La Masia - Barça fiatalok

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.07.16. 00:17:20

ha muniesa elkerül az ajaxoz, nagyon csalodott leszek. kolcsonbol 1 jatekos se jott vissza, az o jateka meg nagyon tetszett eddig, ugyhogy remelem ez a hollandiai sztori csak kamu
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2012.07.15. 22:15:46

Na, Gerard. Borzalmasan nagyképűen játszott, a 9 mezőnyjátékos a spanyoloknál végig futott, küzdött, ütközött, VÉDEKEZETT, amíg ő csípőre tett kézzel sétálgatott a pálya szélén. Abszolút nem támadott le, a tőle 3 méterre lévő görögöt sem, legszívesebben addig ütöttem volna, amíg nem indul el. Sok labdát vesztett, amikre szintén nem rajtolt rá utána, szóval elképesztő gusztustalan "focit" mutatott be. De itt a végén...annyira Messis volt, amit csinált...keresztbe vezette, az emberek mögötte, majd okosan egy szép ütemPASSZt adott a társának, amiből a győztes gól lett. Hatalmas kettősség...kb első értelmes passza volt a meccsen, de ez tényleg gyönyörű volt. Tőle szokatlan. Viszont a sétálgatás, nemvédekezés miatt meg szimpla emberhátrány...én nem ezt várnám egy 18 éves sráctól egy ifi EB-döntőben. De ezt a villanást sem...borzasztó tehetség ( ösztönösen ) de legalább ugyanennyire kritizálható a hozzáállása ( nem véletlen, hogy őt cserélték le, amikor védekezni kell... ), és ez miatt Dos Santos sorsára juthat nagyon hamar. Vagy Messiére, ha valahogy el tudja ezt hagyni...
sura
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2011.02.06. 08:19:05

2012.07.15. 07:46:06

Lombán, az 1 milliót érő, javakorabeli játékos aligha igazol 2 évre a B-be. Nyilván a B-ben meg kell tanulnia a Barva - stílust. Ha beválik, megy az A-ba, ha nem, megy tovább máshová - tanulva sok mindent-

[color=red]Légyszíves használd a szerkeszt gombot az egy soros hozzászólásaidra (a több sorosokra is,bár ez ritka :) ),mintsem a dupla post-ok. Köszi! m.[/color]
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2012.07.14. 10:49:07

Gareth Tello írta:Az ő helyére igazolták David Lombánt a Xerezből. Ő egy 25 éves középhátvéd. :)
És állítólag nagyon jó játékos, labdabiztos és arra a posztra, ami kell Eusébiónak, nagyon is jó jelölt. Kíváncsian várom a folytatást tőle.

És természetesen Grimaldóra is kíváncsi vagyok, elég tehetséges balhátvéd, lehet Adriano és Abidal távozása után nem kell újabb játékost venni, hanem felhozni Grimaldót!
Kép
Kép
Kép
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2012.07.13. 21:24:27

Erxy írta:A Barca B edzője, Eusebio, egy nemrég tett nyilatkozatában elmondta hogy Tello nem is fog szerződést kapni, de többet fog a nagycsapatnál edzeni, mint náluk. :) Csak azok kezdik meg a felkészülést a nagycsapatnál, akik szerződést fognak kapni!
szerk: most esik le, hogy Tello tagja az olimpiai spanyol keretnek is.. (akik most játszanak egy felkészülési meccset, Montoya kezdő)
És égnek 0-1-re, Szenegál ellen... :oops:

Átigazolási hírek:
Oriol Rosell elhagyja a Barça B-t, még nem lehet tudni, hova megy.

Az ő helyére igazolták David Lombánt a Xerezből. Ő egy 25 éves középhátvéd. :)
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2012.07.13. 21:04:55

A Barca B edzője, Eusebio, egy nemrég tett nyilatkozatában elmondta hogy Tello nem is fog szerződést kapni, de többet fog a nagycsapatnál edzeni, mint náluk. :) Csak azok kezdik meg a felkészülést a nagycsapatnál, akik szerződést fognak kapni!
szerk: most esik le, hogy Tello tagja az olimpiai spanyol keretnek is.. (akik most játszanak egy felkészülési meccset, Montoya kezdő)
Kép
sura
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2011.02.06. 08:19:05

2012.07.13. 20:57:18

A híreket is olvasom. Tello nem kezdi meg holnap a csapattal a felkészülést és nem is indokolják. Nem kötöttek vele szerződést sem. Fogadnék rá, hogy ő lesz az a Barca játékos, aki elsőként újra Guardiola keze alá kerül.
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2012.07.13. 19:55:36

sjd írta:Deulofeu: az a baj, hogy inkább az jellemző, hogy a nagy tehetségnek kikiáltott emberek nem válnak be, azzal szemben, hogy no name arcokból lesznek világsztárok. És ez alapján, ha egy tehetségnek komoly hiányosságai vannak, az később még jobban visszaüthet. A cselezése lehet, hogy kevés lesz majd az első osztályban, lehet, hogy nem. De ha már most nem megfelelő szintű a passzjátéka, akkor később sem lesz az.
Nem egy olyan játékos volt, aki U19 meg Barca B szinten még jobb is volna nála, és mégsem lett belőle semmi. Éppen Bojan példázza azt is, hogy még ennél magasabbról is le lehet csúszni.:
18 éves az ember. Szerintem még mindenben tud fejlődni, többek között a passzjátékban is. A cselezés és talán a gyorsaság az erényei. Ezekben pro, a többiben pedig még tud alakulni. Fiatal még, meg kell adni neki a lehetőséget. Idén a cél, hogy tartós helyet harcoljon ki magának a B csapatban, aztán ha jól teljesít ott, akkor Tito szeme rajta lesz és majd ha tényleg megérdemli, akkor a felnőttek között is majd játszhat!
Kép
Kép
Kép
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.07.13. 19:14:36

Erxy írta:Muniesa állítólag közel áll ahhoz, hogy az Ajaxhoz szerződjön.
Ez szvsz azért hápog, mert már kb. márciusban el lett döntve, hogy felkerül a nagycsapathoz, pont azért mert nincs elég ember a posztján. Sztem Alba érkezése ezen nem változtatott, az nyilvánvaló volt, hogy egy balhátvéd érkezni fog, esetleg Adriano maradása miatt nem lesz számára hely. De különösebben nem értem, hogy miért lett ennyire beharangozva a felhozatala, ha végül mégse lesz számára hely.

Deulofeu: az a baj, hogy inkább az jellemző, hogy a nagy tehetségnek kikiáltott emberek nem válnak be, azzal szemben, hogy no name arcokból lesznek világsztárok. És ez alapján, ha egy tehetségnek komoly hiányosságai vannak, az később még jobban visszaüthet. A cselezése lehet, hogy kevés lesz majd az első osztályban, lehet, hogy nem. De ha már most nem megfelelő szintű a passzjátéka, akkor később sem lesz az.
Nem egy olyan játékos volt, aki U19 meg Barca B szinten még jobb is volna nála, és mégsem lett belőle semmi. Éppen Bojan példázza azt is, hogy még ennél magasabbról is le lehet csúszni.
sura írta:Tello Vilanovanál nem ember. El fog menni.
Te néha olvasod is a fórumot, vagy csak random beírsz ilyen kinyilatkoztatásokat? :roll:
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2012.07.13. 18:44:39

Van benne valami amit Sanama mond, de ha hozunk kegy rutinosabb középső védőt, ami ugye terv, akkor Muniesát nyugodtan ellehetne engedni az Ajaxhoz, vagy kölcsönbe, vagy eladni opcióval. Ajaxnál jó helyen lenne szvsz.
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2012.07.13. 18:40:50

Sanama írta:Nem értem ezt az egészet. Védő hiány van erre az egyik legnagyobb tehetségnek tartott védőnket elzavarjuk?!
Túl nagy hiány azért nincs, Puyol, Piqué, Mascherano, Fontás, Bartra, Muniesa itt van jelenleg. Ebből az utolsó három ember majdnem 0 tapasztalattal rendelkezik felnőtt szinten. Logikus, hogy akarnak egy rutinosabb kiegészítő embert is, akkor meg felesleges ennyi fiatal. Felhozni meg gondolom a szerződésükben foglalt záradék miatt hozták fel őket, meg már korban is ott vannak 20-21 körül.

Nekem amúgy tetszik ez az opció, Cruyff ajánlja, Overmars a sportigazgató, ráadásul az Ajax és a holland bajnokság jó lépcsőfok lehetne Muniesának. Fontás-szal nem tudom mi van, de Pep nem bízott benne, talán el lehetne engedni (bár az előszezonban lehetne erőltetni, hátha). Bartraval van négy ember, bár mindegyikben van valami kifogásolnivaló, de talán elég lenne a szezonra.
sura
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2011.02.06. 08:19:05

2012.07.13. 18:19:39

Tello Vilanovanál nem ember. El fog menni.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.07.13. 14:36:36

Ha más csapatról lenne szó és nem a Barcáról akkor azt mondanám, hogy egyértelműen a legjobb megoldás számára és a csapat számára is, de mi ebből folyamatosan rosszul jövünk ki. Simán maradhatna még a B-ben, a másodosztályban sincsenek kutyaütő csapatok.
Ha elmegy kölcsönbe vagy opcióval sosem látjuk viszont, csak elkallódik. Sajnos ez a tendencia nálunk. Több esélye van felkerülni a nagyokhoz, ha itt marad, velük edz és alkalomadtán a kupában vagy gyengébb ellenfél ellen játszik. Vagy megkapta már a profi szerződését? Ez viszont a legnagyobb baromság amit elkövethetünk. Csak a padot (de inkább a lelátót) fogja koptatni, a B-ben meg nem játszhat.
Forca Barca!!!!
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.07.13. 14:28:42

Erxy írta:Muniesa állítólag közel áll ahhoz, hogy az Ajaxhoz szerződjön. Cruyff javasolta Overmarsnak hogy szerződtesse. Vertonghen pótlására menne az Ajaxhoz, már csak abban kell megegyezniük a feleknek, hogy kölcsönszerződés legyen a dologból, vagy visszavásárlási opció.

Szerintem jól járnánk azzal, ha Hollandiába menne. Valószínűleg bőven megkapná a játékperceit, jó helye lenne ott. A két csapat stílusa sem nagyon tér el egymástól. Ha Vilanova nem tudja biztosítani számára a szükséges játékperceket, ezzel járna a legjobban.
Nem értem ezt az egészet. Védő hiány van erre az egyik legnagyobb tehetségnek tartott védőnket elzavarjuk?!
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2012.07.13. 14:00:29

Muniesa állítólag közel áll ahhoz, hogy az Ajaxhoz szerződjön. Cruyff javasolta Overmarsnak hogy szerződtesse. Vertonghen pótlására menne az Ajaxhoz, már csak abban kell megegyezniük a feleknek, hogy kölcsönszerződés legyen a dologból, vagy visszavásárlási opció.

Szerintem jól járnánk azzal, ha Hollandiába menne. Valószínűleg bőven megkapná a játékperceit, jó helye lenne ott. A két csapat stílusa sem nagyon tér el egymástól. Ha Vilanova nem tudja biztosítani számára a szükséges játékperceket, ezzel járna a legjobban.
Kép
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.07.13. 12:23:23

blupatrik írta:Ő nem Messi , vagy Iniesta lesz hanem Deulofeu ! Nevessetek csak meg hogy elfogult vagyok stb. , meg aki azzal jön hogy csak 9 gólt lőtt a szezonban , 18 évesen , egy b csapatban a felnőtt profik között szélső létére... Majd 2 év múlva meg elájultok tőle a VB-n :twisted:
mi csak pozitívan csalódhatunk,de ilyen hozzászólások alapján számodra 99% a negatív csalódás. egyelőre a világon semmit nem tett le az asztalra,amitől el kéne ájulni és mivel ez tény,maradjunk is ennél. a lehetőség ott van benne is,ahogy az egész "b" csapatban is ott van/volt,elvégre nem véletlenül kerültek oda. viszont a lehetőséget a focisták igen kis százaléka váltja be a tőlük elvárt szinten
minél többet vársz tőle,annál kisebb lesz az örömöd,ha kapsz valamit
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2012.07.13. 12:15:55

Nem az a bajom vele, hogy nem passzol. Hanem a passzai minősége ha esetleg passzol is.. Nincs sok fantázia bennük. Messire is rá lehet fogni hogy önző, ő is sokszor cselez passz helyett, de olyan ütempasszokat ad, hogy Xavi is megirigyli sokszor. Persze régebben nem osztott ilyen zsugákat, de a passzjátékára akkor se lehetett panasz. Tudom hogy Messi csak egy van, de pl Cuenca is érezte szinte rögtön a játék ritmusát, és képes volt nagy zsugákat osztani - nem csak a beadásokra gondolok.. Deulofeunál ezt nem érzem, de ne legyen igazam. Remélem fejlődni fog, és képes lesz kombinatív összjátékokra is, nem csak a mostani szintjére.
blupatrik
Jugador del Barça
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2009.10.30. 18:08:01

2012.07.13. 12:03:04

Ő nem Messi , vagy Iniesta lesz hanem Deulofeu ! Nevessetek csak meg hogy elfogult vagyok stb. , meg aki azzal jön hogy csak 9 gólt lőtt a szezonban , 18 évesen , egy b csapatban a felnőtt profik között szélső létére... Majd 2 év múlva meg elájultok tőle a VB-n :twisted:
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2012.07.13. 11:47:00

Igazából nem tudom, hogy mit vártok egy 18 éves sráctól a spanyol másodosztályban, ahová két utánpótláscsapatnak sikerült bekerülnie (majd a Castillával lesz három jövőre). 9 gól igen, _szélső_ létére. Viszont ennél többet senki nem tudott összehozni. Fejlődik, ez a lényeg.

Egyáltalán nem szimpatikus gyerek, és szerintem is közelebb áll az új G2S-hoz, mint az új Thiago-hoz, de szerintem páran iszonyat a ló túloldalán vagytok. Korosztálya egyik legjobbja, mi mégis azt keressük miért nem passzol, ha passzolna mennyivel nyerne a csapata.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2012.07.13. 11:41:02

Deulofeuban én sem átok amúgy annyit mint a legtöbben itt. És a már említett passzolás miatt. Amikor játszott a nagy csapatban - azt se tudom már milyen meccs volt az -, akkor ha passzolt is, rendre elég gyenge megoldást választott.. Nekem Gai jutott róla eszembe rögtön - ő is megváltóként lett beharangozva, és láthatjuk mi lett belőle (amúgy most a Racinghoz igazolt, sok sikert neki!) -, a B szintjéhez képest rendkívül jól cselez, de a passzjátékban már nem tud olyan kiemelkedőt nyújtani. Kb egy Tello szintre képes ilyen téren szerintem, csak nála jobban cselez.. Ha fejlődik, akkor lehet keresnivalója az első csapatnál, sőt akár a kezdőben is majd - tehetsége van bőven. De ha megakad ilyen szinten - passzok terén - akkor nem jósolok neki itt nagy jövőt. Pedro és Cuenca is hasznosabb bőven mint Tello - pedig ő talán többször veri meg a védőjét 1v1-ben mint az említett kettő -, mert több a játékintelligenciájuk..
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2012.07.13. 11:06:04

barca99 írta:Két észrevétel: Deulofeu 9 góllal házi gólkirály lett a másodosztályban, nem hiszem, hogy ez ne lenne fejlődés.
42 forduló alatt 9 gól? Ezt Vanczák is megcsinálta a Sion-ban. Persze biztos jóval kevesebbet játszott 42-nél, de az a 9 gól kevés 1 csatárnál.
Tényleg jól játszik nem vitatom, de ha a tegnapi meccsen is passzol amikor kell, 4-5 góllal nyertek volna a spanyolok és nem 11-ekkel.
Avatar
Facsy
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2010.11.30. 21:53:16
Tartózkodási hely: Tószeg

2012.07.13. 10:56:05

Tocy írta:
Varga írta:
Gareth Tello írta:Döntő július 15-én (vasárnap)
Spanyolország - Görögország. :)
Deulofeu pedig tényleg egy borzalmas játékos, megint csak két gólt rúgott, ahelyett, hogy passzolt volna ötvenet a meccsen. A tornán egyébként két gólpassznál jár, de természetesen passzolni nem akar és nem is tud. Így van ez rendjén. Remélem, még a szezon előtt kivágják a Barçából.
Ez csak félrebeszélés.. Az érdemeit senki nem vitatja, de olyan alapvető hiányosságai vannak, amik nélkül nem hogy a Barcához még a profi labdarúgáshoz is kevés. Szerintem van jövője a csapatnál, mert hatalmas tehetség, de ehhez 1-2 dologban még nagyon kevés. Pep nem véletlenül nyilatkozta le a bemutatkozása után, hogy még sokat kell fejlődnie. Nagy arccal bejött a pályára ott is elkezdett cselezgetni és miután elvesztette rendszerint megállt.. Messi ha kell a passzt választja, ha kell akkor meg a lövést. Deulofeu 0 alázatot mutatott az első meccsén az első csapatban.. Ha nem lesz képes kivárni a sorát az első csapatban, és végigjárni a ranglétrát a felnőttek között is, akkor kapunk egy új Giovani dos Santost.
Pontosan, minden gondolattal egyetértek. Nem érdekel a 9 gólja ( ami amúgy olyan jó?... ), se a cselei, a labdavesztések, passznélküliség és az arc miatt egyelőre nem nagyon fog az első csapat közelébe kerülni szerintem.
18 éves, belett itt jelentve h ő az új Messi ,nem kell meglepődni rajta hogy kicsit elvan szállva,meg önzőzik (köszönhetően a sajtónak),ne várjátok el mindenkitől hogy Iniesta felfogása legyen :) fog ő még kupálódni szerintem,adnék még neki időt,mivel tehetséges nagyon is,a feje lágya meg majd benő, vagy megmondják neki hogy szálljon vissza a földre.
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2012.07.13. 10:44:36

Varga írta:
Gareth Tello írta:Döntő július 15-én (vasárnap)
Spanyolország - Görögország. :)
Deulofeu pedig tényleg egy borzalmas játékos, megint csak két gólt rúgott, ahelyett, hogy passzolt volna ötvenet a meccsen. A tornán egyébként két gólpassznál jár, de természetesen passzolni nem akar és nem is tud. Így van ez rendjén. Remélem, még a szezon előtt kivágják a Barçából.
Ez csak félrebeszélés.. Az érdemeit senki nem vitatja, de olyan alapvető hiányosságai vannak, amik nélkül nem hogy a Barcához még a profi labdarúgáshoz is kevés. Szerintem van jövője a csapatnál, mert hatalmas tehetség, de ehhez 1-2 dologban még nagyon kevés. Pep nem véletlenül nyilatkozta le a bemutatkozása után, hogy még sokat kell fejlődnie. Nagy arccal bejött a pályára ott is elkezdett cselezgetni és miután elvesztette rendszerint megállt.. Messi ha kell a passzt választja, ha kell akkor meg a lövést. Deulofeu 0 alázatot mutatott az első meccsén az első csapatban.. Ha nem lesz képes kivárni a sorát az első csapatban, és végigjárni a ranglétrát a felnőttek között is, akkor kapunk egy új Giovani dos Santost.
Pontosan, minden gondolattal egyetértek. Nem érdekel a 9 gólja ( ami amúgy olyan jó?... ), se a cselei, a labdavesztések, passznélküliség és az arc miatt egyelőre nem nagyon fog az első csapat közelébe kerülni szerintem.
Avatar
Varga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 866
Csatlakozott: 2007.07.28. 09:24:35

2012.07.13. 10:42:08

Gareth Tello írta:Döntő július 15-én (vasárnap)
Spanyolország - Görögország. :)
Deulofeu pedig tényleg egy borzalmas játékos, megint csak két gólt rúgott, ahelyett, hogy passzolt volna ötvenet a meccsen. A tornán egyébként két gólpassznál jár, de természetesen passzolni nem akar és nem is tud. Így van ez rendjén. Remélem, még a szezon előtt kivágják a Barçából.
Ez csak félrebeszélés.. Az érdemeit senki nem vitatja, de olyan alapvető hiányosságai vannak, amik nélkül nem hogy a Barcához még a profi labdarúgáshoz is kevés. Szerintem van jövője a csapatnál, mert hatalmas tehetség, de ehhez 1-2 dologban még nagyon kevés. Pep nem véletlenül nyilatkozta le a bemutatkozása után, hogy még sokat kell fejlődnie. Nagy arccal bejött a pályára ott is elkezdett cselezgetni és miután elvesztette rendszerint megállt.. Messi ha kell a passzt választja, ha kell akkor meg a lövést. Deulofeu 0 alázatot mutatott az első meccsén az első csapatban.. Ha nem lesz képes kivárni a sorát az első csapatban, és végigjárni a ranglétrát a felnőttek között is, akkor kapunk egy új Giovani dos Santost.
Kép
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2012.07.13. 10:39:28

Két észrevétel: Deulofeu 9 góllal házi gólkirály lett a másodosztályban, nem hiszem, hogy ez ne lenne fejlődés.

Bojanra 17 évesen túl nagy teher került, aztán meg világklasszisokkal kellett megküzdenie a helyéért. Már tegnap is felmerült Patonál, és akkor sem értettem miért írunk le olyan fiatalokat, akiknek a karrierje döntő része még csak most következik.
Válasz küldése