Ronald Koeman

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Örülünk a menesztésének?

a. Igen
43
80%
b. Nem
3
6%
c. a
8
15%
 
Szavazatok száma: 54
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1102
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2020.12.10. 20:01:20

bence0330 írta:
2020.12.10. 19:38:52
LG írta:
2020.12.10. 19:08:24
...Persze kellemetlen a helyzet, mert ideiglenes elnökség van, de gondolom, azért a joguk nekik is megvan elzavarni a kóklert...
...Hiába volt nagy játékos anno, amit most művel, azért nem tudom nem utálni.
Igen, ezt a mélységet azért szerintem senki nem várta, az sem, aki ellene volt. És jó kérdés, megtehetik-e, de mindegy, mert nem fogják. Sokmindent fog ez hozni magával... a végén még tényleg nem érünk be a BL-helyekre, bár persze messze van a szezon vége. De pl. Messi formajavulása/motivációja/maradása is függhet attól, hogy el merik-e küldeni, mert így nyilvánvalóan nincs koncepció, ami számára messze a legfontosabb a hátralévő 2-3-4 évére. És azért látjuk, mennyire kéne Messi, mert jó formában még Koeman hülyeségeit is tudná ellensúlyozni. Sztem baromi idegesítő lehet neki, hogy még így a góllövő cipője nélkül is meccsenként 3-5 gólpasszt oszt ki, de ilyen mesébe illőket, és jó, ha 10-ből lesz egy gól, és még csak nem is azért, mert gyengék a partnerek, hanem mert rossz helyeken vannak, de főleg iszonyat rossz mentális formában, ami csak és kizárólag az edző felelőssége. Senki ne mesélje be nekem hogy Griez nem tud befejezni egy támadást, meg Dembelé meg Pedri meg Cou meg Braith. Ja, ő még kb be is tudja a képességeihez mérten. Két csapatnak szurkolok gyerekkorom óta, a másik a Milan, és ott Pioli a tökéletes ellentéte, hihetetlen nyugalmat és mentális erőt hozott mindenkire, feleolyan jó játékosállományuk van elöl, mint nekünk (a szomorú az, hogy az egész védő és szűrősoruk erősebb nekik jelenleg, és egy az egyben lecserélnénk bármikor rájuk a mi szórakoztatókisiparosainkat), és mindenkit bucira vernek, Interestől, Juvéstól, Napolistól, utoljára márciusban kaptak ki, nem is tudom mióta nem rúgtak két gólnál kevesebbet, ésatöbbi. Na ennyit számít, hogy mit tud adni fejben egy edző a játékosainak. Biztos vagyok benne, hogy alatta Griez nem hagyna ki ennyi ziccert, meg a többiek sem. Közben azt játszatja, aki a legjobb, de korrektül rotál is, senkit nem mellőz, nem kell attól rettegnie senkinek hogy egy hiba után cseszegeti interjúban meg nem állítja be többet, nem játszatja a támadó kp-sokat szélsőként, a szélsőket középen, ésatöbbi. Vagy egy ilyen edzőnek örülnék, egy ilyen nagyon nyugalmat árasztót, vagy az ellentétét, aki viszont igazságos szigorral hajtja az embereket.
Lenglet vajon miért süllyedt messze még saját szintje alá is? Mert hibázott, lecseszték nyilvánosan interjúban, beremegett, megint hibázott, megint leszúrta RK, és így belekeverte magát egy ilyen spirálba, amiből most már nehéz kijönni.
Nagyon jó írás, innen is látszik mennyit számít egy jó edző, csak sokan inkább Messi-t szidják, nem képesek beismerni, hogy Koeman egy nulla, ez a keret sokkal többre képes, csak nem agyatlan, több helyen megbukott edzőkkel.
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2020.12.10. 19:50:10

Most itt szembe mennék a közhangulattal, és nagyon remélem, hogy marad a szezon végéig. Az itteni szurkolótáborra amúgy is ráfér már egy pofon a valóságtól, hogy igen, ha a csapatod nem világverő, akkor a a játék sem lesz az, és az eredmények sem.
Reálisan nézve sem vagyunk bajnokesélyesek vagy bármi ilyesmi, szóval tegyük csak alacsonyra a lécet az idei szezonnal.

Így talán több türelmet kap majd az új elnökség új edzője is arra, hogy csapatot építhessen a nulláról, és az emberek nem követelik a lemondását az első pár sikertelen meccs után. Ezen kívül ha Koeman marad most végig, és elviszi a balhét a hátán szépen, így ugyancsak nem fordulhat elő az, hogy esetleg egy új és jobb edző meg azért bukik meg, mert szezon közben átigazolások nélkül esélye sem volt bármi jobbat kihozni a helyzetből.

Aki most idejönne, ismerve a klub jelenlegi helyzetét az valószínűleg teljesen őrült és idióta lenne. Egy ilyen edzőtől én csak még jobban tartanék :D
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7270
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2020.12.10. 19:38:52

LG írta:
2020.12.10. 19:08:24
...Persze kellemetlen a helyzet, mert ideiglenes elnökség van, de gondolom, azért a joguk nekik is megvan elzavarni a kóklert...
...Hiába volt nagy játékos anno, amit most művel, azért nem tudom nem utálni.
Igen, ezt a mélységet azért szerintem senki nem várta, az sem, aki ellene volt. És jó kérdés, megtehetik-e, de mindegy, mert nem fogják. Sokmindent fog ez hozni magával... a végén még tényleg nem érünk be a BL-helyekre, bár persze messze van a szezon vége. De pl. Messi formajavulása/motivációja/maradása is függhet attól, hogy el merik-e küldeni, mert így nyilvánvalóan nincs koncepció, ami számára messze a legfontosabb a hátralévő 2-3-4 évére. És azért látjuk, mennyire kéne Messi, mert jó formában még Koeman hülyeségeit is tudná ellensúlyozni. Sztem baromi idegesítő lehet neki, hogy még így a góllövő cipője nélkül is meccsenként 3-5 gólpasszt oszt ki, de ilyen mesébe illőket, és jó, ha 10-ből lesz egy gól, és még csak nem is azért, mert gyengék a partnerek, hanem mert rossz helyeken vannak, de főleg iszonyat rossz mentális formában, ami csak és kizárólag az edző felelőssége. Senki ne mesélje be nekem hogy Griez nem tud befejezni egy támadást, meg Dembelé meg Pedri meg Cou meg Braith. Ja, ő még kb be is tudja a képességeihez mérten. Két csapatnak szurkolok gyerekkorom óta, a másik a Milan, és ott Pioli a tökéletes ellentéte, hihetetlen nyugalmat és mentális erőt hozott mindenkire, feleolyan jó játékosállományuk van elöl, mint nekünk (a szomorú az, hogy az egész védő és szűrősoruk erősebb nekik jelenleg, és egy az egyben lecserélnénk bármikor rájuk a mi szórakoztatókisiparosainkat), és mindenkit bucira vernek, Interestől, Juvéstól, Napolistól, utoljára márciusban kaptak ki, nem is tudom mióta nem rúgtak két gólnál kevesebbet, ésatöbbi. Na ennyit számít, hogy mit tud adni fejben egy edző a játékosainak. Biztos vagyok benne, hogy alatta Griez nem hagyna ki ennyi ziccert, meg a többiek sem. Közben azt játszatja, aki a legjobb, de korrektül rotál is, senkit nem mellőz, nem kell attól rettegnie senkinek hogy egy hiba után cseszegeti interjúban meg nem állítja be többet, nem játszatja a támadó kp-sokat szélsőként, a szélsőket középen, ésatöbbi. Vagy egy ilyen edzőnek örülnék, egy ilyen nagyon nyugalmat árasztót, vagy az ellentétét, aki viszont igazságos szigorral hajtja az embereket.
Lenglet vajon miért süllyedt messze még saját szintje alá is? Mert hibázott, lecseszték nyilvánosan interjúban, beremegett, megint hibázott, megint leszúrta RK, és így belekeverte magát egy ilyen spirálba, amiből most már nehéz kijönni.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21163
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2020.12.10. 19:08:24

Elképesztő, ami folyik a klubnál. Süllyedünk egyre mélyebbre, a fontos döntések pedig későn születnek meg.

Mire a vezetőség el lett takarítva, már aláásták a következő szezonunkat.

Koemannal már lényegében buktuk a ligát, a BL-ben is megvolt az első nagy pofon. De még mindig itt rontja a levegőt. :evil:

Persze kellemetlen a helyzet, mert ideiglenes elnökség van, de gondolom, azért a joguk nekik is megvan elzavarni a kóklert. Nyilván, ha lenne benne gerinc, magától is lemondana, de ezt azt hiszem, ezt feleslegesen várjuk. Majd esetleg a következő nagy BL-zakó után, de akkor sem biztos.

Barto papa még szúrt rajtunk egyet, hogy ezt az átkot 2 évre szerződtette, úgyhogy ha mi küldjük el, elviekben még végkielégítést is kap a rombolásért, amit művel. :x

Hiába volt nagy játékos anno, amit most művel, azért nem tudom nem utálni. :?
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7270
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2020.12.10. 14:17:09

Szerintem ha a legjobb jelenlegi Juve kezdőt és a legjobb jelenlegi Barca kezdőt összevetnénk egy igazságos kalkulátorral, hogy milyen eredménynek kéne kijönnie, pláne itthon, akkor olyan 3-1 lenne a realitás nekünk. Esetleg 3-2, vagy 4-2 ha Ronaldo jó napot fog ki és belevesszük, hogy azért a mostani csúcsvédelmünk sem egy 2007-es Milan-téma.

Messi-Ronaldo viszonylatban: Ronaldo sem túl jó már, ha kap két tizit, nyilván belövi, mert fejben jó, és amőgy is jól rúg, de amúgy már nem akkora sztár, hogy egyedül meccseket döntsön el. Messi még sokkal jobb, és kétlem, hogy a nyári ügy miatt nem tud gólokat rúgni. De még így is kioszt peresze meccsenként vagy 5 gólpasszal felérő lasztit. Igenis az edző hibája a motiválatlanság, az edző hibája, hogy nem ad mellé játszótársat és befejező csatárt a megfelelő módokon és megfelelő formációban, hogy mindig középen erőlteti (szinte, mostanság 1-1 alkalommal félmeccsekre legalább kirakta jobbra).
Védelem: Egy sérülésmentes csúcsvédelemben jobb lenne a Juve, de jelenleg Araujo és Mingueza simán hoznák a szintjüket, ha lenne mögöttük egy nagyobb adag meccs, pláne együtt ketten. De itt még elfogadom a Juve enyhe előnyét
Kp: nehéz beszélni róla, mert nálunk nincs, és ez is edzői hiba. Két nem szűrő ember szűr, előttük 1-2 irányíró kp-s csatárként szerepel, közben van Puigunk, Alenánk, Coutinhonk - mennyire jó lenne ő már 4-3-3-ban vagy 4-4-2-ben középpálya középső részén van kicsit bal oldalán... Szerintem egy normál edzővel egy normál középpályánk sokkal erősebb, mint a Juvé-é
Támadósor: A Juve 9-es jobb, mint a miénk, Braith nem egy Morata, de azért eddig bizonyított a kevés percében annyira, hogy játszhatna. De összességében a támadóharmadunk tutira erősebb elméletileg.

De ugyanez volt a Real ellen, ahol talán a legnagyobb baklövései követte el már a kezdő felállításától a lefújásig, és ez az ő esetében nem éppen semmiség. A realitás egy 3-1 volt ide, és nem ez lett belőle.

Ezeket azért írom, mert szerintem ezekből a meccsekből nyilvánvalóan kirívik, hogy ez nem a két csapat állománya közti különbség, hanem a két edző közötti, ráadásul úgy, hogy Pirlo nem tett még hozzá semmit a Juvéhoz, sőt. Itt egy közepesen gyenge formában lévő topcsapat és egy edző által rothadásig bomlasztott topcsapat játszott egymással. Én a játékosokat lassan elkezdeném teljesen felmenteni, még Lenglet-t is, aki azért a korábbi érákban ennél sokkal jobban játszott, és látszik, hogy mindenkivel együtt mentálisan a padlón van, és még túl sem vagyunk egy Pool elleni összesített 2-13-on. (Oké, Lenglet amúgy sem top védő, de nem ennyire gyenge, mint mostanság, az tuti)

Koeman-tól remélem még egyenes kiesés előtt búcsúzunk, megköszönjük neki, hogy legalább egy kis erőnlétet rakott a csapatba, de mivel ezen kívül konkrétan minden húzása rossz volt, ez még egy hangyányit sem menti őt fel ettől a gyötrelemtől, amit leművelt felállás, kezdők, cserék, indokolatlan játékosimádatok és mellőzések, pedagógia, viselkedés, interjúkban játékosok irányába történő felelősséghárítás szempontjából. Azért még a tartalékosabb keretünk is top3 szint a spanyol ligában, és egy ilyen csoportban csoportelső a BL-ben, és mondjuk negyeddöntőig el kéne ott menni stabilan úgy, hogy akár lenne esély még egy körre is. Ezzel szemben örülünk, hogy felsőházasak vagyunk, 2-ak lettünk a csoportunkban, és lehet, kapunk majd egy Pool-t vagy Bayernt vagy valakit akik már az elején kipofoznak minket, ráadásul kétmeccses lesz már várhatóan, ahol nem lehet szerencsénk 90 perc alatt.
kb két éve Angol-Spanyol-Olasz meccseket nézek, német-francia összefoglalókat minden héten, életemben nem láttam még ennyire gagyi edzőt Duncan Fergusonon kívül, aki egy elmebeteg volt tavaly rövid ideig az Evertonnál, és többek közt bevitte Moise Kean-t a 70. percben és lecserélte a 88.-ban, de volt még ilyen húzása, illetve Giampaolon kívül, akivel a Milan tavaly kb kiesési rangadókat vívott tavaly ősszel, most meg a Torino-t züllesztette le ugyanígy. Nálam kettőjük után a legrosszabb edző, akit az elmúlt 1,5-2 évben láttam.

Tőlem bárki jöhetne szinte a helyére. Jó lenne egy top edző, mint Pochettino, de ha nem, azt sem bánom. Legyen olasz vagy német, spanyolnak örülnék a legkevésbé, hacsak nem egy Xavi jönne - akit idén még sajnálnék. Az se zavarna, ha 2-3 hete lenne csak az egyenes kiesés előtt, akkor is komolyabb játékerőt képviselnénk. Amúgy akár Valverde is jöhetne vissza 1-2 évre még sűrű bocsánatkérések után, amiért elküldtünk olyan szezonok után, ahol hoztuk a bajnokságokat, 18-ban ugye gyakorlatilag veretlenül, a B-csapatunkkal kaptunk ki az utolsó forduló környékén, és triplákra is voltak esélyeink. És szerintem nem sokat esett vissza az állomány.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1102
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2020.12.10. 11:52:10

Barcaforever írta:
2020.12.10. 11:07:44
pep71 írta:
2020.12.10. 10:41:16
Ami nekem nagyon meglepő, hogy nem igazán írnak arr.ól a médiában, hogy melyik pillanatban zavarják el és ki lehet az utódja.
Ilyen eredményekkel amiket fel tud mutatni mióta Barca edző, csoda, hogy még nem került lapátra, egyben azt is mutatja, hogy mennyire hozzászoktak már a klubnál az ilyen égésekhez. Messi távozásával még durvább mélységek fognak jönni, hihetetlen micsoda lejtmenetben van a Barca, mintha direkt csinálnák.
Azért az valahol egészen nevetséges, hogy a Barca költi a legtöbbet fizetésekre, ennek ellenére pedig a bajnokságban a 9. helyen állnak és már a BL-ben is megkapták a szokásosnak számító pofont ráadásul otthon és nincs semmi következménye.
Ha már újjáépítés zajlik elvileg, akkor ne Messi-vel(ő amúgy is menni fog magától) kezdjék, aki egy évtizede a legjobb játékos a világon, hanem akik miatta lehetnek még mindig itt ilyen zsíros szerződéssel(Piqué, SR, Busi), de nyugodtan mehetne Cou, Dembi, Griez, Lenglet, Umtiti, Alba is. Egyikük sem hozza azt a szintet amit a fizetésükből adódóan el lehetne várni és a fiatalokkal sem hiszem, hogy szarabbul állna a csapat, ezt már nehéz überelni.

Mégis ki rakná ki? Átmeneti elnökség van. Ezt is köszönjük meg Bartonak, azzal, hogy nem akart önszántából lemondani, Ő sodorta ilyen helyzetbe a csapatot, mint korábban Gaspart. Ez a legnagyobb ko egy szétesőben lévő csapatnál, amikor az elnök nem akarja tudomásul venni, hogy ennyi volt és még tetőzi a bajt. Koeman alapból egy rossz döntés volt, de őszintén ki vállalta volna ezt el? Várható volt, hogy ez egy 1 éves edzőség lesz, egy komoly tréner nem adja ilyesmihez a nevét. Ezt a csapatot, mint brandet kell már újraépíteni, nem 2-3 igazolás, az már ide kevés. Kell egy nagy tisztítás, amit 1 év alatt nem lehet megcsinálni. 2021 júniusa utánról beszélek. Welcome back Rexach edzősködés, teljesen mintha ugyanazt látnám.
Szerintem azért komolyabb edző is elvállalta volna a munkát, azért ez mégis csak a Barcelona. Itt van Messi, Ter Stegen, Cou, Griez, Fati, De Jong, Dest. Azért ez nem olyan rossz alap, hogy 9.-ek helyen kell állni, a bajnokságban simán partiban kéne lenni a Real-al, meg az Atletico-val, egyiknem sem jobb a kerete, főleg nem ennyivel, az egész spanyol foci visszaesett, nem csak a Barca. Plusz ilyen pénzekért, amiket a Barca osztogat, hülye lenne nem elvállalni bármelyik komoly edző is, ha megbukik maximum lelép, a nagy lóvét meg így is, úgy is felveszi.
Szerintem egy Pochettino, Nagelsmann most is simán elvállalnák a padot, azért a Barca még mindig olyan név, hogy élete esélye, bármelyik edzőről is legyen szó.
Ha nem vált a Barca, akkor Coutinho, Griezmann értéke a mostaninál is kevesebb lesz, eladhatatlanok lesznek. Ellenben, ha jönne egy másik edző és magukra találnának egy jobb rendszerben(mondjuk ennél minden jobb, mert ez nem rendszer, se védekezés, se támadás nem megy), akkor talán el lehet sózni őket 30-40 körül.
Ahogy valaki írta már a fiataloknak (pl. Dest, ő a legjobb példa szerintem
) sem jó ez, amit Koeman csinál. Az első meccseitől látszott, hogy nagyon jó kis player, erre ment vissza a padra SR miatt, aki már hányszor megbukott jhv-ként, akkor lett újra kezdő, mikor SR lesérült, most meg a csapat miatt nem tud úgy fejlődni, ahogy kéne, egy Bayern-ben, Pool-ban sokkal jobb helye lenne. Mingueza-val is amit leművelt, de persze Lenglet bohóckodhat meccsről meccsre.
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2020.12.10. 11:07:44

pep71 írta:
2020.12.10. 10:41:16
Ami nekem nagyon meglepő, hogy nem igazán írnak arról a médiában, hogy melyik pillanatban zavarják el és ki lehet az utódja.
Ilyen eredményekkel amiket fel tud mutatni mióta Barca edző, csoda, hogy még nem került lapátra, egyben azt is mutatja, hogy mennyire hozzászoktak már a klubnál az ilyen égésekhez. Messi távozásával még durvább mélységek fognak jönni, hihetetlen micsoda lejtmenetben van a Barca, mintha direkt csinálnák.
Azért az valahol egészen nevetséges, hogy a Barca költi a legtöbbet fizetésekre, ennek ellenére pedig a bajnokságban a 9. helyen állnak és már a BL-ben is megkapták a szokásosnak számító pofont ráadásul otthon és nincs semmi következménye.
Ha már újjáépítés zajlik elvileg, akkor ne Messi-vel(ő amúgy is menni fog magától) kezdjék, aki egy évtizede a legjobb játékos a világon, hanem akik miatta lehetnek még mindig itt ilyen zsíros szerződéssel(Piqué, SR, Busi), de nyugodtan mehetne Cou, Dembi, Griez, Lenglet, Umtiti, Alba is. Egyikük sem hozza azt a szintet amit a fizetésükből adódóan el lehetne várni és a fiatalokkal sem hiszem, hogy szarabbul állna a csapat, ezt már nehéz überelni.

Mégis ki rakná ki? Átmeneti elnökség van. Ezt is köszönjük meg Bartonak, azzal, hogy nem akart önszántából lemondani, Ő sodorta ilyen helyzetbe a csapatot, mint korábban Gaspart. Ez a legnagyobb ko egy szétesőben lévő csapatnál, amikor az elnök nem akarja tudomásul venni, hogy ennyi volt és még tetőzi a bajt. Koeman alapból egy rossz döntés volt, de őszintén ki vállalta volna ezt el? Várható volt, hogy ez egy 1 éves edzőség lesz, egy komoly tréner nem adja ilyesmihez a nevét. Ezt a csapatot, mint brandet kell már újraépíteni, nem 2-3 igazolás, az már ide kevés. Kell egy nagy tisztítás, amit 1 év alatt nem lehet megcsinálni. 2021 júniusa utánról beszélek. Welcome back Rexach edzősködés, teljesen mintha ugyanazt látnám.
Kép
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1102
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2020.12.10. 10:41:16

Ami nekem nagyon meglepő, hogy nem igazán írnak arról a médiában, hogy melyik pillanatban zavarják el és ki lehet az utódja.
Ilyen eredményekkel amiket fel tud mutatni mióta Barca edző, csoda, hogy még nem került lapátra, egyben azt is mutatja, hogy mennyire hozzászoktak már a klubnál az ilyen égésekhez. Messi távozásával még durvább mélységek fognak jönni, hihetetlen micsoda lejtmenetben van a Barca, mintha direkt csinálnák.
Azért az valahol egészen nevetséges, hogy a Barca költi a legtöbbet fizetésekre, ennek ellenére pedig a bajnokságban a 9. helyen állnak és már a BL-ben is megkapták a szokásosnak számító pofont ráadásul otthon és nincs semmi következménye.
Ha már újjáépítés zajlik elvileg, akkor ne Messi-vel(ő amúgy is menni fog magától) kezdjék, aki egy évtizede a legjobb játékos a világon, hanem akik miatta lehetnek még mindig itt ilyen zsíros szerződéssel(Piqué, SR, Busi), de nyugodtan mehetne Cou, Dembi, Griez, Lenglet, Umtiti, Alba is. Egyikük sem hozza azt a szintet amit a fizetésükből adódóan el lehetne várni és a fiatalokkal sem hiszem, hogy szarabbul állna a csapat, ezt már nehéz überelni.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6664
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2020.12.10. 09:24:57

Peter írta:
2020.12.09. 21:40:27
NovaProspekt írta:
2020.12.09. 19:44:46
Koemantól annyit várnék, hogy vesszen össze annyira a nagyokkal, hogy száműzésre kerüljenek a kezdőből. Remélhetőleg lesz még olyan sz.ar a helyzet, hogy ez összejöhet. :lol:
Jelenleg csak azért nincsenek "nagyok", mert sérültek. Koeman a saját korlátai miatt jelenleg képtelennek tűnik épkézláb kezdőt összehozni a csikókkal. Ebből következően amint lehetősége adódik, a "nagyokhoz" fog menekülni. Az lenne ideális - szerintem -, ha minimum reménykeltően összerakná a csikókat, mert akkor semmi sem indokolná előhúzni a kalapból a "nagyokat".
Koeman épp annyit és úgy csinál, hogy szándékosan sem lehetne kifinomultabban elszúrni azt ami van.
Az a helyzet, hogy a "kicsik" is állandóan sérültek, Araujo, Fati, Dembele.
Araujo szerintem már rég kiszorította volna a kókler Lenglet-t a kezdőből, ha Ő és Pique egészséges lenne.

Amellett, hogy elismerem a csávó hibáit, szerintem egész jól mozgatja a csapatot. A BL meccseket be tudtuk rántani a kicsikkel. Viszint ami szembetűnő volt, az az, hogy a Real elleni kezdőt elégge elszabta.

Az viszont tényleg kezd aggasztó lenni, hogy leragadt a 4-2-3-1-nél, és ragaszkodik ehhez. Egészen addig, amíg be nem nyelünk egyet, onnantól még nagyobb a káosz, mert felküldi az összes támadót.

Kíváncsian várom, hogy fel tud-e javulni a csapat, ha Lenglet végre kiszorul a kezdőből.
Ha gyakrabban használja Alena-t, nyomatja az Araujo-Mungueza kettőst és ennél többet használja Puig-ot, akkor felőlem maradhat a szezon végéig.
Idén úgyse nyerünk semmit, nem kell a helyére egy másik öreg spanyol, aki 40 éve játszott 2 barátságos meccset Barca mezben és nyomatná a 4-3-3-at az öregekkel. Más meg nem fog idejönni.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3290
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.12.09. 21:40:27

NovaProspekt írta:
2020.12.09. 19:44:46
Koemantól annyit várnék, hogy vesszen össze annyira a nagyokkal, hogy száműzésre kerüljenek a kezdőből. Remélhetőleg lesz még olyan sz.ar a helyzet, hogy ez összejöhet. :lol:
Jelenleg csak azért nincsenek "nagyok", mert sérültek. Koeman a saját korlátai miatt jelenleg képtelennek tűnik épkézláb kezdőt összehozni a csikókkal. Ebből következően amint lehetősége adódik, a "nagyokhoz" fog menekülni. Az lenne ideális - szerintem -, ha minimum reménykeltően összerakná a csikókat, mert akkor semmi sem indokolná előhúzni a kalapból a "nagyokat".
Koeman épp annyit és úgy csinál, hogy szándékosan sem lehetne kifinomultabban elszúrni azt ami van.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3290
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.12.09. 20:57:20

vidra írta:
2020.12.09. 19:43:49
Peter, ha normális írásjeleket használnál, akkor tök értelmesnek tűnne a mondanivalód. Adom, amit írtál.
Vettem, köszönöm. Ahogy MatyiG írta, gondolatok. Régi sms szokás, hogy ne kelljen hosszan írni, pár szó és akinek írom, érti. Persze ez fórum, de a túl hosszú és ezáltal unalmasnak vélt mondandót is kerülném. Megpróbálok ezen változtatni :D
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2020.12.09. 19:48:34

vidra írta:
2020.12.09. 19:43:49
Peter, ha normális írásjeleket használnál, akkor tök értelmesnek tűnne a mondanivalód. Adom, amit írtál.
Használ. Minden gondolat után három pontot... :mrgreen:
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1982
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2020.12.09. 19:44:46

Peter írta:
2020.12.09. 08:16:11
Nem menti fel semmi Koemant....sem a pénzhiány, sem a játékosállomány milyensége, sem az, hogy nem igazoltunk....sem az, hogy ő, vagy elvárásra állítja össze a csapatot....
Az a helyzet, hogy nincs neki szüksége semmilyen felmentésre. Amíg úgy kell rátukmálni a kispadot az edzőjelöltekre, addig nincs miről beszélni. Jelenleg még Setién meg ő tettek nekünk szívességet azzal, hogy bevállalták ezt a katyvaszt. Persze a fizu biztos jó, már ha megkapják. :mrgreen:

Meg kellene várni az új vezetőséget, és az lenne az ő feladatuk majd, hogy a csapatépítéshez hozzanak egy komoly nevet, akinek nagyobb szabadságot is kellene majd adni (máskülönben eleve ide sem jön). Ebben persze benne lesz a rizikó, hogy félreviszi az egészet, de a mostani helyzetből többet már nemigen lehet úgysem kihozni. Koemantól annyit várnék, hogy vesszen össze annyira a nagyokkal, hogy száműzésre kerüljenek a kezdőből. Remélhetőleg lesz még olyan sz.ar a helyzet, hogy ez összejöhet. :lol:
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2020.12.09. 19:43:49

Peter, ha normális írásjeleket használnál, akkor tök értelmesnek tűnne a mondanivalód. Adom, amit írtál.
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2020.12.09. 19:33:47

Februárig biztos marad, majd miután a legjobb 16 közt kigyaláznak minket a BL-ből őt is páros lábbal fogja kirúgni az új vezetőség.
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3290
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.12.09. 11:34:24

csababarca írta:
2020.12.09. 10:19:03
Teljesen beszámíthatatlan lett az emberünk, következetesség nincs, koncepció haloványan van jelen.
Szerelmes néhány játékosba (pl Pedri), de nem a helyükön játszatja őket.
Tényleg olyan hatása van a csapatnak, mint amikor random generátorral összedobsz egy kezdőt, aztán had menjen.
Szinte nem is tudok mit írni, lehet a keret minőségét fikázni, de kiscsapatok, gyengébb keretek is rendelkeznek fazonnal, taktikával, valamiféle sajátossággal.
Nem tudom mi lesz Koeman sorsa, de azoknak lett igaza, akik féltették a csapatot tőle, látva a Valenciánál mit művelt.
Valahogy így.....minden adhoc, a kezdők, a cserék....kivéve a szerelmek...még Pedrivel nem lenne gond, ha a helyén játszana, de a 4-2-3-1 már védhetetlen, ahogyan Gríz-Messi egymás zavarása és Trincao erőltetése is....
Nincs Fati, Dembi a szélekre, akkor 4-4-2 lehetne....de a 4-3-3 is stabilabb lenne....semmi rugalmasság, edzői találékonyság nincs a paliban.....egyedül a rizikót próbálja kerülni, de annyit kerülgeti, hogy épp abba esik bele....
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2020.12.09. 10:19:03

Teljesen beszámíthatatlan lett az emberünk, következetesség nincs, koncepció haloványan van jelen.
Szerelmes néhány játékosba (pl Pedri), de nem a helyükön játszatja őket.
Tényleg olyan hatása van a csapatnak, mint amikor random generátorral összedobsz egy kezdőt, aztán had menjen.

Szinte nem is tudok mit írni, lehet a keret minőségét fikázni, de kiscsapatok, gyengébb keretek is rendelkeznek fazonnal, taktikával, valamiféle sajátossággal.
Nálunk semmi ilyesmi nem található meg, ezért sem tudom elfogadni kritikának, hogy jah hát ennyi van a keretben. Szerintem ennél azért valamivel több van, mert nem hiszem, hogy a Cadiz kerete jobb, vagy akár a Juve kerete olyan sokkal jobb lenne. Egyszerűen szét hullottunk, közünk nincs a meccsekhez, hiába volt tegnap pár Messi lövés, azok is abból jöttek hogy egy kényszerítőt valakivel megcsinált.

Nem tudom mi lesz Koeman sorsa, de azoknak lett igaza, akik féltették a csapatot tőle, látva a Valenciánál mit művelt.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Arthur8
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2019.04.01. 18:47:25

2020.12.09. 10:01:09

Koeman magasan legnagyobb “bűne” nekem az , hogy konkrétan Puig megy a levesbe , mert itt nem fog játszani. Ezt ez a “zseniális taktikus” két felkészülési meccs után jelentette ki és amit ő egyszer eldöntött , azon akkor sem változtat , ha közben a Barca kiesik a La ligaból. Most sikerül hozni az elmúlt 30 év legrosszabb eredményeit , de továbbra sem hajlandó beismerni, hogy hibázott. Én komolyan mondom nem látom , hogy mivel jobb bárki ezen a fos középpályán , mint Puig.
1, Nézzük Puig mentalitását a többiekhez képest. Beáll és látom rajta, hogy imádja a Barcelonát és 100%-on pörög csúszik-mászik , hogy visszaszerezze, amit más eladott( vagy néha, amit ő eladott). Nézzük meg ehhez képest Pjanicot, Busquetset, akik sétálnak, akkor is ha elkocog mellettük az ellenfél.
2, Nézzük Puigot , amikor nála van a labda és nézzük a többi középpályást. Mennyi ötlet van előrefelé a többiekben. Mennyire alibi a többi középpályás. Tegnap is beállt Puig és ahogy ez megtörtént voltak támadások, volt egy ember akivel Messi tudott játszani. Átfolyik rajta a labda, nem dajkálja amikor nem kell, viszont olyan ritmusváltásai vannak , mint senkinek itt és Messin kívül egyedül ő képes és mer vonalak között felféle passzolni és kockázatot vállalni. Nézzük meg a tegnapi meccsen ebben a nulla Barcában 2-3 helyzetet teremtett a társaknak olyan vonalak közti felpasszokkal , amiket mindenki más letolt volna a 4m-re mellette álló társnak. De említhetném a fradi ellen is, ahol 2 “gólpasszt” adott Dembelenek , amikből pont nem lett gól. Összevethetem itt Coutinhoval, Griezmannal, Pedrivel, De jongal , Busquetsel, Pjaniccal vagy bárkivel (Messit leszámítva) , egyik sem képes vagy mer vagy akar kockázatot vállalni és helyzetet teremteni ilyen szinten.
3, nézzük Puigot , mint a játékost, aki 55 kiló és nem tud védekezni, ezért ebben a barcában nem tud játszani, mert kockázatos. Mondjon valaki nekem ezen a fos középpályán egyetlen játékost , aki tud szerelni, de olyat sem nagyon találunk, aki egyáltalán akar szerelni.(Pedri, De jong legalább akar) Nézzük meg Busquetset és Pjanicot , akiben nagyon maximum akkor akad el a labda, ha beléjük vezetik, de lehet akkor is inkább elugranak előle. Én nagyon kedvelem De jongot és szerintem, ha lenne mellette egy ember, aki tudna szerelni ő is jobb lenne, meg ő legalább akar, de ő sem tud kifejezetten jól szerelni.
Ezzel szemben Puig tegnap háromszor szerzett labdát , mert 100%on pörög és ott van és a 55 kilója ellenére egyáltalán nem nyámnyila.
4,Nézzük meg Pedrivel való összevetésben. Kedvelem Pedrit, szerintem, aki 17 évesen így tud játszani abból nagyon jó játékos lesz, DE Puig jobb és érettebb játékos és sokkal nagyobb ráhatása van a támadójátékra. Csak Puigban érzek Messin kívül előrejátékban olyan kulcspasszokat , amit más észre sem vesz. Nem látom miért szerelmes Pedribe Koeman olyan szinten, hogy Puig játszott eddig kb 80 percet míg Pedri olyan 800 percet.
Összefoglalva én nem látom azt a nagy okot , vagy azt a hatalmas kockázatot , vagy azokat a világklasszis formában játszó középpályásokat, amik/akik miatt a 9. Helyen álló , eredményeiben elmúlt 30 évben legrosszabb Barcában Puig 80 percet érdemel 20 meccs után. Bárkinek a kárára őt játszatnám.
Engem nem érdekel ez az év , ez már úgyis kuka , csak valaki távolítsa már el Koemant , mielőtt Puig is ugyanazt fogja tenni , mint amit tett Thiago.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3290
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2020.12.09. 08:16:11

Nem menti fel semmi Koemant....sem a pénzhiány, sem a játékosállomány milyensége, sem az, hogy nem igazoltunk....sem az, hogy ő, vagy elvárásra állítja össze a csapatot....egyedüli tény, hogy nem neki kell bekkelni és nem neki kell gólt rúgni.....neki az lenne a feladata, hogy alkalmazkodik a lehetőségekhez és abból kellene kihoznia a legtöbbet....ezzel szemben van egy kezdeti víziója, ezen semmit sem hajlandó változtatni, makacsul ragaszkodik a 4-2-3-1-hez.....nem a megfelelő helyen játszat játékosokat....értelmetlenül és logikátlanul rotál vagy éppen nem rotál.....tízből nyolcszor észnélkül és idiótán cserél....nem képes a meccsbe belenyúlni.....pedagógia érzéke nulla.....egyszerűen nincs pozitívum, ami eredendően tőle származna.....a fiatalok játszatása sem rajta múlt, hanem az eltiltások majd sérülések következménye....

Bárki bármit mond, gondol, ebben a lesajnált keretben több van, mint amit ez az edző kihoz belőle.... :mrgreen:
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2020.12.09. 08:06:32

Valverde fényévekkel jobb edző ennél az embernél. Ez mindent el is mond a jelenlegi helyzetünkről. Ezzel együtt is nehéz rá rosszat mondani, idejött, bevállalta, nekünk is fáj, neki is fáj.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1801
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2020.12.09. 07:24:51

ventiladors írta:
2020.12.09. 00:10:17
Nem bohócozni kell Koemant, hanem megérteni. Elnök nincs. Közönség nincs. Pénz nincs. A játékosoknak se annyi, mint ami a szerződésben. Az elmúlt 15 év leggólképtelenebb Messije játszik a csapatában. A védők olyanok, mintha azért harcolnának, hogy bekerüljenek az év végi bakiparádéba. Biztos nem erre gyúrnak edzésen. Úgy gondolom, most a "minden kifelé pattan korszakban vagyunk" (a térfelünkön meg befelé).
Én emlékszem még az Antics előtti időszakra (talán Rexach volt az edző), amikor olyan játékosok voltak mint Rochemback vagy Thiago Motta, akkor már az első félidőben képes voltam kikapcsolni a TV-t, úgy felidegesítettek. Ez még nem az a szint.
Félve kérdezem, az nem lehet, hogy Messi azért gólképtelen, mert Ő az edző? Setien-t állítólag nem tartotta semmire mégis rúgta a gólokat. Nem kaptunk ki a bl-ben otthon a franc tudja mióta, erre tegnap legyalázott minket, az, amúgy szintén nem csúcsformában lévő Juve. Ez a csávó negatív rekordokat fog megdönteni. A védelem ugyanez volt Valverdével is, aki csatár volt játékos korában, mégsem nyeltük így a gólokat. Ez a keret ennél sokkal jobb, csak olyan edző(aki jó) kellene, akinek van koncepciója, és tud csapatot építeni. Nem tudom miért kell mosdatni, megbukott, mint tette azt mindenhol. Szívesen néznék valakit a mostani német iskolából.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2020.12.09. 06:29:11

A tegnapi meccsen Puig becserélésel, végképp eldölt, hogy teljes káosz van Nála. Inkább hozza be a korábban általa kirakott Puigot, mint Coutinhot. Vki ismét röhogni fog rajtunk, mert megint apróért fogjuk kiszórni a játékosokat, mert még arra is alkalmatlan, hogy a munkája alatt egyértelműen meg lehessen mondani, hogy kit kell eladni.

Griezmann - egy olasz csapat ellen berakni 9-esnek!?!?

Pedri - van egy ügyes irányítónk, de mi 3/2 meccsen a szélen játszatjuk

Pjanic - a gerince kellene, hogy legyen a csapatnak, ennek ellenére, borzasztó sok labdát ad el. Az meg, hogy nincsennek olyan indításai mint Torinoban, hát nincs is beinduló játékosunk vagy nagyon kevés, de hatalmas csalódás

De Jong - sztem még mindig nem ott játszik ahol kéne neki, úgy gondolom, hogy 4-3-3ban Rakitic helyén kéne játszania, nem az akkori Busquets helyén

Dest - nem is értem aki őt szídja, az miért is teszi!? Nem az ő hibája, de olyat, hogy a bíró elveszi a bedobást tőlünk, nem láttam még amióta Barca drukker vagyok.

Trincao - komolyan meg kell kérdeznem, hogy WTF!?!?!?!? De őszintén, ez a gyerek mit csinál!?!? Látta Puigot remélem, hogy kell futni és letámadni, ebben a srácban nincs élet konkrétan. Nem mer cselezni, félve megy a védőkhöz oda, sok az eladott labdája. A legalja nem az, hogy tegnap mit csinált, hanem, hogy még a Fradi ellen rosszabb volt 90 perc alatt.

Messi - teljesen egyértelmű, hogy el akar/fog menni. Ez egy sportszakmai káosz, ami itt van. Pénz, mint motiváció kiesett régen, csak élvezni akarja ezt az egészet
Kép
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2470
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2020.12.09. 00:13:39

Tomix354 írta:
2020.12.08. 23:30:15
A védelmet azért össze ránthatná valahogy, mégis csak védő volt.
Az a poén ebben, hogy ugyanebben bíztam a nyáron, hogy legalább ebben segíteni tud, bármennyire is ekézték, hogy semmi komolyabb eredményt nem tudott eddig edzőként felmutatni. Ehelyett most még rosszabb a védelem, mint volt. Betömörülő védelemmel szemben pedig továbbra is teljesen ötlettelen a támadójátékunk.
Avatar
ventiladors
Barça B
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2019.05.13. 20:31:40

2020.12.09. 00:10:17

Szerintem is januárban, az új elnöknek ide kell hoznia Xavit.
A B csapathoz. Ott húzzon le két évet. (Vagy ő csak az első csapatot hajlandó edzeni?)
Nem bohócozni kell Koemant, hanem megérteni. Elnök nincs. Közönség nincs. Pénz nincs. A játékosoknak se annyi, mint ami a szerződésben. Az elmúlt 15 év leggólképtelenebb Messije játszik a csapatában. A védők olyanok, mintha azért harcolnának, hogy bekerüljenek az év végi bakiparádéba. Biztos nem erre gyúrnak edzésen. Úgy gondolom, most a "minden kifelé pattan korszakban vagyunk" (a térfelünkön meg befelé).
Én emlékszem még az Antics előtti időszakra (talán Rexach volt az edző), amikor olyan játékosok voltak mint Rochemback vagy Thiago Motta, akkor már az első félidőben képes voltam kikapcsolni a TV-t, úgy felidegesítettek. Ez még nem az a szint.
Mascherano14
Capitá del Barça
Hozzászólások: 660
Csatlakozott: 2018.01.04. 00:19:27

2020.12.08. 23:36:57

Sajnos kimerült minden jó cselekedete abban, hogy játszik pár fiatal. Olyan taktikát játszat, amelyet három hónap alatt sem ért a csapat, összevissza szaladgálunk, nem tudjuk felhozni a labdát, de tömörülő védelemmel sem tudunk mit kezdeni. Kontrázni már régen nem tudunk. Játszik Griezman és Trincao, de nullák, játszik Lenglet, de egyre rosszabb. De Jong konstans szürke. Pjanic tök semmi a Juvebeli játékához képest, hány kulkcspassza volt? A mindig jól beálló BW és Puig meg alig játszanak. Egy pozitív még, hogy van hajtás.
Válasz küldése