Leo Messi

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Ha lenne rá lehetőség, visszahoznád?

Igen, még tudna adni a csapatnak
66
46%
Nem, tovább kell lépni
78
54%
 
Szavazatok száma: 144
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2016.06.27. 22:09:08

LG írta:Én amúgy nem szeretem az argentin válogatottat, de Messi miatt nem bánnám, ha két év múlva behúznák a VB-t, és erre Siemoneval és Messivel lehetne is esélyük. De úgy, hogy Messi döntse el a döntőt, azzal elszakadna az utolsó szál is, amibe a haterek még kapaszkodhatnak.
Nehogy azt hidd :)
Erre amúgy megvolt a lehetősége 2014-ben...finoman szólva nem élt vele. Mondjuk akkor pocsék formában volt.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.06.27. 22:01:35

az atleti nem fogja engedni, hogy másodállást vállaljon. ilyen magas szinten ez nem működik. lásd hertha. de máshol sincs ilyen. most egyedül szluckij aki rémlik, de hát az orosz válogatott fele cszka játékos szóval ott nem meglepő.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21163
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.06.27. 22:00:28

Én amúgy nem szeretem az argentin válogatottat, de Messi miatt nem bánnám, ha két év múlva behúznák a VB-t, és erre Siemoneval és Messivel lehetne is esélyük. De úgy, hogy Messi döntse el a döntőt, azzal elszakadna az utolsó szál is, amibe a haterek még kapaszkodhatnak.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.06.27. 21:46:49

LG írta:
recrea írta:Nem értem, h minek csinálna feneket a szájából, attól, ha Simeone lenne a kapitány. Ha komolyan gondolta a tegnapit, akkor mindegy ki lesz.
Nálam ezzel nem csinálna feneket a szájából, gondolom idegállapotba vót mikor nyilatkozott, olyankor pedig mond meggondolatlan dolgokat az ember.
Persze, szerintem már most megbánta. De valahol megértem mert 4 elbukott döntő a nemzeti csapattal az nagyon meleg. És hiába ugatják, hogy őt nem érdekli a válogatott, szerintem tegnap láttam őt sírni elösször.

Gyorsba le kell zsírozni az öreg Cholot, mert most nagyon jó generáció van az argentinoknál, talán egy kicsit kezdneke is kiöregedni már sajnos. Már többször elmondta, hogy lenne szövetségi kapitány, és szerintem Messinek és Di Mariának is ez lesz az ucssó VBje. Ezzel a két gyerekkel még odalehet érni, Higuaint meg a fontosabb meccseken nem szabad játszatni, mert ő mentálisan kevés ehhez a játékhoz ezt tegnap bizonyította be 67edjére.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2016.06.27. 21:44:35

LG írta:
recrea írta:Nem értem, h minek csinálna feneket a szájából, attól, ha Simeone lenne a kapitány. Ha komolyan gondolta a tegnapit, akkor mindegy ki lesz.
Nálam ezzel nem csinálna feneket a szájából, gondolom idegállapotba vót mikor nyilatkozott, olyankor pedig mond meggondolatlan dolgokat az ember.
Arra gondoltam, ha nemcsak hirtelen felindulásból mondta, vagyis tartja magát ehhez a következő meccsig, kétlem, h megváltoztatná Simeone miatt később.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21163
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.06.27. 21:42:05

recrea írta:Nem értem, h minek csinálna feneket a szájából, attól, ha Simeone lenne a kapitány. Ha komolyan gondolta a tegnapit, akkor mindegy ki lesz.
Nálam ezzel nem csinálna feneket a szájából, gondolom idegállapotba vót mikor nyilatkozott, olyankor pedig mond meggondolatlan dolgokat az ember.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2016.06.27. 21:17:14

Nem értem, h minek csinálna feneket a szájából, attól, ha Simeone lenne a kapitány. Ha komolyan gondolta a tegnapit, akkor mindegy ki lesz.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2016.06.27. 21:13:33

Nero. írta: Mondom, ha Simoene jön akkor Messi is marad. Kettőn áll a vásár. És akkor már maradnak Di Mariáék is. Choloval azért más lesz a történet. Vele ez a garnitúra simán nyerheti a VBt.
Bár úgylenne... Messi, Masche nagyon megérdemelné...

Az már más kérdés hogy az argentín fanok nagyrésze nem érdemelné meg max a csoportkörből kiesést...
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.06.27. 21:05:11

LG írta:
Bár nem feltétlenül Martinot éreztem hibásnak ebben, de megnézném mire mennének Simeoneval
Én is. Főleg akkor lesz érdekes, ha Messin múlik a dolog.
Mondom, ha Simoene jön akkor Messi is marad. Kettőn áll a vásár. És akkor már maradnak Di Mariáék is. Choloval azért más lesz a történet. Vele ez a garnitúra simán nyerheti a VBt.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.06.27. 19:51:26

vicc az lesz ha tényleg visszavonul és az argentinok megnyerik a 2016-os vb-t :mrgreen:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21163
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.06.27. 19:34:26

Bár nem feltétlenül Martinot éreztem hibásnak ebben, de megnézném mire mennének Simeoneval
Én is. Főleg akkor lesz érdekes, ha Messin múlik a dolog.
etooka9
Capitá del Barça
Hozzászólások: 649
Csatlakozott: 2014.05.06. 14:22:57

2016.06.27. 19:02:55

Az újabb kudarc után szinte biztos, hogy nem Gerardo Martino irányítja majd az argentin válogatottat a Vb-n. Diego Simeone egyes hírek szerint akár már a napokban, más forrás szerint az olimpia után veheti át a válogatott irányítását.

Az argentin szakember karrierje során mindenképpen szeretne egyszer Argentína élén állni egy világbajnokságon. Azonban teljes szabad kezet kér a keret kialakításában, teljesen új zárt és fejlett edzőközpontot, valamint Messit. Ha ez a három feltétel teljesül, akkor hamar megállapodásra juthatnak a felek.

Természetesen ez nem befolyásolja az Atletico Madridnál betöltött pozícióját. Ebben a szezonban biztosan a matracosok vezetőedzője marad, emellett lenne szövetségi kapitány.


Bár nem feltétlenül Martinot éreztem hibásnak ebben, de megnézném mire mennének Simeoneval.
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21163
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.06.27. 18:45:38

TripleH írta:
ferninho írta: Ennek oka pedig, hogy rengetegen sokkal inkább spanyolnak tartják már Messit,amiatt pl, hogy gyerekkora óta ott van, a válogatottban nem hozza az eredményeket úgy, mint a Barcában
Pedig ha gyerekkorában ő is a Spanyolok választja mint Thiago tette, most VB lenne és 2xes eb győztes minimum.
Bizony, Messivel még komolyabb dominancia lett volna, és pl. a mostani válogatottból is nagyon hiányzik egy ilyen szintű támadó.

De egy VB ezüst igy is összejött, nem sok hiányzott az aranyhoz sem, és ha nem vonul vissza, 2 év múlva is ők lehetnek egy az egyik esélyesek, egy jó edzővel simán odaérhetnek.

Amúgy sokszor jogosan kapta a kritikákat, a VB-en messze nem tolta úgy, mint nálunk, viszont a többi támadó még nála is jóval kevesebbet tudott felmutatni.
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2016.06.27. 18:36:37

ferninho írta: Ennek oka pedig, hogy rengetegen sokkal inkább spanyolnak tartják már Messit,amiatt pl, hogy gyerekkora óta ott van, a válogatottban nem hozza az eredményeket úgy, mint a Barcában
Pedig ha gyerekkorában ő is a Spanyolokat választja mint Thiago tette, most VB lenne és 2xes eb győztes minimum, ja és valószínűleg a szurkolók nem őt okolnák az összes rossz meccsért..
Avatar
ferninho
Madridista
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2009.03.01. 00:01:06

2016.06.27. 18:27:46

Argentínában úgy hallottam jó pár éve, hogy egy Tevez meg egy Agüero van ugyanolyan népszerű, mint Messi, vagy legalábbis nagyon közel vannak hozzá.
Ennek oka pedig, hogy rengetegen sokkal inkább spanyolnak tartják már Messit,amiatt pl, hogy gyerekkora óta ott van, a válogatottban nem hozza az eredményeket úgy, mint a Barcában és a többi...
Nincs akkora Messi-láz Argentínában, mint ahogy azt hinnék, sok az olyan, aki nem szívleli túlzottan és mivel eredmény sincs kapja folyamat a sz@rt a nyakába... Persze, hogy elege lett.
madridista
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.06.27. 17:55:31

Én is csak abban tudok bízni, amit máshova is írtam, hogy első felindultságból szólt. Hazát nem választ az ember és ki kell mellette állni ha hívnak. Nem jött össze, de hollandok két VB-t buktak a hetvenes években és nem vonult vissza a csapatuk......
Kép
Kép
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21163
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.06.27. 16:31:56

Szerintem csak a nagy elkeseredésében mondta azt hogy visszavonul.
Szerintem az új szövetségi kapitányuk mindent megtesz majd hogy Messi maradjon a válogatottban.
Tény hogy eddig válogatott szinten nem nyert még semmit de nem rajta múlottak a dolgok.
Úgy érzem hogy maradni fog és még nekimegy az utolsó VB megmérettetésnek.
Szerintem is ott lesz a VB-n, butaság lenne kihagynia. Sokat kritizálták a szurkolók, sokszor jogtalanul, de felül kell emelkedni a sértődöttségen. Szerintem Argentínában a kritikusai mellett biztos rengetegen vannak olyanok is, akik szeretik, és támogatják, őket sem szabadna cserben hagyni.
Kubla9
Capitá del Barça
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2014.07.12. 12:26:19

2016.06.27. 16:09:49

Szerintem csak a nagy elkeseredésében mondta azt hogy visszavonul.
Szerintem az új szövetségi kapitányuk mindent megtesz majd hogy Messi maradjon a válogatottban.
Tény hogy eddig válogatott szinten nem nyert még semmit de nem rajta múlottak a dolgok.
Úgy érzem hogy maradni fog és még nekimegy az utolsó VB megmérettetésnek.
Tromort77

2016.06.27. 15:55:42

Messias2 írta:Az a helyzet, hogy Barca szurkolóként örömteli, hogy lemondta a válogatottságot, mert így több ideje lesz pihenni, nem kell felesleges bari meccsekre utazgatnia a szezon legfontosabb szakaszában.

Ám ha argentin szemszögből nézem a dolgot, elég megkérdőjelezhető döntésnek tartom. Gondoljunk bele, mi lett volna Magyarországon, ha mondjuk DZSB7 azt mondja 3 évvel ezelőtt, hogy lemond a válogatottságról, mert nem tudunk semmit elérni. Mindenki felháborodott volna, jogosan. A címeres mez minden országban szent dolog, az arról való lemondás az ország cserben hagyását is jelképezi egyben. Tehát teljesen megérteném az argentinokat, ha ezek után még ennyire se kedvelnék Messit.
Ennél árnyaltabb a kép. Hiába rángatta vb döntőig a csapatot, akkor is szétszedték. Mindenért szétszedték odahaza. Sokkal inkább Argentína fordult el tőle. Ezek után nem csoda, ha besokalt. Hiába ért el mindent, úgy néz ki ez nagy folt marad, de ezt el kell fogadni. Megtett mindent, mégse jött össze.

Egyébként meg nem egy válogatott cím fogja meghatározni. Meg nem is az aranylabdáinak a száma. Totál mindegy. Amerikai kommentárral néztem a meccset és vagy 20x hangzott el a "legacy" szó. Hogy a hagyatéka forog kockán. Dehogy forog, aki kicsit is ért a focihoz az látja manapság egy ember nem képes megnyerni egy egész tornát. Régen Maradona és Pelé mellett sem kutyaütők voltak, sőőt. Voltak ott olyan címek is amiket konkrétan nem ők döntöttek el.
Messi a játéka miatt az aki. Nem kellenek címek és aranylabdák, hogy ezt el lehessen ismerni. Remélem ez a kudarc csak mégjobb teljesítményre sarkalja.
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2016.06.27. 15:02:15

Az a helyzet, hogy Barca szurkolóként örömteli, hogy lemondta a válogatottságot, mert így több ideje lesz pihenni, nem kell felesleges bari meccsekre utazgatnia a szezon legfontosabb szakaszában.

Ám ha argentin szemszögből nézem a dolgot, elég megkérdőjelezhető döntésnek tartom. Gondoljunk bele, mi lett volna Magyarországon, ha mondjuk DZSB7 azt mondja 3 évvel ezelőtt, hogy lemond a válogatottságról, mert nem tudunk semmit elérni. Mindenki felháborodott volna, jogosan. A címeres mez minden országban szent dolog, az arról való lemondás az ország cserben hagyását is jelképezi egyben. Tehát teljesen megérteném az argentinokat, ha ezek után még ennyire se kedvelnék Messit.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2016.06.27. 14:14:15

fanbarca írta:Sajnálom, rettentően. Remélem a szezonra ez nem nyomja rá pecsétjét. Nem teljesen értem Martino egyes döntéseit, de mindegy. :|
Szerintem ha hoznak majd egy belevaló edzőt, Messi visszatérhet. Bielsa, Simeone,...
Martinoval szerintem nem volt baj, de én kicsit elfogult vagyok vele szemben mert nagyon bírom úgyhogy nem túl kompetens a véleményem.

Szerintem ez egy végeleges döntés Messi részéről. Már a tavalyi Copa után is nagyon közel állt a visszavonuláshoz, de akkor még meggyőzték viszont most látszott rajta, hogy nagyon megtört. Agüero mondta Messiről: "It's the worst I've ever seen him in the dressing room after a game."
Nem hiszem, hogy ebből lesz folytatás...
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2163
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2016.06.27. 13:51:12

Sajnálom, rettentően. Remélem a szezonra ez nem nyomja rá pecsétjét. Nem teljesen értem Martino egyes döntéseit, de mindegy. :|
Szerintem ha hoznak majd egy belevaló edzőt, Messi visszatérhet. Bielsa, Simeone,...
més que un club
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2016.06.27. 13:24:01

Teljesen érthető a döntése. Az utóbbi három évben mindig döntőt játszott és mindent szorosan ugyan, de elveszítette. A válogatottsága kezdete óta fújnak rá az argentinok és alig volt hozzá pár jó szavuk, amikor nélküle ezek a döntők elérhetetlenek lettek volna. Baromi rossz érzés lehet azzal a tudattal játszani, hogy ha valamit jól csinálsz akkor azt mondják, hogy ez a dolgod , de amikor valamit rosszul csinálsz akkor az az ország akit te mindennél jobban szeretsz a pokolba kíván. Remélem rájönnek az argentinok, hogy mit is jelentett ez a csupaszív játékos a csapatnak.
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2016.06.27. 12:48:33

A fél argentin csapat visszavonul a válogatottból.
Én nem bánom Messi döntését, mivel ez a válogatott valahogy mindig a problémák forrása volt, örök másodikok. Ha kikerül ebből a közegből abból csak profitálhat.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
etooka9
Capitá del Barça
Hozzászólások: 649
Csatlakozott: 2014.05.06. 14:22:57

2016.06.27. 12:20:54

Végignéztem a mérkőzést. Megint volt Higanynak egy meccslabdája, amiből szerintem 10ből 11et belőtt volna a napoliban. Agü fejesét sajna nagyon szépen szedte ki Bravo.

Rettenetesen rossz volt így látni Messit a meccs után. Estünk már ki párszor a Bl-ben, buktunk el bajnokságot az utolsó meccsen, de így még nem láttam sírni. Én is elmorzsoltam pár könnycseppet az éjszaka közepén. Talán ennek így kell lennie, klubszinten mindent, viszont nemzetközileg semmit. :cry:
Kép
Válasz küldése