Sergio Busquets

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.

Szezonértékelő:

1
10
20%
2
2
4%
3
12
24%
4
24
47%
5
3
6%

Szavazatok száma: 51
Gaillard
Jugador del Barça

2020.10.11. 16:38:51

Messin kívük Busquets képes többször is egy mérkőzésen több emberen keresztül átpasszolni a labdát úgy a társhoz, hogy abból valós veszély alakuljon ki az ellenfél kapuja előtt.
Szóval nem csak a védekezésben, hanem a támadások építésében is nagy szerepe van, ezért szerették Őt az edzők, de most már természetszerűen egyre kevesebbet fog tudni hozzátenni a csapat eredményességéhez, akárcsak Messi. A probléma az, hogy évek alatt nem tudták Őket érdemben hosszú távra pótolni és ezt fogja az eredményesség megsínyleni.
Emellett a vezetőség is eszetlenül szórta a pénzt az értelmetlen igazolásokra és a kialkudott csillagászati fizetésekre, így hosszú évekre kijelölték a mozgásteret, mert itt nincs tulajdonosi tőkeinjekció. Gyakorlatilag a hirtelen jött hatalmas sikerekkel járó időszakot követően elmentek egy megalomán irányba, hogy fenntartsák az uralkodó státuszt, de ez nem sikerült, viszont eldobtak számos olyan az egyesületet megkülönböztető ismérvet, ami miatt sok közömbös ember számára volt szimpatikus ez a club, de ha huzamosabb ideig nem találnak vissza a csúcsra, akkor a Barcelona csak egy csapat lesz a sok közül, mert se siker, se különlegesség.
Barcahun írta:
2020.10.10. 22:41:37
Nero. írta:
2020.10.10. 21:27:48
Nézem a válogatott meccset. Enriquénél még mindig alapember, és szerintem nem is játszik rosszul.

Mondjuk óriási konkurencia nincs. Viszont itt könnyebb dolga van, mert mindenki kiveszi a részét a védekezésből.
Azért szvsz lenne a helyén bőven spanyol, Rodri, Koke, Saul is bőven jó szűrő, sőt csigába ott van Parejo is, de ugye akkor nem vagy beljebb, mert hogy a lassúságán kivül nem tudnak mit előszedni. Szerintem volt pár rossz meccse rosszkor, de összeségében egy alulértékelt vki. Árnyékban van, közben egy évtizede már gerince a csapatnak és nem véletlenül. Persze az ő szerepét nehezbb észrevenni a sikerekben egy Messi, vagy Neymar show mellett. Viszont amikor bűnbakot keresünk sem kéne pellengére állítani, a világ legjobb szűrőjével is kikaptunk volna a Bayern, vagy a Liverpool ellen. Az is biztos, hogy az ő ideje lejáróban van, de mint Puyol öregen megoldja még a feladatát és amíg nincs jobb nála marad, aztán visszavonul, semmi rossz nincs ebben.
Barcahun
Barça B

2020.10.10. 22:41:37

Nero. írta:
Nézem a válogatott meccset. Enriquénél még mindig alapember, és szerintem nem is játszik rosszul.

Mondjuk óriási konkurencia nincs. Viszont itt könnyebb dolga van, mert mindenki kiveszi a részét a védekezésből.
Azért szvsz lenne a helyén bőven spanyol, Rodri, Koke, Saul is bőven jó szűrő, sőt csigába ott van Parejo is, de ugye akkor nem vagy beljebb, mert hogy a lassúságán kivül nem tudnak mit előszedni. Szerintem volt pár rossz meccse rosszkor, de összeségében egy alulértékelt vki. Árnyékban van, közben egy évtizede már gerince a csapatnak és nem véletlenül. Persze az ő szerepét nehezbb észrevenni a sikerekben egy Messi, vagy Neymar show mellett. Viszont amikor bűnbakot keresünk sem kéne pellengére állítani, a világ legjobb szűrőjével is kikaptunk volna a Bayern, vagy a Liverpool ellen. Az is biztos, hogy az ő ideje lejáróban van, de mint Puyol öregen megoldja még a feladatát és amíg nincs jobb nála marad, aztán visszavonul, semmi rossz nincs ebben.
Nero.
Llegenda del Barça

"A Barcelonát olyan emberek irányítják, akiknek nem szabadna a klub élén állniuk. Nagyon szomorú vagyok emiatt. A Barca és a szurkolók ennél sokkal többet érdemelnek. Nem tudom, mi folyik a klubnál, de nagyon rossz érzés a korábbi csapattársaimat bánatosnak látni" - Neymar
vinszentvega
Jugador d'estrella

2020.10.05. 10:59:43

barcami írta:
2020.10.05. 09:23:23
De Jonggal kapcsolatban egyetértek: ez nagyon gyenge.
A gólnál is hibázott, eladottjából majdnem gólt kaptunk.
Az előre passzait gyakorlatilag mind elrontotta.
Helyezkedési gondokat is látok nála.

Nem csoda, hogy nem stabilabb Busi se -a kora, lassabbsága ellenére -, hisz egy már-már holland 'labdaölő' van mellette.
Busi sose volt gyors, most pedig de Jong nem az labdabiztos középpályás, aki tovább is tudja passzolni, sajnos.
Csak forgolódik, előre bénázik, néha hátra sikeresen passzol.
Így viszont rögtön visszajönnek rájuk, a középpályánkra, mert de Jong nem tudja értelmesen megtartani, továbbjátszani a támadó középpályásoknak, pl. Coutinhonak vagy éppen szélre Albának.
Rossz nézni, ahogy játszik.
Azért annyiban megvédeném, hogy az eadott labdáknál a védők hozták a lehető legrosszabb helyzetbe.
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
barcami
Jugador del Barça

2020.10.05. 09:23:23

De Jonggal kapcsolatban egyetértek: ez nagyon gyenge.
A gólnál is hibázott, eladottjából majdnem gólt kaptunk.
Az előre passzait gyakorlatilag mind elrontotta.
Helyezkedési gondokat is látok nála.

Nem csoda, hogy nem stabilabb Busi se -a kora, lassabbsága ellenére -, hisz egy már-már holland 'labdaölő' van mellette.
Busi sose volt gyors, most pedig de Jong nem az labdabiztos középpályás, aki tovább is tudja passzolni, sajnos.
Csak forgolódik, előre bénázik, néha hátra sikeresen passzol.
Így viszont rögtön visszajönnek rájuk, a középpályánkra, mert de Jong nem tudja értelmesen megtartani, továbbjátszani a támadó középpályásoknak, pl. Coutinhonak vagy éppen szélre Albának.
Rossz nézni, ahogy játszik.
drobika írta:
2020.10.05. 08:16:39
Peter írta:
2020.10.05. 01:49:53
Lehet, hogy sokat fut, de nincs elegendő tempója, lassú....Sevilla ellen látszott, hogy se vele, se nélküle nincs épkézláb középpálya, főleg ha de Jong is olyan amilyen....hogy felér a támadásokkal az akkor ér(ne) valamit, ha ebből a csapat profitál(na) bármit is....alternatíva híján drukkolni kell, minél kevesebbet hibázzon..... 8)
Így látom én is. Busi már csak cserejátékos nálam. Planic-csal kellene próbálkozni. Hátha. De Jong, hát én nem is értem azt a gyereket. Katasztrófális volt már a múlt meccsen is. óriási szerencse, hogy a saját 16-osunk előtt eladott labdáiból nem kaptunk gólokat. Ők ketten tegnap kifejezetten gyengén játszottak.
drobika
Capitá del Barça

2020.10.05. 08:16:39

Peter írta:
Lehet, hogy sokat fut, de nincs elegendő tempója, lassú....Sevilla ellen látszott, hogy se vele, se nélküle nincs épkézláb középpálya, főleg ha de Jong is olyan amilyen....hogy felér a támadásokkal az akkor ér(ne) valamit, ha ebből a csapat profitál(na) bármit is....alternatíva híján drukkolni kell, minél kevesebbet hibázzon..... 8)
Így látom én is. Busi már csak cserejátékos nálam. Planic-csal kellene próbálkozni. Hátha. De Jong, hát én nem is értem azt a gyereket. Katasztrófális volt már a múlt meccsen is. óriási szerencse, hogy a saját 16-osunk előtt eladott labdáiból nem kaptunk gólokat. Ők ketten tegnap kifejezetten gyengén játszottak.
Peter
Jugador d'estrella

grgly50
Barça B

2020.10.04. 20:53:43

Chino írta:
2020.10.04. 18:53:44
Peter írta:
2020.10.04. 17:59:42
MatyiG írta:
2020.10.04. 14:17:34
Általában nem az eddigi kezdojatekosnak kell kiszorítania az új igazolást a kezdobol, hanem fordítva. :D
A probléma gyökere hosszú évekre nyúlik vissza.
Piqué-Busi-SR-Alba sosem voltak kellően versenyhelyzetben a posztjukért. Nem kaptak megfelelő szintű konkurenciát (mivel eleve cserének hoztak valakit), vagy aki esetleg beépülhetett volna, nem kapta meg a kellő játékperceket a bizonyításhoz....talán SR lehet abban kivétel, hogy ő amolyan több posztra berakható joly joker....azon persze tovább is el lehetne vitatkozni, hogy Barca szint vagy sem...
Szóval ez a kiszorítósdi sem teljesen fehér vagy fekete.....!!!
Azért ez így nem igaz. Amikor Piqué jött még itt volt Marquez a helyén, Busquetsnél Yaya volt a posztján, nem gyenge konkurenciájuk volt. Albát a kezdőbe vettük, amikor idekerült már befutott játékos volt az előbbi kettővel szemben. SR úgy volt itt kezdő játékos, hogy Alves után nem vett senkit a klub jobbhátvédnek, amikor Semedo érkezett már korántsem volt egyértelmű a kezdőtagsága. Középpályásként pedig mindig csak kiegészítőember volt.
Az hogy Busquets mikor, ki helyett és mennyit fog játszani Koeman alatt még várjunk. Mondjuk nem hiszem, hogy akár Valverde, akár Setien lecserélte volna, főleg az első meccsén.
Nem vitázok, de emlékeim szerint Dani Alves helyére Aleix Vidatl szerződtették 2015-ben
Peter
Jugador d'estrella

2020.10.04. 20:46:32

Chino írta:
Peter írta:
MatyiG írta:
Általában nem az eddigi kezdojatekosnak kell kiszorítania az új igazolást a kezdobol, hanem fordítva. :D
Piqué-Busi-SR-Alba sosem voltak kellően versenyhelyzetben a posztjukért. Nem kaptak megfelelő szintű konkurenciát (mivel eleve cserének hoztak valakit), vagy aki esetleg beépülhetett volna, nem kapta meg a kellő játékperceket a bizonyításhoz....talán SR lehet abban kivétel, hogy ő amolyan több posztra berakható joly joker....azon persze tovább is el lehetne vitatkozni, hogy Barca szint vagy sem...
Azért ez így nem igaz. Amikor Piqué jött még itt volt Marquez a helyén, Busquetsnél Yaya volt a posztján, nem gyenge konkurenciájuk volt. Albát a kezdőbe vettük, amikor idekerült már befutott játékos volt az előbbi kettővel szemben. SR úgy volt itt kezdő játékos, hogy Alves után nem vett senkit a klub jobbhátvédnek, amikor Semedo érkezett már korántsem volt egyértelmű a kezdőtagsága. Középpályásként pedig mindig csak kiegészítőember volt.
Az hogy Busquets mikor, ki helyett és mennyit fog játszani Koeman alatt még várjunk. Mondjuk nem hiszem, hogy akár Valverde, akár Setien lecserélte volna, főleg az első meccsén.
A "hosszú évek" és a "sosem volt".....azért nem az időszámítás előtti időszakot jelenti..... #-o
Itt arról beszélünk, hogyan és miért nem változik a jelenlegi helyzet.....és arról, hogy főleg Piqué és Busi hogyan lehet a mai keretben a posztján a legjobb Barcelonában.....és arról, hogy ez nem a két játékos érdeme....!!!
Chino
Llegenda del Barça

Peter írta:
MatyiG írta:
Forca Barca!!!!
Peter
Jugador d'estrella

MatyiG írta:
hajnesz
Entrenador del Barça

2020.10.04. 15:56:42

MatyiG írta:
Igen, ezzel egyetértek, viszont általában a kezdőjátékos nem szégyeníti meg magát és a csapatot sorozatban 4 éven keresztül, .
MatyiG
Adminisztrátor

hajnesz
Entrenador del Barça

2020.10.03. 18:16:45

MatyiG írta:
2020.10.03. 13:10:36
Korai lenne még biztosra venni, hogy stabil kezdő lesz. Simán kiszorithatja Pjanic, persze azért tenni is kell - bár ugye azt tudjuk, hogy még mi mezei fórumozók is lehozzuk, amit ő -, én megadnam a bosnyaknak a lehetőséget, és ha el vele, leultetnem Busit a padra, szerintem csereként beszállva még mindig sokat tudna adni a csapatnak. Hasonlóan Xavi utolsó évéhez, megtartani a labdát, lassítani a játékot, stb...
Miért, tavaly Busquets mit tett, hogy őt kell kiszorítania Pjanicnak, és nem fordítva? Ha ez csak a covid miatt van, akkor viszont megértem.
Igen, hasonló szereppel én is kiegyezék Busquets esetében, viszont meg vagyok győződve, hogy kezdő lesz, ha Pjanic nagyon jó lesz, akkor De Jong kárára. Hasonlóan látom Roberto esetében is, ha Dest nagyon jó lesz, akkor Roberto lesz a jobbszélső/középhátvéd, vagy ha minden cérna szakad akkor kapus :mrgreen:
MatyiG
Adminisztrátor

2020.10.03. 13:10:36

Korai lenne még biztosra venni, hogy stabil kezdő lesz. Simán kiszorithatja Pjanic, persze azért tenni is kell - bár ugye azt tudjuk, hogy még mi mezei fórumozók is lehozzuk, amit ő -, én megadnam a bosnyaknak a lehetőséget, és ha el vele, leultetnem Busit a padra, szerintem csereként beszállva még mindig sokat tudna adni a csapatnak. Hasonlóan Xavi utolsó évéhez, megtartani a labdát, lassítani a játékot, stb...
hajnesz
Entrenador del Barça

2020.10.03. 12:56:02

MatyiG írta:
2020.10.03. 12:30:41
Azt meg sem említem, hogy ugye 10+ éve kezdő minden fronton a 10+ edzojenel, mert ez ugye Messi hibája. Csak tudnám akkor a legjobb haverjat hogy tudtuk eladni.
Nem Messi hibája, azért van maradása, mert saját nevelés, és van szava az öltözőben.
MatyiG írta:
Legvégül pedig amint láthattad az ertekelo cikkben én sem adtam neki jó pontot - bár lehet, túl szigorú voltam -, csak ugye mindenért O és Robi van eloveve, bezzeg Rakitic mennyit küzdött, hajtott, csúszott, mászott, futott, ütközött, stb...
1. Nekem is hihetetlen volt, hogy lepontoztad, azt hittem valaki feltörte a fiókodat...
2. Rakitic semmivel sem volt roszabb tavaly, mint Busquets, csak ugye nem a katalán nép fia.
2.a. Rakiticet én is védtem, mikor jó volt, de szerintem elég kevesen sajnálták, hogy elment, mivel tavaly/tavalyelőtt már ő sem volt az igazi. Szerintem a legtöbbünket az zavarja, hogy mindenki más eladható, csak Robi és ő nem, pedig ha igazán megújulásra vágynánk, akkor az lenne a minimum, hogy a régi sztárok közül is kipateroljunk párat. Rakitic,Suarez,Vidal feláldozható volt, Busquets,Robert,Pique,Alba miért nem (Piqué nálam is maradt volna)?
Ezzel együtt is engem mostmár nem zavar, hogy marad, az annál inkább, hogy nem ő az elsőszámú csere, hanem az egyik központi tag lesz a csapatban.
MatyiG
Adminisztrátor

visca el barca írta:
2020.10.02. 22:57:44
MatyiG írta:
2020.10.02. 21:46:27
11,5 km-et futott tegnap, a legtöbbet a két csapatból. Pedig ugye sétálgatni szokott a málészájú.
Azt kellene felfognod, hogy rajtad kivul minden forumozo a halalba kivanja. Nem Te mesz szembe az autopalyan?
Egyrészt nem mindenki kívánja a halálba, másrészt amikor top formában volt, akkor sem volt igazán elismerve.

Harmadrészt akkor azt mondom, hogy a hat fős szerkesztosegbol miért számítanánk meg rá legalább csereként négyen?

Azt meg sem említem, hogy ugye 10+ éve kezdő minden fronton a 10+ edzojenel, mert ez ugye Messi hibája. Csak tudnám akkor a legjobb haverjat hogy tudtuk eladni.

Legvégül pedig amint láthattad az ertekelo cikkben én sem adtam neki jó pontot - bár lehet, túl szigorú voltam -, csak ugye mindenért O és Robi van eloveve, bezzeg Rakitic mennyit küzdött, hajtott, csúszott, mászott, futott, ütközött, stb...
Samper
Director del Fútbol

2020.10.03. 06:32:13

Busi csak addig lesz kezdő, amíg egyszer nem bakizik sorozatban. Pjanicban még símán benne van 2-3 jó év.
A probléma a védőknél van.
Barcahun
Barça B

2020.10.03. 00:50:47

Buusival kapcsolatba az a helyzet még mindig nyögjük az Ini Xavi utáni korszakot, és stabilitást hoz a pályára. Én azt nem értem minek ő szűrőbe, mert De Jong úgy volt aktívabb (az hogy gyorsabb veszélyesebb is ezzel egyértelműen) hogy sokkal több labdát szerzett jobban szűrt. Ezt a stabilitást oké Arthur nem tudta megadni, és talán Pjanic fogja, de ha két védekező, de legalábbis szűrni képes kp-al akarunk felállni De Jong kevés lesz és Pjanic sem a jövő embere, megint felesleges csere volt. Ha meg elbírja a pálya Busit, akkor elbírta volna Rakiticet is, annyit még szűr ő is, előbb üldöztem volna el a hozzáképest gyök2vel mozgó Businkat. Persze egyik katalán klubb legenda, ezért ment Roberto helyett is Semedo.
csababarca
Presidente del Barça

2020.10.02. 23:57:07

Nero. írta:
2020.10.02. 23:38:36

Nem jó, de nem is olyan vészes. Most ez van.
LaLigában nem vészes, tény, bár ott is van pár csapat akik ellen végzetes játszatni.
BL-ben viszont a vállalhatatlan kategória, öngyilkosság játszatni 3 éve.

Amúgy ez a futás stat se jo semmire, aki látta a meccset, az tudja, hogy legtöbbször le volt maradva, légüres térben mozgolódott.
Posztján Pjanic meg Puig is sokkal jobb lenne, még ha Puig nem is klasszik az a poszt.
“In times of crisis, the wise build bridges, while the foolish build walls.” fucking actual
Nero.
Llegenda del Barça

2020.10.02. 23:38:36

visca el barca írta:
MatyiG írta:
11,5 km-et futott tegnap, a legtöbbet a két csapatból. Pedig ugye sétálgatni szokott a málészájú.
Azt kellene felfognod, hogy rajtad kivul minden forumozo a halalba kivanja. Nem Te mesz szembe az autopalyan?
A múltkor ő is elismerte hogy le kellene cserélni. A Sevilla ellen viszont nem volt olyan rossz, az pedig tény hogy ő futotta a legtöbbet.
KP poszton is karcsúak vagyunk, egyenlőre rendben van Busquets játszatása szerintem, ameddig Pjanic rendesen felveszi a tempót.

Nekem amúgy is mindig olyan játékosnak tűnt, aki az “edző embere.” Amikor áll a játék általában őt hívja ki az edző hogy dumáljon hozzá.

Nem jó, de nem is olyan vészes. Most ez van.
"A Barcelonát olyan emberek irányítják, akiknek nem szabadna a klub élén állniuk. Nagyon szomorú vagyok emiatt. A Barca és a szurkolók ennél sokkal többet érdemelnek. Nem tudom, mi folyik a klubnál, de nagyon rossz érzés a korábbi csapattársaimat bánatosnak látni" - Neymar
visca el barca
Presidente del Barça

MatyiG írta:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
hau30
Capitá del Barça

2020.10.02. 21:56:35

MatyiG írta:
Ez így jól néz ki km-ben, de én nagyon úgy láttam leginkább azért,mert mindig úton volt a csávó, vagyis soha nem ért oda mikor kellett volna, vagy a maga gyorsasági szintjén (fura, hogy a gyorsaság szót párhuzamba hozom Busival) loholt vissza védekezni. Viszont ez azt jelzi, hogy jobb fizikai állapotban van, mint nyáron. Ez pozitívum.Az elmúlt időszak teljesítményéhez képest valóban jobb volt, de egy komolyabb csapat ellen szalonkára húznak minket miatta, mert Ő a rés a pajzson. Bízom benne, hogy ez a Pjanic féle felvezető időszak és csak pár meccsig szól az állandó kezdő mandátuma.
MatyiG
Adminisztrátor

Feast4
Director del Fútbol

2020.08.24. 18:53:47

Nero. írta:
2020.08.24. 16:35:04
................... hogy ha akar eligazolhat.
Biztos akar! :mrgreen:

Vele kellett volna kezdeni. A legnagyobb fék évek óta, ráadásul a posztja is kb. teljesen idejétmúlt. Ezzel a fizetéssel és ezzel a teljesítménnyel cserének sem hagynám itt...
Kép
Válasz küldése