Sergio Busquets

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1428
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2009.01.29. 23:50:40

Egyértelműen a meccs embere. Elképesztő mennyiséget futott, szenzációs szerelései, cselei voltak. Csak így tovább!
Avatar
atek
Jugador del Barça
Hozzászólások: 152
Csatlakozott: 2007.07.01. 22:04:00
Tartózkodási hely: Budapest/Százhalombatta
Kapcsolat:

2009.01.29. 23:43:32

az első néhány meccsén én is kételkedtem benne, de egyre jobban tetszik a játéka! örülök neki hogy sok lehetőséget kap!
different day, same wasted!
live fast, skate faster!
Avatar
kennyke04
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2007.04.17. 14:04:52
Tartózkodási hely: DöBö

2009.01.29. 23:41:58

Ahhoz képest hogy év elején mennyien szidták, azóta úgy látom elnyerte lassan mindenki tetszését :D Birom milyen laza cseleket be mer vállalni néha, a szerelési ütemérzéke topon van és feltűnően sok sárgát kapnak róla, remélem azért néha csak rá-rá játszik a szitura, nem örülnék ha megsérülne :S Bravo Sergi nagy voltál ma is =D>
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2009.01.29. 23:34:42

Az a visszahúzós csel... 8)

Elképesztő, hogy milyen középpályásokat nevelnek ki...
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
van Bommel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2005.12.07. 15:42:36
Tartózkodási hely: Szarvas,Szeged

2009.01.29. 23:32:00

Hatalmas ajándék a srác. Újabb példa, hogy a La Masia-n valamit nagyon tudnak :D talán Kistulokinak is kéne arra küldeni pár utánpótlásedzőt. A középpályán Touré méltó (vetély)társa lehet, remélem mindketten még egész sokáig fogják a Camp Nouban durrogtatni 8)
Láb a lábé, kar a karé, láb a karé, KARALÁBÉ
Hajrá CSABACSÜD!!!
Adamik-Varga,Kis,Gombár,Viszkok-Virág,Szilágyi,Steigler,Borgulya-Gulyás,Gazsó
www.csabacsudse.gportal.hu
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2009.01.25. 00:10:27

robertfcb írta:Ezt a gyereket csodálom, beáll most is 20 percre és egy olyan labdát tálal Messi elé... pech volt hogy kapufa lett. Nagyon jól szűr, osztogat. Nagyszerű játékos válhat belőle.
Épp pont ezt akartam írni... Nagy jövő áll Busquest előtt. Büszke vagyok arra, hogy egy ilyen csapatnak drukkolhatok már lassan 10 éve. Hiszen, utópótlásukból lesznek a nagy sztárok. Ez az egyik ilyen eset: Busquest.
Persze még nem sztár, de nagyon érezhető az, hogy egyik legjobb irányító lesz majd itt nálunk.
KépKép
Avatar
robertfcb
Capitá del Barça
Hozzászólások: 823
Csatlakozott: 2005.08.16. 22:03:26
Tartózkodási hely: 1 Messi Messi galaxisban

2009.01.25. 00:04:01

Ezt a gyereket csodálom, beáll most is 20 percre és egy olyan labdát tálal Messi elé... pech volt hogy kapufa lett. Nagyon jól szűr, osztogat. Nagyszerű játékos válhat belőle.
Kép
EuroBarça Tour 2009

Proxima estáció: Sagrera
Visça el Pinchos muronos!
Avatar
xavi4ever
Barça C
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2008.12.08. 17:54:34
Tartózkodási hely: otthon

2009.01.13. 09:12:46

szerintemis tehetséges...azt vettem észre h. amikor jáccik min. egyszer mindig fellökik... :lol:
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1232
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2009.01.12. 01:52:33

Nagyon tehetséges ,és vannak hibái is persze,de nagy érték lesz számunkra azt hiszem az elkövetkezendő években....

Viszont ő egyedül még nem bírja el a kp.-át ez jól látszott,erre csak Toure képes...ám ők együtt nagyon stabilak,számomra még mindig Keita(nem Henry meg Hleb) a fekete ló !
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2009.01.12. 01:23:53

Tetszetős volt a játéka, elegáns: legalább 2-szer pontosan sarkazott is :)
Óriási tehetség, még csak 20 éves, és ezen a poszton tevékenykedik...lenyűgöző.
Meccsenként mindig van 1-2 eladott labdája (rutintalanság, bátortalanság, stb.), viszont azt kedvelem, hogy általában gyorsan, egyérintőből passzol, amivel egyértelműen a modern focit képviseli (és egyébként ez az, ami az egész Barcát jellemzi ez évben).

A fetrengéséről (Grege-nek): amellett, hogy ez a negatívuma, ez pozitívuma is. Jó pár sárgát előhalászott már a bíróktól!
Tény, hogy ma majdnem ilyen miatt történt 1 Osasuna-gól, de ez igazából a másik csapat kicsinyességét, sportszerűtlenségét jellemezte.
Avatar
Grege
Capitá del Barça
Hozzászólások: 580
Csatlakozott: 2004.11.21. 00:21:31

2009.01.12. 00:25:03

Tényleg nagy tehetség, és sok jó megmozdulása volt, de 2 negatívum a mai meccsről:

1. Állandóan lenn marad, ha egy kicsit megrugják...lehet mondani, h faragták, de tanuljon a többiektől, amíg nem fújnak tépjen tovább a labda után. Majd megőrültem, amikor 20-szorra is fetrengett, ahelyett, h játszana, emiatt spec majdnem kaptunk egy gólt is.

2. A szöglet gólban sajnos ő volt az egyik ludas. Nézzétek meg az ismétlést, ő és Alves voltak ott, de az ő méretével neki ott azt meg kellett volna oldania. Sajnos elkésett, reméljük legközelebb nem fog.

Viszont örültem a végén a sárgájának, bármennyire hülyén is hangzik ez. Ott akkor kellett az a falt, így nyugiban fel lehetett készülni rá, és nem vitték át rajtunk a lasztit, az okos dolog volt sztm.

Ügyes gyerek lesz ez nagyon, pláne, h ez az első idénye a nagyoknál.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2009.01.12. 00:17:05

Ma eléggé nehezen tudnám megítélni a teljesítményét. Volt 1-1 bénázása inkább, ami nagyon szembetűnő volt, és néha el is aludt, állva várta a passzt, és el is vették tőle. Amúgy viszont összjátékban, labdatartásban, és az elsődleges feladatában, a szűrésben sem nyújtott rosszat.
De tény hogy jobb szokott lenni.

Azt gondolom hogy szép kis jövő előtt áll ő is itt a csapatnál, minden adottsága megvan hozzá, hogy elkezdjen kapaszkodni az előtte álló példák (Pep, Xavi) magaslataiba.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
depth
Capitá del Barça
Hozzászólások: 912
Csatlakozott: 2008.02.04. 11:33:35

2009.01.12. 00:14:18

mindenhol azt látom, h nem voltatok vele elégedettek. h miatta is lyukas volt a középpálya. pedig én mostanában már majdnem olyan nyugott vagyok, amikor neki passzolnak, mint, ha Xavinak adnák. igaz, nem alkotott semmi különlegeset, de megbízhatóan, pontosan, hasznosan, erőszakosan játszott szvsz. minden meccsen majdnem annyira faragják, mint Messit. nem véletlenül, tőle is nagyon nehéz elvenni a labdát. szerintem csak Keita lógott ki.
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2541
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2009.01.01. 20:25:00

Etooka írta:
7_Barna_7 írta:Mit mutatott be amin meglepődtél???mert én múltkor elhatároztam,hogy csak őt nézzem,hogy hát ha okoz valami maradandót...hiába néztem semmit nem okozott...sajnos
Más kérdés, hogy tetszett-e, amit csinált és más kérdés, hogyan teljesített :wink:

A védekező középpályásnak ennyi a feladata, mint amit ő csinál:összeszedi, lepasszolja. Emellett magabiztos, labdabiztos és kreatív.Viszont sokaknak azért tűnhet - szerintem - gyengének, mert a posztján Touré van, aki mostanában teljesen "átnevezi" ezt a posztot, hisz ő innen ad nem akármilyen labdákat és remekül kapcsolódik be váratlanul a támadoskba is az alapvető feladatainak kitűnő elvégzése mellett.

Üdv.

Etooka
Hogyan várhatjátok el hogy figyeljük Busqit a középpályán mi alatt Yaya Touré "árnyékában" észre sem lehet venni? :D
B. Tamás
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.02.25. 21:20:32
Kapcsolat:

2009.01.01. 20:02:45

7_Barna_7 írta:Mit mutatott be amin meglepődtél???mert én múltkor elhatároztam,hogy csak őt nézzem,hogy hát ha okoz valami maradandót...hiába néztem semmit nem okozott...sajnos
Más kérdés, hogy tetszett-e, amit csinált és más kérdés, hogyan teljesített :wink:

A védekező középpályásnak ennyi a feladata, mint amit ő csinál:összeszedi, lepasszolja. Emellett magabiztos, labdabiztos és kreatív.Viszont sokaknak azért tűnhet - szerintem - gyengének, mert a posztján Touré van, aki mostanában teljesen "átnevezi" ezt a posztot, hisz ő innen ad nem akármilyen labdákat és remekül kapcsolódik be váratlanul a támadoskba is az alapvető feladatainak kitűnő elvégzése mellett.

Üdv.

Etooka
.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2009.01.01. 19:58:55

Sergi Busquets az én értékelésem alapján:
Az év tehetsége.
Szenzációs meccsei voltak,szép passzok,nagyon jó szerelések
Nem hiába állt érte sorba fél Európa a hosszabbítása előtt.
olyan posztra született amiben egész Európában hiány van. VKP
Fizikuma megvan,és el tudja látni a feladatot már most is. Persze Touré-hoz még korántsem ér fel,de Keita-val bőven meg tud küzdeni a kezdőért.

De olyan játékos lehet belőle,mint Touré.
Látni nagyon jól lát a pályán,védekezésben kitűnő,ha olyan labdabiztos és kreativ lesz,mint Yaya akkor évekig megvan a VKP duo.

De persze még sokat kell fejlődnie,és szerintem inkább a támadásban,ha már Touréhoz hasonlítom,Mert yaya abszolut kretiv és labdabitos előrébb is!

Rutin neki is kell,de kinek nem? Pár év és szerintem Európa egyik legnagyszerűbb VKP-ját láthatjuk benne.Csak folytatnia kell a szerény munkát és alázattal végigcsinálni! Másképp nem megy.


Én szurkolok Serginek, csak így tovább!
Avatar
Cooltiszo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1949
Csatlakozott: 2004.10.08. 06:57:08
Tartózkodási hely: Bp

2009.01.01. 19:48:21

Nekem nagyon tetszik a gyerek. Emlékszem volt olyan meccs ahol a tizenhatos sarkánál fél percen belül háromszor is szerelt, nem volt semmi, fel lehet vhol lelni youtubeon is.
Alapvetően erős felépítésű, jól szerel, és ami a leges legjobban tetszik benne az a váratlan megoldások. Van amikor csak a labdakihozatalban segít egy gyönyörű passzal, de adott már sarokkal középpályáról gólpasszt is. Egy kis rutin, és még több ilyen fog jönni tőle.
7_Barna_7
Barça B
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2008.12.14. 17:07:21
Tartózkodási hely: Kecskéd

2009.01.01. 19:32:23

Melkor írta:
Varatrix írta:
7_Barna_7 írta:Mit mutatott be amin meglepődtél???mert én múltkor elhatároztam,hogy csak őt nézzem,hogy hát ha okoz valami maradandót...hiába néztem semmit nem okozott...sajnos
Akkor nem nézel elég Barca meccset!
Pazarul játszik a közép pályán, és szép gól is fűződik már a nevéhez!
Nagy reménység a gyerek!
Én majdnem az összes meccset láttam és Barnával értek egyet, eddig semmi olyat nem tett amitől hasra kéne esni, sőt azt kell hogy mondjam, hogy az idei Barcából azért még ő a legkevésbé jó középpályás.
Persze ne értsetek félre, az látszik, hogy tehetséges a srác és még sokra viheti, de azért ne szaladjunk előre!
Azt hittem senki nem ért egyet velem :lol: :lol:
de varatrix veled is egyet értek,és nem is akarok veszekedni te így gondolod én így nem érthetünk egyet mindenben :D
Més qué un Club!
Visca el Barca!
Katalán a szív,kék a lélek,BARCELONA fan maradok amíg élek!
Avatar
Melkor
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1355
Csatlakozott: 2004.10.10. 16:16:41
Tartózkodási hely: Szigethalom

2009.01.01. 18:59:36

Varatrix írta:
7_Barna_7 írta:Mit mutatott be amin meglepődtél???mert én múltkor elhatároztam,hogy csak őt nézzem,hogy hát ha okoz valami maradandót...hiába néztem semmit nem okozott...sajnos
Akkor nem nézel elég Barca meccset!
Pazarul játszik a közép pályán, és szép gól is fűződik már a nevéhez!
Nagy reménység a gyerek!
Én majdnem az összes meccset láttam és Barnával értek egyet, eddig semmi olyat nem tett amitől hasra kéne esni, sőt azt kell hogy mondjam, hogy az idei Barcából azért még ő a legkevésbé jó középpályás.
Persze ne értsetek félre, az látszik, hogy tehetséges a srác és még sokra viheti, de azért ne szaladjunk előre!
MELKOR 4 - Hungarian F.C. Barcelona
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2009.01.01. 18:28:01

7_Barna_7 írta:pazarul??????akkor nálad idén Seva(aki úgy mozog mint aki most esett át egy gerinc műtéten) is pazarul játszik....
Ne idegeskedj!
Ha te így gondolod akkor elfogadom!
Bár nem tudom hogy jön ide Seva.
Egy biztos nem sokan osztják a véleményed!
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Danka00792
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2702
Csatlakozott: 2007.09.28. 16:53:03

2009.01.01. 18:26:34

Varatrix írta:
7_Barna_7 írta:Mit mutatott be amin meglepődtél???mert én múltkor elhatároztam,hogy csak őt nézzem,hogy hát ha okoz valami maradandót...hiába néztem semmit nem okozott...sajnos
Akkor nem nézel elég Barca meccset!
Pazarul játszik a közép pályán, és szép gól is fűződik már a nevéhez!
Nagy reménység a gyerek!
Ilyen fiatalon is nagyon labdabiztos a srác, sok labdát szerez, és rendszerint jól passzol.
De nem csak Mi gondoljuk igy, fél Európa sorba áll érte, ez csak jelent valamit nem?
7_Barna_7
Barça B
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2008.12.14. 17:07:21
Tartózkodási hely: Kecskéd

2009.01.01. 18:21:22

Varatrix írta:
7_Barna_7 írta:Mit mutatott be amin meglepődtél???mert én múltkor elhatároztam,hogy csak őt nézzem,hogy hát ha okoz valami maradandót...hiába néztem semmit nem okozott...sajnos
Akkor nem nézel elég Barca meccset!
Pazarul játszik a közép pályán, és szép gól is fűződik már a nevéhez!
Nagy reménység a gyerek!
pazarul??????akkor nálad idén Seva(aki úgy mozog mint aki most esett át egy gerinc műtéten) is pazarul játszik....
Més qué un Club!
Visca el Barca!
Katalán a szív,kék a lélek,BARCELONA fan maradok amíg élek!
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2009.01.01. 18:12:50

7_Barna_7 írta:Mit mutatott be amin meglepődtél???mert én múltkor elhatároztam,hogy csak őt nézzem,hogy hát ha okoz valami maradandót...hiába néztem semmit nem okozott...sajnos
Akkor nem nézel elég Barca meccset!
Pazarul játszik a közép pályán, és szép gól is fűződik már a nevéhez!
Nagy reménység a gyerek!
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
7_Barna_7
Barça B
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2008.12.14. 17:07:21
Tartózkodási hely: Kecskéd

2009.01.01. 18:03:19

Ilúvatar írta:örül a szívem, hogy hosszabbított... nagy játékos lesz belőle, az fix. Középpályás lesz, irányító, mint Xavi.

Már most (!) olyan dolgokat mutatott be amitől meglepődtem rendesen... még 2-3 év és...
Mit mutatott be amin meglepődtél???mert én múltkor elhatároztam,hogy csak őt nézzem,hogy hát ha okoz valami maradandót...hiába néztem semmit nem okozott...sajnos
Més qué un Club!
Visca el Barca!
Katalán a szív,kék a lélek,BARCELONA fan maradok amíg élek!
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2008.12.23. 08:10:15

örül a szívem, hogy hosszabbított... nagy játékos lesz belőle, az fix. Középpályás lesz, irányító, mint Xavi.

Már most (!) olyan dolgokat mutatott be amitől meglepődtem rendesen... még 2-3 év és...
KépKép
Válasz küldése