Neymar

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.04.28. 20:18:16

A Spanyol Labdarúgóliga (LFP) hivatalos közleményben tudatta, hogy nem vizsgálódik tovább a Barcelona ellen, amely a szervezet megítélése szerint nem szegett szabályt Neymar tavaly nyári átigazolásakor.

milyen érdekes h mikor mindenhonnan kiesünk egyből megszuntetnek minden eljárást :oops:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Messithebest
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3309
Csatlakozott: 2010.05.15. 20:34:35

2014.04.26. 19:38:40

nem tudom, volt e már, de szerintem nagyon nagy: https://www.youtube.com/watch?v=SdBXpORSGu0

:D
Kép
"I don't know, why the man above gives me the hardest road, but... the man above don't put you in situations that you can't handle." - LeBron James
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21165
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2014.04.22. 23:39:44

Andrisr10 írta:Véleményem szerint ennyi aerob edzés mellett az izomépítés szinte lehetetlen is. (kivételként CR ugrik be, de ő eszelősen edzett a MU-ban is , hogy izmosabb is legyen).
.
Na azért messze nem ő az egyetlen. Itt van pl. Messi is, ha nem is olyan látványosan mint CR, de ő is azért jóval izmosabb lett az elmúlt években, mint korábban. Ronaldinho is elég nyüzüge gyerek volt, még akkor is, mikor ide igazolt, fénykorában viszont -pl. mikor Terry lepattant róla a BL nyolcaddöntőn- tiszta izom volt. Neymarnak sem ártana meg az a plusz néhány kiló. Nem kell félni, hogy belassul, ma már az élsportban simán tudnak úgy izmot pakolni az emberekre, hogy egy cseppet sem lesznek lassabbak.
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2014.04.22. 21:37:37

Legnagyobb hiba lenne "kigyúrni" Neymart. A gyors súlynövekedéssel lelassulna, ami alapjában piszkítana bele a játékába. Nem baj, ha sokat esik ameddig nem szed össze komolyabb sérülést. Fontosabb, hogy gyors, mozgékony legyen. Én inkább a kapuralövést gyakoroltatnám vele...
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.04.22. 20:21:20

Ronaldo inkább mezomorf azért is lehet izmosabb. :)
Neymar ropi alkatára nem lehet annyi súlyt pakolni,hogy ne borítsák fel a védők,de ameddig nem sérül le és róla kapjuk a tiziket meg a pirosakat addig nem is zavar! :mrgreen:
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Andrisr10
Barça B
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2009.09.23. 12:15:24

2014.04.22. 20:18:13

Nem tudom milyen elképzelésed van az "izompakolásról" :D. Neymar egy ektomorf alkatú srác, szóval ha ez lenne az egyetlen célja, akkor se tudott volna ennyi idő alatt megizmosodni. Véleményem szerint ennyi aerob edzés mellett az izomépítés szinte lehetetlen is. (kivételként CR ugrik be, de ő eszelősen edzett a MU-ban is , hogy izmosabb is legyen).

Egyébként ha jól emlékszem, Tata még év elején mondta, hogy nincs semmi elvárásuk Neymar izomtömegének növelésével kapcsolatban.
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2014.04.22. 19:34:42

jut eszembe, nem az volt cél, hogy "pakolnak" rá némi izmot (5 kg ha jól emlékszek), hogy jobb legyen az állóképessége és ne essen-kelljen?
Nos, már ideérkezése óta "pakolják" rá, még sincs semmi nyoma.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.04.17. 22:59:42

ezen az elven messi, sanchez, iniesta vagy teszem azt busquets is lehetne kamusérült, hogy rápihenjen a vébére.

egyébként "rossz lesz nézni", mennyivel jobban fog játszani a vébén.
a brazilokban nem kis tűz fog égni hazai közönség előtt.
bujna
Barça B
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2004.10.17. 11:59:20
Tartózkodási hely: Miskolc

2014.04.17. 22:55:59

Gondolom, hogy ez a sérülés kamu, hogy ki tudja magát pihenni a vb-re, mert már nem maradtak hátra sorsdöntő meccsek. Szerintem nélküle sem lesz rosszabb a csapata, sőt ...
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.04.17. 20:38:01

Ennél [auto_cenzúra] hír már nem is kell. Az ő szezonjának is vége. #-o Megsérült a döntőn a bal talpcsontja kb. 4 hét kihagyás. Egyre jobb ami itt történik. Az épkézláb játékosank sorra dőlnek ki. Fogadjunk, hogy a baszkok Init elintézik majd.
Forca Barca!!!!
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2014.04.17. 12:44:41

Egyetértek Rivaldo11 kollégával, én is nyomatnám középen, amilyen gyakran csak lehet. Messi kaphat egy pihenőt a Bilbao ellen (olyan sokat futott mostanában, hogy ki kellene már fújnia magát egy kicsit :twisted: ), Ney be középre, mellette a két szélen Sánchez-Pedro, aztán hadd szóljon.

Tegnap nem tetszett a játéka, de rajta legalább érezhető volt az akarás. Ott a végén meg tényleg csak pár centi hiányzott... Sajnálom emiatt nagyon a srácot, de nem őt kell szidni elsősorban a vereség miatt.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2014.04.16. 23:58:08

A vergődését-már a képességeihez képest, mert azért nem játszik rosszul, csak extrát nem hoz-Martino számlájára is írom.
Volt egy meccs, tavaly ősszel a Valladolid ellen, Neymar középen nyomta. A napnál is világosabb, hogy jelenleg ott tud érvényesülni, ott tudja kihámozni a védőket a falból, és egy szerűen Tata ezt vagy nem látja-ez elég elkeserítő lenne-vagy látja, de nem MERI kivenni Messit középről-ez meg egyenesen gyaázat lenne.
Nálam azonnal nyomulna középre, Messi meg jobbról indul-vagy ha nem tetszik neki, akkor a padról.
(balra meg jöhetne Reus, és meg is vagyunk elöl :D )
Rivaldo-A Legnagyobb.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2014.04.16. 23:55:15

Hetek óta baromi gyenge a srác. Viszont mindent elmond a csapatról, hogy így is ő a legveszélyesebb...
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.04.16. 23:46:41

sajnos nem csak az ágyban számít az a pár centi. :mrgreen:
ha annyival beljebb megy, hős, így meg...
Nem Ede72
Jugador del Barça
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2011.11.24. 15:04:14

2014.04.16. 23:33:04

pep71 írta:Egy Real féle csapatban sokkal jobban kijönne a gyorsasága és a cselezőskézséges, de itt ebben a Barcában, fele annyit sem ér, mint amennyiért igazolták. Küzd és akar, de ennyi ziccert kihagyni csak AS tud még...
meg Bojan...
kadarzsolt85
Jugador del Barça
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2012.02.09. 09:44:29

2014.04.16. 23:31:08

Nem ebbe a BArcaba valo jobban jart volna o a madridba,amugy nincs kizarva hogy elobb utobb ott kot ki megunja ezt a semmi jatekot es elmegy.
Barca Barca Baaarca
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1102
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2014.04.16. 23:26:25

Egy Real féle csapatban sokkal jobban kijönne a gyorsasága és a cselezőskézséges, de itt ebben a Barcában, fele annyit sem ér, mint amennyiért igazolták. Küzd és akar, de ennyi ziccert kihagyni csak AS tud még...
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2014.04.16. 23:24:44

Hát szélen ugyanúgy nem tud mit kezdeni a betömörülő védelemmel,mint Pedro,meg Alexis...
betették középre a 2.félidőben úgy ahogy, ott meg tiszta ziccert ugyanúgy nem lőtte be mint utóbbi kettő a rosszabb periódusaikban...egy csodagyerektől többet várok, első szezon ide,vagy oda.

a lábában maradt a hosszabbítás.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.04.14. 21:01:09

én inkább már azt a néhány kiló izmot erőltetném, amiről szó volt, hogy rá kell tenni.

rengeteg csele azért nem jön be, mert hiába veri meg az emberét, hiába kerüli meg vagy húzza be neki a bőrt, testtel odapakolnak neki a 75 kilós védők, kiteszik a kezüket, megrángatják, stb.

persze felhizlalni felesleges, mert akkor elveszíti ezt a már korábban említett kecses, gazellás mozgást, és be is lassulna.
viszont néhány kilót felkaphatna magára.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.04.14. 20:41:21

Én csak ahhoz szólnék hozzá, hogy a Brazil válogatottban mennyivel jobb a helyzetkihasználása.

Link 1
Link 2(nem is tudom melyik meccsünkön már, de volt egy full ilyen helyzete amit szintén ugyan így kihagyott..) :lol:
Link 3
Link 4(ez mondjuk szép volt, mint a Milan ellen kb, megoldja a cseleket, aztán meg nem talál kaput)

És még lehetne mutatni sok ilyen helyzetet. Ezzel csak azt akarom szemléltetni, hogy sajnos a pazar statisztikái ellenére a Brazil válogatottban is sok helyzetet elpuskáz. A kínaiak ellen emlékszem volt még egy ajtó ablak helyzete, de elkezdett cselezgetni inkább, és mellé(?) lőtte aztán. Bízom benne, hogy még fejlődni fog ilyen téren, elvégre Messi sem volt mindig ekkora gólvágó, talán ő is fejlődni fog ebben idővel.

Chino, te meg ismét leírtad helyettem amit gondolok. :mrgreen: A Robinos részhez, én már sokszor kifejtettem, most lusta voltam újra, hál istennek te nem voltál.. :D
Rumig
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2005.08.26. 21:49:04
Tartózkodási hely: EU

2014.04.14. 19:56:20

Chino írta: Ezért mondom, hogy a brazil ilyen szempontból kell mint egy falat kenyér. Rá ha kilép egy, de akár két védő, nem az van, hogy előre látom, megy a visszapassz vagy belevezeti az első emberbe, hanem jó százalékkal képes elvinni mellettük vagy olyan helyzetbe hozni magát, hogy abból veszélyes passz lehessen.
Érdekes, h így látod, sztem ez max csak az őszre volt igaz. Ha most hozzá kerül a labda, én előre látom, h az esetek döntő többségében megy a visszapassz vagy belevezeti az emberébe.
A legnagyobb baj sztem, h amikor lendületben kapja a labdát, akkor is sokszor megáll, megvárja, h elé álljon a védő, majd álló helyből felgyorsítva probálja megverni, ami igen ritkán sikerül.
Én pont azt vártam, h első évében talán a ritmust nem tudja majd annyira felvenni, de 1vs1-be jó lesz. Ehhez képest...
2006. május 17., 2009. május 27.,
2011. május 28., 2015. június 6.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21165
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2014.04.14. 19:06:44

Igazad van abban, hogy Nagy tehetség, de ma már nem mondanám a legnagyobb tehetségnek. Ahhoz nekem több kell. Bár lehet én teszem magasra az elvárásaimat. 21 évesen már nem tehetséges az ember, hanem azért már egy majdnem kész játékos a mai futballban. Sztem.
Mondjuk a 21 év is nagyon relatív. Van olyan, aki már 21 évesen kiforrt játékos, van aki csak jóval későbben érik be.

Felmerült Robinho neve, úgy emlékszem, hogy neki sem volt igazán jó az első szezonja. A második már sokkal inkább, a harmadikban pedig már igazán klasszis szinten játszott, és a Cityben is a sérülése előtt. Legyünk türelmesek Neymarral! A bemutatkozó szezonja szvsz neki is volt olyan jó, mint anno Robinhonak, ha folytatás is hasonló lesz, én már örülni fogok. Egy jó VB nagy lökést adhat neki. Ha pedig nyáron komoly változások lesznek, lehet jövőre olyan játékot játszik majd a csapat, amiben sokkal inkább ki tud bontakozni.
Csbal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2013.11.27. 12:54:35

2014.04.14. 18:29:04

Chino írta:
Csbal írta:
Senkire nem lehet még mondani, hogy az évtized igazolása, Neymarnak még az időből kifolyólag se volt alkalma olyat alkotni, mint mondjuk Ininek, de az kijelenthető, hogy jelenlegi világfutball talán legnagyobb TEHETSÉGE. Ez azzal jár, hogy még idő kell neki ahhoz, hogy letehesse a névjegyét.
Amellett szerintem a hozzáállásával nincs gond, látszik, hogy bizonyítani akar és nem ilyen nagyképű, énvagyokasztárésaztcsinálokamitakarok stílussal lép pályára. Pedig megy a hype rendesen körülötte és nem kicsit sztárolták fel.

Az, hogy Pedro jobban érzi a Barca játékát én úgy fogalmaznám, hogy a statikus Barca-játékot. Nem bántani akarom, mert nagyon szimpatikus és neki is sokat köszönhetünk, de semmi váratlan megmozdulás nincs benne, amivel sokkal előbbre lennénk. És pont ez hiányzott, hogy valaki ne ebben a "Barca-stílusban" legyen feltétlen jó.
Igazad van abban, hogy Nagy tehetség, de ma már nem mondanám a legnagyobb tehetségnek. Ahhoz nekem több kell. Bár lehet én teszem magasra az elvárásaimat. 21 évesen már nem tehetséges az ember, hanem azért már egy majdnem kész játékos a mai futballban. Sztem.

A hype-al kapcsolatban pont azt írtad le ami engem iszonyatosan zavar. Azért mert a haja mohikán stílusú, mert laza és kitesz naponta egy poént a facebookra, nem kéne ennyire sztárolni. Brazíliában kegyetlen látványos volt a játéka, de ez a színvonaltól is lehetett, és valszeg azért is volt, így utólag nézve. Ott egy Dinho is hihetetlen sztár, pedig nem mai csirke... Csak azért mert egy brazil bajnokságban a fülén pörgette a zsugát, nem kell elájulni. Szerintem. Engem ez az ami eszméletlenül zavar.
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.04.14. 18:14:37

shutterisland írta:azért nem hasonlítanám össze a brazil válogatottban és barcában játszó neymart, mert ott egy olyan csapat van körülötte, amely akar, és viszi a szíve, elég megnézni a konföderációs kupát.
azért kicsit más egy ilyen csapatban játszani, mint egy olyanban, ahol jó esetben még 2-3 emberben van tűz rajtad kívül.
Ez abszolút igaz,ott szuper a légkör,itt már kevésbé de azt akkor sem értem,hogy az óriási ziccerek sorát,hogy tudja kihagyni, attól függetlenül,hogy Fred vagy mondjuk Messi van-e vele egy csapatban!? 8-[
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.04.14. 17:41:40

Csbal írta:
Igen, ezt írtam, hogy Robinho is nagyon jó volt amikor Európába költözött. Szal simán benne van hogy Neymarból is hasonló lehet. Ezért bánnék csínján azokkal a megjegyzésekkel, hogy az évtized igazolása, zseni, stb. Ahhoz még le kell tennie az asztalra egyet s mást. Ini, Messi, Xavi és a maga nemében Puyí, ők zsenik. Bizonyítottak. Folyamatosan, nem két meccsenként. Én azt tartom jogosnak, ha már nyilatkozni kell róla, hogy tehetséges, vannak jó meccsei, de dolgoznia kell még és ha ezt megteszi, akkor jó lesz nagyon. De én valahogy nem látom hogy sokkal erősebbek lennénk ha ő van a pályán Alexis vagy Pedro helyett. Bár lehet én vagyok vak :roll:

Tény h Pedro támadásban megint alul teljesít, de azért jobban érzi a Barca játékát, mint a brazil srác.
Senkire nem lehet még mondani, hogy az évtized igazolása, Neymarnak még az időből kifolyólag se volt alkalma olyat alkotni, mint mondjuk Ininek, de az kijelenthető, hogy jelenlegi világfutball talán legnagyobb TEHETSÉGE. Ez azzal jár, hogy még idő kell neki ahhoz, hogy letehesse a névjegyét.
Amellett szerintem a hozzáállásával nincs gond, látszik, hogy bizonyítani akar és nem ilyen nagyképű, énvagyokasztárésaztcsinálokamitakarok stílussal lép pályára. Pedig megy a hype rendesen körülötte és nem kicsit sztárolták fel.

Az, hogy Pedro jobban érzi a Barca játékát én úgy fogalmaznám, hogy a statikus Barca-játékot. Nem bántani akarom, mert nagyon szimpatikus és neki is sokat köszönhetünk, de semmi váratlan megmozdulás nincs benne, amivel sokkal előbbre lennénk. És pont ez hiányzott, hogy valaki ne ebben a "Barca-stílusban" legyen feltétlen jó.
Forca Barca!!!!
Válasz küldése