Josep Guardiola

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Vissza fog még térni Pep a Barca edzőjeként?

Igen
164
50%
Nem
162
50%
 
Szavazatok száma: 326
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2010.06.23. 21:37:34

zola8787 írta:Ha Pep eladja Tourét leírta magát a szemebe. Ráadásul ha tényleg CSAK 27-30 millióért.
Bár Eto'o-t is elküldte, idén Yayát TALÁN, jövőre ki jön?
Yaya-t nem akarja elküldeni, basszus... olvassátok már el a híreket, légy szíves, hogy ne legyen ilyen durva félreértés/félrebeszélés.
Sokszor el lett mondva: a Barca szeretné megtartani Tourét! De ehhez Touré-nak kompromisszumokat kell kötnie.
Ha elmegy, az az ő döntése lesz, és nem Guardioláé. Úgyhogy hagyjuk ezt,hogy Pep el akarja adni...

AZ Ibra-Eto'o ügyet pedig -szerintem- úgy kell felfogni, hogy Ibra a vezéráldozat. Eto'o-t el kellett küldeni -nagyon helyesen-, mert az elnökválasztás évében nem kis problémákat eredményezett volna a jelenléte. Ő volt a 3. fekete bárány, akit már rögtön első évében el akart passzolni Guardiola, csak...ugye érdekes módon, senki nem akarta megvenni. Az Inter belement abba, hogy Eto'o-Ibra csere ráfizetéssel -> így sikerült csak megválnunk Eto'o-tól.
Ha visszaemlékeztek, Ibra sokáig nem volt téma nyáron, inkább Forlan és Villa volt...aztán hirtelen jött a hír, hogy lehetőség van erre a cserére. Úgy gondolom, hogy ez döntött: hiszen előbbi esetekben megvettük volna Villát/Forlánt, és Eto'o meg itt maradt volna a nyakunkon, illetve kinéztem volna belőle, hogy dacból 1 évvel később ingyen elhagyja a klubot.
Szóval én úgy érzem, Ibrát így kell felfogni. Örülnék, ha maradna, de nem illik bele a Barca játékába.
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2010.06.23. 21:16:57

menczel írta:Nem tudom ti miről beszéltek. Láttátok mennyi gólt lőtt és mennyi gólpasszt adott? Első évnek ez igenis kitünő volt. Jobb mint Etoo első éve például. Arról nem beszélve hogy most volt egy Messi, aki elvállalta a befejezéseket és lőtt 47-et. Mellette igenis szép ennyi gólt is lőni.

A mutatott játékban való fejlődésért meg nem kell messzire menni példáért, ott van Henry. Első évben mindenki gyalázta, második évben oktatott.

Arra meg még mindig nem mondtatok érvet hogy ha annyira akarjátok az alacsony triót nézni elöl, ahhoz miért kell Mata, miért is nem elég Don Pedro ÉS Iniesta...

szerk.: és a transzfer üzenetére én olyan megvilágításban is gondoltam, hogy egy csapat az Unicef felirattal a mellkasán, és ennyi általános és helyes tulajdonsággal bír, példát mutatva a világnak nem üzenheti azt hogy: 'egy dobásod van gyerek, kicsit is rosszabbul teljesítesz, repülsz'.

Abidal-t nem rúgtuk ki, Henryt nem rúgtuk ki anno.
És ha már itt tartunk akkor Csigrinszkij még nagyobb bukásnak számít őt is el kéne adni??
Nem csak a statikat nézem,ha Ibra megítélését kellene firtatnom.Az idény eleji mezőnymunkája szépen lassan kezdett eltűnni,ahogy telt az idény.Egy sétálgatós,flegma playa is lásd mennyi pontot tudott szerezni a kanadai táblázaton.Akkor mire lenne képes,aki meg is szakad a csapatért?Fut,mutatja magát,egy-egyezik,stb...Arról beszéltem,h a csapajátékba nem nagyon passzolt bele az idény 3/4 részében.LEHET,h Pepék is így érzik és nem is látják azt,h esetleg jövőre nagy előrelépés lenne a dologban.

Egy szóval nem mondtam,h ANNYIRA az alacsony triót nézném elöl,csak próbáltalak rávezetni,h az az ég és föld különbség egy szimpla szubjektív gondolat,valóság és realitás alapja egyenlő a nullával.Miért?Mert az Ibrás felállást még nem láthattuk,a másik variációt sem,ráadásul ahhoz meg még nincs is leigazolva az egyik playa.(Ráadásul azt sem állítottam,h mindenképpen Matában gondolkodom és feltétlenül őt szeretném itt látni.)Szóval azért,mert azt mondod,h az első a jobb,ráadásul ég és föld különbséggel,az csak egy saját elméleted és nem biztos,h helytálló.Én nem mondom,h a másik variáció jobb,mert honnan is tudhatnám!?MAjd HA látom játszani ezeket a sorokat,akkor vonok le következtetést,nem így előre,látatlanban.Ráadásul nem ilyen nagy szavakat dobálva :wink:

Ez a UNICEF-es dolog meg eléggé túlspilázott gondolat.Ennyire azért talán nem kéne drámaian felfogni ezt a kérdést.Tényleg ott van az Henry eset,ahol megkapta a maga lehetőségeit a bizonyításra.Véleményes,h mennyire élt vele,de megkapta.Most,h ESETLEG Zlatan kikerül a képből,nem azt jelenti,h itt mindenkinek egy esélye van oszt csá,hanem TALÁN azt,h ha valaki nem válik be,akkor el kell engedni.Leginkább azért,h minél kevesebbet bukjunk a playán.Ha jövőre is itt lesz és teszem azt elég harmatos mezőnymunkát végez,többet lesz padoztatva,ESETLEG idény után már mindenképpen elhajtanánk innét,akkor bőven kevesebb lé jönne vissza,így még nagyobb bukta lenne.Azt nem is említve,h a szezonra is rányomhatja a bélyegét.Ezalatt gondolva arra is,h pont az általad is említett Messi gólrekord is kozmetikázta valahol Zlatan teljesítményét.Ugyanis,ha eredménytelenebb,látványtalanabb idényt zárunk,akkor jobban kitűnnénk a hibák,meg a gyenge teljesítmények.Jobban kitűnne Ibra gyengélkedése,mert elsősorban az ő dolga lenne a góllövés,hisz' ő van legközelebb a kapuhoz.Az első két-két és fél hónapot leszámítva nézd meg a statikat.Rögtön láthatóvá válik,h mennyire is vált be.Persze,h az egész szezont egyben kell nézni,de az ő eredményességét nagyban megnyomta az idény eleje.Aztán vége is lett szinte a szezonnak részéről...
Még egyszer mondom,h én nem megállapítom,h mennie kell Zlatannak,és mindenképpen jobb,ha a Mata-Villa-Messi sorral rohamozunk.Én csak azt mondom,h könnyen benne lehet a pakliban,h Pepék belátják,h mégsem az évszázad 5lete volt a bosnyák és lehet,h megint változtatni kell ahhoz,h múködőképes(ebb) legyen a gépezet.Ezt meg lehet,h jobb mielőbb meghúzni,mert több okból is hasznosabb,mint még egy évig adni a sz.rnak egy pofont.
Szóval én csak hangosan gondolkodom egy más megvilágításba helyezve a dolgot.Azt bevallom,h az a más megvilágítás inkább takarja az én külnbejáratú véleményemet is,de mégsem kész tényként közlöm,csak fejtegetek :wink:
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2010.06.23. 19:56:49

Tehát HA jön Mata, és HA távozik Ibra, az gáz. Mert LEHET, hogy a Villa - Ibra - Messi jobb lenne, mint a Mata - Villa - Messi. Nem egy kicsit soknak tűnik a pánik, mert elég sok dolog van függőben... :D

De igazából nekem már ott megbukik, hogy úúú, Robinho gólpassza Elanonak, de hogy Mata hogy asszisztot adott tavaly, az lényegtelen. Kicsit megint túl van ez játsszva, előre aggódunk dolgokon, aminken nem kellene, mert semmi nem biztos.

Ja és még egy dolog. Talán figyelembe vehetnél olyan nem elhanyagolható tényezőket, mint a csapategység. Bár talán elnézhető egy szintig, de ha valakit nem szívesen látnak az öltözőben, abból nem sok jó sül ki.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2010.06.23. 19:39:58

Persze hogy értelek.
Én is sokkal jobban örülnék Robinhonak. Mata nem hiszem, hogy olyan nagy erősítést jelentene. Másrészt ha Mata 20 milla akkor a mi Pedronk 35?
Viszont kár úgy felfogni, hogy Mata miatt kell elmennie mert ez nem így van. Eto'o-nak sem Ibra miatt kellett elmennie.

Hogy Henry 2. éve milyen jó volt, hát azért az sem teljesen igaz. Igen volt egy jó fél éve 3 év alatt. Azért ezt nem mondanám jó érvelésnek. Nem akarok minden szavadba belekötni csak szerintem ez így volt.

Ahhoz hogy a klub mit képvisel és mit nem, ki mit akar belelátni és mit nem, mi tetszik mi nem az már tényleg csak kötekedésnek látszana ezért nem is térek rá ki bővebben. Amiket te felsoroltál az más csapatoknál is megtörténik. Hogy Messi fejlődési rendellenességbe "szenvedett" és a klub fizette neki a kezelést ez tényleg szép és jó, de nem emberbaráti szeretetből tették. Militot meg nem hiszem, hogy bármelyik másik klubtól elküldték volna a sérülése miatt más játékosok is sérültek már meg hosszabb távra és nem feltétlen küldték el őket. Ezekért mondom, hogy a klub iránti szeretet mindenkivel mást láttat neked ezek precedens értékű esetek pedig szerintem nem azok.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
menczel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1630
Csatlakozott: 2006.04.11. 14:16:25

2010.06.23. 19:11:52

Capon írta:
menczel írta:Nem tudom ti miről beszéltek. Láttátok mennyi gólt lőtt és mennyi gólpasszt adott? Első évnek ez igenis kitünő volt. Jobb mint Etoo első éve például. Arról nem beszélve hogy most volt egy Messi, aki elvállalta a befejezéseket és lőtt 47-et. Mellette igenis szép ennyi gólt is lőni.

A mutatott játékban való fejlődésért meg nem kell messzire menni példáért, ott van Henry. Első évben mindenki gyalázta, második évben oktatott.

Arra meg még mindig nem mondtatok érvet hogy ha annyira akarjátok az alacsony triót nézni elöl, ahhoz miért kell Mata, miért is nem elég Don Pedro ÉS Iniesta...

szerk.: és a transzfer üzenetére én olyan megvilágításban is gondoltam, hogy egy csapat az Unicef felirattal a mellkasán, és ennyi általános és helyes tulajdonsággal bír, példát mutatva a világnak nem üzenheti azt hogy: 'egy dobásod van gyerek, kicsit is rosszabbul teljesítesz, repülsz'.

Abidal-t nem rúgtuk ki, Henryt nem rúgtuk ki anno.
És ha már itt tartunk akkor Csigrinszkij még nagyobb bukásnak számít őt is el kéne adni??
Az Unicef-es rész egy irtó nagy baromság. Ez már annyira belemagyarázása a dolgoknak... A kék szín a mezünkön meg az eget szimbolizálja ami a tiszta játékunkra és a fair palyre utal...

Igen csiga eddig nagyon rossz igazolásnak tűnik. de ő még 3 meccsen nem játszott Ibra meg végig tolt egy teljes idényt. Ezért nem hasonlítanám őket egymáshoz.

Ibra egyébként számomra meglepően sok gólt rúgott nem tagadom. de akkor azt is említsük meg hogy mikor pályán volt szenvedett a csapat. A legjobb szó rá az hogy tényleg fékként működött. Mondom ezt úgy, hogy sosem szerettem, de örültem neki mikor jött mert jó játékosnak tartottam és tartom most is csak máshol.
Baromság? Tehát szerinted azok az értékek amit a klub képvisel azzal hogy az Unicef van a mezén az nem kell hogy mérvadó legyen, sőt nem is valós? Vagy az hogy egy két évig sérült játékost újra világszínvonalra segítenek? Vagy hogy egy fejlődési rendellenességben szenvedő srác hormon kezelését fizetik? Stb...
Mert szerintem ezek fontos és létező erények és nem csak belemagyarázom.

A mondandód második felére meg pont az a válaszom amit te figyelmen kívül hagytál. Az Henry-szindróma. Egy év alatt nem lehet sziklaszilárd következtetéseket levonni, mondod hogy elég gólt lőtt, én pedig azt mondom hogy jövőre összjátékban is penge lehet.

De főleg a nagy képet nem látod abban amit én magyarázok. Nem háborognék, ha klasszis szélső érkezik. Egy Robinho típusú befutott, "felnőtt" támadó aki képes megbontani a védelmet, egy az egyben megverni az ellenfelét, lát a pályán (mint Elano gólpasszánál), és ráadásul gólerős. Ezzel szemben Mata nem gólerős, és feleannyira lát a pályán és egy-egyezik jól mint a brazil. Ráadásul a legfontosabb az egészben hogy ugyanerre képes emberünk már van Pedro személyében!
Nekem azzal van bajom ha egy Mata miatt kell távoznia Ibrának. Érted?
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2010.06.23. 18:19:29

menczel írta:Nem tudom ti miről beszéltek. Láttátok mennyi gólt lőtt és mennyi gólpasszt adott? Első évnek ez igenis kitünő volt. Jobb mint Etoo első éve például. Arról nem beszélve hogy most volt egy Messi, aki elvállalta a befejezéseket és lőtt 47-et. Mellette igenis szép ennyi gólt is lőni.

A mutatott játékban való fejlődésért meg nem kell messzire menni példáért, ott van Henry. Első évben mindenki gyalázta, második évben oktatott.

Arra meg még mindig nem mondtatok érvet hogy ha annyira akarjátok az alacsony triót nézni elöl, ahhoz miért kell Mata, miért is nem elég Don Pedro ÉS Iniesta...

szerk.: és a transzfer üzenetére én olyan megvilágításban is gondoltam, hogy egy csapat az Unicef felirattal a mellkasán, és ennyi általános és helyes tulajdonsággal bír, példát mutatva a világnak nem üzenheti azt hogy: 'egy dobásod van gyerek, kicsit is rosszabbul teljesítesz, repülsz'.

Abidal-t nem rúgtuk ki, Henryt nem rúgtuk ki anno.
És ha már itt tartunk akkor Csigrinszkij még nagyobb bukásnak számít őt is el kéne adni??
Az Unicef-es rész egy irtó nagy baromság. Ez már annyira belemagyarázása a dolgoknak... A kék szín a mezünkön meg az eget szimbolizálja ami a tiszta játékunkra és a fair palyre utal...

Igen csiga eddig nagyon rossz igazolásnak tűnik. de ő még 3 meccsen nem játszott Ibra meg végig tolt egy teljes idényt. Ezért nem hasonlítanám őket egymáshoz.

Ibra egyébként számomra meglepően sok gólt rúgott nem tagadom. de akkor azt is említsük meg hogy mikor pályán volt szenvedett a csapat. A legjobb szó rá az hogy tényleg fékként működött. Mondom ezt úgy, hogy sosem szerettem, de örültem neki mikor jött mert jó játékosnak tartottam és tartom most is csak máshol.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
d
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1627
Csatlakozott: 2009.05.13. 18:46:36

2010.06.23. 18:05:16

Pontosan, csak azért ne tartsuk meg Ibrát, mert ciki eladni egy év után. Az a ciki, ha valaki nem képes belátni a hibáját. Guardiola döntse el, hogy kell-e neki Ibrahimovic vagy sem. Ha kell, akkor tartsuk meg, ha nem, akkor tanuljunk a hibából és adjuk el, ha tudjuk. Ilyen egyszerű. A legnagyobb hiba lenne megtartani úgy, hogy közben valójában nem is akarná már Guardiola itt tudni.
Persze nehéz döntés, kockázat megvan az eladásában (esetleges új igazolásokban) és a megtartásában is. A tévedés benne van a pakliban, én azért nem fogom a pokolba kívánni Guardiolát, ha esetleg nem jön be neki.
menczel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1630
Csatlakozott: 2006.04.11. 14:16:25

2010.06.23. 18:04:50

Nem tudom ti miről beszéltek. Láttátok mennyi gólt lőtt és mennyi gólpasszt adott? Első évnek ez igenis kitünő volt. Jobb mint Etoo első éve például. Arról nem beszélve hogy most volt egy Messi, aki elvállalta a befejezéseket és lőtt 47-et. Mellette igenis szép ennyi gólt is lőni.

A mutatott játékban való fejlődésért meg nem kell messzire menni példáért, ott van Henry. Első évben mindenki gyalázta, második évben oktatott.

Arra meg még mindig nem mondtatok érvet hogy ha annyira akarjátok az alacsony triót nézni elöl, ahhoz miért kell Mata, miért is nem elég Don Pedro ÉS Iniesta...

szerk.: és a transzfer üzenetére én olyan megvilágításban is gondoltam, hogy egy csapat az Unicef felirattal a mellkasán, és ennyi általános és helyes tulajdonsággal bír, példát mutatva a világnak nem üzenheti azt hogy: 'egy dobásod van gyerek, kicsit is rosszabbul teljesítesz, repülsz'.

Abidal-t nem rúgtuk ki, Henryt nem rúgtuk ki anno.
És ha már itt tartunk akkor Csigrinszkij még nagyobb bukásnak számít őt is el kéne adni??
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára menczel 2010.06.23. 18:09:37-kor.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2010.06.23. 17:54:55

Egyet értek miihii-vel. Én is inkább azt szűröm le az Ibra sztoriból, hogy kifizettünk egy rakás pénz érte, de nem igazán jött be, így minél előbb megpróbálja kijavítani ezt a hibáját Pep. Ne azért játsszon egy játékosa mert drága volt. Abszolút nem illik bele a játékunkba.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Meridiane
Barça B
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2009.08.18. 20:59:40

2010.06.23. 17:53:23

miihii írta: Olyan üzenetet is hordozhat magában,h egy elég nagy lovettáért történt félresikerült igazolást megpróbálnak minél előbb jóvá (jobbá) tenni.Tuti,h bukunk a bolton jónéhány millát,de ha nem passzol ide,akkor ne erőltessük,csak mert x milláért vettük.
Nem is beszélve arról, hogy mennyit keres Ibra nálunk... s ha nem tud hasznos tagja lenni a csapatnak akkor Pep nyílván belátja, hogy menjen...
miihii írta:Lehet,h szívesebben elnézegetnék egy sokat mozgó,ámbár alacsonyabb triót elöl,mint a két gyors szélső (?) között unottan elsétálgató tornyot.Ki tudja,lehet,h hasznosabb lehetne...
Pep tavaly is szerette volna megszerezni Villát, ha emlékeztek, de akkor a Valencia nem engedte el, pedig Villa még a fizetéséből is engedett volna... Mivel az "A" terv nem sikerült vettük meg Ibrát! Aki tényleg jó csatár, de láthattunk idén mennyire sokszor maradt lesen... az olasz bajnokságban hagyták a test-test elleni harcot, itt ahogy leveszi a labdát faultot fújnak... nagyon sokszor ezért is mászkált egykedvűen... Én azt mondom egy edző tud veszteni is, s belátja, ha tévedett... ha ez pár misiben fáj is majd a kasszának...
Én bízok Pepben, mert tett annyit a csapatért, csapattal, hogy kijárjon neki ez a bizalom...
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2010.06.23. 17:28:19

menczel írta:
Arról nem beszélve hogy akkor távozik Ibrahimovic ami ha személy szerint sokaknak nem lenne gond,de az már gondot kéne okozzon amilyen üzenetet hordoz magában az eligazolása. Tehát hogy egy 75 milliós játékost vettek lutrira, egy próbaévre, nem vált be és a veszteséget realizálva tovább passzolják.Hátrébb szorulnak a fiatalok is. Nevetségessé válik az igazolás politika ha így történik.

Őszintén. Ki szeretne jövőre mondjuk egy Bl-elődöntőben a Chelsea ellen egy Villa-Ibrahimovic-Messi és ki szeretne egy Mata-Villa-Messi hármast. Ég és föld a különbség.
Olyan üzenetet is hordozhat magában,h egy elég nagy lovettáért történt félresikerült igazolást megpróbálnak minél előbb jóvá (jobbá) tenni.Tuti,h bukunk a bolton jónéhány millát,de ha nem passzol ide,akkor ne erőltessük,csak mert x milláért vettük.Inkább belátva az esetleges szarvashibát,ki kell javítani,mert nem kéne elvesztegetni még egy évet egy "idegen anyaggal" a testben.Még akkor is,ha jócskán ráfizetéses a buli.Azzal meg nem szorulnak hátrébb a fiatalok,ha egy légiós (Eto'o) helyére vett légiós (Zlatan) helyére még egy külsős kerül (Villa).

Őszintén.Mi alapján hasonlítod össze a két felállást?Egyszer nem rúgott labdába egyik verzió sem,így látomások alapján lehet csak sakkozni.Lehet,h szívesebben elnézegetnék egy sokat mozgó,ámbár alacsonyabb triót elöl,mint a két gyors szélső (?) között unottan elsétálgató tornyot.Ki tudja,lehet,h hasznosabb lehetne...Sőt,az sem biztos,h ilyen felállásban fogunk játszani jövőre. :wink:
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
menczel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1630
Csatlakozott: 2006.04.11. 14:16:25

2010.06.23. 16:43:13

Idáig mindig védtem, próbáltam igazolni a döntéseit, de ha Mata jön akkor nálam borul a bili. Teljesen értelmetlen egy Pedroval egyidős, ugyanolyan képességű labdarugót szerződtetni. Nem kell több nagy tehetség ebbe a csapatba, azzal tele a padlás, kiforrott labdarugóra is szükség van.

Arról nem beszélve hogy akkor távozik Ibrahimovic ami ha személy szerint sokaknak nem lenne gond,de az már gondot kéne okozzon amilyen üzenetet hordoz magában az eligazolása. Tehát hogy egy 75 milliós játékost vettek lutrira, egy próbaévre, nem vált be és a veszteséget realizálva tovább passzolják.Hátrébb szorulnak a fiatalok is. Nevetségessé válik az igazolás politika ha így történik.

Őszintén. Ki szeretne jövőre mondjuk egy Bl-elődöntőben a Chelsea ellen egy Villa-Ibrahimovic-Messi és ki szeretne egy Mata-Villa-Messi hármast. Ég és föld a különbség.
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2010.06.20. 13:50:15

az meg egyszerűen szánalmas ha valaki olyat ír hogy Yaya=Barca.
idén mi volt???
gondolkodjunk már és ne csak írjunk!! :roll: :shock:
Abi & Tito
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2010.06.20. 13:48:28

duncan írta:
csababarca írta: és akkor minden évben elüldöz egy kulcsembert?jöhet sorban Xavi,Ini,Puyol,Messi?
ez biztos hogy nem áll szándékában.Úgyhogy már borult is a szisztéma.
Na pont ez az ,ami még nyugtalanít. Tavaly Eto'o , most Touré,de akkor jövőre ki ? Vagy megtartjuk Ibrát,hogy jövőre ő menjen ? Vagy ha kulcsember távozik,akkor nyugdíjba küldi Puyolt? Én simán kinézem belőle,hogy leül beszélni Puyollal,hogy bocs,barátom,de minden évben távozni kell valakinek,most Te vagy a soron.
Vagy éppen azért erőlteti Fabre leigazolását,hogy jövőre Xavit el lehessen küldeni.
Persze ezek csak spekulációk,de Pepben benne van minden váratlan.

Barcalaci,vagy ki vagy, te egy forrást vártál,nem tiltott oldalról,megkaptad. ha azt vártad,hogy majd a Barca hivatalos oldalának egy rejtett topicjából idézek vagy a Peptől kapott levelemet vágom be a fórumra,akkor sajnálom... :roll: :lol:

Hát öregem már bocs de szánalmasak vagytok!
Azért nem gondoltam hogy vannak ilyen emberek!
Elmegy na és??
B'szki honnan tudjátok,hogy milyen ember Yaya? vagy hogy hogy dolgoz edzéseken,nem rontja e a csapatmorált????!!!
nem tett e olyat mint Anelka a héten?!
Nekünk fogalmunk sincs,hogy ott mi folyik a csapaton belül, de egy pár ember ezt fordítva gondolja.Pep az edző és kicsit jobban ért hozzá mint mi!De ezt egy pár ember úgy látom ellentétesen gondolja!
Más csapatokból tán nem távoznak kulcsjátékosok?
nevetséges...vicc....
Aki a csapatot,pepet szidja az meg menjen a madridista.hu ra ott ez meg engedett és elvárt dolog.:)
Sajnálom hogy elmegy de senki nem pótolhatatlan.
Businak igen jó éve volt alig kaptunk gólt.
1 vereségünk lett,egy darab!
tavaly hány?!
persze ez nem csak Yaya "rosszja" de...

Szálljunk le a földre.


Visca el Barca,Visca Catalunya!
Abi & Tito
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7496
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2010.06.20. 13:35:40

Én sem értem mi folyik itt ebben a topicban. Yaya elmegy, mert úgy érzi egy másik jobban több játéklehetőséget kap és boldogabb lenne, ráadásul a klub sem gördít elé akadályt.
Ha Pep nem vele gondolja el a jövőt, akkor helyes döntés a transzfer. Persze én is nagyon sajnálom és szerettem volna ha marad, de teljesen logikus lépésnek tűnik. pep-ben szerintem lehet valami olyasmi, hogy a jövő csapatát akarja építeni. Busi egyáltalán nem egy kétballábas játékos, lehet hogy rutintalanságából adódóan vét hibákat de minden adott hogy meghatározó játékossá nője ki magát + úgy néz ki megfelelő cserember is lesz, Marquez személyében. Én ebben nem látok semmi elítélni valót.
Kiváncsi leszek az itt "hőzöngőknek" (mert sajnos egy-két hsz-re nem tudok jobb szót találni) mi lesz a véleménye ha Busi ezek után méginkább kinövi magát és kirobbanthatatlan lesz a kezdőből a teljesítménye miatt.
Yaya és kivette a részét az utóbbi két év sikereiben, de azért Pep-nek nagyobb érdemet tulajdonítok (szvsz) és már csak ezért sem ítélkezem felette. Főleg úgy, hogy fogalmunk sincs mi lehet a háttérben.
Az egyetlen dolog ami felróható neki sztem az az igazolásokkal áll kapcsolatban, de én például Csigát sem temetném sőt ha Ibra helyett nem érkezik senki lehet, hogy ő is villantani fog.
Úgyhogy várjunk még azzal, hogy elküldjük a p...ba mert egyáltalán nem szolgált rá. Főleg azért ne mert egy játékos elhagyja a csapatot.
Forca Barca!!!!
Avatar
d
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1627
Csatlakozott: 2009.05.13. 18:46:36

2010.06.19. 22:59:55

Kicsit túl szenvedélyes a vita és ez szélsőséges véleményekhez vezetett.
A tény az, hogy Guardiola Busquetset részesíti előnyben Tourével szemben. Azt hiszem azt ki lehet jelenteni, hogy jót akar a csapatnak. Ezzel persze lehet nem egyetérteni (én sem értek egyet vele), le lehet hülyézni, de gerinctelennek nevezni baromság, azt feltételezni, hogy elüldözte szintén az. Nem számít rá ennél komolyabban, slussz, történet vége. Mint vezetőedző ehhez joga van, ezt el kell fogadni, ha nem is tetszik.

Megindokolnia a csapat-összeállítást véleményem szerint nem kell, ha pedig esetleg személyes okai vannak a dolognak (akár Guardiola és Yaya, akár a csapat és Yaya közt), akkor sem biztos, hogy a mi orrunkra kell kötni mindent. A sajtója így is romlott a csapatnak az elmúlt időkben.

Szóval kicsit legyünk higgadtabbak már ez ügyben. Guardiola a csapatot akarja úgy felépíteni, ahogy ő azt a legjobbnak képzeli. Koránt sem tévedhetetlen, könnyen meglehet, hogy megbánjuk még ezt a döntését (is). De próbáljuk meg higgadtan kezelni az ügyet.
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2010.06.19. 22:52:10

zola8787 írta:Yaya = Barcelona !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jézus úristen... Ez mindent elmond rólad.
KépKép
Guardiola
Capitá del Barça
Hozzászólások: 699
Csatlakozott: 2004.10.14. 10:40:57

2010.06.19. 22:48:39

Akik durván szidják Pepet (nem bányász ironikus megjegyzésére gondolok) azok, sem a Barcelona sem Pep múltját nem ismerik. És ezt nyugodtan vehetitek sértésnek is.
Egyszerűen felháborító ez a hiszti ami Toure körül folyik.
divadka
Jugador del Barça
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2006.02.24. 10:45:39

2010.06.19. 22:34:29

ABETYÁRJÁT! Azért ez durva: "Pep takarodj" meg hasonlók. Pff.. Aki ilyet ír ( vagy egyéb módon veszi ki a részét a pep ellen irányuló sz.r dobálásból) az vagy akkora zseni hogy minimum a magyar szövetségi kapitányi poszt várományosa kell hogy legyen, vagy egyszerűen dilettáns. Még alá se írt Touré(a szent és sérthetetlen aki maga is távozni akart) már is guardiolát szidjátok. Azért kiváncsi lennék h mi lenne ha maradna még 1 évet és sz.rul menne neki akko mit mondanátok ti fő okosok? Az meg sem fordul senkiben hogy pont jó időben adjuk el?
P-e-d-r-o
Barça B
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2010.06.06. 07:02:47

2010.06.19. 13:36:28

Hát szerintem egy kicsit viccesek vagytok itt páran,honnan tudjátok hogy miért adjuk el tourét?Fogalmatok sincs,akkor meg mit találgattok?Amúgy meg azért ilyen képtelenséget hogy azért tartotta itt hogy szivassa meg hogy örgebb legyen?Szerinted az neki jó lenne,kevesbb pénzzt kapnának érte mert alig játszott,meg mert 1 évvel örgebb is lett,ez pepnek és a klubnak sem jó!!!!Amúgy én bízom Guardiolában,tudja mit akar,és erre is megvan az oka az tuti!
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2010.06.19. 13:36:00

Tdavid írta:
zola8787 írta:Yaya = Barcelona !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Azért ez egy kicsit túlzás.EGy hatalmas ember és játékos és ha elmegy akkor azthiszem a szívem fog megszakadni, de h azt írtad h Yaya =Barcelona az sztem túlzás már.NEm Xavit vagy Messit adja el a klub.
Értem amit írrtál és igazad is van.
Rosszul fogalmaztam, úgy értem, hogy nálam Touré = Barca. Nagyon megszerettem, kedvencem Xavi után és Pedro előtt :)
Avatar
Tdavid
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1334
Csatlakozott: 2009.05.09. 13:26:14
Tartózkodási hely: Itt is, ott is.

2010.06.19. 13:29:49

zola8787 írta:Yaya = Barcelona !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Azért ez egy kicsit túlzás.EGy hatalmas ember és játékos és ha elmegy akkor azthiszem a szívem fog megszakadni, de h azt írtad h Yaya =Barcelona az sztem túlzás már.NEm Xavit vagy Messit adja el a klub.
Kép
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2010.06.19. 13:25:11

geridoss írta: Senki sem tudja, mert nem mond róla semmit...
Mégis mit vártok mi a búbánatot mondjon?
Eto'o -nál is elmondta hogy nem illik bele a további elképzeléseibe, itt is valószínüleg van koncepciója a jövő beli Barca-val kapcsolatban amiben Touré nem feltétlenül szerepel ezt (még) én sem értem de hiszek benne.
Sokan elmondják hogy Touré nélkül nem lett volna 6kupa ez így is van.
De idehozta Piqué-t(tudom hogy nem teljesen az ő döntése volt) de az már igen hogy az év eleji szerencsétlenkedései ellenére (mikor is teleokádták sokan a fórumot hogy miért nem Rafa játszik) hitt benne kezdett folyamatosan majd oda eljutottunk hogy a világ egyik ha nem a legjobb védője. Xavi,Iniesta is Guardiola alatt nőtte ki magát a világ legjobb középályásainak. Mikor játszottak azelőtt akár csak hasonló szinten is?
Abidal is nagyott játszott idén aki szintén elpofázta hogy Guardiola miatt is tud ilyen teljesítményt nyújtani, Puyol szintén. De jött egy Pedro is. Messi-t behozta középre megtalálva a legtökéletesebb posztját az elején ezzel kapcsolatban is ment a vita páran a jó édes anyukájába küldték volna el ezért Guardiola-t, aztán 47gólos rekord lett a vége. De ezekhez persze semmi köze Pep-nek ezt mindenki megcsinálta volna hogyne.....
Mindezt megspékelve szemkápráztató játékkal de ez is természtes dolognak veszik ezt páran mert ilyen kerettel ez az alap. Persze Elég Madrid-ig menni mennyit ér magában egy bombaerős keret se eredmény se kirakatba illő játék(egyelőre)
Hiszem hogy jól jövünk ki ebből is, mintahogy az Ibra cseréből is.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gergo9 2010.06.19. 13:30:45-kor.
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2010.06.19. 13:20:14

Írok már én is 1 kicsit ide, szóval:

Még bízok Gurdiolaba és még hiszem, hogy ez a Yaya eladás meg hasonló 1 nagy vicc, és nem fog megtörténni. Ha Pep eladja Tourét leírta magát a szemebe. Ráadásul ha tényleg CSAK 27-30 millióért. Most őszintén Yaya kb annyit ér mint Csiga? Áhhh, nem hiszem el ez az egészet.
Bár Eto'o-t is elküldte, idén Yayát TALÁN, jövőre ki jön? Iniesta mert sokat sérült vagy mivan???
Áhh, ha YAYA TOURÉ elmegy, a világ legjobb védekező középplyása, akkor Pep Guardiolát megfogom gyűlölni, tudom, hogy sz.rt se ér, de ez nem normális, adja el akkor Xavit is, mert meccsenként van 1-2 eladott labdát is. Röhejjj.....

De ez nem igaz, érzem :( :( :(

Yaya = Barcelona !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2786
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2010.06.19. 13:06:38

Bányász írta:
Egyébként azért nem adta el tavaly mert meg akarta alázni,keveset akarta játszatni plusz megvárta,h egy évvel idősebb legyen,h egy pár millióval kevesebbért adhassa el idén nyáron.Ráadásul ez egy jó kis erő fitogtatás volt
De akkor mi értelme volt padoztatni egy évig? Senki sem tudja, mert nem mond róla semmit... Azt meg nem hiszem el, hogy Segie a nyár folyamán túlnőtt Yaya-n... Szezon elején sem játszatta, ezek szerint már nyáron eldöntötte...
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Válasz küldése