Ousmane Dembélé

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2182
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2021.12.31. 20:06:59

Chino írta:
2021.12.31. 19:01:31
Én nagyon szeretném/szerettem volna hogy maradjon, mert nagyon sokat adhatott volna a csapatnak. De nem ilyen áron.
A Sporton volt egy cikk, miszerint Xavi is berágott rá, mert 20.-án leültek beszélni és Dembélé azt mondtaa, hogy maradni akar és Sissokoval is közölni fogja és eszközölje ki. Erre most 20 milliós aláírási és 15 miiliós ügynöki bónuszt kérnek a 20 millis fizetés mellé, Xavi pedig "becsapottnak" érzi magát.
A Newcastle megadná, de most arra várnak, hogy a PSG jelentkezzen.
Szerintem egy szuper játékos, csak sajnos sokan lenézik itt. Viszont nálunk eddig nem tudta megmutatni mire képes, mivel nem azt a játékot játsszuk, ami fekszik neki. Ezért annyira nem zavar ha megy. Ha jó helyre kerül nagyot fog szólni.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.12.31. 19:01:31

Én nagyon szeretném/szerettem volna hogy maradjon, mert nagyon sokat adhatott volna a csapatnak. De nem ilyen áron.
A Sporton volt egy cikk, miszerint Xavi is berágott rá, mert 20.-án leültek beszélni és Dembélé azt mondtaa, hogy maradni akar és Sissokoval is közölni fogja és eszközölje ki. Erre most 20 milliós aláírási és 15 miiliós ügynöki bónuszt kérnek a 20 millis fizetés mellé, Xavi pedig "becsapottnak" érzi magát.
A Newcastle megadná, de most arra várnak, hogy a PSG jelentkezzen.
Forca Barca!!!!
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 859
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.12.31. 17:42:03

1994barca írta:
2021.12.31. 09:06:14
Szia!
Ne is válasszon minket ez a “focista”! Amit a Dortmundnál még anno csinált na az ad indokot, hogy sokan ellenségesek vele kapcsolatban… most meg már akkora sztárnak érzi magát mint, ha az elmúlt 4 évben klasszis szinten tolta volna! Ő és Coutinho az évszázad bukásai! Menjen mind2 amerre lát
Gondolom piramis miatt lett törölve a hsz-od.
Én nem érzem azt,hogy olyan nagy sztárnak érzi magát. Lehet,hogy így van, de ez csak spekuláció.
Megint egy személyes példa: Keresel valamennyit, majd azt mondják,hogy keress fele ennyit, meg ki is szorulhatsz a csapatból és évekre ideláncolunk NEKÜNK előnyös szerződéssel. Szerintem minimum te is elgondolkodnál,hogy jobb, biztosabb helyen egy másik cégnél megmaradhatna a fizetésed is.
Akkor most sztárnak képzelnéd magad,mert elmennél?

A dortmundi akciója megosztó volt itt a fórumon, de a Barca egyértelműen adta alá a lovat. Ez megint ilyen kétszínű dolog, hogy valamire kvázi kérjük a játékost, aztán sírunk, ha valünk kicsit is hasonlót tenne.

Illetve könnyen mondod,hogy ne válasszon minket, az "ilyen focista". Aztán mikor épp lecsúszunk a BL helyről is,mert megint nulla csatárunk lesz, akkor meg lehet fejet vakarni. Meg Bartozni. Mindazonáltal én nem csak Dembelére értettem ezt a választás dolgot. Persze nem mindegy,hogy ki mennyit ajánl, de van sok szubjektív érv is,amit a játékos mérlegel. Számít a klub imidzse, számít az ismerős játékosok véleménye stb. A PSG végtelen pénzzel megteheti,hogy úgy bánik a játékosokkal,ahogy, de a Barca nem. Ha majd jön a következő Ronaldo Brazíliából és ugyanannyit ajánl a Real,mint a Barca, akkor pont az ilyenek miatt fogjuk elbukni.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2021.12.31. 11:37:07

Troym írta:
2021.12.31. 11:19:31
Közép és hosszútávon előnyös, ha olyanok játszanak, akik akarnak és valószínűleg fognak is maradni. Ez pont nem durcázás. Ha lelátóra küldik, akkor meg lehet eligazol, vagy hosszabbít. De ha semmi retorzió, akkor mi oka lennne az itteni ajánlatot elfogadni, vagy most távozni? Ez a szezon kb. ment így is a levesbe a 4. Hely meglesz valoszínű így is.
Mivel jelenleg még számszerűen sincs kit játszatni, és a jövő évi BL indulás lehetőségéért küzdünk, egyszerűen csak semmi nem ül abból, amit leírtál.
Majd ha Abde konstans atom szintet hoz, meg Fati és Depay és Torres is gond nélkül lehet kezdő minden meccsen, akkor el lehet gondolkodni, hogy még Dembelé nélkül is gond nélkül megoldhatjuk a kármentő szezont. Addig viszont ez szóba sem kerülhet.

Nem fog eligazolni, hosszabbítani meg végképp nem, ha padra küldik. Ez végtelen naivitás, még általános esetben is szerintem, de jelen konkrét szituációban végképp. Nem kizárt, hogy találnak bármilyen megoldást, azt se, hogy blöffölgetnek majd, de effektív a lelátóra nem fogják száműzni az agyonfizetett és mellesleg jelenleg legveszélyesebb támadónkat, akkor se, ha fél év múlva jó eséllyel eligazol. Bizony ez pontosan a durcázás esete lenne, semmi más. Leültetni bosszúból teljesen agyament lenne sportszakmai és gazdasági szempontból is.

Egyébként rohadt nehéz bármilyen véleményt betonstabilan alkotni úgy, hogy nem tudhatjuk, milyen szerződést ajánlottak neki. Borzasztó kíváncsi lennék nagyságrendileg a számokra és feltételekre, hogy mi mit adnánk, ő mit szeretne. Rendkívüli módon alul vagyunk tájékoztatva.
(láttam itt a 40 és 20 dolgot, de a forrásmegjelölés nélküli NSO számomra nem érdemel hitelt, mikor még aktív admin voltam ezen a fórumon, az NSO konkrétan tiltólistán volt :D )
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2610
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2021.12.31. 11:19:31

Közép és hosszútávon előnyös, ha olyanok játszanak, akik akarnak és valószínűleg fognak is maradni. Ez pont nem durcázás. Ha lelátóra küldik, akkor meg lehet eligazol, vagy hosszabbít. De ha semmi retorzió, akkor mi oka lennne az itteni ajánlatot elfogadni, vagy most távozni? Ez a szezon kb. ment így is a levesbe a 4. Hely meglesz valoszínű így is.
Kassandra
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2020.07.14. 22:13:30

2021.12.31. 09:51:00

1994barca írta:
2021.12.31. 09:06:14
Szia!
Ne is válasszon minket ez a “focista”! Amit a Dortmundnál még anno csinált na az ad indokot, hogy sokan ellenségesek vele kapcsolatban… most meg már akkora sztárnak érzi magát mint, ha az elmúlt 4 évben klasszis szinten tolta volna! Ő és Coutinho az évszázad bukásai! Menjen mind2 amerre lát
Na de arra, amit Dortmundban csinált, hisztik, edzés megtagadás, közvetve-közvetlen a Barca (vezetősége) bíztatta fel, hogy elengjék. Valahol megérdemelte ezt a csapat, mert annak az igazolásnak gusztustalan volt a menete.

(Meg Coutinhonál is valami hasonló volt, bár az sokkal védhetőbb. Sőt belegondolva Neymar is ugyanez. Egyik "erőszakos" váltás sem sült el valami jól... Felkészül MBappé?
Talán Bale+Modric 4 BL győzelemmel, bár ott is Béla vége nem dícsőségmenet. Na mind1, de érdekes ez.
Ja, Lewa is jól sült el! 😃 akkor csak a Dembi, Cou, Neymi trió a nyomi. Meg még Messi is lehet bőven, az majd még kiderül.)
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2021.12.31. 09:40:41

A nálunk töltött idő nagy részét sérüléssel töltötte, a többi időt formába lendüléssel. Ha végre jó formában volt és nyomott pár jó meccset, megsérült megint. 4 év alatt ha 5 jó meccsére emlékszem. Mindezek mellett 20 misit keres. Dobnék neki egy 5 millás ajánlatot, ha nem tetszik, mehet isten hírével. Mivel nem tetszik neki, így menjen is. Feleslegesen fogja a helyet másoktól. Az ő fizujából rendezni lehetne 3-4 fiatal fizuját, Pedri, Gavi, Nico nagyon keveset keres, de Araujo sem kap sokat.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 859
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.12.31. 07:03:53

Faramuci69 írta:
2021.12.30. 21:35:01
kluivert1899 írta:
2021.12.30. 20:55:37
A vezetőségnél betelt a pohár… Tájékoztatták Xavit, hogy Dembelet vagy eladják januárban (10-15 millió eurót írnak) vagy megy a lelátóra az idény hátralevő részére. [Cat radio]
Remélem igaz a hír és végre megfelelően kezelik a helyzetet Laportaék. Visca el Barca!
Undorító a csávó. Egy utolsó rohadék parazita. Mindem percét pokollá tenném ezek után. Szenvedjen. Megérdemli.

Moriba csak azt kapta a mit érdemelt. Szerintem jól csináltuk. Nem volt akkor nagy ász, mint a kapzsi apucija hitte. Remélem a srác végleg elkallódik. Aki oda szarik ahonnan enni kapott, az megérdemli.
Szálljatok le a magas hintalóról gyerekek. Egyrészt vak és minden gondolatot nélkülöző gyűlöletből nem lehet döntéseket hozni. Ez nem egy üres hegyibeszéd, gondoljatok bele, egy ovis gyerek egy hisztiroham közepén eredményesen működik? Jót tesz magával és a környezetével? Na ugye.


A másik, hogy teljesen értelmetlen a gyűlölet. Úgy csinálnak páran,mintha Dembele és Moriba itt olyan jól járna és eddig olyan jól jártak volna. Mert ti a fotelből úgy gondoljátok. Moriba nem volt kiemelkedő játékos, kényszerből kapta meg a lehetőségeket, itt elsüllyedt volna és a klub jelezte is,hogy évekre ide akarta kötni, de alacsony fizetéssel. Érdekes, nála senki nem mondta,mint Gavinál,hogy minden pénzt megér,hanem egyből ment az agresszív és nyilvános kommunikáció ellene, amire így reagált. A játékosok némileg jogosan gondolhatják azt,hogy a nagyobb fizetés némileg garancia a több játékra. Pláne egy német csapat kínál több fizetést, hát ők nem szoktak vakon költekezni.
Szerintem Moriba egy nagyságrenddel kisebb csapatba való, de meg kellett próbálnia.
Dembele meg más tészta. Egyfelől túl van tolva ez a dolog,hogy mennyire buta. Nem okos gyerek, de inkább átlag focista agya van, nem rosszabb. Sok hazug rágalom terjed róla, amik alapja némi rasszizmus is és egyéb rosszindulat. Szerintem Dembele elég elhivatott, hosszú sérülései után is inkább fittebben tért vissza pl és az akarása is példás. Nekem kedvenc játékosom Ronaldo, aki a sérülései után nyert ugyan vb-t, de sosem tudott igazi sportoló testalkatra visszafogyni és erősödni.
Másfelől magas, bár elvileg a top csapatoknál nem extrém a fizuja. Ez nekünk sok, tiszta sor, de ez most alap a sértődésre? Más klubban talán nem lett volna ennyit sérült, más klubban legalább évek alatt hozzá igazodtak volna a társak,hogy az erősségeire építsünk. Ez a La Masia vonat és Valverdétől Xaviig minden barcadns edző kudarca,hogy egy magát mutató, kiugró gyors játékost ennyire ritkán indítunk. Itt a passzhoz oldalt kell állni teljesen üresen, különben a passzkirályok nem passzolnak.
Lehet sírni,hogy a Barca milyen rosszul járt vele, de ez fordítva is igaz lehet.
A szerződés egy adott, tényszerű dolog. Ha lejár, lejár, ezt intelligensen tudomásul kéne venni.
Egy orvost elítélünk, ha otthagyja az állami rendszert? Idegbeteg környezetből, zsaroló munkáltatóval, kisebb fizetéssel penészes irodából? De egy rohadék,ha elmegy?
Dembele nem csak a pénzt nézi, de nyilván fontos tényező,mint mindenkinél. Dél-amerikai játékosok körében általános dolog,hogy ők tartják el a családjukat. Mármint a nyolc testvért, tizenkét unokatestvért és két falut. Dembe afrikai gyökereivel is lehet így.
Szerintem Dembele érdeke,hogy elmenjen, bukhat is vele, de azt itt is bukhat.

Sok a sírás,hogy pár játékos milyen gonosz a klubbal, csak azt felejtik el, hogy a Barca is nagyon aljasul tud viselkedni,ha ő van erőfölényben és nem kivételezett díszkatalán a játékos.
Jelenlegi helyzetben játékost befolyásoló tényező ez,szóval lehet keménykedni, csak akkor ne csodálkozzunk, ha a játékosok is keménykednek,vagy nem minket választanak.
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2021.12.31. 00:21:47

Várom már nagyon, hogy végre kivágják innen a klub történelmének egyik legnagyobb buktáját! :twisted:
Ez a pénztemető pöcegödör egy szót sem érdemel. remélem soha többet az életben nem hallunk róla! :evil:
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Mcsaba89
Barça C
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2021.03.10. 23:13:12

2021.12.31. 00:05:18

Mehet amerre lát nem ér annyit a srác hogy maradjon, inkább nézek egy olyan barcát aki nem nyer semmit de hajt mintsem olyan semmire kellők szaladgáljanak a pályán mint ő. Az őszintét megvalva az összes francia légiőstól megválnék mert nagy csalódás az összes.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21163
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.12.30. 22:27:08

Edzeni edzhetne, a válogatottban játszhatna a fél év alatt is. Szerintem ezzel nem bukná el a VB-t, arra egy sérüléssel van nagyobb esélye. Így viszont lesérülni is kisebb esélye van.

Kicsinyes és buta megoldás lenne. Egy bizonyítani vágyó Dembelé, aki teker egy jó szezrődésért, sokkal hasznosabb lehetne a csapatnak. Bukta lesz a srác mindenképp, de pont ez a félév az, ahol még legalább egy kicsit visszahozhat. Ha teljes fizetésért a lábát fogja lógatni, azzal magunkból csinálunk bohócot.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7272
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.12.30. 22:20:04

Andris írta:
2021.12.30. 22:08:29
De ennek mégis mi alapja van? Miért ne válogatnák be? miért adnának neki kisebb fizut?

Egyrészt minimum fél éve lesz még az új csapatában a vb előtt (nem?), másrészt meg ha ingyen megy valaki, annak simán adnak jó fizetést. Amikor szabadúszó, akkor már simán mondhatják neki azt is, hogy próbaidő, vagy húsz edzés, vagy mittom én ... olyan szintfelérést adhatnak neki amilyet csak akarnak. Az edzéstől meg nem tilthatjuk el, max a sérülséeket spóroljuk meg neki. Ha jól menedzseli magát, bomba formában lesz, semmi gondja nem lesz nyáron a csapatkereséssel, és az ajánlatokkal, akkor se ha egy percet se játszik. Az elmúlt 3 évben is alig játszott, mégis ő a legveszélyesebb játékosunk hetek, talán mostmár hónapok(?) óta.

Blöffnek meg szerintem erős egy ilyesmi, figyelembevéve hogy nem egy díszmellényes katalánról vagy saját nevelésű fiókáról van szó, hanem egy ostoba ostoba ostoba emberről, aki leszarja a klubot, és lehet amúgy is szívesebben fifázik otthon, mint játszik meccseken.

Egyébként 10-15ért eladnám, ha tényleg minden áron meg kéne spórolnunk a maradék fél évnyi fizuját, de szerintem ő jelenleg kivételesen megdolgozik a pénzéért. Már legalábbis az elmúlt hetekben.
Egyébként meg szinte biztosra venném, hogy nem is menne bele az eladásába, fél év múlva ingyen mehet. Ha egy csapat 10et adna érte, akkor annak a feléért Dembelé már simán kivár nyárig. Egyszerűen ez egy ilyen helyzet, és úgy tűnik egy ilyen ember.
Nem szabad hagyni, hogy 2 évnél rövidebb szerződések maradjanak a fiókunkban, ez a tanulság. Szerencsére a kivásárlási záradékos leckét már megtanulták.
Persze, lesz még pár hónapja beverekednie magát, de a francia keret nem arról híres, hogy kevés jó játékosuk van, és könnyű gyorsan beverekednie magát az embernek.... necces lenne, az biztos. Fél év játékhiánnyal meg bele is kellene lendülni.
Persze lehet, hogy ez tényleg nem érdekli, és inkább elvan otthon a fizujával, de azért pl. a Newcastle-t is visszautasította, ami mégiscsak azt jelenti, hogy a pénzen kívül érdekli a jövője és a perspektíva is. Szeret ő azért focizni szerintem.

Én csak arra céloztam, hogy ez az egyetlen esély arra, hogy pénzt lássunk belőle (plusz ugye fél évnyi bér, az együtt már elég sok lóvé). Nem biztos, hogy bejön, de lehet. Rizikós kijelentés, az tény.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 769
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2021.12.30. 22:18:52

Én azért egy picit sajnálom Dembelét. Egy végtelenül primitív gondolkodású ember, aki ész helyett egyfajta tehetséget kapott a sorstól, amit a szipolyozó ügynök próbál maximálisan kihasználni. Ha nem jön be Sissoko dobja, mint a kifacsart citromot.
Az egyszerű gondolkodású Dembi ezt nem látja át. Elhitetik vele, hogy ő milyen kiváló tehetség. Aranylabda várományos.
Nem ismerem/ismerjük a helyzetét, életkörülményeit itt a Barcánál, de még egy ilyen hülyét nemigen fog találni Európában.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21163
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.12.30. 22:15:35

Faramuci69 írta:
2021.12.30. 21:35:01
kluivert1899 írta:
2021.12.30. 20:55:37
A vezetőségnél betelt a pohár… Tájékoztatták Xavit, hogy Dembelet vagy eladják januárban (10-15 millió eurót írnak) vagy megy a lelátóra az idény hátralevő részére. [Cat radio]
Remélem igaz a hír és végre megfelelően kezelik a helyzetet Laportaék. Visca el Barca!
Undorító a csávó. Egy utolsó rohadék parazita. Mindem percét pokollá tenném ezek után. Szenvedjen. Megérdemli.

Moriba csak azt kapta a mit érdemelt. Szerintem jól csináltuk. Nem volt akkor nagy ász, mint a kapzsi apucija hitte. Remélem a srác végleg elkallódik. Aki oda szarik ahonnan enni kapott, az megérdemli.
Hatalmas szenvedés lesz neki jó pénzért pihengetni, videójátékozni. De legalább kemények leszünk. :lol:
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2021.12.30. 22:08:29

bence0330 írta:
2021.12.30. 22:01:50
Teljesen igaz, mi ezt nemigen tehetjük meg. De mi mással motiválhatnánk a távozásra? Semmivel. Ha az a perspektívája, hogy fél évig ücsörög, várhatóan nem lesz válogatott, kisebb lóvét fog majd kapni a kövi csapatától is játék nélkül, akkor bizony Sissokonak el kell kezdenie beajánlgatnia valahová még most. 10-15 milliót szerintem kiadna érte most is egy csapat, nem nagy összeg. Szerintem azért is tűztünk ki ilyen alacsony számot, hogy egy PSG vagy hasonló kaliber elgondolkodjon, hogy ennyit megér, hogy jobb formában kapják meg a játékost, ráadásul esetleges konkurencia előtt.

Maga a padra ültetés tényleg nevetséges lenne nálunk, de ezt kilátásba helyezni szerintem nagyon rendben van, és talán be is jöhet. Plusz az az üzenet kerül ki, hogy egy játékos itt már nem fog a klub fölé nőni.
De ennek mégis mi alapja van? Miért ne válogatnák be? miért adnának neki kisebb fizut?

Egyrészt minimum fél éve lesz még az új csapatában a vb előtt (nem?), másrészt meg ha ingyen megy valaki, annak simán adnak jó fizetést. Amikor szabadúszó, akkor már simán mondhatják neki azt is, hogy próbaidő, vagy húsz edzés, vagy mittom én ... olyan szintfelérést adhatnak neki amilyet csak akarnak. Az edzéstől meg nem tilthatjuk el, max a sérülséeket spóroljuk meg neki. Ha jól menedzseli magát, bomba formában lesz, semmi gondja nem lesz nyáron a csapatkereséssel, és az ajánlatokkal, akkor se ha egy percet se játszik. Az elmúlt 3 évben is alig játszott, mégis ő a legveszélyesebb játékosunk hetek, talán mostmár hónapok(?) óta.

Blöffnek meg szerintem erős egy ilyesmi, figyelembevéve hogy nem egy díszmellényes katalánról vagy saját nevelésű fiókáról van szó, hanem egy ostoba ostoba ostoba emberről, aki leszarja a klubot, és lehet amúgy is szívesebben fifázik otthon, mint játszik meccseken.

Egyébként 10-15ért eladnám, ha tényleg minden áron meg kéne spórolnunk a maradék fél évnyi fizuját, de szerintem ő jelenleg kivételesen megdolgozik a pénzéért. Már legalábbis az elmúlt hetekben.
Egyébként meg szinte biztosra venném, hogy nem is menne bele az eladásába, fél év múlva ingyen mehet. Ha egy csapat 10et adna érte, akkor annak a feléért Dembelé már simán kivár nyárig. Egyszerűen ez egy ilyen helyzet, és úgy tűnik egy ilyen ember.
Nem szabad hagyni, hogy 2 évnél rövidebb szerződések maradjanak a fiókunkban, ez a tanulság. Szerencsére a kivásárlási záradékos leckét már megtanulták.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7272
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.12.30. 22:01:50

Teljesen igaz, mi ezt nemigen tehetjük meg. De mi mással motiválhatnánk a távozásra? Semmivel. Ha az a perspektívája, hogy fél évig ücsörög, várhatóan nem lesz válogatott, kisebb lóvét fog majd kapni a kövi csapatától is játék nélkül, akkor bizony Sissokonak el kell kezdenie beajánlgatnia valahová még most. 10-15 milliót szerintem kiadna érte most is egy csapat, nem nagy összeg. Szerintem azért is tűztünk ki ilyen alacsony számot, hogy egy PSG vagy hasonló kaliber elgondolkodjon, hogy ennyit megér, hogy jobb formában kapják meg a játékost, ráadásul esetleges konkurencia előtt.

Maga a padra ültetés tényleg nevetséges lenne nálunk, de ezt kilátásba helyezni szerintem nagyon rendben van, és talán be is jöhet. Plusz az az üzenet kerül ki, hogy egy játékos itt már nem fog a klub fölé nőni.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2021.12.30. 21:55:23

Leírom mégegyszer, mert vagy senki nem volt rá kíváncsi, vagy csak esliklottatok felette.

Azzal, ha a padra küldjük, csak magunkat szivatjuk meg. Nem is kicsit.

A srácnak halál mindegy, lógatja a lábát még fél évet, aztán ingyé elmegy és kap egy jó fizut valahol ezért cserébe. Majd nem veszik meg, meg nem viszik ki a vb-re? Tudjátok mikor.. ha akar, úgyis ott lesz. Az edzéstől nem tilthatjuk el.
Mi meg elveszítjük a jelenleg legveszélyesebb támadónkat, mondanom se kell, ez nem olyasfajta luxus amit megengedhetünk magunknak.

Lehetne keménykedni, meg indulatból jól odamondani, ahogy itt tették is néhányan, de ez nettó ostobaság. Asszem pont azért volt elnökváltás, hogy legyen végre valami gazdasági és sportszakmai racionalitás, most meg egyenesen követelik itt egyesek, hogy Bartomeu szintű impulzusmenedzsment legye, ráadásul ilyen kritikus pillanatokban.

Mégegyszer a véleményem: Szerintem újra le kéne ülni vele, adni egy picivel jobb ajánlatot (csak gesztus értékűen, jelképesen nagyobbat), és megmondani, hogy ennyi van. Üres a kassza, egy ötven misis játékost is a Laporta házára felvett jelzálogból fogjuk fedezni húsz részletben, ezt is csak a világ királyaival lehetett lezsírozni akiknek k.vára nem számít, és még nevezni se fogjuk tudni, csak ha a portás is bedob a közösbe. Aztán ha nem fogadja el, akkor annyiban kéne hagyni, hogy rendben, akkor nézzük meg nyáron újra a szitut, addig tegye bele amilye csak van, és vagy megkapja a jobb ajánlatot tőlünk fél év múlva, vagy elmehet ingyen. win-win
Ha megpróbáljuk eladni, nem fog sikerülni, mert pár hónap múlva ingyé lesz. És Dembelé is jobb fizut kap majd, bárhol, ha ingyen megy. Ha leültetjük a lelátóra fél évre, akkor sem fog nagyot veszíteni, a Barca jelen helyzetbene viszont igen. Xavinál alapember, lassan az egyetlen egészséges csatárunk, és amúgy is a legveszélyesebb.

Szívem szerint én is hazaküldeném az anyukájához, de jó volna belátni egyeseknek, hogy így nem lehet egy klubot vezetni. Főleg nem a Barcát, és nem a szakadék szélén egyensúlyozva.

Szerk: azt meg addig ne mondja nekem senki, hogy az ő aktuális fizuja miatt nem tudjuk regisztrálni Ferran Torrest, amíg ilyen hasznavehetetlen nehezékeink vannak, mint Umtiti meg Coutinho, szintén csilliárdos pénzekkel.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Faramuci69
Barça B
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2021.06.02. 07:19:18

2021.12.30. 21:35:01

kluivert1899 írta:
2021.12.30. 20:55:37
A vezetőségnél betelt a pohár… Tájékoztatták Xavit, hogy Dembelet vagy eladják januárban (10-15 millió eurót írnak) vagy megy a lelátóra az idény hátralevő részére. [Cat radio]
Remélem igaz a hír és végre megfelelően kezelik a helyzetet Laportaék. Visca el Barca!
Undorító a csávó. Egy utolsó rohadék parazita. Mindem percét pokollá tenném ezek után. Szenvedjen. Megérdemli.

Moriba csak azt kapta a mit érdemelt. Szerintem jól csináltuk. Nem volt akkor nagy ász, mint a kapzsi apucija hitte. Remélem a srác végleg elkallódik. Aki oda szarik ahonnan enni kapott, az megérdemli.
Avatar
kluivert1899
Barça C
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2018.10.21. 08:09:21

2021.12.30. 20:55:37

A vezetőségnél betelt a pohár… Tájékoztatták Xavit, hogy Dembelet vagy eladják januárban (10-15 millió eurót írnak) vagy megy a lelátóra az idény hátralevő részére. [Cat radio]
Remélem igaz a hír és végre megfelelően kezelik a helyzetet Laportaék. Visca el Barca!
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2610
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2021.12.30. 20:01:54

A minőséget illetöen vitatkozhatunk, én az elbírálást sérelmezem főleg. Kb 2 - 3 milliót kért Moriba, gondolom minimum 10szer annyit Dembele, de akkor különbség biztos nincs kettejü között, de a 18 éves sráccal keménykednek, őt meg ajnározzák. Az meg hogy ki mennyibe került teljesen felesleges infó. (Egyebkent majd minden 100 millios transzfer bukta a világban)

Amúgy szerintem egy 18 éves box to box közeppályás nehezen összehasonlitható egy 24 éves szélsővel, de hogy Dembelé nem extraklasszis, azt tartom. Egy olyan minőségű játékos, aki minden európai nagyobb csapatban van legalább 2. Ha itt kiemelkedőnek tűnt kb. 2 - 3 meccsen, az inkább a sok sérült miatt lehetett. Ha mindenki egészséges lenne, szerintem nem lenne kezdő itt sem.

A sport.es szerint már lehet ingyen elengedik januárban.
adam.poor
Barça B
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2011.12.11. 15:24:55

2021.12.30. 19:49:11

bence0330 írta:
2021.12.30. 19:37:21
adam.poor írta:
2021.12.30. 19:26:40
Moribán látszott, hogy van benne potenciál arra, hogy egy meghatározó játékos legyen, de azért ne Dembeléhez hasonlítsuk, akinek ha helyén lenne az esze, akkor klasszisról beszélnénk. Egyébként ha Moriba akkora tehetség lenne, mint amilyennek beállítod, akkor lipcsei történet ide vagy oda, ha nem is alap kezdő lenne, de erősen a rotáció részét képezné. Jelenleg viszont vizesfiúnak is csak csere.

Az említett támadókkal való tavaszi idény valóban elég lenne a csapat úgy a 6-8 hely valamelyikére…
A Moribás résszel egyetértek, de egy extraklasszis Fati, két komoly szintet képviselő játékos (Torres és Depay, aki baromi jól indult itt, csak akkor tűnt el, amikor egyedül maradt... és amikor Fati visszatért, megint jó lett pár meccsre), mellé cserének az ígéretes Abde és Jutglá Braith-tel megfejelve szerintem top2 támadósor Dembélé nélkül is. A Reálé jobb, meg mélyebb is, a Ticoéval lehetne vitatkozni, de szerintem a mienk erősebb, és azért a Sevillánál is, még ha onnan mindkét klasszikus centerüket szívesen el is hoznám, főleg Rafa Mirt.

Ettől még lehet, hogy 6-ak leszünk, de nem a támadósorunk miatt... Nyilván most arról beszélünk, ha nem jön sérüléshullám, mert akkor lehetne Mbappé-Haaland-Salah is, az sem számítana.
Troym kommentjére írtam: “ Egyenként Abde, Torres, Memphis, Fati plusz egy 30 feletti cserecsatár elég lehetne előre.”
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7272
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.12.30. 19:37:21

adam.poor írta:
2021.12.30. 19:26:40
Moribán látszott, hogy van benne potenciál arra, hogy egy meghatározó játékos legyen, de azért ne Dembeléhez hasonlítsuk, akinek ha helyén lenne az esze, akkor klasszisról beszélnénk. Egyébként ha Moriba akkora tehetség lenne, mint amilyennek beállítod, akkor lipcsei történet ide vagy oda, ha nem is alap kezdő lenne, de erősen a rotáció részét képezné. Jelenleg viszont vizesfiúnak is csak csere.

Az említett támadókkal való tavaszi idény valóban elég lenne a csapat úgy a 6-8 hely valamelyikére…
A Moribás résszel egyetértek, de egy extraklasszis Fati, két komoly szintet képviselő játékos (Torres és Depay, aki baromi jól indult itt, csak akkor tűnt el, amikor egyedül maradt... és amikor Fati visszatért, megint jó lett pár meccsre), mellé cserének az ígéretes Abde és Jutglá Braith-tel megfejelve szerintem top2 támadósor Dembélé nélkül is. A Reálé jobb, meg mélyebb is, a Ticoéval lehetne vitatkozni, de szerintem a mienk erősebb, és azért a Sevillánál is, még ha onnan mindkét klasszikus centerüket szívesen el is hoznám, főleg Rafa Mirt.

Ettől még lehet, hogy 6-ak leszünk, de nem a támadósorunk miatt... Nyilván most arról beszélünk, ha nem jön sérüléshullám, mert akkor lehetne Mbappé-Haaland-Salah is, az sem számítana.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
adam.poor
Barça B
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2011.12.11. 15:24:55

2021.12.30. 19:26:40

Troym írta:
2021.12.30. 18:59:09
Hülyén néz ki, ha a szabályok nem vonatkoznak mindenkire. Moriba esetén is wz volt a szabály, hogy ha nem hosszabbít irány a lelátó. Pedig pl benne nagyobb potenciál volt, mint Dembelében. A lipcsei történet egy másik sztori. Egyenként Abde, Torres, Memphis, Fati plusz egy 30 feletti cserecsatár elég lehetne előre.
Moribán látszott, hogy van benne potenciál arra, hogy egy meghatározó játékos legyen, de azért ne Dembeléhez hasonlítsuk, akinek ha helyén lenne az esze, akkor klasszisról beszélnénk. Egyébként ha Moriba akkora tehetség lenne, mint amilyennek beállítod, akkor lipcsei történet ide vagy oda, ha nem is alap kezdő lenne, de erősen a rotáció részét képezné. Jelenleg viszont vizesfiúnak is csak csere.

Az említett támadókkal való tavaszi idény valóban elég lenne a csapat úgy a 6-8 hely valamelyikére…
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2610
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2021.12.30. 18:59:09

Hülyén néz ki, ha a szabályok nem vonatkoznak mindenkire. Moriba esetén is wz volt a szabály, hogy ha nem hosszabbít irány a lelátó. Pedig pl benne nagyobb potenciál volt, mint Dembelében. A lipcsei történet egy másik sztori. Egyenként Abde, Torres, Memphis, Fati plusz egy 30 feletti cserecsatár elég lehetne előre.
Gaillard
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2019.04.03. 06:01:56

2021.12.30. 18:46:04

Szerintem pont, hogy nincs rossz helyzetben Dembélé és morális szempontból kuka az álláspontjuk, mivel több száz millió EUR ráfordítás ellenében - amibe az itt léte eddig került a clubnak - szinte semmit sem tett le az asztalra, csak a reményt csillogtatta meg a jövőt illetően, amelyet nagyon magasan kívánnak beárazni.
Az öregek legalább termeltek annak idején bőven sikereket, amiből bevétele, növekvő költségvetése, gyarapodó szurkolótábora, érdeklődője is keletkezhetett a clubnak, amely forrásokkal később nem gazdálkodtak megfelelően a vezetők, de Dembélé esetében még ez sem mondható el, Ő főleg eddig csak vitt, de keveset hozott a "konyhára".
Ez egy kicsit olyan szituáció, mint amikor itthon valaki megkapja ingyen (adó/közteherviselési rendszeren keresztül a társadalmunknak köszönhetően) a legjobb iskolai képzéseket, a folyamatos ellátást (közszolgáltatásokat), majd mikor felnőttként végre "termelőre" fordulna a társadalom szempontjából, elhúz egy gazdagabb térségbe dolgozni, adózni (a jellemtelenebb még visszafelé is köpköd utána).

Az a szerencséje, hogy még most is fiatal és még mindig látszik benne a potenciál, így könnyen tud sáfárkodni a menedzsmenttel a jövőjét illetően, mivel megszűnik a szerződési kötelezettsége és "áruba bocsáthatja' magát. Játszhatott a világ egyik legnagyszerűbb clubjában, amivel jelentős "reklám értéket" kapott a pályafutásához (könnyebb jobb szerződéseket kötnie), emellett jól is keresett eredménykényszer nélkül.

Dembélének egyetlen pechje van, hogy az eddigi sérülékenysége miatt nem tud még zsírosabb feltételeket kisajtolni az érdeklődőkből, de itt nem Ő a vesztes, hanem a club, amely több évvel ezelőtt meghozta a döntését a szerződtetése és annak feltételei kapcsán, amely utólag kiderült hatalmas ráfordítássá/pazarlássá minősült és a clubnak a jelenlegi anyagi helyzete miatt még arra sincs esélye, hogy (nyugodt szívvel) adjon még pár évet a szimbiózisnak, esetleg a club is végre nyertese lehessen ennek az együttműködésnek, ami azért még a club szempontjából is rizikót hordozhat (további sérülések, játékos nem "ér" be arra a szintre, amire predesztinálják, stb.), igaz már nem akkorát, mint annak idején.
Válasz küldése