Leo Messi

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Ha lenne rá lehetőség, visszahoznád?

Igen, még tudna adni a csapatnak
66
46%
Nem, tovább kell lépni
79
54%
 
Szavazatok száma: 145
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.03.17. 17:25:22

9Dave írta:Lehet tudni már, hogy fog-e játszani a mester a Getafe ellen? :oops:
Messire ráfér a pihenés, és itthon nélküle is hozni kell a meccset. Bár ugye Pedro sem lesz, de egy Bojan-Villa-Afellay támadósor szerintem nem lenne rossz. Max a 2. félidőben beáll Messi, ha szükség van rá.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
9Dave
Capitá del Barça
Hozzászólások: 681
Csatlakozott: 2010.08.11. 17:59:54
Tartózkodási hely: Barcelona

2011.03.17. 16:19:27

Lehet tudni már, hogy fog-e játszani a mester a Getafe ellen? :oops:
Kép
"Egy passz boldoggá tesz két embert" -Xavi Hernández
Avatar by NEOX. Sig by higany.
D@v3
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2011.03.17. 09:52:10

Új Adidas reklám Messivel, Katy Perry-vel, Derrick Rose-zal

>>Videó<<
Kép
Kép
Kép
Avatar
Aragorn83
Barça B
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2010.07.18. 05:09:44
Tartózkodási hely: Budapest

2011.03.14. 17:59:02

Messi tisztára fanboynak tűnik Piqué asszonya mellett. :DDD

Kép
"Ne gondolkozz, mi volt és mi lesz, mert a jelen formálja a jövődet. Élj a mának!" - Szalai Ádám"

"A békéhez két fél kell, a háborúhoz egy is elég" VF

"Everything happens for a reason"
tudomka958
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 327
Csatlakozott: 2007.12.15. 23:55:01

2011.03.14. 14:31:22

sajnos a csapat játéka egyre kiismerhetőbb,lassan mindenki fel tud készülni belőlünk!sokszor 10-15 percig nincs komoly kapura irányuló megmozdulásunk...
egy dologra nem tudnak felkészülni:messire!
ő kénytelen ezért sokszor egyéni próbálkozásokkal eredményt elérni:többnyire sikeresen...
az elmúlt 3 meccsünket messi hozta az "önzésével" mert villa és pedro nem sok vizet zavart.az sem véletlen,hogy xavi és ini is közelebb jön a kapuhoz hisz látják:csak egy ember van elől...
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.03.14. 13:03:59

Mihu írta:Nos.......hosszú meccsek óta tartogatom ezt a hsz-t, de most tellt be nálam a pohár.

Rohadtul elegem van az önzőzéséből. Olvasgattam itt ilyeneket a fórumon, hogy egy Messi ne is passzoljon a 16-oson belül, vagy hogy amíg gólokat rúg, addig nem gáz ha önzőbb a kelleténél. Már hogy a viharba ne passzoljon, és hogy a viharba ne lenne gáz hogy önző...Mert majd jönnek ilyen meccsek, amikor önző, és nem rúg gólt. Akkor meg jön a pontvesztés, stb. Oké, hogy Ő Leo Messi, a világ legjobb játékosa, de amit mostanában csinál, az számomra elfogadhatatlan. Valencia ellen Villa pl egy az egyben lett volna a kapussal a 16-oson belül, ha Messi lepasszolja. Ehelyett cselezett, vagy kapura lőtt. Mikor meg Villa nem passzolt neki, akkor meg leállt vergődni. Ott kicsit kiverte nálam a biztosítékot. Az Arsenal ellen is volt 2-3 olyan szitu, amikor passzolnia kellett volna, de mégsem tette. Ott is volt legalább 1 olyan helyzet, amikor 100%-os ziccerbe hozhatta volna a társát. Ma is rengeteget cselezett feleslegesen, és kevesebbet passzolt.


Nagyon kezd rossz irányba tartani, és ez nekem kifejezetten nem tetszik. Szeretném ha Pep elbeszélgetne a fejével, valahogy úgy, mint mikor első nyarán vagy kétszer karon fogta, és megrángatta. Emlékezzen arra, hogy attól hogy ekkora sztár, és 2x-es aranylabdás, még van rajta kívül 9 másik mezőnyjátékos, akiknek néha passzolni is kéne.
Ehhez azért hozzátennék pár dolgot. Önzőbb, igen, én is leírtam már többször is az utóbbi időben. DE! Tegnapi meccset vegyük példának: Alves megkapja a labdát, visszaveszi, tol rajta kettőt, odagurítja Xavi elé. Xavi megfordul, tol rajta kettőt, odarakja Busquets elé. Ő megfordul, körbenéz, tilitoli, odagurítja Abidalnak...2 percig még csak az elképzelés szikráját sem mutatja a csapat, mire Messi hátrafut labdáért, megkapja. Elindul vele, 1 védő nem védő, aztán passzolná, csak nincs kinek, mert Bojant nem is látja a védők mögött elbújva, Villa ácsorog, Alves az oldalvonalnál van, Xavi mögötte. Csak Iniesta megjátszható, aki szintén maximum egy vonalban van vele. Vagy odagurítja neki, amivel nem vagyunk előrébb, vagy viszi tovább, hátha valaki megmozdul, és lesz hova adni a labdát. De nincs. A 3. védő már odaér, el tudja rúgni előle, és ennyi. Ha Villa, Pedro, Alves mozog, fut a résekbe, odarakja folyamatosan a labdát, Arsenal ellen is hányszor hozta ziccerbe Villát...ha nincs mozgás, nem tudja leadni! A Valencia ellen idegesített fel az, amikor nem adta le Villának, aztán később meg nekiállt magyarázni, mikor Villa lőtte el...na az tényleg gáz volt. Tegnap szerintem semmi baja se volt, régebben pontosan ennyit volt nála a labda.
Avatar
d
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1627
Csatlakozott: 2009.05.13. 18:46:36

2011.03.14. 12:34:50

Az idő mindent megszépít, de mindenki kedvenc Samukájának anyukája is csuklott olykor-olykor az itteni Barca évek alatt.
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2011.03.14. 06:58:06

Hogy semmi az tulzás, de jóval kevesebb lenne a csapat Messi nélkül.
Fecó
Avatar
galamb
Jugador del Barça
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2010.04.26. 06:38:30

2011.03.14. 06:47:39

aynas írta:sztem itt jó pár ember nem ért a focihoz. Messi nélkül ez a Barca sehol se lenne. ha passzol a többiek elrontják a helyzeteket. ezért ha egy mód van rá csak cselezen szépen.
a vak is látja, hogy Eto'ot nem tudtuk és nem is lehet pótolni. játékban és gólokban sem Ibra , sem Villa nem tudott és nem is fog tudni annyit hozzátenni, mint Samuka. ÓRIÁSI HIBA VOLT AZ Ő ELADÁSA.
Biztosan sokan vannak (vagyunk) itt, akik nem értenek a focihoz, de szeretik a labdarúgást. És jó, hogy itt vannak, még akkor is, ha időnként hajmeresztő dolgokat állítanak. De szabad téged megkérdezni arról az állításodról, hogy hogyan érted, hogy ez a Barca sehol sem lenne Messi nélkül? Nem túl erős ez a meglátás, mennyire rugaszkodtál el a valóságtól? Gondold csak végig, kik is játszanak ebben a csapatban? Tévedés ne essék, nekem is Messi a kedvencem és szerintem is ő a világ világ legjobb játékosa, de itt játszik Iniesta, Xavi, Villa, Alves ...stb.
És még valami: abba kellene már hagyni a "múltbajárást", nem kellene minden kisebb botlás után visszasírni Samut. Nagy játékos, szerettük, elment, kész.
aynas
Capitá del Barça
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2004.10.28. 13:08:07

2011.03.14. 00:50:44

sztem itt jó pár ember nem ért a focihoz. Messi nélkül ez a Barca sehol se lenne. ha passzol a többiek elrontják a helyzeteket. ezért ha egy mód van rá csak cselezen szépen.
a vak is látja, hogy Eto'ot nem tudtuk és nem is lehet pótolni. játékban és gólokban sem Ibra , sem Villa nem tudott és nem is fog tudni annyit hozzátenni, mint Samuka. ÓRIÁSI HIBA VOLT AZ Ő ELADÁSA.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2011.03.14. 00:12:59

gergo9 írta:
Mihu írta:..........
Indokolatlan és túlzó.
Semmit nem változott ebből a szempontból a játéka mondjuk 2évvel ezelőtthöz képest sőt akkor rendre többet vállalt.
Vállalja fel a cseleket ilyen képességekkel fel kell minthogy dobálja a semmire sem való sablonpasszokat.
Volt egy két eset mikor túlvállalta de bőven belefér. Ott a bajnokságban a 18 assist nem kell semmit megmagyaráznia.
A statisztika sokmindent nem magyaráz meg,az csak 1 adat. Ne itt kelljen már elmagyarázni,hogy mit jelent a statisztika...

Messi az elmúlt hónapokban nagyon önző. Meg sem akarja látni a többieket,és elveszíti a labdát. Bennem is érlelődött ez a dolog már pár hete,és erre ma is alapot adott. Remélem változtat,mert ez nem jó...
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2011.03.13. 23:48:49

Mihu írta:..........
Indokolatlan és túlzó.
Semmit nem változott ebből a szempontból a játéka mondjuk 2évvel ezelőtthöz képest sőt akkor rendre többet vállalt.
Vállalja fel a cseleket ilyen képességekkel fel kell minthogy dobálja a semmire sem való sablonpasszokat.
Volt egy két eset mikor túlvállalta de bőven belefér. Ott a bajnokságban a 18 assist nem kell semmit megmagyaráznia.
culinho
Capitá del Barça
Hozzászólások: 543
Csatlakozott: 2008.03.02. 09:38:26
Tartózkodási hely: budapest

2011.03.13. 23:47:47

Nem lesz semmi komoly változás. A következő meccsre rá tudnak pihenni és az 5 pontra csökkent előny miatt kétszeresen fognak figyelni. A statisztika nem minden, de Messi minden meccsen kioszt 4-5 olyan paszt ami egyből gólveszélyt eredményez. Rengeteget vállal magára, így több is a hiba és azok jobban megmaradnak bennünk. Mi lenne, ha annyi aktivitást mutatott volna, mint Villa? Nem rajta ment el a meccs, hanem a szerencse hiányán és a rossz bírói játékvezetésen. Utóbbira én se szeretek hivatkozni (nincs is értelme), de meggyőződésem, hogy túl sok negatív ítéletet ér minket. Gondolom a sporik is elnézőbbek, mert nem akarnak minden percben szabadrúgást ítélni és sárgákat osztani.
fcbarca78
Jugador del Barça
Hozzászólások: 162
Csatlakozott: 2008.02.04. 11:48:06

2011.03.13. 23:42:27

egyébként szerintem formán kívűl van... és sokszor rossz megoldást választ, nem vagyok benne biztos, hogy olyan sokkal többet önzőzik, viszont feltűnőbb ha nem passzol mert hajmeresztően rossz megoldásokat választ
szval csak azt akarom mondani, hogy nem biztos hogy a csel lett sokkal több mint előtte, hanem a végeredmény rosszabb egyrészt, másrészt meg akkor cselez amikor passzolni kellene és fordítva: akkor passzol amikor cselezni kellene
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.03.13. 23:36:39

culinho írta:...

Mihu, a teljesség idénye nélkül: Messi 27 gól / 18 gólpassz, Villa 17/8, Pedro 13/8, Iniesta 7/4, Xavi 3/5. Az argentin egymaga annyi gólpasszt jegyez, mint Xavi, Ini Villa együtt. Néha valóban szemetszúró (mint pl. az általad említett Valencia meccsen), de itt a végén is az ő önzősége kellett, hogy lövés legyen, majd a kipattanót Ini majdnem gólra váltotta. Sehol nem lennénk nélküle, megérdemel ennyi hibát, ő is ember.
ez viszont tartós változást eredményezhet,ami beláthatatlan következményekkel járna. a statisztika nem mentség semmire. a barcában a csapat az első,messi ne fusson se cr után,se az egoja után. pepnek seggbe kell rúgni,mert a csapat is rámehet,ha messi megváltozik
fcbarca78
Jugador del Barça
Hozzászólások: 162
Csatlakozott: 2008.02.04. 11:48:06

2011.03.13. 23:35:27

culinho írta:...

Mihu, a teljesség idénye nélkül: Messi 27 gól / 18 gólpassz, Villa 17/8, Pedro 13/8, Iniesta 7/4, Xavi 3/5. Az argentin egymaga annyi gólpasszt jegyez, mint Xavi, Ini Villa együtt. Néha valóban szemetszúró (mint pl. az általad említett Valencia meccsen), de itt a végén is az ő önzősége kellett, hogy lövés legyen, majd a kipattanót Ini majdnem gólra váltotta. Sehol nem lennénk nélküle, megérdemel ennyi hibát, ő is ember.
teljesen egyetértek
culinho
Capitá del Barça
Hozzászólások: 543
Csatlakozott: 2008.03.02. 09:38:26
Tartózkodási hely: budapest

2011.03.13. 23:32:17

...

Mihu, a teljesség idénye nélkül: Messi 27 gól / 18 gólpassz, Villa 17/8, Pedro 13/8, Iniesta 7/4, Xavi 3/5. Az argentin egymaga annyi gólpasszt jegyez, mint Xavi, Ini Villa együtt. Néha valóban szemetszúró (mint pl. az általad említett Valencia meccsen), de itt a végén is az ő önzősége kellett, hogy lövés legyen, majd a kipattanót Ini majdnem gólra váltotta. Sehol nem lennénk nélküle, megérdemel ennyi hibát, ő is ember.
Daweed
Jugador del Barça
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2011.03.13. 23:25:18

2011.03.13. 23:31:32

Egyetértek, Messi ennél sokkal többet szokott passzolni, de szerintem mostanában azért önzőzik, mert CR megint utolérte a góllővőlistán, és ez nem tetszik Messinek(amúgy nekem sem).
Viszont Messi sokszor ki is használja ha önzőzik (úgyértem h gólt szerez), szóval én még egy ideig el is nézem neki! Főleg, hogy kicsit elfogult is vagyok vele szemben, mert ő az egyik kedvencem :wink:
Avatar
barcadv7
Barça B
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2011.01.13. 15:45:09

2011.03.13. 23:26:42

azt nem értem Pep miért hagyja ezt....
fcbarca78
Jugador del Barça
Hozzászólások: 162
Csatlakozott: 2008.02.04. 11:48:06

2011.03.13. 23:26:07

Mihu írta:Nos.......hosszú meccsek óta tartogatom ezt a hsz-t, de most tellt be nálam a pohár.

Rohadtul elegem van az önzőzéséből. Olvasgattam itt ilyeneket a fórumon, hogy egy Messi ne is passzoljon a 16-oson belül, vagy hogy amíg gólokat rúg, addig nem gáz ha önzőbb a kelleténél. Már hogy a viharba ne passzoljon, és hogy a viharba ne lenne gáz hogy önző...Mert majd jönnek ilyen meccsek, amikor önző, és nem rúg gólt. Akkor meg jön a pontvesztés, stb. Oké, hogy Ő Leo Messi, a világ legjobb játékosa, de amit mostanában csinál, az számomra elfogadhatatlan. Valencia ellen Villa pl egy az egyben lett volna a kapussal a 16-oson belül, ha Messi lepasszolja. Ehelyett cselezett, vagy kapura lőtt. Mikor meg Villa nem passzolt neki, akkor meg leállt vergődni. Ott kicsit kiverte nálam a biztosítékot. Az Arsenal ellen is volt 2-3 olyan szitu, amikor passzolnia kellett volna, de mégsem tette. Ott is volt legalább 1 olyan helyzet, amikor 100%-os ziccerbe hozhatta volna a társát. Ma is rengeteget cselezett feleslegesen, és kevesebbet passzolt.


Nagyon kezd rossz irányba tartani, és ez nekem kifejezetten nem tetszik. Szeretném ha Pep elbeszélgetne a fejével, valahogy úgy, mint mikor első nyarán vagy kétszer karon fogta, és megrángatta. Emlékezzen arra, hogy attól hogy ekkora sztár, és 2x-es aranylabdás, még van rajta kívül 9 másik mezőnyjátékos, akiknek néha passzolni is kéne.
Szerintem azért ezek mellett látni kell,hogy a legrosszabb messi is hátán viszi a csapatot.Sokszor az az érzésem ha ő nem lenne eltilitoliznánk az ellenfél kapujától 25-30 méterre akár 90 perceket is.De tény:formán kívül van
Avatar
EszteR#7
Barça B
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2011.01.06. 11:58:42

2011.03.13. 23:25:10

Mihu !!!! teljesen egyetértek !
Visca Barca :) / " "Emlékszel az összes gólodra?
Igen, ha adsz nekem egy darab papírt és egy tollat, na meg némi időt a gondolkozásra, képes vagyok leírni mindet. Minden egyes találatot, amit életemben szereztem. " - David Villa
Pavel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1688
Csatlakozott: 2006.05.23. 20:57:21
Tartózkodási hely: Budapest

2011.03.13. 23:23:23

Jó lett volna, ha összeszedi az ötödik sárgát.
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4094
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2011.03.13. 23:21:41

Nos.......hosszú meccsek óta tartogatom ezt a hsz-t, de most tellt be nálam a pohár.

Rohadtul elegem van az önzőzéséből. Olvasgattam itt ilyeneket a fórumon, hogy egy Messi ne is passzoljon a 16-oson belül, vagy hogy amíg gólokat rúg, addig nem gáz ha önzőbb a kelleténél. Már hogy a viharba ne passzoljon, és hogy a viharba ne lenne gáz hogy önző...Mert majd jönnek ilyen meccsek, amikor önző, és nem rúg gólt. Akkor meg jön a pontvesztés, stb. Oké, hogy Ő Leo Messi, a világ legjobb játékosa, de amit mostanában csinál, az számomra elfogadhatatlan. Valencia ellen Villa pl egy az egyben lett volna a kapussal a 16-oson belül, ha Messi lepasszolja. Ehelyett cselezett, vagy kapura lőtt. Mikor meg Villa nem passzolt neki, akkor meg leállt vergődni. Ott kicsit kiverte nálam a biztosítékot. Az Arsenal ellen is volt 2-3 olyan szitu, amikor passzolnia kellett volna, de mégsem tette. Ott is volt legalább 1 olyan helyzet, amikor 100%-os ziccerbe hozhatta volna a társát. Ma is rengeteget cselezett feleslegesen, és kevesebbet passzolt.


Nagyon kezd rossz irányba tartani, és ez nekem kifejezetten nem tetszik. Szeretném ha Pep elbeszélgetne a fejével, valahogy úgy, mint mikor első nyarán vagy kétszer karon fogta, és megrángatta. Emlékezzen arra, hogy attól hogy ekkora sztár, és 2x-es aranylabdás, még van rajta kívül 9 másik mezőnyjátékos, akiknek néha passzolni is kéne.
10messi
Barça C
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2011.03.12. 18:00:22

2011.03.12. 18:26:34

:D szerintem messi a legjobb
Avatar
d
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1627
Csatlakozott: 2009.05.13. 18:46:36

2011.03.11. 11:52:24

Guardiola sem kifejezetten levezetni ment Bresciába, legalábbis a Serie A-t nem nevezném levezető bajnokságnak, még ha nem is topcsapatba igazolt. Még csak 30 volt akkoriban, fizikálisan is rendben volt, egyszerűen nem volt rá szükség már itt és továbbállt inkább, mintsem hogy padot koptassa feleslegesen.
Az más kérdés, hogy ő az eligazolásba nagyon belebukott, pláne a doppingvétsége miatti kihagyással.
Válasz küldése