Frenkie de Jong

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3227
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.11.18. 20:22:14

Az egész csapat éveken keresztül folyamatosan elszokokott attól, hogy mi az a szakmai irányítás és ahány játékos a pályán, annyi féle gondolat szerint működtek a dolgok. Egy - egy játékos néha valamivel kitűnt, aztán eltűnt, egyszer ezen a poszton otthon érezte magát, máshol haszontalan volt.
Az öltözőben egyértelmű volt a fejetlenség.
Frenki teljesítményére is nyilván kihatott mindez. Utolsó igazi edzője Erik ten Hag volt, de a "fej és ész" nélküli csapatunk talán legmegbízhatóbb játékosa volt.
Most, hogy fej és ész is érkezett a klubhoz, szerintem belőle kijöhet az, amiért leigazoltuk.
Meglátjuk, Xavi, hogyan tervez vele.
Arthur8
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2019.04.01. 18:47:25

2021.11.18. 20:05:48

Remélem nem adják el. Az egyetlen világklasszis játékosa a Barcának, aki top 3 a posztján. Mindenki mást előbb adnék el, mint őt.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2021.11.18. 19:34:39

MatyiG írta:
2021.11.18. 19:07:43
Tavaly azért klasszis szintet hozott. :)
Ez teljesen igaz. Az első éve alapján én nem sokat láttam benne, de tavaly az egyik legjobb volt a csapatban. Ráadásul klasszis szinten tud középső védőt is játszani. Az idei éve gyenge eddig, de a többiek sem sokat mutattak.
Kár lenne eladni.
1994barca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2020.08.25. 12:44:00

2021.11.18. 19:33:41

Azért erős túlzást azt állítani, hogy 3 edző nem tudott mit kezdeni vele… hisz kb még szertáros is volt annyira univerzális! Remélem egy ideig még nálunk marad nagy hiba lenni elengedni!
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2021.11.18. 19:28:15

Jelenleg a Barcelona legjobb és legmegbízhatóbb teljesítményű játékosa. Ne vicceljünk már! Ha őt eladjuk, ki marad, akinek van valami fogalma a csapat vezérléséről? Oké, talán Busi.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18357
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2021.11.18. 19:07:43

Tavaly azért klasszis szintet hozott. :)
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2439
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2021.11.18. 18:17:27

Valahogy a srácról nekem Fabregas ugrik be. Nem a stílusa, hanem a csapatban a szerepe miatt. Mindkettő nagyot ment az előző klubjában, de tartósan jól játszani a Barcában nem tudott. Én eladnám, mégpedig azért, mert már 3 edző sem bírta kihozni belőle azt a hihetetlen tehetséget, amire mindenki tartja. Lehet mindegyik edzőt leszólni, de ez azért azt is jelenti, hogy nem biztos, hogy valaha valaki megtalálja FdJ formáját ennél a csapatnál. Xavi az ő esetében a vízválasztó lehet. Ne legyen igazam, de szerintem simán háttérbe szorulhat.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7333
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.11.18. 16:09:36

recrea írta:
2021.11.18. 13:25:47
miro. írta:
2021.11.17. 10:35:50
De jong kimagasloan a legjobb jatekosotok.
O mellette ha lesz taktika es csapat meg magasabb szinten fog jatszani.
Ezek a tucat spanyolok a kozelebe nem ernek.
Szeretnék én ilyen tucat spanyol focista lenni…amúgy hogy hasonlítasz össze egy világ versenyt, BL kieséses szakaszt és több csapatot megjárt 24 éves kész játékost egy 17-19 éves eddig egy meg fél szezonos kölyökkel, akik tavalyig gyerekek között játszottak?
Gavi pl pont nem tucat spanyol, odamegy és irdatlan nagyot aláver az ellenfélnek, hajtja, mint a barom, előre cselez, nemcsak a piszipaszi megy. Értelmetlen bármiféle összehasonlítás.
A hollandot nem szabad elengedni. Amellett, hogy van már rutinja, kivételes képességű játékos, nem lehet tinikkel feltölteni a kp-t, akik azért még nem biztos, hogy igazi karriert futnak majd be. Mellesleg szerintem Xavi profiljába is beleillik.

Ezekről a tucat spanyolokról meg annyit, hogy a Chelsea most vinné 50 millióért Gavit. (sport)
Forca Barca!!!!
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6713
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.11.18. 13:25:47

miro. írta:
2021.11.17. 10:35:50
visca el barca írta:
2021.11.17. 07:44:17
Ha már el kell adni vkit inkább pedrit adnám. A hollandnak a cipojet sem kothetne meg... Jo nagy hype van most korulotte, hatha vmelyik olajos elvinné jo sokert, es akkor elore lehetne venni abbol a penzbol ket jatekost.
De jong kimagasloan a legjobb jatekosotok.
O mellette ha lesz taktika es csapat meg magasabb szinten fog jatszani.
Ezek a tucat spanyolok a kozelebe nem ernek.
Szeretnék én ilyen tucat spanyol focista lenni…amúgy hogy hasonlítasz össze egy világ versenyt, BL kieséses szakaszt és több csapatot megjárt 24 éves kész játékost egy 17-19 éves eddig egy meg fél szezonos kölyökkel, akik tavalyig gyerekek között játszottak?
Gavi pl pont nem tucat spanyol, odamegy és irdatlan nagyot aláver az ellenfélnek, hajtja, mint a barom, előre cselez, nemcsak a piszipaszi megy. Értelmetlen bármiféle összehasonlítás.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.11.17. 10:35:50

visca el barca írta:
2021.11.17. 07:44:17
Ha már el kell adni vkit inkább pedrit adnám. A hollandnak a cipojet sem kothetne meg... Jo nagy hype van most korulotte, hatha vmelyik olajos elvinné jo sokert, es akkor elore lehetne venni abbol a penzbol ket jatekost.
De jong kimagasloan a legjobb jatekosotok.
O mellette ha lesz taktika es csapat meg magasabb szinten fog jatszani.
Ezek a tucat spanyolok a kozelebe nem ernek.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7333
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.11.17. 09:45:59

De Jongot eladni öngyilkosság lenne. Ő az akinek megfelelő rutinja is van már (illetve Busquets, de vele nem lehet hosszútávon számolni, pláne nem kezdőként) és a képességei és teljesítménye magas szinten van. Három tizenéves a középpályán, bármilyen tehetségesek is nem lehet egyszerre játszani. Nico és Gavi tavaly még az ifjúsági ligában játszott, még ha a jövő szezont is végig tolják eszméletlen szinten, még akkor sem lehet biztosra venni, hogy a posztok meg vannak oldva, akkor is nagy lesz a kockázat.
Ráadásul most jött Xavi, még azt se tudjuk, hogy ő hogyan, mennyire és hol számol vele és nem véletlen az se, hogy ő a legértékesebb játékosunk.
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.11.17. 09:26:45

Barcaforever írta:
2021.11.17. 08:12:04
visca el barca írta:
2021.11.17. 07:44:17
Ha már el kell adni vkit inkább pedrit adnám. A hollandnak a cipojet sem kothetne meg... Jo nagy hype van most korulotte, hatha vmelyik olajos elvinné jo sokert, es akkor elore lehetne venni abbol a penzbol ket jatekost.
+1

A Pedri-de Jong kettős szerintem képtelen atraktív játékra. A holland játékában benne van a gól, de mindkettőjük mellé kell egy védelmet megbontani tudó irányítóra, mint Özil, Bruno Fernandes, De Bruyne, hogy ne Iniestázzunk újra.

Nem mellékesen, hogy Gavi és Nico feltűnt egy másik szituáció állt elő Pedrinél. Többször leírtam már, amit továbbra is fenntartom, hogy a Pedri-FdJ kettőssel azt érzem, mintha 2 Xavi vagy 2 Kroos lenne a pályán egyszerre.
Én is DJ-ot tartanám meg, és pont őt adnám el a hype és az ára miatt. Meg Gavi ugyanazt már most lehozza, csak sokkal nagyobb tempóban és veszélyesebben. De még szerintem Nico is.
De bízom Xavi ítélőképességében. Pedrinél azért az van, hogy amit kb november óta "nyújtott" Koeman alatt, azt nem nagyon szabad alapul venni. Az a srác baromi alázatos, és képlékeny, nekem mindig a kaméleon szó jutott róla eszembe, hogy úgy beleolvad láthatatlanul a meccsbe, mert ezt kívánja az edző, de szerintem simán életre kelhet Xavi alatt. A legelején nálunk is szebb játékot nyújtott. Plusz ugye agyon is van játszatva, hulla volt. Ha Xavi úgy látja, sokat ki tud belőle hozni, akkor elhiszem neki. :)
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
SzaSa13
Barça B
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2017.08.11. 19:15:28

2021.11.17. 08:53:15

Amennyiben jól emlékszem, akkor FDJ eredeti posztja kb. az, mint amit most Sergio Busquets játszik. Busi már 33, tökéletes pótlása lenne Frenkie, nem értem, hogy miért kellene eladni. Mellette el fog férni még 2-3 másik jó középpályás, akiket az adott meccs kihívásaira lehet összeválogatni...
stickman
Barça C
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2021.05.25. 13:15:16

2021.11.17. 08:19:42

bunga írta:
2021.11.16. 21:32:13
https://www.newsnow.co.uk/h/Sport/Footb ... nsfer+News

Tele van a kiárúsítási szándékról szóló hírekkel.
Aha.. megnéztem ezt az oldalt és kiderült, hogy le akarjuk igazolni Salaht, Lingardot, Ziyechet, Kulusevskit.
Kicsit továbbmentem és látom, hogy Azpilicueta, Lacazette, Adeyemi, Xavi Simons is érkeznek.
Ha vannak még ilyen megbízható források, akkor jöhetnek, köszi!
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2021.11.17. 08:12:04

visca el barca írta:
2021.11.17. 07:44:17
Ha már el kell adni vkit inkább pedrit adnám. A hollandnak a cipojet sem kothetne meg... Jo nagy hype van most korulotte, hatha vmelyik olajos elvinné jo sokert, es akkor elore lehetne venni abbol a penzbol ket jatekost.
+1

A Pedri-de Jong kettős szerintem képtelen atraktív játékra. A holland játékában benne van a gól, de mindkettőjük mellé kell egy védelmet megbontani tudó irányítóra, mint Özil, Bruno Fernandes, De Bruyne, hogy ne Iniestázzunk újra.

Nem mellékesen, hogy Gavi és Nico feltűnt egy másik szituáció állt elő Pedrinél. Többször leírtam már, amit továbbra is fenntartom, hogy a Pedri-FdJ kettőssel azt érzem, mintha 2 Xavi vagy 2 Kroos lenne a pályán egyszerre.
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2021.11.17. 07:44:17

Ha már el kell adni vkit inkább pedrit adnám. A hollandnak a cipojet sem kothetne meg... Jo nagy hype van most korulotte, hatha vmelyik olajos elvinné jo sokert, es akkor elore lehetne venni abbol a penzbol ket jatekost.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2021.11.16. 23:08:50

Közhely, de másik csapat azért fog pénzt adni, aki jó játékos, és nem selejt :D Senki ne várjon Umtitiért, Roberto vagy Lenglet-ért 50 milliókat, senki sem hülye.
A kérdés az, hogy megéri-e.
Tény, hogy nekünk csatárra van szükségünk, és ahhoz pénz kell, mert a Masia azt nem tud termelni.
A középpályásainkat nézve, én is fájó szívvel, de Frenkit adnám el, ne legyen igazam, de neki nem fog annyira az ínyére válni ez a piszi-paszi, ami most fog jönni. Épp azon gondolkoztam a napokban, hogy Xavi mivel újíthatna nagyot, és az jutott eszembe, hogy hosszabb távon berakhatná középhátvédnek, olyan Mascherano módra, a sebessége megvan, labdakihozatalokban sokan nyernénk vele, illetve így a kp-n lenne hely +1 masia klónnak, ami szerintem kelleni fog.
Középpályára jelenleg 3 hely van, abból egy foglalt a következő 3 évre. A másik 2 helyre meg pályázik Pedri,Nico,Gavi és Puig, de ott van még Coutinho is.
B opció, tegyük fel elpasszoljuk 75-ért. Abból kijön egy jó szélső, ha szerencsénk van még egy b vonalas támadó is, aki 130centi, és gyors.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.11.16. 22:53:03

1994barca írta:
2021.11.16. 22:08:51


Semmi pénzért nem adnám! A kollega aki írt gondolom rád is gondolt a hsz alatt. Egy világklasszis De Jongot elengednél egy egyenlőre ígéretes la massziás srácokért:) többször leírtad már ezt vagy hasonló hszt, de remélem nem fog bekövetkezni
Szerintem azzal nincs gond, ha a vezetőség átgondol minden ajánlatot, mert olyan helyzetben van a klub. Az más kérdés,hogy FDJ-t lenne a legnagyobb hiba eladni szerintem, pláne, ha végül az az érv van ellene,hogy nem díszkatalán és nem Barca DNS meg egyebek. Ráadásul Laportáék eddig eléggé kapkodó átigazolásokat csináltak. A másik topkban már említett aprópénzért kölcsönadott Trincao,mikor akkor már lehetett látni,hogy baj lesz azon a poszton(sőt,az egész támadószekcióban), vagy az őszintén Barcáért rajongó Emerson eldobása(akit Dani most biztosan tudna nagyon inspirálni).
Szóval nincsenek kétségeim, ha a Fulham ad FDJért két zacskó ropit, holnap jönne a hír,hogy milyen jó üzletet kötöttünk :)

Szerintem Pedri, Gavi és Nico is sokban hasonlítanak. Pedrit sok Barca drukker is már rég kóstolgatta a kezdeti lelkesedés után a klub és a válogatott csapatában való teljesítménye után is. Most Gavinál nagy a hype,de ha vele is tovább jönnek a szenvedős "soha nem fogunk gólt lőni" meccsek, akkor majd őt is megunják és senkit nem fog érdekelni,hogy milyen sokat passzol, meg hány úgymond kulcspassza van, ha közben veszélytelenek a támadások és nincs olyan igazi egyensúly a támadó és a védekezó részek közt.
Ha Gavit sikerülne eladni, akkor helyette itt van Nico és Pedri. Ha Pedrit,akkor itt vannak Nicoék. De ha FDJ-t adnák el,akkor kb azt éreznénk,hogy remek,akkor vehetünk egy új de Jong-féle játékost.

Kicsit olyan,mintha a lamasia meg úgy az egész Barca gyűjtené az új Xavikat, ami egy pontig tök jó. A világ egyik legjobbja volt Xavi. De gyengébb lett volna a Barca, ha Alves,Messi,Dinho, Etoo, Puyol és Mascherano helyett is kis Xavik futkostak volna.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.11.16. 22:20:29

1994barca írta:
2021.11.16. 22:08:51
bence0330 írta:
2021.11.16. 21:55:35
Remek játékos, és szerintem Xavi szerint is az, csak nem annyira, mint aki(ke)t az árából be lehetne szerezni, és ő meg Pedri az akiért igazi pénzt lehet kapni (Gavi és Nico szerintem semmi pénzért nem eladóak jelenleg), szerintem egy ideje valószínű volt, hogy a két játékos közül az egyik menni fog, ezek szerint DJ lehet az. Neki szerintem jobb, lojális volt Koemanhoz, nem feltétlenül a Barca a legideálisabb neki sem, ő szerintem angol vagy német klubba való hol igazi btb középpályást tud játszani. Itt is jó lenne, csak egy Adeyemi+valaki(vagy jobbszélső, vagy valami fizikális középpályás) páros sokkal jobb lenne helyette, mert megvagyunk a középpályára nélküle is.
Semmi pénzért nem adnám! A kollega aki írt gondolom rád is gondolt a hsz alatt. Egy világklasszis De Jongot elengednél egy egyenlőre ígéretes la massziás srácokért:) többször leírtad már ezt vagy hasonló hszt, de remélem nem fog bekövetkezni
Én sem adnám el szerintem, ilyet sosem írtam. Személy szerint jobb szeretném őt látni a rutin képviselőjeként a középpályán, mint Busit, aki még mindig remek játékos kiscsapatok, meg betömörülő védelmek ellen, ahol nem jön szembe vele 34 km/h-val 3 játékos rendszeresen, és el nem futnak mellette félgőzzel. DJ-nál ez nyilván nem történne meg. Csak azt írtam, hogy nem látok más utat a vezetőség szempontjából, ha játékost akarnak eladni, hogy igazolhassanak, mert egyszerűen nincs más, akit komoly pénzzé lehet tenni. El lehet passzolni a két francia védőt, vagy legalább az egyiket, a sérült Dembélét, meg Cout, de szerintem kb ebből a 4 játékosból lenne annyi pénz összesen, mint DJ-ból. De inkább annyi sem. Illetve még DJ szempontjából is írtam, szerintem neki is jót tenne a váltás, nem vagyok benne biztos, hogy a következő 10 évben nem jelölnék valahol aranylabda top3 közé, ha megfelelő helyen játszhat.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
1994barca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2020.08.25. 12:44:00

2021.11.16. 22:08:51

bence0330 írta:
2021.11.16. 21:55:35
Remek játékos, és szerintem Xavi szerint is az, csak nem annyira, mint aki(ke)t az árából be lehetne szerezni, és ő meg Pedri az akiért igazi pénzt lehet kapni (Gavi és Nico szerintem semmi pénzért nem eladóak jelenleg), szerintem egy ideje valószínű volt, hogy a két játékos közül az egyik menni fog, ezek szerint DJ lehet az. Neki szerintem jobb, lojális volt Koemanhoz, nem feltétlenül a Barca a legideálisabb neki sem, ő szerintem angol vagy német klubba való hol igazi btb középpályást tud játszani. Itt is jó lenne, csak egy Adeyemi+valaki(vagy jobbszélső, vagy valami fizikális középpályás) páros sokkal jobb lenne helyette, mert megvagyunk a középpályára nélküle is.
Semmi pénzért nem adnám! A kollega aki írt gondolom rád is gondolt a hsz alatt. Egy világklasszis De Jongot elengednél egy egyenlőre ígéretes la massziás srácokért:) többször leírtad már ezt vagy hasonló hszt, de remélem nem fog bekövetkezni
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.11.16. 21:55:35

Remek játékos, és szerintem Xavi szerint is az, csak nem annyira, mint aki(ke)t az árából be lehetne szerezni, és ő meg Pedri az akiért igazi pénzt lehet kapni (Gavi és Nico szerintem semmi pénzért nem eladóak jelenleg), szerintem egy ideje valószínű volt, hogy a két játékos közül az egyik menni fog, ezek szerint DJ lehet az. Neki szerintem jobb, lojális volt Koemanhoz, nem feltétlenül a Barca a legideálisabb neki sem, ő szerintem angol vagy német klubba való hol igazi btb középpályást tud játszani. Itt is jó lenne, csak egy Adeyemi+valaki(vagy jobbszélső, vagy valami fizikális középpályás) páros sokkal jobb lenne helyette, mert megvagyunk a középpályára nélküle is.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7333
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.11.16. 21:36:37

MatyiG írta:
2021.11.16. 19:21:02
bunga írta:
2021.11.16. 18:06:12
Már őrá is rákerült a halálkereszt. Nem a mi istállónkból jött, meg nem is elég idős vagy fiatal.Útban van egyeseknek, noha a csapat legértékesebb játékosa.
Forrás nélkül az ilyen beböfögések szépen törlésre fognak kerülni, csak szólok.
José Álvarez, az El Chiringuito újságírója dobta ki a hírt. Azt írta, hogy a vezetőség gondolkodik, hogy piacra dobja mert jó bevételi forrás.
Forca Barca!!!!
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 723
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.11.16. 21:32:13

https://www.newsnow.co.uk/h/Sport/Footb ... nsfer+News

Tele van a kiárúsítási szándékról szóló hírekkel.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18357
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2021.11.16. 19:21:02

bunga írta:
2021.11.16. 18:06:12
Már őrá is rákerült a halálkereszt. Nem a mi istállónkból jött, meg nem is elég idős vagy fiatal.Útban van egyeseknek, noha a csapat legértékesebb játékosa.
Forrás nélkül az ilyen beböfögések szépen törlésre fognak kerülni, csak szólok.
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2021.11.16. 18:47:48

Szokásos Samper agymenés, álmából felriadt és beírja ide, de a kérdésekre nem fog válaszolni. Se forrás, se idézet, semmi.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Válasz küldése