Ousmane Dembélé

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2163
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2022.01.17. 17:52:38

grgly50 írta:
2022.01.17. 16:57:19
Andris írta:
2022.01.17. 15:21:02
Én se értem, miért nem adjuk le ingyen, már most Januárban. A fizetését meg lehetne spórolni. Hülye lenne bárki megvenni akár 1 millióért is erre a fél évre..
Így igaz!
Azért kétlem, hogy amennyit kérnek a Barcától azt még a Newcastle sem fogja megadni neki. Főleg, ha nézik a kortörténetét.
Simán kölcsön kéne vegye a Newcastle fél évre 5 millió euróért s kész. Állja a fizuját s a többi nem érdekel.
més que un club
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 769
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2022.01.17. 16:57:19

Andris írta:
2022.01.17. 15:21:02
Én se értem, miért nem adjuk le ingyen, már most Januárban. A fizetését meg lehetne spórolni. Hülye lenne bárki megvenni akár 1 millióért is erre a fél évre..
Így igaz!
Azért kétlem, hogy amennyit kérnek a Barcától azt még a Newcastle sem fogja megadni neki. Főleg, ha nézik a kortörténetét.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.01.17. 16:33:42

Subinho írta:
2022.01.17. 15:06:13
Troym írta:
2022.01.17. 14:30:40
A sport szerint felajánlották a 2 unitednek 20 m euróért. Szerintem a felét nem adná érte senki.
Felét??? Mirefel? Mármint miért is adna bárki bármit érte, amikor nyáron ingyen leszerződtetheti. Azért ő nem egy Mbappé, hogy izgulni kell nyáron kik állnak majd dorban érte! :D
Sztem január 31-ig ingyen el kell engedni, így nem kapunk érte pénzt ugyan (nyáron sem kapnánk), de nem is kell kifizetni a bérét és felszabadul egy hely.
A vezetőségtől már megkapta az engedélyt az ingyen távozásra, de kicsi az esély hogy bárki elvigye. Anyagi szempontból bármi történik az bukó a klubnak. Ha marad fizetni kell a fizuját nyárig, ha egyoldalúan felbontják a szerződését egyben ki kell tejelni, ha bíróság elé viszik az ügyet, az valószínűleg még nagyobb szívás. Most Sissoko szép nagyot beint Laportáéknak. Neki aztán oly mindegy mi történik, még az is lehet, hogy jobban jár ha nem játszik, egy sérült játékost nehezebb eladni. Ugyanakkor nem lennék meglepve, ha a MU-val lenne már valami megegyezés. Legalábbis ha minden igaz már noszogatták év elején az ügynököt, hogy ne hosszabbítson.
Forca Barca!!!!
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2022.01.17. 15:47:42

A sporttörténelem legnagyobb ráfizetése. 250-300 millió euró költség a semmire #-o

Hol van Bob? Ritkán van igaza :mrgreen: , de teljesen egyetértek vele, Neymart ennyi pénzért el kellett adni (na jó, én akkor és azóta is elhibázott lépésnek gondolom), de teljesen felesleges 100 milliókat költeni egy játékosra. Minek? Ez még mindig csapatsport.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2610
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.01.17. 15:22:39

Subinho írta:
2022.01.17. 15:06:13
Troym írta:
2022.01.17. 14:30:40
A sport szerint felajánlották a 2 unitednek 20 m euróért. Szerintem a felét nem adná érte senki.
Felét??? Mirefel? Mármint miért is adna bárki bármit érte, amikor nyáron ingyen leszerződtetheti. Azért ő nem egy Mbappé, hogy izgulni kell nyáron kik állnak majd dorban érte! :D
Sztem január 31-ig ingyen el kell engedni, így nem kapunk érte pénzt ugyan (nyáron sem kapnánk), de nem is kell kifizetni a bérét és felszabadul egy hely.
A Newcastle 19. helyen áll. Ha szentül hiszik, hogy ez a srác menti majd meg őket a kieséstől, akkor lehetne pénzt kérni tőlük, hogy most rögtön csatlakozzon hozzájuk. Tavasszal élet-halál harcot kell vívniuk a bennmaradásért és sokkal nagyobb a tét, mert ha kiesnek, az 100 millióba mérhető. Ha meg eleve velük szerződik le júliustól, akkor meg Dembelének is mindegy.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.17. 15:21:02

Én se értem, miért nem adjuk le ingyen, már most Januárban. A fizetését meg lehetne spórolni. Hülye lenne bárki megvenni akár 1 millióért is erre a fél évre..
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.17. 15:06:13

Troym írta:
2022.01.17. 14:30:40
A sport szerint felajánlották a 2 unitednek 20 m euróért. Szerintem a felét nem adná érte senki.
Felét??? Mirefel? Mármint miért is adna bárki bármit érte, amikor nyáron ingyen leszerződtetheti. Azért ő nem egy Mbappé, hogy izgulni kell nyáron kik állnak majd dorban érte! :D
Sztem január 31-ig ingyen el kell engedni, így nem kapunk érte pénzt ugyan (nyáron sem kapnánk), de nem is kell kifizetni a bérét és felszabadul egy hely.
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2022.01.17. 15:05:22

szilva írta:
2022.01.17. 14:04:05
Ha rólam írnának ilyeneket a szurkolók, én se akarnék maradni. De miért is akarjon maradni, amikor mindenki Fatit isteníti, leigazolták Ferran Torrest és most Haalandról szólnak a hírek...
Sajnos nekem a legemlékezetesebb emlékem róla, hogy a Liverpool elleni meccs végén kihagyta a 100%-os ziccert. (Akkor 3:0-nál azt hittünk mindegy, aztán tényleg mindegy volt de másképpen.)
Szerintem inkább focizzon, ne a fórumokat olvasgassa ;)
De fordítsuk meg! Ki a bánatot érdekelne Fati és Torres, ha Dembi meccseket döntene el és szórná a gólokat? Persze, hogy Fatit isteníti mindenki, mikor a gyerek fél év kihagyások után beáll 20-30 percre és egyből lövi a gólokat.
Meg biztos ne legyenek átigazolási pletykák, mert megsértődik. Annyira jól megy a klubnak mostanság, nem kell senki! :D
Oké, hogy a szurkoló sem a legösszetettebb állatfaj, de Dembelének a pályán kéne bizonyítani, nem pedig a tárgyalóasztal mellett.
Ha mindenki eligazolna, akiről írtak 2 rossz szót, már nem létezne élsport.
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2610
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2022.01.17. 14:30:40

A sport szerint felajánlották a 2 unitednek 20 m euróért. Szerintem a felét nem adná érte senki.
szilva
Barça B
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2021.09.29. 22:46:05

2022.01.17. 14:04:05

Xavier Hernandez írta:
2022.01.17. 10:08:41
El kell hajtani a klubtól, mielőbb. A rá kifizetett hihetetlen pénzek ellenére semmit nem tett hozzá a Barca játékához, pár villanásán kívül csak a buta megoldásai, eladott labdái, kihagyott ziccerei maradnak emlékezetesek. Sose bírtam, az ostobaságával halára idegesített, rohadtul nem volt idevaló.
Ha rólam írnának ilyeneket a szurkolók, én se akarnék maradni. De miért is akarjon maradni, amikor mindenki Fatit isteníti, leigazolták Ferran Torrest és most Haalandról szólnak a hírek...
Sajnos nekem a legemlékezetesebb emlékem róla, hogy a Liverpool elleni meccs végén kihagyta a 100%-os ziccert. (Akkor 3:0-nál azt hittünk mindegy, aztán tényleg mindegy volt de másképpen.)
Avatar
Xavier Hernandez
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 265
Csatlakozott: 2018.01.04. 22:42:42
Tartózkodási hely: Barcelona

2022.01.17. 10:08:41

El kell hajtani a klubtól, mielőbb. A rá kifizetett hihetetlen pénzek ellenére semmit nem tett hozzá a Barca játékához, pár villanásán kívül csak a buta megoldásai, eladott labdái, kihagyott ziccerei maradnak emlékezetesek. Sose bírtam, az ostobaságával halára idegesített, rohadtul nem volt idevaló.
A legmeghatározóbb emlékem az marad róla, mikor pár éve kihagyott pár edzést, mert egész éjjel videojátékozott, és képtelen volt felkelni... meg az, amikor a csapat dietetikusa által küldött halas menüt bontatlanul megtalálták a szemetesében - üres pizzásdobozok társaságában.
Retardált barom, de az is az, aki kifizetett érte 140.000.000 €-t.

Itt egy friss cikk a focivilág legbotrányosabb játékosairól, a mi Dembelénk nyitja a sort:
https://www.origo.hu/sport/futball/2022 ... telli.html
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.01.17. 09:50:24

Andris írta:
2022.01.16. 19:08:37
1.
A 200 milliót 5 évre nem hiszem el. :D Egyszerűen nem. Messi kap évente most 35-40 milliót a PSGben, nem? És csak két évre van szerződése. Dembelénél pont 40 lenne évente, 5 éves szerződéssel. Ilyet egészen biztosan nem kértek, a fele is túlzásnak tűnik, és a negyede is klasszis labdarúgó nagyon jó fizuját jelentené.

2.
Továbbra sem látom a világon semmi értelmét szamárpadoztatnunk. Pénzt akar keresni, nincs szerintem ezzel semmi gond. Ha úgy érezné, hogy sportszakmailag nem léphet előre a Barcával, azzal sem lenne semmi gond szerintem. Bárkinek szíve joga ehhez, még ha nekünk esetleg nem is esik jól. Esetleg azt lehet zokonvenni, hogy most nem akar továbblépni, amikor még kaphatnánk érte pénzt, de hát könyörgöm, fél év van hátra a szerződéséből. És szezon közi ablak van, ilyenkor szakmai szempontból sem túl jó váltani, ilyenkor csak kényszerigazolásokat szoktunk látni. Nyáron kellett volna eladni, ha akarjuk, vagy tavaly nyáron, ilyenkor már késő okosnak lenni.
Csak ezekért betartani neki, szerintem baromira nem éri meg. Legszívesebben én is lekevernék neki négy pofont, de ha leültetjük a lelátóra fél évre, szerintem továbbra is inkább a saját kezünkbe harapunk.
Miért? .....

3.
Nyilván a történtek fényében (amennyiben igazak az ultimátumok, meg a többi) azt tudom mondani, hogy amint felépültek a játékosaink (mostmár Braithwait is kezd), érdemes azokkal próbálkozni többet, akik még jövőre is itt lesznek. Dembelét meg majd használjuk kevesebbszer, rotációban, csereként, vagy amikor rákényszerülünk. De ez még mindig nem lelátóra száműzés.
Nyilván ha van Depay meg Torres meg Fati, akkor talán már nem fog annyira hiányozni az a kezdeményező képesség, amit kb csak Dembelétől láttunk már jó ideje.
Ha nem adja majd edzéseken / csereként a 110%ot ezek után, amit Xavi elvár mindenkitől, akkor még nyilván lehet később is lelátóra küldeni.

4.
Egyszerűen fel nem tudom fogni, miért nem adunk neki szabad utat már most, ebben az átigazolási ablakban. Ha nyáron úgyis megy ingyen, megúszhatnánk fél évi fizuját, és még ő is kaphatna jó fizetést. Plusz lenne egy friss szerződése és végre újra nyugodtan megsérülhetne.
Tényleg nem értem, hogy ha nem adunk neki több pénzt, ő meg nem fogadja el, és azt se, hogy eladnánk, akkor miért nem engedjük szabadon. Megéri a mostani helyzetünkben hozzávetőleg 5millió eurót szamárpadoztatásra költeni?
Valaki magyarázza már el nekem, hogy mi a bánat van.
1. Ha jól tudom Messinek ez a netto, illetve Franciaországban nem 50 %-kal vágják meg a fizutdat. Ez a havi 40 millió brutto annyira nem elképzelhetetlen, nagyságrendileg Barto is ennyit fizetett Griezmannak. Persze ez tényleg egyben felháborító, vicces, alaptalan és és elszállt összeg.
Romero adatai általában hitelesek, eléggé tűzközelben van ami a a klub anyagi jellegű információit illeti, leginkább az igazolások, fizetések terén. Ez szerintem se nem jelent forintra pontos összeget, de a nagyságrend biztos passzol.

2. Ezt én is így látom. Ugyanakkor nem tudom, hogy 100 %-on pörögne-e, még ha tudatalatt is. Xavival viszont nagyon jóban vannak, ő is azt mondta, hogy többször beszéltek és Dembélé szándéka a maradás. Lehet hogy volt benne egy kis pr is, de nem hiszem, hogy teljesen alaptalanul nyilatkozna. Nem akarok mindent Sisokkora kenni, de szerintem egy másik ügynökkel már rég dűlőre jutottunk volna.

4. Megkapta az ingyen igazolható státuszt. Innen már csak a klub jár rosszul. Ha marad a fizetését mindentől függetlenül állni kell a fizuját, ha felbontjuk a szerződését ki kell fizetni a fennmaradó összeget, ha bíróság elé visszük az ügyet szintén mi szívunk. Viszont senki sem akar fizetn, ha nyáron ingyen vihető. A PSG-nek most eladnia kell az FFP miatt, nyáron viszont 99 %, hogy Mbappé és egy 34 éves Di Marianak sem fogják a fizuját meghosszabbítani, ha mehet helyette Dembélé. A MU is a nyárra vár, már korábban felvették a kapcsolatot Sissokoval, hogy ne hosszabbítson. A Juvet említették még többször, mint potenciális vevőt.

visca el barca írta:
2022.01.16. 19:05:13
Titinho írta:
2022.01.16. 13:49:14
Morataval egy mondatban se lehet említeni a palit, ne is tegyük, bár sajnos nem sok esély van rá szerintem
morata legalabb letett mar vmit az asztalra, ez a szerencsetlen meg evek ota abbol el, hogy a dortmundban elkapott egy jo felevet.

pont olyan mint a vbken, ebken feltunt sztarok (pl. james), volt ket jo meccsuk eletukben, aztan abbol elnek 10 evig.
Moratáról max. a Realos karrierjében lehet azt mondani, hogy tényleg egy komoly játékos. Az azt követő pályafutásában szezononként cserélgette a klubjait Vagy kölcsönadták vagy végleg megszabadultak tőle. Az Atmába sem tartom véletlennek, hogy egy szezon után megérkezett Lajos és ment is a spanyol a Juveba kölcsönbe kötelező vásárlási opcióval, amit az olaszok nem akarnak fizetni. Hiába ment el Cr nem ragaszkodnak hozzá és megszabadulnának tőle, annak ellenére, hogy fizettek már 15 milliót a kölcsönért.
Egy, amolyan Larsson szerepkörben el tudnám elképzelni, ahhoz viszont túl drága és nagy a bérigénye.

Bocs a hosszú hsz-ért.
Forca Barca!!!!
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3290
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.01.16. 23:52:40

Sonoma írta:
2022.01.16. 22:04:48
Amikor megvettük egy csiszolatlan gyémántnak tűnt, de sajnos az is maradt.
Valami hasonlóra gondoltam annó én is amikor idejött. Bár a vételára túl volt tolva, de Neymar után mindenki ceruzája vastagon fogott volna barcelonai érdeklődés esetén.
Aztán, hogy mennyit volt vele foglalkozva, mint fiatal játékossal, azt sosem tudjuk meg. Nem az életmódra vagy dietetikusra gondolok, mert ezekről hallottunk.
A mostani igényéből nekem az jön le, hogy el akar menni, nem akar ő itt tovább tartózkodni. Aki pedig el akar menni, azt hagyni kell elmenni.
Ha csiszolható is a srác, itt már nem hiszem, hogy lenne értelme ezzel próbálkozni. Menjen, ha akar, szabaduljon fel a bére most.
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2552
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2022.01.16. 23:37:47

Részemről mehet a B-vel edzeni a vb-ig, jobb, ha tudja, hogy hol a helye a kis köcsö.gnek. Mellé szétbüntetném minden egyes leendő késésért, rinyáért, szarh.ázi mivoltért, addig is kevesebbet kell utalni. Takarodjon innen, és be ne merje többet tenni a lábát. Remélem Laportáék szétszivatják a nyárig.
Football, bloody hell. /SAF/
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 610
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2022.01.16. 22:04:48

Még a mostani fizetését sem érdemli meg, nemhogy évi 40 milliót.
Az elmúlt 4 évben egy olyan szezonja sem volt, amiért az évi 20m fizetése megtérült volna a Barcának.
Amikor megvettük egy csiszolatlan gyémántnak tűnt, de sajnos az is maradt.
Egy jó meccsére jut két felejthető. Hiába gyors, hiába vannak meg a képességei, hiányzik belőle az a "gyilkos ösztön" amitől klasszis lesz egy játékos.
Én sokszor vártam egy-egy jobb mérkőzése után, hogy átszakad a gát és elkezdi folyamatosan lőni a gólokat. De állandóan csalódnom kellett.

Az, hogy 40m kér évente, az meg az ügynöke idiótasága.
Hol ér ennyit ez a srác? Messi egy évben több gólt lőtt, mint ő 4 év alatt itt...
Valószínűleg az ügynöke elhitette vele, hogyha mi nem, majd más simán kifizeti nekik a kért összegeket. Senki nem fog ennyit kifizetni nekik. Még a mostani bérét sem fogja senki megajánlani.
Szerintem ( és remélem) nagy pofára esés lesz nyáron, mikor megkapják az ajánlatokat. Egyedül a PSG- től tudom elképzelni ( vannak akkora lúzerek, mint Barto), hogy 15-16m-t esetleg megadnának neki.
A csúcs, hogy aláírási pénzt kérne az elmúlt évek nulla közeli teljesítményéért...
Dedi11
Barça C
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2022.01.16. 21:32:34

2022.01.16. 21:36:19

Bruttó 40 milliót kér, ami nettó 20-22 millió.
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2022.01.16. 21:15:04

visca el barca írta:
2022.01.16. 19:05:13
Titinho írta:
2022.01.16. 13:49:14
Morataval egy mondatban se lehet említeni a palit, ne is tegyük, bár sajnos nem sok esély van rá szerintem
morata legalabb letett mar vmit az asztalra, ez a szerencsetlen meg evek ota abbol el, hogy a dortmundban elkapott egy jo felevet.

pont olyan mint a vbken, ebken feltunt sztarok (pl. james), volt ket jo meccsuk eletukben, aztan abbol elnek 10 evig.
Vágom igen Moratat, így értettem én is, csak nem jött át. :D Nálam is a cipőjét nem kötheti meg Dembouz. :wink:
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2182
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2022.01.16. 20:54:09

Andris írta:
2022.01.16. 19:08:37
1.
A 200 milliót 5 évre nem hiszem el. :D Egyszerűen nem. Messi kap évente most 35-40 milliót a PSGben, nem? És csak két évre van szerződése. Dembelénél pont 40 lenne évente, 5 éves szerződéssel. Ilyet egészen biztosan nem kértek, a fele is túlzásnak tűnik, és a negyede is klasszis labdarúgó nagyon jó fizuját jelentené.

2.
Továbbra sem látom a világon semmi értelmét szamárpadoztatnunk. Pénzt akar keresni, nincs szerintem ezzel semmi gond. Ha úgy érezné, hogy sportszakmailag nem léphet előre a Barcával, azzal sem lenne semmi gond szerintem. Bárkinek szíve joga ehhez, még ha nekünk esetleg nem is esik jól. Esetleg azt lehet zokonvenni, hogy most nem akar továbblépni, amikor még kaphatnánk érte pénzt, de hát könyörgöm, fél év van hátra a szerződéséből. És szezon közi ablak van, ilyenkor szakmai szempontból sem túl jó váltani, ilyenkor csak kényszerigazolásokat szoktunk látni. Nyáron kellett volna eladni, ha akarjuk, vagy tavaly nyáron, ilyenkor már késő okosnak lenni.
Csak ezekért betartani neki, szerintem baromira nem éri meg. Legszívesebben én is lekevernék neki négy pofont, de ha leültetjük a lelátóra fél évre, szerintem továbbra is inkább a saját kezünkbe harapunk.
Miért?
Mert jelenleg még nem állunk úgy, hogy elveszítsük az elmúlt hónapok legveszélyesebb támadóját.
Mert nem állunk úgy, hogy csak úgy kiperkáljunk a jóisten tudja hány millió eurót valakinek, és még csak nem is tudjuk bevetni őt akár kezdőként, akár csereként, akár sérülések esetén.
Mert nem akarjuk, hogy egy (valljuk be) extra képességekkel megáldott játékos, aki jövőre már ellenünk játszhat majd a BLben, külön motivált lehessen ellenünk.
Mert nem akarjuk, hogy az ügynöke további klienseit többé soha ne szerezhessük meg.
Mert nem akarjuk, hogy azt lássa a világ összes játékosa, hogy mi így bánunk egy emberrel, aki egyszerűen nem szeretne tovább a csapatban játszani, bármi okból is.

3.
Nyilván a történtek fényében (amennyiben igazak az ultimátumok, meg a többi) azt tudom mondani, hogy amint felépültek a játékosaink (mostmár Braithwait is kezd), érdemes azokkal próbálkozni többet, akik még jövőre is itt lesznek. Dembelét meg majd használjuk kevesebbszer, rotációban, csereként, vagy amikor rákényszerülünk. De ez még mindig nem lelátóra száműzés.
Nyilván ha van Depay meg Torres meg Fati, akkor talán már nem fog annyira hiányozni az a kezdeményező képesség, amit kb csak Dembelétől láttunk már jó ideje.
Ha nem adja majd edzéseken / csereként a 110%ot ezek után, amit Xavi elvár mindenkitől, akkor még nyilván lehet később is lelátóra küldeni.

4.
Egyszerűen fel nem tudom fogni, miért nem adunk neki szabad utat már most, ebben az átigazolási ablakban. Ha nyáron úgyis megy ingyen, megúszhatnánk fél évi fizuját, és még ő is kaphatna jó fizetést. Plusz lenne egy friss szerződése és végre újra nyugodtan megsérülhetne.
Tényleg nem értem, hogy ha nem adunk neki több pénzt, ő meg nem fogadja el, és azt se, hogy eladnánk, akkor miért nem engedjük szabadon. Megéri a mostani helyzetünkben hozzávetőleg 5millió eurót szamárpadoztatásra költeni?
Valaki magyarázza már el nekem, hogy mi a bánat van.

szerk: azt tudom amúgy elképzelni, hogy most nem hosszabbít, és Laportáék meg esetleg úgy gondolják, hogy hiába lesz ingyen igazolható, mástól se kap majd jobb ajánlatot nyáron, mint tőlük. A sérülékenységével, a profizmus teljes hiánya miatt, és úgy általánosságban a hozzáállásával (Dortmundban edzés megtagadása, nálunk meg most ez az egész hosszabbítás ügy) én biztos nem adnék neki olyan fizut se, amit most kap. (évi 10 misi kb, ha jól emlékszem)
Akkor meg ez az egész ultimátum adás, meg lelátóra ültetés belengetése, másik oldalon meg a nagy igények csak egy chiken game a téli ablak végéig. Mi meg benyaltuk. :D
Nagyon érdekes a dolog, mert kb 4-5 olyan klub van, aki ezeket az igényeket, ha igazak ki tudják neki fizetni.
Olaszok kilőve, németből a Bayern ki tudná gondolom, de nem arról híresek, hogy nagy fizukat adnának, spanyol szintén kilőve max a Real jöhet szóba, de ott se Dembelé a célpont.
Szóval marad a PSG, ahova nem igazán éri meg menni, hiszem nem garantált a kezdőtagság.
Angoloknál, a City nem valószínű ismerve Dembelé előéletét, hogy bevállalnának, marad a MU és a Newcastle egyik, sincs bl helyen jelenleg. Szóval a Chelsea jöhet még szóba. lehet kimaradt valaki, de azért az látszik, hogy a választás nem éppen hatalmas. És Dembelé utóbbi 4,5 éve alatt nem tett le semmi olyat, ami indokolná, hogy sztárjátékosként kezeljék. Benne van persze a tehetség, de azt ki is kell játszani.
Egy biztos félév múlva legkésőbb az élet megoldja ezt a dolgot is!
Dantes
Jugador del Barça
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2008.10.10. 13:04:30

2022.01.16. 19:13:53

Menjen isten hírével, utáltam amióta itt van. Nem volt soha benne a barca vér, buta, önző, csetlő-botló alkalmatlan játékos, aki nem bírt eldönteni fontosabb meccseket. Máshol sem fog jobb lenni ezt boritékolom. Jöjjenek a saját srácaink: vamos!
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.16. 19:08:37

1.
A 200 milliót 5 évre nem hiszem el. :D Egyszerűen nem. Messi kap évente most 35-40 milliót a PSGben, nem? És csak két évre van szerződése. Dembelénél pont 40 lenne évente, 5 éves szerződéssel. Ilyet egészen biztosan nem kértek, a fele is túlzásnak tűnik, és a negyede is klasszis labdarúgó nagyon jó fizuját jelentené.

2.
Továbbra sem látom a világon semmi értelmét szamárpadoztatnunk. Pénzt akar keresni, nincs szerintem ezzel semmi gond. Ha úgy érezné, hogy sportszakmailag nem léphet előre a Barcával, azzal sem lenne semmi gond szerintem. Bárkinek szíve joga ehhez, még ha nekünk esetleg nem is esik jól. Esetleg azt lehet zokonvenni, hogy most nem akar továbblépni, amikor még kaphatnánk érte pénzt, de hát könyörgöm, fél év van hátra a szerződéséből. És szezon közi ablak van, ilyenkor szakmai szempontból sem túl jó váltani, ilyenkor csak kényszerigazolásokat szoktunk látni. Nyáron kellett volna eladni, ha akarjuk, vagy tavaly nyáron, ilyenkor már késő okosnak lenni.
Csak ezekért betartani neki, szerintem baromira nem éri meg. Legszívesebben én is lekevernék neki négy pofont, de ha leültetjük a lelátóra fél évre, szerintem továbbra is inkább a saját kezünkbe harapunk.
Miért?
Mert jelenleg még nem állunk úgy, hogy elveszítsük az elmúlt hónapok legveszélyesebb támadóját.
Mert nem állunk úgy, hogy csak úgy kiperkáljunk a jóisten tudja hány millió eurót valakinek, és még csak nem is tudjuk bevetni őt akár kezdőként, akár csereként, akár sérülések esetén.
Mert nem akarjuk, hogy egy (valljuk be) extra képességekkel megáldott játékos, aki jövőre már ellenünk játszhat majd a BLben, külön motivált lehessen ellenünk.
Mert nem akarjuk, hogy az ügynöke további klienseit többé soha ne szerezhessük meg.
Mert nem akarjuk, hogy azt lássa a világ összes játékosa, hogy mi így bánunk egy emberrel, aki egyszerűen nem szeretne tovább a csapatban játszani, bármi okból is.

3.
Nyilván a történtek fényében (amennyiben igazak az ultimátumok, meg a többi) azt tudom mondani, hogy amint felépültek a játékosaink (mostmár Braithwait is kezd), érdemes azokkal próbálkozni többet, akik még jövőre is itt lesznek. Dembelét meg majd használjuk kevesebbszer, rotációban, csereként, vagy amikor rákényszerülünk. De ez még mindig nem lelátóra száműzés.
Nyilván ha van Depay meg Torres meg Fati, akkor talán már nem fog annyira hiányozni az a kezdeményező képesség, amit kb csak Dembelétől láttunk már jó ideje.
Ha nem adja majd edzéseken / csereként a 110%ot ezek után, amit Xavi elvár mindenkitől, akkor még nyilván lehet később is lelátóra küldeni.

4.
Egyszerűen fel nem tudom fogni, miért nem adunk neki szabad utat már most, ebben az átigazolási ablakban. Ha nyáron úgyis megy ingyen, megúszhatnánk fél évi fizuját, és még ő is kaphatna jó fizetést. Plusz lenne egy friss szerződése és végre újra nyugodtan megsérülhetne.
Tényleg nem értem, hogy ha nem adunk neki több pénzt, ő meg nem fogadja el, és azt se, hogy eladnánk, akkor miért nem engedjük szabadon. Megéri a mostani helyzetünkben hozzávetőleg 5millió eurót szamárpadoztatásra költeni?
Valaki magyarázza már el nekem, hogy mi a bánat van.

szerk: azt tudom amúgy elképzelni, hogy most nem hosszabbít, és Laportáék meg esetleg úgy gondolják, hogy hiába lesz ingyen igazolható, mástól se kap majd jobb ajánlatot nyáron, mint tőlük. A sérülékenységével, a profizmus teljes hiánya miatt, és úgy általánosságban a hozzáállásával (Dortmundban edzés megtagadása, nálunk meg most ez az egész hosszabbítás ügy) én biztos nem adnék neki olyan fizut se, amit most kap. (évi 10 misi kb, ha jól emlékszem)
Akkor meg ez az egész ultimátum adás, meg lelátóra ültetés belengetése, másik oldalon meg a nagy igények csak egy chiken game a téli ablak végéig. Mi meg benyaltuk. :D
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.01.16. 19:05:13

Titinho írta:
2022.01.16. 13:49:14
Morataval egy mondatban se lehet említeni a palit, ne is tegyük, bár sajnos nem sok esély van rá szerintem
morata legalabb letett mar vmit az asztalra, ez a szerencsetlen meg evek ota abbol el, hogy a dortmundban elkapott egy jo felevet.

pont olyan mint a vbken, ebken feltunt sztarok (pl. james), volt ket jo meccsuk eletukben, aztan abbol elnek 10 evig.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
jclayton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2022.01.16. 19:03:23

NovaProspekt írta:
2022.01.16. 18:03:35
tuti van egy erős túlzás a számokban, h mosdassa magát a klub amiatt, h nem sikerült megtartani.de ettől függetlenül eltévesztette a házszámot a gyerek, ami mondjuk az ügynöke nyilatkozataiból is látszik.
Csak halkan írom: az ugyan szépen kiszivárgott bennfentes forrásokból, állítólag mennyit szeretne Dembélé, de az (gondolom nem véletlenül) nem igazán, hogy mennyit ajánlott neki a Barcelona...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára jclayton 2022.01.16. 19:05:33-kor.
Avatar
SzaSa13
Barça B
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2017.08.11. 19:15:28

2022.01.16. 18:45:22

LG írta:
2022.01.16. 17:49:54
Troym írta:
2022.01.16. 14:34:04
Napokkal ezelőtt többen kritizálták azokat (köztük engem is), akik a lelátón hagynák a srácot fél évre. Csak érdeklődnék, hogy most is játszatnátok-e, vagy mit kezdenétek vele? A nézők pl. biztos nem díjazzák, ha még egyszer meglátják.
Továbbra sem értem, miért jó nekünk a lelátóra tenni. A fizetését így is megkapja, akkor meg miért nem használjuk még ki, amit adni tud? Ha majd tényleg annyira jók lesznek a többiek, hogy nem érezzük meg a hiányát, lehet mellőzni, de egyelőre nem tartunk ott.
Esetleg amiatt, hogy olyan embereket játszatunk, építünk be a csapatba, akik itt szeretnének játszani. Fél év sok idő, ezalatt sokat fejlődhet a csapatjáték. Van egy-két fiatal aki jobban megérdemli, hogy lehetőséget kapjon.
Felháborítónak tartom, hogy ennyi sérülés/kihagyott meccs után nincs benne gerinc és ezt műveli. Az eszem nyilván tudja, hogy kapitalizmus van keményen és ha volt olyan hülye, aki ennyi pénzt ígért neki és nem volt benne semmilyen záradék pályán töltött/nem töltött percekkel kapcsolatban, akkor nem hibáztathatunk senkit, csak a klubot. Emberileg ugyanakkor továbbra sem tudom felfogni...
éS
Barça B
Hozzászólások: 95
Csatlakozott: 2008.03.19. 15:31:54
Tartózkodási hely: Budapest

2022.01.16. 18:35:21

Ronaldinho&Barca írta:
2022.01.16. 17:10:55
Jelenleg messze a legveszélyesebb csatárunk, ha egészséges, elképesztő fizikai adottságokkal bír, mind a két lábával veszélyes, és piszok gyors
a valóságban ez inkább úgy néz ki, hogy egyik lábával sem veszélyes. hiába tűnik úgy hogy kétlábas, az esetek 90%-ban az inkább két balláb..
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21165
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2022.01.16. 18:32:59

menczel írta:
2022.01.16. 18:20:05
Ismét bebizonyosodott, hogy nincs új a Nap alatt. Sose szabad olyan csajjal összejönni, aki megcsalja a pasiját veled. Ezt fogja tenni veled is.
Anno kihagyott Dortmund edzéseket, hogy kierőszakolja az átigazolását ide. Most minket szívat meg ahogy tud. Ennyit ér emberileg.
Igen. Csak akkor még itt a fórumozók nagy része szerette azért, amit a Dortmunddal csinált, mondva, hogy milyen elkötelezett, a mocskos németek pedig nem hagyják, hogy megvalósítsa az álmait. Mert ilyen kommentek mentek anno az igazolások topicban. Megbüntette a sors őt és a klubot is érte, sajnálni nagy nem kell senkit.
Válasz küldése