Xavi Hernandez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Szerinted maradjon még egy szezont?

Igen
11
26%
Nem
31
74%
 
Szavazatok száma: 42
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7553
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.29. 04:14:27

Hát, azért a cserék szerintem hibának számítottak. Bejött két támadó, akik nem voltak felkészülve még a játékra, és egy, aki hetek óta jó megoldás híján van. Mindeközben Guiu ott üldögélt a padon, aki egészséges is volt és épp eldöntött egy meccset. Értem én, hogy Madrid, meg félt, de na. Remélem tényleg legalább fizikálisan rendben voltak, mert a klasszikó előtt pár órával mindenki hirtelen gyógyult meg.

És Romeu. Ha az első 4-5 meccs után hozza így be és hoz egy ilyen gyötrelmes fél órát, azt mondom, nem hiba, mert akkor vagy messze felülmúlta önmagát (vagy az az igazi énje, csak közben szétesett, passz), és nem lehetett volna számolni vele. Csak sajna kb másfél hónapja egyre rosszabb, egyre lassabb fejben és lábon is, úgyhogy lehetett előre tudni. A biztos 0 helyett meg bármi más jó döntés, egy ifi (Casadó), vagy nem cserél kp-st (ok, kellett valaki...), vagy bármi, de őt nem.
Plusz az ő döntései alapján van itt ő, és nem Nico vagy Kessié, ez nyilván szintén az ő sara, még ha nem is konkrétan ezen a meccsen történt.

Amúgy amit csapatjáték címszó alatt összetett, az rendben volt, a 3 belső védő is, minden okés volt 2-3 cserén kívül tényleg kimaxolta majdhogynem a dolgot, és a kapufák már tényleg nem rajta múltak, nyerhettük volna simán a meccset. De követett el hibákat is.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2023.10.29. 02:18:41

Jó elemzés.
Én csak annyit tennék hozzá, hogy a támadóinkon nagyon látszott az összeszokatlanság.
Volt 3-4 gól lehetőséges szituációnk, amiből egy jó passzal, jó kombinációval simán jött volna a gól. Ehelyett bambulás, önzőzés, nézőtérre rúgás lett a végeredmény.
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.10.29. 02:00:54

Andris írta:
2023.10.28. 23:38:40
Xavi remekül összerakta a kezdőcsapatot, gyakorlatilag lefociztuk a realt az első félidőben. Nem hengereltünk, hiszen hogy hengerelnénk, miközben a fél kezdőcsapat hiányzik, de a madridnak nem voltak helyzetei, totálisan semlegesítve voltak, kontrolláltuk a meccset és a labát, és közben nem egy, nem két gólhelyzetet kidolgoztunk. Meg voltam lepve azzal, hogy mennyire ki volt találva a dolog, és mennyire fegyelmezetten tette mindenki a dolgát. Mind a három középső védő tök egyedi és nyilvánvalóan nagyon alaposan és jól átgondolt szerepeket játszott be, közben Cancelo és Fermin pozíciós játéka is valamelyest pozitív innovációként hatott rám. Szerintem a madridot is meglepte. Baldé sajnos nem remekelt, Felix sem, pedig az az oldal mehetett volna nagyobbat támadásban, a lehetőség megvolt a kitalált "játékrendszerben".
Azt hittem hogy legalább valamennyire alárendelt szerepben leszünk, ehhez képest pont fordítva történt.

Ami a második félidőt illeti, nyilván a madrid nyerte pontozással és gólokban is, de semmiképp sem volt olyan egysíkú és egyértelmű, mint az első. A gólokban simán lehetett volna ez a meccs 2-0, 1-1, 2-2, a játék képe és a helyzetek alapján ugyanannyira, mint a végső 1-2. Hajszálakon, vakszerencsén is múlik ez, amikor egy clasicot megnyer valaki egy utolsó perces góllal, akkor végképp. Nézzünk rá az örökmérlegre, amikor azt latolgatjuk, vajon ki lehetett-e kapni ma, vagy mekkora gáz is ez valójában.

Hogy ki mit lát okként emögé a második félidő mögé, az mindenkinek a saját véleménye és meglátása. Mégegyszer leírom, tőlem Xavit is lehet hibáztatni, sőt, nyilván volt olyan döntése ami lehetett volna másként is. De őt fő felelősként megnevezni szerintem őrült elvakultság és/vagy az erőltetett bűnbak keresés abszolút legfelső foka. Persze nem tudatosan, ahogy már leírtam, egyszerűen sokaknak így egyszerűbb a vereség feldolgozása.

A magam részéről azt gondolom, hogy se az erőnlétünk elfogyásáért, se a cserék minőségéért nem első számú felelős jelen helyzetben(!!) az edzői stáb. Borzasztó kemény, megterhelő, és amúgy többé-kevésbé sikeres heteken vagyunk túl, 3 naponta kiemelt fontosságú 3 pontokért mentünk. A fele kezdő sérült, mindez úgy, hogy amúgy is egy 125 éves klub történetében példátlanul sovány keretünk van.
A legtöbb meccset végigharcoltuk (mégegyszer: 3 naponta!), és igazán nem volt esélyünk se, hogy valóban bárkit pihentessünk a maradékból, vagy hogy jól kihasználjuk a meccsenkénti 5 cserelehetőséget.
Utólag a cserékkel is könnyű okosnak lenni. Lehet h Cancelot én se hoztam volna le, de amelyikőtök azt mondja, hogy Xavi helyében nem a rendelkezésre álló Lewát hozza be hanem Guiut, meg nem Romeut hanem Hectort aki még egy percet soha nem játszott.. az szerintem hazudik. Mindannyian hozzányúltunk volna kb ugyanezekhez a cserékhez, ha ott és akkor mi vagyunk az edzők.

Nem lehetett nem frissíteni, hanem utolsó percig hajtani a kezdőt.

Mindeközben a madrid szerintem sokkal mélyebb, valamennyivel minőségibb, és sokkal pihentebb kezdővel és cserepaddal érkezett és játszott. Szerintem ez mind vitathatatlan tény, max a mértékeken lehet elmaszatolgatni. Ha így nézem, nálam igenis jó összteljesítmény csapat és edzők részéről is, hogy érzésre, a meccset végignézve, a helyzetek és játék teljes 90 percét átgondolva legalább ugyanennyi esélyünk volt az 1 és a 3 pontra is, mint a nullára.. kár érte, de ez van.

Nem hogy nem gondolom Xavi hibájának a második félidőbeli alulmaradásunkat, hanem szinte megkerülhetetlen törvényszerűségnek tartom az Október hónap meccsei, az ebből következő fizikális állapotunk, és az elérhető keret mennisége/minősége alapján. Bár leírtam ezt már meccs előtt is, többször. Egyszerűen lehetett tudni, hogy ez a realitás. Mind tökéletesen tisztában vagyunk a körülményeinkkel. A fociban bármi megtörténhet, de a nagy számok törvényei azért párhuzamosan működnek, a valószínűségek a helyükön vannak.

A csapat és az edzők is nagyjából kimaxolták a lehetőségeinket, és ezen nem változtat a szurkolók egy részének keserű szájízű kommentárja. Maximálisan megértő és (én is) nagyon csalódott vagyok, de egy centi igazat sem adok azoknak, akik szerint Xavi bármi olyan nagy hibát vétett volna, ami önmagában pontokba került.
Ez az egyetlen, általam olvasott írás innen, ami alapján az az érzésem, hogy ugyanazt a meccset néztük...
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13508
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.10.28. 23:38:40

Xavi remekül összerakta a kezdőcsapatot, gyakorlatilag lefociztuk a realt az első félidőben. Nem hengereltünk, hiszen hogy hengerelnénk, miközben a fél kezdőcsapat hiányzik, de a madridnak nem voltak helyzetei, totálisan semlegesítve voltak, kontrolláltuk a meccset és a labát, és közben nem egy, nem két gólhelyzetet kidolgoztunk. Meg voltam lepve azzal, hogy mennyire ki volt találva a dolog, és mennyire fegyelmezetten tette mindenki a dolgát. Mind a három középső védő tök egyedi és nyilvánvalóan nagyon alaposan és jól átgondolt szerepeket játszott be, közben Cancelo és Fermin pozíciós játéka is valamelyest pozitív innovációként hatott rám. Szerintem a madridot is meglepte. Baldé sajnos nem remekelt, Felix sem, pedig az az oldal mehetett volna nagyobbat támadásban, a lehetőség megvolt a kitalált "játékrendszerben".
Azt hittem hogy legalább valamennyire alárendelt szerepben leszünk, ehhez képest pont fordítva történt.

Ami a második félidőt illeti, nyilván a madrid nyerte pontozással és gólokban is, de semmiképp sem volt olyan egysíkú és egyértelmű, mint az első. A gólokban simán lehetett volna ez a meccs 2-0, 1-1, 2-2, a játék képe és a helyzetek alapján ugyanannyira, mint a végső 1-2. Hajszálakon, vakszerencsén is múlik ez, amikor egy clasicot megnyer valaki egy utolsó perces góllal, akkor végképp. Nézzünk rá az örökmérlegre, amikor azt latolgatjuk, vajon ki lehetett-e kapni ma, vagy mekkora gáz is ez valójában.

Hogy ki mit lát okként emögé a második félidő mögé, az mindenkinek a saját véleménye és meglátása. Mégegyszer leírom, tőlem Xavit is lehet hibáztatni, sőt, nyilván volt olyan döntése ami lehetett volna másként is. De őt fő felelősként megnevezni szerintem őrült elvakultság és/vagy az erőltetett bűnbak keresés abszolút legfelső foka. Persze nem tudatosan, ahogy már leírtam, egyszerűen sokaknak így egyszerűbb a vereség feldolgozása.

A magam részéről azt gondolom, hogy se az erőnlétünk elfogyásáért, se a cserék minőségéért nem első számú felelős jelen helyzetben(!!) az edzői stáb. Borzasztó kemény, megterhelő, és amúgy többé-kevésbé sikeres heteken vagyunk túl, 3 naponta kiemelt fontosságú 3 pontokért mentünk. A fele kezdő sérült, mindez úgy, hogy amúgy is egy 125 éves klub történetében példátlanul sovány keretünk van.
A legtöbb meccset végigharcoltuk (mégegyszer: 3 naponta!), és igazán nem volt esélyünk se, hogy valóban bárkit pihentessünk a maradékból, vagy hogy jól kihasználjuk a meccsenkénti 5 cserelehetőséget.
Utólag a cserékkel is könnyű okosnak lenni. Lehet h Cancelot én se hoztam volna le, de amelyikőtök azt mondja, hogy Xavi helyében nem a rendelkezésre álló Lewát hozza be hanem Guiut, meg nem Romeut hanem Hectort aki még egy percet soha nem játszott.. az szerintem hazudik. Mindannyian hozzányúltunk volna kb ugyanezekhez a cserékhez, ha ott és akkor mi vagyunk az edzők.

Nem lehetett nem frissíteni, hanem utolsó percig hajtani a kezdőt.

Mindeközben a madrid szerintem sokkal mélyebb, valamennyivel minőségibb, és sokkal pihentebb kezdővel és cserepaddal érkezett és játszott. Szerintem ez mind vitathatatlan tény, max a mértékeken lehet elmaszatolgatni. Ha így nézem, nálam igenis jó összteljesítmény csapat és edzők részéről is, hogy érzésre, a meccset végignézve, a helyzetek és játék teljes 90 percét átgondolva legalább ugyanennyi esélyünk volt az 1 és a 3 pontra is, mint a nullára.. kár érte, de ez van.

Nem hogy nem gondolom Xavi hibájának a második félidőbeli alulmaradásunkat, hanem szinte megkerülhetetlen törvényszerűségnek tartom az Október hónap meccsei, az ebből következő fizikális állapotunk, és az elérhető keret mennisége/minősége alapján. Bár leírtam ezt már meccs előtt is, többször. Egyszerűen lehetett tudni, hogy ez a realitás. Mind tökéletesen tisztában vagyunk a körülményeinkkel. A fociban bármi megtörténhet, de a nagy számok törvényei azért párhuzamosan működnek, a valószínűségek a helyükön vannak.

A csapat és az edzők is nagyjából kimaxolták a lehetőségeinket, és ezen nem változtat a szurkolók egy részének keserű szájízű kommentárja. Maximálisan megértő és (én is) nagyon csalódott vagyok, de egy centi igazat sem adok azoknak, akik szerint Xavi bármi olyan nagy hibát vétett volna, ami önmagában pontokba került.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Troym
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2761
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.10.28. 23:35:35

Szerintem sokat nem tehet, ha Felix, Cancelo, Ferran, sőt Balde is nyom egy terített betlit egy ilyen rangadón.
Hozhatta be a 16 éves srácot, aki hetek óta gödörben van, plusz a rehab duót, akik edzettek kb 1,5-et.

Egy dolgot varrok a nyakába, az Romeu. Mi a francot keres a pályán még mindig? Bebizonyította, hogy teljesen alkalmatlan bármilyen szerepkörre, de Xavi minden meccsen beteszi. Jó dolog, ha már importáljuk is a katalán szent teheneket, akiknek mindig pályára kell lépniük, de a minőséget tegyük már magasabbra. A pali azt se tudja milyen sporteseményen van, kb mindenki leszereli, védekezni nem tud, de legalább szabálytalan is.
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2549
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.10.28. 23:08:11

Szerintem még a bunkerfoci sem megy. Ha játékban alulmaradunk, nem tudunk beállni védekezni és kihúzni, ahogy a MU ellen sem ment. Pedig egy félidőt kellett volna kihúzni, de nem tudtunk beállni védekezni, ahogy most sem. Alapvetően hiányossága a stílusunknak, hogy arra van kalibrálva, hogy mi vagyunk az erősebb csapat, és nincs forgatókönyvünk arra az esetre, ha az ellenfél az erősebb. Nincs labda nélküli játékunk. Ez korábban is probléma volt, de most is az, így nem lehet felmenteni Xavit.
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2023.10.28. 21:44:23

A kedvencem volt, mint játékos, de sajnos coach-nak gyenge. Ami megy neki az a bunkerfoci. Ha viszont olyan játékot kellene kialakítani ami kicsit is offenzív akkor felsül. Valverde 2.0. A pofája viszont állandán jár valami miatt. Mindig más a hibás, ö persze mindet jól csinált meg többet érdemelt volna. Kár. Játékosként sokkal szimpatkusabb volt.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7553
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.28. 21:00:55

Hát igen, egyértelmű fejlődés történt a Valverde-Koeman korszak óta ebben, de még nem az igazi. Azért azt is hozzá kell tenni, hogy ezek a 60 perces meccsek akkor kezdenek jönni, amikor sok a sérült. Xavi olyankor látványosan nem mer elég korán cserélni, illetve eleve nem rotál sokat meccsről meccsre. Nyilván ez valahol érthető, azért nincs City mélységű keretünk, de valahogy szerintem van az a pont 2-3 ilyen meccs után, amikor már mindenki fáradt, hogy Romeun kívül bárki előrelépés lenne, ha más nincs, akkor a B-ből, mert legalább tud futni. Most végre-valahára lesz egy hét szünetünk, a heti kettőt ennyi sérülttel nem bírjuk el, és még szerintem így is elég jól jöttünk ki ebből az időszakból.


Kb október elejéig pont az volt a jellemző, hogy mi nyomtuk meg a végét, és tuszkoltunk be egy gólt jó játékkal, akkor is, ha előtte volt 60-70 perc gyengélkedés.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3351
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.10.28. 20:48:58

"..Xavi a meccs után elmondta, hogy úgy gondolja, még a döntetlen sem adta volna vissza azt a munkát, amit a csapata a pályán beletett a játékba...."

Ez lehet, hogy saját szemszögből nézve így van, de sosem szabad megfeledkezni arról, hogy a megfelelő ellenfél pedig a saját oldaláról teszi bele azt a bizonyos munkát.... :oops:

De ahogy a clasico topicban írtam, jelenleg nincs miért szégyenkezni, ez a meccs "iskolapéldaként" rámutatott arra, miben kell(ene) fejlődnünk tavaszra ahhoz, hogy pariban legyünk, avagy képesek legyünk ilyen meccseken győztesként lejönni a pályáról.

Ne feledjük, a Real addig és annyit nyomott, míg meg nem repedt a fal. Ha 60 perc után is kézben tudnánk tartani a meccset, nálunk lenne az irányítás, akkor nem lenne képes ennyire dominálni az ellenfél.
Ehhez kell egy 90 percig többé kevésbé stabilan labdabiztos középpálya az ehhez nélkülözhetetlen fizikai állóképességgel.
Egyébként az állóképesség javításán még szezon közben is folyamatosan lehet(ne) javítani és bár más a mai keret, ez a probléma már a MU ellen is látványos volt, ami nem tegnapi meccs volt.
Szóval ez a fizikai felkészítés egyelőre nem tűnik nagy erősségünknek, de ezen lehet változtatni és még igazolni sem kell hozzá senkit, ha van szándék ehhez.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21271
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2023.10.28. 20:02:00

Én sajnos eléggé meginogtam vele kapcsolatban. Komoly lendületet hozott magával, visszahozta mélyről a csapatot. A következő szezon nagy részére sikerült átmenteni a jó teljesítményt, ennek az eredménye a bajnoki cím. A szezon ultsó harmadára viszont kezdtünk elfogyni, jöttek a szenvedős meccsek. Ebben a szezonban meg sajnos ez a tendencia folytatatódott. Volt két 5-0-ás sima meccsünk, azt leszámítva pedig állandó ki-ki meccseket játszunk a spanyol kicsikkel is. Általában jól jövünk ki ezekből, de hosszútávon erre nem lehet alapozni. Ráadásul nem kis erősítéseket kapott Xavi az idő folyamán, óriási áldozatok árán a klub helyzetét tekintve. Ahhoz képest elég hitvány, amit hétről-hétre előadunk, jó játékot max. nyomokban tartalmaz a teljesítményünk. És már egyre kevésbé lehet azzal Xavit védeni, hogy gyenge a kerete, hiszen már jóval erősebb kerettel dolgozik, mint amilyet átvett 21-ben.

A mai vereségben is benne volt a keze, úgy gondolom. Amikor 1-0-ra vezetünk, és a Real éppen éledezni kezd, behozza Lewandowskit. Egyenlítenek. Behozza Romeut, aki gyenge erre a szintre, majdnem róla is kaptunk egy gólt. Majd behoz még két támadót 1-1-nél. Ez utóbbi akár be is jöhetett volna, de nem jött be, mindig neki sem lehet szerencséje.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3351
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.10.24. 14:46:00

Andris írta:
2023.10.24. 13:41:16
Léteznek ebben a nagy barcelonai labdarúgás című könyvben olyan fejezetek, ahol gyakorlatilag teljesen azonos a véleményünk.... :wink:
Néhány villámlás, dörgés, nyári zápor nélkül pedig nem is létezne igazi nyár.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13508
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.10.24. 13:41:16

Rengeteg edzőt elfogyasztottunk már, és a többi nagy klub élén is összevissza váltják egymást a nevek. A legnagyobb nevek (is). A legnagyobb csapatok élén is, kivétel nélkül. Kloppon és Guardiolán kívül igazi stabilitás sehol sincs, és Klopp esetében se lenne valszeg, ha nem lennének türelmesek a poolnál. Sok helyen elküldték volna már őt is olyan visszaesések után, ami volt pl tavaly-tavalyelőtt (ha jól emlékszem), az előtte lévő BL győztes csapathoz képest. Mind játékminőségben, mind eredmények terén.

Én egyértelműen azt gondolom, hogy egyetlen edzővel se lenne garancia se a jó (szép/offenzív/lendületes/gólgazdag) játékra, se a kiegyensúlyozottan eredményes játékra. A kettőre együtt végképp. Sőt, nem csak garancia nem lenne ezekre, hanem igazán kiugróan jó esély se. Guardiola az egyetlen kivétel a világon.

Ha hozzávesszük azt, hogy:
1. Barcelonában minden edző megőszül/megkopaszodik néhány év alatt a nyomástól és elvárásoktól, még hozzávetőleges csúcs-sikerek esetén is
2. A fórumozók (és így szerintem az overall szurkolók) 90%ában még mindig nem tudatosuló szinten van csődben a klub anyagilag és játékoskeretbeli mozgástér terén
3. Láthatóan és várhatóan nincs kiegyensúlyozott és megbízható klubvezetőség (ez persze csak az én véleményem, de szerintem Laportának (a korábbiakhoz képest) ugyanúgy saját maga karrierje és a saját megítélése az első, és jobb esetben is csak második klub hosszútávú jövője... )

Szóval mindezek együttvéve szerintem arra futnak ki, hogy nálunk edzőnek lenni hosszú távon közel lehetetlen küldetés.
Ha már valaki megpróbálja, akkor logikus, hogy olyan legyen, aki maga is tősgyökeres szurkoló, aki kivül-belül ismeri a klub működésének kb minden szintjét. És persze nem mellékes az se, hogy nagybetűs klubikon, Xavi esetében ráadásul friss, ropogós, megkérdőjelezhetetlen legenda.
Ez az összes dolog ad egy extra stabilitást és elfogadást, ami nagyban segíti egy hosszútávú(bb) projekt kivitelezését, és relatív nyugalmat biztosít mind az edzői stábnak, mind a szurkolóknak, végeredméynében pedig a vezetőségnek.

Már leírtam, álmodozni lehet, de reálisan a 2020as években mi nem leszünk ott a legnagyobb klubok közt eredmények terén. 2030ra visszaérhetünk a top8ba, addig max a csillagok állásában lehet bízni. Nem kell kizárni, de a realitás talaján maradva egy koldus klub nem fog labdába rúgni a real madridok, man cityk, bayern münchenek világában. Akármilyen is az utánpótlás, és a klub címerének vonzereje. Nem ésszerű viselkedés elvárni a leghalványabb szinten is, hogy majd BL negyed és elődöntőket játszunk-nyerünk, meg hogy akár csak minden második évben elhappoljuk a bajnoki címet a real és az Atletico elől. Ez is előfordulhat, de ez sem elvárható. Nem elvárható.

Mindez eddig független az edző személyétől, Xavival se várom el, Kloppal se várnám el, senki mással se várnám el, meggyőződésem, hogy aki elvárja, annak rossz összkép él a fejében.

Mindezt figyelembevéve Xavi jó jelölt a hosszútávú projekthez. Nála több türelmet senki nem kaphat bármilyen irányból, és a "nagy edző" alap recept minden eleme megvan szerintem a srácban.
Az én szememben, bár ezt már leírtam párszor, ő ugyanolyan ifistaként indult, mint Pedri, Gavi, Baldé, Lamine vagy éppen Guiu az új kedvenc. Ha megadjuk neki az éveket, amikben amúgy sem reális a legeslegfelső polc egyetlen edzővel se, akkor naggyá válhat.
Senki se se születik Guardiolának, kivéve magát Pep-et. És senki se születik Messinek. Mindenkinek hosszú évek, edzők esetében akár egy évtized kell ahhoz, hogy a potenciálját nagyjából megközelíthesse. Szeritnem nekünk most épp megadatott ez a fajta idő, habár a nagy képet nézve ez egy "sajnos kategóriás" dolog.

Örülök, ha néhányan látnak fejlődést éppen, azokat illetően amit hiányoltak. Legyn szó akár a jóval több helyzetet kidolgozó, támadóbb felállásokról, akár a fiatalok bátrabb használatáról.
De az emberek nem fejlődnek ilyen látványosakat hétről hétre, hónapról hónapra se. Részben szerencséről, részben kényszerről is van szó, meg persze részben a jól elvégzett munkáról és a megszerzett tapasztalatokról is.

Ha valaki, Xavi szőrőstül-bőröstül ismeri ezt a játékot. Szerintem bőven elegendő az inteligenciája, a munkabírása és a szenvedélye is a feladatkörhöz. A makacssága terén, és a személyisége talán még jobb is, mint pl Pep esetében. (Bár ennyivel kevésbé szórakoztató jelenség is, egy úttal.)
Fejlődni fog még sokat, és sok dologban, ha hagyják dolgozni. De nem feltétlen holnapra, nem Januárra, és bizonyos dolgokat illetően nem is 2024-25re, hanem még később.

Én hosszú távban gondolkodok, mert a klub jelen helyzetében minden mást eleve értelmezhetetlennek tartok. Ha pedig így gondolkodok, és aztán felmerül Xavi folytatása/alkalmassága, akkor visszanézek az eddigiekre, teljes egészében: honnan indultunk 2021 őszén, amikor Xavi megérkezett szezon közben, és hol tartunk most? Szerintem jóformán mindenben jelentősen előrébb. Sőt, bizonyos dolgokban szerintem még egy 2021es optimista becslésnél is előrébb.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7553
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.24. 13:39:08

Chino írta:
2023.10.24. 13:32:15
Viszont túlzásba sem kell esni, főleg ilyen 16-17-18 évesekkel
Egyetértek alapvetően, vagyunk most fiatalokból elegen. Viszont jelen pillanatban egyszerűen nincs elég középpályásunk mennyiségre sem, a teljesen szétesett Romeuval vagyunk ott négyen. Én most szükséghelyzetnek mondanám ezt a remélhetőleg csak 1-2 hetet, amíg sem Pedri, sem DJ nem lesz.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3351
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.10.24. 13:33:53

bence0330 írta:
2023.10.24. 13:21:21
Lehet, igen, de szemléletben is kellett lépnie Xavinak és mondhat nekem bárki bármit, kifejezetten jőt tett, hogy nincs Busi már és a régi arcok már csak emlékek
Arról már nem is beszélve, hogy olyan arcok, srácok mennek ki a pályára, akiknek lehet és van miért is szurkolni. Nekem pl ez is fontos, persze ez szubjektív.....(Alonso, Robi már szerencsére nagyon kevés vizet zavar, Romeu pedig csak átmenet).
Gündogan és Lewa idén még okék, kellenek is, bár a törökben még kéne lenni olyan tartaléknak, amit itt nem vett még elő.
Azt sem szabad ugyanakkor elfelejteni, hogy a két portugál nagyon komoly fajsúlyt adott a csapathoz.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7462
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.10.24. 13:32:15

bence0330 írta:
2023.10.24. 12:47:35
Peter írta:
2023.10.24. 12:14:33
Ha valamit hiányol a szurkoló, ezt leírja kommentben is (nem csak egyszer), akkor szóvá illik ezt tenni akkor is, amikor "megkapja" azt amit korábban hiányolt.

Tökösség, kis bátorság.....belenyúlni, változtatni....ha van mögötte képesség, tudás, felkészültség, akkor előbb vagy utóbb ezeknek be kell jönnie. Persze kell ehhez szerencse is, de a szerencse általában azt találja meg, aki elébe megy, aki tesz is azért, hogy legyen szerencséje..... :wink:

Alakul a "Mester". Lassacskán, óvatosan, de elindult....kicsit ugyan többet kellett várni rá, mint gondoltam, de "ce la vie"
Formálódni látszik valami olyasmi, ami tetszetős és jó irányba indult.
Még esetleg egy fiatal védekező középpályást várok tőle a következő hónapok során, legalább kipróbálásra, mert Romeu 3-4 hete egyszer csak fejben összeomlott, és ha ez így marad, lassan tényleg nem lehet bevetni már. Prim vagy Casado nyilván az esélyesek, ha egyszer ez megtörténik.
Casadó a sérüléséig folyamatosan ott volt már a padon, de Prim szerintem odébb van, legalábbis Bernalt biztos hamarabb hozná fel. Lehet, hogy előbbi idősebb egy évvel, de szinte csak másodpercei vannak az Atleticben is, míg Bernal már stabil játékos.
Viszont túlzásba sem kell esni, főleg ilyen 16-17-18 évesekkel
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7553
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.24. 13:21:21

Peter írta:
2023.10.24. 13:13:21
Az eredmények sikeresek voltak ez kétségtelen de - én legalábbis - közel nem láttam, nem éreztem ezt meggyőzőnek vagy olyan magabiztosnak, ahogyan azt a matek mutatta.
Most például több gólt kapunk, mégis azt érzem, hogy "nem féltem őket"....tavaly kaptunk egy gólt, aztán keresztet is lehetett vetni.....ez azért mostanra nagyot változott.
Hiába kapunk több gólt, stabilabbnak gondolom az egész csapatot, mint tavaly és a spiritusz is több
100%-ban egyetértek. Inkább úgy értettem, hogy nem érzem elvesztegetett bő egy évnek azt, mikor csak biztosra volt hajlandó menni, mert azzal is nyertünk kupákat, lefektettünk valamiféle alapot talán az önbizalmunknak is, most meg elkezd bátrabb lenni, így előrelépünk sok más téren.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3351
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.10.24. 13:13:21

bence0330 írta:
2023.10.24. 12:47:35
Az eredmények sikeresek voltak ez kétségtelen de - én legalábbis - közel nem láttam, nem éreztem ezt meggyőzőnek vagy olyan magabiztosnak, ahogyan azt a matek mutatta.
Most például több gólt kapunk, mégis azt érzem, hogy "nem féltem őket"....tavaly kaptunk egy gólt, aztán keresztet is lehetett vetni.....ez azért mostanra nagyot változott.
Hiába kapunk több gólt, stabilabbnak gondolom az egész csapatot, mint tavaly és a spiritusz is több
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7553
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.24. 12:47:35

Peter írta:
2023.10.24. 12:14:33
Ha valamit hiányol a szurkoló, ezt leírja kommentben is (nem csak egyszer), akkor szóvá illik ezt tenni akkor is, amikor "megkapja" azt amit korábban hiányolt.

Tökösség, kis bátorság.....belenyúlni, változtatni....ha van mögötte képesség, tudás, felkészültség, akkor előbb vagy utóbb ezeknek be kell jönnie. Persze kell ehhez szerencse is, de a szerencse általában azt találja meg, aki elébe megy, aki tesz is azért, hogy legyen szerencséje..... :wink:

Alakul a "Mester". Lassacskán, óvatosan, de elindult....kicsit ugyan többet kellett várni rá, mint gondoltam, de "ce la vie"
Formálódni látszik valami olyasmi, ami tetszetős és jó irányba indult.
Igen, lassan ment. De előtte meg sikeres volt óvatosan is, szóval annyira nem baj, hogy késett ezzel. Szerintem nem a tapasztalatlansága miatt (bár lehet, hogy ez is belejátszott), hanem az óriási nyomás miatt nem mert kockáztatni. De már van két trófea, hosszabbítás, kicsit más a helyzet. :) Nyilván most is kellenek sérülések hozzá, de ez rendben is van, máshol is ilyenkor szokták megkapni a fiatalok az első lehetőségeiket. Viszont már tényleg hozzájuk mer nyúlni. És nem csak ez, hanem már 3-4 felállás között variál, 4-4-2, 4-3-3, 4-2-3-1. Jobban nyúl a meccsekbe, egyre jobban alakul a meritokrácia is, amit ígért, látszik, hogy van benne potenciál bőven, nyilván fog ő még fejlődni.
Még esetleg egy fiatal védekező középpályást várok tőle a következő hónapok során, legalább kipróbálásra, mert Romeu 3-4 hete egyszer csak fejben összeomlott, és ha ez így marad, lassan tényleg nem lehet bevetni már. Prim vagy Casado nyilván az esélyesek, ha egyszer ez megtörténik.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3351
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.10.24. 12:14:33

Ha valamit hiányol a szurkoló, ezt leírja kommentben is (nem csak egyszer), akkor szóvá illik ezt tenni akkor is, amikor "megkapja" azt amit korábban hiányolt.

Tökösség, kis bátorság.....belenyúlni, változtatni....ha van mögötte képesség, tudás, felkészültség, akkor előbb vagy utóbb ezeknek be kell jönnie. Persze kell ehhez szerencse is, de a szerencse általában azt találja meg, aki elébe megy, aki tesz is azért, hogy legyen szerencséje..... :wink:

Alakul a "Mester". Lassacskán, óvatosan, de elindult....kicsit ugyan többet kellett várni rá, mint gondoltam, de "ce la vie"
Formálódni látszik valami olyasmi, ami tetszetős és jó irányba indult.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7553
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.19. 13:25:30

bunga írta:
2023.10.18. 21:52:26
Xavi két koncepció között választhat a válogatott szünet utáni bajnokin. Vagy a sérüléshullám és a fáradtság ellenére annyi megszokott senior játékost küld pályára, amennyit az orvosok csak megengednek neki. Vagy a rendkívüli helyzetben a fél B csapat mellett dönt, hogy így is valamennyire összeszokott fitt játékosok igyekezzenek pontokat szerezni. Mindkét variációnak kockázata van, de ezt nem tudja kikerülni.
Nekem nem kell a fél B csapat, egy dolog lesz számomra igazán érdekes (nyilván a sérültek személyén kívül, hogy Fermin bekerül-e a kezdőbe szerintem Oriol utolsó 2-3 meccses mélyrepülése mellett abszolút megérdemelné. Megint egy bombagólt lőtt, most a válogatottban. Ilyen tökös kölök is kell egy a csapatba.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 764
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.10.18. 21:52:26

Xavi két koncepció között választhat a válogatott szünet utáni bajnokin. Vagy a sérüléshullám és a fáradtság ellenére annyi megszokott senior játékost küld pályára, amennyit az orvosok csak megengednek neki. Vagy a rendkívüli helyzetben a fél B csapat mellett dönt, hogy így is valamennyire összeszokott fitt játékosok igyekezzenek pontokat szerezni. Mindkét variációnak kockázata van, de ezt nem tudja kikerülni.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.10.13. 08:03:26

La Masia1 írta:
2023.10.13. 01:11:32
drobika írta:
2023.10.11. 06:58:35

Hogy elment a játékstílus a mienk felett arra a legfőbb bizonyíték az, hogy eredményt még a nem lebecsülendő Konferencia Ligában szereplő csapatok is teljesen mást játszanak. Illetve az, hogy 5 éve semmit sem tudunk nemzetközi téren ezzel a focival elérni, illetve két éve a csoportkörből sem kijutni. Most valszeg ezt elérjük jó sorsolással is. Az hogy mekkora a pálya, meg mennyi időt játszanak, az hol borítja azt a tényt, hogy más már a hatékony játék, mint a 70%-os labdabirtoklós tedd ide, a legközelebb állóhoz, nyomd hátra a kapushoz, mindenki legyen fenn ész nélkül? Ezt tökélyre egyszer fejlesztették, olyan játékosokkal, és soha többé nem fogják. Ez tény.
Nem ment el az idő, Guardiola és a City ezzel nyert meg mindent. Ne kezdjük, hogy "nem ezzel", nyilván nem 100%-ban ugyanezzel, de döntő részben igen. Gondolom azt nem kell bizonygatni, hogy az általad kritizált 70%-os birtoklás, a "tegyük a legközelebb állóhoz", a "nyomd hátra a kapushoz" és az utolsó ember kb. a fél pályán van a City alap játéka?! :) Hogy szoktad látni, Ederson mennyire van játékban, mennyi labdát kap egy meccsen? :) Ebben a rendszerben pont az a kívánatos, hogy a kapus minél nagyobb nyomás alatt legyen, minél többen támadják. City, Arsenal, Brighton, stb. mind így játszanak. És ezért kell olyan kapus, aki 11. mezőnyjátékosként extra lábbal.
Pontosan ezt csinálta Guardiola, amit mondasz! Az adott körülmények között, sok év alatt, végtelen pénzből, végtelen türelemmel, tökélyre fejlesztette a Barca stílusát! Igazodva, alkalmazkodva ahhoz, hogy a középpályásai technikai szintje sosem volt egy Xavi-Busi-Iniesta szinten, és nem volt Messi.
Guardiola nem lett más, egy focit tud/ismer/szeret, a Barca játékát, ezt módosította annyira, amennyire a követelmények, körülmények megkövetelték. Xavi ugyanilyen, ugyanezt tudja, ugyanezt próbálja, "csak" más körülmények/lehetőségek között.

Ugyanezt próbálta a Bayern-nél is, ott nem volt meg se a befogadókészség, se ennyi türelem, se ennyi pénz, hogy ezt végigcsinálja.

Nem a stílus miatt nem nyertünk semmit nemzetközi téren az elmúlt időben. Hanem mert még nyomokban sem AZT játszottuk! Ezt talán felesleges bizonygatni, hogy így volt.

"A divat változik, a stílus örök" - Coco Chanel :wink:
herlius írta:
2023.10.11. 20:13:07
Néha próbáljuk a klasszikus Barca-játékot tolni, majd átmegyünk egyfajta Atleti-s brusztolós, kontrázós játékba és ebben a furcsa hibridben mintha többen is kényelmetlenül mozognának. Az világos, hogy kell idõ az összeszokáshoz, de Xavi sem tegnap óta van itt.
Ez teljesen így van! Ezt a hibrid sz**ságot kellene megszüntetni. Igaz, nem tegnap érkezett, de Arteta 4 év után kezd valamit mutatni, Guardiola 6 év után nyert BL-t.
Teljesen másként látom, gyökeresen. De ezért szép a fórum sok eltérő és közös vélemény lehet. A lényeg, hogy tudjuk tisztelni egymás véleményét, mert mindannyian ugyanazért a csapatért szurkolunk.
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.10.13. 01:11:32

drobika írta:
2023.10.11. 06:58:35

Hogy elment a játékstílus a mienk felett arra a legfőbb bizonyíték az, hogy eredményt még a nem lebecsülendő Konferencia Ligában szereplő csapatok is teljesen mást játszanak. Illetve az, hogy 5 éve semmit sem tudunk nemzetközi téren ezzel a focival elérni, illetve két éve a csoportkörből sem kijutni. Most valszeg ezt elérjük jó sorsolással is. Az hogy mekkora a pálya, meg mennyi időt játszanak, az hol borítja azt a tényt, hogy más már a hatékony játék, mint a 70%-os labdabirtoklós tedd ide, a legközelebb állóhoz, nyomd hátra a kapushoz, mindenki legyen fenn ész nélkül? Ezt tökélyre egyszer fejlesztették, olyan játékosokkal, és soha többé nem fogják. Ez tény.
Nem ment el az idő, Guardiola és a City ezzel nyert meg mindent. Ne kezdjük, hogy "nem ezzel", nyilván nem 100%-ban ugyanezzel, de döntő részben igen. Gondolom azt nem kell bizonygatni, hogy az általad kritizált 70%-os birtoklás, a "tegyük a legközelebb állóhoz", a "nyomd hátra a kapushoz" és az utolsó ember kb. a fél pályán van a City alap játéka?! :) Hogy szoktad látni, Ederson mennyire van játékban, mennyi labdát kap egy meccsen? :) Ebben a rendszerben pont az a kívánatos, hogy a kapus minél nagyobb nyomás alatt legyen, minél többen támadják. City, Arsenal, Brighton, stb. mind így játszanak. És ezért kell olyan kapus, aki 11. mezőnyjátékosként extra lábbal.
Pontosan ezt csinálta Guardiola, amit mondasz! Az adott körülmények között, sok év alatt, végtelen pénzből, végtelen türelemmel, tökélyre fejlesztette a Barca stílusát! Igazodva, alkalmazkodva ahhoz, hogy a középpályásai technikai szintje sosem volt egy Xavi-Busi-Iniesta szinten, és nem volt Messi.
Guardiola nem lett más, egy focit tud/ismer/szeret, a Barca játékát, ezt módosította annyira, amennyire a követelmények, körülmények megkövetelték. Xavi ugyanilyen, ugyanezt tudja, ugyanezt próbálja, "csak" más körülmények/lehetőségek között.

Ugyanezt próbálta a Bayern-nél is, ott nem volt meg se a befogadókészség, se ennyi türelem, se ennyi pénz, hogy ezt végigcsinálja.

Nem a stílus miatt nem nyertünk semmit nemzetközi téren az elmúlt időben. Hanem mert még nyomokban sem AZT játszottuk! Ezt talán felesleges bizonygatni, hogy így volt.

"A divat változik, a stílus örök" - Coco Chanel :wink:
herlius írta:
2023.10.11. 20:13:07
Néha próbáljuk a klasszikus Barca-játékot tolni, majd átmegyünk egyfajta Atleti-s brusztolós, kontrázós játékba és ebben a furcsa hibridben mintha többen is kényelmetlenül mozognának. Az világos, hogy kell idõ az összeszokáshoz, de Xavi sem tegnap óta van itt.
Ez teljesen így van! Ezt a hibrid sz**ságot kellene megszüntetni. Igaz, nem tegnap érkezett, de Arteta 4 év után kezd valamit mutatni, Guardiola 6 év után nyert BL-t.
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1434
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2023.10.11. 20:13:07

Nagybarcelona írta:
2023.10.11. 17:39:35

Szerintem rendszeresen rossz meccseket (idèn legalább támadó focival) játszunk, 1,5 ève. Keret erőssège/egyèni teljesítmènyek általában felènk billentik a mèrleg nyelvèt.
Sajnos én is így látom. Még a jobban sikerült meccseinken is sokszor van olyan érzésem, hogy nem igazán van koncepció a játékunkban, inkább csak az egyéni képességek döntenek a javunkra. Néha próbáljuk a klasszikus Barca-játékot tolni, majd átmegyünk egyfajta Atleti-s brusztolós, kontrázós játékba és ebben a furcsa hibridben mintha többen is kényelmetlenül mozognának. Az világos, hogy kell idõ az összeszokáshoz, de Xavi sem tegnap óta van itt. Én ennyi idõ elteltével sem látom azt a Xavi faktort, amit sokan láttatni próbálnak, a folyamatosan visszatérõ problémák viszont ugyanazok maradtak, mint a kinevezésekor. Az, hogy a BL-ben pl. jobban nézünk ki, mint tavaly ilyenkor, az fõleg a sorsolásnak köszönhetõ, mert játékban a Porto ellen egy centivel sem mutattunk többet, mint tavaly a Bayern ellen, sõt.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.10.11. 17:39:35

Chino írta:
2023.10.11. 16:51:34

De ha tényeknél maradunk, akkor pl. a Granada ellen nekünk 22 kapuralövés, amiből 9-10 abszolút gólra váltható, nekik 7, amiből 2-3 számít utóbbiba.
És nem érzem, hogy annyira szétkontráznának minket, főleg nem a kapott gólokat tekintve. Nyilván nem emlékszem az összesre, de a 10-ből 3-nál többet biztosan nem.
Továbbra sem èrtem hogy lehet összehasonlítani 17-20 kapuralövèst vegyük pèldául a Grandát, 2 ziccerrel ès egyszer versenyt futva egy az egyben 1 db vèdővel szemben.
Az xG-ben továbbra sem hiszek, statisztikailag Zaragoza első góljánál is adtak 10+%-ot a gól esèlyère ziccerben, Felix passza Yamalhoz pedig nem számít gólpassznak pl. A Whoscored-on. (Bezzeg 30 m-es gólnál a gól előtti passz)

Szerintem rendszeresen rossz meccseket (idèn legalább támadó focival) játszunk, 1,5 ève. Keret erőssège/egyèni teljesítmènyek általában felènk billentik a mèrleg nyelvèt.

Az sem vigasztal, hogy kontra gól helyett a Celta ès a Villarreal konkrètan lejátszott minket, de lehet a Sevilla is taktikailag. Közben Setient ès Mendilibart menesztettèk, gondolom Benitez is hasonló sorsra vár. :)
Válasz küldése