Leo Messi

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Ha lenne rá lehetőség, visszahoznád?

Igen, még tudna adni a csapatnak
66
46%
Nem, tovább kell lépni
78
54%
 
Szavazatok száma: 144
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3290
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.08.08. 16:35:20

Belecsip
Barça C
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2021.08.08. 16:19:41

2021.08.08. 16:28:45

Ha idáig nem "szedte" meg magát Messi, akkor már örökre szegény marad...
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2021.08.08. 16:14:45

Messi:Mindenben megegyeztünk és a La liga nem ment bele.
Mi van? El tudjatok képzelni hogy olyan megállapodást kötöttek Messivel amit előtte nem egyeztettek Tebasékkal?
Azok meg utólag mégis segget csináltak a szájukból ?
Gyerekek , itt nagyon nem kóser valami.
Amúgy ez a déli fellépés is valahogy nincs rendben , nem volt a helyzethez elég komoly , legalábbis amit eddig látható belőle .
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2021.08.08. 16:01:01

Peter írta:
2021.08.08. 15:55:41
Tényleg szeretem Messit, de a nemzeti sport szerint este már Párizsban lesz.
Szép kis színjáték volt, adtak a trutyinak még egy utolsó pofont, hadd fröcsögjön.
Ha tenyleg igy lesz, akkor hulyenek neztek ezek laportaval mindenkit.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3290
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.08.08. 15:55:41

Tényleg szeretem Messit, de a nemzeti sport szerint este már Párizsban lesz.
Szép kis színjáték volt, adtak a trutyinak még egy utolsó pofont, hadd fröcsögjön.
Avatar
mahitoo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1193
Csatlakozott: 2009.11.05. 17:38:37
Tartózkodási hely: Veszprém-Budapest

2021.08.08. 15:54:46

Hát a videókat elnézve (főleg amikor tapsolják a végén, és nem bírja visszatartani a könnyeit) maradni akart. Hát meghatódtam. Lepergett az a rengeteg dolog, amit a Barcával együtt élt meg. Jelen pillanatban nem érdekel, mi az ok. Köszönöm Messinek, hogy a Barcában láthattam, és bárhova megy, sok sikert kívánok neki.
"De a csaj adta meg a telefonszámát!!! Ez olyan, mintha elmennél vadászni, a szarvas kijön az erdőből, elveszi a puskádat, fejbelövi magát és bemászik a csomagtartódba. Persze hogy hazaviszed és megeszed!" :D
amonos
Barça C
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2021.08.06. 21:58:48

2021.08.08. 15:14:00

drobika írta:
2021.08.08. 13:45:10
Naiv dolog azt kérdezni , hogy csak a pénz számít ?
Persze sejtem sokak válaszát.
Igen. Az egész világot ez mozgatja. Az emberek többségét ez motiválja ( me ésg az ezzel járó esetleges hatalom). Sajnos. És minél többet szerez(harácsol) össze, annál különbnek és okosabbak érzi magát a többinél.
Azért ne feledjétek el, hogy annyi pénze , ingatlana , ingósága van, amit sosem tud nem hogy elkölteni , de még élvezni sem mert több generáció sem tudná felélni. Számít az újabb tíz millió ilyen esetben ?
Van az egész világ olyan rohadt erkölcstelen lenne , hogy elfeledünk mindent?
Ahogy a mondás tartja, a pénzből sosem elég. Nem hiszem, hogy számít neki, de mivel ez nem egy nyugdíjas állás, minden sportoló megpróbálja kihozni a pályafutásáról a maximumot.
Messi mindent a saját egészségét is ennek a klubnak köszönheti . A minimum az lenne hogy mindegy fizetésért is marad és részt vállal egy új csapat építésében . Erre kérték fel , erre számítottak , ezért jött ide a haverja
Mindent megnyert klubszinten amit lehet , most neki kellett volna elkezdeni törleszteni és úgy visszavonulni mint azt Totti tette pl.
Megértem hogy kellenek a kupák és van benne motiváció , ez visz előre egy játékost , de valahol fel kell állítani egy erkölcsi sorrendet is.
Sajnálom hogy ő Ilyen sorrendet állít fel.
Már ha igaz hogy a pénz és a személyes siker számit csak.
A hála az egy nagyon érdekes dolog. Gyorsan elmúlik...
Amikor adsz, azt te megjegyzed, de amikor kapsz az gyorsan erodálódik fejben. Ilyen a biológiai programunk (??).
Ami a csapatépítés illeti. Ő már évek óta nem csapatjátékos. Évek óta hozzá (neki) építjük a csapatot úgy, hogy a haverok is megmaradjanak, mert ő így érzi jól magát a klubban. Ez a kettő ( címek és haverok) együtt nem ment.
A haverok öregedtek és el is kényelmesedtek. Plusz Neymar eligazolása után meg ment a kapkodás, az értelmetlen igazolásokkal, de ezt már kivesézték itt a fórumozók.
Évről évre csúszunk lejjebb egyre gyengébb edzői gárdákkal.
A legtöbb labdarúgó(sportoló)ban van akkora egó, hogy elhiszi pont annyit is adott, mint amennyit kapott. Nem tartozik hálával. Ne gondoljuk már azt, itt a
Barcában mindenki a klubbért él. Xavi, Iniesta, Puyol pont a kivételek voltak.
Messibe is belemagyarázunk olyanokat ( őt a pénz nem érdekli, csak a klubbért él stb.) ami nincs meg benne, aztán csodálkozunk, hogy ilyet mert csinálni ( jobb fizetésért elhaggya a Barcát). És még próbálunk bűnbakokat keresni, csakhogy ne kelljen beismerni, ő is ugyanolyan gyarló ember, mint más ( direkt nem írok neveket).


Ha marad, vele már nem nyertünk volna komoly címeket. A klubnak itt van a nyakán egy csomó léhűtő, aki már nem tud és/vagy nem is akar hajtani.
A mi (ezer)mesterünk meg ragaszkodik hozzájuk.
Ezzel a váltással mindenki jól jár.
Mi nem megyünk csődbe, és remélem ezzel az új időszakkal egy megújulás is kezdetét veszi, ha más nem az eredménytelensége miatt elzavarják a " mestert" és a lelátóra küldik az alkalmatlanokat.
Messi meg nem rombolja tovább a nimbuszát nálunk.
( Mert rajtunk kívül, más klubnak rajongók azért sokkal kritikusabbak Messi teljesítményét illetően). Plusz a PSG talán elbírja az ő gyengébb fizikai mutatóit és elviszi egy bl döntőig.


FRISSÍTVE!
Lionel Messi zokogva búcsúzott el a Barcelonától
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2021.08.08. 14:48:56

Elkeserítő, hogy ez a búcsú tényleg ilyen. Foleg ha eszembe jut Iniesta búcsúja... Egyszerűen felfoghatatlan.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3290
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.08.08. 14:23:30

miro. írta:
2021.08.08. 13:17:15
Lehet,hogy egy uj edzo kellene aki elindit egy uj uton titeket.
Ez nem lehet, hanem biztos .... :mrgreen:
Amíg ez be nem következik, addig viszont elszabunk még - jó esetben csak több hónapot, rossz esetben - egy szezont.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2021.08.08. 13:45:10

Naiv dolog azt kérdezni , hogy csak a pénz számít ?
Persze sejtem sokak válaszát.
Azért ne feledjétek el, hogy annyi pénze , ingatlana , ingósága van, amit sosem tud nem hogy elkölteni , de még élvezni sem mert több generáció sem tudná felélni. Számít az újabb tíz millió ilyen esetben ?
Van az egész világ olyan rohadt erkölcstelen lenne , hogy elfeledünk mindent?
Messi mindent a saját egészségét is ennek a klubnak köszönheti . A minimum az lenne hogy mindegy fizetésért is marad és részt vállal egy új csapat építésében . Erre kérték fel , erre számítottak , ezért jött ide a haverja
Mindent megnyert klubszinten amit lehet , most neki kellett volna elkezdeni törleszteni és úgy visszavonulni mint azt Totti tette pl.
Megértem hogy kellenek a kupák és van benne motiváció , ez visz előre egy játékost , de valahol fel kell állítani egy erkölcsi sorrendet is.
Sajnálom hogy ő Ilyen sorrendet állít fel.
Már ha igaz hogy a pénz és a személyes siker számit csak.
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 769
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2021.08.08. 13:32:39

„A Barca nem csak egy klub. Ez egy család”
Egy nagy túrót! Az én olvasatomban a család nem így működik. Az ilyen családba bele lehet sz..ni. Rezzenéstelen arccal tesznek tacsra olyan embereket, akik igazi húzóemberek.
Ja, hogy nem katalánok? Na, ez nagy baj. Nagyon nagy baj. Így ne várj mást a spanyoltól.
"A mór megtette kötelességét, a mór mehet!"
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2021.08.08. 13:32:10

Mindegy, én azt tudom mondani, h továbbra is Barca szurkoló leszek, akkor is, ha az EL-ben tanyázunk pár évet (de nem lesz így). A PSG-t (mely egyenlő az UEFÁ-val) meg továbbra is letojom magasról, Messistől is. Neki viszont sok sikert kívánok.
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2021.08.08. 13:23:07

Én egyetértek Andrissal. Ha tényleg mindenáron maradni akart volna a klubbnál, biztosan maradhatott volna. Ha nem is 0 euróért, de mondjuk 5-10 millióért.
Ne felejtsük el, hogy ezen a szinten ahol Ő van, már nem is igazán a klubbtól kapott fizetés a legfontosabb, hanem a social media/szponzorok és egyéb befektetések.
Messi elvileg csak az Insta posztjaival évente 20 millió dollárt keres. Van rengeteg luxushotel a kezében, egyéb szponzori szerződések. Szerintem a fizetése eleve csak a bevételeinek a felét tette ki.

Mindemellett azt is teljesen megértem, hogy elérzékenyült és elhiszem teljesen őszintén fáj neki a távozás. Mindenki életében van olyan változás, váltás ami még ha alapvetően pozitív is sok szempontból (fizetés, karrier, stb.), érzelmileg egy nagyon nehéz döntés és igenis fáj. Neki azért Barcelone tényleg a második otthona, és most itt hagyja. Ez elképesztően nehéz lehet.

Én tényleg csak azt sajnálom még mindig, hogy ilyen körülmények között, ilyen hülye indokkal megy el. Egy világklasszis, klublegenda tényleg nem így kellene távozzon és elbúcsúzzon, hanem telt ház előtt, a szurkolók szeretetével körülvéve.

Még egyszer sok sikert kívánok neki a továbbiakban, mert megérdemli!
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2021.08.08. 13:21:47

Ha minden igaz, akkor Messi nélkül a fizetések a bevételek 95%-át teszi ki és a liga 70-75% körül engedélyez. Jelenleg egy új igazolásunkat sem tudjuk regisztrálni, szóval Messit sem még akkor sem, ha nem kérne fizut. Valószínűleg a CVC-ből akarták kihozni, de akkor cserébe a super ligát buknánk. Hogy most Laporta csak annyit tudott az egészből, hogy kapunk pénzt és csak a hivatalos bejelentésnél derült ki, hogy akkor offos a ESL azt valószínűleg nem fogjuk már megtudni.
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2021.08.08. 13:21:07

A Barca 50%-os fizetéscsökkentést ajánlott, ezt elfogadtam. Ezután nem fordultak felém új kéréssel
Ez megmagyarázhatna pár dolgot, ha igaz. Lehet más is van a háttérben, nem csak a pénz kérdése?
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.08.08. 13:20:09

fanbarca írta:
2021.08.08. 13:14:49
Egy dolgot nem értek:

“A Barca 50%-os fizetéscsökkentést ajánlott, ezt elfogadtam. Ezután nem fordultak felém új kéréssel”.

Ez csak nekem bűzlik? A klub oldaláról.
Logikus.
Mivel Messi csak a legjobban fizetett játékos lehet, és Griezmann kb felét keresi az ő fizujának, azért ha több mint feles csökkentést kér a klub azt élből visszadobja Messi.
"Így jött hogy mindenki mindent megtett, de nem sikerülhetett" :D

Azért azok a játékosok akik ott sírtak Messivel egyetemben remélem mind felezték a fizujukat, de gondolom nem :D
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2021.08.08. 13:19:20

Hát elég kemény ezt látni, megélni. A helyében amúgy én is inkább lemondtam volna a fizuról, de nem ismerjük a hátteret annyira. Azt is eltom képzelni, h a Laportáék is méltatlannak gondoltak volna nagyobb fizucsökkentést kérni, és inkább azt mondták neki - honorálva az itteni 20 évét - h akkor menjen el oda, ahol jelenleg meg tudják fizetni. Érdekes a sztori, de valszeg elég sokáig nem fogunk minden részletet megismerni
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2021.08.08. 13:19:09

vidra írta:
2021.08.08. 13:05:11
Valaki azt mondja már el nekem, hogy ha ennyire meghatja meg ennyire maradt volna, akkor mi a szrért nem marad? Valószínűleg annyi pénze van, hogy a nagy címletű bankjegyekből, amikkel rendelkezik, szállodakomplexumot lehetne építeni, mármint tégla és beton helyett. Ha az tenné boldoggá, hogy maradjon, akkor miért rendelődik alá minden a fizetésének? Ez valami presztízs dolog, vagy frank hitele van, amit fizetni kell? Nem lesz holnap mit enni a gyerekeinek? Eskü nem értem.
Annyira fontos az is, hogy most elmenjen mondjuk egy PSG-be, ahol továbbra is tolni tudják neki a pénzt? Mire kell ennyi pénz? Valaki írja már meg! Egyszerű gyerek vagyok, nem értem.
Vagy annyira nem foglalkozik a pénzügyekkel, hogy ha az apja, meg az xy pénzügyi managerei azt mondják, hogy ennek így kell lennie, akkor inkább szenved és sír, mint hogy a saját érzelmi igényeinek feleljen meg?

Ha annyi pénzem lenne, mint neki és akkora sztár lennék, mint ő és a Barcelonában akarnék játszani még 1-2 évet, akkor ott játszanék, mert azt csinálok, amit akarok.
Kupát szeretne nyerni és nagy fizut.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2021.08.08. 13:17:15

Rob888 írta:
2021.08.08. 13:02:49
Tisztelt Miro!

Elnézve a sajtótájékoztatót elképesztően hiányzik ez neki! Szerintem nyilvánvaló a hihetetlen fájdalom, amit érez. Sokszor úgy éreztem a tájékoztató során, hogy alig tudja tartani magát.Mi igazából csak találgatunk, hogy mi történt a színfalak mögött, az azonban számomra nyilvánvaló, hogy ő itt akart maradni szeretett klubjánál szinte mindenáron!
Haaaaat…Az hogy mindene a Barcelona elhiszem,azt is,hogy O maradt volna.
Viszont en azt gondolom,hogy O azert annyira nem volt ebben a szerzodeses sztoriban engedobb,mert az utobbi par evben eleget szivott. ( Sok dologban o is kokemenyen benne volt,de azert nalatok fentrol is omlik a szr eleg regota.)
Van egy Kun es egy Depay helyette.
Lehet,hogy egy uj edzo kellene aki elindit egy uj uton titeket. Igazabol vele se tudtatok nyerni a vege fele,lehet meglepodtok es valakik beugranak a helyere.
Nem biztos,hogy rosszat tesz ha nem lesz arnyek par jatekos elott.


Andris:
Ne irjal akkor olyanokat ami nem fontos,mert gaz ha nem ertem..koszi!


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2163
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2021.08.08. 13:14:49

Egy dolgot nem értek:

“A Barca 50%-os fizetéscsökkentést ajánlott, ezt elfogadtam. Ezután nem fordultak felém új kéréssel”.

Ez csak nekem bűzlik? A klub oldaláról.
més que un club
Rob888
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 327
Csatlakozott: 2020.10.01. 23:49:16

2021.08.08. 13:13:37

vidra írta:
2021.08.08. 13:05:11
Valaki azt mondja már el nekem, hogy ha ennyire meghatja meg ennyire maradt volna, akkor mi a szrért nem marad? Valószínűleg annyi pénze van, hogy a nagy címletű bankjegyekből, amikkel rendelkezik, szállodakomplexumot lehetne építeni, mármint tégla és beton helyett. Ha az tenné boldoggá, hogy maradjon, akkor miért rendelődik alá minden a fizetésének? Ez valami presztízs dolog, vagy frank hitele van, amit fizetni kell? Nem lesz holnap mit enni a gyerekeinek? Eskü nem értem.
Annyira fontos az is, hogy most elmenjen mondjuk egy PSG-be, ahol továbbra is tolni tudják neki a pénzt? Mire kell ennyi pénz? Valaki írja már meg! Egyszerű gyerek vagyok, nem értem.
Vagy annyira nem foglalkozik a pénzügyekkel, hogy ha az apja, meg az xy pénzügyi managerei azt mondják, hogy ennek így kell lennie, akkor inkább szenved és sír, mint hogy a saját érzelmi igényeinek feleljen meg?

Ha annyi pénzem lenne, mint neki és akkora sztár lennék, mint ő és a Barcelonában akarnék játszani még 1-2 évet, akkor ott játszanék, mert azt csinálok, amit akarok.
Kérdéseidet sokszor én is jogosnak érzem, de nem hiszem, hogy ismerjük a hátteret, a valós motivációkat, máskülönben tudnánk a válaszokat is! Egy biztos őt nagyon megviseli ez. Ő nem tudná megjátszani magát, túl őszinte ő ahhoz, tiszta egyenes embernek tartom.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2021.08.08. 13:06:33

Legalább tudjuk előre,hogy a bl-ben a Realt és a Barcat is a PSG fogja búcsúztatni. Mert hogy összesorsolják őket az összes továbbjutása esetén,az tuti.
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2021.08.08. 13:05:11

Valaki azt mondja már el nekem, hogy ha ennyire meghatja meg ennyire maradt volna, akkor mi a szrért nem marad? Valószínűleg annyi pénze van, hogy a nagy címletű bankjegyekből, amikkel rendelkezik, szállodakomplexumot lehetne építeni, mármint tégla és beton helyett. Ha az tenné boldoggá, hogy maradjon, akkor miért rendelődik alá minden a fizetésének? Ez valami presztízs dolog, vagy frank hitele van, amit fizetni kell? Nem lesz holnap mit enni a gyerekeinek? Eskü nem értem.
Annyira fontos az is, hogy most elmenjen mondjuk egy PSG-be, ahol továbbra is tolni tudják neki a pénzt? Mire kell ennyi pénz? Valaki írja már meg! Egyszerű gyerek vagyok, nem értem.
Vagy annyira nem foglalkozik a pénzügyekkel, hogy ha az apja, meg az xy pénzügyi managerei azt mondják, hogy ennek így kell lennie, akkor inkább szenved és sír, mint hogy a saját érzelmi igényeinek feleljen meg?

Ha annyi pénzem lenne, mint neki és akkora sztár lennék, mint ő és a Barcelonában akarnék játszani még 1-2 évet, akkor ott játszanék, mert azt csinálok, amit akarok.
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5178
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2021.08.08. 13:02:53

én se fogom nézni, max az összefoglalókat. aztán majd lehet a Barcával is ide jutok
Kép
Rob888
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 327
Csatlakozott: 2020.10.01. 23:49:16

2021.08.08. 13:02:49

Tisztelt Miro!

Elnézve a sajtótájékoztatót elképesztően hiányzik ez neki! Szerintem nyilvánvaló a hihetetlen fájdalom, amit érez. Sokszor úgy éreztem a tájékoztató során, hogy alig tudja tartani magát.Mi igazából csak találgatunk, hogy mi történt a színfalak mögött, az azonban számomra nyilvánvaló, hogy ő itt akart maradni szeretett klubjánál szinte mindenáron!
Válasz küldése