Ronald Koeman

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Örülünk a menesztésének?

a. Igen
43
80%
b. Nem
3
6%
c. a
8
15%
 
Szavazatok száma: 54
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3290
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.08.29. 12:48:28

Zseniális a pali.
Felismerte annak a lehetőségét, hogyan képes eladni magát a Barcelonának, majd egy elnökválasztást is túlélve megtartani a pozicióját.
Felült a Barca lengedák vonatjára, de az élősködők kocsijában jutott neki hely, amihez elnök úr is asszisztált persze. Nehogy bárki is azzal védje őket, hogy a kassza üres. Laporta nagy zsugás képességeivel simán lapátra tehette volna valami "kölcsönös megegyezés" kommunikációval. Esetleg hőssé is avathatták volna, "mártírként feláll" a klub jövöje mindenekelőtt szöveggel.
Egy éve ilyenkor már ugyanis a napnál is világosabbá váltak edzői képességei.

Az újságcikk 2001-es.
2020 őszétől lapasztaljuk a csapaton, hogy milyen szakmai fejlődésen ment kersztül Koeman 19 év alatt.
Stílszerűen most 19-re lapot húz .... ?!
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 610
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.08.28. 21:35:08

Húú, érdekes cikket tettél fel ( kalmi 78).
" Nem vagyok híve, hogy nagy változtatásokat vigyek végre a fiatalokkal".
" A mérkőzések során folyamatosan olyan helyzetekkel találkoznak, amiket maguknak kell megoldani. Én magam a kispadról keveset tehetek értük..."

Ez az ember (Koeman) tényleg így gondolja, ezt tudja ( csinálja)!
Mintha tegnap mondta volna ezeket.
Húsz év alatt semmit nem változott a szemlélete.
Számomra ez megdöbbentő és egyben szomorú is. Ez a cikk is ráerősít, amit eddig is gondoltam róla, hogy egy merev, változásra képtelen ember.
Ugyanezt az egysíkú játékfelfogást kapjuk majd tőle idén is, hogy ragaszkodik a rutinos játékosokhoz, akik megoldják már maguktól is a " helyzeteket". A padról ne kelljen beleszólni, változtatni.
Vagyis, ha jó játékot hoz le a csapat, az tényleg nekik ( a játékosoknak) lesz köszönhető.
jclayton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2021.08.28. 20:48:24

Kalmi78 írta:
2021.08.28. 20:20:53
Érdekes dologra került elő a szekrény mélyéről költözés alkalmával.
Kicsit off, de szerintem a Focivilágnál azóta sem volt jobb magazin. Nulla csiricsáré focistakép, semmi poszter vagy rajongókontent, fekete-fehér design, minden héten egy-egy normális terjedelmű cikk az öt topligából bajnokságonként egy csapatot kiválasztva, néhány írás a nemzetközi fociról. Mindez abban a korban, amikor még korlátozott volt az internet és a világsajtóhoz való hozzáférés. Megtöltötte mögöttes tartalommal a focimenedzser-játékok neveit :D
Kalmi78
Barça C
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2021.02.17. 07:45:58

2021.08.28. 20:20:53

Érdekes dologra került elő a szekrény mélyéről költözés alkalmával.
2001 Ronald Koeman interjút találtam akkor még a Vitesse edzőjeként, ami egy-két dolgot azért megmagyaráz, bár remélem ránk cáfol.
Esetleg akit érdekel az egész interjú azért megosztom azt is.
20210828_200508_resize_resize.jpg
20210828_200508_resize_resize.jpg (228.36 KiB) Megtekintve 4052 alkalommal
20210828_200648_resize_resize.jpg
20210828_200648_resize_resize.jpg (242.65 KiB) Megtekintve 4052 alkalommal
20210828_200706_resize_resize.jpg
20210828_200706_resize_resize.jpg (243.99 KiB) Megtekintve 4052 alkalommal
Rezisto95
Jugador del Barça
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2020.05.18. 15:59:40

2021.08.25. 11:23:25

Látva a múlt hétvégi meccset, és tapasztalva hogy mennyire másként teljesít a csapat nyomás alatt, én már előre félek egy Atletico vagy Real meccstől... Nem tudom ti hogy vagytok ezzel :?: Vagy lehet addigra összekapjuk magunkat, visszajön Dembele, Fati és visznek a csapatba sebességet? Esetleg hosszú labdákkal fogunk játszani, és mélyen védekezni? Annyira nagy lutri eddig ez a szezon. Én nagy meccseken továbbra is a 3-4-3-ra (5-3-2-re) szavaznék ezeken a nagy téttel bíró összecsapásokon.
ktm
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 452
Csatlakozott: 2012.05.18. 22:59:24

2021.08.24. 02:13:05

Zsolti írta:
2021.08.24. 00:31:29
MatyiG írta:
2021.08.23. 10:03:18
Ronaldo ugyan olyan meghatarozo szemelyiseg volt, mint a Barcanal Messi
Maximum gólokban.
Azert azt a mindent felul iro gyozni akarast en mindig is becsultem kicsi C-ben, nelkule sose nyertek volna 5ev alatt 4blt. Ha fele annyi lenne Messiben valoszinu senki se hasonlitgatna oket, mert akkor nem lenne kerdes ki (volt) a jobb.
Nem gondolnam, hogy Ronaldoban egy paraszthajszallal is tobb gyozni akaras lenne, mint Messiben, jobban kimutatja az erzelmeit, kb. ennyi.

Figyeljünk a piramisra, a következőt törlöm. -messideco
Zsolti
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6154
Csatlakozott: 2004.10.12. 13:34:54
Tartózkodási hely: ,,!,.
Kapcsolat:

2021.08.24. 00:31:29

MatyiG írta:
2021.08.23. 10:03:18
Ronaldo ugyan olyan meghatarozo szemelyiseg volt, mint a Barcanal Messi
Maximum gólokban.
Azert azt a mindent felul iro gyozni akarast en mindig is becsultem kicsi C-ben, nelkule sose nyertek volna 5ev alatt 4blt. Ha fele annyi lenne Messiben valoszinu senki se hasonlitgatna oket, mert akkor nem lenne kerdes ki (volt) a jobb.
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 610
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.08.23. 12:57:00

bence0330 írta:
2021.08.23. 08:50:52
Sonoma írta:
2021.08.22. 22:40:15
A mérkőzés után Ronald Koeman a mérkőzés kapcsán váratlanul felhozta témaként, hogy nyáron a csapat világsztárja, Lionel Messi a PSG-be igazolt. A szakember szerint a Barca játékán kívül arra is hatással volt az argentin távozása, hogy az ellenfelek hogyan tekintenek a csapatra.

"Nem szeretek állandóan erről beszélni, de mégis a világ legjobbjáról van szó. Az ellenfeleink jobban féltek tőlünk, amíg Messi is itt volt. Számunkra is más ez, hiszen ha Leónak passzolsz, sosem veszíti el a labdát. Rajtunk is látszik, hogy már nincs itt, de ezen nem tudunk változtatni"
– idézi Koemant a Marca.

Úgy látom megint kezdi tolni a tavalyi retorikát. Valahogy sikerül találnia egy rajta kívűl álló okot, amire hivatkozhat.
A baj, hogy erről elfelejtettek szólni tavalyi szezonban a Granadának meg a Celtának is...

A legjobb a " sosem veszíti el a labdát" mondat volt.
Vicc ez a pali.
Engem mentális szempontból a terelésnél jobban idegesít, ahogy Messi fényezésével a többieket degradálja le. "Ő nem veszti el a labdát" - magyarán a többiek elvesztik. Nem túl jó önbizalomnövelő ezt olvasni azoknak a játékosoknak, akik amúgy is Leo árnyékában éltek, és ezek szerint már a távollétében is így érezhetik magukat...
Remélem azért ennél nagyobb az egojuk, hogy ezen rugózzanak a játékosok, mit mond ez a nem is minősítem edző. Aki játszott vele, az tudja mennyi labdát veszített el "az ember, akitől sose vették el a labdát" Messi az utóbbi 2 évben.
Csak attól félek, hogy ez a félnótás az öltözőben is ezt mondja a meccselemzésekkor.
Egy mindig másra hárító, saját felelősségét nem vállaló igazi ütn.... Szóval nem való ide.
Újra és újra bebizonyítja.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2182
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2021.08.23. 11:40:01

Koeman nem rosszabb edző, mint Valverde volt, bár ő legalább hozott eredményeket. Itt sajnos már az se megy.
Egy olyan edzőre lenne szükség, aki a fiatal játékosoknak lehetőséget ad bizonyítani, olyan poszton, ahol tényleg hasznosak lehetnek, nem csak bepakolja a hiányzók helyére a kezdőcsapatba. Azt érzem nálunk most ez történik.
Pedig, ha idén nem tudunk 4-5 fiatalt találni, akik meghatározó játékosok lehetnek, mind a Barcelonában és azon kívül is, akkor süllyedni fog a csapat. Pici remény, hogy máshol sincs kolbászból a kerítés és a többi csapatnak is akadnak anyagi gondjai.
Ezt a feladatot kell megoldania Ronald Koemannak, hogy idén összerakjon egy olyan csapatot amire, jövőre már építhetünk. Mert sajnos tavaly nem igazán sikerült.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2021.08.23. 10:03:18

Ronaldo ugyan olyan meghatarozo szemelyiseg volt, mint a Barcanal Messi
Maximum gólokban.
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2163
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2021.08.23. 09:57:53

Zsolti írta:
2021.08.23. 09:31:27
Ronaldo ugyan olyan meghatarozo szemelyiseg volt, mint a Barcanal Mess
Ez nem igaz. Ronaldo a Real legjobb játékosa volt azokban az években.
Messi a Barca üdvöskéje, megmentették az életét, ők nevelték fel, a világon mindenki vele köti össze a csapatot stb. lehet sorolni.
més que un club
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7274
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.08.23. 09:43:18

kapitány írta:
2021.08.23. 09:28:03
De elvileg ők férfi emberek és nem hisztis kislányok. Ettől azért ne sérüljön már a lelkük! Egyem is meg őket!! :)
Annó Dávid Kornél sem hisztizett, mert a Bullsnál úgy látták, hogy Jordan jobb játékos volt, mint Ő! :)
Oké, de szerintem a 21. században már túl vagyunk azon, hogy egy férfi nem érezhet. A foci nagy része önbizalomrül szól, kis, vért ivott csapatok meg tudnak leckéztetni polcokkal feljebb lévő játékosokból kiálló sztárcsapatot - lásd Bilbao - Barca. És ez az önbizalom a legkeményebb férfinál is tud sérülni.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Zsolti
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6154
Csatlakozott: 2004.10.12. 13:34:54
Tartózkodási hely: ,,!,.
Kapcsolat:

2021.08.23. 09:31:27

Erdekes pl, hogy a szomszedba ilyen szinten senki se beszelt Ronaldo tavozasarol, pedig ugyan olyan meghatarozo szemelyiseg volt, mint a Barcanal Messi, es Benzema at is kapcsolt szep lassan Beast mode-ba. Azt mondjuk azert ala kell irni, hogy Karim magasabb polc, mint Coutinho/Grizes, de az ilyen nyilatkozatok egyaltalan nem segitenek.
kapitány
Jugador del Barça
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2008.01.06. 11:38:29

2021.08.23. 09:28:03

bence0330 írta:
2021.08.23. 09:23:29
kapitány írta:
2021.08.23. 09:18:09
De ha egyszer az az igazság, hogy Messi mindegyiknél sokkal jobb!? Hazudni kellene, hogy a lelkük ne sérüljön? De amúgy ők teljesen tisztában vannak azzal, hogy Messi más szint.
Tegyük fel, hogy volt egy gyönyörű, intelligens, kedves, hozzád igazán illő barátnőd. Szakítotok, és lesz egy kicsit kevésbé szép, kicsit kevéssé intelligens, kicsit kevéssé passzoló barátnőd, de azért persze szereted is. Ha tudod is, hogy az előző szebb volt, elkezded mondogatni az újnak, hogy az előző mennyivel szebb és jobb volt? Nem, mert gusztustalan lenne. Nem tökéletes a metafora, de szerintem elmegy. Ha műr így gondolja, inkább ne szóljon semmit, mert igenis felelőssége van a többi játékos felé. Messi felé MÁR NINCS.
De elvileg ők férfi emberek és nem hisztis kislányok. Ettől azért ne sérüljön már a lelkük! Egyem is meg őket!! :)
Annó Dávid Kornél sem hisztizett, mert a Bullsnál úgy látták, hogy Jordan jobb játékos volt, mint Ő! :)
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7274
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.08.23. 09:23:29

kapitány írta:
2021.08.23. 09:18:09
De ha egyszer az az igazság, hogy Messi mindegyiknél sokkal jobb!? Hazudni kellene, hogy a lelkük ne sérüljön? De amúgy ők teljesen tisztában vannak azzal, hogy Messi más szint.
Tegyük fel, hogy volt egy gyönyörű, intelligens, kedves, hozzád igazán illő barátnőd. Szakítotok, és lesz egy kicsit kevésbé szép, kicsit kevéssé intelligens, kicsit kevéssé passzoló barátnőd, de azért persze szereted is. Ha tudod is, hogy az előző szebb volt, elkezded mondogatni az újnak, hogy az előző mennyivel szebb és jobb volt? Nem, mert gusztustalan lenne. Nem tökéletes a metafora, de szerintem elmegy. Ha már így gondolja, inkább ne szóljon semmit, mert igenis felelőssége van a többi játékos felé. Messi felé MÁR NINCS.

Amúgy Depay sorra veszi el a labdákat? Griez sorra veszti el a labdákat? Utóbbira lehet rosszat mondani, de ezt nemigen... Szóval szerinten eleve nettó marhaság, amit mondott, de még ha elfogadom, hogy igaz, akkor is gázos a dolog.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
kapitány
Jugador del Barça
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2008.01.06. 11:38:29

2021.08.23. 09:18:09

bence0330 írta:
2021.08.23. 08:50:52
Sonoma írta:
2021.08.22. 22:40:15
A mérkőzés után Ronald Koeman a mérkőzés kapcsán váratlanul felhozta témaként, hogy nyáron a csapat világsztárja, Lionel Messi a PSG-be igazolt. A szakember szerint a Barca játékán kívül arra is hatással volt az argentin távozása, hogy az ellenfelek hogyan tekintenek a csapatra.

"Nem szeretek állandóan erről beszélni, de mégis a világ legjobbjáról van szó. Az ellenfeleink jobban féltek tőlünk, amíg Messi is itt volt. Számunkra is más ez, hiszen ha Leónak passzolsz, sosem veszíti el a labdát. Rajtunk is látszik, hogy már nincs itt, de ezen nem tudunk változtatni"
– idézi Koemant a Marca.

Úgy látom megint kezdi tolni a tavalyi retorikát. Valahogy sikerül találnia egy rajta kívűl álló okot, amire hivatkozhat.
A baj, hogy erről elfelejtettek szólni tavalyi szezonban a Granadának meg a Celtának is...

A legjobb a " sosem veszíti el a labdát" mondat volt.
Vicc ez a pali.
Engem mentális szempontból a terelésnél jobban idegesít, ahogy Messi fényezésével a többieket degradálja le. "Ő nem veszti el a labdát" - magyarán a többiek elvesztik. Nem túl jó önbizalomnövelő ezt olvasni azoknak a játékosoknak, akik amúgy is Leo árnyékában éltek, és ezek szerint már a távollétében is így érezhetik magukat...
De ha egyszer az az igazság, hogy Messi mindegyiknél sokkal jobb!? Hazudni kellene, hogy a lelkük ne sérüljön? De amúgy ők teljesen tisztában vannak azzal, hogy Messi más szint.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7274
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.08.23. 08:50:52

Sonoma írta:
2021.08.22. 22:40:15
A mérkőzés után Ronald Koeman a mérkőzés kapcsán váratlanul felhozta témaként, hogy nyáron a csapat világsztárja, Lionel Messi a PSG-be igazolt. A szakember szerint a Barca játékán kívül arra is hatással volt az argentin távozása, hogy az ellenfelek hogyan tekintenek a csapatra.

"Nem szeretek állandóan erről beszélni, de mégis a világ legjobbjáról van szó. Az ellenfeleink jobban féltek tőlünk, amíg Messi is itt volt. Számunkra is más ez, hiszen ha Leónak passzolsz, sosem veszíti el a labdát. Rajtunk is látszik, hogy már nincs itt, de ezen nem tudunk változtatni"
– idézi Koemant a Marca.

Úgy látom megint kezdi tolni a tavalyi retorikát. Valahogy sikerül találnia egy rajta kívűl álló okot, amire hivatkozhat.
A baj, hogy erről elfelejtettek szólni tavalyi szezonban a Granadának meg a Celtának is...

A legjobb a " sosem veszíti el a labdát" mondat volt.
Vicc ez a pali.
Engem mentális szempontból a terelésnél jobban idegesít, ahogy Messi fényezésével a többieket degradálja le. "Ő nem veszti el a labdát" - magyarán a többiek elvesztik. Nem túl jó önbizalomnövelő ezt olvasni azoknak a játékosoknak, akik amúgy is Leo árnyékában éltek, és ezek szerint már a távollétében is így érezhetik magukat...
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 610
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2021.08.22. 22:40:15

A mérkőzés után Ronald Koeman a mérkőzés kapcsán váratlanul felhozta témaként, hogy nyáron a csapat világsztárja, Lionel Messi a PSG-be igazolt. A szakember szerint a Barca játékán kívül arra is hatással volt az argentin távozása, hogy az ellenfelek hogyan tekintenek a csapatra.

"Nem szeretek állandóan erről beszélni, de mégis a világ legjobbjáról van szó. Az ellenfeleink jobban féltek tőlünk, amíg Messi is itt volt. Számunkra is más ez, hiszen ha Leónak passzolsz, sosem veszíti el a labdát. Rajtunk is látszik, hogy már nincs itt, de ezen nem tudunk változtatni"
– idézi Koemant a Marca.

Úgy látom megint kezdi tolni a tavalyi retorikát. Valahogy sikerül találnia egy rajta kívűl álló okot, amire hivatkozhat.
A baj, hogy erről elfelejtettek szólni tavalyi szezonban a Granadának meg a Celtának is...

A legjobb a " sosem veszíti el a labdát" mondat volt.
Vicc ez a pali.
Avatar
PorSiempre
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 395
Csatlakozott: 2020.10.29. 09:40:15

2021.08.16. 09:47:51

Rezisto95 írta:
2021.08.16. 08:29:29
Kövezzetek meg, de két gondolatom is van a tegnapi meccsel kapcsolatban, az egyik, hogy sokkal kiegyensúlyozottabbak és kevésbé kiszámíthatóak lettünk (nem feltétlenül Messi távozása miatt). Látványosan vissza jönnek és kiveszik a részüket a védő munkából a támadók, Braithwaite, Griezmann sőt Depay is. Plusz végre nem csak Messit látjuk próbálkozni, ( nincs aki megpróbálja középen 5 védőbe belevezetni a labdát), helyette okosabban, gyorsabban járatjuk a labdát.
Másodszor, végre a pontrúgások is hatékonyabbak lettek, szerintem ez konkrétan Koeman "érdeme", hogy be lett gyakorolva minimum 2-3 pontrúgás variáció ami eddig nem volt a barcára jellemző (Messi az esetek nagy részében kapura csavarta a szögletet).
Ha még Puig is több játéklehetőséget kapna és SR kevesebbet (bár tegnap ő is okés volt) , akkor azt mondanám, hogy 100%-ig jó kezekben van a csapat.
Ab intus enim de corde hominum cogitationes malae procedunt, adulteria, fornicationes, homicidia, furta, avaritiae, nequitiae, dolus, impudicitia, oculus malus, blasphemia, superbia, stultitia. Omnia haec mala ab intus procedunt, et coinquinant hominem.
Rezisto95
Jugador del Barça
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2020.05.18. 15:59:40

2021.08.16. 08:29:29

Kövezzetek meg, de két gondolatom is van a tegnapi meccsel kapcsolatban, az egyik, hogy sokkal kiegyensúlyozottabbak és kevésbé kiszámíthatóak lettünk (nem feltétlenül Messi távozása miatt). Látványosan vissza jönnek és kiveszik a részüket a védő munkából a támadók, Braithwaite, Griezmann sőt Depay is. Plusz végre nem csak Messit látjuk próbálkozni, ( nincs aki megpróbálja középen 5 védőbe belevezetni a labdát), helyette okosabban, gyorsabban járatjuk a labdát.
Másodszor, végre a pontrúgások is hatékonyabbak lettek, szerintem ez konkrétan Koeman "érdeme", hogy be lett gyakorolva minimum 2-3 pontrúgás variáció ami eddig nem volt a barcára jellemző (Messi az esetek nagy részében kapura csavarta a szögletet).
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 750
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.08.13. 06:32:05

Koemannak dolga, hogy megmondja,milyen kiegészítő igazolásokkal tud teljes mértékben megfelelni az elvárásoknak. Ha ezt nem kapja meg, csinál, amit tud, de nem akarja egyedül elvinni a balhét, ha az lesz.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7274
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.08.09. 13:32:05

Na, ezekre reagálni akartam, mert tök jó hsz volt mindkettő (Davi, Chino), csak közben történtek lényegesebb dolgok, mint ami a Koeman-tokikban ment. :D (Közben mondjuk ez változtatott is pár dolgon, ennyivel még tán érdekesebb is)
Egyben válaszolok, mert van pár átfedés úgyis, próbálom rövidre fogni a lehetőségekhez képest. :)
Chino írta:
2021.08.05. 16:22:18
Részben egyetértek az Általad és mások Által leírtakkal, nem is csak Neked szól, inkább az általános véleményekről, amik helyenként erősen érzelmi alapúak vagy unszimpátiából adódnak.
Persze! De a kiinduló hozzászólás az volt, hogy ki miért nem szereti Koemant. Szóval itt azért a szimpátiáról is esett szó, eszerint reagáltam, nem kívántam kinyilatkoztatni a mindent elsöprő uniformizált igazságot. :) (Ahhoz soha nem lesz köze se focidrukkernek, nekem pláne nem, szurkolóként tuti lesznek érzelmi alapú véleményeim). No meg meglelően árnyalt vélemény sem volt a célom, ha az lenne, leírnám én is, hogy fiatalok, öltöző, meg még 1-2 dolgot ami eszembe jut.

Puigot én is így ítélem meg, már a B-ben is zseniális volt. Emlékezzünk azon a bizonyos kupameccsen mit művelt és milyen gólpasszt adott. Szidhatnánk Valverdét is, hogy még ezután is teljesen elfelejtette, hagyta ahol van, a kirúgásáig még a keretbe sem nagyon tette be. Ez valahogy sosem jön elő. De ez csak egy mellékzönge, de az ellene irányuló kritikákban nagy részt foglal el, még ha olykor nem is tudatosan.

Oké, ezt elfogadom érvnek, én úgy gondolom, hogy el tudom választani magamban mondjuk ezt a témát, meg valami mást, de az előbb kifejtett szurkolói magatartás miatt könnyen lehet, hogy igazad van, és pl. ez is belejátszik az összkép kialakításában, emiatt több szálkát látok gerendának az edző szemében. Itt még hozzátenném, hogy Valverdénél azért nem zavart annyira a dolog, mert ott nem kapta meg a lehetőséget, és nem bizonyított igazán. Plusz ez szerintem nem összehasonlítás, EV is betehette volna, de most Koemanról van szó. Setien alatt szerintem nagyon komolyat bizonyított, sőt, Koeman alatt is a beugrószerepekben, még ha év végre le is épült. És innentől kicsit más a megítélése nálam, mert emberi természet, hogy ha valami sosem volt, akkor annyira nem is hiányzik, de ha már volt, tetszett, és eltűnik, akkor sokkal jobban zavar. Nem tudom, érthető-e, amire gondolok.
SR-t én pont nem venném ide...
Oké, valóban volt idő, mikor muszáj volt betenni (bár itt megjegyezném, hogy szerintem azon a poszton nem Dest volt sajnos az ellenfele. Nekem Mingueza nagyon-nagyon tetszett ott, bár sokszor létszám hiány miatt középhátvédként kellett játszania - persze az is az eredeti posztja). Ennek ellenére azért akkor is elég sok szerepet kapott, amikor épp volt jó konkurenciája, akár egy jobbacska formában lévő Dest, akár Mingu. De ha el is felejtjük a tavalyi évet, amikor fogjuk rá, muszáj volt szerepeltetni, akkor is, az egész előszezon legbiztosabb pontja volt kb eddig, amikor továbbra is háromszor futják körbe, mire egyáltalán elindul. Rossz nézni, ilyen sebességkülönbségeket rég láttam, amit ezeken a meccseken... Jobban működött kicsit a középpályán, de csak jobb alternatívája van, szerintem már a B-sek közt is. Koeman nagy erénye a fiatalok beépítése, mutassa meg az ő helyén is ezt.

Ezt sajnos senki, de maximum 2-3 edző tudná. Amíg Messinek nemcsak a pályán, hanem az öltözőben és ami legfontosabb/kártékonyabb magán a klubon belül, addig ez nem fog változni, jöhet ide Klopp ordibálni, ahogy a torkán kifér.

Ez 100%-ban igaz, nehéz ügy (volt). De - cáfolj(atok) meg nyugodtan - én nagyon úgy éreztem, hogy Valverdéné és Setiennél sem volt ilyen függőség. Játékban semmiképp sem, de ennyire talán még eredményességben sem. Setiennél a végét kivéve kicsit tökösebb játék ment, mertek a játékosok játszani, Valverdénél meg jóval szervezettebb, azért ott sokkal jobban ki voltak osztva a szerepek. Koemannál ez szerintem bőven a tetőfokára hágott, tényleg mindenki csak neki passzolt, Messi megott volt, ahol akart épp lenni.
De itt jött az új fordulat, Messi azóta nincs, és Koemannak ez alighanem látványosan jót tett. Majd kiderül 1-2-3 hónap alatt.
Itt van sokaknál a gond... ...az új B-X-I kp. az még járhatatlanabb út.
Dehogy veszem. Még szerencsére 1-2 évvel a Pep-korszak előtt lettem Barca-drukker, Eto' mezben rohangáltam a grundon. :) De akkor még gyerek voltam, valóban a Pep-korszak volt az, ami, mint sok-sok millió embernél, az igazi csúcsfocit jelentette (meg hát előtte tv-t sem nagyon volt opcióm nézni, akkoriban tudtam először rendesen követni a meccseket). Lehet, sőt, biztos, hogy van egy ilyen romantika a véleményemben, de ha ettől elvonatkoztatok, akkor is megvalósítható a fő gondolat, amit én szeretnék: gyors, ötletes egymás gondolatait is ismerő középpálya. Legyen az őstikitaka, City-s Pep-tikitaka, Xavi-ten Haag féle sokpasszos de gyors labdafelhozatal, Chelsea-BM féle lendület, bármi. Nem akarok túl sokat írni ide most, és offolni, úgyhogy dióhéjban a véleményem az, hogy X-I nem megismételhetetlen aranygeneráció, és Pep tette meg őket azzá, nem fordítva, azzal, hogy a Masia játékát bátran és jó ütemben integrálta a nagycsapatba, főleg a középpályán. Az összeszokottság pár labdaügyes játékosnál alighanem többet ér, mint 3 náluk akár jobb játékos, akik egész mást tanultak, nem azonos elvek alapján választódtak ki, és ezért nem működött szerintem a DJ-Pedri-Busi kp, és most sem fog, mert 3 Masiás, de legalább 2 már átviszi a fél pályán a labdát, mire ők kitalálják, mit kezdjenek egymással... Nyilván lehet 3 ilyen játékosból is jó középpályát gyúrni, de a masiás ügy egyszerűbb, és adott. És szerintem ez az említett 3-as marad a stabil kezdő, néha majd bejön Puig, Gavi, Nico. Cou kérdőjel persze. Szerintem több ilyen páros-trió mellett elmentünk a sok zsoldos leigazolása miatt az elmúlt 7-8 évben. A mostani is olyannak tűnik nekem Nicoval, Puiggal, Gavival, mint amire nem lehet kijelenteni, hogy nem lenne új arany, de minimum ezüstgeneráció, ha megadnánk nekik az esélyt komolyan. Nem mélyvíz, szép lassan, fokozatosan. De ez csak az én véleményem, és legalább látni szeretném a tesztjét, ha nem sikerülne, hát nem sikerülne. Különben kár ilyen energiát fektetni az utánpótlásnevelésbe, és ilyen büszkének lennünk rá, szembemegyünk magunkkal kicsit.
Na, Griezmannra ez pont nem igaz. Őt a neve ellenére merte jegelni. Azt pedig nem tudjuk mennyit játszott volna, ha Fati nem sérül le.
Ez inkább egy nagy pozitívum Valverdéék után. Lajosról utólag nagyon szép álmodozni, de az utolsó másfél-két évben botrány volt amit művelt a pályán. Voltak villanásai, de ha Messi nem őt tömi folyamatosan a labdával 10 gólig sem jut. Annyi ekét kapott itt, mint nagyon kevesen, mégis minden egyes meccset végigjátszott, még úgy is hogy már csak vonszolta a térdét.
Oké, igaz, padozott párat, de összességében ő is és a többi nagy név is többet játszott, mint kellett volna. Akkor is, ha tényleg meccsekre, akár egy hónapig eltűnt a pályán, de annyira, hogy labdaérintései sem voltak sűrűn. A többi nagy névre ez szintén igaz, Piquére pl különösen.
Igaz, hogy a nagycsapatok ellen elég kevés volt a sikerélmény, de annak a Juvenak pl. minimum egy ötöst kellett volna verni, ha Fati nem sarkazgatja vissza 100 %-os helyzetben Braith-nek és még jó pár hasonló dolog történt, akkor pedig a BL-menetelés is könnyen máshogy alakulhatott volna. A Sevilla nem sok sót evett meg ellenünk, az a fordítás pedig hatalmas élmény volt, amit mellesleg nem kis részben köszönhetünk Koemannak. A PSG-vel lehet, hogy csak X-eltünk, de az eredményt félretéve leiskoláztuk őket. Ha félidőben 2-3 ide nem szólhattak volna semmit. Persze nincs ha, stb, de a lényegi rész most nem igazából az eredmény, hanem hogy azért voltak ilyen meccsek, tehát megvolt/van a csapatban, hogy ne lehessen leírni.
Igen, volt egy hónap kb, amikor hajtottunk is, és ment is a játék. Ez a két Sevilla-meccs és a PSG visszavágó környéke volt pont, talán utóbbiban volt a leghajtósabb a csapat. Előtte-utána a többi nagymeccsben tempóban, erőnlétben, taktikában is kevesek voltunk egyszerűen. A 4 madridi meccs egyenesen ijesztő volt. DE, szerintem ezek a csapatok rohadt jól használták ki a Messi-függőségünket, őt lefogták 3-an, a többiek meg meg sem tudtak nyikkanni helyette. Úgyhogy javulást várok.
davi10 írta:
2021.08.05. 17:01:05
- Pedagógia:
Nem látunk bele, nekem úgy néz ki, hogy jól megvan az öltözővel és pl. Mingueza kifejezetten szépeket nyilatkozott róla. Pedig ha tényleg személyesen hívta fel Suarez-t, akkor minden adott lett volna, hogy 1 hét alatt kiutálja az öltöző.
A Koeman melletti érvek egyike, hogy félig-meddig összefogta az öltözőt. Én inkább az elképzeléseinek átadására gondoltam, én őszintén csak katyvaszt láttam, és erre totálisan nem mentség Messi, még ha nyilván össze is függ. Előbbi stimmel szerintem is - valamennyire. Ez kötődik a pszichológiai témához, de összehasonlítanám Piolival a Milannal most, pusztán azért mert nekik szurkolok még, és látok minden nyilatkozatot, az övét is, és a csapattagokét is. Előbbi mindig felvállalja a felelősséget, a játékosok pedig megállás nélkül áradoznak róla "ő a mesterünk, ő a vezérünk, csodás csapatot kovácsolt", ilyenek. Lehet mondani, hogy ez előre megírt szöveg, de szerintem akkor már semmit nem mondanának inkább erről. Itt Barcelonában tavaly nem nagyon olvashattunk olyan nyilatkozatot, amiben a játékosok egymást túlversengve imádják őt... sőt, kvázi meg sem említették. Úgyhogy azért igazán megnyerni biztos nem sikerült őket, maximum beállnak a sorba, és elfogadják. Ennek nyilván Simeone lenne a legpozitívabb példája amúgy.
- Pszichológia:
Igen, ez a sportpszichológusos szöveg elégge megmaradt az emberekben, szerintem is elég érdekes nyilatkozat volt...
Nekem ez, a pálya melletti viselkedése, és az interjús felelősséghárításai sem tetszettek, és erre a témára eléggé fogékony vagyok, ezért különösen. Lehet mondani, hogy Valverde sem volt vezér, meg mittudomén mi, de ez ugye nem összehasonlítás, hanem csak Koemanról a vélemény, nem mentség, hogy egy ideje nem volt korrekt, és/vagy karakán edzőnk.
- Rotáció:
Van benne valami, főleg a kp-n, de szerintem szűkös volt a pad. Oda szerintem idén is az lesz, de a többi csapatrészt meglátjuk idén hogy fogja forgatni, előre lesz opció bőven.
Oké, de a viszonylag szűkös kp keretet még elég komolyan tovább szűkítette maga is. Puig és Pjanic minimum normális cserék jól használva, Fernandest meg kvázi sosem próbálta ki. Ez 3 totál kegyvesztett játékos volt, a két P betűs minimum korrekt csere lehetett volna, azért mindketten leépültek közben szép lassan. Pjanic első 1-2 beállásakor szerintem még egész jó volt. A vége felé már totál homály. Fernandesről sosem tudjuk meg, hogy lehetett-e volna legalább csere.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1867
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2021.08.08. 23:01:55

sztem be fog allni

hiszen csak egy barimeccs
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.08.08. 22:54:48

vinszentvega írta:
2021.08.08. 22:51:23
Látványosan nem állítja be megint Puig-ot….
Ezt engedjétek el, lesz 6-700 perce a szezonban maximum, az is csak a királykupa miatt.
Most is Roberot kezdette a kpn, sokat bizonyított ott az öreg Sergi.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2021.08.08. 22:51:23

Látványosan nem állítja be megint Puig-ot….
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Válasz küldése