Gavi

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4460
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2023.11.20. 18:36:45

Érdekesség, hogy egy hónapja Neymar detto ilyen sérülést szenvedett, elülső keresztszalag és meniszkusz sérülés, ott mindenki köpködte, hogy biztos a hanyag edzésmunka meg szarik az egészbe, ő 31 éves a kis spanyol pedig 19... na Gavi mennyire szarhatott az edésre? Sajnos ezt elkel fogadni, hogy benne van, mindenkinek más a teste, mások a határok, lehet valaki lehúz egy életet sérülés nélkül, óriási szerencse, van akinek pedig ezt dobja a gép, mielőbbi jobbulást Gavi, várunk vissza!
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Zoldbela
Barça B
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2023.06.28. 18:39:58

2023.11.20. 18:20:58

LG írta:
2023.11.20. 17:48:39
hajnesz írta:
2023.11.20. 16:54:25
Amit szerintem elfelejtetek, hogy ez nem sakk, itt igenis benne van, ha néha valaki kap egy keményebb csomagot.
Ha összehasonlítjuk a PL-hez, La Ligában sokkal több apró játékmegszakítás van, apró kontaktok miatt, és szerintem ezért is kevésbé élvezhetők a meccsek, mint a PL.
Gavi nem a rugdosástól sérült meg, ahogy Pedri sem, ahogy Curtois meg Fati sem, hanem egyszerűen túl vannak terhelve ezek a játékosok, illetve mindenkinek mást bír el a teste. Gavié ennyit bírt.
Én ezzel a véleménnyel értek egyet. Nem gondolom, hogy a mai topfoci durva lenne, néhány meccs tényleg elfajul, de nem az az általános. A sérülések nagy része pedig nem rúgások miatt történik, sokkal inkább túlterheltség hatására.

Nyilván védeni kell a játékosok testi épségét, de azzal nem értek egyet, hogy minden minimális kontaktot le kellene fújni. Ez pont, hogy megölné a játékot, tehát a bekkelő csapatoknak még inkább megérné szabálytalankodni.

A VAR sem oldott meg minden szituációt, da az nekem pl. kifejezetten tetszik, hogy már nem fújnak be minden lepkefingot büntetőnek. Pont a napokban néztem régebbi meccsek összefoglalóit, és bizony voltak játékosok, akik nagyon csúnyán rájátszottak ezekre.
Valóban nem sakk!
Egy húszéves sportoló az ereje teljében van!
Azt viszont tudni kell, hogy ha pl. egy rúgás vagy visszarántás miatt megfájdul valamely testrész, akkor az izomzaton belül, természetellenes helyre áttevődik a teherviselés, ami igenis súlyos sérülésveszély!
A sok rugdosás, kapaszkodás hatása halmozódik, és máris kész a baj.
Mióta szabályszerű vagy sportszerű része a labdarúgásnak az odapakolt csomag?
Azóta, amióta az eltorzult bírói szemlélet nem szankcionálja.
A bíróra még csak csúnyán sem lehet nézni!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.20. 17:53:41

Nem kell minden hülyeséget lefújni, hanem a sárgát-pirosat-utólagos eltiltást-pénzbüntetést a sérülésveszély függvényében kéne osztogatni, nálam is nonszensz, hogy egy mezlevétel sárga (nem mintha nem lehetne kibírni, hogy levegye valaki... :D ) közben meg annyi talpalás-rúgás érkezik büntetlenül, hogy az nevetséges. Amúgy szélsőséges esetben (nem ezt szeretném, csak példának jó), tegyük fel, hogy minden kontaktot fújnak, minden sárga, aztán minden piros másodikra. 1 évig töredezett játék lenne, aztán a következőben már nem annyira, mert a játékosok sem mernék megtenni már, aztán simán igazodnának.
Mondom, nyilván ez túlzás, de még ezt is meg lehetne csinálni, kisebb igazításoknak nem sok impactjuk lenne. Meg nem tudom, hogy ezt az aljafocit, ami a liga 60-70%ában megy, hová lehetne süllyeszteni bármilyen új szabályozással. Szerintem elértük azt a pontot, amikor rosszabb már nem lehet.

Angliában azért főleg inkább a váll-váll test-test ellenieket nem fújják be, amiben nagyon ritkán, vagy inkább soha nincs sérülésveszély. A durvább dolgokat ugyanúgy befújják, szerintem azért nincs annyi, mert tisztább, nyíltabb a foci.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21045
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.11.20. 17:48:39

hajnesz írta:
2023.11.20. 16:54:25
Amit szerintem elfelejtetek, hogy ez nem sakk, itt igenis benne van, ha néha valaki kap egy keményebb csomagot.
Ha összehasonlítjuk a PL-hez, La Ligában sokkal több apró játékmegszakítás van, apró kontaktok miatt, és szerintem ezért is kevésbé élvezhetők a meccsek, mint a PL.
Gavi nem a rugdosástól sérült meg, ahogy Pedri sem, ahogy Curtois meg Fati sem, hanem egyszerűen túl vannak terhelve ezek a játékosok, illetve mindenkinek mást bír el a teste. Gavié ennyit bírt.
Én ezzel a véleménnyel értek egyet. Nem gondolom, hogy a mai topfoci durva lenne, néhány meccs tényleg elfajul, de nem az az általános. A sérülések nagy része pedig nem rúgások miatt történik, sokkal inkább túlterheltség hatására.

Nyilván védeni kell a játékosok testi épségét, de azzal nem értek egyet, hogy minden minimális kontaktot le kellene fújni. Ez pont, hogy megölné a játékot, tehát a bekkelő csapatoknak még inkább megérné szabálytalankodni.

A VAR sem oldott meg minden szituációt, da az nekem pl. kifejezetten tetszik, hogy már nem fújnak be minden lepkefingot büntetőnek. Pont a napokban néztem régebbi meccsek összefoglalóit, és bizony voltak játékosok, akik nagyon csúnyán rájátszottak ezekre.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2023.11.20. 16:54:25

Amit szerintem elfelejtetek, hogy ez nem sakk, itt igenis benne van, ha néha valaki kap egy keményebb csomagot.
Ha összehasonlítjuk a PL-hez, La Ligában sokkal több apró játékmegszakítás van, apró kontaktok miatt, és szerintem ezért is kevésbé élvezhetők a meccsek, mint a PL.
Gavi nem a rugdosástól sérült meg, ahogy Pedri sem, ahogy Curtois meg Fati sem, hanem egyszerűen túl vannak terhelve ezek a játékosok, illetve mindenkinek mást bír el a teste. Gavié ennyit bírt.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.20. 16:46:38

gránit írta:
2023.11.20. 15:53:15
Zoldbela írta:
2023.11.20. 11:40:03
Nem az évi 70 meccs a probléma, hanem a sajnálatos játékvezetői felfogás!
Egy vélt sérelemért előbb adnak lapot, mint a durvaságért.
Amíg nem állnak vissza az un. tiszta játékra, addig számolni kell az esetleges játékos pályafutást kettétörő sérülésekkel.
Az alattomosságot és durvaságot minden áron ki kellene zárni a labdarúgásból.
Emlékszik még valaki az ollóba fogásnak nevezett szabálytalanságra vagy a sípszó utáni labdaelrúgás egykori következményeire?
(Ezek ugyan nem durvaságok voltak, de mégis a tisztességes kűzdelmet védték a szankcionálással.)
Sokat változott hátrányára a football, ma már a Pepe féléknek komoly footballkarrierjük lehet.
Aki látott már labdarúgó lábszárat, az tudja, hogy miről beszélek. :)
Én is azt látom, hogy a labdarúgás elment egy nagyon rossz irányba. Rengeteg aprónak tűnő szabálytalanságot, szurkapiszkát nem fújnak le, és ennek ez az eredménye. Sokszor írják, hogy a húzódások miatt van sok sérülés, de az izomrostoknak nagyon nem jó, ha folyamatosan rugdossák, abból előbb-utóbb baj lesz. Ez a játékvezetői felfogás nem a virtuózoknak, nem a szép focinak kedvez, hanem a favágó középszereknek.

Mivel a jelenlegi játékvezetés a favágóknak kedvez, a labdát birtokló csapatoknál sok lesz a sérülés. A favágók a játékot is kedvükre tördelhetik. Mezlevételért sárga lap jár, de brutális szabálytalanságokért nem. Ez nagyon nem jó irány, ha nem lesz változás, még több sérüléssel kell majd szembenéznünk.

Igazolnunk kell, kérdés, hogy kiket.
Igaz, sajnos igaz.
Ha visszahúzol valakit mezénél fogva, vagy átkarolva, amiben semmi durvaság nincs legtöbbször, semmi sérülésveszély, automatice sárga, dumálás ( nem szép dolog 9 sárga, valaki(Lewy mondjuk) meg kap 25 apróbb rúgást, ami halmozódik büntetlenül.
Nem jó ez a z irány, Beckenbauerékat kellene nézniük a fiúknak többet!
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2385
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.11.20. 15:53:15

Zoldbela írta:
2023.11.20. 11:40:03
Nem az évi 70 meccs a probléma, hanem a sajnálatos játékvezetői felfogás!
Egy vélt sérelemért előbb adnak lapot, mint a durvaságért.
Amíg nem állnak vissza az un. tiszta játékra, addig számolni kell az esetleges játékos pályafutást kettétörő sérülésekkel.
Az alattomosságot és durvaságot minden áron ki kellene zárni a labdarúgásból.
Emlékszik még valaki az ollóba fogásnak nevezett szabálytalanságra vagy a sípszó utáni labdaelrúgás egykori következményeire?
(Ezek ugyan nem durvaságok voltak, de mégis a tisztességes kűzdelmet védték a szankcionálással.)
Sokat változott hátrányára a football, ma már a Pepe féléknek komoly footballkarrierjük lehet.
Aki látott már labdarúgó lábszárat, az tudja, hogy miről beszélek. :)
Én is azt látom, hogy a labdarúgás elment egy nagyon rossz irányba. Rengeteg aprónak tűnő szabálytalanságot, szurkapiszkát nem fújnak le, és ennek ez az eredménye. Sokszor írják, hogy a húzódások miatt van sok sérülés, de az izomrostoknak nagyon nem jó, ha folyamatosan rugdossák, abból előbb-utóbb baj lesz. Ez a játékvezetői felfogás nem a virtuózoknak, nem a szép focinak kedvez, hanem a favágó középszereknek.

Mivel a jelenlegi játékvezetés a favágóknak kedvez, a labdát birtokló csapatoknál sok lesz a sérülés. A favágók a játékot is kedvükre tördelhetik. Mezlevételért sárga lap jár, de brutális szabálytalanságokért nem. Ez nagyon nem jó irány, ha nem lesz változás, még több sérüléssel kell majd szembenéznünk.

Igazolnunk kell, kérdés, hogy kiket.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6572
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.20. 15:04:41

Nagyon nagy érvágás ez, Pedri-re sajnos nem lehet alapozni, FDJ meg ki tudja hogy fog visszatérni. Oriol sajnos nem szint, Gündogan pedig ha ez így megy tovább szintén ki fog dőlni. Én mindenképp kihasználnám, hogy meg lehet most kerülni az ffp-t és hoznék valakit.
Még azt se tartanám ördögtől valónak, hogy rámenjünk all in Zubimendi-re, vagy akit Xavi akar.

Nyilván nem de la Fuente rúgta le, de ilyenkor nem lehet nem dühösnek lenni rá. Koeman és Xavi is felelős Pedri és Gavi szanaszét játszatásában, de a szövetségi kapitányoknál semmiféle racionalitást nem látok. Szerintem Gavi-t is elküldték volna még az olimpiára az eb után.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1899
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2023.11.20. 14:49:05

Animo. Ezt becumiztuk, most játszhat DJ, Pedri és Fermín izomszakadtukig. Utána “jöhetnek a fiatalok”
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.20. 14:30:21

Hungarokatalan20 írta:
2023.11.20. 13:05:20
Hivatalos: teljes ACL-szakadás és kapcsolódó laterális meniszkuszsérülés. Prognózis: 7-9 hónap.

Nagyjából a lehető legrosszabb forgatókönyv.
Ez nagyon nagy gáz!! Fati is remekelt tizenévesen, aztán a sérülése után látjuk mi lett Reméljük Gavi nem jár így. Ez a 7-9 hónap nem csak a szezonját kukázza, hanem az EB részvételt is. Sajnálom, mielőbbi felépülést!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.20. 14:22:22

ultrasur írta:
2023.11.20. 13:40:44
Srác közel se a kedvencem, de ez szörnyű. Remélem mihamarabb felgyógyul.
Gondolom, ahogy nálaunk Camanál, nálatok is fog fizetni az Uefa/fifa. Camanál napi 20 000 Euro., ebben az esetben ez 5-6 milió euro lenne nektek.
Huhh, az annyira nem rossz, mint amennyire gondoltam, köszi az infót. Nyilván nem ez érdekel a legjobban, de azért jó tudni, hogy relatív komoly összegről van már szó.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3698
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2023.11.20. 14:19:00

Hungarokatalan20 írta:
2023.11.20. 13:05:20
Hivatalos: teljes ACL-szakadás és kapcsolódó laterális meniszkuszsérülés. Prognózis: 7-9 hónap.

Nagyjából a lehető legrosszabb forgatókönyv.
Atya ég... Bár még nagyon fiatal, erre a legrosszabb esetben akár az egész pályafutása rámehet... Egy ilyen hosszú sérülés után nincs garancia semmire. Bele sem akarok gondolni. Borzasztó hír :(
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4460
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2023.11.20. 14:08:08

A lehető legrosszabb forgatókönyv… off a szezonja, de egy ilyen sérülésből hogy jön vissza az a legnagyobb kérdés. Az ág is húz minket, kőkeményen lefelé…
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
ultrasur
Madridista
Hozzászólások: 1061
Csatlakozott: 2007.08.17. 08:53:26
Tartózkodási hely: Bp

2023.11.20. 13:40:44

Srác közel se a kedvencem, de ez szörnyű. Remélem mihamarabb felgyógyul.
Gondolom, ahogy nálaunk Camanál, nálatok is fog fizetni az Uefa/fifa. Camanál napi 20 000 Euro., ebben az esetben ez 5-6 milió euro lenne nektek.
Hungarokatalan20
Barça C
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2023.02.16. 18:08:21

2023.11.20. 13:05:20

Hivatalos: teljes ACL-szakadás és kapcsolódó laterális meniszkuszsérülés. Prognózis: 7-9 hónap.

Nagyjából a lehető legrosszabb forgatókönyv.
Zoldbela
Barça B
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2023.06.28. 18:39:58

2023.11.20. 11:40:03

NovaProspekt írta:
2023.11.19. 21:23:09
Elég sok sérült van most a Realnál is. De ez ilyen, évi 70 meccs. Most majd jönnek azok a játékosok szépen sorban, akik ezidáig tartották a frontot. Őket válthatják a mostani visszatérők. A szövetségnek ez így jó.
Nem az évi 70 meccs a probléma, hanem a sajnálatos játékvezetői felfogás!
Egy vélt sérelemért előbb adnak lapot, mint a durvaságért.
Amíg nem állnak vissza az un. tiszta játékra, addig számolni kell az esetleges játékos pályafutást kettétörő sérülésekkel.
Az alattomosságot és durvaságot minden áron ki kellene zárni a labdarúgásból.
Emlékszik még valaki az ollóba fogásnak nevezett szabálytalanságra vagy a sípszó utáni labdaelrúgás egykori következményeire?
(Ezek ugyan nem durvaságok voltak, de mégis a tisztességes kűzdelmet védték a szankcionálással.)
Sokat változott hátrányára a football, ma már a Pepe féléknek komoly footballkarrierjük lehet.
Aki látott már labdarúgó lábszárat, az tudja, hogy miről beszélek. :)
Avatar
Sergi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 199
Csatlakozott: 2007.06.25. 14:41:53
Tartózkodási hely: Hotel California

2023.11.20. 11:22:56

Buitre írta:
2023.11.19. 23:09:41
Militao és Curtois is ACL sérülést szenvedett, egyik sem tér vissza csak tavasszal (és ugye augusztusban sérültek le). Szóval nekik a szezon első 2/3-a kuka, itt meg az utolsó.
Igen, és kupákat is tavasszal osztanak.
Vagyis pont a legjobbkor tér majd vissza az összes zsoldosuk,kb forma hanyatlás nélkül mint eddig mindig,itt meg majd lehet örülni ha a srác akár csak meg közelíti az eddig mutatott játékát...mint eddig majdnem mindig
Avatar
ocsike83
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2022.01.05. 21:10:37
Tartózkodási hely: Győr

2023.11.20. 09:54:11

brazilfan írta:
2023.11.20. 09:45:56
ocsike83 írta:
2023.11.20. 09:29:04
Hogy áldottuk az Eget, hogy micsoda fiatal csapatunk van, akik ha összeszoknak, majd a világ legjobbjai lesznek. Aztán mi is lett ebből a folyamatos, csapágyasra hajtástól?
Egyelőre egyikük sem fontolgatja a visszavonulását, és mivel még mindig elképesztően fiatalok, bőven van még idejük kiváló csapattá összeforrni.

Gavi valósággal berobbant az első csapatba, annyira új színt jelentett, és a többiektől annyira más hőfokon játszott, hogy szinte azonnal kihagyhatatlanná vált itt és a válogatottban is. Gondolom, iszonyúan nehéz lesz most a számára, hogy nem játszhat, de a személyiségfejlődésére akár jó hatással is lehet majd.
Itt inkább az a probléma, hogy ilyen fiatalon miért vannak csapágyasra hajtva?
Nyilván tudjuk a választ. Szegény ember vízzel főz, tipikus esete. Nem volt pénz másra, használtuk a fiatalokat. Berobbantak, nem cseréltük le őket. Aztán alig 20 évesen már van akinek a sokadik sérülése.

Xavi, Iniseta, Messi korszakban kicsit jobban használták a fiatalokat. Igaz, volt pénz és keret is hozzá....
Valdes - Puyol, Touré, Pique, Sylvinho - Iniesta, Busquets, Xavi - Henry, Eto'o, Messi
Avatar
brazilfan
Capitá del Barça
Hozzászólások: 997
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.11.20. 09:45:56

ocsike83 írta:
2023.11.20. 09:29:04
Hogy áldottuk az Eget, hogy micsoda fiatal csapatunk van, akik ha összeszoknak, majd a világ legjobbjai lesznek. Aztán mi is lett ebből a folyamatos, csapágyasra hajtástól?
Egyelőre egyikük sem fontolgatja a visszavonulását, és mivel még mindig elképesztően fiatalok, bőven van még idejük kiváló csapattá összeforrni.

Gavi valósággal berobbant az első csapatba, annyira új színt jelentett, és a többiektől annyira más hőfokon játszott, hogy szinte azonnal kihagyhatatlanná vált itt és a válogatottban is. Gondolom, iszonyúan nehéz lesz most a számára, hogy nem játszhat, de a személyiségfejlődésére akár jó hatással is lehet majd.
Avatar
ocsike83
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2022.01.05. 21:10:37
Tartózkodási hely: Győr

2023.11.20. 09:29:04

Hogy áldottuk az Eget, hogy micsoda fiatal csapatunk van, akik ha összeszoknak, majd a világ legjobbjai lesznek. Aztán mi is lett ebből a folyamatos, csapágyasra hajtástól?
- Pedri - folyamatosan sérült, egyenlőre formán kívül....
- Fati - folyamatosan sérült, nincs is a csapatban már....
- Araujo - 5 meccs játék, aztán sérülés....
- Gavi - egész szezon kuka....

Felkészül? Balde? Yamal?
Valdes - Puyol, Touré, Pique, Sylvinho - Iniesta, Busquets, Xavi - Henry, Eto'o, Messi
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.20. 08:58:56

Szerintem is hibásak az edzők. Bár azért ritka az ilyen, de ha egyszer egy játékos kellemetlenséget érez, és a helyzet pedig nem kritikus a meccs vagy a sorozat szempontjából, akkor azonnal le kell hozni ápolni és közben cserélni is. Biztos lenne néha játékos hiszti belőle, de szerintem ez nem számít.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3184
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2023.11.20. 08:07:35

Andris írta:
2023.11.19. 23:19:07

Sajnos az van, hogy ha valami nem stimmel a bokával, akkor végül simán lehet térdszalag belőle.
Ha fáj, vagy ha sérült kicsit, bármilyen szinten ha másként mozogsz, másként reagál, másként terheled a lábad, pl a bokád, akkor a megváltozott szituációtól simán jöhet egy nem normális mozdulat a térdszalagoknak.

Nekem pl többé kevésbé meggyőződésem, hogy azért szakítottam el a keresztszalagomat, mert előtte volt egy bokaszalag szakadásom, amitől sose állt teljesen 100%osan helyrea bokám mozgástartománya és rugalmassága.
Köszi az infót, erről fogalmam sem volt. Az UEFA mellett továbbra is azt gondolom, hogy az edzők is hibásak. Egy ilyen szituációban nem hiszem el, hogy az orvos, a stáb, az edző, aki látja Gavi arcát és hogy biceg, miért engedi vissza egy tét nélküli meccsen a pályára. Nyilván Gavi harcossága miatt is azt mondta tudja folytatni, de ilyenkor igen is le kell cserélni, semmi értelme kockáztatni.

Sose felejtem el Pedri első szezonját, már nálunk sem értettem miért nem pihentetjük, aztán lejátszattak vele egy EB-t meg egy Olimpiát, nem normális az az edző sem, aki ilyet csinál.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.19. 23:19:07

Sinya22 írta:
2023.11.19. 22:33:36
Eleve nagyon furcsa volt az eset, látta valaki? Először megrúgták, ott úgy tűnt a bokája fáj, nagy nehezen visszajött, majd egy labda levétel után kapott a térdéhez, nem is értettem. Persze lehet már eleve az ütközésnél kapott a térde is, de ennyire súlyosnak nem látszott, hogy off a szezon. Remélem én is, hogy a karrierje nem kerül veszélybe emiatt, a csapat meg fogja érezni a hiányát, főleg ha folytatódik a sérüléshullám.
Sajnos az van, hogy ha valami nem stimmel a bokával, akkor végül simán lehet térdszalag belőle.
Ha fáj, vagy ha sérült kicsit, bármilyen szinten ha másként mozogsz, másként reagál, másként terheled a lábad, pl a bokád, akkor a megváltozott szituációtól simán jöhet egy nem normális mozdulat a térdszalagoknak.

Nekem pl többé kevésbé meggyőződésem, hogy azért szakítottam el a keresztszalagomat, mert előtte volt egy bokaszalag szakadásom, amitől sose állt teljesen 100%osan helyrea bokám mozgástartománya és rugalmassága.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
PorSiempre
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2020.10.29. 09:40:15

2023.11.19. 23:14:57

Nagyon kíváncsi vagyok mi lesz a vége.
De ez a sérülés nagyon nem hiányzott.
Max annyi fog történni, hogy Rafi-t átnevelik kp-re.
Azért bízom benne, hogy nem lesz nagyon durva ez a karrierjére nézve. De ACL sérülés után függetlenül attól, hogy 18 v 26 éves nem sok jó szokott történni. Főleg abban a pozícióban és legfőképpen abban a stílusban amit ő képviselt.

Holnap okosabbak leszünk.

Esetleg van még valami ifista akit fel lehet hozni ? :D
Ab intus enim de corde hominum cogitationes malae procedunt, adulteria, fornicationes, homicidia, furta, avaritiae, nequitiae, dolus, impudicitia, oculus malus, blasphemia, superbia, stultitia. Omnia haec mala ab intus procedunt, et coinquinant hominem.
Avatar
Buitre
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 327
Csatlakozott: 2005.05.10. 13:26:05
Tartózkodási hely: Großwardein

2023.11.19. 23:09:41

Sergi írta:
2023.11.19. 22:42:42
Gavi egész szezon out,akiket meg felsoroltál kb januárra mind egészségesek lesznek.
Militao és Curtois is ACL sérülést szenvedett, egyik sem tér vissza csak tavasszal (és ugye augusztusban sérültek le). Szóval nekik a szezon első 2/3-a kuka, itt meg az utolsó.
Válasz küldése