Leo Messi

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Ha lenne rá lehetőség, visszahoznád?

Igen, még tudna adni a csapatnak
66
46%
Nem, tovább kell lépni
78
54%
 
Szavazatok száma: 144
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 778
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2021.05.24. 10:18:02

sansz írta:
2021.05.23. 23:41:11
grgly50 írta:
2021.05.23. 15:32:21


El is fogadnám gondolataidat, ha...
Ha Messi eligazolt volna a Citybe, akkor most a City Messi függő lenne? Vele totyorgó stílusúak lennének?
Neem!!
A mindenkori edző dolga, felelősége hogy kialakítsa a csapat stílusát, arculatát ameglévő anyagból. Egy azonban biztos: Nem Messi miatt lassú, arctalan a Barca. Példa a tegnapi meccs.
Nem minden teljesen hüly.eség amit írsz, de annyira leegyszerűsíted a dolgot,hogy a vége egyszerűen butaság. Értelmetlenek a költői kérdéseid,de azért válaszolok: Fogalmunk sincs mi lett volna,ha a citybe ment volna. Az biztos,hogy sokkal kevesebb játékpercet kapott volna,mert ott ő is csak egy légiós lett volna és nem a klub egy történelmi ereklyéje. De nem is ez a lényeg. Értsd meg,Messi,mint jelenség igenis sokat lassít a játékunkon. Lehet fejtegetni,hogy most ez kinek hány százalékban a hibája,Messié, a csapattársaié, az edzőké? Mert valamennyire mindenkié. Messi nagyon sok gólt szerez,vagy veszi ki szerepét a gólban,de ugyanígy rengeteg támadás hal meg rajta,hogy ezredszerre is ugyanúgy beviszi a labdát három ember közé,vagy,hogy mindenki hátrafordul,hogy neki passzoljanak. Az,hogy ez ne így legyen MINDENKIN állítani kéne. És ez csak az egyik csapat gond. Eleve az összes csapatkapitányunk totál alkalmatlan a csapatkapitányságra. Emellett nem csak Messi öregedett, tehát nem egy ember lassúságát kell kompenzálni,hanem 3-4 emberét. Ahogy LG mondta, utoljára LE volt az az edző,aki Messi edzője volt érdemben is,mégha ez nem is tetszett Messinek eleinte. Egy másik csapatban egy tökös edzőnek el kéne fogadtatnia Messivel,hogy kap 40-60 perceket,ott maxon pörögve elvárva,hogy maradjon elől, ne sétálgasson hátul és az utolsó 1-2 ember kicselezése és gól lövése és gólpassz adása a feladata. Ebben a klubban,ahol az elnök aszerint igazol,hogy Messi barátja-e,nyilván nincs semmi esély. Én nem szeretem visszasírni a régieket, de Xaviék óta játékostemető vagyunk, képtelenek vagyunk a játékosokat a képességeiknek megfelelő helyen és módon játszatni és nincs kapitányunk se. És mindenki minden edzővel beidomul,becsicskul,átállnak az oldalpasszra,hátrapasszra még a gólvonalról is. Ez része a Messire építünk mindent stratégiának.

Az meg külön röhej,ha egy utolsó meccs alapján akarod megítélni a csapatot Messi nélkül. Ez egy edzőmeccs volt,olyan játékosokkal akiknek tele a mindenük és akiket nyíltan eladósorba tettek.
A Messi nélküli csapat játéka nem az ilyen egy-egy meccsen mutatja meg magát,hanem egy alapozás,felkészülés és két hónapnyi bajnokság után.
Ha ez ilyen egyszerű lenne,akkor Messit meg mérhetnéd pl a Bayern elleni játéka alapján is. Az is ekkora butaság lenne. Egyáltalán nem azt mondom,hogy Messit ki kéne dobni és mindenről ő tehet, de ez a játékrendszer miatta ilyen. Amikor Setien ellen a csapatkapitányaink fellázadtak,akkor Messi volt a főszereplő,Messi fordított hátat a szünetben az edzőknek és tartotta a megbeszéléseket a szakemberek helyett és ekkor lett igazán csúcsra járatva a senki ne csináljon semmit,csak Messinek passzoljon rendszer. Úgyhogy ezt ne fogjuk már kizárólag mindenki másra. A keret egyáltalán nem olyan rossz,Messi nélkül sem,mint amennyire úgy beszélnek itt páran. De amíg 4-5 embert nem úgy játszatunk ami passzolna nekik,addig ne várjunk tőlük sokat.
Sajnálom, hogy nem ment át a gondolatom, illetve nem úgy, ahogy szerettem volna.
Nem írtam sokat, mert úgy sem igen olvassák.
Az, hogy a Cítybe, vagy bárhová ment volna, a befogadó csapat arculatát, stílusát nagy valószínűséggel csak részben változtatta volna meg. S ez elsősorban az edzőtől függött volna. Tehát most is azt mondom, hogy elsősorban az edző felelősége, szakmai és emberi tekintélye, pedagógiai érzéke határozza meg egy csapat öltözői életét. Tartom ezt az általad, és sokak által emlegetett mozdíthatatlanokkal szemben is. Csak úgy kérdezem: A Realnál Zidan esetében miért nincsennek ilyen problémák? (pl. Ramos-ő is padozik) Mert az előző edzőknél azért akadt jó néhány. (Ancelotti, Benitez, Lopetegui)
Megismétlem, akár mennyire hülyeségnek tartod, hogy az egész játék stílus, anarchisztikus állapotért én Koemant teszem felelőssé. Elsősorban nem elzavarni kell embereket, hanem megfelelően kezelni! Szakmailag kihozni minden emberből a tehetséget.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára grgly50 2021.05.24. 11:01:23-kor.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 869
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.05.23. 23:41:11

grgly50 írta:
2021.05.23. 15:32:21


El is fogadnám gondolataidat, ha...
Ha Messi eligazolt volna a Citybe, akkor most a City Messi függő lenne? Vele totyorgó stílusúak lennének?
Neem!!
A mindenkori edző dolga, felelősége hogy kialakítsa a csapat stílusát, arculatát ameglévő anyagból. Egy azonban biztos: Nem Messi miatt lassú, arctalan a Barca. Példa a tegnapi meccs.
Nem minden teljesen hüly.eség amit írsz, de annyira leegyszerűsíted a dolgot,hogy a vége egyszerűen butaság. Értelmetlenek a költői kérdéseid,de azért válaszolok: Fogalmunk sincs mi lett volna,ha a citybe ment volna. Az biztos,hogy sokkal kevesebb játékpercet kapott volna,mert ott ő is csak egy légiós lett volna és nem a klub egy történelmi ereklyéje. De nem is ez a lényeg. Értsd meg,Messi,mint jelenség igenis sokat lassít a játékunkon. Lehet fejtegetni,hogy most ez kinek hány százalékban a hibája,Messié, a csapattársaié, az edzőké? Mert valamennyire mindenkié. Messi nagyon sok gólt szerez,vagy veszi ki szerepét a gólban,de ugyanígy rengeteg támadás hal meg rajta,hogy ezredszerre is ugyanúgy beviszi a labdát három ember közé,vagy,hogy mindenki hátrafordul,hogy neki passzoljanak. Az,hogy ez ne így legyen MINDENKIN állítani kéne. És ez csak az egyik csapat gond. Eleve az összes csapatkapitányunk totál alkalmatlan a csapatkapitányságra. Emellett nem csak Messi öregedett, tehát nem egy ember lassúságát kell kompenzálni,hanem 3-4 emberét. Ahogy LG mondta, utoljára LE volt az az edző,aki Messi edzője volt érdemben is,mégha ez nem is tetszett Messinek eleinte. Egy másik csapatban egy tökös edzőnek el kéne fogadtatnia Messivel,hogy kap 40-60 perceket,ott maxon pörögve elvárva,hogy maradjon elől, ne sétálgasson hátul és az utolsó 1-2 ember kicselezése és gól lövése és gólpassz adása a feladata. Ebben a klubban,ahol az elnök aszerint igazol,hogy Messi barátja-e,nyilván nincs semmi esély. Én nem szeretem visszasírni a régieket, de Xaviék óta játékostemető vagyunk, képtelenek vagyunk a játékosokat a képességeiknek megfelelő helyen és módon játszatni és nincs kapitányunk se. És mindenki minden edzővel beidomul,becsicskul,átállnak az oldalpasszra,hátrapasszra még a gólvonalról is. Ez része a Messire építünk mindent stratégiának.

Az meg külön röhej,ha egy utolsó meccs alapján akarod megítélni a csapatot Messi nélkül. Ez egy edzőmeccs volt,olyan játékosokkal akiknek tele a mindenük és akiket nyíltan eladósorba tettek.
A Messi nélküli csapat játéka nem az ilyen egy-egy meccsen mutatja meg magát,hanem egy alapozás,felkészülés és két hónapnyi bajnokság után.
Ha ez ilyen egyszerű lenne,akkor Messit meg mérhetnéd pl a Bayern elleni játéka alapján is. Az is ekkora butaság lenne. Egyáltalán nem azt mondom,hogy Messit ki kéne dobni és mindenről ő tehet, de ez a játékrendszer miatta ilyen. Amikor Setien ellen a csapatkapitányaink fellázadtak,akkor Messi volt a főszereplő,Messi fordított hátat a szünetben az edzőknek és tartotta a megbeszéléseket a szakemberek helyett és ekkor lett igazán csúcsra járatva a senki ne csináljon semmit,csak Messinek passzoljon rendszer. Úgyhogy ezt ne fogjuk már kizárólag mindenki másra. A keret egyáltalán nem olyan rossz,Messi nélkül sem,mint amennyire úgy beszélnek itt páran. De amíg 4-5 embert nem úgy játszatunk ami passzolna nekik,addig ne várjunk tőlük sokat.
Rob888
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 327
Csatlakozott: 2020.10.01. 23:49:16

2021.05.23. 22:50:05

MatyiG írta:
2021.05.23. 22:44:41
Rob888 írta:
2021.05.23. 19:18:33
Szerintem Messi mellé mentálisan erős, gyors, agresszív játékosok kellenének, akikkel ő is a csúcsra érhetne még egyszer! A Messi majd megoldja nem azért van, mert mindent ő akar megoldani, hanem azért mert alkalmatlan emberek vannak körülötte. Az ő zsenialitására minden csapatnak szüksége lenne, az edző feladata pedig, hogy megfelelően kezelje a helyzetet. Bár sokan nem így gondolják én továbbra is tartom magam ahhoz, hogy nélküle nem lett volna meg a BL indulást érő hely sem! 6-7-8. hely ez a realitás!
Tehát a Betis, Villarreal, Soci hármas kerete jobb, mint a miénk Messi nélkül? :D
Nem választva külön a képességeket, a mentális felkészültséget és az edzői alkalmasságot, szerintem igen! Képességekben felénk billen a mérleg, de a másik kettőben.....
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2021.05.23. 22:44:41

Rob888 írta:
2021.05.23. 19:18:33
Szerintem Messi mellé mentálisan erős, gyors, agresszív játékosok kellenének, akikkel ő is a csúcsra érhetne még egyszer! A Messi majd megoldja nem azért van, mert mindent ő akar megoldani, hanem azért mert alkalmatlan emberek vannak körülötte. Az ő zsenialitására minden csapatnak szüksége lenne, az edző feladata pedig, hogy megfelelően kezelje a helyzetet. Bár sokan nem így gondolják én továbbra is tartom magam ahhoz, hogy nélküle nem lett volna meg a BL indulást érő hely sem! 6-7-8. hely ez a realitás!
Tehát a Betis, Villarreal, Soci hármas kerete jobb, mint a miénk Messi nélkül? :D
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2021.05.23. 22:19:33

Teljesen igazad van.
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 778
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2021.05.23. 20:41:09

Rob888 írta:
2021.05.23. 19:18:33
Szerintem Messi mellé mentálisan erős, gyors, agresszív játékosok kellenének, akikkel ő is a csúcsra érhetne még egyszer! A Messi majd megoldja nem azért van, mert mindent ő akar megoldani, hanem azért mert alkalmatlan emberek vannak körülötte. Az ő zsenialitására minden csapatnak szüksége lenne, az edző feladata pedig, hogy megfelelően kezelje a helyzetet. Bár sokan nem így gondolják én továbbra is tartom magam ahhoz, hogy nélküle nem lett volna meg a BL indulást érő hely sem! 6-7-8. hely ez a realitás!
Osztom!
Rob888
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 327
Csatlakozott: 2020.10.01. 23:49:16

2021.05.23. 19:18:33

Szerintem Messi mellé mentálisan erős, gyors, agresszív játékosok kellenének, akikkel ő is a csúcsra érhetne még egyszer! A Messi majd megoldja nem azért van, mert mindent ő akar megoldani, hanem azért mert alkalmatlan emberek vannak körülötte. Az ő zsenialitására minden csapatnak szüksége lenne, az edző feladata pedig, hogy megfelelően kezelje a helyzetet. Bár sokan nem így gondolják én továbbra is tartom magam ahhoz, hogy nélküle nem lett volna meg a BL indulást érő hely sem! 6-7-8. hely ez a realitás!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21271
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.05.23. 15:44:30

Viszont figyelembe kell venni, hogy ha a Cityhez elment volna, akkor hiába sztárigazolás, új emberként azért mégis alkalmazkodnia kellett volna. Itt meg a klub történetének egyik, hanem a legnagyobb játékosa, akinek a neve egybefort a Barcával. Nagyon nem mindegy.

Szerintem kellett volna ez a váltás neki is, ő is belefásult már ebbe az egészbe. Rutinból is hozza a klasszis teljesítményt, de azért sokszor látszik a kedvetlenség rajta.
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 778
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2021.05.23. 15:32:21

LG írta:
2021.05.23. 13:23:35
Szerintem a világ legtermészetesebb dolga, hogy nem esszük meg az aranytojást tojó tyúkot!!! Hanem köré próbálunk csirkéket vásárolni. Addig, amíg teljesítménye mindenkinél magasabb, őrültség, dilettantizmus lenne továbbadni rajta. Azt csak az ellentábor akarja!!!
Szerintem az ellentábor azt akarja, hogy továbbra is az aranytojást tojó tyúk köré épüljön itt minden, hiszen látjuk ennek az eredményét.

Vagyétek már észre, hogy komolyabb szinten már rég nem működik a Messi megoldja dolog. Hanem a gyors, dinamikus, szervezett csapatok eredményesek Európában. Lehet mondani, hogy Messi és Busquets milyen jó volt tavasszal, de ha ehhez a vonalhoz ragaszkodunk, akkor el kell fogadni, hogy az nagyjából Sevilla szintig elég, annál erősebb csapatok ellen nem.
El is fogadnám gondolataidat, ha...
Ha Messi eligazolt volna a Citybe, akkor most a City Messi függő lenne? Vele totyorgó stílusúak lennének?
Neem!!
A mindenkori edző dolga, felelősége hogy kialakítsa a csapat stílusát, arculatát ameglévő anyagból. Egy azonban biztos: Nem Messi miatt lassú, arctalan a Barca. Példa a tegnapi meccs.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21271
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.05.23. 14:41:27

Cseri írta:
2021.05.23. 14:15:30
Azt gondolom, hogy az bőven edzői kvalitás kérdése, hogy jól tudja-e használni a világ legjobb játékosát. A jól működő rendszer, és a világ legjobb játékosának abba történő beillesztése nem zárja ki egymást, sőt.
Kérdés, hogy mit akar a világ legjobb játékosa. Utoljára Luis Enrique edzősködése alatt sikerült megtalálni optimálisan a helyét (nem csak a posztára gondolva) a csapaton belül. Az sem ment könnyen, Xavinak kellett közbenjárnia. De tavaszra befejezte a durcázást, és odatette magát. Ez működött még a 15/16-os szezonban is, de 16/17-ben már nem. Behúzódott középre, sokszor egymás zavarták Suarezzel, a jobbszélen egy az egyben feladtuk a támadásokat, egysíkú, kiszámítható lett a csapat. És ezen azóta sem tudott senki változtatni, volt néhány biztatóbb időszak, de aztán mindig visszatértünk a rossz szokásokhoz.

Látni kell, hogy egy idő után mindenki görcsösen Messit keresi a pályán, a fiatalok is, vagy azok az igazolások, akik előző csapatuknál telejsen mást játszottak. És ez káros dolog szerintem, valamint nem vagyok benne biztos, hogy edzői utasítás lenne.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2021.05.23. 14:15:30

Azt gondolom, hogy az bőven edzői kvalitás kérdése, hogy jól tudja-e használni a világ legjobb játékosát. A jól működő rendszer, és a világ legjobb játékosának abba történő beillesztése nem zárja ki egymást, sőt.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21271
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.05.23. 13:23:35

Szerintem a világ legtermészetesebb dolga, hogy nem esszük meg az aranytojást tojó tyúkot!!! Hanem köré próbálunk csirkéket vásárolni. Addig, amíg teljesítménye mindenkinél magasabb, őrültség, dilettantizmus lenne továbbadni rajta. Azt csak az ellentábor akarja!!!
Szerintem az ellentábor azt akarja, hogy továbbra is az aranytojást tojó tyúk köré épüljön itt minden, hiszen látjuk ennek az eredményét.

Vagyétek már észre, hogy komolyabb szinten már rég nem működik a Messi megoldja dolog. Hanem a gyors, dinamikus, szervezett csapatok eredményesek Európában. Lehet mondani, hogy Messi és Busquets milyen jó volt tavasszal, de ha ehhez a vonalhoz ragaszkodunk, akkor el kell fogadni, hogy az nagyjából Sevilla szintig elég, annál erősebb csapatok ellen nem.
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 778
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2021.05.23. 11:59:45

LG írta:
2021.05.23. 11:27:38
- Messi nem az a típus, akihez alkalmazkodni kell.
Nem tudom, hogy kell-e, de azt látom, hogy évek óta hozzá alkalmazkodunk. Még most is az a vezetőség elsőszámú célja, hogy maradjon, Agüero is azért lett idehozva, hogy örüljön. És még ki tudja, a csapatból kik azok a pajtik, akiknek ezért majd maradniuk kell.
Szerintem a világ legtermészetesebb dolga, hogy nem esszük meg az aranytojást tojó tyúkot!!! Hanem köré próbálunk csirkéket vásárolni. Addig, amíg teljesítménye mindenkinél magasabb, őrültség, dilettantizmus lenne továbbadni rajta. Azt csak az ellentábor akarja!!!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21271
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.05.23. 11:27:38

- Messi nem az a típus, akihez alkalmazkodni kell.
Nem tudom, hogy kell-e, de azt látom, hogy évek óta hozzá alkalmazkodunk. Még most is az a vezetőség elsőszámú célja, hogy maradjon, Agüero is azért lett idehozva, hogy örüljön. És még ki tudja, a csapatból kik azok a pajtik, akiknek ezért majd maradniuk kell.
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 778
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2021.05.23. 09:35:23

sansz írta:
2021.05.23. 00:31:31
grgly50 írta:
2021.05.22. 22:55:01
Barcelona: Messi döntést hozott a jövőjéről – sajtóhír
https://www.nemzetisport.hu/spanyol_lab ... ir-2827893
Ha ez igaz, akkor én végülis ezt vártam,de sajnálom is. Vacak érzés lett volna,ha nem levezetni megy el, mert nem lett volna jó egy ilyen klubikontól,ha riválishoz megy, de mégis. Messi akarva és akaratlanul is a megújulás egyik kerékkötője. Hozzá KELL alkalmazkodnia mindenkinek, az edzőnek őt kell boldoggá tennie stb.
Én eddig szurkoltam,hogy még egy évet maradjon az edző, mert a fotelszakértő kollégák bár teljesen amatőrnek tartják,nagyon mélyről jött vissza a csapat, túlnyomó többségében élvezetes játékot játszottunk (ez évek óta nem volt így). És igen,millió helyzetet kihagytunk,de legalább nem csak az az értelmetlen nálunk a labda,de nulla veszély a taktika volt.
De Koeman kevés volt a csk-kal szemben. Nekik bérült helyük és szerepük van. Ha Laporta megbontotta volna őket,Koeman építhetett volna tovább. De így tökmindegy,akkor jöjjön egy új és meglátjuk hogyan kezeli a csapatkapitányokat. Remélem nem igaz,hogy tényleg Agüero miatt marad Messi,mert az külön gáz. Majd jól elküldjük Firpot,BWt,Trincaot és Puigot,akiknek a legkevesebb szerepük volt a kudarcokból, Piqué,akinek semmi szüksége a fizetésére,majd jól megfelezzük,ja és Busi fizuját is.Mert,hogy ez olyan sokat számít és ha fele ennyi a bér,akkor az biztos,hogy kevesebbet hibáznak..? Messi a PSGben bizonyíthatott volna,lett volna BLre is esélye és talán egy új közegben ő is jobban elfogadta volna azt,amit egy Barcában nem fogad el.
Na akkor majd Agüero helyett is lehet futni, már,ha nem sérült.
Szerintem nagyon torz az okfejtésed, az elmélkedésed.
- Messi nem az a típus, akihez alkalmazkodni kell.
- Minden csapatban van, kell lenni egy vezéregyéniségnek, akihez a játékosok alkalmazkodnak, támaszkodnak úgy a játék tudására, mint a meglátásaira.
Sajnos, a jelenlegi Barcában nincs ilyen egyén. Itt volt rá a bizonyíték az Eibar ellen.
Koeman az én és sokak szemében szakmailag alsó szint. Nem különb az utolsó három edzőnél. Sőt!!
Szerintem a jelenlegi keretből egy komoly, szakmailag elismert edző sikeres csapatot tudna összehozni.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 869
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.05.23. 00:31:31

grgly50 írta:
2021.05.22. 22:55:01
Barcelona: Messi döntést hozott a jövőjéről – sajtóhír
https://www.nemzetisport.hu/spanyol_lab ... ir-2827893
Ha ez igaz, akkor én végülis ezt vártam,de sajnálom is. Vacak érzés lett volna,ha nem levezetni megy el, mert nem lett volna jó egy ilyen klubikontól,ha riválishoz megy, de mégis. Messi akarva és akaratlanul is a megújulás egyik kerékkötője. Hozzá KELL alkalmazkodnia mindenkinek, az edzőnek őt kell boldoggá tennie stb.
Én eddig szurkoltam,hogy még egy évet maradjon az edző, mert a fotelszakértő kollégák bár teljesen amatőrnek tartják,nagyon mélyről jött vissza a csapat, túlnyomó többségében élvezetes játékot játszottunk (ez évek óta nem volt így). És igen,millió helyzetet kihagytunk,de legalább nem csak az az értelmetlen nálunk a labda,de nulla veszély a taktika volt.
De Koeman kevés volt a csk-kal szemben. Nekik bérült helyük és szerepük van. Ha Laporta megbontotta volna őket,Koeman építhetett volna tovább. De így tökmindegy,akkor jöjjön egy új és meglátjuk hogyan kezeli a csapatkapitányokat. Remélem nem igaz,hogy tényleg Agüero miatt marad Messi,mert az külön gáz. Majd jól elküldjük Firpot,BWt,Trincaot és Puigot,akiknek a legkevesebb szerepük volt a kudarcokból, Piqué,akinek semmi szüksége a fizetésére,majd jól megfelezzük,ja és Busi fizuját is.Mert,hogy ez olyan sokat számít és ha fele ennyi a bér,akkor az biztos,hogy kevesebbet hibáznak..? Messi a PSGben bizonyíthatott volna,lett volna BLre is esélye és talán egy új közegben ő is jobban elfogadta volna azt,amit egy Barcában nem fogad el.
Na akkor majd Agüero helyett is lehet futni, már,ha nem sérült.
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 778
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2021.05.22. 22:55:01

Barcelona: Messi döntést hozott a jövőjéről – sajtóhír
https://www.nemzetisport.hu/spanyol_lab ... ir-2827893
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.05.22. 22:43:46

brownieheaven írta:
2021.05.21. 23:05:37
Amúgy meg holnap jön az újabb mélyinterjú, gondolom amiatt maradt. Szerintem simán benne van, hogy a távozását jelenti be, túl nagy volt mostanában a csönd, Laporta meg nagyon belekezdett a megújításba.
Megvolt ez az interjú?
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21271
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.05.22. 22:41:34

Biztos szereti a klubot és a várost, ahogy a családja is, de ha marad, azzal lényegében lemond arról, hogy utolsó jó éveit a legmagasabb szinten játsza le. Mert ha el is indulunk pozitív irányba, innen még évek kellenek, hogy újra Európa egyik top csapata legyünk.

Én a helyében mennék. Itt már nincs mit bizonyítania, nem tartozik senkinek. Egy Cityben, PSG-ben még lehet benne néhány nagy dobás.
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 869
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.05.21. 23:09:06

csababarca írta:
2021.05.21. 17:55:49
davi10 írta:
2021.05.21. 17:32:01

Nagyon nem osztom ezt. Ebbe a mindenki is védekezik City-be nagyon nem illett volna Leo.

Tény.
Viszont szerintem az is tény, hogy ha van valaki, akitől elfogadta volna a padot, és egy második félidőben beugrok a fáradt ellenfél ellen osztogatni szerepkört, az Pep.

De ez nyilván csak spekuláció részünkről, mint ahogy részedről is.
Szerintem is igaz, de pont ezért járt valójában jobban Pep és Messi is,hogy nem lett közös kalandjuk. Mindkettő sokat veszthetett volna,mindkettőnek komoly kompromisszum kellett volna, nagy kockázat mellett. Ha valahova,hát a PSGbe még mehetett volna,de ott se nyert volna semmit,olyan peches az a csapat,szerintem elütött egy falka feketemacskát a buszuk,vagy nem tudom. Amúgy most is a PSG az esélyes szerintem,ott adnák meg legjobban neki amit szeretne:pénz, drága társak, pajtik, hasonló tisztelet és bánásmód,mint a Barcánál és azért a légkör is hasonló. De meglátjuk mi lesz.
Avatar
brownieheaven
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 472
Csatlakozott: 2014.08.04. 14:08:04
Tartózkodási hely: München

2021.05.21. 23:05:37

Amúgy meg holnap jön az újabb mélyinterjú, gondolom amiatt maradt. Szerintem simán benne van, hogy a távozását jelenti be, túl nagy volt mostanában a csönd, Laporta meg nagyon belekezdett a megújításba.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.05.21. 17:55:49

davi10 írta:
2021.05.21. 17:32:01

Nagyon nem osztom ezt. Ebbe a mindenki is védekezik City-be nagyon nem illett volna Leo.

Tény.
Viszont szerintem az is tény, hogy ha van valaki, akitől elfogadta volna a padot, és egy második félidőben beugrok a fáradt ellenfél ellen osztogatni szerepkört, az Pep.

De ez nyilván csak spekuláció részünkről, mint ahogy részedről is.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6750
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.05.21. 17:32:01

Nero. írta:
2021.05.21. 16:00:52
Ha lelépett volna nyáron a Citybe most lenne neki egy Premier League, BL cím és egy újabb aranylabda.

Mondjuk akkor annyit nosztalgiáznék a Messi videókkal, hogy a fórum nem bírná el :D
Nagyon nem osztom ezt. Ebbe a mindenki is védekezik City-be nagyon nem illett volna Leo.

Persze nem kizárt, hogy akkor egy teljesen máshogy működő City ugyanúgy behúzta volna a PL-t és döntőzne a BL-ben, de én nem hiszem.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2021.05.21. 16:00:52

Ha lelépett volna nyáron a Citybe most lenne neki egy Premier League, BL cím és egy újabb aranylabda.

Mondjuk akkor annyit nosztalgiáznék a Messi videókkal, hogy a fórum nem bírná el :D
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 869
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.05.21. 15:34:31

Chino írta:
2021.05.21. 14:20:36
Érdekes, hogy Messi előrehozta a nyaralását és nem játszik az Eibar ellen, mégsem utazott el, hanem otthon van.
Ez azért nem jó ómen, ami a maradását illeti.
Szerintem ez nem sokat jelent. Azért fura lenne, ha egy búcsúmeccset sem hagyna magának, bár ki tudja.
Amúgy tényleg nem tudom miben bízna máshol. Máshol elfogadja, ha lecserélik? Máshol is az edző ráépít minden ponton? Szerintem nincs értelme elmennie top csapatba, csak levezetni, azt viszont tényleg megtehetné és akkor még pár évig élvezhetné a focit.
Válasz küldése