La Masia - Barça fiatalok

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2013.07.10. 09:55:20

A sport.es szerint megszületett a megállapodás így a korábban emlegetett U20-as Spanyol válogatott kapus Adrian Ortulá (Villareal) a következő szezontól a B csapat játékosa lesz. Már csak a hivatalos megerősítés kell.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára salas9 2013.07.10. 10:09:55-kor.
Kép
Avatar
Primitive
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1669
Csatlakozott: 2007.06.25. 10:48:23
Tartózkodási hely: Budapest

2013.07.09. 16:47:57

Azért örülhetünk, hogy ezért a Lomban gyerekért pénzt láttunk! :lol: :lol: Láttam én is pár meccsét, de nem igazán, sőt, igazán nem győzött meg.

Még egy kihagyott tizijére is emlékszem. :oops:
"Non scholae sed vitae discimus"
"Primum nil nocere"
"Lege artis medicinae"
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2013.07.09. 15:50:21

Elkészült a másodosztálynak a sorsolása is. A kicsik augusztus 16-17-én Mirandes otthonában kezdik meg a szezont. Az első "mini klasszikus" szeptember 14-15-én lesz Barcelonában, míg a visszavágót február 15-16-án rendezik Madridban.
Kép
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2013.07.09. 11:23:34

Lombán saját magát vásárolta ki a szerződéséből. Meg amúgy is, ahányszor láttam őt játszani a B-ben, nem éppen a jó képességeit fitogtatta, vezére a fiatal védelemnek meg pláne nem tudott lenni. Tán jobb is, hogy megy.
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2013.07.09. 06:14:58

Lol, én is megtudtam volna venni :mrgreen: Na jó nem. De ismerek valakit, akinek a volt szobatársának az unokahúgának a vőlegénye, és az ő exmunkatársa meg tudta volna venni.

Ismét egy ragyogó üzlet. Rosell, kell az ötös Golfra? :lol:
"And my heart will leave you never."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.07.08. 23:20:04

akkor csak siekrul őt is eladni a (taksált) árának huszadáért :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2013.07.08. 23:14:25

David Lombán 50.000 euró értékben távozott a B csapattól, és az első osztályba feljutott Elche csapatához igazolt! Sok sikert neki :!:
Kép
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.07.08. 15:21:54

Barcaforever írta:http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... W4Lo#at=91

Deulofeu annyira bolond! :twisted: Nem gyengén rúgja a szabikat. :lol:
viszont most jövök neki egy kis leszabással, mert amit az első meccsen kívül az u20-ason művelt, az nem tetszett.

oké, hogy az egész csapat úgy ment fel a pályára, hogy mi vagyunk a spanyolok, azt' lehozzuk simába', meg amúgy is csak egy u20-as torna.
de sokkal jobban oda kellett volna tennie magát neki is.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.07.08. 14:38:28

A Barça B egyik nyári célpontja Tiago Casasola, a Boca Juniors 17 éves, 189 centiméter magas középhátvédje, akivel a Sport a napokban készített egy interjút:
KATT
http://www.youtube.com/watch?v=OjvGju4qe48

Jöjjön csak. 8) :D
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2013.07.05. 09:00:12

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... W4Lo#at=91

Deulofeu annyira bolond! :twisted: Nem gyengén rúgja a szabikat. :lol:
Kép
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2013.07.04. 21:48:12

Barcaman1993 írta:Piqué másfél éve elfelejtett védekezni. Mascherano egy egész jó szintet lehozott, de az elmúlt szezonban nagyon gyenge volt és állandóan sérült. Puyol 2 meccset nem hozott le sérülés nélkül (kis túlzással). Hol lenne Botíanak helye a kezdőben? Majd te eldöntöd. :wink:

És úgy állítasz véleményt egy játékosról, akit megítélésem szerint életedben nem láttál játszani... Azt meg megsúgom, hogy azóta mióta elment 1 olyan ígéretes gyerekünk nem volt az akadémián (szubjektív megítélésem szerint). De hát az kiváló indok, hogy a statisztikái nem olyanok, mint másnak... Végülis ha jól emlékszem mi csak 13-szor kaptunk gólt zsinórban, vagy a Realt 6 meccsen 1x tudtuk megverni (megjegyzem ilyen gyenge Realt utoljára a 2008-09-es szezonban láttam), de a Bayern elleni védelmünk is fenomenális volt. Hányszor kaptunk fejes gólt? Fotelszakértő vagyok, de ha már ennyire lovagolsz a statokon, akkor ezt is figyelembe vehetnéd, hogy a védelmünk minden, csak nem jó.
Most már nem vagyok benne teljesen biztos, hogy ezt komolyan csinálod.

Elfelejtett védekezni?! Az Eb-re meg megtanult, vagy mi? Igen, több gyengébb meccse van, az idei kiszolgáltatottság sem segített neki, de nehogy már Botía-val egy lapon emlegessük.

A statisztikákat meg nem tudom neked jobban a szádba rágni. A saját edzőjénél van KÉT KÖZÉPHÁTVÉD, akikben egyrészt jobban bízik, mert többet játszatja őket, másrészt minden releváns, védekezéssel kapcsolatos statisztikában gyengébb náluk. Ja, kevesebb meccsel több sárga. És erre csak legyintesz, mert érdemben nem tudsz reagálni? Ezek nem úgy készülnek, hogy látnak évente öt Sevilla meccset, és abból megmondják, ki a jó játékos, hanem a játékosok minden másodperce ki van elemezve.

Kép
B. Tamás
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.02.25. 21:20:32
Kapcsolat:

2013.07.04. 18:05:08

Sanama írta: Attól függetlenül, akárhogy csavarod a dolgokat, úgy távozik, hogy ki lett volna próbálva normálisan a csapatban.
Valaki meg írja, hogy még a fiatalok is előtte vannak. Miért, Ő nem az?

Ráadásul épp Te említed a védő gondot... Nyilván ha lenne világklasszis védő, és megszerezhető lenne, már tavaly ide lett volna hozva. Épp hogy nem tud kit hozni a csapat, mert vagy nem elég, vagy nem eladó. Erre ilyenkor még azokat is elküldik, akiket esetleg ilyen helyzetben ki lehetbe próbálni.
Az meg, hogy támaszkodnának a fiatal védőkre, megint elég vicces, mert Pep alatt is hányszor volt, de még idén is, hogy egy VKP játszott védőben, nem pedig egy fiatal.
Szóval a 21 éves korára 2 keresztszalag-szakadáson átesett Muniesával oldanád meg a védelmi gondokat? Mert én nem, és nem azért, mert esetleg nincs meg a képessége hozzá, hanem egyszerűen azért, mert többet volt sérült, mint ahány hónapot egészségesen egy huzamban lejátszott egész pályafutása alatt.

Pepnél és Titónál felvetni, hogy nem bíznak a fiatalokban, hát... Nem tudom hirtelen, hány fiatalt mutatkozott be náluk, de kb. 22. Piqué, Busquets, Pedro, Thiago, Tello, Cuenca, Bartra, Fontás... Én egyetértek azzal ,hogy szépen, lassan kell beépíteni őket, és talán még azzal is, hogy a fontosabb meccseken akár a más poszton játszó, de tapasztaltabb játékosokra szavaz mindkettő edző. Abban viszont igazat adok, hogy pl. Bartrát tavaly a Ligában számtalanszor lehetett volna játszatni, és nem Adrianót betenni.

Egy név sem jut eszembe, kit kellene igazán sajnálni azok közül, akikre nem számított a klub.
.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.07.04. 17:19:49

barca99 írta:
Megüti egy korrekt spanyol első osztályú játékos szintjét, nehogy már valami eltékozolt világklasszisnak állítsd be. Melyik védőnknél jobb, ígéretesebb?
Piqué másfél éve elfelejtett védekezni. Mascherano egy egész jó szintet lehozott, de az elmúlt szezonban nagyon gyenge volt és állandóan sérült. Puyol 2 meccset nem hozott le sérülés nélkül (kis túlzással). Hol lenne Botíanak helye a kezdőben? Majd te eldöntöd. :wink:

És úgy állítasz véleményt egy játékosról, akit megítélésem szerint életedben nem láttál játszani... Azt meg megsúgom, hogy azóta mióta elment 1 olyan ígéretes gyerekünk nem volt az akadémián (szubjektív megítélésem szerint). De hát az kiváló indok, hogy a statisztikái nem olyanok, mint másnak... Végülis ha jól emlékszem mi csak 13-szor kaptunk gólt zsinórban, vagy a Realt 6 meccsen 1x tudtuk megverni (megjegyzem ilyen gyenge Realt utoljára a 2008-09-es szezonban láttam), de a Bayern elleni védelmünk is fenomenális volt. Hányszor kaptunk fejes gólt? Fotelszakértő vagyok, de ha már ennyire lovagolsz a statokon, akkor ezt is figyelembe vehetnéd, hogy a védelmünk minden, csak nem jó.

És egy szóval nem mondtam, hogy vissza kéne venni a gyereket. Csak annyit akarok mondani, hogy egyáltalán nem rossz a srác és meggondolatlanság volt eladni.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2013.07.04. 13:20:37

Mi értelme lenne elhozni Botiát, itt van nekünk Bartra. Hasonló védők vannak a B-ben is, teljesen értelmetlen.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2013.07.04. 00:19:27

B. Tamás írta:
Vakmacska írta:..
Sok baromságot csinált már a jelenlegi klubvezetés, de azért ez már túlzás.

Muniesa 16 évesen felkerült, Pep ezzel jelezte, számít rá. Még Pep volt az edző, amikor eldőlt, hogy 2012 nyarán felkerül az első kerethez. Pep távozott, de Vilanova is számolt vele, egyértelmű volt, hogy övé a jövő. Aztán az első edzőmérkőzésen megsérült 10 hónapra a jobb térdében, ami főként azért is tragikus, mert 16 évesen meg a bal térdében szenvedett keresztszalag-szakadást.

Ilyen fiatalon két ilyen komoly sérülés nem jó jel, bár még nem ok arra, hogy ne számítsanak rá. Ez a tény viszont kombinálva azzal a szituációval, amiben most a Barcelona van, azaz hogy egy világklasszis védőre van szükség, egyértelműsíti, hogy nem fér el Muniesa. Ilyen egyszerű.

Egyébként ne legyen igazam, de ha valaki 21 éves korára két keresztszalag-szakadást szenved, az minden bizonnyal a továbbiakban is eléggé sérülékeny lesz.
Attól függetlenül, akárhogy csavarod a dolgokat, úgy távozik, hogy ki lett volna próbálva normálisan a csapatban.
Valaki meg írja, hogy még a fiatalok is előtte vannak. Miért, Ő nem az?

Ráadásul épp Te említed a védő gondot... Nyilván ha lenne világklasszis védő, és megszerezhető lenne, már tavaly ide lett volna hozva. Épp hogy nem tud kit hozni a csapat, mert vagy nem elég, vagy nem eladó. Erre ilyenkor még azokat is elküldik, akiket esetleg ilyen helyzetben ki lehetbe próbálni.
Az meg, hogy támaszkodnának a fiatal védőkre, megint elég vicces, mert Pep alatt is hányszor volt, de még idén is, hogy egy VKP játszott védőben, nem pedig egy fiatal.
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2013.07.04. 00:06:35

Már csak az érdekelne, hogy ha ennyire jó, miért előzi meg két ember is a csapatban? Statisztikákban is gyengébb náluk, de nyilván az az érv meg fog győzni, hogy a szurkoló is meg tudja ítélni, hogy jó, vagy sem.

Megüti egy korrekt spanyol első osztályú játékos szintjét, nehogy már valami eltékozolt világklasszisnak állítsd be. Melyik védőnknél jobb, ígéretesebb?

Bojant felhozni, komolyan, amikor kötelező volt visszavenni, és nagyon valószínű, hogy csak a Fábregas üzlet miatt szereztünk így kölcsönt?

Az meg tényleg megható, hogy az itteni fórumozók látják, kinek kellene játszania. :D Hihetetlen, ebbe az egy rossz példába tudsz kapaszkodni (aki mellett semmi nem szól, csak az, hogy a te megítélésed szerint jó, de ezt nem látta sem a sok itteni vak, sem a mostani edzője), mellette csak olyanokat engedett el a szakmai vezetés, aki máshol sem mutat sokat, és akkor úgy van beállítva a dolog, hogy a fotelszakértők jobban értenek hozzá, mert mi aztán látjuk, hogy Pedro gyenge?

Illetve sehol nem írtam, hogy ne kapjanak lehetőséget a fiatalok, én annyit írtam, hogy a szurkolók borzasztóan túlértékelik az utánpótlást, mindenkiben sztárt látnak, holott aki nem kapja meg a lehetőséget, az legtöbbször máshol sem bizonyítja be, hogy kár volt elengedni.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.07.03. 21:34:43

barca99 írta:Hány meccsen láttátok játszani ezt a nagyon jó védőt? Csak mert a totál középszer Sevillában ő csak harmadik számú opció volt Fazio és Spahic mögött. Itt meg lenne előtte négy ember, tényleg hiba volt elengedni (és kár a sérülésekre hivatkozni, arra nem lehet keretet alapozni, mert akkor minden posztra lehetne három embert tartani).

Szóval Botía is egy teljesen átlagos játékos, egy nem erős csapatban nem játszik sokat, és akkor sem túl jól a számok szerint. Ezzel sem győztetek meg. Jó, ő legalább nem egy brazil kiscsapatban van, mint Merida. Még laikusként is nagyon-nagyon vékonyan lehet Barca-szintnek nevezni, akkor meg inkább hiszek annak, aki ért is hozzá, és nem tartotta ide elégnek.
Van egy olyan érzésem, hogy többet, mint Te. Nem tudom mennyire emlékszel, de az a középszer Botía már itt is ígéretesen teljesített, értelmetlen volt az eladása, de helyette jött Csiga... Az évszázad biznisze. Utána ment a pali a Gijonba. Sztem ha csak annyit láttál a gyerekből, ahány meccset játszott ellenünk, akkor már bőven elég. Minden meccsen kiemelkedően jól játszott. Azt meg sztem ne várd el, hogy ezzel a Gijonnal Bajnokok Ligáját kellett volna nyernie. Majd most nyáron ment a Sevillához. Az eredmények nem jöttek, de a Sevillánál vagy 5 éve a bevett trend, hogy az élmezőnybe tartozó játékoskerettel még Európa Ligás helyre se igazán érnek oda. De a Sevillában sem volt egyáltalán rossz. Spahic nem igazán ugrik be, Fazio viszont nagyon jó kis playa.

Ja, tudom a szakértők. Kit is vettünk vissza most 13 misiért? (nem kell válaszolni) Azt a néző is látja, hogy egy játékos jól, vagy gyengén játszik a pályán. Meg aztán Barca-szurkolótól furcsa azt hallani, hogy a fiatal játékosnak ne adjuk meg a lehetőséget, míg Bojannak adtunk 3 év szenvedést, vagy most Pedronak 2 évet (és kit tudja, hogy mit hoz a jövő?) meg a Barca fiatalok topic és a bajnoki mérkőzések topic folyton azzal van tele, hogy melyik fiatalnak kéne játszania...
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2013.07.03. 18:23:11

Hány meccsen láttátok játszani ezt a nagyon jó védőt? Csak mert a totál középszer Sevillában ő csak harmadik számú opció volt Fazio és Spahic mögött. Itt meg lenne előtte négy ember, tényleg hiba volt elengedni (és kár a sérülésekre hivatkozni, arra nem lehet keretet alapozni, mert akkor minden posztra lehetne három embert tartani).

Szóval Botía is egy teljesen átlagos játékos, egy nem erős csapatban nem játszik sokat, és akkor sem túl jól a számok szerint. Ezzel sem győztetek meg. Jó, ő legalább nem egy brazil kiscsapatban van, mint Merida. Még laikusként is nagyon-nagyon vékonyan lehet Barca-szintnek nevezni, akkor meg inkább hiszek annak, aki ért is hozzá, és nem tartotta ide elégnek.
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3753
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2013.07.03. 16:31:16

Barcaman1993 írta:Azért maradjunk annyiban, hogy Botía bőven elférne ide. Már amikor elengedték, akkor érthetetlen volt a döntés. Utána meg x évig 2,5 milliós visszavásárlási opciónk volt, de nem éltünk vele. Ha nem is a kezdőbe, de a padra simán jó lenne. Bár a mostani védelmet elnézve, akkor még előrébb is lehetne a rangsorban.
Ezzel egyetértek, Botía nagyon jó védő. Már a Gijonban is egész jó volt, most meg ugye a Sevillában kezdő. Őt elnézném itt szívesen, Adrianonál mondjuk biztos jobb opció hátra, kár hogy szóba sem jön ez a lehetőség.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.07.03. 16:15:55

barca99 írta:Ugyanezt olvastuk, amikor elment Botía, Fontás, Valiente, Crosas, Falque, Merida stb.
Azért maradjunk annyiban, hogy Botía bőven elférne ide. Már amikor elengedték, akkor érthetetlen volt a döntés. Utána meg x évig 2,5 milliós visszavásárlási opciónk volt, de nem éltünk vele. Ha nem is a kezdőbe, de a padra simán jó lenne. Bár a mostani védelmet elnézve, akkor még előrébb is lehetne a rangsorban.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
B. Tamás
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.02.25. 21:20:32
Kapcsolat:

2013.07.03. 15:57:23

Chino írta:Olyannyira övé volt a jövő és számítottak rá, hogy mikor a szezon elején soron volt a szerződéshosszabbítása jelezték neki, hogy nem kívánják itt tartani és azt hiszem vica-versa volt a dolog.
Nem emlékszem napra pontosan a történésekre, de kétlem, hogy ez igaz, mivel július 24-én megsérült a Hamburg elleni első felkészülési mérkőzésen. Kidőlt min. fél évre, és ismerve a sérülékenységét, persze, hogy nem kínáltak neki újabb szerződést. Szóval itt a sérülékenység volt a gond, és nem az, hogy Muniesa botlábú lenne.

Egyetértek Barça99-cel, Muniesa óriási tehetség volt, de ennyi nem elég, sok összetevő kell ahhoz - a szerencsét is beleértve, ami talán neki nem volt meg - , hogy valaki a Barcelona első keretének a stabil tagja lehessen. És ugyanígy nem értem azokat, akik rettegnek attól, hogy kölcsönadják a fiatalokat, mert eddig senki sem jött vissza.

Megnézve azok névsorát, akik nem jöttek vissza, egyértelmű, hogy képességbeli, mentális vagy fizikai problémák jöttek a felszínre. Bojan, Afellay, Fontás és még sorolhatnám. Azért döntött a kölcsönadás mellett a klub náluk, mert valamiért megrekedt a fejlődésük, ugyanakkor a potenciál bennük volt, így kaptak még egy esélyt. Az, hogy végül nem jöttek vissza, nem a klubon múlott, hanem rajtuk, hiszen látható, hogy egyik sem tud meghatározó tagja lenni az adott csapatnak.

Szóval Deulofeu és Rafinha esete teljesen más, ők azért mehetnek el kölcsönbe, mert még nem férnek be a világ egyik legjobb keretébe, viszont a másodosztályt már kinőtték. Nem kell túlmisztifikálni a múltbeli eseményeket, és azokat feltétlenül összekötni.
.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.07.03. 14:39:22

B. Tamás írta:
Vakmacska írta:..
Sok baromságot csinált már a jelenlegi klubvezetés, de azért ez már túlzás.

Muniesa 16 évesen felkerült, Pep ezzel jelezte, számít rá. Még Pep volt az edző, amikor eldőlt, hogy 2012 nyarán felkerül az első kerethez. Pep távozott, de Vilanova is számolt vele, egyértelmű volt, hogy övé a jövő.
Olyannyira övé volt a jövő és számítottak rá, hogy mikor a szezon elején soron volt a szerződéshosszabbítása jelezték neki, hogy nem kívánják itt tartani és azt hiszem vica-versa volt a dolog.
Forca Barca!!!!
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2013.07.03. 14:19:02

Ugyanezt olvastuk, amikor elment Botía, Fontás, Valiente, Crosas, Falque, Merida stb. A példák azért azt mutatják, hogy akik elmennek, azok nagyjából sosem tudják bebizonyítani, hogy ide elég lenne a teljesítményük. Egy-két kivételes eset van, amikor az ellentetje történik, de a szurkolók nagyrésze egyáltalán nem tudja reálisan szemlélni az utánpótlást, szerintük a cantera 80%-a simán Barca szintű játékos lesz, pedig tudjuk, hogy nem.

A fenti névsor minden tagja korosztályos válogatott volt, nem kellettek ide, most meg folyamatosan gyengébb klubokba igazolnak, pedig ugyanez a sírás lement velük kapcsolatban is.

A szurkolók szerint elkótyavetyéljük a tehetségeket, az élet pedig nagyrészt mégis azokat bizonyítja, akik nap mint nap foglalkoznak velük.
B. Tamás
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.02.25. 21:20:32
Kapcsolat:

2013.07.03. 12:45:41

Vakmacska írta:..
Sok baromságot csinált már a jelenlegi klubvezetés, de azért ez már túlzás.

Muniesa 16 évesen felkerült, Pep ezzel jelezte, számít rá. Még Pep volt az edző, amikor eldőlt, hogy 2012 nyarán felkerül az első kerethez. Pep távozott, de Vilanova is számolt vele, egyértelmű volt, hogy övé a jövő. Aztán az első edzőmérkőzésen megsérült 10 hónapra a jobb térdében, ami főként azért is tragikus, mert 16 évesen meg a bal térdében szenvedett keresztszalag-szakadást.

Ilyen fiatalon két ilyen komoly sérülés nem jó jel, bár még nem ok arra, hogy ne számítsanak rá. Ez a tény viszont kombinálva azzal a szituációval, amiben most a Barcelona van, azaz hogy egy világklasszis védőre van szükség, egyértelműsíti, hogy nem fér el Muniesa. Ilyen egyszerű.

Egyébként ne legyen igazam, de ha valaki 21 éves korára két keresztszalag-szakadást szenved, az minden bizonnyal a továbbiakban is eléggé sérülékeny lesz.
.
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3753
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2013.07.03. 12:40:43

Vakmacska írta:Muniesát is elkótyavetyéltük.
Annyira hajtunk TS-re, hogy a saját, tehetséges fiataljainkra nem figyelünk oda.
Hagyjuk elmenni mindegyiket, aki meg maradna, azt is kikölcsönözzük.
Bravó. Eszükbe sem jut, hogy egy-kettőt a nagy csapatba lehetne illeszteni.
Szimpatikus srác volt, de még a fiatalok is előtte voltak középső védő poszton. Neki nem volt itt jövője sajnos.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Válasz küldése