Gavi

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 778
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2023.11.21. 08:50:57

daffy írta:
2023.11.21. 07:18:04
grgly50 írta: Isten ments, hogy vitatkozzam. Csupán annyi az észrevételem, hogy a keménység és a durvaság/"favágás" nagyon közel van egymáshoz, s ezt sokan nem tudják kettéválasztani. Sem a játékosok, sem a játékvezetők. "Ez még belefér" jelszóval.
Kérdésem lenne: Nagyon sokszor lehet látni, hogy kézzel, sőt két kézzel löknek a játékosok. Megfigyeltem, például Carvajal előszeretettel alkalmazza. Ez ma szabályos?
Ennek semmi köze Gavi sérüléséhez.
90es években néztél focit? Nem tudom mennyi idős vagy,de akinek a mai foci durva és kemény,annak javaslok régebbi meccseket. Szerintem lényegesen keményebb arcok voltak.
Igen, néztem. Már amit a magyar tv közvetített. Igen, régen is voltak "favágók", "hentesek", de őket a saját csapatukból is kirakták.
Továbbá: Lehet, hogy csak a hír nem jutott el hozzám, de nem nagyon emlékszem, hogy ennyi súlyos - 6-8 hónapra maródi legyen - sérülés lett volna. Volt, akadt, de nem ennyi. Lehet, hogy csak több infó jut el hozzánk?
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3344
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2023.11.21. 08:47:46

Én azért okolom a szövetségi kapitányt, mert előtte 2 perccel le is rúgták, és elég erősen bicegve vissza lett engedve a pályára. Egy tét nélküli meccsen. Ilyenkor ne a játékos döntsön már, egyértelműen láthatta az orvos és a stáb, hogy nincs jól, ül a padon 10 csere, azért vannak, hogy be tudjanak állni.
Avatar
kluivert1899
Barça C
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2018.10.21. 08:09:21

2023.11.21. 08:43:44

drobika írta:
2023.11.21. 07:16:52
Közben az Indexen kijött, hogy a Barcelona ( konkrétan ki mondta, az nem derült ki) a Szövetségi kapitányt okolja Gavi sérüléséért. Nem kellett volna játszatni, mert amúgy is túl van terhelve. Na ezekkel kapcsolatban azért felmerültek bennem kérdések.
Általános tekintetben igazad van, de úgy érzem, jelen esetben jogos a klub felháborodása.
- Gavi a Grúzia elleni meccs előtt 3 nappal végig tolta a Ciprus elleni találkozót.
- A szövetségi kapitány a Ciprus elleni meccshez képest 9 poszton változtatott a kezdőben, sajnos Gavi ismét kezdett, pedig nagyon jól tudta, hogy Pedri és de Jong sérülése miatt túl volt játszatva.
- Az EB-re való kijutás már megvolt, persze kellett a csoportelső hely, de az Gavi nélkül is meglett volna.
Sajnos most az EB-ről is lemarad, így a szövetségnek is nagy érvágás a kiesése.
Avatar
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2730
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.11.21. 08:21:06

drobika írta:
2023.11.21. 07:16:52
Közben az Indexen kijött, hogy a Barcelona ( konkrétan ki mondta, az nem derült ki) a Szövetségi kapitányt okolja Gavi sérüléséért. Nem kellett volna játszatni, mert amúgy is túl van terhelve. Na ezekkel kapcsolatban azért felmerültek bennem kérdések.
- Ha túl van terhelve, az hol is történt? Nem a bajnoki, BL, Kupa meccseken?
- Ennyi ész nincs abban, aki a klub nevében nyilatkozik, szivárogtat?
- Ha Gavi a Spanyol Válogatott egyik alapembere, akkor miért is ne hívná be a kapitány?
- Ha nem hívná be és nem játszatná, akkor nem mondanák azt egy esetleges eredménytelenségre, hogy ott volt, csak nem hívta, nem játszatta?
- Egy ilyen súlyos, szerencsétlen sérülésnél miért kell a felelősséget hárítani, főleg másra...
Ha egy autóban a hosszú használat után a gömbfej kotyogni kezd amit hajtasz, de kölcsönadod a barátodnak egy napra és ott fordul végül is ki a kerék, mert megadja magát a gömbfej, lengőkar, akkor attól nem a haver lesz a hibás...
Nálam amúgy is nagyon unszimpatikus hozzáállás az, hogy valaki azt kritizálja, miért játszik valaki a Nemzeti Csapatban.
Érdekes okfejtés.
Hozzátenném ki a munkáltatója a srácnak?
Kinek a kára valójában ez a sérülés?
A csapatának 25 emberből kell kiállni évi 70 meccsre, a válogatottba meg behívható több ezer játékos bármelyike. A spanyol szövetségi kapitány önmagával is kiszúrt, mert egy sörmeccs miatt nem fogja tudni vinni az egyik alapemberét az EB-re.

És a 100.000 Ft-os kérdés, mi a kóchengeres francot keresnek eleve 16-18 éves kölykök felnőttválogatottban? Yamalnak a spanyol U17 - U19ben lenne a helye, Gavinak U21-ben.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.21. 07:30:15

daffy írta:
2023.11.21. 07:18:04
grgly50 írta: Isten ments, hogy vitatkozzam. Csupán annyi az észrevételem, hogy a keménység és a durvaság/"favágás" nagyon közel van egymáshoz, s ezt sokan nem tudják kettéválasztani. Sem a játékosok, sem a játékvezetők. "Ez még belefér" jelszóval.
Kérdésem lenne: Nagyon sokszor lehet látni, hogy kézzel, sőt két kézzel löknek a játékosok. Megfigyeltem, például Carvajal előszeretettel alkalmazza. Ez ma szabályos?
Ennek semmi köze Gavi sérüléséhez.
90es években néztél focit? Nem tudom mennyi idős vagy,de akinek a mai foci durva és kemény,annak javaslok régebbi meccseket. Szerintem lényegesen keményebb arcok voltak.
Az, hogy korábban ( is ) voltak keményebb arcok, az nem jelenti azt, hogy ezt tolerálni kellene. Megjegyzem, akkor sem kellett volna. Persze, voltak, neves csapatokban, a hazai NB I-ben, nevek nélkül most...
De volt egy Beckenbauer éra is, javaslom megnézni... 66-70 es VB. Pelé aranykora pl. Tisztelték a játékosok egymást, és vigyáztak egymásra.
Nem verték ki egymás fogát, nem ütötték le egymást, nem rúgták mellbe szándékosan egymást. Ismét csak nevek nélkül, de ezekből kiderül, kikre is gondolok :)
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2023.11.21. 07:18:04

grgly50 írta: Isten ments, hogy vitatkozzam. Csupán annyi az észrevételem, hogy a keménység és a durvaság/"favágás" nagyon közel van egymáshoz, s ezt sokan nem tudják kettéválasztani. Sem a játékosok, sem a játékvezetők. "Ez még belefér" jelszóval.
Kérdésem lenne: Nagyon sokszor lehet látni, hogy kézzel, sőt két kézzel löknek a játékosok. Megfigyeltem, például Carvajal előszeretettel alkalmazza. Ez ma szabályos?
Ennek semmi köze Gavi sérüléséhez.
90es években néztél focit? Nem tudom mennyi idős vagy,de akinek a mai foci durva és kemény,annak javaslok régebbi meccseket. Szerintem lényegesen keményebb arcok voltak.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.21. 07:16:52

Közben az Indexen kijött, hogy a Barcelona ( konkrétan ki mondta, az nem derült ki) a Szövetségi kapitányt okolja Gavi sérüléséért. Nem kellett volna játszatni, mert amúgy is túl van terhelve. Na ezekkel kapcsolatban azért felmerültek bennem kérdések.
- Ha túl van terhelve, az hol is történt? Nem a bajnoki, BL, Kupa meccseken?
- Ennyi ész nincs abban, aki a klub nevében nyilatkozik, szivárogtat?
- Ha Gavi a Spanyol Válogatott egyik alapembere, akkor miért is ne hívná be a kapitány?
- Ha nem hívná be és nem játszatná, akkor nem mondanák azt egy esetleges eredménytelenségre, hogy ott volt, csak nem hívta, nem játszatta?
- Egy ilyen súlyos, szerencsétlen sérülésnél miért kell a felelősséget hárítani, főleg másra...
Ha egy autóban a hosszú használat után a gömbfej kotyogni kezd amit hajtasz, de kölcsönadod a barátodnak egy napra és ott fordul végül is ki a kerék, mert megadja magát a gömbfej, lengőkar, akkor attól nem a haver lesz a hibás...
Nálam amúgy is nagyon unszimpatikus hozzáállás az, hogy valaki azt kritizálja, miért játszik valaki a Nemzeti Csapatban.
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 778
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2023.11.20. 22:33:20

recrea írta:
2023.11.20. 21:30:17
Ez egy szimplán szerencsétlen, rossz mozdulat volt, ennyi történt. A súlyos sérülések nagy része nem egy agyonrúgásból fakad, hanem egy szerencsétlen mozdulatból. A túlterheltséggel egyetértek, abban látok összefüggést, hogy a fáradt test hamarabb sérül.

Van Basten, Baggio, Ronaldo, Robben, még a mai tudomány mellett is súlyosan sérültek többször, agyonrúgták őket…soha egyetlen sérülésük nem ebből volt. Ez egy baromság, hogy nem kell hagyni a keménységet, aki nem bírja, válasszon más sportot.
Isten ments, hogy vitatkozzam. Csupán annyi az észrevételem, hogy a keménység és a durvaság/"favágás" nagyon közel van egymáshoz, s ezt sokan nem tudják kettéválasztani. Sem a játékosok, sem a játékvezetők. "Ez még belefér" jelszóval.
Kérdésem lenne: Nagyon sokszor lehet látni, hogy kézzel, sőt két kézzel löknek a játékosok. Megfigyeltem, például Carvajal előszeretettel alkalmazza. Ez ma szabályos?
Ennek semmi köze Gavi sérüléséhez.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2023.11.20. 21:30:17

Ez egy szimplán szerencsétlen, rossz mozdulat volt, ennyi történt. A súlyos sérülések nagy része nem egy agyonrúgásból fakad, hanem egy szerencsétlen mozdulatból. A túlterheltséggel egyetértek, abban látok összefüggést, hogy a fáradt test hamarabb sérül.

Van Basten, Baggio, Ronaldo, Robben, még a mai tudomány mellett is súlyosan sérültek többször, agyonrúgták őket…soha egyetlen sérülésük nem ebből volt. Ez egy baromság, hogy nem kell hagyni a keménységet, aki nem bírja, válasszon más sportot.
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2533
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.11.20. 20:30:26

NovaProspekt írta:
2023.11.20. 20:04:24
Azon lehet vitatkozni, hogy a rugdosódás mennyire amortizálja apránként a játékost mindaddig, amíg el nem szakad a húr, és lesérül, de nem gondolom, hogy ebben lenne a kulcs.
Biztos, hogy van összefüggés. Hosszútávfutók sokkal többet futnak.

A szabálytalanságokat sokkal határozottabban kellene szankcionálnia a játékvezetésnek. Kerüljenek elő azok a sárga lapok, a sokadik szabálytalanság után igenis villanjon az a piros. Amit jónéhány csapat művel, az nem futball, hanem birkózás, és ez nem a támadó csapatoknak kedvez.

Amit a rotációról írtál, azzal egyetértek. Nehéz úgy rotálni, hogy az ne jelentsen a kezdőben színvonalesést. Hosszú és minőségi padra van szükség.

Gavi kiválásával még inkább kell egy vkp. Nem sok kreativitást látok Gaviban, de a piszkos munkát elvállalja. Romeu sajnos kevés a nagy meccsekre. Kell egy vkp a gyorsabb csapatok ellen, különben elvérzünk tavasszal.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2023.11.20. 20:04:24

hajnesz írta:
2023.11.20. 16:54:25
Amit szerintem elfelejtetek, hogy ez nem sakk, itt igenis benne van, ha néha valaki kap egy keményebb csomagot.
Ha összehasonlítjuk a PL-hez, La Ligában sokkal több apró játékmegszakítás van, apró kontaktok miatt, és szerintem ezért is kevésbé élvezhetők a meccsek, mint a PL.
Gavi nem a rugdosástól sérült meg, ahogy Pedri sem, ahogy Curtois meg Fati sem, hanem egyszerűen túl vannak terhelve ezek a játékosok, illetve mindenkinek mást bír el a teste. Gavié ennyit bírt.
Ennyi sajnos. A sérülések 90%-a nem kontaktból lesz. Azon lehet vitatkozni, hogy a rugdosódás mennyire amortizálja apránként a játékost mindaddig, amíg el nem szakad a húr, és lesérül, de nem gondolom, hogy ebben lenne a kulcs.

Inkább azt látom, hogy sok a meccs és a sorozat, és edzői oldalon mindenki a saját bőrét menti, és a tutira megy; a legjobb kezdőt játszatom mindaddig, amíg nem sérül le belőle valakim, utána jön a kezdőbe a következő legjobb ember a padról. Mert ha rotálok és kicumizok, akkor engem húznak karóba* (média+rajongótábor), hogy miért nem játszattam a jó játékosomat. Inkább játszatom addig, amíg le nem sérül.

*Itt a fórumon is mindenki rotációért kiált, mióta ide járok idestova 10 éve. De ahogy rotáció van, és pontvesztés, hirtelen utólag mindenki meg tudja magyarázni itt, hogy akkor éppen miért nem kellett volna rotálni. Soha, de soha nem írja senki azt, hogy "oké, vesztettünk 2 pontot, de legalább rotáltunk egy jót, és így xy majd biztos kisebb eséllyel terhelődik túl vagy sérül le." :D
Ha bárki ilyen jellegű kommentet be tud idézni az elmúlt évekből, kérek 3 havi bant.
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4515
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2023.11.20. 18:36:45

Érdekesség, hogy egy hónapja Neymar detto ilyen sérülést szenvedett, elülső keresztszalag és meniszkusz sérülés, ott mindenki köpködte, hogy biztos a hanyag edzésmunka meg szarik az egészbe, ő 31 éves a kis spanyol pedig 19... na Gavi mennyire szarhatott az edésre? Sajnos ezt elkel fogadni, hogy benne van, mindenkinek más a teste, mások a határok, lehet valaki lehúz egy életet sérülés nélkül, óriási szerencse, van akinek pedig ezt dobja a gép, mielőbbi jobbulást Gavi, várunk vissza!
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Zoldbela
Barça B
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2023.06.28. 18:39:58

2023.11.20. 18:20:58

LG írta:
2023.11.20. 17:48:39
hajnesz írta:
2023.11.20. 16:54:25
Amit szerintem elfelejtetek, hogy ez nem sakk, itt igenis benne van, ha néha valaki kap egy keményebb csomagot.
Ha összehasonlítjuk a PL-hez, La Ligában sokkal több apró játékmegszakítás van, apró kontaktok miatt, és szerintem ezért is kevésbé élvezhetők a meccsek, mint a PL.
Gavi nem a rugdosástól sérült meg, ahogy Pedri sem, ahogy Curtois meg Fati sem, hanem egyszerűen túl vannak terhelve ezek a játékosok, illetve mindenkinek mást bír el a teste. Gavié ennyit bírt.
Én ezzel a véleménnyel értek egyet. Nem gondolom, hogy a mai topfoci durva lenne, néhány meccs tényleg elfajul, de nem az az általános. A sérülések nagy része pedig nem rúgások miatt történik, sokkal inkább túlterheltség hatására.

Nyilván védeni kell a játékosok testi épségét, de azzal nem értek egyet, hogy minden minimális kontaktot le kellene fújni. Ez pont, hogy megölné a játékot, tehát a bekkelő csapatoknak még inkább megérné szabálytalankodni.

A VAR sem oldott meg minden szituációt, da az nekem pl. kifejezetten tetszik, hogy már nem fújnak be minden lepkefingot büntetőnek. Pont a napokban néztem régebbi meccsek összefoglalóit, és bizony voltak játékosok, akik nagyon csúnyán rájátszottak ezekre.
Valóban nem sakk!
Egy húszéves sportoló az ereje teljében van!
Azt viszont tudni kell, hogy ha pl. egy rúgás vagy visszarántás miatt megfájdul valamely testrész, akkor az izomzaton belül, természetellenes helyre áttevődik a teherviselés, ami igenis súlyos sérülésveszély!
A sok rugdosás, kapaszkodás hatása halmozódik, és máris kész a baj.
Mióta szabályszerű vagy sportszerű része a labdarúgásnak az odapakolt csomag?
Azóta, amióta az eltorzult bírói szemlélet nem szankcionálja.
A bíróra még csak csúnyán sem lehet nézni!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7481
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.20. 17:53:41

Nem kell minden hülyeséget lefújni, hanem a sárgát-pirosat-utólagos eltiltást-pénzbüntetést a sérülésveszély függvényében kéne osztogatni, nálam is nonszensz, hogy egy mezlevétel sárga (nem mintha nem lehetne kibírni, hogy levegye valaki... :D ) közben meg annyi talpalás-rúgás érkezik büntetlenül, hogy az nevetséges. Amúgy szélsőséges esetben (nem ezt szeretném, csak példának jó), tegyük fel, hogy minden kontaktot fújnak, minden sárga, aztán minden piros másodikra. 1 évig töredezett játék lenne, aztán a következőben már nem annyira, mert a játékosok sem mernék megtenni már, aztán simán igazodnának.
Mondom, nyilván ez túlzás, de még ezt is meg lehetne csinálni, kisebb igazításoknak nem sok impactjuk lenne. Meg nem tudom, hogy ezt az aljafocit, ami a liga 60-70%ában megy, hová lehetne süllyeszteni bármilyen új szabályozással. Szerintem elértük azt a pontot, amikor rosszabb már nem lehet.

Angliában azért főleg inkább a váll-váll test-test ellenieket nem fújják be, amiben nagyon ritkán, vagy inkább soha nincs sérülésveszély. A durvább dolgokat ugyanúgy befújják, szerintem azért nincs annyi, mert tisztább, nyíltabb a foci.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21250
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.11.20. 17:48:39

hajnesz írta:
2023.11.20. 16:54:25
Amit szerintem elfelejtetek, hogy ez nem sakk, itt igenis benne van, ha néha valaki kap egy keményebb csomagot.
Ha összehasonlítjuk a PL-hez, La Ligában sokkal több apró játékmegszakítás van, apró kontaktok miatt, és szerintem ezért is kevésbé élvezhetők a meccsek, mint a PL.
Gavi nem a rugdosástól sérült meg, ahogy Pedri sem, ahogy Curtois meg Fati sem, hanem egyszerűen túl vannak terhelve ezek a játékosok, illetve mindenkinek mást bír el a teste. Gavié ennyit bírt.
Én ezzel a véleménnyel értek egyet. Nem gondolom, hogy a mai topfoci durva lenne, néhány meccs tényleg elfajul, de nem az az általános. A sérülések nagy része pedig nem rúgások miatt történik, sokkal inkább túlterheltség hatására.

Nyilván védeni kell a játékosok testi épségét, de azzal nem értek egyet, hogy minden minimális kontaktot le kellene fújni. Ez pont, hogy megölné a játékot, tehát a bekkelő csapatoknak még inkább megérné szabálytalankodni.

A VAR sem oldott meg minden szituációt, da az nekem pl. kifejezetten tetszik, hogy már nem fújnak be minden lepkefingot büntetőnek. Pont a napokban néztem régebbi meccsek összefoglalóit, és bizony voltak játékosok, akik nagyon csúnyán rájátszottak ezekre.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2023.11.20. 16:54:25

Amit szerintem elfelejtetek, hogy ez nem sakk, itt igenis benne van, ha néha valaki kap egy keményebb csomagot.
Ha összehasonlítjuk a PL-hez, La Ligában sokkal több apró játékmegszakítás van, apró kontaktok miatt, és szerintem ezért is kevésbé élvezhetők a meccsek, mint a PL.
Gavi nem a rugdosástól sérült meg, ahogy Pedri sem, ahogy Curtois meg Fati sem, hanem egyszerűen túl vannak terhelve ezek a játékosok, illetve mindenkinek mást bír el a teste. Gavié ennyit bírt.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.20. 16:46:38

gránit írta:
2023.11.20. 15:53:15
Zoldbela írta:
2023.11.20. 11:40:03
Nem az évi 70 meccs a probléma, hanem a sajnálatos játékvezetői felfogás!
Egy vélt sérelemért előbb adnak lapot, mint a durvaságért.
Amíg nem állnak vissza az un. tiszta játékra, addig számolni kell az esetleges játékos pályafutást kettétörő sérülésekkel.
Az alattomosságot és durvaságot minden áron ki kellene zárni a labdarúgásból.
Emlékszik még valaki az ollóba fogásnak nevezett szabálytalanságra vagy a sípszó utáni labdaelrúgás egykori következményeire?
(Ezek ugyan nem durvaságok voltak, de mégis a tisztességes kűzdelmet védték a szankcionálással.)
Sokat változott hátrányára a football, ma már a Pepe féléknek komoly footballkarrierjük lehet.
Aki látott már labdarúgó lábszárat, az tudja, hogy miről beszélek. :)
Én is azt látom, hogy a labdarúgás elment egy nagyon rossz irányba. Rengeteg aprónak tűnő szabálytalanságot, szurkapiszkát nem fújnak le, és ennek ez az eredménye. Sokszor írják, hogy a húzódások miatt van sok sérülés, de az izomrostoknak nagyon nem jó, ha folyamatosan rugdossák, abból előbb-utóbb baj lesz. Ez a játékvezetői felfogás nem a virtuózoknak, nem a szép focinak kedvez, hanem a favágó középszereknek.

Mivel a jelenlegi játékvezetés a favágóknak kedvez, a labdát birtokló csapatoknál sok lesz a sérülés. A favágók a játékot is kedvükre tördelhetik. Mezlevételért sárga lap jár, de brutális szabálytalanságokért nem. Ez nagyon nem jó irány, ha nem lesz változás, még több sérüléssel kell majd szembenéznünk.

Igazolnunk kell, kérdés, hogy kiket.
Igaz, sajnos igaz.
Ha visszahúzol valakit mezénél fogva, vagy átkarolva, amiben semmi durvaság nincs legtöbbször, semmi sérülésveszély, automatice sárga, dumálás ( nem szép dolog 9 sárga, valaki(Lewy mondjuk) meg kap 25 apróbb rúgást, ami halmozódik büntetlenül.
Nem jó ez a z irány, Beckenbauerékat kellene nézniük a fiúknak többet!
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2533
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.11.20. 15:53:15

Zoldbela írta:
2023.11.20. 11:40:03
Nem az évi 70 meccs a probléma, hanem a sajnálatos játékvezetői felfogás!
Egy vélt sérelemért előbb adnak lapot, mint a durvaságért.
Amíg nem állnak vissza az un. tiszta játékra, addig számolni kell az esetleges játékos pályafutást kettétörő sérülésekkel.
Az alattomosságot és durvaságot minden áron ki kellene zárni a labdarúgásból.
Emlékszik még valaki az ollóba fogásnak nevezett szabálytalanságra vagy a sípszó utáni labdaelrúgás egykori következményeire?
(Ezek ugyan nem durvaságok voltak, de mégis a tisztességes kűzdelmet védték a szankcionálással.)
Sokat változott hátrányára a football, ma már a Pepe féléknek komoly footballkarrierjük lehet.
Aki látott már labdarúgó lábszárat, az tudja, hogy miről beszélek. :)
Én is azt látom, hogy a labdarúgás elment egy nagyon rossz irányba. Rengeteg aprónak tűnő szabálytalanságot, szurkapiszkát nem fújnak le, és ennek ez az eredménye. Sokszor írják, hogy a húzódások miatt van sok sérülés, de az izomrostoknak nagyon nem jó, ha folyamatosan rugdossák, abból előbb-utóbb baj lesz. Ez a játékvezetői felfogás nem a virtuózoknak, nem a szép focinak kedvez, hanem a favágó középszereknek.

Mivel a jelenlegi játékvezetés a favágóknak kedvez, a labdát birtokló csapatoknál sok lesz a sérülés. A favágók a játékot is kedvükre tördelhetik. Mezlevételért sárga lap jár, de brutális szabálytalanságokért nem. Ez nagyon nem jó irány, ha nem lesz változás, még több sérüléssel kell majd szembenéznünk.

Igazolnunk kell, kérdés, hogy kiket.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6720
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.20. 15:04:41

Nagyon nagy érvágás ez, Pedri-re sajnos nem lehet alapozni, FDJ meg ki tudja hogy fog visszatérni. Oriol sajnos nem szint, Gündogan pedig ha ez így megy tovább szintén ki fog dőlni. Én mindenképp kihasználnám, hogy meg lehet most kerülni az ffp-t és hoznék valakit.
Még azt se tartanám ördögtől valónak, hogy rámenjünk all in Zubimendi-re, vagy akit Xavi akar.

Nyilván nem de la Fuente rúgta le, de ilyenkor nem lehet nem dühösnek lenni rá. Koeman és Xavi is felelős Pedri és Gavi szanaszét játszatásában, de a szövetségi kapitányoknál semmiféle racionalitást nem látok. Szerintem Gavi-t is elküldték volna még az olimpiára az eb után.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2023.11.20. 14:49:05

Animo. Ezt becumiztuk, most játszhat DJ, Pedri és Fermín izomszakadtukig. Utána “jöhetnek a fiatalok”
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4185
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2023.11.20. 14:30:21

Hungarokatalan20 írta:
2023.11.20. 13:05:20
Hivatalos: teljes ACL-szakadás és kapcsolódó laterális meniszkuszsérülés. Prognózis: 7-9 hónap.

Nagyjából a lehető legrosszabb forgatókönyv.
Ez nagyon nagy gáz!! Fati is remekelt tizenévesen, aztán a sérülése után látjuk mi lett Reméljük Gavi nem jár így. Ez a 7-9 hónap nem csak a szezonját kukázza, hanem az EB részvételt is. Sajnálom, mielőbbi felépülést!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7481
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.11.20. 14:22:22

ultrasur írta:
2023.11.20. 13:40:44
Srác közel se a kedvencem, de ez szörnyű. Remélem mihamarabb felgyógyul.
Gondolom, ahogy nálaunk Camanál, nálatok is fog fizetni az Uefa/fifa. Camanál napi 20 000 Euro., ebben az esetben ez 5-6 milió euro lenne nektek.
Huhh, az annyira nem rossz, mint amennyire gondoltam, köszi az infót. Nyilván nem ez érdekel a legjobban, de azért jó tudni, hogy relatív komoly összegről van már szó.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3787
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2023.11.20. 14:19:00

Hungarokatalan20 írta:
2023.11.20. 13:05:20
Hivatalos: teljes ACL-szakadás és kapcsolódó laterális meniszkuszsérülés. Prognózis: 7-9 hónap.

Nagyjából a lehető legrosszabb forgatókönyv.
Atya ég... Bár még nagyon fiatal, erre a legrosszabb esetben akár az egész pályafutása rámehet... Egy ilyen hosszú sérülés után nincs garancia semmire. Bele sem akarok gondolni. Borzasztó hír :(
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4515
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2023.11.20. 14:08:08

A lehető legrosszabb forgatókönyv… off a szezonja, de egy ilyen sérülésből hogy jön vissza az a legnagyobb kérdés. Az ág is húz minket, kőkeményen lefelé…
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
ultrasur
Madridista
Hozzászólások: 1063
Csatlakozott: 2007.08.17. 08:53:26
Tartózkodási hely: Bp

2023.11.20. 13:40:44

Srác közel se a kedvencem, de ez szörnyű. Remélem mihamarabb felgyógyul.
Gondolom, ahogy nálaunk Camanál, nálatok is fog fizetni az Uefa/fifa. Camanál napi 20 000 Euro., ebben az esetben ez 5-6 milió euro lenne nektek.
Válasz küldése