell 13 meccs ha jól számoltam, na ennél egészen biztosan hogy több kemény meccsünk van a bajnokságban. Nyilván vannak olyanok, akik játékerőben nem tudnak versenybe szállni a nagyokkal és vannak nagyobb arányú győzelmeink, s hazai pályán azért nagyjából esélyesek vagyunk mindig, de idegenben más kávéház.

A szubjektív résszel egyetértek, de azt azért látni kell, hogy a bajnokság megnyerése a katalánok szemében is többet ér, mert protestálás a spanyol rendszer ellen. Legjobb kifejezése az elszakadásra való törekvéseknek.
Kép
Kép
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.08.26. 23:15:19

Babunski és Samper is csatlakoztak az első csapattal edzők táborába ma Gumbau és Cámara mellé.
S.Agüero írta:http://www.fcbarcelona.com/football/first-team/staff

Ezek szerint kiadó még a 7-es, 16-os és a 22-es mezszám.
Vidal gondolom, 22-es lesz, Arda meg 16-os. Yarmolenko/Nolito meg megkapja télen a 7-est. :mrgreen:
Szerintem Arda 7-es lesz amúgy, a 16-os olyan semmilyen szám. :D (Tudom-tudom, Busi.. :D )
Slither írta:Új topik az új idénznek. :wink:
Biztos kötöszködő kis ...-nak tartasz majd, de a Barca Meccsek meg az igazolások topicban még mindenhol 14-15 van a névben. :oops: :D
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.08.26. 19:29:39

http://www.fcbarcelona.com/football/first-team/staff" target="_blank

Ezek szerint kiadó még a 7-es, 16-os és a 22-es mezszám.
Vidal gondolom, 22-es lesz, Arda meg 16-os. Yarmolenko/Nolito meg megkapja télen a 7-est. :mrgreen:
Avatar
Slither
Almighty Admin
Hozzászólások: 7203
Csatlakozott: 2006.11.25. 23:02:44
Tartózkodási hely: A világ közepe
Kapcsolat:

2015.08.25. 14:52:49

Új topik az új idénznek. :wink:
Lezárt