Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Kovi
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4668
Csatlakozott: 2007.01.21. 13:48:37
Tartózkodási hely: Bp

2022.10.25. 16:53:21

Rácsatlakozva és megerősítve az előttem szólokat.

Az teljesen érthető, ha valaki Barça szurkolóként blamaként éli meg, hogy a csapat kiesett a BL csoportkörben.

Viszont aki rendszeresen követi a nemzetközi focit és a figyelme nem csak a Barçára irányul, plusz nincsenek komplexusai a Barçát illetően a Pep korszakból kifolyólag, az pontosan tudja, hogy nem ilyen egyszerű történet.

A nagy bevásárlás dacára ez még nem egy kész csapat, továbbra is rengeteg problémával küzdünk, és nagyon szerencsétlenül alakult ez a BL ősz, ideértve a sorsolást, a játékvezetői ítéleteket, a sérüléseket.

Nem mentegetem Xavit, mert persze vannak hibák, amiket ki lehetett volna már küszöbölni vagy át lehetett volna rajtuk lendülni, de sajnos nagyon sok tényező közrejátszott abban, hogy megint nem leszünk ott tavasszal a BL-ben.
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2022.10.25. 16:13:39

Nem igazán érzem Andris kijelentését sértőnek, nagyrészt egyet is értek vele!
Ami látszik, hogy sokakban felszakadnak régi sebek a BL-ben látottak alapján, holott csapaton belül összeszokó játékosokról és az edzővel összeszokó csapatról beszélünk...
Xavi taktikai hibái is kellettek a rosszul alakult BL szerepléshez, ahogy rengeteg egyéb tényező is! Pár apró tényező másképp alakul a 3 kritikus meccsen, és máris hős lehetett volna...

Kell a türelem, ami a régi emlékek miatt mindenkinél másmilyen mértékben van meg...
De, a csapat játéka bizalomra ad okot, és remélhetőleg egyre csak jobb lesz... Xavi is fejlődik, keret alakul még, pénzügyek javulnak!

(A baglyos egyedi mez pedig kiváló marketing ötlet lett volna, ha árulnák - így nem is értem a "pénzhiány"-ra vonatkozó megjegyzéseket...)
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3290
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.10.25. 15:47:24

Objektív, tájékozott szemlélet a Barcával kapcsolatban.
E tekintetben viszont én úgy folytatnám, hogy a BL csoportból való kiesés sajnos egyáltalán nem meglepetés. (az esetleges matematikai esélyekkel nincs sok értelme jelenleg foglalkozni).
Viszont ennek az objektív és tájékozott szemléletnek a magyarázata már teljesen szubjektív. Tehát majdhogynem ahány szurkoló, annyiféle magyarázat létezik ennek kapcsán.

Szerintem tehát nem meglepetés a kiesés, de simán megérthetők azok a szurkolói hangok, akik ezt ennél fajsúlyosabb jelzőkkel kommentálják.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2022.10.25. 15:15:06

Tény, hogy az Inter ellen idegenben nem ment, de az is tény, hogy meg így is csak egy orbitális csalás kellett ahhoz, hogy kikapjunk. Nem szeretek a jatekvezetővel takarózni, de egyszerűen nem lehet elmenni szó nélkül amellett, amit ott velünk csináltak, ezáltal milyen kárt okoztak.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.10.25. 14:58:31

Pedig szerintem nyugodtan lehetnél megértő. :?
És éppen elég ehhez csak a csapat játékát nézni. Nem is feltétlen a játék képét, már önmagában azt, hogy hajszálakon múlt, hogy nem vertük a Bayern és az Intert (Camp Nou) is.
Igenis elég jogalapnak gondolom az összes kulcsvédőnk + Frenkie kiesését ahhoz, hogy a látottak mellé már megértőek lehessünk az eredményt illetően.
Az olaszországi meccs tényleg fejfogós volt, de mondjuk nekem még van 10 másik, hajszálpontosan ugyanilyen élmény az emlékeim közt, kb mind Guardiola Barcájának hála. Sajnos ilyen is van, és ilyen akkor is van, ha világverők vagyunk. A busz parkolós, 11 játékossal védekezős, brusztolós, kőkemény olasz csapat erre képes, jó eredményességi rátával, bárki ellen.

Kritikusnak ettől még lehet lenni, sőt. Ez egy egészen más dolog. Xavi hibáit is nyugodtan lehet firtatni, még én is megteszem időnként, pedig én nyilván túl toleráns is vagyok vele a többséghez képest.
De ugyanoda lyukadok ki: őt megnevezni elsőszámú vagy akár egyetlen felelősként, vagy azt mondani, hogy ő nem alkalmas arra, hogy folytassa, vagy szégyenkezni a csapat BL meccsei miatt összességében, ezek szerintem nagyon szűklátókörű és szélsőséges vélemények.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.10.25. 14:54:03

Nyiri81 írta:
2022.10.25. 14:07:11
Andris írta:
2022.10.25. 13:24:15
Aki nem utálja a Barcát, és nincsenek egyéb lelki sérelmei sem, az tudja, hogy hány irányból nehéz a helyzete most ennek a klubnak. Anyagi, sportszakmai stabilitásunk is a végsőkig megingott az elmúlt években. Az adósság, az edzőváltások, a legendák és sztárok távozása mind mind olyasmi, és olyan mértékű, amit a világ összes klubja minimum ennyire megszenvedne.
Na de, hogy érdemben válaszoljak.

Xavi új évet kezdett idén. Laporta alárakott mindent. Folyton arról jönnek a hirek hogy egyre stabilabb a pénzügy a háttérben. Minden elé lett rakva amit kért. Támogatás minden oldalról. Szurkolók imádják. Mi kellett volna még hogy sikeresebb legyen ez az év? Vagy legalább ne zúgjunk ki az első adandó alkalommal a BL-ből? Bocs de így közel 8 év arculcsapás után nekem már nagyon elegem van ebből. Miért kell Xavit simogatni? Vastagon hibás azért amiért kiesünk. A ragaszkodása az elveihez láthatóan nem jött be. Bocsánat, de ennyi pénz eltapsolása és az edző minden kivánságának teljesítése után nem tudok elfogadni egy ilyen kiesést. Ez iszonyat szégyen. Nem vártam BL győzelmet. De legalább a csoportból jutnánk tovább könyörgöm. És nem vagyok lelki sérült.
Azért mielőtt ezt az alárakást így elintéznénk nézzünk már mögé. Akik jöttek, azok közül pont azok estek ki ebben az időszakban, akik tényleg kellettek volna. Lewy és Raphinha volt aki rendelkezésre állt végig. Előbbire nem lehet azért mondani, hogy nem tett hhozzá semmit. Az Inter ellen is azért volt még sanszunk a győzelemre mert vágott kettőt nekik és nagyban neki köszönhető, hogy még egyáltalán minimális esélyünk a továbbjutásra. Raphinhát lehetett volna pótolni, voltak a posztjára emberek. Koundé, Christensen, Bellerin, ők kellettek volna nagyon az újonnan érkezők közül és nagyrészt előbbi kettőn múlt, hogy most itt vagyunk. Ahogy kiesett De Jong és Araujo is. Lehet az új emberekre hivatkozni, de ők pont nem játszottak, legalábbis a kulcsemberek. Egyedül Lewy, de rá nem is igazán panaszkodhattunk. Ha 3 gólt lövünk az Internek, azt a meccset illik megnyerni.
És az ennyi pénz eltapsolásához pont azt kellene figyelembe, hogy rengeteg új játékos érkezett, akikből még most kell csapatot gyúrni. Real, Inter, Bayern. Ezek mind erős, régen összeszokott csapatok, 1-1 játékost kellett a csapatba építeniük. Nálunk egy Lewy, Koundé, Bellerin, Baldé, Rapinha jött a kezdőbe, sőt én még Gavit is félig-meddig ide venném. Nem pár hét ennyi játékost a régiekkel összegyúrni és ütőképes csapatot összehozni. Még csak azt se, hogy ki, kivel, milyen taktikában a legütőképesebb. Ez nem pár hét gyümölcse, főleg, hogy vagy az újakból vagy régiekből hiányoztak kulcsemberek, nem volt olyan időszak, hogy mindenki/nagy többség rendelkezésre állt volna.

Nem fekete-fehér Xavinak a munkássága, a csapat eredményei, játéka, teljesítménye, sok összetevős a jelenlegi helyzet.
Az pedig nem hiszem hogy hurráoptimizmus, ha azt állítuk, hogy sokkal több van ebben a csapatban és még idő kell, akkor pedig jöhetnek komolyabb eredmények, pláne nem elengedni már ezt a szezont. Vagy éppen bízni abban, hogy még van egy kevés esélyünk.
A Bl számomra is hatalmas kudarc, de a legfájóbb, hogy nüanszokon múlt/múlik.
Forca Barca!!!!
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1465
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2022.10.25. 14:45:27

Andris írta:
2022.10.25. 14:29:26
> látta a játékunkat ezeken a meccseken
> tudja, hogy mennyire sok negatív körülmény volt-van
> tudja, hogy a Bayern mennyire jó, és látta, hogy az Inter is (aktuális olasz helyezése ellenére) mennyire kiválóan teljesített...
Az inter elleni játékra hivatkozni pont hogy nem kellene. Idegenben botrányos volt. A helyzetkihasználásra a legjobb szó a szánalmas. A csoda Lewy aki szétszórja a középszer csapatokat itt kb semmit nem tudott csinálni. Az otthoni teljesítmény védelem szempontjából pedig nevetséges. Megyei szintű. Amit vicc. Ha valaki csak ezt a két meccset nézni meg simán elkönyveli hogy semmi keresnivalónk a BL-ben. Jogosan. Tehát szerintem az hogy a játékunkra hivatkozni pont hogy nem jó érv. Bayernnél is mondhatjuk az első félidőt. De a meccs 2 félidőből áll. Továbbra se értem miért kellene nekem megértőnek lennem a csapattal és Xavival az idei BL teljesítményükkel kapcsolatban.

Szerk: Inter elleni meccshez még. A pontrúgásainkat akár én is rúghatnám. Hasonló lenne az eredmény. Látványosan nem tudunk semmit kezdeni a betömörülő csapatokkal. Dembelé mint a mérgezett egér felfut adtán beadja a 11 védőre és kirúgás, esetleg szöglet amiből soha nincs gólunk. Egy jól szervezett védekező csapattal semmit nem tudunk kezdeni. Oké a labdabirtoklás király de van 0 pontunk. Jaj de jó. Erre Xavinak sincs semmi megoldása. Ennyi meccs után se látom hogy bátran kontráznánk e vagy hagynánk játszani a másikat hátha megnyílik a védelem. Nem Nem nem csak az erőltetett pressing amiből a csodás védelmünket megtöri egy kontra és máris kikaptunk. Semmi javulást nem látni e téren.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Nyiri81 2022.10.25. 14:54:45-kor.
Csak is Puyol
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.10.25. 14:29:26

Nyiri81 írta:
2022.10.25. 14:20:45
Rendben Andris. Neked az a vélmenyed hogy minden oké ami most a csapatnál van, mert mindent meg lehet magyarázni ezerféle indokkal miért történik úgy ahogy történik. Idő kell nekik meg majd beérik meg így meg úgy meg amúgy. Mindent lehet fogni az elmúltnyolcévre.

Én pedig azt mondom hogy ilyen csapattal csoportkörből kizúgni az menthetetlen a BL-ben. Semmilyen magyarázat nincs rá. Egyezzünk meg abban hogy hogy nem egyezünk meg.
Megegyezhetünk, de borzasztóan szélsőségekben beszélsz, és nagyon egyszerűsíted, torzítod is azt, amire az én véleményemként hivatkozol. :?
Aki
> látta a játékunkat ezeken a meccseken
> tudja, hogy mennyire sok negatív körülmény volt-van
> tudja, hogy a Bayern mennyire jó, és látta, hogy az Inter is (aktuális olasz helyezése ellenére) mennyire kiválóan teljesített...

Az szerintem nem azt állítja, hogy minden oké, hanem azt, hogy ez most nem sikerült, rohadt bosszantó, voltak is hibák, de el kell fogadni és el kell könyvelni, hogy a csapat még ott tart, hogy ez előfordulhatott. Ugyanezzel a lendülettel azt is látni kéne szerintem, hogy ez Xavi vagy a játékosok többsége részére nem jelenti azt, hogy nincs felfelé, vagy hogy nem lehet a megkezdett úton tovább haladni és fejlődni. És azt se jelenti, hogy szégyellniük kell magukat, hogy égő volt amit csináltak. Vagy hogy a szurkolóknak kéne szégyenkezni.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.10.25. 14:26:09

A játékban nem volt szégyenkezni való, bár az inter elleni odavágó az mélypont volt játékban is, illetve a visszavágón produkált védekezés is egy blasz 2-es szintet ütött meg.

Nem gondolom, hogy túlzott elvárás lett volna (150 millió eldurrantása után) a bl csoportkörből való továbbjutás.
Még csak konkrét bravúr se kellett volna, ha a kötelezőt hozzuk (amit Xavi is elvárásként fogalmazott meg), mégpedig, hogy az olaszokat verjük meg hazai pályán.
Ezek nem irreális elvárások.
És bizony, Xavi is ludas a dologban, mint ahogy megvannak az érdemei is, lásd pl a vasárnapi meccses taktika.

Mondtam, a szégyen szó talán erős, de blama mindenképp az én szememben ez. A körülmények figyelembevételével meg még súlyosabb blama. (játék képe, nyári megerősödés, állandó ajnározása a fórumon egyes játékosoknak, stb. Engem pl ez felhypeolt, de nem nyitom újra a kérdéskört.)
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1465
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2022.10.25. 14:20:45

Rendben Andris. Neked az a véleményed hogy minden oké ami most a csapatnál van, mert mindent meg lehet magyarázni ezerféle indokkal miért történik úgy ahogy történik. Idő kell nekik meg majd beérik meg így meg úgy meg amúgy. Mindent lehet fogni az elmúltnyolcévre.

Én pedig azt mondom hogy ilyen csapattal csoportkörből kizúgni az menthetetlen a BL-ben. Semmilyen magyarázat nincs rá. Egyezzünk meg abban hogy értünk egyet.
Csak is Puyol
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.10.25. 14:13:09

davi10 írta:
2022.10.25. 13:46:25
És a kiemelt résznek hogy kéne megtestesülnie a pályán? Mert egy csapatnál aki így bevásárolt nyáron és kb. 1 éve ugyanazzal az edzővel dolgozik nem érzem ezt valid kifogásnak. Stabilitás van a csapatban, Xavi-ban bíznak, a játékosok kapják a fizut, az Ő teljesítmenyüket nem kéne, hogy befolyásolja.

De megint köszönöm a minősítést a többiek nevében is, akik lelki sérültek vagyunk és nem tudjuk objektívan nézni a dolgokat, elképesztő, hogy milyen magas lóról tudsz beszélni még mindig.
Nem feltétlenül neked/rólad írtam, bár ha te ezt tényleg "szégyennek" éled meg, akkor valami alternatív magyarázatnak léteznie kell a te esetedben is. Mert egyáltalán nem volt szégyellnivaló ezekben a meccsekben, még ha nem is sikerült a továbbjutás.
Nem vagyok azért biztos benne, hogy így van, mármint, hogy tényleg szégyelled a csapatot. Bosszantani, idegesíteni meg engem is nagyon idegesít a helyzet, meg ahogy alakult.
De ha mégis a te inged esetleg, akkor bosszankodj nyugodtan a magas lovam miatt.

Ami az anyagi, sportszakmai stabilitásunkat illeti, és hogy annak hogy kéne megnyilvánulnia a pályán.. ezerszer beszéltünk ezekről, részletesen. Továbbra sem volt pénzünk olyasmikre, amire rohadtul kellett volna lennie. Például szélső védőkre, ugye.
Vagy jó lett volna Raphinál magasabb szintet képviselő szélső támadót, Lewánál fiatalabb sztárcsatárt venni, de ezekre se volt zsé.
Nem mondom, hgoy rossz anyagot vásároltunk be, ugyanakkor messze nem nevezném ideálisnak, akkor se, ha figyelmen kívül hagyom, hogy a jövőt kéne építeni szerintem, nem pedig hirtelen eredményeket produkálni.
A bevásárlás az utóbbi szellemében ment, és szerintem indokolatlanul nagy nyomást helyezett Xavira és a csapatra is. Eredménykényszereket, de túlzott mértékben.
Ez nem csak Xavinak nem jó, szerintem nem jó se a megmaradt és önbizalomhiányos nyuggereinknek, se a tinisztárjainknak, se a sérülésből és vezetőséggel/szurkolókkal/sajtóval való összetűzésekből visszatérő játékosainknak, se az új érkezőknek.

Csaba, nem a csapatot nem ítélitek meg objektíven, szerintem, hanem a csapat helyzetét, és hogy mit lehet elvárni ezen a szinten, ebben az időpillanatban.
Kétségtelenül nem elég jók, nem voltak azok. Más kérdés, hogy ezt teljesen jogosan el lehetett-e várni.
Írjátok hogy Xavi 1 éve van a csapattal, de hát közben a keret jó része kicserélődött. Eleve féltávnál jött kármentésre, ami sztem sikerült is tavasszal, emelkedő pályára került a csapat.
De még most se volt rendes nyári fekészülés, hanem pénzszerző túrák, utolsó utáni pillanatig nem érkező és nem távozó játékosok, stb.

Lényeg a lényeg, szerintem nem égő, és nem szégyen, amit a csapat csinált a BL csoportban. Az eredmény rossz lett, sajnos, mindenki tudja, látta, hogy lehetett volna jobb is. Nem sikerült.
Aki szégyenkezik emiatt a csapat miatt, annál szerintem igenis a saját oldalon van a gond, bármi is legyen az. Kikérhetitek magatoknak, hogy ezt leírom, de őszintén szólva nem tartom különösebben indokoltnak.

szerk: érzékelem a megszólításokat pár embertől, titeket arra kérlek, hogy kanyarodjatok vissza a "lelki sérültes" mondathoz, és olvassátok el újra, egyben, az egész mondatot, értelmezzétek magában, és kontextusban is. Tényleg úgy gondoljátok, hogy ez azokra vonatkozik, akik szerint nem teljesített jól a csapat? Vagy azokra, akik nem gondolják, hogy minden a legnagyobb rendben? Ha az újra olvasás, értelmezés után is így gondoljátok, csak írjatok nekem bátran privátban egy üzenetet. Én ezesetben hajlandó vagyok önkéntesen pihenőre menni, egyáltalán nem szándékozom kihasználni a valójában csak egykori admin, napjainkban inkább moderátor státuszt, de most épp nem érzem, hogy bármiféle határt átléptem volna.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1465
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2022.10.25. 14:07:11

Andris írta:
2022.10.25. 13:24:15
Aki nem utálja a Barcát, és nincsenek egyéb lelki sérelmei sem, az tudja, hogy hány irányból nehéz a helyzete most ennek a klubnak. Anyagi, sportszakmai stabilitásunk is a végsőkig megingott az elmúlt években. Az adósság, az edzőváltások, a legendák és sztárok távozása mind mind olyasmi, és olyan mértékű, amit a világ összes klubja minimum ennyire megszenvedne.
Hoppá... Én imádom a Barcát és nem vagyok lelki sérült. Azért azt aki nem ért azzal egyet hogy most minden rendben van lelki sérültnek beállítani kicsit erős. Oké admin vagy és neked szabad, de lehet te figyelmeztetést adtál volna valakinek aki ilyet ír.

Na de, hogy érdemben válaszoljak.

Xavi új évet kezdett idén. Laporta alárakott mindent. Folyton arról jönnek a hirek hogy egyre stabilabb a pénzügy a háttérben. Minden elé lett rakva amit kért. Támogatás minden oldalról. Szurkolók imádják. Mi kellett volna még hogy sikeresebb legyen ez az év? Vagy legalább ne zúgjunk ki az első adandó alkalommal a BL-ből? Bocs de így közel 8 év arculcsapás után nekem már nagyon elegem van ebből. Miért kell Xavit simogatni? Vastagon hibás azért amiért kiesünk. A ragaszkodása az elveihez láthatóan nem jött be. Bocsánat, de ennyi pénz eltapsolása és az edző minden kivánságának teljesítése után nem tudok elfogadni egy ilyen kiesést. Ez iszonyat szégyen. Nem vártam BL győzelmet. De legalább a csoportból jutnánk tovább könyörgöm. És nem vagyok lelki sérült.
Csak is Puyol
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2022.10.25. 14:06:50

csababarca írta:
2022.10.25. 13:53:19
miután a mezünkön mindenféle baglyokat promózunk a pénz miatt, így anyagilag marhára nem lényegtelen a dolog.
másrészt, februárra éppen össze is állhatunk mint az a bizonyos bugyi, szerencse, sorsolás, jól elkapott 2-3 héttel kvázi ott találod magad a BL 4 között.
Én is ezt írtam. Mondjuk nem értem, mi a bajod a baglyokkal, én bírom őket. =P~


"Aki nem utálja a Barcát, és nincsenek egyéb lelki sérelmei sem, az tudja, hogy hány irányból nehéz a helyzete most ennek a klubnak."

Most nem akarom itt Andrist védeni, de ezt a mondatot tényleg olyan nehéz értelmezni?
Ez nem azt jelenti, hogy örülni kell a kiesésnek, meg mindenki hülye, aki máshogy gondolja, mint, ahogy ő, hanem max. azt, hogy mindenki hülye, aki nem látja át, mekkora sz*rban van jelenleg a klub. :)

Néha tényleg úgy érzem én is magam itt a fórumon, mint valami politikai gyűlésen. Nem lehet együtt igaz a két állítás, hogy valóban elég mélyen van a klub minden tekintetben, de még így is gáz kiesnünk a BL-ből?
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7272
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.10.25. 14:04:47

Én optimista vagyok, de szerintem is elég nagy blama a kiesés. Oké, égésnek én sem nevezném, két erős csapat végzett előttünk, akik tavaly továbbjutottak a csoportból, mi meg nem.
A blamát magát nem nagyon cáfolnám, max tényleg azt, hogy tízmillió a meccshelyzetet súlyosbító, de megítélést enyhítő körülmény jött össze, és a játék alapján sima továbbjutóknak kellett volna lennünk.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1465
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2022.10.25. 13:54:50

Guille írta:
2022.10.25. 13:01:19
A hurráoptimizmus egyfelől tényleg hülyeség, másfelől meg a szurkolói attitűd velejárója. 1-2 jó meccs után tényleg naivság elhinni, hogy újra mi nyerjük a BL-t, mert utána tényleg pofonnak élünk meg minden bukást.
Én nem vártam BL győzelmet. De az ért az idei év e tekintetben nagy csalódás. Intert illet volna legalább otthon megverni.
Csak is Puyol
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.10.25. 13:53:19

Lehet a szégyen erős szó, de blama a kiesés.
Engem azért zavar különösebben, mert egyébként a 3 meccsen 1 pontot szereztünk, de lehetett volna ez bőven másképp. Így még jobban fáj a dolog, mert magunknak is köszönhetjük, hogy ilyen helyzetben vagyunk.

Lehet ezt mismásolni, hogy miért is nem blama, de felesleges.
Pont azokban a hetekben, mikor az interrel játszottunk gyengék voltunk, kár érte.
De azért nehogy már jó dolognak állítsuk be, hogy 4 kör után kvázi kiestünk.
Még a szedett vedett tavalyi szezonban is legalább volt esélyünk az utolsó fordulóig.:D

Az meg, hogy itt szankciók nélkül minősítgetik ilyen jelzőkkel azokat, akik nem bontanak pezsgőt a bl kiesésre, hanem megjegyzik, hogy ez szégyen/blama/égés...hát nem tudom, nem elegáns, finoman fogalmazva sem.

Objektívan ítéljük meg mi is a csapatot. Objektív tény, hogy 4 pontunk van 4 forduló után, és hajszál híján kiestünk már most. Ennél objektívebben nem lehet megítélni a dolgokat.
Guille írta:
2022.10.25. 13:01:19

Nem vitatom a csalódást, nekem is tök sz*r volt megélni, hogy szinte tuti kiesünk a BL-ből, de hosszútávon viszont ez tök lényegtelen (max anyagilag nem), mert úgy sem jutottunk volna sokáig, max vmi mázlis sorsolással.
miután a mezünkön mindenféle baglyokat promózunk a pénz miatt, így anyagilag marhára nem lényegtelen a dolog.
másrészt, februárra éppen össze is állhatunk mint az a bizonyos bugyi, szerencse, sorsolás, jól elkapott 2-3 héttel kvázi ott találod magad a BL 4 között.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csababarca 2022.10.25. 13:55:43-kor.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6664
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.10.25. 13:46:25

Andris írta:
2022.10.25. 13:24:15
Ha valaki objektívan, tájékozottan képes szemlélni a Barcát, akkor azért nem akkora szégyen a BL kiesés jelen helyzetben. Kellemetlen, bosszantó, lehetett volna másképp, de szégyennek nem nevezném.
Az, hogy esetleg egyes szurkolókat mások ezzel terrorizálnak, vagy nemtom igazából mi az oka a szégyenérzetnek, az egy külön dolog.

...

Aki nem utálja a Barcát, és nincsenek egyéb lelki sérelmei sem, az tudja, hogy hány irányból nehéz a helyzete most ennek a klubnak. Anyagi, sportszakmai stabilitásunk is a végsőkig megingott az elmúlt években. Az adósság, az edzőváltások, a legendák és sztárok távozása mind mind olyasmi, és olyan mértékű, amit a világ összes klubja minimum ennyire megszenvedne.
És a kiemelt résznek hogy kéne megtestesülnie a pályán? Mert egy csapatnál aki így bevásárolt nyáron és kb. 1 éve ugyanazzal az edzővel dolgozik nem érzem ezt valid kifogásnak. Stabilitás van a csapatban, Xavi-ban bíznak, a játékosok kapják a fizut, az Ő teljesítmenyüket nem kéne, hogy befolyásolja.

De megint köszönöm a minősítést a többiek nevében is, akik lelki sérültek vagyunk és nem tudjuk objektívan nézni a dolgokat, elképesztő, hogy milyen magas lóról tudsz beszélni még mindig.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.10.25. 13:24:15

davi10 írta:
2022.10.25. 13:12:25
Chino írta:
2022.10.25. 12:41:33
Emellett sokaknak itt nem lehet jót tenni. Ha izzadva nyerünk, azért vagyunk szarok, gálázunk az ellenfél gyenge. Ha megvertük volna az Intert akkor is találtak volna itt sokan kifogást, hogy miért nem jó. A banokságban utoljára 17/18-ban kezdtünk így, de ez is majdhogynem negatívnak számít.
Az az igazság, hogy sokaknak nem nagyon lehet jótt tenni. A kedvező statisztika nem számít, a negatív viszont sokatmondó. Ilyen hozzáállással sajnálok néhány szurkolót.
Ez egy tényleg létező és idegesítő szurkolói forma. Viszont az, hogy október közepén 99%, hogy elbúcsúztunk a BL-től akkora szégyen, hogy nem lehet egy amúgy teljesen korrekt bajnoki szerepléssel elfelejtetni. Igen, vannak emberek akik azon is rinyálnak, ha a lehozunk egy 10 meccses győzelmi sorozatot, de egy Cadiz ellen csak egy tizivel nyerünk egy unalmas meccsen. Ez a 2 viszont teljesen más szitu, és én mindenkit meg tudok érteni, akit kiakaszt az újabb BL égés.
Ha valaki objektívan, tájékozottan képes szemlélni a Barcát, akkor azért nem akkora szégyen a BL kiesés jelen helyzetben. Kellemetlen, bosszantó, lehetett volna másképp, de szégyennek nem nevezném.
Az, hogy esetleg egyes szurkolókat mások ezzel terrorizálnak, vagy nemtom igazából mi az oka a szégyenérzetnek, az egy külön dolog.

De valójában semmi szégyelnivalónk nincs ezen a csapaton, azzal együtt, hogy az Inter és a Bayern kiütött minket októberben a BLből.

Aki nem utálja a Barcát, és nincsenek egyéb lelki sérelmei sem, az tudja, hogy hány irányból nehéz a helyzete most ennek a klubnak. Anyagi, sportszakmai stabilitásunk is a végsőkig megingott az elmúlt években. Az adósság, az edzőváltások, a legendák és sztárok távozása mind mind olyasmi, és olyan mértékű, amit a világ összes klubja minimum ennyire megszenvedne.
Nyilván uncsi már olvasni 100adszor mindenkinek, de nekem is uncsi olvasni 101edszer, hogy mekkora szégyen ez vagy az, szóval leírom újra: a béka segge alól semmilyen edző, semmilyen játékosok, semmilyen vezetőség nem fogja BL képes csapattá tenni a klubot fél év, egy év, másfél év alatt.

Én is megértek mindenkit, akit bosszant a BL kiesés, hiszen nagyon sokszor hajszálon múlt, mindhárom kritikus meccsen. És bármelyik hajszál elég lett volna, hogy tök másként alakuljon az egész csoport. Meg ammúgy is szívás nyilván kiesni, bosszantó, idegesítő.
De égésnek nem nevezném.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6664
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.10.25. 13:12:25

Chino írta:
2022.10.25. 12:41:33
Emellett sokaknak itt nem lehet jót tenni. Ha izzadva nyerünk, azért vagyunk szarok, gálázunk az ellenfél gyenge. Ha megvertük volna az Intert akkor is találtak volna itt sokan kifogást, hogy miért nem jó. A banokságban utoljára 17/18-ban kezdtünk így, de ez is majdhogynem negatívnak számít.
Az az igazság, hogy sokaknak nem nagyon lehet jótt tenni. A kedvező statisztika nem számít, a negatív viszont sokatmondó. Ilyen hozzáállással sajnálok néhány szurkolót.
Ez egy tényleg létező és idegesítő szurkolói forma. Viszont az, hogy október közepén 99%, hogy elbúcsúztunk a BL-től akkora szégyen, hogy nem lehet egy amúgy teljesen korrekt bajnoki szerepléssel elfelejtetni. Igen, vannak emberek akik azon is rinyálnak, ha a lehozunk egy 10 meccses győzelmi sorozatot, de egy Cadiz ellen csak egy tizivel nyerünk egy unalmas meccsen. Ez a 2 viszont teljesen más szitu, és én mindenkit meg tudok érteni, akit kiakaszt az újabb BL égés.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2022.10.25. 13:01:19

Nyiri81 írta:
2022.10.25. 12:48:57
Szerintem az 2015 óta elég sok arconcsapást kaptak a szurkolók. Nem is kicsiket. Ez alapján igazán nem róható fel nekik hogy az erős szezonkezdés után hurráoptimisták voltak hogy aztán 1 hónapon belül teljesen szétesett minden ami elintézte a szezon további részét. Egy újabb szívlapátos tockos nekünk. Legalábbis én így érzem. Érthető teljesen a csalódottság. Szerintem a másik véglet se igazán jó. Az hogy azzan mentegetjük magunkat hogy a Bayern ellen az első félidő de jó volt. Sokat értünk vele.
Ez oké, de ki nem kap "pofonokat" szurkolóként? A mi pofonjaink onnan erednek, hogy azt hisszük, mi vagyunk a világ legjobb csapata és örökké azok is maradunk, a többi csapat csak statiszta.
A hurráoptimizmus egyfelől tényleg hülyeség, másfelől meg a szurkolói attitűd velejárója. 1-2 jó meccs után tényleg naivság elhinni, hogy újra mi nyerjük a BL-t, mert utána tényleg pofonnak élünk meg minden bukást.
Évek óta várjuk, hogy elinduljon valami, mert ugye azt is későn vettük tudomásul, hogy már rég a leejtőn csúszunk lefelé, mert ilyen Messi-féle "kontárok" gondoskodtak róla, hogy úgy tűnjön, még mindig királyok vagyunk. Hát nem.
Ez most talán egy újabb esély, hogy valami TÉNYLEG elkezdődjön Xavival, de ehhez idő kell. Lehet, hogy nem ő lesz a megoldás, de ennyi idő után nem temetném pár hét gyenge játék és eredmény tükrében a lent említett körülmények mellett.
Nem vitatom a csalódást, nekem is tök sz*r volt megélni, hogy szinte tuti kiesünk a BL-ből, de hosszútávon viszont ez tök lényegtelen (max anyagilag nem), mert úgy sem jutottunk volna sokáig, max vmi mázlis sorsolással. De tény, nehéz kettészakítani a szurkolói és az elemzői mentalitást.
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1465
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2022.10.25. 12:48:57

Chino írta:
2022.10.25. 12:41:33
Emellett sokaknak itt nem lehet jót tenni. Ha izzadva nyerünk, azért vagyunk szarok, gálázunk az ellenfél gyenge. Ha megvertük volna az Intert akkor is találtak volna itt sokan kifogást, hogy miért nem jó.
Szerintem az 2015 óta elég sok arconcsapást kaptak a szurkolók. Nem is kicsiket. Ez alapján igazán nem róható fel nekik hogy az erős szezonkezdés után hurráoptimisták voltak hogy aztán 1 hónapon belül teljesen szétesett minden ami elintézte a szezon további részét. Egy újabb szívlapátos tockos nekünk. Legalábbis én így érzem. Érthető teljesen a csalódottság. Szerintem a másik véglet se igazán jó. Az hogy azzan mentegetjük magunkat hogy a Bayern ellen az első félidő de jó volt. Sokat értünk vele.
Csak is Puyol
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7272
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.10.25. 12:47:02

Én mindig az összképet szeretem nézni, ami elsősorban a játék. Ha hosszútávon jól játszunk, nagy valószínűséggel jönni fognak az eredmények. Ha nem, nyerhetünk BL-t is, de pokoli nagy mázli kell hozzá, és az olyan lenne, hogy abban a pillanatban eufória, de aztán pislognánk, hogy na most akkó' mi lesz ezután.

Koemannál pl. nálam érdekes volt a helyzet. Az első 2-3 hónapjában tetszett a játék 4-2-3-1-ben, csak akkor volt ugye a mindig 5 centit tévedő, totálisan gólképtelen Messiárnyék, meg a még gólvonalról is kifelé lövő Griezmann, és ezért buktuk a pontokat, amúgy 15-25 helyzeteink voltak rendre. Aztán gyenge, romló tendenciát mutató játékkal elkezdtünk nyeregetni sorban, de nekem mégis akkor kezdett kilátástalan lenni a dolog, mert azokat a meccseket 2-3-4 helyzetből nyertük meg, vagy 89. percben megfordítva meccseket, és az rohadtul nem néz ki jól hosszútávon, akármilyen menő abban a pillanatban, egyszerűen nem fenntartható. Még ha a Madrid fenn is tartotta ezt fél évig kb.

Ja, nagyon sz@rul jött ki ez a 4 meccs, de egyrészt tinikkel is nehéz, másrészt a bírókkal is nehéz, de legfőképp egy komplett védelem hiányában. Ha csak egy legény állva maradt volna a gáton, totál más lenne a kép, ha kettő, pláne. És akkor nem beszéltem a 8 millió kihagyott helyzetről, amiből legalább 6-7 ziccer volt. Ez van, ilyen pechünk szerintem nem volt még, amióta én focit nézek. De a játék az esetek nagy többségében jó, a nagyobb csapatok ellen is alakulgat, ami azért nagy szó, mert a középpályánk olyan korú, hogy 1-2 év múlva számíthatunk csak arra, hogy elkezdik elérni a csúcsformájukat, plusz sok az új/görcsös játékosunk is, főleg elöl. Sőt, a nagy meccseinken csak az van elöl, Lewyvel együtt.

Xavi pedig kb mindenre reagál a következő meccseken, személycserével, formációváltással, véritatással, ami épp hiányzott. Nem mindig, nem mindenre, és nem mindig jól, nyilván, de látszik, hogy nem makacs a legtöbb dologban (khmBusikhm). De ha folyamatosan javítgat, akkor ez össze fog állni, nagyon komolyan látszik rajta a fejlődés. Kicsit bátortalannak érzem a nagy meccseken, akkor dobja be a tutinak vélt dolgokat, Baldét nem rakja be, Busi kezd, stb. Szerintem év végére ez is el fog tűnni.
És alapvetően tényleg van meritokrácia, aki rossz formában van, nem játszik, de ha mutat életjeleket, kapja is az időt.

És azért nem olyan rossz végigunatkozni a bajnoki meccsek zömének második félidejét úgy, hogy addigra már rég eldőlt, és sokszor parádézunk. Azért nem olyan gyengék ezek a La Liga csapatok, és azt se felejtsük el, hogy a többségnek heti egy meccse van, és bele is fér nekik a hiba, nekünk meg a tavalyinál is jobb Madrid és a BL halálcsoport miatt 3-4 naponta volt egy döntőnk.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2022.10.25. 12:49:24-kor.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.10.25. 12:41:33

Nyiri81 írta:
2022.10.25. 11:53:34
Deluigi írta:
2022.10.25. 11:08:56
egyeseknek az faj, hogy 2 meccsen nem tudtunk maximalisan teljesiteni, masok pedig orvendenek, hogy 10-bol 8 meccset szep jatekkal sok gollal megnyerunk
Nagyon nem mindegy hogy az a 2 meccs milyen fontosságú. Sorsfordító a szezonra nézve vagy simán belefér ha nem megy akkor. Nálunk az a 2 pont el is intézte a szezont. BL továbbjutás rengeteg pénzt hozott volna. Ez most nem jön össze. Real ellen ha X vagy nyerünk akkor megpörgette volna a ligát. A realnak is jobban oda kellene néznie. Most kullogunk utánuk. Ha netalán betlizunk egyet. Simán leathatnak két meccset a ligában és öszpontosíthatnak a BL-re. Ha megverjük Őket akkor végig mindkét porondon kellett volna maximalisan tolni. Nagyon nem mindegy nekik se.
Egy ilyen brutális hónapban, ahol 2 naponta rangadók vannak egy megtépázott csapattal, nem kéne standard teljesítménynek mondani. Végre van egy normális, erős védelmünk, ehelyett egy Piqué-EG duóval kellett kiállni, aminek meg is lett az eredménye. Koundéval vagy Araujoval egész más lett volna. Emellé sújtottak minket olyan bírói bakik, amik súlyos pontokba kerültek. A Bl-ben ennyin múlik. Az se mindegy, hogy a Realnak eközben a Bl-ben Shaktarok meg Celticek jöttek sérüléshullám nélkül. Persze alapjában véve jobban kellett volna elsülnie, de ezek a körülmények is nagyban hozzájárultak az eredményekhez.
Emellett sokaknak itt nem lehet jót tenni. Ha izzadva nyerünk, azért vagyunk szarok, gálázunk az ellenfél gyenge. Ha megvertük volna az Intert akkor is találtak volna itt sokan kifogást, hogy miért nem jó. A banokságban utoljára 17/18-ban kezdtünk így, de ez is majdhogynem negatívnak számít.
Az az igazság, hogy sokaknak nem nagyon lehet jótt tenni. A kedvező statisztika nem számít, a negatív viszont sokatmondó. Ilyen hozzáállással sajnálok néhány szurkolót.
Forca Barca!!!!
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2022.10.25. 12:18:49

Oké, hogy a spanyol bajnokság olyan, amilyen, de az elmúlt években még ebben is töményen szenvedtünk a legtöbb meccsen. Az igaz, hogy pont a Madrid ellen kár volt letérdelni, de ezt is inkább pechnek mondanám a sérülések és a hullámvölgy miatt, mert ezekben a hetekben a Celta és a Mallorca ellen is csak szenvedtünk.

A BL-ben meg elég peches volt a sorsolás is, és a bírói döntések is rányomták a bélyeget a helyzetünkre. Ha egy átlagos csoportban vagyunk, nagy eséllyel most mindenki nagyon pozitív lenne.

Én sem szeretek mindent rózsaszín szemüvegen át nézni, mert mindezek ellenére ettől az Intertől nem szabadott volna kikapni egyszer sem, és akkor nem lennénk ekkora sz*rban, de azért az is túlzás, hogy az egész szezont és Xavit kizárólag BL-bukás alapján ítéljük meg. Tényleg kár, hogy így jött ki, de (legalább) ez a szezon Xavié kell legyen, hogy tényleg reális ítéletet lehessen mondani a munkájáról.
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1465
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2022.10.25. 11:53:34

Deluigi írta:
2022.10.25. 11:08:56
egyeseknek az faj, hogy 2 meccsen nem tudtunk maximalisan teljesiteni, masok pedig orvendenek, hogy 10-bol 8 meccset szep jatekkal sok gollal megnyerunk
Nagyon nem mindegy hogy az a 2 meccs milyen fontosságú. Sorsfordító a szezonra nézve vagy simán belefér ha nem megy akkor. Nálunk az a 2 pont el is intézte a szezont. BL továbbjutás rengeteg pénzt hozott volna. Ez most nem jön össze. Real ellen ha X vagy nyerünk akkor megpörgette volna a ligát. A realnak is jobban oda kellene néznie. Most kullogunk utánuk. Ha netalán betlizunk egyet. Simán leathatnak két meccset a ligában és öszpontosíthatnak a BL-re. Ha megverjük Őket akkor végig mindkét porondon kellett volna maximalisan tolni. Nagyon nem mindegy nekik se.
Csak is Puyol
Válasz küldése