Ousmane Dembélé

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
ventiladors
Barça B
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2019.05.13. 20:31:40

2021.03.19. 17:42:50

ikajli írta:
2021.03.19. 13:11:32
egy elemzésben egészen dicsérik, hogy milyen hálátlan feladatot kapott az utóbbi meccseken, és milyen jól oldja meg, hogy az elmozgásaival területet szabadítson fel a társaknak
Én is megdicsérném, ha a Dortmundba való elmozgásával helyet biztosítana pl. Haaland számára.
Ez így egész gonosznak tűnhet, de ez az ember 2017 augusztusától van nálunk. Amit produkált az nem elég ahhoz, hogy itt töltse pályafutását.
ikajli
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 456
Csatlakozott: 2019.03.30. 20:40:04
Tartózkodási hely: Pécs

2021.03.19. 13:11:32

bence0330 írta:
2021.03.19. 11:35:26
ikajli írta:
2021.03.16. 20:11:59
Ez a Huesca elleni produkciója elég gáz volt. Mintha másnapos lett volna és csak el akarta volna alibizni. A leggyengébb, amit eddig láttam tőle. Mondom ezt úgy, hogy amúgy bírom es drukkolok neki.
Én is szurkolok neki, de szerintem jelenleg a legrosszabb támadók közt van az egész La Ligában. Egy darabig nem játszott eredményesen, de legalább veszélyes volt, most már egy ideje az sem.

Őszi visszatérése után még gólokat is lőtt pedig, és azóta folyamatosan megy lefelé a lejtőn. Másnál ez inkább fordítva szokott lenni... :D

Ehhez képest mondjuk tök érdekes, hogy a Tot El Camp blogon egy elemzésben egészen dicsérik, hogy milyen hálátlan feladatot kapott az utóbbi meccseken, és milyen jól oldja meg, hogy az elmozgásaival területet szabadítson fel a társaknak. Azért ebben lehet valami.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7270
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.03.19. 11:35:26

ikajli írta:
2021.03.16. 20:11:59
Ez a Huesca elleni produkciója elég gáz volt. Mintha másnapos lett volna és csak el akarta volna alibizni. A leggyengébb, amit eddig láttam tőle. Mondom ezt úgy, hogy amúgy bírom es drukkolok neki.
Én is szurkolok neki, de szerintem jelenleg a legrosszabb támadók közt van az egész La Ligában. Egy darabig nem játszott eredményesen, de legalább veszélyes volt, most már egy ideje az sem.

Őszi visszatérése után még gólokat is lőtt pedig, és azóta folyamatosan megy lefelé a lejtőn. Másnál ez inkább fordítva szokott lenni... :D
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
ikajli
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 456
Csatlakozott: 2019.03.30. 20:40:04
Tartózkodási hely: Pécs

2021.03.16. 20:11:59

Ez a Huesca elleni produkciója elég gáz volt. Mintha másnapos lett volna és csak el akarta volna alibizni. A leggyengébb, amit eddig láttam tőle. Mondom ezt úgy, hogy amúgy bírom es drukkolok neki.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1982
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2021.03.12. 11:53:08

Sokan azért pécézik ki látszólag Dembélét, mert nagyok az elvárásaik vele szemben. Még mindig a jövő extraklasszis ígéreteként kezelik, holott el kellene fogadni, hogy Dembi mindent nézve egy közepes játékos, és kb. ennyit lehet tőle várni. A sebessége, ösztönös húzásai a legjobbak közé emelhetnék, de túl éretlen mindehhez. Én ezeket elfogadtam már rég, így nem is bosszankodtam túlzottan a kihagyott helyzetei miatt. Egy stabil 12. ember lehet a pali, vagy visszamehet a Dortmundba, Monacoba, Lipcsébe futkározni. Egy top csapatban (vagy egy olyanban, amely ilyenné szeretne újra válni) viszont ennél több kell.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.03.12. 11:50:32

Sinya22 írta:
2021.03.12. 11:46:48
Nekem a kedvencem az volt,aki beírta úgy a 20. perc körül,hogy megint Dembelén megy el a párharc,ahogy a Liverpool elleni is :D Akkor is bemagyarázta magának pár ember,hogy azon az egy nyamvadt helyzeten múlott,most szintén ott tartunk,hogy mesterhármast rúgott volna Fati, de még Griezmann is azokból a helyzetekből.

erre a fals tévképzetre próbáltam felhívni a figyelmet.
de persze könnyebb azt mondani, hogy csak Dembelén múlott, amúgy a teljes csapat nagyon jó volt és aranyos, odavágón is végülis 4 gólt Dembelé miatt kaptunk, azért estünk ki.
mert kb ennyire valid az a megállapítás is, hogy ordító ziccereket hagyott ki :lol:
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3310
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2021.03.12. 11:46:48

Nekem a kedvencem az volt,aki beírta úgy a 20. perc körül,hogy megint Dembelén megy el a párharc,ahogy a Liverpool elleni is :D Akkor is bemagyarázta magának pár ember,hogy azon az egy nyamvadt helyzeten múlott,most szintén ott tartunk,hogy mesterhármast rúgott volna Fati, de még Griezmann is azokból a helyzetekből.

Rengeteget hibázik a pali, de Messin kívül ő tud helyzetbe kerülni. Nálam pl Griezmann lenne az első eladott játékos a nyáron,mert az is nonszensz,hogy ő sérülés nélkül végigtolta a tavalyi és az idei szezont is, de pár jó meccsén kívül semmit nem tud felmutatni. Dembelé meg akkor maradhatna, hogy ha kicsit jobban megtanulja kihasználni a helyzeteit. Mert valóban sokat ront,de ő képes valami extrát mutatni előrefelé akkor is,amikor nincs ötlet,és mindenki kétségbeesetten passzolgat Messinek vagy Businak,hogy "csináljatokmávalamit".
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.03.12. 11:38:05

De változtat, mert fals képet alakítotok ki magatokban a meccsről, meg a játékosról.
Messi kapott egy labdát az 5-ösön üresen, nem tudott befordulni vele, pedig ziccer lehetett volna.
Egy darab komment nem érkezett a helyzettel kapcsolatban, hogy rosszul oldotta meg.
Dembelé minden elrontott lehetősége után ment az anyázás. Holott ezek lehetőségek voltak, nem helyzetek.

Még egyszer leírom, itt nem azzal van a baj, hogy Dembelét lepontozták, mert akár jogos is lehetne. De hogy mellette akik nulla hozzáadott értékkel játszottak, pl Griezman, az is többet kap...wtf.

Mindegy én leállok, a véleményemet leírtam, nem tartom fairnek a pontozást, de pláne nem a pontokhoz fűződő indoklást.
Trincao-Messi 6-osa elég szépen alátámasztja, hogy valami el volt cseszve.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2021.03.12. 11:29:42

csababarca írta:
2021.03.12. 11:04:56
Még mindig arról van szó, hogy ordító ziccereknek nevezni ezeket enyhén szólva túlzás.
Az is túlzás, hogy ezeket egy jó csatár berúgja.
Nem tudom MBappét melyik kasztba rakjuk, de ő ezeknél egy még nagyobb helyzetet tett ki a stadionból, meg volt még 1-2 ilyen szintű lehetősége, gól nélkül.

btw, Messi is kihagyja ezeket idén, nagyon sok olyan helyzetet hagy ki, amit korábban belőtt, pedig aztán Messi felsőpolcos befejező.
vagy lehet Lajosra is visszagondolni, miket csinált a Pool ellen, meg úgy összességében az utolsó két szezonjában a bl-ben.
És akkor Dembelé hozzájuk képest befejezésben a béka feneke alatt van, szinte a kezdetektől.
Meg persze Fati mindet berúgta volna, tudom.

Mint ahogy túlzás, hogy Trincaot annyira pontozták mint Messit.
MBappénak szerintem nagyon rossz meccse volt (vagy a védőink táltosodtak meg hirtelen), az első meccsen azért megmutatta, hogy milyen (fél)helyzetek kellenek neki a gólhoz.
Messi pedig idén alig kerül ilyen helyzetekbe, amikor tisztán kapura tudja lőni a labdát, általában takarásból van erre lehetősége. Ez nyilván betudható annak is, hogy a gyorsasága megkopott, illetve sokkal többet jár vissza a labdákért, és nem ő van kiugratva, hanem a többiek.
Mindezek mellett végsősoron el tudom fogadni azt, hogy nem ugyanaz a definiciónk az ordító helyzetekről, a lényegen nem sokat változtat.
Arthur8
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2019.04.01. 18:47:25

2021.03.12. 11:26:14

Egyetértek sokakkal, hogy hibázott és nem elég higgadt a kapu előtt, sokszor hoz rossz döntést, ugyanakkor ezt erős túlzás 3 ziccernek nevezni . Volt egy amit ellőtt ballal a hosszúra kiszorított szögből,az inkább extraklasszis, ha onnan belövi, főleg úgy, hogy Navas zseniálisan helyezkedett. (Ezt egyébként eléggé elfelejti majdnem mindenki, hogy milyen fantasztikusan védett Navas.) Amikor vitte Kimpempere és eltolta és jobbal lőtt az sem volt ziccer szerintem, viszont sokkal jobban kellett volna megoldania , csinálhatta volna a szokásos lövőcselét és azzal kicselezhette volna és akkor 1-1 a kapussal szemben, vagy ha ràlövi , akkor illett volna legalább kaput találni, de ziccer az sem volt szerintem, de arra azt mondom, hogy egy top 5 csatár lehet megoldja 10-6szor. Volt ugye az amit belegurított Navas kezébe, na arra mondom azt, hogy azt be kell lőni mindenképp. Ezek mellet azért csöndben azt is hozzátenném, hogy amúgy Dembele helyzetei kizárólag Dembele esetében helyzetek ebben a csapatban. Lehet mondani, hogy így meg úgy belőné ez meg az a játékos, de igazából más játékosnál ezek a szituációk kis sem alakulnak (ebben a csapatban), mert be sem indulnak így és nem tudják megfutni a védőket. Egyébként szerintem baromira jól áll neki ez a poszt, mert konstans veszélyt jelent a védelem számára (sokkal nagyobb veszélyt mint bárki más Messin kívül) csak javítani kéne a helyzetkihasználásán. Egyébként meg nem értem miért csak, akkor pörög így a topicja, amikor hibázott és akkor miért nem, amikor oroszlánrészt vállalt a Sevilla elleni győzelmekkor.
Nem mondom, én is idegeskedtem picit a kihagyott helyzeteinél és lehet Mbappé lőtt volna kettőt ezekből (bár közel sem biztos, a tavalyi BL döntőn Neymar és Mbappé is rontott legalább ilyen helyzeteket amúgy) , de Mbappé nem itt játszik. Nyilván, ha Dembele eladása hozzásegíti a csapatot, hogy pl megszerezzék Haalandot vagy Mbappét, akkor menjen, de más játékosra lecserélni nem látom akkora értelmét. Szinte biztos vagyok benne, hogy ezekből a szitukból Mané , Sterling, Rashford , de sztem még Messi és CR sem lőtt volna 3 gólt, tehát nem nevezhető szerintem 3 ziccernek. Messiben is benne maradt szerintem 1-2 gól és ne felejtsük el, hogy Navas zseniálisan védett. Én amúgy inkább ezen a meccsen a pozitív dolgokra koncentrálnék, ugyanis eleve nem vártam továbbjutást, de Ilyen paradés Barca játékot meg végképp nem.Szerintem a jövőre nézve ez nagyon ígéretes volt.
A hozzászólást 5 alkalommal szerkesztették, utoljára Arthur8 2021.03.12. 11:38:00-kor.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.03.12. 11:04:56

Még mindig arról van szó, hogy ordító ziccereknek nevezni ezeket enyhén szólva túlzás.
Az is túlzás, hogy ezeket egy jó csatár berúgja.
Nem tudom MBappét melyik kasztba rakjuk, de ő ezeknél egy még nagyobb helyzetet tett ki a stadionból, meg volt még 1-2 ilyen szintű lehetősége, gól nélkül.

btw, Messi is kihagyja ezeket idén, nagyon sok olyan helyzetet hagy ki, amit korábban belőtt, pedig aztán Messi felsőpolcos befejező.
vagy lehet Lajosra is visszagondolni, miket csinált a Pool ellen, meg úgy összességében az utolsó két szezonjában a bl-ben.
És akkor Dembelé hozzájuk képest befejezésben a béka feneke alatt van, szinte a kezdetektől.
Meg persze Fati mindet berúgta volna, tudom.

Mint ahogy túlzás, hogy Trincaot annyira pontozták mint Messit.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2021.03.12. 10:55:12

csababarca írta:
2021.03.12. 10:39:34
Hát ha azokat a lehetőségeit gólra váltotta volna, akkor emelem a kalapom. Nem csak előtte, de Cé előtt is, vagy Messi előtt. Reálisan azok közül egy volt cső ziccer, meg amit kivédett Navas bravúrral, az egy fél helyzet. De nekem ne magyarázzátok meg, hogy 18 méterre a kaputól nyakadon a védővel, az ordító ziccer. Akkor lényegében Messi is egy ordító ziccert váltott gólra, semmi extra nem volt az a lövés:D

Messi összességében sem volt rosszabb azoknál akik ugyanolyan, vagy jobb pontot kaptak. Csak más a mérce, talán ez lehet a gond ezeknél a pontozásoknál.

Mindegy, de ami ellen felszólaltam, az a hazugság, hogy ordító ziccerekről beszélünk. Így terjednek ezek a marhaságok, és évek múlva majd úgy emlékszünk vissza a meccsre, hogy mekkora lehetőségei voltak Dembelének, és miatta estünk ki.

Engem zavar a kettős mérce, és ez főleg Pedri esetében túlzó, pedig kedvelem a kölyköt, és sokszor rá is szolgált a dicséretre.
Dembi vs PSG
Helyzetek:
-40
-52,
-1.05,
- 1.24
- 1.22
- 1.35
Nyílván csak egy volt 100% ziccer, de a többi közül is legalább 1-2-t illet volna gólra váltani szerintem, vagy inkább azt mondanám, hogy egy jó csatár ezekből rúg legalább 2-t.
Meggyőződésem, hogy Haaland ezekből mesterhármast szerez, ha nincs épp nagyon jó napja. És itt nem vitatom el azt, hogy a keretből kevesen tudnak így helyzetbe kerülni, én csak azt vitatom, hogy egy profi játékos, aki 10+ milliót keres, ezekből illene, hogy betaláljon. Lehet, hogy épp rossz napja volt, ezt is megértem, de az a legnagyobb baj, hogy neki általában ez nem szokott összejönni. Idén sok jó meccse van, de a gólok sehogy sem jönnek olyan ütemben, ahogy kellene, pedig most a bizalom is megvan, illetve a sérülések is elkerülik.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.03.12. 10:39:34

hajnesz írta:
2021.03.12. 10:30:07

Csak a Messis részre reagálnék, az első félidőben lerakott egy 8+-os produktumot, de a másodikban azért bőven elengedte a dolgot/elfáradt, + a kihagyott tizi, szerintem ezért is ilyen a pontozása.
Illetve, azért nyilván túlzás a 3 ziccer, de ha úgy fogalmazunk, hogy ha Dembi elrakott volna 3 gólt az első félidőben, az nem lett volna meglepetés a helyzeteit tekintve, ez szerintem kb fedi a valóságot.
Pedrinek nem ez volt a legjobb meccse nálunk, de így is kiemelkedett szerintem, De Jong meg szerintem a legjobb volt a csapatból, nem lehetett átmenni rajta, hiába próbáltak letámadni, nem bírtak vele, nekem nagyon tetszett, amit láttam tőle. Busquets meg Busquets, magához képest egy nagyon jó mérkőzést hozott.
(végül nem csak a Messis dologra reagáltam :mrgreen: )
Hát ha azokat a lehetőségeit gólra váltotta volna, akkor emelem a kalapom. Nem csak előtte, de Cé előtt is, vagy Messi előtt. Reálisan azok közül egy volt cső ziccer, meg amit kivédett Navas bravúrral, az egy fél helyzet. De nekem ne magyarázzátok meg, hogy 18 méterre a kaputól nyakadon a védővel, az ordító ziccer. Akkor lényegében Messi is egy ordító ziccert váltott gólra, semmi extra nem volt az a lövés:D

Messi összességében sem volt rosszabb azoknál akik ugyanolyan, vagy jobb pontot kaptak. Csak más a mérce, talán ez lehet a gond ezeknél a pontozásoknál.

Mindegy, de ami ellen felszólaltam, az a hazugság, hogy ordító ziccerekről beszélünk. Így terjednek ezek a marhaságok, és évek múlva majd úgy emlékszünk vissza a meccsre, hogy mekkora lehetőségei voltak Dembelének, és miatta estünk ki.

Engem zavar a kettős mérce, és ez főleg Pedri esetében túlzó, pedig kedvelem a kölyköt, és sokszor rá is szolgált a dicséretre.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2021.03.12. 10:30:07

csababarca írta:
2021.03.12. 10:17:58
Nyilván marasztalni csak akkor lehet, ha kevesebb fizetést is bevállal.
Jelenlegit pláne többet nem ér, szerintem sem.

Csak szerintem marhára nem jogosak a pontozások, de nekem az is meglepő volt, hogy Messi kevesebbet kapott mint Busquets, DeJong, Pedri...
persze tudom, elfogultnak kell lenni mondjuk Pedrivel, mert 10 percenként dribblizik egyet, és akkor mehet a nyúiniestázás.
Aztán a nyers igazság, hogy előre ugyanolyan meddő mint Busquets, vagy bármelyik kp.

Na mindegy, esetek 90%ban jól van eltalálva a pontozás, itt most nem. De még csak nem is a pont zavar, hanem az a hazugság beépítése a narratívába, hogy három ordító ziccert hibázott :lol:
Csak a Messis részre reagálnék, az első félidőben lerakott egy 8+-os produktumot, de a másodikban azért bőven elengedte a dolgot/elfáradt, + a kihagyott tizi, szerintem ezért is ilyen a pontozása.
Illetve, azért nyilván túlzás a 3 ziccer, de ha úgy fogalmazunk, hogy ha Dembi elrakott volna 3 gólt az első félidőben, az nem lett volna meglepetés a helyzeteit tekintve, ez szerintem kb fedi a valóságot.
Pedrinek nem ez volt a legjobb meccse nálunk, de így is kiemelkedett szerintem, De Jong meg szerintem a legjobb volt a csapatból, nem lehetett átmenni rajta, hiába próbáltak letámadni, nem bírtak vele, nekem nagyon tetszett, amit láttam tőle. Busquets meg Busquets, magához képest egy nagyon jó mérkőzést hozott.
(végül nem csak a Messis dologra reagáltam :mrgreen: )
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.03.12. 10:17:58

Nyilván marasztalni csak akkor lehet, ha kevesebb fizetést is bevállal.
Jelenlegit pláne többet nem ér, szerintem sem.

Csak szerintem marhára nem jogosak a pontozások, de nekem az is meglepő volt, hogy Messi kevesebbet kapott mint Busquets, DeJong, Pedri...
persze tudom, elfogultnak kell lenni mondjuk Pedrivel, mert 10 percenként dribblizik egyet, és akkor mehet a nyúiniestázás.
Aztán a nyers igazság, hogy előre ugyanolyan meddő mint Busquets, vagy bármelyik kp.

Na mindegy, esetek 90%ban jól van eltalálva a pontozás, itt most nem. De még csak nem is a pont zavar, hanem az a hazugság beépítése a narratívába, hogy három ordító ziccert hibázott :lol:
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1982
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2021.03.12. 10:03:56

annyira én nem fogtam most a fejemet a dolgain, ilyen könnyen jött, könnyen ment ziccerei voltak; nem rúgta be őket, de rajta kívül kevés játékos került volna egyáltalán ilyen módon helyzetbe (a brutális sebességével mattolta többször a párizsi védelmet, akik rá sem voltak szorulva arra, h kijöjjenek).

mindenesetre ha majd felmerül a hosszabbítás lehetősége, kíváncsi leszek nagyon, hogyan értékeli majd a saját teljesítményét. én egyesen megvágnám a fizuját (egy squad player szint összességében a srác, akkor keressen ehhez mérten), aztán sok sikert neki ahhoz, h máshol kialkudja ugyanezt. ha viszont vmi morbid emelést is akar majd, akkor el kell engedni.
ikajli
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 456
Csatlakozott: 2019.03.30. 20:40:04
Tartózkodási hely: Pécs

2021.03.12. 09:58:47

csababarca írta:
2021.03.11. 22:10:19
Linkelje már valaki azt a három ordító ziccerét tegnapról, mert én nem vágom mire gondolt a költő.
Amit legurított, az tényleg ziccer volt, de melyik a másik kettő?
Az meg hogy gyengébb osztályzatot adunk neki mint Griezmannak aki szó szerint tényleg nem csinált semmit...de értem a hozzáállást, ha valaki csak álldogál egész meccsen de azt hiba nélkül teszi, akkor az már jobb annál aki próbálkozik.

Meg nehogy már egy Trincaonak adtatok 6ost, mikor Messi kapott annyit:D

Istenem, komolyan nem értem ezeket, a felsztárolását az alibizőknek, a többiek akik meg próbálkoznak le vannak pontozva.
Ez a hármas azért szerintem is durva volt. Abszolut értelemben is, meg a másik osztályzatokhoz viszonyítva is. Az is meglepett, hogy a Marca játékos értékelős cikkében a legutolsó volt. Rengeteg minuszt kapott. Úgy látszik a kihagyott helyzetek (és azért nem ziccerek) jobban felbosszantják az embereket. Mondjuk én is jó mérges voltam.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21163
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.03.11. 23:49:16

csababarca írta:
2021.03.11. 22:10:19
Linkelje már valaki azt a három ordító ziccerét tegnapról, mert én nem vágom mire gondolt a költő.
Amit legurított, az tényleg ziccer volt, de melyik a másik kettő?
Az meg hogy gyengébb osztályzatot adunk neki mint Griezmannak aki szó szerint tényleg nem csinált semmit...de értem a hozzáállást, ha valaki csak álldogál egész meccsen de azt hiba nélkül teszi, akkor az már jobb annál aki próbálkozik.

Meg nehogy már egy Trincaonak adtatok 6ost, mikor Messi kapott annyit:D

Istenem, komolyan nem értem ezeket, a felsztárolását az alibizőknek, a többiek akik meg próbálkoznak le vannak pontozva.
Adom! Ott van a videó, valóban 1 db ziccer volt benne. A többi lehetőségnél az sem igazán igaz, hogy a társak teremtették meg neki, mert a robbanékonyságának is köszönhette. Sajnálom nagyon, hogy nem lőtt gólt, de nélküle lehetőségekből is jóval kevesebb lett volna.

A 3-as osztályzatot én nagyon túlzónak tartom. Kíváncsiságból megnéztem, a whoscoredon 6,73-at kapott, azért több mint a duplája. :roll:

De tényleg, mennyivel jobb volt Setien alatt, amikor sérült volt. Ment a 80 százalékos labdabirtoklás, végtelen mennyiségű alibi passz. :roll: Lássuk be, azért igenis összességében erősebb a támadójátékunk, mint nélküle. Jobb helyzetkihasználás kell tőle, ez egyértelmű, de nagyon túlzó vélemények vannak itt róla.
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2021.03.11. 23:24:47

csababarca írta:
2021.03.11. 22:10:19
Linkelje már valaki azt a három ordító ziccerét tegnapról, mert én nem vágom mire gondolt a költő.
Amit legurított, az tényleg ziccer volt, de melyik a másik kettő?
Az meg hogy gyengébb osztályzatot adunk neki mint Griezmannak aki szó szerint tényleg nem csinált semmit...de értem a hozzáállást, ha valaki csak álldogál egész meccsen de azt hiba nélkül teszi, akkor az már jobb annál aki próbálkozik.

Meg nehogy már egy Trincaonak adtatok 6ost, mikor Messi kapott annyit:D

Istenem, komolyan nem értem ezeket, a felsztárolását az alibizőknek, a többiek akik meg próbálkoznak le vannak pontozva.
Adom! Dembi tényleg gyenge volt és legalább 1 gólt el kellett volna raknia, a második félidőben meg végképp eltűnt és jöttek a hibák, rossz passzok, de könyörgöm, ő legalább helyzetbe képes kerülni és elvállalja, oké, hogy mentálisan gyenge és nem hatékony. De Griezz? Egy agyonsztárolt rutinos világbajnok, akinek az ilyen meccseken nem alibizni kéne, hanem a hátán vinnie a csapatot. Örvendetes, hogy néha hasznos mezőnymunkát végez, de erre még A. Gomes is képes volt...
Meg pl. Albát senki nem ekézi, mikor a tökéletes beadást 8 méterről nem vállalja el, hanem visszateszi a senkiföldjére, pedig mostanság egészen jól támadta a kaput néha.
Szvsz ez a 3-as osztályzat elég durva így.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.03.11. 22:10:19

Linkelje már valaki azt a három ordító ziccerét tegnapról, mert én nem vágom mire gondolt a költő.
Amit legurított, az tényleg ziccer volt, de melyik a másik kettő?
Az meg hogy gyengébb osztályzatot adunk neki mint Griezmannak aki szó szerint tényleg nem csinált semmit...de értem a hozzáállást, ha valaki csak álldogál egész meccsen de azt hiba nélkül teszi, akkor az már jobb annál aki próbálkozik.

Meg nehogy már egy Trincaonak adtatok 6ost, mikor Messi kapott annyit:D

Istenem, komolyan nem értem ezeket, a felsztárolását az alibizőknek, a többiek akik meg próbálkoznak le vannak pontozva.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2021.03.11. 18:59:43

úgy látom mentálisan kevés ide. másképp megfogalmazva, ha az első 1-2 kapuralövéséből gól lesz felszabadul az egész meccsen. ha nem akkor rástresszel, begörcsöl. fejben rendbe kell tenni és a helyzetkihasználást begyakoroltatni vele. Kell mellé egy Henk ten Cate féle diktátor aki “bottal üti” ameddig nem megy tisztességesen. Tegnap ST-ben nyomta, a helyezkedése remek volt, nem elveszett, de a helyzetkihasználása katasztrófa.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
menczel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1618
Csatlakozott: 2006.04.11. 14:16:25

2021.03.11. 18:24:01

Mascherano14 írta:
2021.03.11. 10:14:28
Azt észrevettétek, hogy milyen erős és erőszakos lett? Nem lehet olyan könnyen elnyomni, mint akár csak ősszel. Csak az a fránya befejezés...
Ez félig sem igaz. Elképesztőt alibizik védekezésben, kár h nem külföldi -értelmes - szakértőket hallgattok, első meccsen levezette az ember, hogy a jobb oldalunkra akkor se zárt vissza amikor már gólt kaptunk, tehát kaptunk megint.

Mostani meccsen a legszánalmasabban lemegy süllyesztésbe de nem támadja meg a védőt csak nézi és áll a passzsávban.... Messi legalább nem bohóckodik színjátékkal, és Dembelé nem egy bolygón van focitudásban vele.

Tegnap nem is a kihagyott helyzetek fájtak legjobban hanem h minden egyes megoldása rossz volt a második félidőben. Az megvan, hogy ez az ember nem tud passzolni? Az FC Barcelonában...
Zsolti
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6154
Csatlakozott: 2004.10.12. 13:34:54
Tartózkodási hely: ,,!,.
Kapcsolat:

2021.03.11. 13:10:07

Subinho írta:
2021.03.11. 11:35:23
Zsolti írta:
2021.03.11. 10:03:11
4 eve lesz itt, nagyjabol ez lesz az elso teljes szezonja, amennyiben nem serul le. En tovabbra is latok benne potencialt, annak ellenere, hogy tegnap vakon volt. Megvarnam hogyan muzsikal szezon vegeig, utana meglatjuk.
Szerintem kepes lehet megugrani a szintet, amennyiben fejben osszeszedi magat. Kell egy fix jatek, ahol megvan a konkret szerepe es a helye. Arra kell hasznalni amiben eros. Szepen meg lehetett talalni tegnap kiugratasokkal, mennybe is mehetett volna tegnap.
Leírtad a lényeget... 4 éve itt van DE nem robbant be, sérülékeny, a pályán nagyrészt vakon van, értem, hogy gyors, helyzetbe is kerül, de kb. belerúg egy nagyot a labdába, hátha jól eltalálja, aztán általában lelátó, legközelebb megpróbálja gyengébben... hazaadás... 4 év alatt már le kellett volna tenni vmit az asztalra. Ezeket a kiskorú Fati belövi, vagyis, ha felépül Demb nem fog játszani, cserének behozni meg felesleges, a fent leírtak miatt. Hozna 2 meccset, lőne 3 gólt / szezon???
Az volt vele eddig a helyzet, hogy mire elkapta a fonalat kidolt honapokra, plusz amiota itt van, nem nagyon volt olyan eddzonk aki pl az o erenyire epitett volna. Ez a tegnapi nekem kifejezetten tetszetos volt (befejezeseket leszamitva.:D). Helyzetbe kerult tobbszor, megtalaltak a tarsak. Erre kene szerintem ramenni, es jonnenek a golok is.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2021.03.11. 11:35:23

Zsolti írta:
2021.03.11. 10:03:11
4 eve lesz itt, nagyjabol ez lesz az elso teljes szezonja, amennyiben nem serul le. En tovabbra is latok benne potencialt, annak ellenere, hogy tegnap vakon volt. Megvarnam hogyan muzsikal szezon vegeig, utana meglatjuk.
Szerintem kepes lehet megugrani a szintet, amennyiben fejben osszeszedi magat. Kell egy fix jatek, ahol megvan a konkret szerepe es a helye. Arra kell hasznalni amiben eros. Szepen meg lehetett talalni tegnap kiugratasokkal, mennybe is mehetett volna tegnap.
Leírtad a lényeget... 4 éve itt van DE nem robbant be, sérülékeny, a pályán nagyrészt vakon van, értem, hogy gyors, helyzetbe is kerül, de kb. belerúg egy nagyot a labdába, hátha jól eltalálja, aztán általában lelátó, legközelebb megpróbálja gyengébben... hazaadás... 4 év alatt már le kellett volna tenni vmit az asztalra. Ezeket a kiskorú Fati belövi, vagyis, ha felépül Demb nem fog játszani, cserének behozni meg felesleges, a fent leírtak miatt. Hozna 2 meccset, lőne 3 gólt / szezon???
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2021.03.11. 11:00:27

csababarca írta:
2021.03.11. 10:09:30

Nyilván gyenge, nem tud lőni normálisan, stb. Ezeket adom, normális esetben max egy erős csere játékosnak kéne lennie a barcában. De annyira gyengén muzsikál mindenki elől, hogy egyszerűen muszáj játszatni.

Valószínűleg akkor fogadná el mindenki, és nem ekézné, ha megtanítanák hogy kell nem kapura lőni, hanem letenni a legközelebb állónak mindig minden esetben.
Minden nap 1-2 órát gyakoroltatnám vele a kapura rúgást.
Válasz küldése