Robert Lewandowski

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19485
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2024.03.17. 22:30:00

Na ez a mai ez nagyon rendben van. Gyakorlatilag minden hekyzetunkben benne van,golunkban. Olyan beadasai vannak,hogy tőle sose látott dolgok szinte. Jól nyeri a párharcokat is. A mai nagyon szűk klasszis teljesítmény.
Kép
Kép
Kép
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2439
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.01.27. 21:18:33

Anno azt mondtam nem ér 45 milliót, hogy 2024 nyarán ő lesz a lengyel sporttévé szakkommentárora
mindegy mit csinál 1 szezonban. Sajnos most is ugyanezt látom.
Tavaly meglett volna az ezüst nélküle is, viszont most komoly probléma lesz, hogy mi legyen vele a nyáron.
Pénzt gondolom mi nem kapunk érte ilyen anyagi helyzetben, ilyen fizetés mellett, innentől meg kérdés, hogy akar-e a sivatagba, vagy az USA-ban levezetni, mert nekem úgy tűnik most is azt teszi Európa egyik legjobb városában.
Nekem úgy tűnik, hogy ha még egy szezont marad, annak konkrétan már káros következményei lesznek.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.27. 21:18:01

Nagyon türelmes vagy. :D De megeszem a kalapom, ha 3 meccsnél többször lesz csere. Mostanság még jobb, mint amit 1-2 hónapig mutatott, annak sem volt következménye. Mostanság legalább 3 gólpontot összehozott úgy, hogy rárúgták a labdát vagy nem tudta átvenni.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21045
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.01.27. 21:07:05

Én már elengedném a kezét. A tavalyi bajnoki címből kivette a részét, azt köszönjük, de idén már többet vesz el, mint amit ad. Ráadásul semmikép sem a jövő embere. A fiatalokat kell erőltetni, ő pedig segítet a padról. Ha ezt nem bírja el az egoja, akkor meg azt sem bánom, ha már többet nem lép pályára nálunk.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.07. 13:39:14

Ralph1995 írta:
2024.01.07. 13:23:35
bence0330 írta:
2024.01.05. 19:19:12
Én azért nem értek egyet ezzel, mert ilyen nincs, hogy valaki hirtelen megöregszik egyik hétről a másikra.
Szerinted a világ egyik legjobb csatárának tartott Lewandowski egója engedné, hogy 40-50 percekre beugorjon??
Aztan a másik ami megütötte a szemem....
Hogy nincs olyan, hogy egy játékos néhány hét alatt leromlik teljesítményben. Hát te miről beszélsz??? Milyen hetek? Hónapok óta olyan rossz nézni a játékát hogy miatta szoktam elkapcsolni a meccsről, mert fáj nézni a szenvedését (no meg a csapatét)
Oké, eltekintek a személyeskedéstől.
Engem nem érdekel Lewy egója, csak a Barcában nyújtott teljesítménye. CR7 egója sem engedte, és amíg nem vágták padra, a MU és a Juve haldoklott. Aztán padra is ültették, a MU meg hirtelen erőre kapott. A klub mindig nagyobb, mint a játékos, és az edző is mindig nagyobb, mint a játékos.
Amúgy nem vagyok benne biztos, hogy Lewy 35 évesen ne tudná elfogadni, hogy nem kezdő minden egyes meccsen. Én intelligens fazonnak nézem. Lehet, hogy egy meccsig durrogna magában aztán elfogadná.

Persze, én is ezt írtam, hogy hónapok óta nézhetetlen a játéka. Ha azt írom, hogy pár hét alatt romlik le, az azt jelenti, amit leírtam: pár hét alatt romlott le. Nem pár hétRE, hanem annyi idő alatt zajlott le a folyamat. Érdemes elolvasni valamit kétszer, mielőtt támadsz. :) Ráadásul én is miatt kapcsolok el néha a meccsről, szóval egyet is értünk ebben, csak nem olvastad el, amit írtam. Pedig tényleg hosszan írtam le. :D
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2386
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.01.05. 19:33:03

Nem is egyik pillanatról a másikra eresztett le, hanem fokozatosan. Ez már több mint egy egyéves folyamat, kb 2022 vége óta. 2022 őszén 14-szer talált be a bajnokságban, 2023 tavaszán kilencszer, ősszel nyolcszor, a BL-ben egyszer, míg 2022 őszén még nagyon is termelt a BL-ben. 2023 elején már kevesebbet termelt, ősszel még kevesebbet. Teljesen fokozatos a leépülése. Egyébként de, nagyon is gyakori, hogy játékosok teljesítménye beszakad egyik szezonról a másikra, főleg, ha olyan tulajdonságuk kopik meg, amire addig építettek. Millió példa van rá, a legkülönbözőbb sportágakban. Az ő teljesítménye inkább fokozatosan esett vissza. Ebben a szezonban is szerzett gólokat, de nagyon messze van már az egykori fényétől. Volt egy néhány mérkőzésen át tartó jó sorozata, de egy idényben több mint 50 meccset játszunk, egy röpke néhány mérkőzéses sorozat inkább a kivétel volt.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.05. 19:19:12

Én azért nem értek egyet ezzel, mert ilyen nincs, hogy valaki hirtelen megöregszik egyik hétről a másikra.

Idejött, szórta a gólokat. Kb BM szinten. Aztán 1-2 hét alatt megváltozott, hirtelen alig-alig szerzett gólt, kb a VB óta. Ilyen öregedés szerintem nem létezik a világon. Túltolással, fáradással igen, nem tartottuk élesen a kést.

Jött a nyár, kipihente magát, 3-4 rosszabb meccs után megint elkezdte szórni a gólokat, értékesíteni a helyzeteket. Aztán hirtelen megint nem. Látszik, hogy amikor éles, akkor még mindig világklasszis játékos. Csak hogy lehetne éles heti 100-200 perceket futva ebben a korban? Futni még bír, koncentrálni, finommozgásokat végezni, splitsecond döntéseket hozni már nem, így fárad el először egy focista.

Nem így, egyik pillanatról a másikra öregszik egy támadó, hanem %-okakat veszít 40-35-30 gólos szezon, kicsit gyengébb lesz, kicsit lassan, néha épp nem ér már oda, stb. Nem úgy, hogy egyszer csak mindent belő 2 hét múlva meg minden létező ziccert elpuskáz és soha nincs a helyén sem. Az elmúlt két hónapjánál szerintem 42 évesen is tudna jobbat hozni még arányaiban, csak meccsenkénti 15 percben. Most meg hasamra ütök, meccsenként 40-ben tudna még klasszis és éles lenni. Persze ezt jól lenne végre megnézni, nem eltemetni 35 évesen, mert nem bír ilyen szinten túltolva jól teljesíteni, és soha egy alkalommal esélyt sem adtunk egy éve már a testének (és ezzel a mentális képességeinek is), hogy regenerálódjon. Ha egyszer Xavi úgy dönt, hogy nem nevek alapján rakja fel a kilences posztra a játékosokat (a többi poszton szerintem remekül működik a meritokráciája), akkor szerintem vissza fogjuk kapni a közel csúcs Lewyt.

Úgy tényleg megöregedett, hogy nem bír minden meccset végigjátszva fitt, éles maradni. Ha így érted az öregedést, 100%-ban igazat adok. Szerintem jól - korának megfelelően - használva lazán hozná még az 1 gól/90 perces átlagot. Ezt több periódusban is megtette az ittléte alatt, szóval képes rá. Csak nyilván nem folyamatosan játszva, konstansan, ez lehetetlen, senki nem lenne rá képes 35 évesen. Csoda, hogy nem sérült le többször, "csak" kétszer.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2386
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.01.05. 19:05:35

Kovbal88 írta:
2024.01.05. 14:51:19
gránit írta:
2023.12.21. 13:22:45
A meccs előtt írtam egy másik topic-ban, hogy én nem várok már tőle többet. Nem véletlenül. Azért játszik, mert Ferran is mindent elszerencsétlenkedik, semmivel nem jobb. Guiu kaphatna esélyt. De nem kap.

Nem lennék meglepve, ha nyáron elmenne még több pénzért levezetni, amíg hívják.
A tavaly őszi teljesítményét meg se tudta közelíteni, de ez lehet nem csak az ő hibája, nincs lendülete a csapat játékának lassúak és kiszámíthatóak vagyunk, így könnyen ki tudják vonni a forgalomból. Még Félix is nagyon veszélytelen egy az egy ellen
Meccsről meccsre igazolva látom a véleményemet. Nyolc meccs óta nem talál be. Én azt gondolom, hogy az európai top futballban számára ez a hattyúdal. Idén 36 éves, nincs min csodálkozni.

A kevés gólnak, ami persze nem csak rá vonatkozik, hanem az egész csapatra, az is lehet az oka, hogy nem olyan helyzeteket próbálunk kialakítani, amikből a rendelkezésünkre álló játékosok több gólt tudnának szerezni. Tavaly sokat kritizáltam például azt, hogy mennyire elszigetelten kell játszania, sok védővel a nyakán, és jót tenne neki, ha valaki tehermentesítené és fellépne mellé. Ez most nagyjából meg is valósul, mert Ferran rendre középcsatárt játszik. Tavaly ez jól működhetett volna, idénre szerintem már semmi nem segít rajta. Minden legenda pályafutása véget ér egyszer.

Szerintem akkor járnánk a legjobban, ha egy olajos csapatnak eladnánk csillagászati összegért. Abból még be is vásárolhatnánk. Persze ez csak akkor valósulhat meg, ha ő is benne lenne a buliban. Az idei nyár lesz talán az utolsó esélye arra, hogy eszement pénzekért levezethessen. Tavaly is hívták, talán idén is fogják még. Olajosék persze már nem csak kivénhedt veteránokat vesznek, mint korábban, de a nevéért szerintem még most is sokan fizetnének nagy pénzeket.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7335
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.01.05. 14:58:44

Ronaldinho&Barca írta:
2024.01.05. 13:52:50
Így hogy van cseréje, én is kiültetném pár meccsre, nagyon nem tetszik a testbeszéde, kommunikációja a társakkal, ez minden csak nem előremutató. Tegnap is miután lement, sokkal veszélyesebbek voltunk elől. Én azt érzem, hogy Roque erős mérce lesz a számára és reméljük nagy falat.
Anélkül, hogy bármi alól felmenteném, de amit tegnap játszottunk az Lewatól annyira idegen, annyira kívül esik a komfortzónáján, hogy annyira nem csodálkozom, hogy olyan teljesítményt nyújtott, amilyet. A védők mögé hosszan beívelt labdákkal nem tud mit kezdeni. Ő egy center nem is várható el tőle, hogy egy 25 méteres ívelt passzt átvegyen és vezesse kapura két védővel a nyakán. És még figyeljen a lesre is. Raphinha, Felix, Balde ezt képes megoldani, de egy ilyen statikus támadó nem.
Szerintem itt Xavi követett el komoly hibát. Vagy nem kellett volna ennyire erőltetni vagy egy Felix-FT-Raphinha sort nyomatni.
És valahogy a csapat sem volt erre rendesen felkészülve, jó húzásnak tűnt valami mást kitalálni a felállt fal ellen, de még nem voltak teljesen egy hullámhosszon a játékosok. 15-16 les egy meccsen az durva, plusz Valle stílusa sem segített.
Forca Barca!!!!
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2024.01.05. 14:51:19

gránit írta:
2023.12.21. 13:22:45
A meccs előtt írtam egy másik topic-ban, hogy én nem várok már tőle többet. Nem véletlenül. Azért játszik, mert Ferran is mindent elszerencsétlenkedik, semmivel nem jobb. Guiu kaphatna esélyt. De nem kap.

Nem lennék meglepve, ha nyáron elmenne még több pénzért levezetni, amíg hívják.
A tavaly őszi teljesítményét meg se tudta közelíteni, de ez lehet nem csak az ő hibája, nincs lendülete a csapat játékának lassúak és kiszámíthatóak vagyunk, így könnyen ki tudják vonni a forgalomból. Még Félix is nagyon veszélytelen egy az egy ellen
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.05. 14:44:14

"Üzenet Lewandowskinak?

„Az első naptól kezdve azok játszanak, akik a legjobbak.”"

Sehol nem találtam ennek az eredetijét, de ha korrekt a fordítás: azon túl, hogy ez már hónapok óta nem igaz rá, remélem, most az lesz, és bele lehet látni valami olyat, hogy a teljesítményfüggetlen bérelt helye már veszélyben van.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8563
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.01.05. 14:29:47

én viszonylag türelmesen viszonyultam hozzá, főleg, hogy az utóbbi időben mintha picit fel is javult volna, de a tegnapi már tényleg látványosan gáz volt, ennél sokkal kevesebb hiszti miatt Messi már zsarnokgonosz törpe volt ugye. neki se jó ez a folyamatos frusztráltság, remélem megpróbálja Xavi a padot vele minél hamarabb.
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4460
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2024.01.05. 13:52:50

Így hogy van cseréje, én is kiültetném pár meccsre, nagyon nem tetszik a testbeszéde, kommunikációja a társakkal, ez minden csak nem előremutató. Tegnap is miután lement, sokkal veszélyesebbek voltunk elől. Én azt érzem, hogy Roque erős mérce lesz a számára és reméljük nagy falat.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2024.01.05. 09:44:37

brazilfan írta:
2024.01.05. 08:23:27
Máshonnan áthozva: Nagyon kíméletesen cserélte le Lewat, nem egyedül és nem Roquera.

Lewandowski pedig bölcs volt, és úgy reagált Roque kihagyott helyzetére, hogy a legjobban jöhessen ki belőle. Hogy az operatőr végig rajta volt-e, és Lewandowski rájátszott-e, nem tudom, de meglett a kép, nincs benne tüske, együtt él a csapattal.
Ezen a szinten nyilván van benne manír, de az alapvetés sose volt kérdéses, hogy elhivatott a csapat iránt. Itt sem lenne, ha nem így lenne. Akar is ha a pályán van, de ez a görcsösség és frusztráció nagy kihatással van a többi támadónk játékára is. Én annyira ezt a kőbe vésett 9-es dolgot is elengedném, jelenleg a keret alkalmas arra, hogy akár Félix, akár Torres, akár Roque kerül középre egy tamadason belül nem tartanék tőle. Lewa mindenki tudja, hogy center. Néha vissza-visszalép, de alapesetben statikus a játéka és könnyen lekövethető akár egy de sokszor két emberrel a hátvédsorból. Ami gólt idén összekapart az csak a klasszisából adódóan jött össze, nem egy kifejezett ráépült kidolgozott támadás eredményeként.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
brazilfan
Capitá del Barça
Hozzászólások: 997
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.01.05. 08:23:27

Máshonnan áthozva: Nagyon kíméletesen cserélte le Lewat, nem egyedül és nem Roquera.

Lewandowski pedig bölcs volt, és úgy reagált Roque kihagyott helyzetére, hogy a legjobban jöhessen ki belőle. Hogy az operatőr végig rajta volt-e, és Lewandowski rájátszott-e, nem tudom, de meglett a kép, nincs benne tüske, együtt él a csapattal.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.04. 23:44:59

Eljött annak már másfél hónapja legalább. De ha most megkésve érkezik meg, jobb így, mint soha, de azért erősen kétlem. Pedig van rajta kívül 3(!) korrekt opciónk kilencesbe.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.04. 23:04:46

Fernando írta:
2024.01.04. 23:01:38
Eljott az ideje hogy pihenjen par meccset. Teljesen ranyomja a hatasat a tanadojatekra a frusztracioja. Veszekszik mindenkivel, ha nem őt valasztja valaki hisztizik, ezt itt kösz de nem.
+1
Sztem ebbol hamar mindenkinek elege lesz.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2024.01.04. 23:01:38

Eljott az ideje hogy pihenjen par meccset. Teljesen ranyomja a hatasat a tanadojatekra a frusztracioja. Veszekszik mindenkivel, ha nem őt valasztja valaki hisztizik, ezt itt kösz de nem.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.04. 17:25:52

Chino írta:
2024.01.04. 16:22:39
És itt jön az, hogy miért nem rotáljuk Lewát és hasonlók. Egyszerűen nincs kire. Torres ugyanaz, mint oly sok más játékos, akit beleerőltetünk egy számára olyan posztba amit úgy-ahogy megold, de világos hogy nem érzi komfortosan magát. Dembélé is pl. sokkal jobb teljesítményt nyújtott a jobb oldalon, annak ellenére, hogy két lábas, Torresnek sem a bal oldal fekszik legjobbban (amikor Raphinha nem tükörszélsőt játszott Dembélével detto) stb.

Guiu-t lehetne felhozni lehetőségként, de rá építeni még Roquénél is sokkal kevésbé lehet, legfeljebb korai kupa vagy eldőlt/hokimeccseken.

Szóval rá számítani Lewa mellett úgy, hogy a bajnokságot és a BL negyed-elődöntőt (sorsolástól függően) célozzuk meg vicc.
Talán ide illik a legjobban. A többivel egyetértek, de ezekkel rengeteg szempontból nem. Az első bekezdés: egy 35 éves játékost akkor is rotálni kell, ha a szertáros áll be helyette, vagy Marcos Alonso. Ezt mindenhol a világon így kezelik, ahol mégsem, ott ugyanakkora gáz lesz belőle, mint nálunk (Milan, ahol szintén elkezdték októbertől nem kirotálni Giroud-t, addig ontotta a gólokat, azóta sokmeccsenként egyszer betalál néha, a mezőnyjátékát meg ugyanakkora horror nézni azóta, mint Lewyét, és ezt ugyanúgy megszenvedte a csapat helyzetkihasználásban, gólokban, pontokban, mint mi...).

Teljesen mindegy, ki van a padon, ilyen nincs, hogy nem rotálsz ki egy ilyen korú játékost. Meg lehet csinálni, ha igazolod ezt egy pokoli mázlival, hogy a játékos még így is termel, de sajnos nem ez történik, ez egyértelműen beigazolódott, hogy hibás döntés volt, hisz már 12 meccse alig van köze a gólhoz. Szerintem ez kb sajna tény, mert megtörtént. Rotálni akkor is kell, ha gyengébb lesz vele a csapat, a világon senki nem azért rotálja ki a jó játékosait, mert olyan kedve van, ez a célja, hogy frissen, élesen tartsa őket. Jelenleg sajna még ez sem igaz, hogy rosszabb lenne nélküle a helyzet, de ha rosszabb lenne, az is mindegy lenne. Torres meg Guardiolának is jó volt cserecenternek a Cityben, most meg kb már visszatért ahhoz a formájához, nagy luxus lenne, és túl sokra tartjuk magunkat, ha neki jó a világ legjobb csapatában, nekünk meg nem. Plusz mi másért tartottuk volna itt? Pont jolly jokernek, 3 posztra, ami közül még nem is a center a leggyengébb neki. Ezt ő is tudta, mikor maradt, mi is tudtuk, és Pep is ezt csinálta vele.

Guiu-val kapcsolatos dolgokkal azért nem értek egyet, mert kb egykorúak Roquéval, hasonló képességeik és skilljeik vannak, a kicsi is bizonyított már EB-n, itt van a ligában, nincs beilleszkedési gondja, sőt, még nálunk a nagycsapatban is eldöntött meccset cluch pillanatban! Miért kellene kevésbé számítani rá, mint a brazilra? Mert nem brazil? Vagy nem értem.

Lewy az elmúlt 14 meccsén szerzett 3 gólt, kb 1200 perc alatt, Guiu az elmúlt fél órájában kettőt, kb ahányszor labdához ért, abból az lett. El nem tudom képzelni, miért ne lehetne csereként számítani rá, ha már bizonyította is, hogy lehet, szóval ez nem is spekuláció. (Sőt, ha valós meritokrácia van, akkor igazából kezdőként, de azt azért nem reklamálnám, nem a tudása, hanem a kora miatt... a mutatottak alapján egyértelmű, hogy Lewy előtt kéne lennie jó ideje, ha nem 17-8 éves lenne). Ez nagyon ilyen... ellentmondásos dolog nekem, hogy ha valaki tuti nagyon gyenge, akkor nem váltjuk le legalább cserével, mert lehet, hogy a másik sem lesz jó. Relatív, csak a jelenlegi Lewynél kell jobbnak lennie, azt meg simán megoldja Torres és Guiu is.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.21. 13:56:00

Andris írta:
2023.12.21. 13:51:10
Sztem félreértettél. Én nem a leültetéséről beszéltem, hanem a leléptetéséről. Magyarul hogy engedjük el teljesen. :)

A baj Xavi és a vezetőség oldaláról az szerintem, hogy menedzsment szempontból egy 35 éves szupersztár leültetése akár egyenértékűnek is tekinthető a leléptetésével. És ezért ez szerintem egy sokkal nehezebb és sokkal inkább patikamérlegen méricskélendő döntés, mint ahogy azt mi szurkolói fejjel érezzük.
Nem értettem félre, bár valóban nem tökéletesen ennek megfelelően reagáltam, pardon. Szerintem leléptetni senki nem akarja, ki kéne hozni belőle, amit tud. Én nem hiszem el, hogy egy játékost vagy kvázi nem cserélnek le augusztustól decemberig, vagy leléptetik. :D Pláne nem, ha 35 éves. 2 meccsen kezdjen, 1 meccsen padozzon. Ha épp csúcsformában van, akár 3-4-5 meccsen is kezdjen, de akkor is legyen lecserélve, ha lehet, mert még a gólzáporos meccseken sem volt. Ez kb mindenhol így működik, és attól még nem léptetnek le senkit.

A lényeg itt az volt, hogy ha normálisan lenne kezelve, véletlenül sem kéne a leléptetésén gondolkodni, és f.sná a gólokat. A pályán meg sokkal inkább érzelmekből marad fent, mintha érzelmekből lelépteték. Xavinak ez utóbbi meg sem fordulhat a fejében a pályán látottak alapján. Lecserélni nem hajlandó, hát még leléptetni. :D

Szerintem azon nincs mit patikamérlegelni, amikor már 7. meccses sorozatban vagy, amikor annak örülünk, hogy adott két szép passzt. Gólt nem rúgott. Mit mérlegeljünk azon, hogy legalább cseréljük-e le egyszer... :D :D 7 meccsen rúgott 50 góllal is le kéne, mert idősödik. És ott ül a padon egy baromi tehetséges srác 30 perc alatt 2 rúgott góllal, köztük clutch-al is, meg egy Torres, aki néha betalál, és amikor nem, akkor is jobb.
És a Guiunál szerintem jóval gyengébb, de mindenképp kevésbé szükséges (Raphinha formája Lewyéhez képes ég és föld...) Yamalt meg be meri tenni, mikor ő egy óriási gyengülés, Guiu meg jelen pilanatban gyengülés nem lehet, max épp nem rúg gólt, és nem lesz jobb.

Volt pl. a balos lövése. Nem az a gond, hogy nem ment be, jól rúgta meg, nagyot fogott a kapus. A baj az, hogy ha visszanézed, akkor egy pihentebb Lewy ezt sosem engedi át a bal lábára, hanem az érkező labdára időben robban rá, és rúgja be. Szerintem ha csak 10%-al pihentebb, az sima gól. Ennyi a különbség. Sok helyzeténél ennyi csak a különbség, 1 fokkal kevésbé éles, mint amilyen lehetne, és eközött lehet 5 meccsen 5 gólnyi különbség. Ezért kell szerintem Xavinak hatalmasat fejlődnie játékosmenedzselésben.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.12.21. 13:51:10

bence0330 írta:
2023.12.21. 12:32:51
Nem indulatból kellene leültetni, hanem a teljesítménye alapján. Ami miatt Ferrán ült tavaly, idén is, pedig idén még jobb is. :D Romeu is, ha épp béna volt Raphinha is, vagy épp Christensen, Baldé. Ez így megy. Kivéve nála, mindegy, mit csinál, inkább jön le az addigi MOM és az első félidőben kifejezetten jó Felix.

Pont ellenkezőleg van ez, indulatból MARAD a pályán. Nyilván indulat alatt érzelmet értek. Semmi tényszerű nem indokolja az ottlétét a nevén kívül. Ha ez nem lenne, már rég ülne. Vagy nem rég, hanem ült volna 2 meccset, és lehet, hogy megint bombaformában lenne, mert megkérdőjelezhetetlen nálam, hogy egy 35 éves ember nem játszhat végig minden meccset, és hullafáradt, ami elsősorban a finom érintésekben és a döntésekben nyilvánul meg, de ha tévednék, akkor a görcs oldódhatna benne, és tisztább fejjel játszhatna 1-2 meccs után.
Sztem félreértettél. Én nem a leültetéséről beszéltem, hanem a leléptetéséről. Magyarul hogy engedjük el teljesen. :)

A baj Xavi és a vezetőség oldaláról az szerintem, hogy menedzsment szempontból egy 35 éves szupersztár leültetése akár egyenértékűnek is tekinthető a leléptetésével. És ezért ez szerintem egy sokkal nehezebb és sokkal inkább patikamérlegen méricskélendő döntés, mint ahogy azt mi szurkolói fejjel érezzük.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2386
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.12.21. 13:46:04

Nem értem, mit nem lehet ezen érteni (főleg a látottak alapján), ez a meccs is engem igazolt. Ő már kifújt. Ennél a szerencsétlenkedésnél többet nem várok tőle. Be fog még találni, de közel sem úgy, mint régen. Én inkább Guiu-t raknám be, hátha beválik. Ha nem, akkor sem vesztünk kb semmit, ennél nagyobb szerencsétlenkedést, mint amit Lewandoswski meg Ferran csinál, ő sem csinálna. De most már jön Roque. A gáz az lesz, ha ő sem válik be.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.21. 13:39:20

Ezt tényleg nem értem, akkor sem értettem. Nem vársz többet a világ egyik legjobb centerétől, mint 7 meccsen 0 gól? Úgy, hogy alig 1-2 hónapja még 5 meccsen rúgott 6-ot, gólpasszokkal? Értem, hogy nem vársz 40 gólos szezont, meg azt sem, hogy minden 5 meccsen rúgjon 6-ot (bár az elmúlt 5 meccsen annyit alsó hangon is rúgnia kellett volna, ha top formában van, sokkal, de sokkal több helyzete volt, mint mikor szeptemberben rúgott ennyit...).

Itt jön az öregedés a képbe, hogy mondjuk legyen "csak" 30. Ennél többet tuti nem öregedett.

De ennél csak többet lehet várni tőle. Egy harmadosztályból felhozott 15 éves gyerektől többet lehet ennél várni. Ha egyszer majd végre kipihenheti magát, talán, de ez nem rajta múlik, sajnos.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2386
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.12.21. 13:22:45

A meccs előtt írtam egy másik topic-ban, hogy én nem várok már tőle többet. Nem véletlenül. Azért játszik, mert Ferran is mindent elszerencsétlenkedik, semmivel nem jobb. Guiu kaphatna esélyt. De nem kap.

Nem lennék meglepve, ha nyáron elmenne még több pénzért levezetni, amíg hívják.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.21. 12:32:51

Andris írta:
2023.12.21. 11:38:16
Szerintem Lewának nem igazán van tovább maradása ebben a csapatban.

Mivel eleve olyan gyenge és rövid a keretünk, hogy még egy középcsapat szintjét se üti meg összességében, nem hiszem, hogy túladunk majd rajta, vagy teljesen lejegeli Xavi Januártól.
Ezért ezt nem is fogom követelni, nem reális azt hiszem, nem lehet pusztán indulatból döntéseket hozni. A következményekre kell gondolni, és az alternatívákra, nem pedig arra, hogy mennyire rossz a kiindulási alap.
Nem indulatból kellene leültetni, hanem a teljesítménye alapján. Ami miatt Ferrán ült tavaly, idén is, pedig idén még jobb is. :D Romeu is, ha épp béna volt Raphinha is, vagy épp Christensen, Baldé. Ez így megy. Kivéve nála, mindegy, mit csinál, inkább jön le az addigi MOM és az első félidőben kifejezetten jó Felix.

Pont ellenkezőleg van ez, indulatból MARAD a pályán. Nyilván indulat alatt érzelmet értek. Semmi tényszerű nem indokolja az ottlétét a nevén kívül. Ha ez nem lenne, már rég ülne. Vagy nem rég, hanem ült volna 2 meccset, és lehet, hogy megint bombaformában lenne, mert megkérdőjelezhetetlen nálam, hogy egy 35 éves ember nem játszhat végig minden meccset, és hullafáradt, ami elsősorban a finom érintésekben és a döntésekben nyilvánul meg, de ha tévednék, akkor a görcs oldódhatna benne, és tisztább fejjel játszhatna 1-2 meccs után.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Válasz küldése