Gavi

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6732
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.09.14. 11:47:16

2026, hivatalos!

Tuti direkt megvárták az első vereséget, hogy aztán lehessen valami jó hírrel feledtetni. Okos :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7508
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.09.14. 09:55:43

Rendre ő felelős amúgy a kontrákért. Miután lecserélték, nem is volt ilyen. Labdát szerez, sokszor átcselezi magát 1-2 emberen, felvezeti 20-30 métert közben, és mehet az indítás. Tegnap is többet vezettünk róla, érdemes visszanézni lehetne gólpassza és gól előtti kulcspassza is, ha nem vagyunk elöl ilyen rosszak. Mellette sokat szerelt embert, nemigen hibázott, felért, visszaért. Talán nem mondanám, hogy a legjobbunk volt, de a legjobbak között, főleg a befuccsoló támadóink tekintetében.

Annyi, hogy mindhárom kp-sunk, ő is kicsit tán jobban kapkodott, mint szokott, egyrészt a brutál letámadás miatt, másrészt mégiscsak az Allianzban voltak egy 3 meccses 2-14 után. Tud még jobban játszani, fog is, de bőven szint volt.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2540
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2022.09.14. 03:13:29

Még azért most is megtörtént párszor. Szerencsére a Bayern is gyengébb napot fogott ki önmagához képest, és hol a labdára léptek, hol egymásba botlottak. Többször is rosszul tolódtunk Alonso oldalán, aki az első gólnál is valahol máshol járt fejben. Gavinak voltak szép passzai, de általában akkor teszik magukat hasznossá Pedrivel, amikor a fél csapat az ellenfél kapuja előtt tobzódik, és a csatárok szinte többször hozzák helyzetbe őket, mint fordítva. Ez még a bajnokságban is így van, hogy a támadók több gólpasszt osztanak ki egymás között, mint amennyit tőlük kapnak. Ilyen helyzeteket nem fogunk mindig elpepecselni, de ezzel a fejnehéz játékkal kell majd kezdeni valamit, ami persze nem a Valladolid-féle meccseken fog felszínre kerülni.
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 747
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2022.09.14. 02:46:22

Nem azért nem tudtak minket lerohanni, mert annyira zseniálisak voltunk, hanem mert nem szórakoztunk olyan passzolgatós labdakihozatalokkal, mint Setien-nél, meg mert mindig úgy helyezkedtek a védők, hogy elegen legyenek a labda mögött.

Én arra szavazok amúgy, hogy ezt a csapdázós védekezést hagyjuk abba örökre. Ez a gól, amit linkeltél kb. szánalmas kategória.
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2540
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2022.09.14. 02:14:46

Érdemes a második gólt megnézni, milyen tudatossággal játszik a Bayern, és mennyire nem tudjuk követni. Ezeket a tudatosan felépített játékokat hiányolom egyelőre a csapatból, a mi játékunk még véletlenszerűbb. Ha a Bayern az elejétől így játszik, és nem csak a második félidőben, ez ugyanúgy legalább egy hármas. Az viszont már mindenképpen előrelépés, hogy a Bayern kevesebbszer tudott minket így lerohanni, erre a tavalyi csapatunk adott volna bőven alkalmat. De a kreatív középpályát én nagyon hiányolom. Ami a kihagyott helyzeteket illeti, a Bayern is szórakozott el ziccereket. Néhány szituáció volt a különbség, amikor a két csapat nem volt fejben egy szinten.

https://www.youtube.com/watch?v=gSShEuF ... ortsGolazo
MessiCesc
Capitá del Barça
Hozzászólások: 591
Csatlakozott: 2013.07.26. 14:51:09

2022.09.14. 01:11:53

Az egyik legjobbunk volt, ha Lewy jobban koncentrál 2 gólpassza lehetett volna.

Semmi gond nem volt a középpályával, ezt a meccset a kapu(k) előtt vesztettük el.
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2540
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2022.09.13. 23:19:26

Egyelőre Sanama hozzászólása igazolódik be. Nem kell elküldeni, nagyon fiatal még. Ilyen idős korában még Iniesta meg Xavi sem volt még sehol ahhoz a szinthez képest, amit később elértek. De nem is voltak alapemberek akkor még. Ez egyelőre nem elég.

Érdekes volt már a meccs elején, ahogy birtokoltuk a labdát, a saját kapunk közvetlen előterében... A bekkek próbálták nem eladni, a Bayern letámadott, és ott adogattunk a saját kapunk előtt. Az első negyedóra erről szólt. És sehol nem volt egy olyan kapocs egy sorral fentebb, ami segíthetett volna. A csatáraink egymás között a kisebb csapatok ellen meg tudják oldani. Most Lewandowski és Rafinha próbált összejátszani, utóbbi ma is hozta önző formáját. Nem is ez most a lényeg. Hanem a középpálya hiánya. Ma csak néhányszor lódult meg a Bayern, de amikor meglódult, még mindig nem tudtuk, merre hány méter. Ahogy lekapták a fogalmatlan Sabitzert, ismét olyan különbség alakult ki ebben a csapatrészben, ami ma a különbséget jelentette. Persze, kihagytuk a helyzeteinket. Ahogy a Bayern is kihagyott egy csomó helyzetet, volt, hogy egymásnak ütköztek, Sabitzer kihagyta a kihagyhatatlant, minimális különbség volt a lövések és a kaput eltaláló lövések terén. A meccs ott fordult meg, ahogy behozták Goretzkát, és onnantól kezdve kipasszolgattak minket a középpályán. Nem mindig fogjuk így elpuskázni a helyzeteinket, a fenti probléma viszont adott.

Emellett ez az a csapatrész, amelyet legkevésbé rotál Xavi, és valamiért nagyon bízik ebben a hármasban. Játékban, passzjátékban közel sem tudják úgy uralni a játékot, mint a BL-győztes csapataink középpályásai. Vannak gólerős csatáraink, de az átütő erejű fantázia ebben a középpályában (még) nincs meg. Busquets pedig úgy tűnik, túléli a nagytakarítást, Pedri, Gavi pedig a kivételezettek újabb generációját képezik.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2022.09.04. 14:10:06

PorSiempre írta:
2022.09.04. 11:36:46
Iniesta, 20-on évesen még el akarták zavarni. Ez a srác 18 éves, lehet soha nem lesz Xavi v Iniesta szint, de ne akarjuk lehúzni. Rettenetes sokat melózott tegnap. Rég volt már ilyen kullancs a kpn.
Ez igaz.
Viszont az a baj, hogy így (és erről nem azt mondom, hogy Ő tehet) a középpálya lassú, semmi fantázia nincs benne.
Ez a melózása szuper lenne, ha mellette lenne 2 olyan másik kp., akik tele vannak kreativitással, és tömik a labdát előre a csatároknak. De ez sajnos nincs így. (Igen, Pedri is kb. 1,5 szinttel van feljebb pakolva itt, mint amit amúgy konstans tud hozni, de még ezzel sincs baj, mert fiatal. Csak be kéne látni, hogy egy Bayern ellen ez nagyon kevés lesz.)
Mindegyik gól egy eladott labdából, esetleg előrelőtt kontrából született, nem pedig szépen, középpályáról elindított akcióból. Teszem hozzá úgy, hogy ha a 20.percben 2:0-ra megy a Sevilla egy szót sem szólhatott volna senki.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2022.09.04. 12:54:39

Azért labdával sem ügyetlen a srác, sőt... :)
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2022.09.04. 12:33:24

Én inkább egy spanyol Kantét (vagy Gattusót, ahogy azt lent említették) látok ebben a gyerekben, mint a szokásos Xavit/Iniestát. Nagyon ügyes ebben a műfajban a srác, és még sokkal jobb is lehet.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3352
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2022.09.04. 11:58:45

Én ezt a hasonlítgatást sose szeretem. Nem olyan mint Xavi vagy Ini, bezzeg ők 20-on évesen..kit érdekel? Most Gaviról beszélünk, teljesen más mint Pedri, szerintem ő nem is fog abban fejlődni, hogy élesebb legyen a kapu előtt, vagy jobban játsszon előre felé. Védekezésben nagyon jó, és küzd a labdákért. Ebben fog még fejlődni, és ez az, ami őt lehet hogy nagy játékossá teszi majd később. A gól lövésre amúgy is vannak más embereink, neki nem arra kell rámenni.
Avatar
PorSiempre
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 400
Csatlakozott: 2020.10.29. 09:40:15

2022.09.04. 11:36:46

Iniesta, 20-on évesen még el akarták zavarni. Ez a srác 18 éves, lehet soha nem lesz Xavi v Iniesta szint, de ne akarjuk lehúzni. Rettenetes sokat melózott tegnap. Rég volt már ilyen kullancs a kpn.
Ab intus enim de corde hominum cogitationes malae procedunt, adulteria, fornicationes, homicidia, furta, avaritiae, nequitiae, dolus, impudicitia, oculus malus, blasphemia, superbia, stultitia. Omnia haec mala ab intus procedunt, et coinquinant hominem.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7508
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.09.04. 09:56:23

Pedri 18 évesen pontosan ilyen gyenge volt a kapu előtt, most meg már gyönyörűen érkezik 2. hullámban és higgadtan fejez be. Igen, ott ő még bizonytalan, vagy kapkod, vagy megijed. 1-2 év múlva már sokkal jobb lesz benne. Azért tavaly is lőtt már 1-2 elég szép gólt... éppen 17 évesen.
De amit megy előre és védekezésben is, az félelmetes. Ezt persze ilyen korban, ilyen intenzitás mellett kb lehetetlen stabilan hozni, nem is tudja, nem is fog ő mindig kezdeni. És az a szép az egészben, hogy annyira még nem érzik egymást a középpályások, nyilván messze nincs az a kémia, mint a prime Xavi-Ininél, hogy ketten "kiháromszögeltek" fél percen keresztül 8 játékost. Ha még ez is kialakul, neki az lesz még igazi erőssége, mert borzasztóan gyors a lába, a feje.

Persze ha Xavival ennyire direkten focizunk, akkor ennek nem is lesz jelentősége.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Kluivert92
Jugador del Barça
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2020.10.25. 07:55:27

2022.09.04. 09:47:54

Sok labdat szerez nagyon hasznos, de a kapu elott meg eleg gyenge en nem igazan latom a posztjat se, nalam azert dejong elorebb van
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2185
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2022.09.04. 09:36:49

Gavi tegnap hatalmas volt, nem is a játéka, pedig az is szép volt, hanem ahogy az ellenfél játékosaival viselkedett. Nagyon profin csinálta
andras953
Jugador del Barça
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2020.06.14. 09:35:42

2022.09.02. 18:08:16

Gavinak helye van a pályán, de egyelőre ne kezdjenek együtt Pedrivel, mert FDJ, Kessié, Pjanics, Busisorral együtt rotálódva,de minden meccsen 1 félidőt játszva mindegyikük sokkal jobb és hasznosabb lehetne a csapatnak. 18 évesen nem lehet 3 naponta 9O perceket játszani. Végre gyorsul a csapatunk játéka, amihez a középpályások állandó futása gyors futása nélkülözhetetlen, nem lehetne kibírni cserék nélkül.A meccsenkénti 4, 5 csere szükséges is a kp-ra és atámadósorba, végre megtehetjük minőségromlás nélkül. Szegény Sevilla!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7508
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.09.02. 14:08:24

Elvileg az FFP miatt csak télen kap új szerződést, és 6-os mezt.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2022.08.15. 08:11:01

Semmiképp sem adnék neki állandó kezdő tagságot, azért ehhez még bőven fejlődnie kell. Ha jön Silva, akkor pláne nem. Fiatal még, övé a jövő, de jelenleg a legerősebb kezdőbe szerintem nem fér be.
Rivaldo-A Legnagyobb.
menczel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1626
Csatlakozott: 2006.04.11. 14:16:25

2022.08.15. 06:36:34

Kioltjak egymást Pedrivel. Fdjnek kell kezdenie a kissrác helyett bármilyen szomorú ez
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7508
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.08.14. 22:16:40

Én is azt látom benne, hogy nem kiegyensúlyozottan tudja hozni a magas szintet, van, hogy meccsekre eltűnik, de tényleg nagyon fiatal még. Egyébként azokon a meccseken, amikor nem villog a szólóival meg a kreativitásával, akkor lehet, hogy sokszor azért, mert annyire elmerül a kőkemény melóban, és azt olyan intenzíven teszi oda (lásd szenvedős fej), hogy másra nem marad ereje-figyelme. Szerintem ha neki azt mondanák, hogy nyomj egy meccset szinte csak kreativitásban, előrefelé (mint a válogatottban), és ez a fő dolgod, akkor azt meg tudná csinálni.

Sajna a nyár eleji válogatott csodameccsei óta nem láttam tőle jó meccset. Nem tudom, hogy a helye veszélyeztetettsége a szerződésüggyl nem játszik-e bele, mégiscsak gyerek még.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3335
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.08.14. 22:12:34

Nekem tetszik amit csinál, ahogy játszik. Tavaly is tetszett a lapjaival, szeleburdiságaival együtt.
Ha nem nálunk játszana, akkor is ugyanezt mondanám. Kedvelem nézni a játékát, akkor is, ha néha én is fogom a fejem.... :lol:

Foglalkozni kell vele, formálni, alakítani, csiszolni, megtalálni a helyét a csapatban, ahol a legtöbbet tudja nyújtani a csapat érdekében.
Darál, brusztol, küzd. Igen, talán néha vakon van, de ez - ha nem is napról napra - folyamatosan tisztulni fog nála.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15488
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.08.14. 18:51:35

davi10 írta:
2022.08.14. 17:56:02

Amiben szerintem amúgy az egyik legjobb a csapatban, hogy már az ellenfél 16-osának a környékén baromi sok labdát szerez és a tavaly ilyenkori énjével ellentétben ez már sikerül gyakran szabályosan is.
Ő nem ilyen Pedri-Busi módon olvasgatja a passzsávokat, inkább odamegy és kellemetlenkedik, besegít a támadóknak, szóval védekezésben szerintem baromi hasznos.
köszi.
bár az még mindig nem tiszta, hogy ez miért kell a csapatba, úgy, hogy Busquets is a pályán van.
ezeket én is látom/láttam, csak szerintem ez akkor lenne hasznos, ha FDJ lenne a pályán, vagy Kessié, vagy Pjanic, tök mindegy.

SZóval van két passzsávot jól olvasó labdaszerzőnk, meg egy kullancs labdaszerzőnk.
De mélysége nincs a kp-nak, azt max Pedri jelenti.

Szerintem ez itt a probléma, hogy Gavi jó, de nem így, Pedri klasszis lehet, de nem így.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6732
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.08.14. 17:56:02

Áthozom:
csababarca írta:
2022.08.14. 17:12:40
Gavinak mi a szerepköre?
Próbáltam rájönni tegnap is, de nem tudtam.
Tényleg érdekelne tőled a válasz, mert rád hallgatok :mrgreen:

Amúgy nem mondott hülyeséget a kolléga, Pedri rendben van, itt tévedett, de Gavin egyelőre röhögnek a legtöbb fórumon más drukkerek. És most nem a realos szurkolókra értem ezt.
Hát mély elemzést ne várj tőlem, annyira azért nem értek hozzá, de igyekszem. :D
Nekem tegnap az tűnt fel, hogy a jobboson próbálgatott segíteni, gondolom Xavi tudta, hogy Araujo-tól sok beadást nem érdemes várni, úgyhogy odaküldte Gavi-t, hátha kicsiben tud valamit kezdeni azzal aki éppen ott van (Raphinha vagy Dembele).
De nyilván tegnap Ő se játszott jó meccset.

Amiben szerintem amúgy az egyik legjobb a csapatban, hogy már az ellenfél 16-osának a környékén baromi sok labdát szerez és a tavaly ilyenkori énjével ellentétben ez már sikerül gyakran szabályosan is.
Ő nem ilyen Pedri-Busi módon olvasgatja a passzsávokat, inkább odamegy és kellemetlenkedik, besegít a támadóknak, szóval védekezésben szerintem baromi hasznos.

Az, hogy más fórumokon röhögnek rajta nekem új információ, mert az "odaáton" kívül mást nem nagyon szoktam olvasni. De gondolom az is rádobhat erre, hogy a flegma fejével meg a lógó cipőfűzőjével nem éppen a legszimpatikusabb figura :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7508
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.07.15. 13:13:59

1994barca írta:
2022.07.15. 12:53:16
“Ő csak elképesztően lát”
Ne haragudj Bence, de Pedri nem csak lát hanem elképesztő játék inteliganciája van ami Gaviban sztem nincs meg! Èn mind2 sràcot csípem, de túlzott a hypod Gavival kapcsolatban. Nálam Pedri sokkal kompletebb ès technikásabb jàtékos!
Légyszi olvasd végig az egész mondatom, az idézett rész után van egy vessző, ami után rögtön az első a "gondolkodik", ami erősen rokonértelmű szó az intelligenciával. Ráadásul a "csak" szó is idézőjelbe lett téve. Szerintem is pont így van, ahogy mondod, nincs semmi vita, jelenleg Pedri komplettebb játékos, és nagyobb a ráhatása a játékra. De ha a tavalyi vagy a tavalyelőttit nézem, ami egy 17 és egy 19 éves esetén jogos dolog, mert itt még hatalmas különbség az a 2 év, akkor már egyáltalán nem vagyok benne biztos. Csak mások.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
1994barca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2020.08.25. 12:44:00

2022.07.15. 12:53:16

“Ő csak elképesztően lát”
Ne haragudj Bence, de Pedri nem csak lát hanem elképesztő játék inteliganciája van ami Gaviban sztem nincs meg! Èn mind2 sràcot csípem, de túlzott a hypod Gavival kapcsolatban. Nálam Pedri sokkal kompletebb ès technikásabb jàtékos!
Válasz küldése