La Masia - Barça fiatalok

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2017.02.12. 10:51:17

zsoltman írta:Marlon??
Ő középhátvéd.
zsoltman
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 342
Csatlakozott: 2005.08.21. 17:52:56

2017.02.12. 07:51:45

Marlon??
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.02.12. 05:58:46

Tromort77 írta:Szakértőket kérdezném, hogy van a klub kötelékében olyan aki felléphetne csere jobbhátvédnek? Nem igazán vagyok képben az utánpótlással. Akár Palencia-ban, akár Nili-ben vagy másban láttok annyit, hogy megoldjanak egy-két meccset?
Nem vagyok szakértő, de úgy gondolom, hogy ez a kérdés igazán csak élesben válaszolható meg. A B-ben és az edzéseken bizonyos paraméterek kiderülnek, de hogy mindez hogyan érvényesülne a nagycsapatban, az próba nélkül nem dönthető el. Sok múlik az edzői bizalmon is. Minthogy LE nem híve a fiataloknak, nyilván a Club először megpróbál élni a megnyílt igazolási lehetőséggel. Ha viszont ez nem jön össze, akkor tetszik-nem tetszik a szezon folyamán rákényszerül a B keret egyik- másik játékosára. (Ha ne adj isten az MSN-ből megsérülne valaki súlyosan, akkor is hasonló lenne a helyzet.)
Tromort77

2017.02.11. 21:44:48

Szakértőket kérdezném, hogy van a klub kötelékében olyan aki felléphetne csere jobbhátvédnek? Nem igazán vagyok képben az utánpótlással. Akár Palencia-ban, akár Nili-ben vagy másban láttok annyit, hogy megoldjanak egy-két meccset?
Mathieu18
Barça B
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2015.01.10. 20:34:23

2017.02.11. 20:41:30

Samper írta:A tabelláról úgy tűnik, hogy nyert a B csapat.
Igen. 2-1-re, 0-1-ről fordítva. Borja Lopez és Perea góljaival.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.02.11. 20:32:07

A tabelláról úgy tűnik, hogy nyert a B csapat.
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2038
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2017.02.09. 10:13:21

mvik írta:üdv. én a fiatalokkal kapcsolatban azt nem értem az elnökség részéről h miért nem kötnek vmi "kisebb" csapattal együttműködési szerződést és azokat a fiatalokat akik már kinőtték a B csapatot el lehetne küldeni a "testvér" csapatba játszani h fejlődhessenek. én személy szerint egy holland csapatnak örülnék mert ott hasonlít a leginkább a játékstílus a Barcáéra és ott nem félnek fiatalokat bevetni. pl. én örülnék egy Ajax-Barca együttműködésnek, úgyis elég sok szállal kapcsolódott egymáshoz az utóbbi 20-30 évben a két klub.
Ennek én is örülnék, bár az Ajaxnak ez nem éri meg annyira, ők a saját fiataljaikat, akikből szintén van bőven, játszatják, majd adják el jó pénzért. Ők nem fogják kölcsönben nevelgetni a mi fiainkat csak úgy. Inkább egy spanyol középcsapatnak örülnék, és akkor szem előtt is lennének.
Kép
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.02.09. 09:45:41

A jelenlegi B-nek meccsről meccsre változik az összetétele. Így is vezetik a tabellát. Ezek szerint akkor sikeres az edző, ha törik-szakad felhozza őket a másodosztályba? És hogy mi van a kiválasztással, az egyéni fejlődéssel, az ehhez képest alárendelt?
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7445
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.02.07. 10:57:03

Samper írta:A saját utánpótlásból feljövő klasszisok mellett hosszú a sor a nagy ígéretnek kezelt és be nem vált játékosok lajstromán. Így hirtelen Bojan, a két dos Santos, Cuenca, Tello, Fontas, Muniesa, Deulofeu, Bartra stb. De ők legalább megkapták a bizonyítási lehetőséget. Ha ma valóban senki se reménykeltő, akkor újra csak azt kérdezem: mire való az egész utánpótlás nevelés?

Szerintem nem lenne ennyire reménytelen a helyzet, ha kijelölnének egy elnökségi tagot, aki az elnök személyes megbízottja lenne és intézné a felnőtté váló fiatalok útjának egyengetését az A-ba, illetve a játékospiacra. Mint ilyen, rendszeresen tárgyalna az elnök nevében mind a B, mind az A edzőjével.
A fentebbi nevekből igazából csak Bojan, Muniesa és Deulofeu volt, akik tényleg úgy tűntek, hogy az A-keretben is lehet keresnivalójuk. JDS mellett egy időben szorosan ott volt Thiago, aki egyértelműen egy szinttel felette állt, így érthető. A bátyó szerintem nem volt akkora ígéret. Deulofeu-ból, ha nem is klasszis, de lehetett volna szerintem A-csapatos játékos csak mentálisan nem volt kész rá, hasonlóan Muniesahoz, akit ráadásul egy komoly sérülés is visszavetett. Mert a két kh közül benne volt több. A sors fintora, hogy Bartra ragadt fent. Ebből látszik mit ér a türelem és a munka. Cuenca, Tello, Fontas stb. pedig sosem volt olyan szint, hogy felnőtt csapatra esélyesek lehessenek.

Lehet mondani, hogy az eredménykényszer semmit sem jelent, de ez rohadtul nem igaz. Igenis rengeteget számít. Most is, ha Denis vagy Rafinha lehoz egy gyengébb meccset már le van sajnálva, hogy nem ide való. De ha megnézzük a mostani felhozatalt kicsit más a kép. Busquets szinte egy évig szerencsétlenkedett, ráadásul félig-meddig Yaya is miatta dobbantott. Nem tudom elképzelni, hogy ha mondjuk Samper vagy akárki egy ilyen első szezont hozna le és egy közönségkedvenc menne el a helyéről, akkor is ilyen helyeslés menne a saját nevelésekkel kapcsolatban.
Albaról ne is beszéljünk (bár én nem tekintem saját nevelésnek, akinek gyakorlatilag kiadtuk az útját.
Piqué is hasonló utat járt be. A MU-ban szinte semmit nem játszott, tovább is küldték, aztán relatíve idősen jött vissza.
Kérdem én, ha vennénk egy játékost, aki előző klubjában szinte semmit nem játszott, a kölcsöncsapatban sem volt stabil kezdő, milyen fogadtatásban részesülne?

Az pedig, hogy ha valaki türelmes és nem akar már 17-18-19 évesen a nagycsapatba kerülni sokkal nagyobb esélye van, mint aki toporzékol vagy türelmetlenkedik. Lsd. Bartra esete, aki nem voit hatalmas tehetség, Muniesa ilyen tekintetben "verte", de a munkájával, alázatosságával, többet ért el, a Dortmund stabil tagja.
Forca Barca!!!!
mvik
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2009.06.05. 22:43:57

2017.02.06. 16:32:17

üdv. én a fiatalokkal kapcsolatban azt nem értem az elnökség részéről h miért nem kötnek vmi "kisebb" csapattal együttműködési szerződést és azokat a fiatalokat akik már kinőtték a B csapatot el lehetne küldeni a "testvér" csapatba játszani h fejlődhessenek. én személy szerint egy holland csapatnak örülnék mert ott hasonlít a leginkább a játékstílus a Barcáéra és ott nem félnek fiatalokat bevetni. pl. én örülnék egy Ajax-Barca együttműködésnek, úgyis elég sok szállal kapcsolódott egymáshoz az utóbbi 20-30 évben a két klub.
mvik
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.02.06. 15:44:37

A saját utánpótlásból feljövő klasszisok mellett hosszú a sor a nagy ígéretnek kezelt és be nem vált játékosok lajstromán. Így hirtelen Bojan, a két dos Santos, Cuenca, Tello, Fontas, Muniesa, Deulofeu, Bartra stb. De ők legalább megkapták a bizonyítási lehetőséget. Ha ma valóban senki se reménykeltő, akkor újra csak azt kérdezem: mire való az egész utánpótlás nevelés?

Szerintem nem lenne ennyire reménytelen a helyzet, ha kijelölnének egy elnökségi tagot, aki az elnök személyes megbízottja lenne és intézné a felnőtté váló fiatalok útjának egyengetését az A-ba, illetve a játékospiacra. Mint ilyen, rendszeresen tárgyalna az elnök nevében mind a B, mind az A edzőjével.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2017.02.06. 13:16:17

Samper írta:
Chino írta: Ezt a témát szerintem legalább 25x kitárgyaltuk felesleges újra előszedni
Azért kell a témát újra és újra elővenni, mert jelek szerint most is az van, hogy senkit se készítenek fel az A keretre. Akkor meg mi a fenének az egész La Masia és minek igazolni tehetségeket a B-be?!
Azért kell a témát újra és újra elővenni, mert a jelek szerint most is az van, hogy senki se üti meg az A szintjét. Majd ha lesz, akkor olyan szép karrierje lesz, mint pl. Ininek, vagy Xavinak, akár Puyolnak.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.02.06. 12:49:08

Chino írta: Ezt a témát szerintem legalább 25x kitárgyaltuk felesleges újra előszedni
Azért kell a témát újra és újra elővenni, mert jelek szerint most is az van, hogy senkit se készítenek fel az A keretre. Akkor meg mi a fenének az egész La Masia és minek igazolni tehetségeket a B-be?!
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7445
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.02.06. 11:32:05

Gareth Tello írta:
Egyébként úgy érzem, Carbonell indokolatlanul van jegelve mostanában, szerintem jóval több lehetőséget érdemelne ennél. Sok különböző középpályával kísérletezgetett már idén Gerard, de nekem talán az Aleñá-Ferran-Carbonell trió tetszett a legjobban, szívesen látnám ezt a hármast újra a kezdőben.
Ezzel csak egyetérteni tudok. Ferran-nal sokkal kreatívabb a kp-nk, a játékintelligenciája is magas, jól tartja meg a labdát és hátra is sokszor besegít. Alex tényleg eltűnt, de Xemivel is jól működött a kp, igaz ő sokszor kicsit fent ragadt. Ezt a Gumbau, mint kkp viszont nagyon nem kéne eröltetni. Látszik, hogy csak szenved ott, Alex, Xemi meg Kaptoum ellenben koptatja a padot.
Ezért is rejtély, hogy Kaptoum miért esett ki ennyire a pikszisből. A szezon elején még játszott a sérülése óta viszont szinte teljesen jegelve van. Ahogy Gumbaut visszarakta Gerard, a kameruni ment is a lecsóba.
A védőpárosunkkal is kellene valamit kezdeni, mert így, hogy Martinez is sérült nagy a gáz. Vilanova egyértelműen kereten kívüli játékos, Borja Lopezt még a pálya közelébe sem kívánom. Ha Marlon nem lenne menne a szerencsétlenkedés az biztos, nem véletlenül volt sokszor félmegoldás Ferran vagy Gumbau személyében.

Remélem összeszedik magukat egy kicsit Gerard meg nem fog 10 meccsen 11 féle kp-t felrakni. Stabil helye igazán csak Alenanak van, a többiben pedig ilyen ahogy esik úgy puffan szisztémát látok.

Kár, hogy Cucu, most halványabb volt, de ahogy mondod ez az egész csapatra elmondható volt.

Ami kicsit aggasztó, hogy a támadóink, főleg a Cardona-Romera páros elfelejtettek gólt rúgni. Ez nem túl biztató, vissza kéne találniuk a helyes útra, mert bajok lehetnek.

Samper írta:Nem vagyok meggyőződve arról, hogy Sampernek, Munirnak és Grimaldonak ne lenne helye a jelenlegi keretben.
Ezt a témát szerintem legalább 25x kitárgyaltuk felesleges újra előszedni
Forca Barca!!!!
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.02.06. 11:12:21

Nem vagyok meggyőződve arról, hogy Sampernek, Munirnak és Grimaldonak ne lenne helye a jelenlegi keretben.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2017.02.06. 10:37:23

Chino írta:Ha már ennyire teljesült a vágyam látta valaki a kicsik meccsét, mert én sajnos nem tudtam nézni (a végereedmény tudatában lehet, hogy jobb is) Hogyan mozgott Cucu, milyen teljesítményt nyújtott?

Ahogy a felállásból láttam Gerard megint nem bírt magával. Xemi megint kint szélen, ahol általában értelmes megmozdulása sincs, Perea meg mozizik a padon így Gumbau meg megint előrébb egy sorral. Bár lassan már ez a megszokott. Nem akarom bántani szegényt, de szezon elején kezdtem örülni, hogy belátták ott is, hogy jobb ha jegelik, de megint ott vagyunk ahol a part szakad. Szerintem csak azért tartják mert hátha elsül az a bal láb.
Jobb is, hogy nem láttad, nagyon rosszul játszott a csapat, a meccs pedig kifejezetten élvezhetetlen volt... :D Vagdalkozás, egy-két durvább szabálytalanság, vakvilágba előrevágott labdák szép számmal. Az első nagyjából 60 percben kis túlzással nem tudtuk 15-20 másodpercnél tovább magunknál tartani a labdát. :lol: Gerard megint ráment a biztonsági középpályára ezzel a Xemi-Fali-Ferran sorral (Aleñá a szélen játszott most), de ezúttal ez nem jött be. Normálisan felépített támadás alig-alig volt (ez van, amikor Fali a vkp, és nem Ferran), a középpályát nem tudtuk uralni, még úgy sem, hogy Aleñá néha-néha visszalépett egy sorral. Aztán az utolsó 20 percre kicsit összekapták magukat a fiúk, de ez már kevés volt.

Cucu nem játszott most olyan jól, mint az előző két alkalommal idén, amikor fel lett hívva a B-hez, de azért így is korrektnek volt nevezhető a teljesítménye. Sokat dolgozott, védekezésben stabil volt (néhány kisebb hibától eltekintve), és elöl is próbált valamit hozzátenni a dolgokhoz. Más kérdés, hogy Alfaro időről időre középre húzódott, a középpályáról pedig alig-alig kapott támogatást, így néha kissé magára maradt és elveszítette a labdát. Mindenesetre annak örülök, hogy Gerard láthatóan bízik benne, jó lenne, ha még párszor lehetőséget kapna idén a B-ben. Aztán a következő szezonban remélhetőleg alapemberré is válik majd a csapatban.

Egyébként úgy érzem, Carbonell indokolatlanul van jegelve mostanában, szerintem jóval több lehetőséget érdemelne ennél. Sok különböző középpályával kísérletezgetett már idén Gerard, de nekem talán az Aleñá-Ferran-Carbonell trió tetszett a legjobban, szívesen látnám ezt a hármast újra a kezdőben.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2017.02.05. 21:54:38

Samper írta:Számomra LE "ifjuságpolitikája" megfejthetetlen rejtély, Szinte mindenki többször megfordult nála edzésen a 21/2 év alatt, de mára senki nem ragadt meg a keretében. Nem kéne egyértelműen szelektálni, de aki fennakad a szűrőn, annak a pályáját felelősséggel menedzselni?
Mi köze van LE-nek ahhoz, hogy egy süllyesztőbeni játékossal mi lesz a későbbiekben? Megmondom, nem érdekli, ahogy engem sem, mivel a csapatot nézi, és épp letojja, hogy mi történik egy 21 éves tejfelesszájúval, ha nem volt elég jó a csapathoz :D
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.02.05. 21:28:22

Számomra LE "ifjuságpolitikája" megfejthetetlen rejtély, Szinte mindenki többször megfordult nála edzésen a 21/2 év alatt, de mára senki nem ragadt meg a keretében. Nem kéne egyértelműen szelektálni, de aki fennakad a szűrőn, annak a pályáját felelősséggel menedzselni?
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7445
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.02.05. 21:11:31

palesz77 írta:
Chino írta:...
Csak kérned kellett, megint bekerült Cucu a keretbe. :D

Ha már ennyire teljesült a vágyam látta valaki a kicsik meccsét, mert én sajnos nem tudtam nézni (a végereedmény tudatában lehet, hogy jobb is) Hogyan mozgott Cucu, milyen teljesítményt nyújtott?

Ahogy a felállásból láttam Gerard megint nem bírt magával. Xemi megint kint szélen, ahol általában értelmes megmozdulása sincs, Perea meg mozizik a padon így Gumbau meg megint előrébb egy sorral. Bár lassan már ez a megszokott. Nem akarom bántani szegényt, de szezon elején kezdtem örülni, hogy belátták ott is, hogy jobb ha jegelik, de megint ott vagyunk ahol a part szakad. Szerintem csak azért tartják mert hátha elsül az a bal láb.
Forca Barca!!!!
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.02.04. 20:38:42

Chino írta:...
Csak kérned kellett, megint bekerült Cucu a keretbe. :D
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7445
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.02.04. 18:58:50

Samper írta:További újoncai is vannak a B csapatnak különféle időtartamra - egy részük csak kölcsön. Viszont Marlon opciójának lehívására a hírek ellenére nem került sor. Nem lenne gond a túl nagy keret, ha biztosra vehetnénk, hogy komoly tesztelés folyik az A részére és az arra érdemesek előtt valóban nyitva a kapu.

Marlonra pedig nagy szükség van, mert így hogy Tarín kiesett borzasztó gyenge a belső védelmünk. Amikor Borja Lopezt vagy Gumbaut kell nézni az felér egy horrorral.
Aminek örülnék, ha Cucurella huzamosabb időre feljönne a B-csapatba. Delgado enyhén sem pozitívum a csapatban Cucu pedig mindig iszonyatosan jó volt. Mondjuk van egy olyan érzésem, hogy majd csak jövőre fogjuk látni, de én bízok Gerardban.
Forca Barca!!!!
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.01.31. 18:58:25

További újoncai is vannak a B csapatnak különféle időtartamra - egy részük csak kölcsön. Viszont Marlon opciójának lehívására a hírek ellenére nem került sor. Nem lenne gond a túl nagy keret, ha biztosra vehetnénk, hogy komoly tesztelés folyik az A részére és az arra érdemesek előtt valóban nyitva a kapu.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2017.01.31. 15:29:18

Bueno érkezése már hivatalos is. Ő jelenleg a dél-amerikai U20-as bajnokságon szerepel az uruguayi válogatottal. Ez a torna február közepéig tart, Bueno ekkor csatlakozik majd a Barça B-hez. 2019-ig szóló szerződést kötött a klubbal, mely tartalmaz újabb három évre szóló opciót is. A vételárról nincsen hivatalos tájékoztatás, de az uruguayi és a spanyol sajtó is hasonló dolgokról ír: 1 millió euró fixen, és további 5 millió, amennyiben Bueno bemutatkozik a La Ligában, lejátssza tizedik hivatalos meccsét a nagycsapatban, illetve behívót kap az uruguayi felnőtt válogatottba.

Jó dolgokat lehet olvasni a srácról, kíváncsi leszek. Itt egy videó róla: https://www.youtube.com/watch?v=S6EpHy7mEEY" target="_blank

Egy fokkal váratlanabb igazolás a 20 éves nigériai szélső, Ezekiel Bassey, aki az Enyimba FC-től érkezik. :D
Bassey joins Barcelona B on loan until the end of the season, with an option to sign for two years.

Róla nem tudok sokat, de szerintem nem is fog túl sokat játszani, elvégre Alfaro és Perea korrekt formában van mostanában, és valószínűleg Cardona is fog majd szerepelni a szélen, miután felépült a sérüléséből.

Egyébként ő (mármint Bassey) az új Song, úgy tűnik: https://twitter.com/Joel_Cockburn/statu ... 3195283456" target="_blank :lol:
Tromort77

2017.01.31. 00:54:01

Barcelona signs Uruguayan defender Santiago Bueno (Mundo)

18 éves Uruguay középsőhátvéd
https://www.youtube.com/watch?v=S6EpHy7mEEY
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.01.30. 23:30:56

https://twitter.com/navidjaaan/status/8 ... 0377970688

Riqui Puig hetvegi meccsebol gyongyszemek - van jopar azokon kivul amit en is linkeltem. Jo nezni a kolykot, csak kicsit meg noni kene.. Minden masban jeles.
Válasz küldése