Arthur Melo

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5717
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2019.02.07. 16:42:54

LG írta:Én továbbra is túlzásnak érzem a körülötte lévő hype-ot. Kicsit hasonló mint Busquets esete, utóbbi is szerintem túl van értékelve itt a fórumon, ebben benne van, hogy néhány hangadó fórumozó nagyon tolja őket. Az eurobarcás értékeléseknél is úgy érzem, mindig felül vannak pontozva, Rakitic meg pl. alul. Én tegnap is a horvátot láttam jobbnak.
Abban egyetértek, hogy nagyon tolva van itt a szekere a brazilnak, de nem érdemtelenül azért. Inkább Rakitic és Busquets vannak nagyon semmibe nézve sokak által, pedig ők is adják azt a stabilitást, mint Arthur. Ami nála kiemelkedő szerintem, hogy a semmiből idekerülve tudja ezt a nagyon magabiztos játékot hozni, tényleg szinte lehetetlen szabályosan szerelni. Nagyon nagy érték ez a mi középpályánkon, és időnként már az is látszik, hogy előrefelé így bátran és jól tud passzolni. Nyilván ebben még fejlődnie kell, de szerintem tökéletes kirakós darab a középpályánkra.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21045
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2019.02.07. 16:28:44

Én továbbra is túlzásnak érzem a körülötte lévő hype-ot. Kicsit hasonló mint Busquets esete, utóbbi is szerintem túl van értékelve itt a fórumon, ebben benne van, hogy néhány hangadó fórumozó nagyon tolja őket. Az eurobarcás értékeléseknél is úgy érzem, mindig felül vannak pontozva, Rakitic meg pl. alul. Én tegnap is a horvátot láttam jobbnak.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3184
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2019.02.07. 15:51:08

Én is hozzászoktam,hogy nem veszik el tőle a labdát. Labdakihozatalnál is nyugodtabb vagyok ha hozzá kerül a labda és nem Busihoz :D Tegnap Modric is csak rúgdosni tudta.
Res
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2014.08.06. 15:39:22

2019.02.07. 15:09:46

Az biztos, hogy nyugodtabb vagyok, ha látom a nevét a kezdőben...
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18357
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.02.07. 13:33:44

Minek írjunk ide? Minden meccsen hozza a kötelezőt, sőt. Megszoktuk már a jó teljesítményt tőle. :)
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7333
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2019.02.07. 13:17:52

Kicsit csodálkozok, hogy egy komment sem érkezett a topicjába, pedig megint top 3-as teljesítményt nyújtott. Szerintem Piqué és Semedo mellett őt lehet igazán kiemelni. Malcomot én azért nem venném igazán ide, mert6 ő inkább magához képest nyújtott kimagaslót.
Egyértelműen újra ő volt a kp motorja, ahogy megtartja a labdát és amilyen passzokat ad az brutális. Egyszerűen nem lehet elvenni tőle szabályosan a bogyót, úgy tudja fedezni. "Pechjére" nem olyan pozícióban játszik, nem az a feladata hogy látványosan kiemelkedhessen a csapatból, pedig iszonyatosan fontos láncszem. Mindezt úgy, hogy fiatalon, a világ legerősebb bajnokságába és egyik legjobb klubjába került, ahol keményen volt konkurenciája, meg kellett küzdenie a helyért. Ezt pedig nagyon hamar kiharcolta.
Egy kicsit bátortalan még előre, de tegyük hozzá tegnap nem is volt sok esélye támadást indítani mert nem volt kinek. Ha kevésbé labdabiztos embervan a helyén nagy sz...ban lettünk volna, úgy átjátszották volna a középpályát, ahogy nem szégyellik.

Sokadjára kell megkövetnem, mert a leigazolását nem igazán értettem és max. annyit vártam tőle, hogy egy kiegészítő ember lehet.
Forca Barca!!!!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18357
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.01.31. 12:37:51

Cestus írta:Nekem az tetszik benne, hogy ha rossz döntést hoz, nagy ritkán labdát veszít, elpasszolja, vagy feleslegesen nagy mértékben magára húzza az ellenfelet, az kb. zéró hatással van rá utána. Helyén van az önbizalma, de nem beképzelt. Ez egy top klubban nagyon kell, rengetegen buknak meg ilyen nagy csapatokban amiatt, hogy a hibáikba kapaszkodnak, nem tudnak túllépni rajtuk és mentálisan megzuhannak.
+1!

Abszolút vezér lehet a jövő középpályáján.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.01.31. 12:31:41

Nekem az tetszik benne, hogy ha rossz döntést hoz, nagy ritkán labdát veszít, elpasszolja, vagy feleslegesen nagy mértékben magára húzza az ellenfelet, az kb. zéró hatással van rá utána. Helyén van az önbizalma, de nem beképzelt. Ez egy top klubban nagyon kell, rengetegen buknak meg ilyen nagy csapatokban amiatt, hogy a hibáikba kapaszkodnak, nem tudnak túllépni rajtuk és mentálisan megzuhannak.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
focista555
Barça C
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2019.01.28. 23:01:44

2019.01.31. 12:29:40

brazilfan írta:
recrea írta:Hogy játszott tegnap?
Valahogy pont azokról a meccsekről maradok le, amikor kezdő, úgyhogy sokat nem tudok róla.
Szinte lehetetlen szabályosan szerelni, mindig megtalálható a passzokkal, rengetegszer kéri a labdát és jól osztogat. Tegnap volt két lövési kísérlete is, ezek most nem nagyon sikerültek.
Illetve ha jól emlékszem Rakiticnek mélységből ő adta azt a szenzációs gólpasszt.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2019.01.31. 12:29:04

Én azt látom, hogy folyamatosan erősödik előrejátékban is, meccsről meccsre, ahogy fokozatosan nő az önbizalma.
Az az igazán lenyűgöző a teljesítményében, hogy az első szezonját tölti európai topbajnokságban, azon belül is talán a legerősebb ligában, azon belül is a mi középpályánkon, ahol extrém nehéz kívülről ilyen gyorsan ennyire beilleszkedni. És ezek mellett abszolút elmondható, hogy többségében a gálakezdő tagja stabilan a legfontosabb meccseken is. (Egy rövid periódustól eltekintve, amikor a sérülése után Vidal került jobban előtérbe). És olyan magabiztosan, éretten játszik ezeken a meccseken (is) ami meghazudtolja a korát.

Ettől függetlenül még nem lehet és nem is kell Xavihoz mérni, de nem lehet nem elismerni amit nyújt hétről hétre. Nekem már most az egyik kedvencem a csapatból, és szerintem sokan vannak így vele. Pedig én aztán szkeptikus voltam vele szemben, kvázi noname gyerek a brazil ligából, egyből odadobják neki a 8-as mezt... Hát nem indult nagy fórral a szememben a gyerek. :D
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2019.01.31. 12:01:34

senkialfonz40 írta:
visca el barca írta:jól tolja már most is, de előrefelé egyelőre nagyon kevés amit ad. arra azért kivancsi lennék, hogy alapból ilyen "oldalrobi", vagy EV fojtja le a játékát neki...
Veb! A gyerek folyamatosan fejlődik, számomra egyenletesen!!!
Nagyon nagy lehet itt!!! Ő az egyedüli, akire rá lehet bízni a labdát a középpályán úgy, hogy presszió van! Kummára hiányzott a Roma ellen!!!
Na tegnap megmutatta, hogy előrefelé is van elgondolása, adott két Xavi szintű kulcspasszt mélységben, azon kívül szabályosan nem tudták elvenni Tőle a labdát. Óriási beszerzés volt a srác.
Avatar
senkialfonz40
Capitá del Barça
Hozzászólások: 757
Csatlakozott: 2009.06.22. 19:46:19
Tartózkodási hely: Budapest

2019.01.25. 07:13:58

visca el barca írta:jól tolja már most is, de előrefelé egyelőre nagyon kevés amit ad. arra azért kivancsi lennék, hogy alapból ilyen "oldalrobi", vagy EV fojtja le a játékát neki...
Veb! A gyerek folyamatosan fejlődik, számomra egyenletesen!!!
Nagyon nagy lehet itt!!! Ő az egyedüli, akire rá lehet bízni a labdát a középpályán úgy, hogy presszió van! Kummára hiányzott a Roma ellen!!!
" Lionel az után a futballista után kapta a nevét, aki szerintem minden idők legnagyobb játékosa, és az én példaképem. Remélem, úgy fog majd játszani, mint az apja, mert úgy, mint Messi lehetetlen." Antonio Cassano
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6572
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2019.01.24. 15:49:06

visca el barca írta:jól tolja már most is, de előrefelé egyelőre nagyon kevés amit ad. arra azért kivancsi lennék, hogy alapból ilyen "oldalrobi", vagy EV fojtja le a játékát neki...
Nekem az elmúlt 2-3 meccsen kifejezetten tetszett, ezeken a meccseken kb. többet passzolt előre, mint az előtte lévő meccsein összesen.

Szerintem az elején csak tele volt a gatya, látta, hogy Valverde-nél milyen könnyű kikerülni a keretből. De én már a mostani teljesítményével is elégedett vagyok, már ezalatt a fél év alatt is vagy ennyit fejlődött előre, vagy csak ennyivel bátrabb lett, nem tudom, de ennél szerintem csak még jobb lehet.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2019.01.24. 14:07:27

jól tolja már most is, de előrefelé egyelőre nagyon kevés amit ad. arra azért kivancsi lennék, hogy alapból ilyen "oldalrobi", vagy EV fojtja le a játékát neki...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7333
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2019.01.24. 13:22:18

Cestus írta:Ez a gyerek elképesztő, be lehet tenni bármilyen csapatba, legyen az gálakezdő vagy felforgatott, szétrotált katyvasz, ugyanúgy megtart minden labdát bármilyen pozícióban, bármekkora nyomás alatt, és viszi a középpályát a hátán. de Jonggal ketten úgy el fogják dugni a lasztit, hogy nemigaz.
Én is sokadjára követem meg magam, mert nem fűztem hozzá nagy reményeket, de már sokszorosan rám cáfolt. Nem egy tipikus brazil focista, már a magatartása sem. Alázatos, nincs semmi balhéja csak szépen csendben dolgozik.
Nem akarom elkiabálni, de ha egy kicsit bátrabb is lesz előre játékban simán stabil kezdője lehet a jövő Barca középpályájának. Tegnap is láttuk, hogy képes ilyenekre, amilyen labdát adott Malcomnak, az valami zseniális volt. Nagyon szurkolok neki, mert még sokat fejlődhet és aki ilyen fiatalon, első évében egy totál idegen, nagyságrendekkel erősebb ligában ilyen teljesítményt hoz le az előtt nagy jövő áll. Csak nehogy megrekedjen, mint sok tehetség.
Forca Barca!!!!
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.01.24. 11:51:38

Ez a gyerek elképesztő, be lehet tenni bármilyen csapatba, legyen az gálakezdő vagy felforgatott, szétrotált katyvasz, ugyanúgy megtart minden labdát bármilyen pozícióban, bármekkora nyomás alatt, és viszi a középpályát a hátán. de Jonggal ketten úgy el fogják dugni a lasztit, hogy nemigaz.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
brazilfan
Capitá del Barça
Hozzászólások: 997
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2019.01.18. 11:17:38

recrea írta:Hogy játszott tegnap?
Valahogy pont azokról a meccsekről maradok le, amikor kezdő, úgyhogy sokat nem tudok róla.
Szinte lehetetlen szabályosan szerelni, mindig megtalálható a passzokkal, rengetegszer kéri a labdát és jól osztogat. Tegnap volt két lövési kísérlete is, ezek most nem nagyon sikerültek.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6572
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2019.01.18. 10:18:13

recrea írta:Hogy játszott tegnap?
Valahogy pont azokról a meccsekről maradok le, amikor kezdő, úgyhogy sokat nem tudok róla.
Az egész csapat jó volt (a cserék kivételével, illetve szerintem Messi se törte össze magát, de nem is kellett, meg Coutinho sincs a topon még).

De Arthur szvsz a csapat egyik legjobbja volt így is, nagyon jól működött ez a Rakitic-Arthur-Vidal kp.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6713
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2019.01.18. 09:53:01

Hogy játszott tegnap?
Valahogy pont azokról a meccsekről maradok le, amikor kezdő, úgyhogy sokat nem tudok róla.
barlacy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 202
Csatlakozott: 2011.03.08. 06:26:33
Tartózkodási hely: kecskemét

2018.11.13. 10:08:49

Nagyon tetszik a vitéz labdabiztossága, cselezőképessége, "látása" a pályán. viszont nem tetszik, hogy csak hátra és oldalra passzol. Előre? Vajon mi lehet az oka, hogy szinte ellenfél kapuirányába egy labda nem hagyja el a lábát ! (lehet,hogy ismeri Suarez képességeit a passzjátékban...)

Egyetértek azokkal akik Iniestával való összehasonlításban egyelőre a további fejlődés szükségességéről beszélnek.De: van benne potenciál!!
Lesz még ő biztos kezdő, megbízható csapatmozgató integrátor!!
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2018.11.12. 20:18:16

LG írta:Én meg azt mondom, szégyen, hogy Iniesta helyét egy előrefele teljesen veszélytelen ember töltheti be. :evil:
Mondjuk a mezszám ellenére teljesen más szerepkört tölt be mint a Don, szóval ezen kár szégyenkezni.

Arthur egy mélységi játékos, aki kevés kockázatot vállal, de a stabilitást egy jó rendszerben képes elősegíteni a stílusával. Az, hogy 3 olyan középpályással állunk ki meccsek óta, akikből 3 mélységi, és kb 0 vertikális mozgással örvendeztetik meg a csapatot, nem az ő hibája. A passzjátéka amúgy kicsit bátorodott már, de ott tényleg rengeteg hely van fejlődni. Viszont most a gyengébb meccsek miatt szerintem ez túlzó. Az lett volna fura szerintem, ha innentől meccsről meccsre csak fejlődik és év végére kirobbanthatatlan kezdő lesz, 5-6 szinttel jobb játékosként, mint kezdte a szezont. Viszont az tény, hogy a Busi-Raki-Arthur középpálya a stabilitáson kívül másra nem nagyon jó - nyilván arra se mindig, és ha 40m-re helyezkednek a védelmi vonaltól, akkor kapjuk a gólokat is -, és a támadójáték sokkal hatásosabb, ha van egy olyan középpályás is, aki megindul a kapu felé is, labdával és az nélkül is, ez mellett pedig egy kicsit támadóbb felfogást képvisel.

Nekem ezért a heppem Coutinho a középpályán a támadósor helyett, de Vidal is tökéletes választás lenne erre a szerepkörre, Alená is csereként egy jó opció szerintem. De az, hogy ő nem ez a típusú játékos, nem azt jelenti, hogy rossz lenne, vagy most őt is számüzni kéne a pályáról teljesen. Folytatni kell a beépítését szerintem továbbra is, csak olyan középpályán - emiatt nem gáz, ha padon kezd javarészt, csak játsszon közbe -, ahol kicsit változatosabb stílusok alkotnak egyveleget. Meg mellé egy jól funkcionáló támadósor se árt mondjuk, egy nem teljesen halott jobb oldallal, de ez meg már másik topic lenne.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21045
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.11.12. 19:55:03

A múltkor már finoman utaltam rá, hogy szerintem nem nagyon kéne, hogy helye legyen a kezdőben, erről pedig egyre inkább meggyőződöm. Volt két jobb meccse az Inter és a Sevilla ellen, én mondjuk akkor sem voltam elájulva tőle, de egyesek már új Xavinak kiáltották ki. :lol: Az utóbbi meccseken viszont 0, alibi. Bár úgy látszik Ernőbának és néhány fórumozónak ez tetszik. Én meg azt mondom, szégyen, hogy Iniesta helyét egy előrefele teljesen veszélytelen ember töltheti be. :evil:
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21045
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.11.04. 21:45:27

Szerintem ha szigorúan a védelmi munkát nézzük, abban semmivel sem jobb Arthur, mint Coutinho. Arthurral a labdabiztonsága miatt stabilabb a középpálya, nem azért mert jobban védekezne.

Nem olyan rossz C. védelmi munkája, azzal meg egyáltalán nem értek egyet, hogy nem való kp-nak. Játszott már ott a Liverpoolban, a válogatottban és nálunk is, és voltak kiváló meccsei (illetve nálunk inkább csak ígéretesek).
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18357
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.11.04. 21:39:03

Pont ezért kéne 4231-et játszani, úgy nem egy oldalt lenne Cou és Demb. De ez itt már OFF.
pbence
Barça B
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2018.09.23. 12:02:54

2018.11.04. 21:28:29

adaml182 írta:Bennem is hasonló fogalmazódott meg a napokban, hogy egyfelől örülök, mert Arthur formábalendülésével rég nem látott elemek kerültek vissza a pályára, viszont többet veszítünk vele, mint amennyit nyerünk, jelesül Dembouz váratlan megmozdulásait és Coutinho ösztönös irányítói skilljeit.

Számomra eddig a legjobb játékot hozó kezdő11 továbbra is: TS - Alba, Umtiti, Piqué, SR - Coutinho, Busquets, Rakitic - Dembelé, Suárez, Messi
Csak hogy ez így nem működne. Ugyebár védekezésben mindig 442 van azért mert suarez és Messi nem mennek vissza védekezni szóval a balszelsonek kell visszalépnie és rakitic húzódik ki jobb oldalra és igy alakul ki a négyes sor a védelem előtt.

Amit leírtál így nézne ki:

Dembele,coutinho,busquets,rakitc

Ami jelenleg van:

Coutinho,Arthur,busquets,rakitic

Nem kérdés melyikkel járunk jobban. Coutinho alkalmatlan középpályásnak. Simán mennének el coutinho és busquets mellett az ellenfelek.
Válasz küldése