Leo Messi

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Ha lenne rá lehetőség, visszahoznád?

Igen, még tudna adni a csapatnak
66
46%
Nem, tovább kell lépni
79
54%
 
Szavazatok száma: 145
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2017.01.27. 13:48:42

Feast4 írta:
vinszentvega írta:
A játékinteligenciájuk és a csapattársakhoz való hozzáállásuk össze se hasonlítható.
Hülyét kapok Ronci öntelt gólörömétől, ahogy felugrik a levegőbe, majd beáll, hogy rohanjanak hozzá a többiek.

A Barcában meg mindenki örül és nyomban megköszöni a kulcspasszt adó társnak a labdát.
Messi meg tömi a többieket jobbnál jobb labdákkal, abszolút nem megy arra, hogy Ő fejezze be. De ez az önzetlenség a többikre is igaz.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3550
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2017.01.27. 11:57:44

vinszentvega írta:A mostani teljesítménye miatt, megint elgondolkodtam, azon, hogy azon újságírók, akik Cunára szavaztak az év játékosa szavazáson, mégis mi a fenét néztek?? Szégyen, hogy a mai világban az emberek nem merik felvállalni egy nyavalyás játékosszavazáson sem a saját véleményüket....
Várhidi Peti:- Ha Ronaldo az aranylabdás, Messi a gyémánt, ez nem vitás, nincs is mit vitatkozni ezen...
Dennis második góljánál olyan szinten kijött hogy nemnormalis! :D Így átvenni a labdát meglátni hogy a kiscsávó fut áthamozza magát az emberen berakja a lehetetlen passzt aztán már csak azt várta Dennis meg tudja e csinálni a 16-oson belül vagy nem.Na ez az ami C nem tud.

Ott a következő lett volna.Fú fut az emberem nem baj áthámozom magam ezen a gyereken okés megvan most meg lehetne próbálni letenni, de teszi a halál én C vagyok cipelem tovább na mégegy ember összejött hijjj a harmadik becsúszott szerelt.Nem baj vergődök egy kicsit a földön hátha befuj egy szabit, bakker remélem nem tekerem megint a stadion tetejére.Bakker nem kaptam szabadot, nem baj nézem a sírásra gömbölyödött számat a kivetítőn, holnap jó kép lesz az újságokban.

És mar ott is van neki az aranylabda.

A játékinteligenciájuk és a csapattársakhoz való hozzáállásuk össze se hasonlítható.
Kép
Avatar
JimmyJump
Jugador del Barça
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2016.12.08. 11:59:14

2017.01.27. 11:55:03

A kettejük párharca Messi aktuális formáján, motivációján múlik, ezt szerintem mindenki látja, még ha mást is ír. Amikor ez a két tényező rendben van nála, akkor kérdés nincs, hogy ki a jobb, ég és föld amit a két játékos ad a csapatának.
Ettől függetlenül persze én is örülnék, ha idén egy aranylabdával végleg lezárná a versengést és a helyére kerülne mindenki.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.01.27. 11:26:48

Látva ezt a meccset is, elszomorító, hogy az utóbbi 3-4 évben brutális különbség domborodott ki a két játékos között, erre Cét megsorozták aranylabdákkaly. Pont abban az időszakban mikor kérdés nincs melyikük a jobb.

Ezért hangoztatom, hogy kell a bl, mert ha megint a madrid húzza be, akkor ha innentől Cé nem is lépne pályára, akkor is neki szavaznák meg.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
kz86
Jugador del Barça
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2012.01.27. 15:03:55

2017.01.27. 10:47:26

Rivaldo11 írta:
vinszentvega írta:A mostani teljesítménye miatt, megint elgondolkodtam, azon, hogy azon újságírók, akik Cunára szavaztak az év játékosa szavazáson, mégis mi a fenét néztek?? Szégyen, hogy a mai világban az emberek nem merik felvállalni egy nyavalyás játékosszavazáson sem a saját véleményüket....
Várhidi Peti:- Ha Ronaldo az aranylabdás, Messi a gyémánt, ez nem vitás, nincs is mit vitatkozni ezen...
A két játékos egész egyszerűen nem egy kategória, igazából sosem volt az. Aki nem csukott szemmel nézi ezt a játékot, annak már akkor feltűnik mindez, ha megnézi őket labdavezetés közben.
Messi az a szint, akihez ha hozzákerül a labda az a pályán lévő mind a 22 játékosra hatással van és egy pillanat alatt megváltozik a játék képe. És az a legdurvább, hogy kb 20-22 éves kora óta hozza ezt a földöntúli teljesítményt. Kb az az embernek az érzése, mintha egy topligás focista beállna egy céges focin a 40 éves pocakos irodisták közé. Ronaldo még a legjobb éveiben sem közelítette meg ezt a szintet, egyedül gólokban tudta Messivel tartani a lépést úgy, hogy egész Európában évek óta ő probálkozik a legtöbb kapuralövéssel és az összes büntetőt is állandóan ő rúgja. De Messi 2 évvel fiatalabb, és mivel CR nagyon messze van már a csúcsformától, ezért gólok tekintetében is legalább 100-at fog CR-ra verni a pályafutásuk végére.
eimenis1212
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2013.08.25. 21:47:14

2017.01.27. 10:31:00

vinszentvega írta:A mostani teljesítménye miatt, megint elgondolkodtam, azon, hogy azon újságírók, akik Cunára szavaztak az év játékosa szavazáson, mégis mi a fenét néztek?? Szégyen, hogy a mai világban az emberek nem merik felvállalni egy nyavalyás játékosszavazáson sem a saját véleményüket....
Várhidi Peti:- Ha Ronaldo az aranylabdás, Messi a gyémánt, ez nem vitás, nincs is mit vitatkozni ezen...
ez az egész jól mutatja h mennyire kamu ahogy működik a világ. Nem a valós tudás számít. A marketing sokszor még az egyértelmű dolgot is üti. Na meg a pénz. Ha az elmúlt 10 évből 1-szer kapta volna meg CR az aranylabdát, érdektelenségbe fulladna az egész. Valahogy fent kell tartani a hype-ot. Emellett akik szavaznak azok is emberek, ők is szurkolók, egy margitosnak soha nem lesz messi a legjobb. Szégyen h 5-4 az állás, pedig köszönöviszonyban sincs a két játékos tudása... Persze vitathatalan CR hosszú éveken keresztül nagy előnnyel a többiekhez képest a 2. legjobb játékos volt (pont annyira voltak tőle lemaradva a többiek, mint ahogy messitől van CR). De az utóbbi időben már CR mellett van elég sok második helyért versenyző... és mégis CR lett a befutó...
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10113
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.01.27. 10:27:31

vinszentvega írta:A mostani teljesítménye miatt, megint elgondolkodtam, azon, hogy azon újságírók, akik Cunára szavaztak az év játékosa szavazáson, mégis mi a fenét néztek?? Szégyen, hogy a mai világban az emberek nem merik felvállalni egy nyavalyás játékosszavazáson sem a saját véleményüket....
Várhidi Peti:- Ha Ronaldo az aranylabdás, Messi a gyémánt, ez nem vitás, nincs is mit vitatkozni ezen...

Szimplán jó a sajtója és a marketingje...A BL döntő is arról szólt hogy a nagy hős Ronaldo berúgta a tizit és megnyerte a Realnak a BL-t( mert bezzeg a többieknek nem kellett belőniük és Juanfrannak nem kellett kihagynia ehhez..)

EB is másnap nem szólt másról, csak Ronaldo szabálytalan partvonal melletti toporzékolásáról, és edző helyett utasítgatásáról(Messit ilyenért szemét őnző uralkodni akaró álszent törpének állítanák be), véletlenül sem Eder győztes góljáról...

Márpedig ez sokat számít az emberek megítélésében is...Hiába volt egyénileg talán az elmúlt 8 évben a leggyengébb, és a meccsek 90%-ában csak szenvedett a pályán, a címek és a sajtó miatt megnyerte...Nagyon dörzsölt hiéna ügynöke van, nameg Perez is ért a sajtó manipulálásához.
Ez ellen sajnos nem lehet mit tenni, azon kívül hogy összekapják magukat a fiúk, és megnyernek mindent.

Persze egy Spanyol duplával nem lehetett aranylabdát nyerni, bezzeg ha idén gyenge játékkal megnyerik a bajnokságot, akkor Ronaldo kapja úgy hogy kb jó ha egész bajnokságban 1-2 meccset dönt el..Mint ahogy 2013-ban 0 megnyert trófeával nyerte meg, bezzeg Messitől hogy sajnálnak 1-2 aranylabdát, és Blattereznek(miközben Blatter tolta ki 2013-ban a szavazást amikor Messi vezetett, hogy bele számítson Ronaldo válogatottbeli eredménye)
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2017.01.27. 09:48:50

vinszentvega írta:A mostani teljesítménye miatt, megint elgondolkodtam, azon, hogy azon újságírók, akik Cunára szavaztak az év játékosa szavazáson, mégis mi a fenét néztek?? Szégyen, hogy a mai világban az emberek nem merik felvállalni egy nyavalyás játékosszavazáson sem a saját véleményüket....
Várhidi Peti:- Ha Ronaldo az aranylabdás, Messi a gyémánt, ez nem vitás, nincs is mit vitatkozni ezen...
A két játékos egész egyszerűen nem egy kategória, igazából sosem volt az. Aki nem csukott szemmel nézi ezt a játékot, annak már akkor feltűnik mindez, ha megnézi őket labdavezetés közben.
Rivaldo-A Legnagyobb.
tl
Barça B
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2011.04.28. 14:38:01

2017.01.27. 09:38:01

1 gól, 2 gólpassz, 2 kulcspassz: az összes gólban benne volt. Erre még Xavi mester is csettintene.. 10: The Number of the Beast
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2017.01.27. 08:46:59

A mostani teljesítménye miatt, megint elgondolkodtam, azon, hogy azon újságírók, akik Cunára szavaztak az év játékosa szavazáson, mégis mi a fenét néztek?? Szégyen, hogy a mai világban az emberek nem merik felvállalni egy nyavalyás játékosszavazáson sem a saját véleményüket....
Várhidi Peti:- Ha Ronaldo az aranylabdás, Messi a gyémánt, ez nem vitás, nincs is mit vitatkozni ezen...
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10113
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.01.24. 20:25:17

Tényleg félelmetes, hogy amellé hogy tonnaszámra termeli a gólokat, és zseniálisabbnál zseniálisabb gólokat lő, még beállt irányítónak is, és olyan labdákat képes adni meccsenként, amiket a legjobb irányítók is megirigyelnének...

Már olyan se nagyon gyakori, aki ennyi gólt rúg, és ilyen szinten képes játszani, hátmég olyan aki emellé még olyan akinek hihetetlen látása van és olyan labdákat ad szinte meccsenként, amiknek szeme van.

Emellett szabadrúgásokban is szintet lépett.

Szerintem ezért sem fair Ronaldohoz hasonlítani, akinek a játéka főleg az elmúlt években a meccsek jelentős részén annyiból áll, hogy bemegy a kapu elé , és várja hogy bepasszolják neki a labdát, a szabikból jó ha 100-ból 1-et berúg, nameg tizire játszik
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.01.24. 19:48:24

palesz77 írta:amiket Albának tesz be
Mennyire megszoktuk már azt a mozdulatsort, mennyire természetesnek vesszük pedig kb. csak ő képes rá. Hihetetlen mekkora irányító lett belőle, és továbbra is pokoli gólerős.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.01.24. 19:24:23

palesz77 írta:
Normandia írta:Mondjuk a számokat is megnézném, hogy mennyit adott az éven? Szerintem többet, mint arányosan tavaly, de ezt csak érzésre mondom.
Tavaly 19 forduló után 4 gólpassza volt, és mellé 20 key passza, az 1,7 meccsenként - 14 meccsen. Idén ez 2,5 meccsenként, 3 gólpassz, 37 key passz - 16 meccsen. De tavaly több csele volt 19 forduló után, akkor 4,6/meccs, idén ez átlagosan 3.
Akkor jól éreztem.:-D
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.01.24. 19:15:09

Normandia írta:Mondjuk a számokat is megnézném, hogy mennyit adott az éven? Szerintem többet, mint arányosan tavaly, de ezt csak érzésre mondom.
Tavaly 19 forduló után 4 gólpassza volt, és mellé 20 key passza, az 1,7 meccsenként - 14 meccsen. Idén ez 2,5 meccsenként, 3 gólpassz, 37 key passz - 16 meccsen. De tavaly több csele volt 19 forduló után, akkor 4,6/meccs, idén ez átlagosan 3.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.01.24. 17:22:22

palesz77 írta:% of Messi's key passes scored per Liga season:
09/10: 15%
10/11: 27%
11/12: 17%
12/13: 26%
13/14: 15%
14/15: 19%
15/16: 21%
16/17: 07%


Ez azért elég durva.. :D És ebbe benne sincsenek azok, amiket Albának tesz be, ő meg rögtön az első védőbe rúgja bele.
Mondjuk a számokat is megnézném, hogy mennyit adott az éven? Szerintem többet, mint arányosan tavaly, de ezt csak érzésre mondom.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.01.23. 21:56:02

palesz77 írta:% of Messi's key passes scored per Liga season:

16/17: 07%


Ez azért elég durva.. :D És ebbe benne sincsenek azok, amiket Albának tesz be, ő meg rögtön az első védőbe rúgja bele.
elkeserítő egyébként.
durva, hogy nem megy el a kedve ettől már, hogy ennyire nem tudják ezeket a labdákat gólra váltani. Nyilván nem elvárás,hogy mindent belőjjenek, de egy 20-25% körül illene.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.01.23. 21:49:32

% of Messi's key passes scored per Liga season:
09/10: 15%
10/11: 27%
11/12: 17%
12/13: 26%
13/14: 15%
14/15: 19%
15/16: 21%
16/17: 07%


Ez azért elég durva.. :D És ebbe benne sincsenek azok, amiket Albának tesz be, ő meg rögtön az első védőbe rúgja bele.
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2017.01.23. 21:40:55

//indavideo.hu/video/Lionel_Messi_Vs_Eibar
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.01.21. 15:10:34

Most goals scored from outside the box in Europe's top 5 leagues since 2011/12:

Messi (28)
Cristiano (23)
Bale (18)
Ibrahimovic (18)

Csak a kapu torkából megy neki. :D
Avatar
BarcaFan1998
Barça B
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2016.12.18. 13:55:12
Tartózkodási hely: Barcelona

2017.01.20. 08:30:25

azért nagy szerencse volt, hogy nem állították ki MESSIT. nem lett volna egyszerű 10 emberrel befejezni a meccset.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.01.19. 23:26:18

15. büntetőt engedte át 2015 február óta.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
optimus
Jugador del Barça
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2017.01.09. 16:04:31

2017.01.18. 20:22:38

Messias2 írta:Messi: Contract renewal? "I have always said that Barcelona has given me everything and I am here for as long as they want me to be."

Közben tagadják a nyilatkozatot

ápdét: Messi apuka szerint nem fenyeget az a veszély, hogy elhagyná a klubbot. (nemtudom ez a forrás mennyire hiteles)
http://cadenaser.com/programa/2017/01/1 ... 60164.html" target="_blank
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2017.01.18. 08:17:52

Messi: Contract renewal? "I have always said that Barcelona has given me everything and I am here for as long as they want me to be."
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2017.01.18. 00:53:31

csababarca írta: Talán el kéne fogadni, hogy "sajnos" Messi rajtunk marad még pár évig...micsoda szerencsétlenség.
Balszerencse, pedig hány sztárt vehetnénk érte :D
Sokszor felmerül a játékoseladásaink kapcsán, hogy áron alul adunk el. Néhol ez érthető (R10 pl. 2008-ban), néhol nem. Egy alapembert viszont úgy érdemes csak eladni, ha pótolni is tudjuk.
Figo esetében nem ez volt a helyzet, mert Overmars nem tudta jól helyettesíteni, pedig ő volt akkor a nagy támadó igazolásunk. Az ellenpélda pedig például Cesc eligazolása volt, amikor Lucho-nak megvolt a pontos terve arra, hogy hogy alakítsa át a csapatot és ki legyen a vezéráldozat. De mondhatnám a Kluivert-Eto'o "cserét" is.
Messi esetében sem csapatszinten sem egyénileg nem tudnék olyat mondani, ami megfelelő pótlásnak beillene. Egyénileg Neymar talán az, aki valamikor felnőhet Messi-hez, de jelenleg nem úgy néz ki, hogy a brazil valaha is ilyen kaliber lesz. Csapat szinten meg át kellene alakítani, de a kérdés akkor, hogy hogyan. Átállnánk a 4-3-3-ról?
Hiába a közhelyek, hogy mindenkinek megvan az ára, stb. Jelenleg nincs olyan megoldás, amivel Messi pótolható lenne.
A stadionújításról meg annyit, hogy hiába nagy a stadion, ha nem minőségi a játék, ami hétről hétre benne folyik. Nézzünk szét kis hazánkban. :roll:
optimus
Jugador del Barça
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2017.01.09. 16:04:31

2017.01.18. 00:52:07

recrea írta:
ntibi67 írta:Ha Pep elvinné Messit,minden hidat felégetne maga mögött,hogy egyszer bármilyen pozícióba visszatérhessen Barcelonába.De ha nem is vágyik semmilyen szerepre,akkor is nagyobb Barcás Ő annál,hogy ilyet meglépjen,hiszen tudja,hogy ezzel óriási kárt okozna.
Álomvilágban élsz :) Azonnal vinné, ha mozdítható lenne.
Ez amúgy fix, ha odáig eljutna a city hogy el tudják vinni és Pep nemet mondana rá (nem tenné), valszeg azzal a lendülettel dobnák ki, és hoznának 1 új edzőt.
recrea írta:Messire senki nem próbál rá, ebben biztos vagyok, 3 év alatt tuti nem lehetne vele szerződést kötni, az pedig 3 év alatt nagyjából 300-350 millióba kerül valakinek. Asszem a mi költségvetésünk kb. 850 millió euró, klub meg cég legyen a talpán, aki kigazdálkodja az évi 100+ millió eurót. Sztem hobbira elköltve ez már az araboknak is érezhető összeg :)
Igen, a bére miatt talán 3 klub tudná megfizetni, PSG, City, Chelsea. Franciákhoz mennie nem lenne értelme, akkor inkább menne el az arabokhoz Xavi mellé lazulgatni és élvezni a játékot. Chelseanél Conte összerakott egy egész jó csapatot, nemhiszem hogy meg akarná bontani egy ilyen szintű sztárigazolással, nagyon sok minden felborítana ezzel.
Marad a city mint egyetlen lehetséges opció, de igazából ennek sem látom a világom semmi értelmét, okosabb ő ennél.

A pályán mutatott hozzáállása meg nekem nem arról árulkodik hogy unná magát itt, új kihívásokat keresne, nem szeretne itt játszani. Tata évében sokkal inkább tűnt úgy mint akit egyáltalán nem érdekel az egész (azok a bl meccsek ahol annyit futott mint Pinto), mégis utána is hosszabbított. Most pedig vigyorogva játssza végig az összes meccsünket, és láthatóan élvezi a játékot.

Azzal meg hogy mennyibe kerül a klubbnak, mennyit kapunk érte és mire költenék azt szerintem nekünk szurkolóknak nem kell foglalkozni, főleg nem az ő esetében, és ezzel szerintem a mezei szurkolók 80%a így van. Azt még megértem hogy 1 Paco ára meg bére miatt "mérges" a szurkoló, de pont Messié miatt szerintem egyáltalán nem kellene.
Válasz küldése