Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Szerinted maradjon még egy szezont?

Igen
12
27%
Nem
32
73%
 
Szavazatok száma: 44
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2189
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2023.07.28. 10:15:17

Magnus írta:
2023.07.28. 09:37:28
már ezt a szezont sem kellett volna megkapnia, ami nem megy azt ne erőltessük elven. Mert ez február óta nem megy.
a többivel egyetértek.
Vicces vagy!
Első fél évébe a 10 helyről hozta fel a csapatot a második helyre. Vertük a Madridot, Atletico-t gólokkal. Ezek után jogos volt a folytatás.
A teljes évében meg bajnokságot nyert, féltávnál kimondottan jól álltunk. Legkevesebb kapott gól.
Örülni kellene, hogy itt tartunk. Messi nélkül, mert a korábbi edzők ezt még Messivel se tudták hozni. Pl Koeman
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 765
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.07.28. 10:02:36

Ami a Xavi - Deco konfliktust illeti az átigazolások körül. Xavi rövid távon gondolkodik: Idősebb, rutinos játékosokkal akar eredményt elérni - néha faramuci logikával. Deco meg a piacon úgy mozogna, hogy a Barca kerete folyamatosan szinten maradjon érték szempontjából, sőt, ha lehet növekedjen. Mindkettő méltánylandó: az edző kell, hogy kijelölje a pályára lépőket, a boardnak viszont a jövendő edzőkre és az utánpótlás csapatokra is gondolnia kell. Az elnök kell, hogy mérlegeljen minden átigazolási szezonban az adott szitunak megfelelően.
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8682
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2023.07.28. 09:55:42

Deluigi írta:
2023.07.28. 09:41:50
meg szerencse, hogy Artetat nem kergettek el masfel ev utan...
Ott volt egy koncepció, ami jól látható volt csak az eredmények nem jöttek sokáig. De ne keverjük ide most más edző munkásságát. Én nem azt mondtam, hogy égetni való bolond és máglyára vele, hanem hogy remélem szakmailag előre fogunk lépni idén. Ha nem akkor változtatni kell.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Fernando 2023.07.28. 10:13:18-kor.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7575
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.07.28. 09:51:05

Én 2-3 nagyobb hibáján (emberanyag kezelése, rotáció, fiatalok) kívül látom benne azt, ami LE óta nem volt, van csapatszellem, erősen javult az erőnlét, összetette a letámadást, a védekezést, javult a hozzáállás, és amíg nem nyírja ki rotáció nélkül a csapatot, addig azért volt támadójáték. Az elmúlt másfél éve pár hülyeségen kívül több, mint remek volt eredményileg, az egy szem BL kiesést kivéve. Bravúr 2. hely és 2 kupás szezon.

Amit várok tőle a szezonban:

Az eszetlen, rotáció nélküli szétjáratást teljesen elfelejteni a középpályán és center poszton.
A támadóinkból többet kihozni, mert hosszabb távon már az ő sara, ha Ferrán és Raphinha is ilyen szinten görcsöl.
Nemzetközi szereplésben versenyképesek voltunk már tavaly, de ezt a versenyképességet át kell fordítani az "akármilyen jól játszunk, akkor sem nyerünk" állapotból valami győztes-szerűre (itt nagyon nehéz dolga van a hozott múlt miatt, de azért nem lehetetlen). Ha nem jutnánk tovább, egyértelmen nem ő az emberünk, mert sima top8 keretünk van, és minden körülmény ismeretében egy tavalyi belefért, de még egy nem.
Legalább ha baj van, nyúljon fiatalokhoz. Ne legyen Garcia-Alonso belsővédőpáros, akkor sem, ha mindenki kiesik. Vagy amikor 3-0 van, rakjon be 1-2-t, mert tavaly még erre sem sűrűn volt precedens.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1867
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.07.28. 09:41:50

meg szerencse, hogy Artetat nem kergettek el masfel ev utan...
Magnus
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.08.04. 20:16:17

2023.07.28. 09:37:28

már ezt a szezont sem kellett volna megkapnia, ami nem megy azt ne erőltessük elven. Mert ez február óta nem megy.
a többivel egyetértek.
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8682
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2023.07.28. 09:26:19

Lehet, hogy ezzel a véleményemmel nem leszek népszerű, de én ezt a szezont adnám még neki, ha nem lépünk előre a következő szezonban, főleg taktikai szempontból én elengednem és hoznek egy más szemléletet valló edzőt. Ne legyen igazam de eléggé padlogazzal megyünk egy zsákutca közepén. Laporta vezeti az autót, de Xavi ül az anyosulesen. Ez a keret top10.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4185
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2023.07.27. 14:49:04

Vmelyik nap néztem az A.Villa-Newcastle felkészülési meccset, hát igazi jó hajtós meccs volt. Ezeknek az a lényege, hogy formába lendüljön a csapat a szezonkezdetre, megmutassák a játékosok, kire lehet számítani. Ahogy olvasom Xavi szavait (amin azért kikerekedett a szemem), ő egy ilyen USA haknira számított, elpasszolgatunk öregfiúsan, felmarkoljuk a pénzt, aztán megyünk haza, semmi komoly.... Nos, az Arsenal, meg a MU is úgy gondolja, ide felkészülni jöttek, meg formába lendülni, nem haknizni. De hogy ezt szóvá is teszi a Mester.... Hát... Értem én, hogy nekünk ez az első meccsünk volt, de akkor hozzuk fel ezt példának. Mintha egy boxoló arra panaszkodna, nem gondoltam, hogy ököllel fog ütni : :D
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.07.27. 13:31:29

Vannak gondok a toronyban azért rendesen.
Értem mire célzott, de a mi játékosaink is pokróc módon játszottak.
Intenzitás kérdése...hát igen, és az Arsenal nem max intenzitással játszott, de már ezt is sokallta...vicc.

Jó, hogy nem azt kritizálta, hogy 5 gólt rúgtak, pedig csak 2-3at illik egy barátságos meccsen..

Játékosként imádtam Xavit, de edzőként...állandó nyafogás, kifogáskeresés.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3353
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.07.27. 12:39:32

Nagyon remélem, hogy ez a nyilatkozat valami indulatra épült, téves félreértés és csak kicsúszott a Mesterből.
Ellenkező esetben sokkal mélyebb problémák vannak Barcelonában, mint gondoljuk.
Avatar
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2771
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.07.27. 12:32:47

Felvehetne a klub néhány kommunikáció szakembert, mert elég megmosolyogtató benyomást keltünk, ha ugyanazon a napon a csk BL győzelemről ábrándozik, az edző pár órával később meg nehezményezi egy barátságos meccs tempóját.
Magnus
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.08.04. 20:16:17

2023.07.27. 12:18:34

erős nyilatkozat volt, ezt olvasva és látva a játékot meg a taktikát szép szezon elé nézünk :D
aki megfejtette mit is akar játszani a mester ne tartsa magában.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7575
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.07.27. 11:55:27

Azzal egyetértenék, hogy ennyire brutálisan nem kellene játszani egy barátságos meccset. Ez nem komolyan vett meccs volt, hanem nagyon durva.
A probléma ott van nálam a nyilatkozattal, hogy mi pontosan ugyanezt csináltuk, szétfaragtuk az ellent, Araujóval az élen. Az, hogy ilyen SR-Alonsok nem tudtak beszállni a buliba csak annak köszönhető, hogy ők nem is tudnak utolérni egy játékost, hogy letalpalják, így ők barátságos szellemben fociztak.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
barcamessi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 235
Csatlakozott: 2006.05.18. 21:06:13
Tartózkodási hely: Szeged

2023.07.27. 11:39:08

Fuu de felcseszte az agyam ezzel a nyilatkozattal... :evil:

"Nem normális, hogy ennyire nagy intenzitással és ennyi taktikai szabálytalansággal játszanak". Nem barátom, az a nem normális, hogy mi nem hasonlóképpen állunk hozzá a dolgokhoz. La Ligában valóban elég a meccsek 90%-ban ez a semmit érő 0 hozzáállás, aztán BL-ben meg majd megint jön szembe a valóság. Az Arsenal-on látszott, hogy bajnokságot akarnak nyerni idén, ennek megfelelően álltak hozzá a meccshez, nekünk meg maradnak a kifogások, hogy első meccs, meg hasmenése volt a csapatnak, meg időeltolódás meg minden ilyen bullshit.
Pont, hogy most kéne teperni mindenkinek mint az állat, hogy megmutassák, kire lehet számítani jövőre akár a kezdőben, akár a keretben. Nem elsősorban az eredménnyel van a legnagyobb probléma, bár azért sehol, semmilyen körülmények között ne kapjunk már senkitől egy ötöst, még ha csak barátságos meccs is. A legfőbb gond a hozzáállással van, hogy elhisszük ezzel lesz keresnivalónk a jövőben. Ha az edző ezt felhánytorgatja egy meccs után, hogy az ellenfél túl intenzíven és túl erőszakosan játszott, akkor meccs közben miért nem lehetett a mi fiainkat is kicsit feltüzelni, mikor már látta, hogy ez a hozzáállás rohadt kevés lesz erre a meccsre?! Vagy majd a BL-ben is ezt mondja egy vereség után, hogy azt hittük elég kivinni a mezt a pályára, úgyis simán nyerünk, vagy meglepett minket, hogy az ellenfél is nyerni akart?! :evil:
V I S C A E L B A R C A
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13508
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.07.17. 14:24:21

bunga írta:
2023.07.15. 09:28:42
Yamalnak ahhoz, hogy hozzánk íejon alá, nemcsak pénzt, hanem játéklehetőséget is kell szerződésileg igérni. A későbbiekben minimum be kell tartani a szerződést.
Ugyanígy kiváncsi vagyok, hogy a tinédzserek közül most kit visz Xavi az USA-ba. Akit nem, arra rácsaphatnak a riválisok, aztán lehet sírás-rívás
.
Abban biztos lehetsz, hogy semmiféle játékpercek nem lesznek részei semmilyen szerződésnek, ilyen a világon nincs, nem hogy valami 15 éves kisfiú esetében.

Ígérni meg azt ígérnek neki, amit saját belátásuk szerint akarnak, de egy 15 éves gyereknek az élvonalban rendszeres játéklehetőséget kínálni hatalmas felelőtlenség. Remélném amúgy, hogy ezt nem cska a klub, hanem Yamal ügynöke és családja is tudja.
Majd 18 éves kora körül el lehet kezdeni használni aktívabban, de akkor se úgy, mint Pedriéket. Csak szép lassan, még akkor is, ha rohadt jól tolja. Hosszú távban gondolkodunk. Legalábbis ezt szeretném, és ebbe nem fér bele az, amit mostanában csináltunk az igazán penge fiatalokkal.

Peter, nem feltétlen rád reflektáltam, inkább általánosságban. :)
Mindenki olyan játékot szeretne látni, de a fociszurkolók 95%a általában csalódik és csalódni fog ezt illetően. Mi sem vagyunk kivétel.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 765
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.07.15. 09:28:42

Yamalnak ahhoz, hogy hozzánk íejon alá, nemcsak pénzt, hanem játéklehetőséget is kell szerződésileg igérni. A későbbiekben minimum be kell tartani a szerződést.
Ugyanígy kiváncsi vagyok, hogy a tinédzserek közül most kit visz Xavi az USA-ba. Akit nem, arra rácsaphatnak a riválisok, aztán lehet sírás-rívás
.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3353
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.07.14. 15:54:47

Andris írta:
2023.07.13. 22:18:52
Ami meg Xavi fafejűségét, kockázatkerülőségét, meg brámilyét illeti, én nem kommentálnék. Leginkább azért nem, mert őt is egy fajta ifistának tekintem, az edzői poszton.
Ha már ifistának tekinted, akkor minimum abban egyetértünk, hogy fejlődés alatt áll, de a jó pap is holtig tanul, szóval reméljük a legjobbakat. Egyébként egy kósza gondolat erejéig sem írtam olyat, ami kizárná a változás, fejlődés lehetőségét, hiszen azzal kezdtem, hogy "eddigi munkássága"....
Tudom, nem kommentáltad.
Ettől függetlenül a kockázatkerülő és biztonsági játék véleményemet fenntartom és természetesen reménykedve várom, hogy fejlődni fog a játékunk kretív, játékos, élvezhető támadófoci irányába.

Mindenesetre én egy élettel, tűzzel teli játékot szeretnék elsősorban látni és ilyesmi élményeket átélni a meccseink nézése közben.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13508
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.07.13. 22:18:52

Yamalnak, ha kevés eszünk is van, még az A csapatban nincs igazi helye 1-2 évig, és utána is csak szép apránként. Meglepődnék, és még egy esetleges csodás beválás esetén is rosszallással és aggódva nézném, ha egy 16 éves gyöngyszem néhány meccsen néhány perceknél többet kaphatna (összesen, az egész szezonban).
Fati és Pedri is jó példák, bár két tök különböző fajta példa, de tanmese lehetne mindkettő. 18 alatti, sőt szerintem 18-19-20 éves tiniket sem lehet ilyen szinten terhelni, sem ilyen mentális nyomás alatt tartani, amit a katalán és globális szurkolóközönség jelent. Ha ésszerűen, fokozatosan járunk el, akkor viszont nem lehet rájuk semmiképp számítani, mint a csapat meghatározó, vagy húzó emberei, legalábbis huszonéves korukig nem.

Ami meg Xavi fafejűségét, kockázatkerülőségét, meg brámilyét illeti, én nem kommentálnék. Leginkább azért nem, mert őt is egy fajta ifistának tekintem, az edzői poszton. Persze Pep se volt idősebb, se tapasztaltabb, de ő egy született zseni, teljesen egyedülálló. Ha másokhoz akarom viszonyítani, akkor még hosszú éveknek kell eltelnie, mire megmondhatjuk, hogy valójában milyen képességű. Addig meg lehetnek nagyon jó, nagyon rossz évei is a mindenkori csapatainak, legyünk azok mi, vagy más.

Alapvetően karakteres, globális tiszteletnek örvendő, eddig végeredményében igen jó dolgokat felmutatni képes, és inteligens embernek ismerem. Minden idők egyik legjobb középpályása. Minden adott, hogy kb akármennyit fejlődhessen a következő évben is, a következő évtizedben is. Ha valaki nem elégedett vele, az az ő dolga, egyet nem értésem mellett, amúgy a kritikák egy részének jogosságát nem vitatva fejet hajtok. De azt viszont határozottan megalapozatlannak gondolom, hogy ha valaki kifejezetten nem tartja valószínűnek az ő felemelkedését a legjobbak közé. Egyáltalán nem biztos, még csak azt se mondanám, hogy nagyon valószínű, de ezzel egyidejűleg semmit nem láttunk és nem tudunk, ami ezt kizárná, vagy kifejezetten valószínűtlenné tenné.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2554
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.07.13. 22:01:53

Yamal alig múlt 16 éves. A szél elfújja még a fiút. Szükség van még egy Fatira, hogy szétrúgják és az ő pályafutásának is annyi legyen? 16 éves. Xavi egyszer becserélte, ő lett a klub legfiatalabb pályára lépett játékosa a nagycsapatban. Nem hiszem, hogy Xavi tehetett volna többet. El fog jönni az ő ideje is.
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 765
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.07.13. 21:39:19

gránit írta:
2023.07.13. 21:22:17


Pedri nem saját nevelés, Las Palmas-ból igazoltuk. Balde és Fati saját nevelés, ami bizonyítja, hogy vannak a nagycsapatban saját nevelésű játékosok (meg mások is). Vitor Roque még messze van a nyugdíjtól, aligha Xavin múlt, hogy nem kezdhet már most ősszel. Az útánpótlásban meg valószínűleg nincsenek olyanok, mint ő vagy Gündogan, aki valóban nem tini, de nagy formában játszott tavaly, 3 évig nagyon sokat adhat a csapatnak. Kellenek a pályafutásuk csúcsán levő játékosok is, nem lehet mindig csak a jövőt építeni, mert akkor sosem lesz jelenünk.
Gündogan rendben van, De utána egy kh, egy vkp. és játékmesternek Tiago Alcantara egy kicsit sok. Fiatalok közt Yamal és Pau Prim már bizonyított és más is előléphetne.
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2554
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.07.13. 21:22:17

bunga írta:
2023.07.13. 20:41:28

Hát nem rakta tele. Ellenkezőleg: nyugdíjas csapatot igazol össze.Ha ezzel nem hozza a várt sikert, még az a vígasztalásunk se lehet, hogy majd a jövő. És különben is, miért volnának a tinik nivótlanok, harmadosztályúak. Soha rosszabbat, mint Balde, Pedri, Fati. És ha a La Masia nem képes további sztárokat produkálni, akkor milyen alapon van körülötte ekkora nimbusz és miért megy rá annyi pénz?
Pedri nem saját nevelés, Las Palmas-ból igazoltuk. Balde és Fati saját nevelés, ami bizonyítja, hogy vannak a nagycsapatban saját nevelésű játékosok. Vitor Roque még messze van a nyugdíjtól, aligha Xavin múlt, hogy nem kezdhet már most ősszel. Az útánpótlásban meg valószínűleg nincsenek olyanok, mint ő vagy Gündogan, aki valóban nem tini, de nagy formában játszott tavaly, 3 évig nagyon sokat adhat a csapatnak. Kellenek a pályafutásuk csúcsán levő játékosok is, nem lehet mindig csak a jövőt építeni, mert akkor sosem lesz jelenünk.
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 551
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2023.07.13. 21:04:27

Szerintetek Xavi listáján tényleg a Gironai csávó vagy a nyugdíjasok vannak? Szerintem kb B Silva, zubimendi/Kimmich, feltörekvő Bundesliga tehetségek stb. De nincs pénz és a szabályok. Még Roquet sem tudjuk idén regisztrálni. Xavi miatt van még itt Garcia, Torres, Lenglet vagy Dest.. persze. Vagy inkább mert ilyen fizuval ingyen sem kellenek. Nem jön minden évben Baldé, Pedri, Gavi, Araujo. Vagy ha jön (Lamal) akkor könnyen elviszik. Még Messit és ki tudja kiket fizetünk évekig. Na utána picit igazságosabb és tisztább lesz a kép.
Avatar
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2771
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.07.13. 20:55:06

Csak még egy aspektus: ha nem építünk a Masiara, régi alapelvekre stb. attól a ponttól arra sincs szükség minden áron arra, hogy minden vezetőedző egykori Barca játékos legyen, mert ők "értik a hely szellemiségét."

Nekem fura, hogy egy top10 csapat még sosem hozott top10 edzőt. Valahogy pont mindig vezetőedzőn spórolunk. Talán utoljára Van Gaal volt olyan, hogy nem volt kötődése és nem noname edzőként érkezett. Rijkaardnak nem volt veretes múltja, Martinoról kb semmit nem tudtam amikor jött, Setien meg szintén diszkont igazolás volt.
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 765
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.07.13. 20:41:28

gránit írta:
2023.07.13. 16:07:52
Sőt, vele kapcsolatban attól tartottam, hogy egykori la masiásként telerakja majd a csapatot mindenféle nívótlan tinivel, és ovicsapatot csinál a nagycsapatból. Ehhez képest egyáltalán nem elfogult az utánpótlással, nem rakja tele a csapatot mindenféle harmadosztájú játékossal. A Koeman-korszakból mindenképp tanulni kellett, amikor Nicóval meg Gavival lett pályára küldve a csapat, aztán a 8-10. helyeken tanyáztunk a tabellán. Tartottam attól, hogy Xavi erre még rátesz egy lapáttal, és egy harmadosztályú csapattá zülleszti a társaságot, ehelyett az igazolások kerültek előtérbe,
Hát nem rakta tele. Ellenkezőleg: nyugdíjas csapatot igazol össze.Ha ezzel nem hozza a várt sikert, még az a vígasztalásunk se lehet, hogy majd a jövő. És különben is, miért volnának a tinik nivótlanok, harmadosztályúak. Soha rosszabbat, mint Balde, Pedri, Fati. És ha a La Masia nem képes további sztárokat produkálni, akkor milyen alapon van körülötte ekkora nimbusz és miért megy rá annyi pénz?
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2554
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.07.13. 16:07:52

Peter írta:
2023.07.13. 15:33:14

Xavi vesztét egészen biztos, hogy nem fogja ez elhozni a közeljövőben, de az edzői karrierjére jelentős hatással lehet.

Xavi tevékenysége - szerintem - nem fafejűségre utal, hanem ő egész egyszerűen ebben hisz.

Ami az eddigi munkásságát illeti, egy kockázatkerűlő biztonsági játékra alapoz. Próbáljuk meg eldugni a labdát, aztán majd valami történni fog. Ezzel csak az a baj, hogy azt a téves látszatot kelti, mintha a mi csapatunk irányítana. Nálunk a labda, miénk a statisztika, de az ellenféltől függ a hatékonyság.

A progresszív foci bátrabb, tudatosabb és minden tekintetben határozottan és hatékonyan irányító is egyben, ami az eredményeket is magabiztosabban hozza.

Laporta nagyon bízik Xaviban, a szerződésének meghosszabbítását is nagyon akarta további két évvel. Az biztos, hogy Xavi pozíciója jelenleg nincs veszélyben, a vezetőség teljes bizalmát élvezi.

Én is azt gondolom, hogy nem feltétlenül fafejű. Sőt, vele kapcsolatban attól tartottam, hogy egykori la masiásként telerakja majd a csapatot mindenféle nívótlan tinivel, és ovicsapatot csinál a nagycsapatból. Ehhez képest egyáltalán nem elfogult az utánpótlással, nem rakja tele a csapatot mindenféle harmadosztájú játékossal. A Koeman-korszakból mindenképp tanulni kellett, amikor Nicóval meg Gavival lett pályára küldve a csapat, aztán a 8-10. helyeken tanyáztunk a tabellán. Tartottam attól, hogy Xavi erre még rátesz egy lapáttal, és egy harmadosztályú csapattá zülleszti a társaságot, ehelyett az igazolások kerültek előtérbe, és Ferran Torres-t kivéve egész jól be is váltak. Ferran Torres persze hatalmas hiba volt, főleg úgy, hogy Julian Alvarez elérhető volt. Ez sajnos örökre fekete folt marad az ő korszakán.

A játék képét hasonlóan látom, a dominancia látszata megvan, amivel inkább önmagunkat csapjuk be, mint az ellenfeleket (ezért nem bújom a statisztikákat, a statisztikák helyett a meccseket kell megtekinteni). Az ötlettelen, lassúcska adogatást az ellenfél védelme leköveti. Mi azt gondoljuk, uraljuk a játékot, majd ha a nemzetközi porondon jön egy gyorsabb, lendületesebb csapat, tátott szájjal állunk a gyorsvonattal szemben. Ezért is akar vkp-t Xavi, ami mindenképp kell, már körülbelül 2017 óta kellene, amióta nem tudjuk a játékot olyan szinten uralni, mint korábban. Xavi szerintem ezt is jól látja, és nem arról álmodozik, hogy fogjuk úgy pörgetni a tiki-takát, mint 12 éve, így nem kell semmilyen vkp, hanem látja a realitásokat, tudja, hogy ez a csapat nem fog úgy játszani, mint az akkori, a realitás pedig azt diktálja, hogy kell egy masszív vkp. Más kérdés, hogy a játék gyorsabb és ötletesebb pörgetéséért lehet azért tenni, így az utolsó bekezdéseddel is egyet kell hogy értsek.
Válasz küldése