Carles Puyol

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2013.12.16. 09:35:37

Ő egy letűnt kor utolsó mohikánja, egy kihalófélben lévő focistatípus, akit még a klub iránt érzett szeretete hajt.
Egy vérbeli szurkoló a szíve mélyén mindig ezeket a játékosokat foglya a legjobban szeretni, hiába Neymar feszít az avatár képén.

A legtöbb játékos csak jön megy a klubbok életében, de mindig van egy-két csupa szív játékos akit teljesen más motivál mint a legtöbb focistát.

Raúl nekem ugyanez volt, és én kicsit úgy érzem a Real nem méltóan vállt meg tőle. Casillas nekem szintén ez a kategória. Azért nem szabad azt hinni, hogy Puyol az egyedüli mohikán, aktívak közül itt van: De Rossi, Totti, Casillas. Pár éve Maldini, Del Piero...

Ez szerintem egy olyan névsor amit összeköt a klubbhoz való ragaszkodásuk. Szerintm vanna és lesznek is még ilyen focisták.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Cooh
Jugador del Barça
Hozzászólások: 169
Csatlakozott: 2008.11.18. 11:06:46

2013.12.16. 09:05:33

albicelesteX írta:Már az idén nyáron abba kellett volna hagynia és nem áltatni mindenkit hogy lehet vele számolni...Amennyit bír játszani az kevés és így csak arra volt jó, hogy az Ő visszatérésére várva (potyára) nem igazoltunk legalább egy kiegészítő középső védőt.
Sem ő, sem az orvosok nem tudták előre, hogy a felépülése után mennyi terhelést bír majd.
A nyáron pedig próbáltunk igazolni, de azok a hátvédek akik tényleg jók lettek volna, mozdíthatatlanok voltak.

Ő egy ikon marad a barca számára.
Ha végül a visszavonulás mellett dönt, akkor respekt neki, mert belátja, hogy már em erősíti, hanem "hátráltatja" a csapatot. Persze nehéz döntés, mivel ez az élete.

Ő azon kevés játékosok egyike közé tartozik, akiket a klubhűsége miatt minden barca szurkoló örökké a szívébe vés.
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2013.12.16. 08:33:49

Puyi nálam az FC Barcelona szíve. Egyik legnagyobb kedvencem, igazi sportember nagy szívvel. Manapság egy ilyen focista mint ő, ritka mint a fehér holló.

Nagyon szomorú lennék, ha visszavonulna, DE mindenképpen megérteném őt. Ha a teste nem bírja tovább, akkor ne erőltesse. Puyolnál a szíve viszi előre, nem pedig az állapota.

Baromira örülnék, ha egyszer valamikor a jövőben Ő lenne az edzőnk.


És mellesleg, baromira nem örülnék, ha másik csapatba igazolna át levezetésként. Szeretném ha úgy vonulna vissza mint Zidane, pl.
KépKép
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2013.12.16. 07:35:03

Már az idén nyáron abba kellett volna hagynia és nem áltatni mindenkit hogy lehet vele számolni...Amennyit bír játszani az kevés és így csak arra volt jó, hogy az Ő visszatérésére várva (potyára) nem igazoltunk legalább egy kiegészítő középső védőt.
Kép
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2013.12.16. 03:50:58

Sokat bíráltam mostanában a kapitányt - nem ok nélkül - és talán úgy tűnhet, hogy nem annyira kedvelem, mint itt sokan. Ez természetesen nem igaz, főként, hogy nálam is az egyik fő tényező volt abban, hogy amikor 2003-ban elkezdtem a klubfutballt is követni, a Barca legyen a kedvencem. Válogatott szinten a magyar csapat mellett mindig a spanyolok voltak az első számú kedvenceim, a 2000-es kontinenstornán Pep (durva így leírni, olyan messzinek tűnik az emlék) és Valerón voltak a kedvenceim a spanyol csapatból, Raúlt pedig kifejezetten nem szerettem, főleg miután kihagyta a Franciák ellen a sorsdöntő, hosszabbítást érő büntetőt az utolsó percben... (a kiesés után a hollandoknak szorítottam, nem titkoltan Kluivert és a Pitbull miatt, sajnos nekik sem sikerült a győzelem). A 2002-es VB-n pedig a Guardiola-utód Xavi és Puyol voltak Valerón mellett, akiket különösen kedveltem a spanyolok közül. Szegény Puyol, sosem felejtem el mennyire kivolt az öngóljánál (Az elcsalt csíkszeműek elleni meccs után Brazília volt akikért tudtam még szorítani, főként Rivaldo és Ronaldinho miatt, aki az angolok elleni meccs után került a kedvencek közé).

Amit Pocsa11 bemásolt, az teljes egészében úgy van, manapság, ha szétnézek a top középhátvédek között, tényleg elég kevés az olyan, aki hasonló felfogásban játszik, mint a mi kapitányunk. Nagyon becsülöm azokat a játékosokat, akik képesek egy klubnál megragadni és küzdeni a helyükért, főként a mai világban, ahogy Totti, Terry, Gerrard, Schweinsteiger vagy nálunk Xavi, Iniesta vagy Puyol. Ők a csapat ikonjai. A sztárok, mint Rivaldo, Kluivert, Ronaldinho, Eto'o, Villa jönnek és mennek, ők az aktuális jelképek, márkanevek, közönségkedvencek, azonban az igazi klubszurkolók mindig is különösen nagyra fogják becsülni az olyan embereket, akik nem a csillogást vagy a pénzt, vagy a bulit tartják a legtöbbre, hanem a klubot, akik nem csak játékosok, hanem szurkolók is egyben (Nekünk hatalmas szerencsénk van abból a szempontból, hogy Messi mindkettő). Puyol mindig is egy olyan legenda kell legyen, akire jó szívvel emlékeznek a szurkolók, akár az olyanok is, akik nem látták fénykorában, csak felvételekről, videókról. Nem véletlen, hogy Lucho után övé lett a kapitányi karszalag.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.12.16. 01:44:05

Remélem valamilyen titulusban mindenképp a csapatnál marad, neki innen kell visszavonulni nem levezetni egy-két évet egy kiscsapatnál.
Az biztos, hogy egy Barca szurkoló sem fogja soha elfelejteni.

http://www.youtube.com/watch?v=SI4uiXwMEmA" target="_blank
Forca Barca!!!!
MyShadow
Jugador del Barça
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2013.08.25. 12:39:42

2013.12.16. 00:57:31

Szívemből szólt a srác:)
Ámulok-bámulok egy-egy Neymar-megmozduláson, Messi-szlalomon, Xavi-meglátáson, Iniesta-labdalevételen, hogy csak a maiakat említsem, de aki/ami előtt igazán meghajolok, az Puyol mentalitása, az a "felejtsd el azt, hogy én feladjam" (lehet ez vkinek ismerős lesz) hozzáállása, amikor a legmélyebb gödörből is képes kihúznia csapatot, akkor, mikor minden veszni látszik, ő képes reményt önteni mindenkibe, és ez teszi igazán különlegessé:)
És tényleg, én is olvastam a hozzászólást korábban, nem jutott most eszembe, de nagyon idevág!
Köszönöm:)
Avatar
Pocsa11
Jugador del Barça
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2008.02.18. 21:07:47
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.12.16. 00:30:25

Még évekkel ezelőtt írt ide egy srác, a nevére már nem emlékszem, de a kommentet kimásoltam, annyira tetszett, és most ennek a kellemetlen hírnek köszönhetően megint megkerestem. Remélem nektek is fog tetszeni. :)
Ritkán írok a fórumba, de most megteszem a Kapitány miatt. Ő egy letűnt kor utolsó mohikánja, egy kihalófélben lévő focistatípus, akit még a klub iránt érzett szeretete hajt. Emlékszem még kis taknyos voltam amikor bemutatkozott a felnőtt csapatban. Egyből megszerettem, mert dacára a kezdeti ügyetlenkedéseknek olyan tűzzel játszott,hogy csak ámultam tátott szájjal. Ő miatta kezdtem el komolyabban focizni, megnövesztettem a hajamat, és minden áron védő szerettem volna lenni, keményen edzettem, otthon addig gyakoroltam a becsúszásokat amíg a térdem helyén már csak egy véres massza éktelenkedett. Célomat el is értem a magam szintjén: középsuliban egy baráti társasággal alkottunk amatőr csapatot, és rendszeresen lejártunk a műfüves pályára focizni, ahol kihívóink is akadtak bőséggel. Ezek a meccsek szinte mini Bl-döntők voltak, akadt olyan nap, hogy 4 csapat is versengett egymással a pályán elődöntő-döntő rendszerben. És ott voltak a helyi nb1-es csapat ifijei is, akik presztizsből is meg akarták alázni a többi bagázst. Elvertük őket nagyon keményen, de nem azért mert jobb focisták voltunk (közel sem), hanem azért mert egymásért küzdöttünk, és döglöttünk meg a pályán. Sajnos a csapat szétszéledt középiskola után a szélrózsa minden irányába, csak a fakuló emlékek maradtak meg. De az a pár év örökre összekovácsolt minket, hiszen egy család voltunk, közös volt a cél, és mindenki szeme előtt ott lebegett egy példakép. Egyetemre kerülésem után egy másik csapatban találtam magam, akikkel az egyetemi bajnokságban játszottunk immár betonos pályán. Itt összeszedtem egy rakat sérülést (pl: kifordult és szilánkosra tört a lábfejem egy blokkolás után), és ezzel felhagytam a sport komolyabb űzésével. De a mentalitás amit a Kapitány hétről hétre bemutat nem csak a pályán ragadt rám, hanem az élet minden területén! Az az elszántság amivel a legsötétebb pillanatokban, amikor már mindenki feladja, még rádob egy lapáttal, és kihúzza a csapatot a gödörből egyszerűen lenyűgöző.. Sajnos a mai fiataloknál már nem látom ezt az összetartást, a hétvégi grundfoci kezd kiveszni a mindennapokból, pedig anno minden lakótelepnek megvolt a maga puyolja, r. carlosa, dinhoja, zidaneja. Ma már csak a fifázás megy sokuknál (tisztelet a kivételnek). Amondó vagyok, minden férfinak meg kell tapasztalni az élete során legalább egyszer, hogy milyen egy csapattal a közös célért küzdeni, és mindent beleadni! Ezekért az élményekért köszönettel tartozok Puyolnak, mert megtanított rá, hogy nincs vesztes helyzet, csak olyan, hogy nem ismered a kiutat belőle. Ezért ő a példaképem Édesapám mellett! Carles az egyszerű halandóban manifesztálódott klubszeretet, az örökké küzdeni akarás, és a meg nem alkuvás mintapéldája. Becsüljük meg, amíg köztünk jár az öreg, és emlékét őrizzük meg az utókornak! Egy angol nyelvű idézettel zárnám a hosszúra nyúlt hozzászólásomat: "As long as he lives, the heart of this army cannot be broken, he makes us all proud."
MyShadow
Jugador del Barça
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2013.08.25. 12:39:42

2013.12.15. 23:52:56

Én pedig abban bízom, h minél tovább kihúzza a padon, v esetleg játékos edzőként!
Sajnos be kell látnia, h már nem képes a pályán érdemben hozzátenni, de a személyisége, vezéregyénisége pótolhatatlan, és sztem hasonlóan erős személyiség nincs a keretben ( most Valdes, Pinto, Alves triót ne vegyük ide:D)
Egyébként aki régebb óta követi a pályafutását, tudja, h hol kezdte, honnan hová jutott, milyen munkát fektetett bele, az már csak emiatt is tisztelheti, de a karaktere és életvitele miatt is igazi közönség kedvenc, és nem csak a Barca drukkerek körében! Ő egy egyéniség, aki a képességbeli hiányokat képes volt az akaraterejével kompenzálni, és ez ritkaság a futballban, a Barcában meg főleg!
Ne kövezzetek meg a véleményem miatt, ezt elfogulatlanul írom, ami igen csak nehéz, lévén - talán éppen a leírtak miatt - a kedvenc játékosomról van szó! De azt mindenképpen remélem, h a csapat mellett marad!
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4509
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2013.12.15. 23:39:44

Mindig is bíztam benne, hogy lehet ő a következő Maldini. Nem vacakolt sokat a sérülésekkel soha, de az előző pár év erre csúnyán rácáfol. Pedig az elszántsága és kitartása példátlan. Roppant módon sajnálnám, ha itt vége lenne és így. Amióta nem tud játszani, a védelmünk egy stand up comedy. Bízok benne, hogy van még benne, de ha nyáron nem tudták rendbe hozni, ez sajnos sok jót nem sejtet. Mit ér egy óriási bárka, ha nincs kapitánya.. :(
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.12.04. 16:29:21

csababarca írta:Akármekkora legenda is a kapitány,az én szememben akkor nőne még ennél is nagyobbra, ha beismerné,hogy már nem tud a csapaton segíteni a pályán. Mert így van,szerintem érzi ezt ő is.
Szerintem van annyira korrekt,hogy nem trükközik,és megmondja a vezetőségnek amikor kell,hogy ennyi,rá már ne építsenek.

Sajnos én is így érzem, de szerintem az ő fejében is kezd gyökeret verni ez a gondolat. (nem véletlenül mondta már le jó ideje a válogatottságot) Idén még tudja segíteni valamennyire a csapatot, viszont jövőre ..... Azt pedig nem igazán tartom méltónak hozzá, hogy a lelátóról, jobb esetben a cserepadról nézze a meccseket és max. a kupában kapjon szerepet. (főleg, hogy valószínűleg jön egy védő). Egy búcsúmeccsel és esetleg valamilyen díjjal meg lehet köszönni mindent amit a csapatért tett, de jó lenne ha valamilyen beosztásban maradna.

Én személy szerint ezért "örültem" Abi távozásának. Ha Tito tényleg nem számolt vele nem szívesen néztem volna, hogy folyamatosan mellőzik. Persze most lehet mondani, hogy ekkora sérüléshullám miatt kellett volna, de ezt nem lehetett előre tudni.
Forca Barca!!!!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2013.12.04. 15:39:36

Akármekkora legenda is a kapitány,az én szememben akkor nőne még ennél is nagyobbra, ha beismerné,hogy már nem tud a csapaton segíteni a pályán. Mert így van,szerintem érzi ezt ő is.
Szerintem van annyira korrekt,hogy nem trükközik,és megmondja a vezetőségnek amikor kell,hogy ennyi,rá már ne építsenek.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2013.12.04. 15:32:01

Én már tavaly éreztem, hogy persze visszatér a Kapitány, mert nagyon szeretné, és már csak azért is bizonyítani akarja, milyen erős, de nem lesz hosszútávú. Azt is biztosra veszem, hogy az idei szezon befejeztével szögre akasztja a stoplist.

(jöhet a katalán csíkos Puyol mez)
Kép
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.11.30. 11:14:36

Csak nem?...
Official: Puyol got a knock on his knee and is not training with the group. Working at the gym. It's not yet clear if he can play tomorrow.

Mondjuk szerintem alapból nem játszott volna, de azért sosem jó hír egy sérülés, még ha nem is súlyos. :?
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.10.31. 15:26:02

Egyáltalán nem tartom elképzelhetetlennek, hogy Adriano helyett ő lesz ott a szélen.
A Vb számára irreleváns mivel lemondta a válogatottságot. Ennek ellenére szerintem akár kezdő is lehetne a spanyoloknál. Remélem Bartrat kiviszik helyette. Azért láttuk mit is jelentett a jelenléte a pályán. Biztos sokat tud segíteni Marc-nak.
Forca Barca!!!!
Avatar
sörvirsli
Capitá del Barça
Hozzászólások: 577
Csatlakozott: 2013.02.22. 22:30:29
Tartózkodási hely: A tizenhatoson belül

2013.10.31. 11:48:01

Jó végre újra látni a nagy "öreget" , pláne,hogy kiváló formában van,remélem a VB-ig nem sérül le és ott lesz Brazíliában!
Aki azt hiszi, hogy a Messi és a Messiás szavak és jelentések összecsengése véletlen, az orbitálisat téved: Isten kegyelméből való ez az ember.

Messi-Neymar = the ultimate forward duo

Paul Walker - We are always gonna miss you forever!
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.10.30. 20:20:07

Jó látni, ahogy Bartrával rendre megakasztják az ellenfél támadásait, nekem úgy tűnik, hogy nagyon jól megértik egymást. A Kapitány meg tanítgatja Bartrát szépen lassan, ahogy Piquével tette anno. :D

Ráadásul Barça has not conceded a goal during the time that Puyol and Bartra have been on the pitch, a total of 180 minutes.

Talán érzi Puyol, hogy Marc méltó utódja lehet. :) Én legalábbis nagyon örülnék, ha az lenne.
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2013.10.20. 16:46:29

bence-barca írta:Tegnap, hogy játszott az öreg?
Így:
69 passz - 68 pontos, 9 tisztázás, 2 megnyert fejpárbaj, 2 elszenvedett szabálytalanság, 0 elkövetett szabálytalanság
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.10.20. 15:06:08

bence-barca írta:Tegnap, hogy játszott az öreg?
A védelemnek semmi dolga nem volt az egész meccsen úgyhogy nem mondanék róla semmit. 90 percet a pályán töltött, hiba nem volt, védekezni való sem igazán.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2013.10.20. 13:25:02

Tegnap, hogy játszott az öreg?
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.10.18. 16:51:59

az elmult 7 hónap, 90 mp-ben

http://www.youtube.com/watch?v=T0qloitebmo" target="_blank

az egyik legkiemelkedőbb alakja a mai labdarúgásnak, óriási figura. mindent elmond róla, h még a madrid szurkolók is "szeretik". ha egyszer visszavonul, iszonyatosan nagy űrt fog maga után hagyni. remélem most már elkerülik a sérülések és gond nélkül le tud még tolni 2-3 idényt

szurkolok neki, h minden klappoljon =D>
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2013.10.18. 16:26:11

222 nap, hát az már sok idő :shock:
Remélem minél hamarabb felveszi a ritmust. SIkeres visszatérést Tarzan! =D>
"And my heart will leave you never."
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.10.02. 18:53:39

Napra pontosan 14 éve mutatkozott be a Barçában. :)
Puyol was substituted on for Simao on October 2, 1999 in an away match versus Valladolid. Back then he was a right-back, wore number 32.

581 meccsnél jár jelenleg a Barça színeiben, bár őszintén szólva a gyakori sérülések miatt nem hiszem, hogy ez a szám jelentősen növekedni fog a jövőben. :? Mindenesetre alig várom már, hogy visszatérjen, remélem, ezúttal nem fog ismét lesérülni pár mérkőzés után...
shawn
Jugador del Barça
Hozzászólások: 117
Csatlakozott: 2010.04.04. 22:24:03

2013.09.25. 01:25:18

https://scontent-a-vie.xx.fbcdn.net/hph ... 3417_n.jpg" target="_blank

hát igen úgy tűnik gyúrt 1 kicsit a pihenő alatt :) visszatérhetne már :)
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2013.09.11. 22:16:25

én nagyon bízom benne, hogy nagyon jól fog visszatérni, és fizikálisan is ott lesz keményen. NBA-ban pl Bryant se gyenge szezont tolt le ennyi idősen, szóval minden adott, csak könyörgöm tényleg csak akkor lépjen pályára ha már 100%
Válasz küldése