Josep Guardiola

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Vissza fog még térni Pep a Barca edzőjeként?

Igen
164
50%
Nem
162
50%
 
Szavazatok száma: 326
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2011.11.15. 22:46:46

Nem védem Ibrát, félre ne értsétek, én csak igazából annyit akartam megjegyezni, hogy a padon ülőkkel Pep nem viselkedik megfelelően. Az alap az,hogy kommunikáció legyen, ez meg nincs meg.
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2011.11.15. 22:46:31

Hát ha tényleg, egy árva szót sem beszélt vele, akkor az Pep hibája, ha viszont elmondta Ibrának hogy mi a dolga és mit vár tőle, akkor mi a probléma? Nem tudom mit várt, meg mit várnak az emberke. Egyébként szerintem se Messivel se Xavival nem tart minden délután teapartit hogy megbeszéljék gondjait, hanem edzésen és meccsen tárgyalnak.
Nem hibáztatok senkit, csak én minden edzőt úgy láttam, hogy öltönyben kimegy a meccsre és vezényel, meccs végén megbeszélik a történteket és találka a következő edzésen.
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2011.11.15. 22:33:51

Sanama írta: Így viszont ne csodálkozzunk azon sem,ha ezt egy Ibra kaliber nem bírta épp ésszel.
Azok után h lehetne csodálkozni,h ez az Ibra kaliber azt sem bírta ép ésszel,h ne privát kocsival menjen az eseményekre!? :wink:

Lehet,h összecsengenek a szavaik a srácoknak,még az is,h igazuk van.De ettől Zlatan nem lesz nagyobb és szimpatikusabb a szememben,elég hozzá az a pár gondolat,ami eljutott hozzám a zseniális könyvéből.Ő veri a nyálát,h nem beszélt vele Pep?Miután kiosztotta,h őt,mint ferrarit,h is kell vezetni,meg h csakazértsem állt be a jó tanulók közé (pedig egy darabig már majdnem...) és nagy hőstettként dúlt-fúlt az öltözőben.Az ilyenek hasznosak szoktak lenni...

Nyilván elfogultság is mondatja velem,mert Pepet játékosként is imádtam,Zlatant meg mielőtt idejött sem komáltam,de kötve hiszem,h a csúnya Pep miatt lett ilyen arrogáns Zlatan.Emlékeim szerint cs akkor lett parkolópályára téve,amikor semmit nem mutatott,cs lehajtott fejjel lesen sétálgatott meg mutogatott a társainak állandóan.Ezek után mit várt?

Biztos,h Pepnek is megvan a maga szerepe az eseményekben,lehet,h másképp kellett volna kezelnie dolgokat.Nem látunk a fejébe,így megítélni is nehéz a miérteket.

Első körben azt,h miért Ibra? :lol:

A két játékos ügyét én am külön kezelném,bármennyire is megvan ez a közös pont,h Pep állítólag nem beszélt velük.A körülményeik viszont ég és föld...
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2011.11.15. 22:31:29

Persze, csak azt mondom,hogy a vége ugyanaz.
Mindketten padon voltak--» velük Pep nem beszélt. Toure ezt elviselte, Ibra nem bírta .
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5727
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2011.11.15. 22:04:11

Mondjuk Ibra akkor került a padra, amikor meccseken keresztül gólképtelen volt és minden támadásunk elakadt benne. Touré pedig világklasszis szinten tolta, amikor Guardiola úgy döntött, hogy Busquets lesz a kezdő.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2011.11.15. 22:00:41

Csalódott Pepben?

Igen. Minden az operációmat követő idényben kezdődött. Eltelt úgy az idény anélkül, hogy szólt volna hozzám. Mindig kerestem a lehetőséget, hogy beszéljek vele. Háromszor megtettem. Azt mondta, hogy bízik bennem, de a következő meccsen ismét a kispadon voltam.

Sportszakmai probléma volt?

Erről inkább nem szeretnék beszélni. Pep nem beszél azokkal a játékosokkal, akik nem játszanak. Soha nem beszélt velem, mindig nekem kellett keresnem őt, hogy elrendezzük a dolgokat.


Ez a kettő mindent elmond. Valahogy minden játékos ezt mondja Pepről,de persze neki ehhez semmi köze.
Így viszont ne csodálkozzunk azon sem,ha ezt egy Ibra kaliber nem bírta épp ésszel.
20tek
Jugador del Barça
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2008.08.13. 14:52:03

2011.11.11. 18:49:17

Ilúvatar írta:Én is szeretném ha sokáig itt maradna, de ez ütközik a Pep nézeteivel... Mármint nem akar sokáig itt maradni (ezért írja alá mindig az egy éves szerződéseket...)
Ez így nem igaz. Mármint nem azért ír alá egy éves szerződéseket, mert nem akar sokáig maradni Azért nem ír alá hosszabb távra, mert nem akar olyan helyzetbe kerülni, hogy csak azért kell maradnia, mert még élő szerződése van pl 2 évig, de egyébként ő már nem érzi magát motiváltnak, vagy úgy érzi, hogy nincs rá szükség, stb.
A kettő között nagy különbség van.
Ja, és persze ezt nem onnan tudom, mert olyan jó emberismerő vagyok, hanem azért mert ezt ő nyilatkozta már többször is.
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2011.11.11. 18:12:03

Most vagy imád erről beszélni, vagy erről faggatják mindig. Kezd idegesíteni hogy mindig ez a csapattól való távozás stb. a téma.
Engem csak a jelen érdekel a futballban és nem pedig az jövő.

Egyébként meg nem lehet örökké ugyan azzal a futballal a csúcson maradni. Egy bizonyos idő után -ahogy Pep is mondja- kell a váltás.
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2011.11.11. 13:39:43

miihii írta:Én speciel egyáltalán nem reménykedem benne,h Pep itthagyja a csapatot,sőőőt!Sztem sokan,többségben vagyunk azok,akik szívesen elnézegetnénk Ferguson-i terjedelemben a kispadon,ha ilyen szinten tudja tartani a csapatunkat minden téren.
Én is szeretném ha sokáig itt maradna, de ez ütközik a Pep nézeteivel... Mármint nem akar sokáig itt maradni (ezért írja alá mindig az egy éves szerződéseket...), ha érzi hogy nem tud többet adni a csapatnak, lelécel...
KépKép
Avatar
d
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1627
Csatlakozott: 2009.05.13. 18:46:36

2011.11.11. 12:44:32

Guardiola tipikusan azt a fajta munkát végzi, amit érdemes lenne hosszú távon figyelemmel kísérni. Viszont sajnos kétlem, hogy lenne neki elég ereje, kedve és motiváltsága ehhez. De egyelőre még itt van és nem láthatunk a jövőbe.
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2011.11.11. 12:25:19

barka írta:Mindenki ebben reménykedik, hogy egyszer otthagyja a csapatot, de az ns ismét nem hazudtolta meg magát ezzel a cikkel.

http://www.nemzetisport.hu/spanyol_labd ... la-2102767
Én speciel egyáltalán nem reménykedem benne,h Pep itthagyja a csapatot,sőőőt!Sztem sokan,többségben vagyunk azok,akik szívesen elnézegetnénk Ferguson-i terjedelemben a kispadon,ha ilyen szinten tudja tartani a csapatunkat minden téren.
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
barka
Jugador del Barça
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2008.04.01. 12:56:28
Tartózkodási hely: Vác

2011.11.11. 11:46:54

Mindenki ebben reménykedik, hogy egyszer otthagyja a csapatot, de az ns ismét nem hazudtolta meg magát ezzel a cikkel.

http://www.nemzetisport.hu/spanyol_labd ... la-2102767
barcaaa91
Barça B
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2008.08.29. 12:10:20
Tartózkodási hely: Budapest

2011.11.06. 11:35:30

Nálam Guardiola nagyon sok mindenben hasonlít Steve Jobshoz :-)
Egy olyan csapathoz érkezett, amit ismert de nagy kakiban voltak. Forradalmi változtatásokat vezetett be, mindent felügyelni akar, stílusa van a csapatnak, a szépségre és a tökéletességre törekszik. Nem találta fel a focit de újraértelmezte. Aki ismeri Steve életét az szerintem érti miről beszélek.
sura
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2011.02.06. 08:19:05

2011.11.06. 10:45:45

Pep remekül látja saját helyzetét: függ attól, hogy játékosai hisznek-e benne. Ez meg is válaszolja azt a kérdést, hogy meddig maradjon a Barcaban. Persze ha a játékosok még hisznek, az elnök viszont nem, az ciki. De akkor is megy egy értelmes edző - és Pep nagyon az.
Avatar
d
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1627
Csatlakozott: 2009.05.13. 18:46:36

2011.11.04. 14:25:23

Azért azt is tegyük hozzá, hogy lassacskán az a teória is kezd megdőlni, hogy Guardiola csak belecsöppent a jóba, mert az ölébe pottyant a Xavi-Iniesta-Messi trió. Benne a keze az utánpótlás átszervezésében (akárcsak anno Cruyffnak), ő maga irányította is a B csapatot, azóta sorra építi be a játékosokat a keretbe, akik az ő keze alatt válnak a legnagyobbak közé sorolható spílerekké, kis túlzással lassan érkeznek azok, akiket ő nevelt ki magának.

Igazából ez egy hosszú távú project, aminek egyik fő alakja Pep és ami épphogy csak elkezdődött, igazából az a csoda, hogy szinte azonnal eredményt hozott, még idő előtt.

A magam részéről már csak azért is szeretném ha sokáig maradna, hogy megláthassuk, hogy ez a jelenlegi modell mire képes hosszú távon. Nem 2-3 év, hanem mondjuk 10-15 alatt.
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2011.11.04. 14:19:44

visca el barca írta:igen.
Nyilván látom én is, hogy milyen kivételes kerettel dolgozik. Azt viszont ne felejtsük el, hogy a Xavi-Iniesta páros együtt a pályán konkrétan _sz.ar_ volt, mielőtt Pep el nem kezdte velük a munkát (még az EB-győztes csapatban is többször előforult, hogy egyszerre cserélték le őket).

A sorfalállós kerethez igazolt két noname hátvédet (na, talán Piqué kevésbé volt az, de a Sir nem látott hatalmas potenciált benne), felhozott egy gyereket a negyedosztályból, jött egy képzett középpályás, akit gyakorlatilag nem használt, illetve jött egy, a játék képére nem sok befolyást tevő izomtömeg, meg egy klasszis jobbhátvéd. Ebből lett a hatkupás csapat. Aztán betette Messit középre, aki lassan megdönti az all-time gólrekordot itt a Barcában, 24 évesen. A BL egyenes kieséses szakaszában már van annyi gólja, mint Raúlnak (aki ugye jelenleg a mérce BL-gólok tekintetében).

Ez az ember igenis egy zseni. Klasszis kerethez klasszis edző. Nem tudom mit nyújtana a PL-ben, nem tudom Messi mit csinálna az Interben, de nem is érdekel. Ide tökéletesek.

Persze ha valaki azt mondja Mou jobb edző, mert több bajnokságban is bizonyított, én azt is elismerem. De Pep a stílusával olyat adott a futballnak, ami igazi unikum a modern futballban. Tökéletes példa az NST-ről: a Barcát nézve hétről hétre láthatjuk, mekkora fölényben volt anno az Aranycsapat a többiekhez képest. Na ez az a globális ráhatás a világ futballjára, amit Mou akkor sem ér el, ha az euróhegyekből összerakott Reallal idén BL-t nyer.
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2011.11.04. 14:16:12

daffy írta:nem nagyon tudom átadni a gondolataimat úgy látom.
a barcánál általában bejön a taktika,mert az ellenfél hibázik és akkor vége. ritka az,amikor nem,de akkor tanácstalannak tűnik. minden bizonnyal túlkomplikálom a dolgot,mert hát fut a szekér,csak számomra mindig egyformák a barca meccsek és egyre unalmasabbak,pedig tényleg igyekszem nem realosként nézni,hanem fociszurkolóként.
nem is szaporítanám tovább a szót és szerintem ne is tegyük. az én véleményem az volna,hogy pep nem olyan jó edző,mint az most látszik. ezt majd az idő eldönti. ennek ellenére valószínű,hogy nektek van igazatok,kik ezt nézitek nap mint nap,de mind emberek vagyunk,tévedhetünk,meglássuk.
Az utolsó meccsek egy rossz formában lévő Barcát mutatnak. Akkor is, ha 4-0-ra nyerünk, akkor is, ha 1-0-ra. Persze, nálunk a rossz forma nagyjából annyit jelent, hogy 75% helyett 65% a labdabirtoklás, és a 10 tiszta gólhelyzetből 1-2 lövünk csak be.
Tényleg unalmasabbak voltak ezek a meccsek, a gólok ellenére is. De hullámvölgy minden csapatnál van, és szerencse, hogy a csapatunk még így is képes folyamatos győzelmekre. Ami nem mindegy: hogy mindezt úgy tesszük, hogy még uraljuk is a meccset, legyen akárki az ellenfél (pár kevés kivétel volt az utóbbi 3-4 év alatt)!

Pep milyen edző valójában? Jó kérdés.
Milyen edző Mou valójában? Jó kérdés. SAF, Wenger, Capello? Jó kérdés. És így tovább. A kérdés minden edzőre vonatkozik. De nem jó a kérdés.
Az a lényeg, hogy egy adott csapatból mit tud kihozni, és ez természetesen függ a játékos keret erősségétől, a felhasználható pénztől, az elnökség támogatásától, stb. Olyat ritkán látni, hogy egy kis költségvetésű csapattal egy edző évekig sikeres lesz. De olyat lehet látni, hogy egy ilyen csapatnál feltűnik egy sikeres edző, aki utána nagy csapatoknál rendre megbukik.

Lényegében még mindig nem értem, mit kellene bizonyítania Pepnek: 3-4 éve folyamatosan szétverjük az egész foci világát a vezetésével. Az a nem semmi teljesítmény, hogy fenn tudja tartani a motivációt még így is, és a játékosok nem telnek el.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.11.04. 13:29:35

Barcaman1993 írta:
daffy írta:mind igaz,amit leírtál Barcaman1993,csak mégis úgy látom,hogy időnként nem megy a csapatnak vagy esetleg a tilitoli nem működik és akkor tanácstalan. bedobja sanchezt,hogy húzzon valami váratlant és ha nem,akkor gáz van. ez persze ritka,de nekem szembetűnő. de ti néztek gyakrabban barca meccset,így valószínű ti gondoljátok jól. majd pep rámcáfol 1-2 év múlva
Ez nem csak Pepre igaz. Ez igaz Mourinhora, vagy akárki másra is. A Levante ellen ha jól emlékszem 1, míg a Racing ellen helyzetetek sem volt. Mou sem tudott lépni és vannak olyan meccsek, amikor Pep sem tud. Ez van. Minden meccset nem lehet nyerni, vhol mindig fába vágja a fejszéjét az ember.
nem nagyon tudom átadni a gondolataimat úgy látom.
a barcánál általában bejön a taktika,mert az ellenfél hibázik és akkor vége. ritka az,amikor nem,de akkor tanácstalannak tűnik. minden bizonnyal túlkomplikálom a dolgot,mert hát fut a szekér,csak számomra mindig egyformák a barca meccsek és egyre unalmasabbak,pedig tényleg igyekszem nem realosként nézni,hanem fociszurkolóként.
nem is szaporítanám tovább a szót és szerintem ne is tegyük. az én véleményem az volna,hogy pep nem olyan jó edző,mint az most látszik. ezt majd az idő eldönti. ennek ellenére valószínű,hogy nektek van igazatok,kik ezt nézitek nap mint nap,de mind emberek vagyunk,tévedhetünk,meglássuk.
Galen
Jugador del Barça
Hozzászólások: 139
Csatlakozott: 2011.01.15. 14:26:06

2011.11.04. 13:26:48

daffy, én úgy látom, hogy előfordul, hogy túlságosan is bízik a játékosokban és azért nem cserél időben, mert elhiszi, hogy akik fenn vannak, egyszer csak megcsinálják.

A másik meg. Amikor a szuperkupa döntő első meccsén?, a csapat felkészülése, sebessége még sehol se volt, akkor például teljesen mást játszottunk, mint mikor felkészült a csapat. ( nem sebességre gondolok, hanem nézd meg azt a meccset, akkor inkább voltunk defenzívek, és kontrára játszók. ÉS bejött, de kellett hozzá az, hogy a kontrát be is vágjuk, ne csak helyzet legyen...
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.11.04. 13:25:44

Abban igazad van daffy, hogy egy meccsbe nem nagyon tud már belenyúlni...de a legtöbb esetben nem is kell, mert az előre kitalált taktika működik. Nem húz utána már váratlant...hát, ebből a keretből nehéz váratlant húzni, az alaptaktikához vannak igazolva emberek, a szerkezetet keveri folyamatosan, helyváltoztatásokkal. Mióta ő ül a padon, a játékunk folyamatosan tökéletesedik, rengeteg taktikai elemet épített be, és egyszerűen ha a játékosaink fel vannak pörögve, és tudják 1-2 érintésből csinálni a tili-tolit, valamint eleget mozognak labda nélkül ( tehát megvalósítják a taktika lényegét ), akkor nem lehet levédekezni.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3736
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2011.11.04. 13:22:11

daffy írta:mind igaz,amit leírtál Barcaman1993,csak mégis úgy látom,hogy időnként nem megy a csapatnak vagy esetleg a tilitoli nem működik és akkor tanácstalan. bedobja sanchezt,hogy húzzon valami váratlant és ha nem,akkor gáz van. ez persze ritka,de nekem szembetűnő. de ti néztek gyakrabban barca meccset,így valószínű ti gondoljátok jól. majd pep rámcáfol 1-2 év múlva
Ez nem csak Pepre igaz. Ez igaz Mourinhora, vagy akárki másra is. A Levante ellen ha jól emlékszem 1, míg a Racing ellen helyzetetek sem volt. Mou sem tudott lépni és vannak olyan meccsek, amikor Pep sem tud. Ez van. Minden meccset nem lehet nyerni, vhol mindig fába vágja a fejszéjét az ember.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.11.04. 13:19:11

Galen írta:
Én is tiszteletben tartom a tiédet. Van benne igazság, de a "kész rendszert kapott" azért erős túlzás.
javítottam és leírtam,hogy mire gondoltam
Aztán olyan játékosokat kezdett favorizálni (Sergio, Pedro, Thiago), akik a legelején messze nem voltak olyan nagy számok, de idővel szépen beépültek a csapatba.
teljesen igaz.
Ha Mourinho jött volna akkor ide, ezek a játékosok még mindig a B-ben lennének, vagy a Getafeban kergetnék a bőrt.
ez is
Emellett lecserélte az orvosi stábot, aminek köszönhetően elkerülnek minket a sérülések (tisztelet a kivételnek).
vegyészeket vehetett fel helyettük,ha jól sejtem :)

mind igaz,amit leírtál Barcaman1993,csak mégis úgy látom,hogy időnként nem megy a csapatnak vagy esetleg a tilitoli nem működik és akkor tanácstalan. bedobja sanchezt,hogy húzzon valami váratlant és ha nem,akkor gáz van. ez persze ritka,de nekem szembetűnő. de ti néztek gyakrabban barca meccset,így valószínű ti gondoljátok jól. majd pep rámcáfol 1-2 év múlva
Galen
Jugador del Barça
Hozzászólások: 139
Csatlakozott: 2011.01.15. 14:26:06

2011.11.04. 13:18:38

Tocy írta:Abban mjuk szinte biztos vagyok, hogy más rendszert nem nagyon tudna ilyen tökéletesen alkalmazni. Amilyen intelligens, biztos tudna váltani és mást játszatni egy másik kerettel, de ilyen művészi tökéletességgel csak ezt az egyet. Én csodálom Pepet az intelligenciája, taktikai érzéke, nyilatkozataiban mutatott udvariassága miatt. Számomra össze se lehet hasonlítani más edzőkkel...
Ennyi :)
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.11.04. 13:17:34

Abban mjuk szinte biztos vagyok, hogy más rendszert nem nagyon tudna ilyen tökéletesen alkalmazni. Amilyen intelligens, biztos tudna váltani és mást játszatni egy másik kerettel, de ilyen művészi tökéletességgel csak ezt az egyet. Én csodálom Pepet az intelligenciája, taktikai érzéke, nyilatkozataiban mutatott udvariassága miatt. Számomra össze se lehet hasonlítani más edzőkkel...
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3736
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2011.11.04. 13:14:11

daffy írta:
csababarca írta: nem,Te írsz okosakat.
A ti szemetekben Pep sosem lesz nagy edző, mert így könnyű nyerni. Jah biztos az, de szerintem,mint írtam is, senki sem produkált volna ilyen időszakot. Egy mentálisan darabjaira esett brigádot kapott össze. Persze ehhez kellett ez a játékosállomány,de utálom,amikor elveszik az érdemeit. "bárki ülhetne a padon"...
Az,hogy vannak hülyeségei aláírom,én is szoktam bírálni,nem egy döntését.
ez így igaz,nem lehetne jobb edzője.
az én szememben akkor is egy középszerű tréner egyelőre,tudom,hogy ezt nem egy barca forumra kell írni,de ez is egy vélemény és csak az idő fogja eldönteni,hogy igaz-e(furcsa mód többen is így gondolják erről a forumról). itt be is fejezném a pep témát,jöhet a többi privátban
Ez a probléma. Az egy dolog, mert te Reálos vagy, de aki itt van és nem ismeri el Pepet annál nagy gondok vannak. Egyébként SAF-nál is elmondják és ő nála is el kéne mondani, hogy ő hozta magát ilyen helyzetbe. Kapott egy bombaerős keretet 0 erőnléttel és morállal, ami az előző idényben végig égett. Erre ő a 4 legnagyobb sztárból elküldött 2-őt és olyan játékosokat hozatott aprópénzért, akik nem "nagy nevek" voltak. Alves az egyedüli kivétel, de ő más tészta. :D Aztán olyan játékosokat kezdett favorizálni (Sergio, Pedro, Thiago), akik a legelején messze nem voltak olyan nagy számok, de idővel szépen beépültek a csapatba. Ha Mourinho jött volna akkor ide, ezek a játékosok még mindig a B-ben lennének, vagy a Getafeban kergetnék a bőrt. Emellett egy olyan játékelemet hozott vissza (tiki-taka), ami már egy jó ideje nem volt meg. Iniesta-Xavi-Piqué trió világsztárrá nőtték ki magukat és máris készen van a mai Barcelona. Lecserélte az orvosi stábot, aminek köszönhetően elkerülnek minket a sérülések (tisztelet a kivételnek). Persze azóta már jöttek nagy nevek is, de az alapokat akartam leírni..
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Válasz küldése