Neymar

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2015.08.27. 01:00:19

Bob_Marley írta:
hank1ee írta:
Botrány, ki is jelentkezek.

Kedves Bob_Marley, szerinted lehet úgy játszani ezt a játékot, hogy minden a leghatékonyabban menjen, az összes passz célt érjen, és minden lövés a kapuba találjon? Ne szórakozzunk már, komolyan. Nevetséges. Ráadásul Eden Hazard-t megemlíteni példaként, a lassan teljesen kiégő Riberyt, meg a bántóan egyhangú, egysíkú (egyébként ügyes) Robbent, aki életében nem lőtt annyi gólt egy szezonban, mint most Neymar Jr. Felrobbanok :!:
Ha szerinted nem ez a cél a játékban, akkor tényleg hagyjuk és amúgy is fáradt vagyok. Na ez a nevetséges nem az, amit én írtam. Gólra játsszák és igen az a cél, hogy lehetőleg, ami kapura megy bemenjen. Arra kell törekedni, hogy a leghatékonyabb legyen a játék, hiszen továbbra is az nyer, aki ezt jobban végrehajtja és bejuttatja a kapuba. Felesleges vita, leírtam mi a különbség, miben kell fejlődnie, te úgy gondolod nem kell, akkor nem kell. Én többet erről nem tudok mondani. Ronaldo példa ott volt, fel lettek sorolva más érvek is, akkor nem tudok mást írni minthogy másképp látjuk.
Igen, a hatékonyságban lehet fejlődni. Hatékony egy jó kapuralövés is. De ugyanúgy lehet hatékony egy csel, vagy befelé megindulás után egy jól odatett passz pl. Messinek. :wink: Nézd meg, mondjuk C. Ronaldonak mennyi kapuralövése van. Ő lövi a legtöbbet a spanyol élvonalban évek óta. Majd nézd meg azt is, ebből mennyi megy be.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.08.27. 00:28:18

palesz77 írta:....
Hát nem győztél meg. :D A csapatérdek nálam mindig fontosabb mint az egyéni. Petr dolgaival sem értek egyet, de valószínűleg azért, mert nem ugyanazért ülünk le meccset nézni. Engem a taktika, együttes mozgás, a csapat érdekel, hatékonyság, pontosság. Ez a mai modern futball, lehet írni hogy gépies nem gépies, minden labdasport figurákról, begyakorolt elemek tucatjairól szól. Ez a kollektív játék lényege, amiben többen vagytok a pályán. Minden labdajáték erről szól, hogy ki tudja gyorsabban, hatékonyabban végrehajtani azokat az elemeket, amiket begyakorolt. Én ezért ülök le meccset nézni, hogy mi az, amit lehet belőle tanulni, mi az amit 1-1 csapat mozgásban, játékban, fegyelemben, passzban letesz az asztalra. Ráadásul pont egy Barcelona-val kapcsolatban jön ez fel, ahol már a gyerek, aki kettőt tud lépni is egy rendszert próbál megtanulni...Ha arról beszélnénk, hogy ad hoc játék lenne még el is fogadnám, de a klub pláne a rendszert és annak tökéletességét sugallja, ami persze mindig változik, de pont Barcelona-ban nagyon fontos a taktika. Rendben, hogy Neymar más, mert őt hoztuk, de én nem is írtam rá egy rossz szót sem. Jól illeszkedett be, én csak azt írtam, hogy tavaly voltak időszakok, mikor már hozott egy olyan érett játékot, amit állandósítani kéne és amire a csapatnak nagyobb szüksége lenne.

A góljai megvannak, de ott volt példa Bale-Hazard, a kettő közül utóbbi van jobb formában mégis előbbinek ha jól rémlik jobb szezonja volt tavaly. Ha en bloc nézzük a dolgokat és tesszük is helyesen, akkor hiába írjuk, hogy Robben életben nem rúgott annyi gólt, ez igaz is, de nálam ő pl elit szint. Mert mezőnyben, kapu előtt célratörő és kíméletlen.

szerk: még a futballra visszatérve, semmiféle elgépiesedés nincs Egyszerűen a játék annyit változott az utóbbi 10-20 évben, s fejlődött, hogy még nagyobb hangsúlyt kapott a csapatjáték. Megnőtt az iram, a képzettség is megnőtt (meglehet nézni, hogy ma már egy védőnek milyen szerepkörei vannak pl a pályán) és a taktikai repertoár is kiszélesedett. Régen mi volt? 4-4-2, klasszikus 10-es poszton egy emberke, aki "elosztogatott", elől befejező csatárok. Ma mi van? Kezd eltűnni a befejező csatár poszt, mert nincs rá szükség. Univerzális, gyors szélső játékosoké a jövő. Ma már van 76 féle felállás, s meccsek közben, de még támadások közben is váltogatják egymást. Anno Ferguson húzott egy olyat, hogy megcserélte a két szélsőt egy jó 20 éve, és hú mekkora szenzáció volt, ma mi van? Egy támadáson belül cserélik a helyüket a szélsők...Na csak pár példa mennyit fejlődött és fejlődik a játék. Ma olyan játékos kell, aki sokat fut, gyors, jól játszik kis területen, kapu előtt veszélyes és pontos. Taktikailag fegyelmezett és több poszton bevethető. Ma már igazán posztok sincsenek (nem csak a befejező tűnik el, de a klasszikus 10-es poszt is, lassan a vkp is), mert minden csapat arra törekszik, hogy együttesen támadjon és védekezzen és a játékosok cserélgessék a helyüket. Még egy jó 10-15 évvel ezelőtt is simán meg lehetett élni azzal, hogy ha valakinek volt egy jó bal lába vagy jobb lába. Ma már ez kevés, kétlábas játékos kell minden posztra, mert 1-2 érintő a játék.
Kép
Kép
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.08.27. 00:12:32

Olvasgatva a vitát, ez a Nike reklám jutott eszembe. :D Remélem belőle nem lesz klón, mint ahogy kb CR-ből lett a valóságban, statisztikában lehet jobb lenne, a csapat meg elvesztené a baloldalát mezőnyben közben..
Bob_Marley írta:Ez megint olyan, hogy pont a mezőnybeli munkája is nőne azáltal, ha nem felesleges dolgokra pazarolná az energiáit. Az meg hogy az első szándék a passz vagy sem, arra van egy örök mondás. A labda gyorsabb mint a játékos.
Most itt értünk el oda, hogy nem tisztázott teljesen, hogy kinek mi a felesleges, és a jó mezőnymunka - ki hitte volna, kicsit másképp látjuk a dolgokat. :mrgreen: Nekem egy-egy esernyő félpályán nem számít "hibának", amit a Sevilla ellen meg leművelt a 2-2-es meccs első félidejében, az maga volt a tökély, olyan játék kéne tőle folyamatosan - már ha nem csal a memóriám. Pedig ott is aztán voltak komoly mozdulatai.. Én ebből kérnék többet, így értettem, hogy ne tűnjön el mezőnyben, hogy többször mutassa meg, hogy mi szorult belé, és vállaljon többet.

A labda meg persze, hogy gyorsabb, mint a játékos, de nálam megengedhető bűn, ha valaki mezőnybeli lötyögős passzolgatás közben csinál valami szépet is.. Sajnos elég sokszor csak adogatjuk körbe a labdát - közben persze keresve a rést a pajzson, tudom -, néha pár ilyen mozdulat szerintem bőven belefér, és a közönség vevő is rá - hál istennek -, úgyhogy remélem sohasem fog leszokni erről, kell a játékosság is a fociba.
Petr írta:Véleményem szerint már elért egy olyan szintet, hogy amikor ha van lehetősége veszélyesen támadni a kaput akkor azt teszi, és nem flikk-flakkozik. Ergo részemről a cselei nem mennek az eredmény rovására, hiába nem mindig jut előrébb egy félpályánál előhúzott csellel.

Summa summarum: Eredményesen játszik, alkalmazva a cseleket, szerintem egy rossz szó nem érheti ilyen számok és mutatott játék mellett.
Na ezekkel meg nagyon egyetértek.
hank1ee írta:Botrány, ki is jelentkezek.
Kamu, még mindig online vagy, mutatja a fórum! :mrgreen:
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.08.27. 00:10:57

hank1ee írta:
Botrány, ki is jelentkezek.

Kedves Bob_Marley, szerinted lehet úgy játszani ezt a játékot, hogy minden a leghatékonyabban menjen, az összes passz célt érjen, és minden lövés a kapuba találjon? Ne szórakozzunk már, komolyan. Nevetséges. Ráadásul Eden Hazard-t megemlíteni példaként, a lassan teljesen kiégő Riberyt, meg a bántóan egyhangú, egysíkú (egyébként ügyes) Robbent, aki életében nem lőtt annyi gólt egy szezonban, mint most Neymar Jr. Felrobbanok :!:
Ha szerinted nem ez a cél a játékban, akkor tényleg hagyjuk és amúgy is fáradt vagyok. Na ez a nevetséges nem az, amit én írtam. Gólra játsszák és igen az a cél, hogy lehetőleg, ami kapura megy bemenjen. Arra kell törekedni, hogy a leghatékonyabb legyen a játék, hiszen továbbra is az nyer, aki ezt jobban végrehajtja és bejuttatja a kapuba. Felesleges vita, leírtam mi a különbség, miben kell fejlődnie, te úgy gondolod nem kell, akkor nem kell. Én többet erről nem tudok mondani. Ronaldo példa ott volt, fel lettek sorolva más érvek is, akkor nem tudok mást írni minthogy másképp látjuk.
Kép
Kép
Kép
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2015.08.27. 00:06:26

Én megértem Bob, Sanama és velük egyetértők hozzáállását ebben a szituációban, még akkor is, ha nem tükrözi az én véleményemet, sőt, nem értek egyet.
Számomra a foci a szórakoztatásról szól. Arról a szórakoztatásról, amit nem (csak) a taktika jelent és nem csak az, hogy egy játékos mennyire rendeli magát alá a gépiesített, kizárólag kaput támadó/védő focinak. Számomra a foci arról (is) szól, hogy egy játékos mennyire képes megmutatni, hogy milyen technikai érzékkel rendelkezik és ezt mennyire képes adott esetben kamatoztatni, mert a foci mégis az utóbbiról szól. Mindenkinek megvan a maga stílusa, amitől megvan a játékosok saját varázsa. Számomra az, hogy Neymar megcsinál néhány felesleges cselt nem tragédia, szórakoztat, ahogyan átveri ellenfeleit. Elismerem, nem minddel van előrébb a csapat, de én örülök annak, hogy a szenvedély és az öröm tükröződik a játékáról. Véleményem szerint már elért egy olyan szintet, hogy amikor ha van lehetősége veszélyesen támadni a kaput akkor azt teszi, és nem flikk-flakkozik. Ergo részemről a cselei nem mennek az eredmény rovására, hiába nem mindig jut előrébb egy félpályánál előhúzott csellel.

Amennyiben egy veszélyes támadás alatt húzná elő a felesleges cseleket engem is bosszantana, de nem érzem, hogy ilyenről lenne szó. Néhány ártatlan helyzetben megereszt egy-két trükköt, ez részemről nem a világvége. Inkább a foci gyönyöre egy fiatal sráctól. Aki egy szezon alatt olyan számokat produkál, mint tavaly Neymar azt nem érheti részemről kritika.
Úgy érzem, hogy sokaknak megmaradt a tavalyelőtti és a brazil bajnokságban látott énje és ez negatívan hat a megítélésére. Ha ilyenről nincs szó elnézést, csupán egy megérzés.

Summa summarum: Eredményesen játszik, alkalmazva a cseleket, szerintem egy rossz szó nem érheti ilyen számok és mutatott játék mellett.
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2015.08.27. 00:00:08

Nero. írta:Istenem mi van már megint... :D A gyerek szerintem egyértelműen top 3 aranylabdás idén. Leglátványosabb játékos a mai fociban, rengeteg gólt mellé és mezőnyjatekban is elég jó. Mit vártok még tőle? És akkor a marketing értékéről nem is beszéltünk. A jövő szupersztárja és aranylabdása szerintem.
Botrány, ki is jelentkezek.

Kedves Bob_Marley, szerinted lehet úgy játszani ezt a játékot, hogy minden a leghatékonyabban menjen, az összes passz célt érjen, és minden lövés a kapuba találjon? Ne szórakozzunk már, komolyan. Nevetséges. Ráadásul Eden Hazard-t megemlíteni példaként, a lassan teljesen kiégő Riberyt, meg a bántóan egyhangú, egysíkú (egyébként ügyes) Robbent, aki életében nem lőtt annyi gólt egy szezonban, mint most Neymar Jr. Felrobbanok :!:

Ez a gyerek nem is veszitek észre, mekkora értéke a futballnak.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2015.08.26. 23:53:03

Istenem mi van már megint... :D A gyerek szerintem egyértelműen top 3 aranylabdás idén. Leglátványosabb játékos a mai fociban, rengeteg gólt mellé és mezőnyjatekban is elég jó. Mit vártok még tőle? És akkor a marketing értékéről nem is beszéltünk. A jövő szupersztárja és aranylabdása szerintem.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.08.26. 23:51:14

S.Agüero írta:
de az elit szintektől még messze van.
Messze van?
Nálad akkor ki az elit Messin és Ronaldón kívül? :)
Suarez, Ibrahimovic, Robben, Ribery, Hazard ha támadókat nézem. Utóbbi karcos, mert neki is van még mit fejlődnie, de közel van.

Erre meg majd jön, hogy xy nem. Unom már leírni, az a különbség teszem azt a felsoroltak között és a brazil között, hogy sokkal célratörőbb játékot hoznak. Letisztultabb kifejezést használtam, mert ebben még inkább benne van, mire célzok. Csapat érdekek, mezőnyjáték, kíméletlenség, koncentráció, kőkemény profizmus.
Kép
Kép
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.08.26. 23:42:03

de az elit szintektől még messze van.
Messze van?
Nálad akkor ki az elit Messin és Ronaldón kívül? :)
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.08.26. 23:29:36

palesz77 írta:.....
Ez megint olyan, hogy pont a mezőnybeli munkája is nőne azáltal, ha nem felesleges dolgokra pazarolná az energiáit. Az meg hogy az első szándék a passz vagy sem, arra van egy örök mondás. A labda gyorsabb mint a játékos.
Sanama jó leírta, hogy voltak előző szezonban is olyan meccsei, mikor ezeket a hülyeségeit abszolút hanyagolta, nem volt se esernyő, se kalimpálás a földön hanem gólpasszok, jó passzok, futás, gól, koncentráció. Na ez az a szint, amit állandósítani kéne. Az elesések is olyan dolog, hogy ahhoz meg fizikai fejlődés kéne. Egyszerű a történet, nem rossz játékos, sőt vannak nagyon jó pillanatai és tehetséges, de bőven vannak dolgok, amiben fejlődnie kell. Addig egy jó játékos, de az elit szintektől még messze van.
Kép
Kép
Kép
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2015.08.26. 23:13:20

ZBarca írta:
palesz77 írta:Arra meg amúgy már kíváncsi lennék, hogy akkor manapság ki cselez jól? :-k
AirSanyi. :D
Egy rugóra jár az agyunk, én is őt mondtam volna.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2015.08.26. 22:57:34

palesz77 írta:Arra meg amúgy már kíváncsi lennék, hogy akkor manapság ki cselez jól? :-k
AirSanyi. :D Amúgy szerintem attól függ, hogy mit értesz "jó cselezés" alatt. Hogy cseleinek hány százaléka jó vagy hogy milyen szépek azok a trükkök. Ha meg csak cseles játékosra gondolsz, én Messit és Neymart mondanám. Néha mindkettőjükkel van úgy, hogy nem ülnek azok a trükkök, de legtöbbször azért sikeresen "átverekedik" magukat a védők között. Plusz van még egy csomó olyan játékos, aki jól cselez, nagyon sok nevet említhetnénk csak a PL-ből.
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.08.26. 22:36:35

Hát, én nagyon remélem, hogy nem változtat a stílusán. Így is sokkal letisztultabb már a játéka, mint a Santosban volt, én nem akarom, hogy átmenjen "robotba", mint CR. Az ő játéka már tényleg abból áll, hogy úgy tolja csak, hogy kapura verhesse, amúgy mezőnyben szinte semmit nem tesz hozzá a játékhoz, nálam nem ez az az irány, ami felé haladnia kéne egy focistának. Ott volt egy másik, kicsit jobb focista, akit szintén Ronaldonak hívtak, ő is egész jó támadóként van a mai napig számon tartva, még ha nem is lőtt 60 gólt egy szezonban, mégis olyat mutatott mezőnyben, mint szinte senki. Neymar sose lesz akkora játékos, nem azt mondom, de nem csak az által lehet jobb focista, hogy még jobban letisztul - még ha mostanában CR is az etalon példakép sokaknál, pedig szerintem tényleg elég megnézni a mezőnybeli teljesítményét az utóbbi 1-2 évből, az egyéni szám nem minden..

Bőven elég lenne, ha annyit fejlődne "csak", hogy sokkal kiegyensúlyozottabban hozza ezt a teljesítményét, amire képes mezőnyben egy jobb napján - és nem tűnik el annyiszor -, kevesebbszer borul ha meglökik, és fejben jobban ott van a befejezéseknél. Így is lőtt majdnem 40 gólt a szezonban - és majdnem minden fontos meccsen betalált, ez se mindegy azért -, pár éve ilyenért aranylabdát osztottak volna, szerintem bőven elégedettek lehetünk, ha kicsit hasznosabb mezőnymunkával is tudja tartani ezeket a számokat - de igazából ha "csak" 30 gólos szezonjai is lesznek az se világvége szerintem, elvégre egy szélsőről beszélünk még mindig..

Arra meg, hogy Neymarnak vannak olyan cselei, amivel nem jutunk sokkal előrébb.. Való igaz, de nem tudom, hogy miért lenne jobb focista, ha a félpályán nem esernyőzné be a felé futó ellenfelet a passz előtt, hanem már első szándékból adná tovább. Én baromira örülök, hogy csinálja, mert legalább egy kis felüdülést hoz meccs közben. Amikor csak táncol a labda fölött, és visszapasszol, azt valóban hagyhatná. De végülis Suáreznek is rengeteg felesleges kapu irányába történő átvétele van, ami elakad egy védőben, Messinek is elég sok felesleges csele és belöbbölt labdája van, amivel nem megyünk semmire, tökéletes focista nincs sajnos még mindig, ha ilyen a stílusa, és olyanokat tud mutatni ezáltal, mint tavaly, akkor ennyi áldozat szerintem belefér, hogy néha ezt is kell látni.

Arra meg amúgy már kíváncsi lennék, hogy akkor manapság ki cselez jól? :-k
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5726
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2015.08.26. 19:47:08

Nem hiszek a szememnek. :D A srác tolt tavaly egy majd' 40 gólos szezont és arról megy a vita, hogy mi számít cselnek és baj van-e a játékstílusával? :D Örüljünk, hogy itt van, hogy esze ágában nincs elmenni, hogy a tervek szerint hosszabbítunk vele és hogy a stílusa a tavalyi idény alapján remekül kiegészíti a társaiét.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2015.08.26. 19:35:16

visca el barca írta:
Sanama írta:Részben de, én sosem mondtam, hogy cselkirály. "Csak" tologatja.
akkor mi számít cselnek?
Biciklicsel
Testcsel
Lövőcsel ,stb.
De ha visszaolvastal volna, odairtam S.Aguero videojahoz, hogy igen, az csel.
Az, hogy megtolom, es lefutom, nekem nem csel.
Ezert mondtam, hogy reszben Messi sem cselez, mert gyakran hirtelen megtolja es lefutja az ellenfelet. De nala legalabb boven van testcsel, vagy akar lovocsel is,vagy koteny.
(De ha akarod, hivhatjuk futocselnek, nekem oly mindegy.)

Neymartol nem tudom mikor lattam 2 ertelmes biciklicselt, vagy testcselt egy meccsen.

Es ennyi erovel akkor CR is egy cselgep, mert rengetegszer csak annyit csinal, hogy eltolja a vedo mellett... Ot bezzeg szidjatok, hogy leegyszerusodott a jateka, es nem cselez. :mrgreen:
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.08.26. 19:26:50

Sanama írta:Részben de, én sosem mondtam, hogy cselkirály. "Csak" tologatja.
akkor mi számít cselnek?
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.08.26. 19:01:20

Szerintem elég sok tipikus csele bejött, de ezen most nem fogunk összeveszni. De ott van Suarez és Messi akiket azért gyilkológépeknek lehet nevezni. Mert az én olvasatomban az argentin is az amellett hogy sokat osztogat. Sok keresztlabdát ad vagy teszi be a védők mögé, de ő is inkább a kaput támadja, gólratörő és keményen beveri, ha ott a lehetőség. Suarez detto. Viszont utóbbi nem bontja meg a védelmeket, inkább keresi a helyzetet. Suarez mellett, jobb ha van valaki, akii, ha úgy van megver 1-2 védőt, jobban kiveszi a részét a játékból, azért Inivel és Alba-val nem egyszer voltak olyan megmozdulásaik, hogy a védők azt se tudták merre menjenek. A Bl döntőn Rakitic gólja előtt is rávezette a két védőre, még egy harmadik is kiváltott rá, így jöhetett Ini szabadon.
Egy egy cselével képes tempóelőnyhöz jutni, ami sokat jelent. Itt nem az ilyen Bilbao elleni megmozdulásokra értem és tényleg van mikor feleslegesen driblizik. Azért ezzel együtt is összehozott 51 meccsen 39 gólt, ami azért nem rossz egy értelmetlenül cselezgető emberkétől, aki amúgy is szélsőt játszik és még két gólgép játszik mellette Suarez és Messi személyében.
Forca Barca!!!!
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2015.08.26. 18:39:34

kanty írta:
Sanama írta: Ezek szerint, akkor Bale a PL-ben cselkirály volt, mert eltolta mindenki mellett?
Messi nem ezt csinálja?
Részben de, én sosem mondtam, hogy cselkirály. "Csak" tologatja.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2015.08.26. 18:31:56

Én részben egyet értek Sanamával.
Nagyon sokszor túl van lihegve 1-2 mozdulata. Csinál egy tök alap dolgot és sokan egyből elszállnak tőle és ezt minden meccsen megcsináljátok. Ilyenkor mindig Guti LEGENDÁS 5ösön hátrasarkazós gólpassza jut az eszembe ami ugye kétséget kizáróan az évtized jelenete volt a futballpályákról.

A felesleges "bohockodásai" engem nem zavarnak, azért nem csinálja annyiszor és nem viszi annyira túlzásba mint Cunci tette anno.
Az már sokkal inkább zavar hogy egy légyfingtól 5 métert repül és hármat bukfencezik.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2015.08.26. 18:02:40

Sanama írta: Ezek szerint, akkor Bale a PL-ben cselkirály volt, mert eltolta mindenki mellett?
Messi nem ezt csinálja?
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.08.26. 17:33:42

Ezek szerint, akkor Bale a PL-ben cselkirály volt, mert eltolta mindenki mellett?
Tudtommal, ha valaki elviszi a védő mellett a labdát, az "cselnek" számít, de lehet, hülyeséget mondtam.

Neymar will be available for the game against Malaga on Saturday. [Mundo Deportivo]
8)
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2015.08.26. 17:10:50

Sanama írta:
S.Agüero írta:Én az ilyenekre gondoltam:
https://www.youtube.com/watch?v=3ekOg34NTeM" target="_blank

Az, hogy betör, és elviszi 2-3 ember között, nálam az is "csel", de mindegy, hogy hívjuk, az a lényeg, h jobb pozícióban lesz e miatt.

Szerintem inkább ilyen legyen, mint egy robot(CR).
Igen, ez csel, amit linkeltél. Ilyenből szerintem 20nál több nem volt tavaly.

Ezek szerint, akkor Bale a PL-ben cselkirály volt, mert eltolta mindenki mellett?
Van még felesleges mozdulat a játékában, de ne essetek már át a ló túloldalára.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2015.08.26. 17:00:08

S.Agüero írta:Én az ilyenekre gondoltam:
https://www.youtube.com/watch?v=3ekOg34NTeM" target="_blank

Az, hogy betör, és elviszi 2-3 ember között, nálam az is "csel", de mindegy, hogy hívjuk, az a lényeg, h jobb pozícióban lesz e miatt.

Szerintem inkább ilyen legyen, mint egy robot(CR).
Igen, ez csel, amit linkeltél. Ilyenből szerintem 20nál több nem volt tavaly.

Ezek szerint, akkor Bale a PL-ben cselkirály volt, mert eltolta mindenki mellett?
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.08.26. 16:52:59

Én az ilyenekre gondoltam:
https://www.youtube.com/watch?v=3ekOg34NTeM" target="_blank

Az, hogy betör, és elviszi 2-3 ember között, nálam az is "csel", de mindegy, hogy hívjuk, az a lényeg, h jobb pozícióban lesz e miatt.

Szerintem inkább ilyen legyen, mint egy robot(CR).
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2015.08.26. 16:48:18

[quote"Sanama"]Nagyjából a MU-s CR jut róla eszembe, aki a kezdőkörben biciklizett.[/quote]
Óriási :mrgreen: =D>

Tényleg ez az egy gond vele. Sajnos nem kárpótol egy esernyő azért, hogy egész meccsen erőlködik esetleg. És ismétlem, nem arról bezsélek, hogy ne lőtt volna egy rakat gólt és adott volna gólpasszt, csak nagyban hangulatfüggő még a játéka. Ezen pedig tudna ő változtatni, de csakis ő.
Kép
Válasz küldése