La Masia - Barça fiatalok

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
ntibi67
Capitá del Barça
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2013.06.16. 12:01:52

2016.11.12. 21:35:33

palesz77 írta:A gólon kívül jól játszott nem? Nyilván egy középső védőnél ez elég ahhoz, hogy lerontsa az egész meccses megítélést, de amúgy csak jókat olvastam azon kívül róla - hogy ilyen szereléseket csinált, és igazi fal volt.

De az biztos, hogy nem veszi félvállról: Marlon: "The defeat is my fault. But that's football." Az ilyen benne van tényleg, ifiknél főleg, de ezért is játszik most a B-ben még, hogy ezekből tanuljon. Nagyon biztató eddig szerintem, még ennek ellenére is, remélem a kupában kap majd pár percet már idén is.
Isten ments,hogy lehúzzam!Én csak örülnék neki,ha ilyen kis pénzért szereznénk meg Piqué helyettesét.Végig néztem a meccset,nagyon sok próbálkozásunk volt,csak nagyon pontatlanok voltunk a befejezéseknél.De hát vannak ilyen meccsek.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.11.12. 20:53:52

A gólon kívül jól játszott nem? Nyilván egy középső védőnél ez elég ahhoz, hogy lerontsa az egész meccses megítélést, de amúgy csak jókat olvastam azon kívül róla - hogy ilyen szereléseket csinált, és igazi fal volt.

De az biztos, hogy nem veszi félvállról: Marlon: "The defeat is my fault. But that's football." Az ilyen benne van tényleg, ifiknél főleg, de ezért is játszik most a B-ben még, hogy ezekből tanuljon. Nagyon biztató eddig szerintem, még ennek ellenére is, remélem a kupában kap majd pár percet már idén is.
ntibi67
Capitá del Barça
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2013.06.16. 12:01:52

2016.11.12. 20:34:26

noname írta:
palesz77 írta:Barcelona have decided to buy Marlon Santos (21) for 6m from Fluminense. Player joined Barca this summer on loan. [md]
"Kissé" jül állunk középhátvéd téren. 1 csúcs Pique, egy nagyon stabil Umtiti, mellé 2 rutinos vén róka, akik ugyan már nincsenek a csúcson, de alapvetően megbízhatóak és Marlon, a feltörekvő tehetség. Ha minden jól megy az is lehet h a következő 10 évben legfeljebb csak 3-4. pozícióra kell vegyünk védőket. Remélem beválik, sajnos a pocsék bentlakásnet miatt nem tudom megnézni hogy játszik, de csak jót hallani róla és az se véletlen h a Barca B ritkán látott formában szárnyal a tabellán.
Sajnos Marlon nem a mai teljesítményével játsza be magát az első csapatba...
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2016.11.12. 18:52:57

palesz77 írta:Barcelona have decided to buy Marlon Santos (21) for 6m from Fluminense. Player joined Barca this summer on loan. [md]
"Kissé" jül állunk középhátvéd téren. 1 csúcs Pique, egy nagyon stabil Umtiti, mellé 2 rutinos vén róka, akik ugyan már nincsenek a csúcson, de alapvetően megbízhatóak és Marlon, a feltörekvő tehetség. Ha minden jól megy az is lehet h a következő 10 évben legfeljebb csak 3-4. pozícióra kell vegyünk védőket. Remélem beválik, sajnos a pocsék bentlakásnet miatt nem tudom megnézni hogy játszik, de csak jót hallani róla és az se véletlen h a Barca B ritkán látott formában szárnyal a tabellán.
A Fifa egy szégyen
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.11.12. 15:12:05

Barcelona have decided to buy Marlon Santos (21) for 6m from Fluminense. Player joined Barca this summer on loan. [md]
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2016.11.12. 14:06:01

Barça B-Badalona este hattól: http://www.youtube.com/watch?v=_yxtGH9u1KQ" target="_blank

Nili és Marlon ismét a keretben, viszont így is vannak hiányzók szép számmal (például Aleñá, aki éppen Grúziában van a spanyol U19-es válogatottal), ráadásul a Badalona a bajnokság egyetlen veretlen csapata idén - szóval nem lesz könnyű menet.

És egy kis érdekesség:
Barcelona B have now 28 points after 13 league games, their best season start in the last 25 years (alongside 2000/01) [l'esp]
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.11.09. 18:22:40

MessiNeymarSuarez írta:Én valahol úgy olvastam, hogy Marlon MELLÉ akarják leigazolni Yerry Minát, nem pedig helyette.
Én is csak így tudom elképzelni, hogy nem akar egyik lehetőségről se lecsúszni a klub, Marlon már zsebben - az 5 millliós opciót hülyék lennénk nem érvényesíteni -, ezért most gyorsan elhoznák még valamilyen úton-módon Minát is. Akár kölcsönbe is mehetne rögtön, vagy akár mindketten is még 1-2 évre, amíg Masch és Mathieu elmennek - egyik se marad olyan sokáig szeirntem már -, aztán utána meg jöhetnek megszorongatni Piquét és Umtitit. Mina amúgy egyáltalán nem biztos, hogy itt köt ki, az opció ellenére se, nagyon kapós védő, és a miénknél jobb ajánlatai is lesznek az biztos - rögtön hely az első csapatban.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2016.11.09. 14:03:13

randomguy írta:Barcelona will decide whether to promote Barca B defender Marlon (21) or sign Palmeiras defender Yerry Mina (22) next season. [SPORT]

na ennek nem tudom mi értelme, ha marlon már itt van és bizonyít, akkor hülyeség lenne elcserélni egy zsákbamacskára.
mondjuk lehet én beszélek hülyeségeket és mina egy rendkivüli tehetség, de én még nem hallottam róla. valaki tud róla valamit?
Én valahol úgy olvastam, hogy Marlon MELLÉ akarják leigazolni Yerry Minát, nem pedig helyette.

Persze tipikus lenne, ha a nagyon jól teljesítő Marlont visszaadnánk egy zsákbamacskáért #-o :lol:
Avatar
randomguy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 580
Csatlakozott: 2016.08.11. 12:22:07
Tartózkodási hely: τᴏᴘ ᴏғ τʜє ωᴏʀʟᴅ

2016.11.09. 13:25:39

Barcelona will decide whether to promote Barca B defender Marlon (21) or sign Palmeiras defender Yerry Mina (22) next season. [SPORT]

na ennek nem tudom mi értelme, ha marlon már itt van és bizonyít, akkor hülyeség lenne elcserélni egy zsákbamacskára.
mondjuk lehet én beszélek hülyeségeket és mina egy rendkivüli tehetség, de én még nem hallottam róla. valaki tud róla valamit?
Xabi Prieto: "I have gone to the Bernabeu just to watch Messi play."
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2016.11.03. 10:16:55

palesz77 írta:...
Elég furcsa egy meccs volt, az biztos, az egyenlítő gólunkig szerintem sokkal jobb volt a Valencia B, élmény volt nézni a játékukat helyenként. Nem gondoltam volna, hogy meglesz a fordítás. :D Aleñá nekem kicsit haloványnak tűnt eleinte, de az mindenképpen elismerésre méltó, hogy a bekapott gól után szinte azonnal magasabb fokozatra kapcsolt és láthatóan próbálta a hátára venni a csapatot. A két 'pre-assziszt' nagyon szép volt, a szóló fantasztikus, igen komplett teljesítményt tett most le az asztalra. A B egyik legjobbja idén. :)

Ferrannak most volt egy-két olyan hibája, ami egyébként nem olyan jellemző rá, de ezzel együtt ő szerintem remek idényt fut egyelőre. Kedvelem Falit is, szenvedélyes játékos és jó "romboló", de szvsz jól érzékelhető a különbség a támadásépítések sebessége között akkor, amikor ő játszik védekező középpályásként és akkor, amikor Ferran. Talán nem véletlen, hogy Ferran idén öt bajnokin kezdett eddig, és a csapat mind az ötöt megnyerte. :mrgreen:

A többiekről valóban nem lehet most sokat elmondani, Palencia védekezésben ismét remekelt, de láttunk tőle már jobb meccset is. Tarín meglepően dekoncentrált volt, alighanem ez volt eddig a leggyengébb teljesítménye idén - szerencsére most ez is belefért.

Romera mesterhármasának mindenesetre örülök, bírom a srácot, még ha a nagycsapatban közelébe nem is fog kerülni valószínűleg. Viszont arra kíváncsi leszek, hogy Gerard López hogyan fogja megoldani azt, hogy Cardona, Mujica és Romera is elegendő játékperchez jusson. Mindhárman el-eljátszogatnak ugyan szélsőként is, de középen a legjobbak, leghatékonyabbak. Nem hétköznapi konkurencia, az biztos. :D (Ahogy az is biztos, hogy előbb nézem bármelyiküket a szélen, mint Abeledót, aki az eddig látottak alapján egyértelműen a csapat legrosszabb nyári igazolása.)

Ami Riqui Puigot illeti, én is nagyon szeretem nézni a játékát, látszik rajta, hogy baromi különleges játékos lehet majd belőle. A magasságágával, fizikai adottságával kapcsolatban ugyan már sok hozzáértő aggodalmát fejezte ki, de az a technika, az a látás a pályán... Lenyűgöző. :D Alig várom már, hogy felkerüljön a Juvenil A-ba, aztán a Barça B-be - ennél nagyobb távlatokban pedig szerintem egyelőre felesleges gondolkodni.
Avatar
hady
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2852
Csatlakozott: 2005.12.06. 12:18:01

2016.11.02. 21:33:46

3:1... Romera mesterhármasával
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.11.02. 21:22:51

Samper írta:LE ajándékba nem ad perceket a B-seknek, csak további sérülés esetén. Pedig nem ártana még ősszel mélyíteni a keretet hármukkal.
Marc Cardona góllal tért vissza hosszú sérüléséből. Válhat belőle Alcaser konkurrense.
Senkire nincs szükségünk a B csapatból.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.11.02. 21:11:57

Barca B vs Valencia B

10 perc múlva kezdés. Ezt a középpályát kíváncsian várom, remélem most nem leszek rossz hatással a kicsikre.. :D

Barcelona B line-up (official): J. Suárez - Palencia Tarín Martínez Moi - Aleñá Ferran Carbonell - Alfaro Cardona Romera

szerk.: Ezt trükkösen így oldom meg, hogy lássa mindenki, érdemes szerintem.. 3-1-re nyertek a kicsik, így vezetik a Bajnokságot, a második helyezett Valenciát verték amúgy. Romera triplázott, majd ki is állíttatta magát. Aki miatt viszont nekem tetszett a meccs, az Alena volt, nagyon felpörgött a második félidőre, pedig alapból is egész jól játszott. 2 gólba volt benn a keze, amolyan Ini módra, gól előtti passzokkal - első, második. Ezek mellett volt egy életerős lövése a rövidbe, egy eszméletlen szólója, amit pont ki tudott szedni a kapus, szép labdatartásai, meg nem egy szép passza - pl1, pl2, pl3. Ma nagyon meggyőző volt..

A többiektől semmi extra, Romera ugye triplázott, de szerintem nem egy nagy eresztés, Tarín nagyon gyenge volt, Palencia se csinált sokat, Carbonell is felejthetőt produkált. Ennek ellenére jó meccs volt, élveztem.

MÁS

GT, Chino, meg aki követi jobban az ifit. Riqui Puigról vélemények? Én most néztem meg egy meccsét, vagyis sajna csak 15 percet tudtam kb nézni, akkor állt be, de engem kilóra megvett. Ini féle játékos, ha esetleg érdekelne valakit, 16 éves, nagyon alacsony, de robbanékony, jól áll a lábán, eszméletlen technikás, és marha jó szeme van. Ha esetleg érdekelne valakit rajtam kívül, de lusta keresgélni, pár jelenet amik engem megfogtak:
Kiugratás, szóló és "gólpassz", Laudrupos gólpassz, ugyanilyen kiugratás, gól, gól, kiugratás, kiugratás, sarok és gólpassz.

Jó nézni a gyereket, jó mozgása van nagyon, a passzok meg.. =D> Jövőre ha felekrül a Juvenil A-ba, tuti megnézem valahogy az IFI BL meccseinket. Akit érdekelne még, idén az Espanyol ellen, a Nastic ellen, és egy 8 perces video 2013-től 2016-ig. Vannak benne szép dolog. :)

Jó hosszú lett, zárásnak egy Xavi Simons gólpassz. Állítom, ha eljárna focizni velünk, simán bealázna mindenkit, kész ez a gyerek. Az a haj meg külön csoda, remélem sose vágatja le. :D
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2016.10.31. 05:35:04

LE ajándékba nem ad perceket a B-seknek, csak további sérülés esetén. Pedig nem ártana még ősszel mélyíteni a keretet hármukkal.
Marc Cardona góllal tért vissza hosszú sérüléséből. Válhat belőle Alcaser konkurrense.
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2038
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2016.10.28. 15:02:43

Mondjuk Ha Samper abszolút nem játszik (nem tudom pontosan mennyit szokott) Akkor jobb lenne visszahívni. Inkább itt játsszon keveset mint máshol semennyit, legalább a csapattal van, velük edz. Vagy adjuk kölcsön máshova a télen.
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.10.28. 12:36:35

Barcelona will already execute their option to sign Marlon (currently on loan) from Fluminense before the end of 2016. [sport]

Helyes.

Nili vs Espanyol

Nili, Marlon and Aleñá are training with the first team today, ahead of the La Liga game against Granada tomorrow

Megmondom őszintén már nem teljesen tudom követni hogy állunk a sérülésekkel, de a védelembe Nili és Marlon jönni fognak szerintem. Alena és Carbonell meg felváltva edzenek a nagyokkal, valaki szintén behívót kap gondolom - ha Arda nem lesz bevethető végül. Játszani is játszhatna mindegyikük akár, ha csak csereként is, nem egy veretes csapat idén ez a Granada.. Samper kíváncsi vagyok játszik-e majd amúgy, van egy tippem.. :roll:
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.10.26. 19:32:45

Palencia vs Espanyol
Carbonell vs Espanyol
Marlon vs Espanyol
Alena vs Espanyol
Ferrán Sarsanedas vs Espanyol

In the new 'Masia 360' project, 16 extra tutors are being taken on to help with the education of the young players. 2 psychologists and 5 teaching assistants who will travel with youth teams whenever they travel away for more than two days at a time. Masia 360 project will also see betterment in taxi services that'll carry young players back & forth and also chefs that cook for team. [fcb]
+
Barca are set to double their investment from 1.25m to 2.95m in La Masia in a bid to bring improvements to their youth ranks. [dailymail]

Messa írta:Nekem azért néha nagyon hiányzik legalább 1 ilyen típusú játékos a keretünkből. Egy igazi futógép, nagyon jó, robosztus felépítéssel, és rendszeresen meg tudja húzni a váratlant, nem ismer elveszett labdát.
Mondjuk ha megnézed sok haszna nem volt, a lövéseiben némi veszély volt, de általában rosszul teszi vissza, nagyon agyatlan játékos ő egy Barcához. Neymar pontatlansága miatt csettintünk sokszor, pedig a bal lábában több a kreativitás, mint Adamában összesen..
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.10.26. 18:35:35

Tello is hasonló volt, csak ő kevésbé volt erős, nem is alkotott maradandót... :)
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3753
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2016.10.26. 18:26:32

palesz77 írta:Adama vs Arsenal. Jó kis meccse volt magához képest, de ahogy nézem még mindig nem komplettebb focista annál, hogy lefut vonalig az erejének és a technikájának hála, és beadja/lő. Pont a PL-be való a srác, szerintem érte jó üzlet volt ez a 10(?) millió.
Nekem azért néha nagyon hiányzik legalább 1 ilyen típusú játékos a keretünkből. Egy igazi futógép, nagyon jó, robosztus felépítéssel, és rendszeresen meg tudja húzni a váratlant, nem ismer elveszett labdát.

Bár való igaz, abszolút PL stílusú játékos, a látottak alapján nagyon passzol oda, ahol most van.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2016.10.26. 17:32:55

Tegnap az Espanol ellen egyik saját nevelésű se tudott sajnos kiugrót nyújtani.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.10.23. 12:17:11

Tegnap nem néztem a B meccsét, nyertek is 2-0-ra Romera duplájával. Rossz ómen vagyok.. :D

Adama vs Arsenal. Jó kis meccse volt magához képest, de ahogy nézem még mindig nem komplettebb focista annál, hogy lefut vonalig az erejének és a technikájának hála, és beadja/lő. Pont a PL-be való a srác, szerintem érte jó üzlet volt ez a 10(?) millió.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.10.22. 14:27:42

Egy kis Alena best of az idei szezonjából. Pár percet remélem kap, ha már feljött, az azt is jelentené, hogy jól állunk.. :D

Ezen a linken meg megtekinthető lesz az esti, 20:30-kor kezdődő B meccs.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.10.21. 21:19:39

Samper írta:Aleñá bajnokin kispados.
Itt a keret :

Ter Stegen, Masip, Rakitic, Sergio, Denis Suárez, Iniesta, Suárez, Messi, Neymar Jr, Rafinha, Mascherano, Paco Alcácer, Digne, Sergi Roberto, André Gomes, Aleix Vidal, Umtiti, Mathieu, Aleñá.

Reméljük, ezzel teljesült a vágyad. :D Szegény Vidal lehet, hogy megint a nézőtérről nézi a meccset. :D

Fontos lenne nyerni, nem lesz könnyű, be kell húzni. Védelemtől kicsit félek mondjuk, de a City ellen sem kaptunk gólt. :mrgreen:
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2016.10.21. 21:14:51

Aleñá bajnokin kispados.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2016.10.17. 07:28:16

Amíg Marc Cardona fel nem gyógyul, marad a gólképtelenség?
Válasz küldése