Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
10
11%
Ambarabat
5
5%
Nico
25
27%
Más
34
37%
Nem hoznék senkit
17
19%
 
Szavazatok száma: 91
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.05.03. 12:15:53

bence8 írta:Mats
Semedo-Pique-Umtiti-Alba
Rakitic-Busi-Coutinho
Messi
Grizi-Suarez
pad:Cillessen,Mina(?),Verma,Digne,Robi,Pau,Thiago,Arthur,Dembele,Paco,

Ennek a keretnek szerintem elégnek kéne lennie és bőven jutna mindenkinek játékidő.
Egy ilyen keret elég lenne kb. bármire, egy triplázós szezont meg tudnánk így alapozni. De a Thiago-Arthur-Grizi pakk alsó hangon 200 milka, amit még mondjuk ki lehetne gazdálkodni, de gondolom padozni senki sem padozna, meg EV továbbra is úgy képzeli el a szezont, hogy Messi, Suárez, Rakitics és Busi az összes létező meccsen játszik. Pedig ha a Barcában csak a tripla elfogadható (mint cél), akkor kellene erősíteni a mostani kereten, és többet kellene rotálni szerintem.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
bence8
Barça B
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2008.08.06. 12:03:17
Tartózkodási hely: gépnél

2018.05.03. 11:49:57

Mats
Semedo-Pique-Umtiti-Alba
Rakitic-Busi-Coutinho
Messi
Grizi-Suarez
pad:Cillessen,Mina(?),Verma,Digne,Robi,Pau,Thiago,Arthur,Dembele,Paco,

Ennek a keretnek szerintem elégnek kéne lennie és bőven jutna mindenkinek játékidő. Széleken lehet variálni Dembelevel Griezmannal meg Coutinhoval... visszaállni 4-3-3ra stb. Elég sok opció lenne és minőségi keret. Talán még a fiataloktól kipróbálni embereket. Talán most Alena felkerül, én még Samperben is bíznék.
Kicsit FM megvenni Thiagot de ki lehetne farmolni Gomes,Vidal,Denis,Rafinha,Deulofeu eladásából.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.05.03. 11:35:24

palesz77 írta:Messi szélre nem megy már ki, Suárez szintén nem, Griezmann talán
messi azért idén is egy csomószor jobb oldalon játszott. nem úgy kell ezt elképzelni sem az ő, sem grízes esetében, hogy majd az oldalvonalnál brékel mint anno mondjuk neymar.

ha nyáron tényleg jön a francia, nem a padra vesszük és sem ő, sem az évi 30-30 gólt szerző messi-lajos duó nem fog kiszorulni a kezdőből. max egy 4-3-1-2-t tudok még elképzelni

coutinho meg a poolban is 4-3-3 kp-st játszott, szóval itt sem lesz vele gond
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2041
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2018.05.03. 11:26:09

Cestus írta:Thiago visszajönne amúgy a Barcához a Mundo szerint, de nekünk nem kell nyáron.
pedig jöhetne. És akkor Rakitic sem lenne kizsigerelve és Busi sem év végére, mert a horvát hátrébb is tud húzódni. Mindig lenne minőség a padon is. Meg 3-an is lehetnének a pályán. Gomes meg úgy is megy, Iniesta is, lehet hogy Denis is, valaki azért kell.
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2018.05.03. 10:44:25

És a 433-at hogy? Messi szélre nem megy már ki, Suárez szintén nem, Griezmann talán, de rajta is csodálkoznék. Rakitic szintén jobban tolja amikor nem klasszikus 433-at játszunk, Coutinhonak szintén nem az fekszik leginkább egyelőre még úgy néz ki, ez a mostani poszt pont jó neki "tanulni" a szerepkört. Szerintem nem lesz itt 433, legalábbis klasszikus formájában semmiképp, max egy nagyon hibrid amit hívhatunk még sokféle dolognak.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.05.03. 09:42:37

Barca_10 írta:még mindig nem értem minek nekünk grízman
én sem, de miután valverdének kell, ezért ő remélhetőleg tudja mit akar. vissza fogunk állni 4-3-3-ra rakitic, busi, coutinho - messi, lajos, grízes 6-ossal. dembelé meg megy a levesbe
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.05.03. 09:07:50

Barca_10 írta:még mindig nem értem minek nekünk grízman, Pique és Alba helyére kene lassan talalni valakit nem 100 millióért újabb csatárt venni,teljesen fölösleges igazolás lesz.
Hát ha Piquét, és Albát pótolni kéne, akkor Suárezt is hiszen ha így nézzük ő is vén ember...

Griezmannal kapcsolatban az a kulcs gondolat, hogy az inflálódott piacon egy olcsón megszerezhető játékos, aki nagyon magas szintet képvisel.
ha már mindenáron csatár kell figyelni kene a psg helyzetet az ffp-vel hátha megszivjak és el kell adniuk mbappet,vele 10 évig elől meg is lennénk.(ebből úgysem lesz semmi)
Ezt a 10 év dumát meg soha de soha nem fogom megérteni. Neymárral is megvoltunk 10 évre láthattuk mennyit jelent, azért szerintem ne ez legyen a legfőbb sportszakmai szempont. A Barca hála istennek megteheti hogy, a toppon lévő 26-28 év közötti sztárokat igazolja le.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4522
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2018.05.03. 07:56:56

Amikor felröppentek a Griezmann hírek akkor se, és most sem látom ő hova jonne is ő. Mint játékos bármely csapat számára nagy erősítés, de kicsit azt érzem hogy sok lesz a dudás ebben a csárdában.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.05.03. 07:42:33

Thiago visszajönne amúgy a Barcához a Mundo szerint, de nekünk nem kell nyáron.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.05.02. 17:11:38

Május van és Robert Fernandez nem kapott szerződéshosszabbítási ajánlatot, viszont senki más se a helyére. Így viszont minden átigazolás csak üres ábrándozás. Kivéve azt, hogy a fiataljainkkal valaminek történnie kell(ene) májusban, különben sorban olcsón kivásárolják az egyiket a másik után. Umtiti szerződéshosszabbítását és Alena jövőjét alighanem Barto személyesen intézi,
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2018.05.02. 16:45:52

még mindig nem értem minek nekünk grízman, Pique és Alba helyére kene lassan talalni valakit nem 100 millióért újabb csatárt venni,teljesen fölösleges igazolás lesz. ha már mindenáron csatár kell figyelni kene a psg helyzetet az ffp-vel hátha megszivjak és el kell adniuk mbappet,vele 10 évig elől meg is lennénk.(ebből úgysem lesz semmi)
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.05.02. 16:30:56

visca el barca írta:és eriksennel hogy képzeled el a felállást? coutinho, eriksen, dembele, griezmann, messi, suarez? vagy gondolod majd bármelyik is padozni fog? :D
Mondjuk Griezmann érkezésével szinte biztos, hogy Dembélé leginkább a padon fog kezdeni még.
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2018.05.02. 16:30:25

Jelen pillanatban én úgy érzem, az alapcsapatunk már most meg kellene legyen a következő szezonra.
TS-Robi,Piqué,Umtiti,Alba-Busquets,Rakitic-Dembelé,Messi,Coutinho-Suárez kezdővel, 4-2-3-1 (4-4-2)-ben. Ebbe a kezdőbe jelenleg nehéz lenne bárkit is mondani aki beférne. Olyan "vad" dolgokat lehetne mondani, hogy Rakitic helyére Verratti, Eriksen vagy Pogba :lol: , de értelme nem lenne. A cseresor is a Cilessen,Semedo,Verma,Mina,Digne,Paulinho,Paco 7-essel "elmegy". 2-3 ember hiányzik a középpályára ill. szélső támadó posztokra összesen. Én Samper-t kipróbálnám, minimum egy szezonra maradhatna, a mi focink fekszik a srácnak igazán, hiába küldjük el egy kis spanyol csapatba, ahol fontosabb a fizikum a technikánál, ő ott nem fog villogni. Innentől pedig adódna a kérdés, hogy előre ki/kik legyenek még Paco mellett a padon. Én őszintén szólva sem Arthur sem Griezmann nevét nem tenném be a leigazolandó játékosok közé. Griezmann esetén új szerkezet kellene, Arthur helyett pedig megvannak a saját tehetségeink is, nem kell még egy Gomes/Halilovic/Denis-típusú igazolás. Én pl. nagyon szívesen látnám Douglas Costa-t nálunk, aki mindkét szélen bevethető lenne, mint támadó, Coutinho és Dembelé helyett is, tökéletes rotációs lehetőség lenne. Rutinja megvan, nem rossz játékos, de nem is akkora szupersztár, hogy rögtön Messi-féle fizetést kelljen neki adni (mint pl. Griezmann-nak kellene). A Vidal-Gomes-Denis triót pedig meg kellene próbálni a kölcsönjátékosaink nagy részével együtt elpasszolni, Alena-t pedig kölcsönbe adni egy évre,vagy akár a felnőtt keretbe felhívni.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.05.02. 16:03:25

és eriksennel hogy képzeled el a felállást? coutinho, eriksen, dembele, griezmann, messi, suarez? vagy gondolod majd bármelyik is padozni fog? :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2018.05.02. 16:00:59

visca el barca írta:
figyelj, még1x megkérdezem: coutinho nem irányító? hova teszed be a kp-ra mellé még eriksent? honnan vesztek ilyen baromságokat?
figyelj, még egyszer le írom...
Én jobban el tudom képzelni, hogy egy mélységibb irányító középpályás szerepét töltse be nálunk Eriksen, mert a sebessége és a technikai képzettsége meg van hozzá, lát a pályán és rendre felér a támadásokhoz is. Cou szerepe inkább Ini szerepkörére hajaz nálam, ami nem ugyanaz avval, hogy a csapatot mozgatni, a játékot irányítani mélységből, mint ahogy Xavi csinálta régebben.
De, lehet h. én tévedek és a két játékos (Cou & Eriksen) teljesen azonos kaliber a pályán. A Spurs meccseket nézve neken nem az jött le hogy jól mozgatja a csapatot.
Szándékosan nem írtam h. Xavit potolnám Eriksennel...., a problémám h.nem látok olyan játékost a piacon akinek a nevét le lehetne akár csak írni is mint mélységi irányító és nekünk megfelene.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.05.02. 15:56:34

Léfe írta:Hány irányitó vénával biró legyen középen, én nem tudom. De emlékezem mikor Ini-Deco-Xavi.
Én nem így emlékszem, de fenntartom a tévedés jogát. Emlékeim szerint Iniesta igencsak sokat ült padon, és csereként szállt be akkoriban. Szűrni pedig ott volt Edmílson, Van Bommel...

Továbbá Xavi azért hátrébb játszik Iniestához, Decohoz, Eriksenhez és Couhoz képest. Többet segített a védekezésben.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2018.05.02. 15:48:56

Hány irányitó vénával biró legyen középen, én nem tudom. De emlékezem mikor Ini-Deco-Xavi
egyszerre játszott mégis extra volt. Csak akkor Ők védekeztek és támadtak is. Az fix, hogy, inkább
kreativ játékosnak nevezném Őket - és legalább kettő kell. Most Coutinho mellett Messi segit.
Kedvelem mondjuk Rakiticet, de a Pep féle "csodacsapatban" csak csere lehetett volna. És akkor
a többiek csak középszerünek mondhatok.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.05.02. 15:23:55

westerngom írta:
Varatrix írta:
Eriksen ellen meg nem fogok érvelni, mert úgysem jön hála istennek.
Ok, "úgysem" fogunk össze veszni azon, hogy ki jön, mert feltételezem, hogy ha jön is valaki a középpályára irányítónak idén, arra mi a fórumon (rém)álmunkban sem gondolnánk. Mert, az aki jelenleg mozdítható lenne (pl. Özil) az ne jöjjön, aki nem mozdítható azt meg felesleges (Veratti) kergetni.
figyelj, még1x megkérdezem: coutinho nem irányító? hova teszed be a kp-ra mellé még eriksent? honnan vesztek ilyen baromságokat?
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.05.02. 15:01:32

westerngom írta:Ok, "úgysem" fogunk össze veszni azon, hogy ki jön, mert feltételezem, hogy ha jön is valaki a középpályára irányítónak idén, arra mi a fórumon (rém)álmunkban sem gondolnánk. Mert, az aki jelenleg mozdítható lenne (pl. Özil) az ne jöjjön, aki nem mozdítható azt meg felesleges (Veratti) kergetni.
Egyetértek, pláne hogy, a kezdőbe elhozni valakit úgy hogy Grízes jön, teljes öngyilkosság lenne a finicial fairplay-t tekintve.
Szerintem ha Coutinho valóban belső kp.-t fog játszani, mellé mindenképpen egy fizikálisan is jobb robotolósabb társ kellene, persze attól még nem kell technikailag és agyilag nullának lennie.
Erre ugye itt van Rakitic, azért nem hiszem hogy ki lehet hagyni a képletből, főleg egy ilyen szezon után.

A kp-n én inkább a fiatal minőségi cserét erőltetném, nem kezdőbe gondolkodnék. Én őszintén nyugodtabb lennék ha AG helyett már Artúr lenne bevethető, aki hosszútávon Rakitic pótlása lehet.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2018.05.02. 14:16:03

Varatrix írta:
Eriksen ellen meg nem fogok érvelni, mert úgysem jön hála istennek.
Ok, "úgysem" fogunk össze veszni azon, hogy ki jön, mert feltételezem, hogy ha jön is valaki a középpályára irányítónak idén, arra mi a fórumon (rém)álmunkban sem gondolnánk. Mert, az aki jelenleg mozdítható lenne (pl. Özil) az ne jöjjön, aki nem mozdítható azt meg felesleges (Veratti) kergetni.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.05.02. 13:58:10

mondjuk én greizmannt se tudom hova meg minek jön. bár jó játékosnak tartom és nem vágok magamon eret ha tényleg jön, de tök fölöslegesnek érzem. valverde remélem tudja mit akar.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.05.02. 13:51:28

Nyilván. Rakitic, Paulinho, Dembélé, Arthur meg a padon. :D
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.05.02. 13:35:46

de ha még greizmannt nem vennénk meg és 4-3-3 lenne coutinho balossal megérteném eriksent, de így? mi a lótúrónak?
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.05.02. 13:34:26

visca el barca írta:
westerngom írta:Arra pedig most lenne nagy szüksége (Eriksen) a csapatnak, nem jövőre
megvettük coutinhot. hova a jó égbe akarjátok még eriksent is? vagy majd mindenki egyszerre lesz a pályán, busi meg egyedül védekezik?
Így van Coutinho egyértelműen Iniesta pótlása... De úgy érzem hogy, ha lehúz négy évet is az ő posztján, akkor is sok ember szemében egy balszélső marad.

Szegény Mascherano esetében 8 év sem volt elegendő, hogy elfogadják mint védőt... :mrgreen:

Komolyra véve, nem hiszem hogy Cou egy posztra lenne determinálva. Sokrétű játékos akárcsak Andrés.

Eriksen ellen meg nem fogok érvelni, mert úgysem jön hála istennek.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.05.02. 13:32:59

westerngom írta:Ahogy a fenn belinkelt "szava hihető" sajtó orgánum is lehozta, szinte tény h. Grizi jönni fog, de azt kétlem, hogy a kp.-ra érkezne.
Arra gondolok, hogy egy 4-3-1-2-ben ő lenne a két csatárt és a középpályát összekötő tkp. Vagy Messi lenne, és akkor Grizi elöl Suárezzel. Ha Dembi megy kölcsönbe, akkor adja magát, hogy ez a három játékos lesz támadó, de ők mindhárman középen szeretnek játszani, így nálam ez a megoldás a magától értetődő.
westerngom írta:A kérdés már csak annyi, hogy mikor és miből hozunk irányító középpályást, mert pénzünk nem sok marad rá. Arthur szerintem még nagy kérdőjel Valverdének is, nem hogy nekünk. Arra pedig most lenne nagy szüksége (Eriksen) a csapatnak, nem jövőre.
Pénz kizárólag akkor lesz bárkire, ha Bartoék váratlanul tíz szintet fejlődnek az eladások terén, és el tudjuk passzolni pénzért Rafinhát, Turant, Deulofeut, Gomest, Munirt és társaikat. Eriksen szerintem eléggé támadó felfogású, én valahol írtam már, hogy inkább Rabiot-t kezdeném el fűzögetni, vele fél éven belül előszerződést lehet már kötni, semmiképpen nem szalasztanám őt el. Szerintem ha Coutinho valóban belső kp.-t fog játszani, mellé mindenképpen egy fizikálisan is jobb robotolósabb társ kellene, persze attól még nem kell technikailag és agyilag nullának lennie.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Válasz küldése