Sergio Busquets

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.04.14. 13:42:37

https://www.youtube.com/watch?v=X_2ujw9Zl9s" target="_blank

1:00 ; 2:40 ; 3:45. 8)
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2015.03.23. 17:30:06

Kivételesen egyezek veled, nagyot játszott tegnap, az ő behozatalával változott egy nagyot a játék képe, elkezdtük dominálni a kpt.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.03.23. 17:20:27

Semmi? Tegnap nagyon jól szállt be a meccsbe.

Hihetetlen ez az ember, hogy olvassa a játékot, mindig megjátszható.
https://www.youtube.com/watch?v=SRY0QevbUFg" target="_blank
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.03.21. 02:04:17

PCsabi írta:Busquets, who is recovering from an ankle injury, will be part of the match squad for the game against Real Madrid on Sunday. [sport]
Szerintem nem fog kezdeni. Kell majd a BL-re is ő. :)
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2015.03.21. 01:48:54

Busquets, who is recovering from an ankle injury, will be part of the match squad for the game against Real Madrid on Sunday. [sport]
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2015.03.12. 15:31:19

Inkább legyen 100%-os állapotban, mint rásérüljön egy El Clásicón, annyit nem ér. Most van olyan jó formában a csapat, hogy Mascheranóval is mennie kell a szekérnek!
Kép
Kép
Kép
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1643
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2015.03.11. 23:30:56

Petr írta:Busquets, who has an ankle injury, is trying to be back for the game against Madrid, but it's very difficult he'll be able to play. [md]

Nagyon remélem, hogy felépül.
Én is várom, hogy visszatérjen. Annyi szépet láttunk tőle. Senkinek nem kívánom, hogy sérült legyen.
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2015.03.11. 22:38:37

Busquets, who has an ankle injury, is trying to be back for the game against Madrid, but it's very difficult he'll be able to play. [md]

Nagyon remélem, hogy felépül.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15455
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.03.10. 00:57:43

kristop írta: de előre szólok ez hiába csak egy kétszavas kérdés, mégis nehéz. mert ha ő szinte tökéletesen elvégzi ezt a munkát még szerinted is, akkor miért változtatnál vagy raknál be olyat, aki egyáltalán nem biztos, hogy akár oké szinten hozza ezt, nem hogy szinte tökéletesen. csak azért, mert eleged van belőle és unszimpatikus? vagy nem tetszik a játékstílusa? ez gyenge érv egy csapatnál.

Gyenge érv, de egyszer már megtörtént, pont az illető volt a szereplője. Semmi nem indokolta Touré kiebrudalását,mégis meghúzták. Miért? Mert Pep embere volt,semmi másért.
Más kérdés,hogy bevált,de ezt nem lehetett tudni biztosan,kockázatos volt.
SZóval nem egyedi eset,hogy szimpátia dönt, pont nem kell messzire menni,hogy miért is került oda a gyerek első körben. (utána bizonyította,hogy van helye, ebbe ne kössetek bele, de alapból rizikós volt, Touré pedig bőven hozta a szintet,sőt...)
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
jelwaz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1145
Csatlakozott: 2005.07.10. 18:38:11
Tartózkodási hely: A barikádokon...

2015.03.10. 00:33:45

kristop írta:például ki?

de előre szólok ez hiába csak egy kétszavas kérdés, mégis nehéz. mert ha ő szinte tökéletesen elvégzi ezt a munkát még szerinted is, akkor miért változtatnál vagy raknál be olyat, aki egyáltalán nem biztos, hogy akár oké szinten hozza ezt, nem hogy szinte tökéletesen. csak azért, mert eleged van belőle és unszimpatikus? vagy nem tetszik a játékstílusa? ez gyenge érv egy csapatnál.

tökéletes példa a tegnapi meccs. az ment mindig, hogy az ilyen letámadó, sokat futó csapatok ellen mascherano kellene inkább, mert ő agresszívabb, gyorsabb, ezért jobb lenne vele a csapatunk. ezzel szemben pont ő volt a leggyengébb a csapatban, úgy fűzték át ahogy akarták, a labdakihozatalok se mentek, de legalább veszélyes helyzetbe hozta magát egy hiba után a clásicóra.

persze tudom, hogy mascherano ennél többet tud egyébként, de jellemző a helyzet és rávilágít pár dologra. például, hogy ilyen csapatok ellen pont hogy nem kellene belemenni fizikai párharcokba és erőfociba, hanem egy biztosabb pont kellene oda, aki megnyugtatja a csapatot. letámadnak hat emberrel? akkor talán nem az a megoldás, hogy beraksz egy pibullt és megpróbálod megakadályozni a labdavesztés utáni kontráikat, hanem hogy nem veszted el a labdát.
Én erre már nem tudok mit írni, mert levonni sem akarok az érdemeiből. Az a véleményem, hogy a jó taktika nem az ő érdeme, a feladatai pedig nem biztos, hogy egytől-egyig egetrengetően nehezek. Agyatlan sem vagyok, nem küldeném el, mert igazolási tilalom van, de hogy a közeljövőben ne lehetne elengedni és találni a helyére megfelelő helyettest, azt sem hiszem.
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2015.03.09. 11:46:26

jelwaz írta:Még mindig nem értem, hogy miért ő A tökéletes a Barcába. Még mindig szubjektív, szerintem nem egyedülálló, még páran meg tudnák oldani. Mindegy, elegem van belőle, ha a valaha volt legjobb focista, ha nem, attól még egy kis lőcs.
például ki?

de előre szólok ez hiába csak egy kétszavas kérdés, mégis nehéz. mert ha ő szinte tökéletesen elvégzi ezt a munkát még szerinted is, akkor miért változtatnál vagy raknál be olyat, aki egyáltalán nem biztos, hogy akár oké szinten hozza ezt, nem hogy szinte tökéletesen. csak azért, mert eleged van belőle és unszimpatikus? vagy nem tetszik a játékstílusa? ez gyenge érv egy csapatnál.

tökéletes példa a tegnapi meccs. az ment mindig, hogy az ilyen letámadó, sokat futó csapatok ellen mascherano kellene inkább, mert ő agresszívabb, gyorsabb, ezért jobb lenne vele a csapatunk. ezzel szemben pont ő volt a leggyengébb a csapatban, úgy fűzték át ahogy akarták, a labdakihozatalok se mentek, de legalább veszélyes helyzetbe hozta magát egy hiba után a clásicóra.

persze tudom, hogy mascherano ennél többet tud egyébként, de jellemző a helyzet és rávilágít pár dologra. például, hogy ilyen csapatok ellen pont hogy nem kellene belemenni fizikai párharcokba és erőfociba, hanem egy biztosabb pont kellene oda, aki megnyugtatja a csapatot. letámadnak hat emberrel? akkor talán nem az a megoldás, hogy beraksz egy pibullt és megpróbálod megakadályozni a labdavesztés utáni kontráikat, hanem hogy nem veszted el a labdát.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2015.03.09. 10:45:14

S.Agüero írta:Messit miért dicsérjük meg, mikor gólt lő? Nem az a feladata?
Szerintem általában azért kapja az elismerést, ahogyan szerzi a góljait, és ahogyan kiszolgálja a társakat, nem azért mert megteszi.
Avatar
jelwaz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1145
Csatlakozott: 2005.07.10. 18:38:11
Tartózkodási hely: A barikádokon...

2015.03.09. 01:02:37

Bob_Marley írta:Én szerintem abszolút ezt írtam eddig is, hogy ami a feladata azt nagyon jól ellátja. Ez írtam is már, hogy övé nagyon fontos szerepkör, amihez igen is hozzá tartozik, hogy olyan erényei vannak, amivel ezt nagyon magas szinten megtudja oldani.
Még mindig nem értem, hogy miért ő A tökéletes a Barcába. Még mindig szubjektív, szerintem nem egyedülálló, még páran meg tudnák oldani. Mindegy, elegem van belőle, ha a valaha volt legjobb focista, ha nem, attól még egy kis lőcs.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.03.09. 01:02:15

Messit miért dicsérjük meg, mikor gólt lő? Nem az a feladata?
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19591
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.03.09. 00:46:32

Én szerintem abszolút ezt írtam eddig is, hogy ami a feladata azt nagyon jól ellátja. Ez írtam is már, hogy övé nagyon fontos szerepkör, amihez igen is hozzá tartozik, hogy olyan erényei vannak, amivel ezt nagyon magas szinten megtudja oldani.
Kép
Kép
Kép
Avatar
jelwaz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1145
Csatlakozott: 2005.07.10. 18:38:11
Tartózkodási hely: A barikádokon...

2015.03.09. 00:35:28

Bob_Marley írta:Nem is írtam, hogy gólpasszokat ad (magamra vettem amit írtál), a ritmushoz meg annyit hogy nem véletlen ő passzol az egyik legtöbbet a csapatban, s koránt sem igaz, hogy 1 méterre ezt láthattuk a képeken is. Ő indít minden támadást, s a legtöbbször ő fordítja meg a játékot. Belefáradtam már ugyanazokat leírni újra meg újra, legyen Oleguer a pályán elfogadom a valaki ezt látja. 100 ilyen Oleguert a csapatba és gond nem lesz. :wink:
De nem azért teszi ezt, mert ez feladata? Mondjátok, hogy ezt magas szinten csinálja, vagy ezt senki nem tudja ilyen zsigerből megoldani, vagy valami, de az, hogy megakadályozza vagy lassítja az ellentámadást, hát még jó, hogy nem segít nekik. Csomó dolog, amit írtatok, lehet csak a fogalmazás vagy értelmezés hibájából, egy szerepkörből adódó feladat. Balra nem lehet támadást indítani, visszakerül középre, továbbadja jobbra. Jó, néha 3 métereset is hazapasszol a kapusnak. Én nem állítom, hogy 100%-ban hátrapasszol, meg, hogy olyan lassú, mint egy lajhár, de, ami taktikából megy át rajta az ne legyen már az ő érdeme, mert lassan ott vagyunk, hogy ő találja ki a focit a Barcában. Ennyi problémám van ezzel, remélem most világosan fogalmaztam, nem akarok többet magyarázkodni ezen. Nekem az is elfogadható, ha az az indok, hogy amit csinálni kell, azt Busquets tökéletesen meg tudja csinálni, aztán legyen inkább katalán, mint nem. Csak szerintem a piedesztálra emelése túlzás.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19591
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.03.09. 00:09:37

Nem is írtam, hogy gólpasszokat ad (magamra vettem amit írtál), a ritmushoz meg annyit hogy nem véletlen ő passzol az egyik legtöbbet a csapatban, s koránt sem igaz, hogy 1 méterre ezt láthattuk a képeken is. Ő indít minden támadást, s a legtöbbször ő fordítja meg a játékot. Belefáradtam már ugyanazokat leírni újra meg újra, legyen Oleguer a pályán elfogadom a valaki ezt látja. 100 ilyen Oleguert a csapatba és gond nem lesz. :wink:
Kép
Kép
Kép
Avatar
jelwaz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1145
Csatlakozott: 2005.07.10. 18:38:11
Tartózkodási hely: A barikádokon...

2015.03.09. 00:08:57

S.Agüero írta:Lehet viccelődni, de pl. Taibi hozzászólására köpni-nyelni nem tudtok.
Alapvetően az a bajom, hogy az a szöveg, hogy ő a tökéletes a Barcába. Melyikbe? Abba, amelyik úgy vonult le a pályáról, hogy még 26millió 42,5 centiset passzoltak lehetőleg hátrafelé. Abban, amelyikben neki egyérintőből, az ellenfél kapujának háttal a legközelebbi embernek kell passzolnia, de ha nagyon behúzódik az ellen, akkor fél óra alatt meg is fordulhat. Na erre ne mondja nekem senki, hogy ebben őa világ legjobbja, mert ebben nincs ilyen. Bocs, de nekem attól kifordul a szemem, mellesleg meg már a fél világ tudja az ellenszerét.
Taibi írta:A másik erőssége pedig a labdanélküli helyezkedése, amikor mondjuk Messiék éppen az ellenfél tizenhatosát ostromolják. Mindig úgy helyezkedik, hogy fedezze a társak seggét, és egy esetleges labdavesztésnél le tudja lesni az ellenfél passzait vagy legalább lassítani tudja az ellenfél támadását, amíg a többiek visszaérnek.
Nem kukacoskodásnak, de ez a feladata. Ha azt mondod, hogy ezt mindenkinél jobban csinálja, akkor az érdem, de az, hogy ezt csinálja, az meg a feladata.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15455
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.03.08. 23:53:33

S.Agüero írta:Lehet viccelődni, de pl. Taibi hozzászólására köpni-nyelni nem tudtok.
Ő letudta írni az erényeit úgy,hogy nem esett túlzásokban, és tényleg azokat írta le,amikben jó, amiket jól csinál. Nem írt marhaságokat,mint,hogy gólpasszokat ad,meg ritmust ad,stb...
Szóval ő korrekt volt, nem is kötött bele senki.

Mondjuk az az utolsó bekezdés érdekes, mert elég görbe tükröt adhat,mert persze,hogy gyorsabban szabadul a labdától mint Messi,vagy akárki más. Mivel nem vállal semmi kockázatot, kapja-adja, így nem nehéz gyorsan szabadulni,ez amennyire előny,sokszor hátrány is.
Illetve mostanában lett rá jellemző az,ami miatt szidtuk,hogy totyorog,meg forgolódik, 2 éve még nem csinálta annyit.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.03.08. 23:44:12

Lehet viccelődni, de pl. Taibi hozzászólására köpni-nyelni nem tudtok.
Avatar
jelwaz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1145
Csatlakozott: 2005.07.10. 18:38:11
Tartózkodási hely: A barikádokon...

2015.03.08. 23:22:11

Sanama írta:Mint Oleguer. Ide ő is jó volt, illett a csapatba, igaz lehetett volna jobb játékos is a helyén. "Saját kölyök" volt, katalán, stb. Elment, más csapatba nem is ment neki, de egy BL döntőn is ott volt. ;-)
Jól mozgott, főleg ha nem volt nála labda
Igen-igen, csak nem nagyon látható a laikusoknak, hogy milyen jól zárta a sávokat, és bár ő pl. nem passzolós volt, mindig úgy tűnt mintha lepattanna róla a labda, de így sokkal gyorsabban juttatta előre a labdát, ezáltal már a támadásszervezésben is részt vett. Szerintem még ritmust is adott!

Amúgy mindig meg fogom jegyezni a kapcsán, hogy azért az emberünk nagyot ment jobb oldali védőként, és bármelyik napján tökösebb volt Szerdzsónál.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2015.03.08. 23:10:38

Bob_Marley írta:
palesz77 írta:...képek
Köszi. Ebből is látszódik, hogy nagyon aktív és mennyire szerteágazóak a passzai. És ahogy látom egyáltalán nem fél méteres passzokról van csak itt szó.

Minden támadás tőle indul, nem fogom leírni újra azokat a tulajdonságokat, amiket átbeszéltünk nálam ő a játékunk egyik alappillére. Az én olvasatomban, ő igen is jó irányító képességekkel rendelkezik. Helyezkedés, passzok, verbális irányítás, intuíció. Sanama nálad nem, elfogadom. Én tartom, hogy a csapaton belüli rangsorban elég előkelő helyen lenne fontosság szempontból. Viszont abban is biztos vagyok, hogy máshol koránt sem tudna így működni, mert vannak olyan hibái, amik pl egy másik csapatban jobban kiütköznének. Neki tényleg ez a szerepkör lett kitalálva, s pl egy angol bajnokságban szerintem meghalna.
Mint Oleguer. Ide ő is jó volt, illett a csapatba, igaz lehetett volna jobb játékos is a helyén. "Saját kölyök" volt, katalán, stb. Elment, más csapatba nem is ment neki, de egy BL döntőn is ott volt. ;-)
Jól mozgott, főleg ha nem volt nála labda.







:)
Avatar
Taibi
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 1194
Csatlakozott: 2004.11.03. 19:52:08

2015.03.08. 10:04:14

Milyen jó kis eszmecsere alakult itt ki. :)

Jellemző Busquetsre, hogy a futballvilág elismert szakemberei áradoznak róla, ellenben a szurkolókat erősen megosztja.
Nem látványos amit csinál, nem is közönségszórakoztató, viszont hihetetlenül hasznos.

Egyrészt Busi szerintem abban kiemelkedő, hogy tökéletesen megtanult az ellenfél kapujának háttal állva és a saját védőivel és kapusával szemben állva futballozni. Szerintem ebben világelső, nem tudnék mondani másik olyan középpályást, aki hatékonyabban támogatja a labdakihozatalt, mint ő. Nagyon jól helyezkedik, ha kell visszalép a védők közé labdáért, vagy ha kell épp előrébb lép, hogy folyosót nyisson a társainak. (Vagy csinál egy haszontalannak tűnő kétméteres passzt, mert a két méterrel odébb álló társa olyan pozícióban van, hogy jobban tudja folytatni a játékot.)

A másik erőssége pedig a labdanélküli helyezkedése, amikor mondjuk Messiék éppen az ellenfél tizenhatosát ostromolják. Mindig úgy helyezkedik, hogy fedezze a társak seggét, és egy esetleges labdavesztésnél le tudja lesni az ellenfél passzait vagy legalább lassítani tudja az ellenfél támadását, amíg a többiek visszaérnek.

Busquets nyilván nem egy klasszikus ütköző, romboló védekező középpályás. De egy Barcelonában és egy ilyen játékstílusban nem is arra van szükség szerintem.
Sanama írta: Mondjuk a gyorsaság épp nem jellemző rá.
Ezt meg megcáfolnám. :)
Ezzel kapcsolatosan olvastam 1-2 éve egy cikket (sajnos már fogalmam sincsen hogy hol, de nem a blikkben :) ) , ahol pont azt részletezték, hogy a Barcában átlagosan ő szabadul leggyorsabban a labdától. Azt hiszem valamilyen 2 másodperces érték körül volt az 1 passzra jutó átlagos ideje. Az esetek nagy részében 1-2 érintőből játszik.
Kép
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2015.03.08. 09:38:56

Merész húzás lenne (ezért gondolom azt, hogy LE nem lépi meg) Sampert betenni néhány meccsen. Bár a B csapat nehéz helyzetben van és ott van most szükség rá, azért lehetne kisebb ellenfél ellen is játszatni. Ma a Rayo ellen Masche fog kezdeni szerintem.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Stoichkov
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 308
Csatlakozott: 2004.10.09. 12:24:19

2015.03.08. 09:35:18

tudunk valami pontosabbat, hogy mikor lesz játékra alkalmas újra?
Válasz küldése