Leo Messi

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Ha lenne rá lehetőség, visszahoznád?

Igen, még tudna adni a csapatnak
66
46%
Nem, tovább kell lépni
78
54%
 
Szavazatok száma: 144
Avatar
SuperMessi
Capitá del Barça
Hozzászólások: 615
Csatlakozott: 2008.07.17. 20:08:27

2012.04.08. 13:18:43

Európai gólrekordok:
1. Gerd Müller - Bayern - 67 gól - 72/73
2. Deák Ferenc - Szentlőrinc - 66 gól - 45/46
3. Henk Groot - Ajax - 64 gól - 60/61
4. Dixie Dean - Everton - 63 gól - 27/28
5. Lionel Messi - Barcelona - 60 gól - 2011/12 (10-11 meccs még hátravan) + van mellé még 24 asszisztja is

Pelé legjobb szezonja is 66 gól

Úgy tűnik idén Messi minden rekordot megdönt, hacsak nem szól közbe sérülés. 50meccs/60gól eddig, legutóbbi 12 meccsén 23 gól
Avatar
MessiBarca10
Jugador del Barça
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2011.08.22. 14:44:34
Tartózkodási hely: Érd

2012.04.08. 12:12:50

Subinho írta:
recrea írta:
Subinho írta:szerintem nagyon látványosan nem passzol Alexnek!!! a legdúrvább, amikor 4 ember között bonyolódott a cselekbe és mellette 3 méterre teljesen üresen állt Alex... nem adta, elvették...
Erre szerintem pont a tegnapi meccs cáfol rá. Sokat kereste, direkt figyeltem. Azt, hogy cselekbe bonyolódik több védővel szemben: egyrészt megszoktuk, másrészt inkább a védők bonyolódnak bele. :D
Tegnap én is szándékosan figyeltem és sokszor ácsorgott Alex teljesen üresen a jobb oldalon, vagy Messitől pár méterre és Messi inkább cselezett 3-4 emberrel, vagy adta másik oldalra, vagy hátra, mintsem a teljesen üresen álló Alexnek!!! Sokszor nem igazán értettem... :(

Öhm..Alexisről és az önzőzésről annyit,hogy tegnap 2-1 -nél nem tudom ki nem passzolta le Cescnek 2 v 1 -ben inkább a kapusba bombázta.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.04.08. 11:45:02

az fcb 11/12 topicban van a többi nyalankság :D

Kép
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4185
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2012.04.08. 11:25:17

recrea írta:
Subinho írta:szerintem nagyon látványosan nem passzol Alexnek!!! a legdúrvább, amikor 4 ember között bonyolódott a cselekbe és mellette 3 méterre teljesen üresen állt Alex... nem adta, elvették...
Erre szerintem pont a tegnapi meccs cáfol rá. Sokat kereste, direkt figyeltem. Azt, hogy cselekbe bonyolódik több védővel szemben: egyrészt megszoktuk, másrészt inkább a védők bonyolódnak bele. :D
Tegnap én is szándékosan figyeltem és sokszor ácsorgott Alex teljesen üresen a jobb oldalon, vagy Messitől pár méterre és Messi inkább cselezett 3-4 emberrel, vagy adta másik oldalra, vagy hátra, mintsem a teljesen üresen álló Alexnek!!! Sokszor nem igazán értettem... :(
Avatar
ziipp
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2008.11.02. 01:06:21

2012.04.08. 11:15:10

Szerintem ez az egész vita a bolhából elefántot tipikus esete. Remélhetőleg Alexis nem egy lelki nyomorék, és nem esik mélydepresszióba, ha Messi beszól neki egyszer-egyszer, vagy ha nem mindig őt játssza meg. Én is figyeltem kettejük összjátékát, és ha valaki nagyon akarja, beleképzelheti a rossz viszonyt, de ez kb. olyan, mintha egy barlang falára vetettet árnyékból próbálnánk arra következtetni, hogy milyen lehet a mögöttünk lévő világ.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2012.04.08. 10:49:38

Subinho írta:szerintem nagyon látványosan nem passzol Alexnek!!! a legdúrvább, amikor 4 ember között bonyolódott a cselekbe és mellette 3 méterre teljesen üresen állt Alex... nem adta, elvették...
Erre szerintem pont a tegnapi meccs cáfol rá. Sokat kereste, direkt figyeltem. Azt, hogy cselekbe bonyolódik több védővel szemben: egyrészt megszoktuk, másrészt inkább a védők bonyolódnak bele. :D

Bár tegnap feltűnően sok labdát vesztett.

Tény azonban, h Messinek van alárendelve a csapat, neki szabad egyedül telibe menni az ellen védelmének, őt keresik a legjobban labdával, cselt rajta kívül kb. Iniesta csinál. Biztos vagyok benne, hogy ez is a taktika része.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2012.04.08. 10:00:08

A szaki tegnap azt mondta, hogy az európai gólcsúcsot Gerd Müller tartja 49 meccsen 67 góllal. 49 meccsen már nem lesz meg neki, de a 67-et előfordulhat, hogy még megdöntheti. Most 60-an gólnál jár. Még 7 bajnoki, 2-3 BL és 1 Spanyol Kupa meccs van. Reménykedjünk, hogy eléri a 70-et. :D
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4185
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2012.04.08. 08:03:12

szerintem nagyon látványosan nem passzol Alexnek!!! a legdúrvább, amikor 4 ember között bonyolódott a cselekbe és mellette 3 méterre teljesen üresen állt Alex... nem adta, elvették...
rizla
Barça B
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2010.05.24. 23:06:33
Kapcsolat:

2012.04.07. 22:42:16

kanty írta:
Ember. :wink:
Annyit mondtam, h bizonyos dolgokat ő megtehet, pont azért mert jelenleg a legjobb játékos. Van, aki ezen fennakad van aki nem. Ennyi. Nem kell kis esszét írni Messi dicsőítéséről. Általában minden Barca drukker tisztában van, h mit jelent a csapatnak az argentin.[/quote]

csak nyugi, én mindenről esszét szeretek írni. semmi személyes.
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2012.04.07. 22:41:20

rizla írta:
kanty írta:
Szerintem KICSIT elfogult vagy vele szemben, de nem baj. Hidd el minden ilyen játékos önző, ha nem lenne az, nem lőne egy gólt.
naná, hogy elfogult vagyok vele szemben. minden idők legjobb barcelona-játékosáról beszélünk, ember.
messi hónapok óta ezer fokon ég és egyedül viszi a hátán a támadósort, ahol az egyetlen értelmes játszópajtása jelen pillanatban alexis (tello lehet, hogy ügyesen tudja a hosszúba tekerni a labdát 10-ből 10-szer, de ehhez a játékhoz egyelőre buta, mint a tök, cuenca meg néha mindent túlokoskodik - és az még a jobbik a eset).
az őszi apátiája sokkal bosszantóbb volt, de pep már akkor is megmondta, hogy ne kételkedjünk ebben az emberben. most mégis kételkedtek, újra és újra. ráadásul egy újabb kiváló meccse után. miért?

engem sem a vakhit vezérel. csak hallgatok az okosabbra.
Ember. :wink:
Annyit mondtam, h bizonyos dolgokat ő megtehet, pont azért mert jelenleg a legjobb játékos. Van, aki ezen fennakad van aki nem. Ennyi. Nem kell kis esszét írni Messi dicsőítéséről. Általában minden Barca drukker tisztában van, h mit jelent a csapatnak az argentin.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2012.04.07. 22:39:14

Eléggé eltúlzottnak érzem a vele kapcsolatos kritikákat.
A világ legjobb játékosáról beszélünk, aki történesen egy zseni.
Annyi meccset döntött el már, hogy az a kis "önállóskodás", amit szokott produkálni egy-egy pillanatig: simán belefér. Ráadásul, ha sikerülnek ezek az önálló akciók, azokra mondjuk azt: "évszázad gólja", "Messi egy kincs", stb.
Ha egy játékos ennyi éven keresztül a világ legjobbja, akkor hajlamos lenne elpuhulni, királyként hátradőlni - ő azonban egyáltalán nem ez a típus, és örüljünk neki.

A másik probléma, amit felvetettetek:
Én azt látom (persze abszolút kívülállóként), hogy Messi számára mintha lenne egy "belső" és egy "külső kör" a csapaton belül. A "külső kör" tagjai általában friss igazolások (nem Barca-nevelések) vagy csikók: rájuk szokott szólni, azt is nagyjából meccsenként 1-et enged meg magának. Egyébként ezek valahol érthetők is -gondolom-, hiszen ezek a játékosok általában kicsit kilógnak a csapatból.
rizla
Barça B
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2010.05.24. 23:06:33
Kapcsolat:

2012.04.07. 22:36:39

kanty írta:
Szerintem KICSIT elfogult vagy vele szemben, de nem baj. Hidd el minden ilyen játékos önző, ha nem lenne az, nem lőne egy gólt.
naná, hogy elfogult vagyok vele szemben. minden idők legjobb barcelona-játékosáról beszélünk, ember.
messi hónapok óta ezer fokon ég és egyedül viszi a hátán a támadósort, ahol az egyetlen értelmes játszópajtása jelen pillanatban alexis (tello lehet, hogy ügyesen tudja a hosszúba tekerni a labdát 10-ből 10-szer, de ehhez a játékhoz egyelőre buta, mint a tök, cuenca meg néha mindent túlokoskodik - és az még a jobbik a eset).
az őszi apátiája sokkal bosszantóbb volt, de pep már akkor is megmondta, hogy ne kételkedjünk ebben az emberben. most mégis kételkedtek, újra és újra. ráadásul egy újabb kiváló meccse után. miért?

engem sem a vakhit vezérel. csak hallgatok az okosabbra.
Pavel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1688
Csatlakozott: 2006.05.23. 20:57:21
Tartózkodási hely: Budapest

2012.04.07. 22:32:42

Grat az újabb két gólhoz, ha jobban odafigyelt volna akkor megvan a mesterhármas.
Alexis szituhoz. Azt 10-ből 9 csatár előtte volna.
minyi-monyi
Barça C
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2012.04.06. 20:09:02

2012.04.07. 22:23:45

Amúgy a Sanchez jelenetnél igaza volt, szerintem nem is szólt durván. A múltkor szegény Tello-t sokkal rondábban lehordta. Talán akkor is igaza volt, de egy korrekt, bíztató jellegű fegyelmezés egy kis tapssal megfűszerezve, hogy hogyan kellett volna megcsinálni, hasznosabb lett volna.
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2012.04.07. 22:22:20

Abszolút blikk.hu szintűnek érzem én is a Sanchez-Messi vitát.
rizla
Barça B
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2010.05.24. 23:06:33
Kapcsolat:

2012.04.07. 22:22:03

visca el barca írta:
rizla írta: "remélhetőleg pep majd elbeszélget vele"

ez a kedvencem. ismeritek ti egyáltalán ezt a játékost?
nem, de, sajnálom h nem tudsz olvasni a sorok között. arra akartam rávilágítani, hogyha tényleg fenn áll ez a probléma, akkor pep remelhetoleg tudjamit kell tenni.

nem tudom ebben a kijelentésben mi volt neked ennyire frusztráló...
semmiféle probléma nincs, ahogy nem volt eddig sem, és ahogy nem volt akkor sem, amikor egy depor elleni meccsen 2009-ben nem passzolt eto'o-nak és inkább belőtte maga. de persze abból is hatalmas ügy volt ezen a fórumon, meg még egy csomó másikból is. az nst-n egyszer egy (egyébként nem jellemző módon) okoskodós poszt is megjelent arról, hogy messi kezd elkanászodni, mert épp volt egy meccs, ahol összeszólalkozott villával.
aztán csak maradt egységes az öltöző, jöttek az újabb trófeák, most meg éppen 60 gólnál, meg valami 25 gólpassznál tart (fejben sem bírom tartani).
ő sem szent, ő sem tökéletes, és már végképp nem az a 20 éves, ártatlan kis kölyök, aki régen volt (ha egyáltalán volt az valaha), ezt kéne megérteni. meg azt, hogy testvérek között sok mindent lehet, amit kívülről nem lehet megítélni.
az, hogy te a sorok között olvasol, sima képzelgés, feltételezés. nem tudsz te a csapat belső életéről semmit, találgatsz. ami rendben is van, csak szerintem kissé blikk magazinos szinten tolod.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára rizla 2012.04.07. 22:43:17-kor.
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2012.04.07. 22:19:22

rizla írta:
kanty írta:Kicsit túlreagálta az Alexises szitut. A chilei olyan helyzetben volt, h abszolút nem hibáztatható, h nem tette tovább.
Van benne valami abban amit Sanama mond, csak én is úgy érzem, h ő megteheti. Amíg így játszik, amíg ennyi gólt lő és ennyi meccset dönt el, addig senki sem szól egy szót sem.
De összességében nem hiszem, h ez olyan komoly gond lenne. Igen, sokszor önző, de sokszor nem. Aki lő egy szezonban 70(meglehet) gólt, annak valamilyen szinten önzőnek kell lennie.
messi cseppet sem önző, csak vérbeli támadó. de olyat tőle nem láthatsz, hogy ha van középen tisztán egy társ, akkor ne adná neki. hogy 10 védő gyűrűjében inkább maga próbálja berúgni (mint történt az az első félidőben), az meg az ő dolga, valószínűleg jobban képes megítélni egy-egy szituációt, és joggal bízik a saját képességeiben.

ő akkor cseszi le a csapattársakat, ha azok a szélen elfutnak, középen pedig van érkező és mégsem rakják be, sőt fel sem néznek. cuenca és tello néha olyan csőlátású játékot produkál, hogy én is széttörnék valamit. egyáltalán nem baj, ha valaki megfeddi őket, tanulják csak meg, hogy nézzenek körül, mielőtt cselekszenek. attól parázni, hogy ettől majd rosszabb lesz a hangulat, puszta paranoia, hozzáteszem, ezen a fórumon kívül sehol nem is jellemző ez.

messi már egy barca-veterán, szava van, tekintélye van, mellesleg jobban olvassa a játékot, mint bárki a támadósorban. próbáljátok innen szemlélni a dolgot.
Szerintem KICSIT elfogult vagy vele szemben, de nem baj. Hidd el minden ilyen játékos önző, ha nem lenne az, nem lőne egy gólt.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
rizla
Barça B
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2010.05.24. 23:06:33
Kapcsolat:

2012.04.07. 22:16:44

kanty írta:Kicsit túlreagálta az Alexises szitut. A chilei olyan helyzetben volt, h abszolút nem hibáztatható, h nem tette tovább.
Van benne valami abban amit Sanama mond, csak én is úgy érzem, h ő megteheti. Amíg így játszik, amíg ennyi gólt lő és ennyi meccset dönt el, addig senki sem szól egy szót sem.
De összességében nem hiszem, h ez olyan komoly gond lenne. Igen, sokszor önző, de sokszor nem. Aki lő egy szezonban 70(meglehet) gólt, annak valamilyen szinten önzőnek kell lennie.
messi cseppet sem önző, csak vérbeli támadó. de olyat tőle nem láthatsz, hogy ha van középen tisztán egy társ, akkor ne adná neki. hogy 10 védő gyűrűjében inkább maga próbálja berúgni (mint történt az az első félidőben), az meg az ő dolga, valószínűleg jobban képes megítélni egy-egy szituációt, és joggal bízik a saját képességeiben.

ő akkor cseszi le a csapattársakat, ha azok a szélen elfutnak, középen pedig van érkező és mégsem rakják be, sőt fel sem néznek. cuenca és tello néha olyan csőlátású játékot produkál, hogy én is széttörnék valamit. egyáltalán nem baj, ha valaki megfeddi őket, tanulják csak meg, hogy nézzenek körül, mielőtt cselekszenek. attól parázni, hogy ettől majd rosszabb lesz a hangulat, puszta paranoia, hozzáteszem, ezen a fórumon kívül sehol nem is jellemző ez.

messi már egy barca-veterán, szava van, tekintélye van, mellesleg jobban olvassa a játékot, mint bárki a támadósorban. próbáljátok innen szemlélni a dolgot.
minyi-monyi
Barça C
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2012.04.06. 20:09:02

2012.04.07. 22:16:34

Hello! Azért azt el nem hiszem, hogy nem esne jól neki egy kis pihenő. Az előző szezonokban rendszeresen megkapta azt a néhány meccset, amikor egy picit pihenhetett. Annyiban szerencséje lesz az idén, hogy EB lesz, ott legalább nem érdekelt. Az rendben van, hoigy a pályán boldog, de szerintem ha egy kicsit pihentetik, talán még nagyobb kedvvel focizna a következő alkalommal. Észre sem venné, hogy feltöltődött.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.04.07. 22:15:30

rizla írta: "remélhetőleg pep majd elbeszélget vele"

ez a kedvencem. ismeritek ti egyáltalán ezt a játékost?
nem, de, sajnálom h nem tudsz olvasni a sorok között. arra akartam rávilágítani, hogyha tényleg fenn áll ez a probléma, akkor pep remelhetoleg tudjamit kell tenni.

nem tudom ebben a kijelentésben mi volt neked ennyire frusztráló...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
TT
Capitá del Barça
Hozzászólások: 963
Csatlakozott: 2010.01.03. 15:09:29

2012.04.07. 22:14:12

rizla írta:vajon valaha bekövetkezik, hogy ezen a fórumon nem lesz minden piszlicsáré dolog túldramatizálva?
messi nem azért szúrta le sanchezt, mert nem Ő nem kapott labdát, hanem mert cesc nem, ergo nem önzésből szólt neki, mellesleg maximálisan igaza volt. fogjátok fel úgy, hogy kezd kibontakozni a vezéregyénisége. egyébként zseniálisan tette be a labdát pedrónak, amikor a legjobb megoldás a passz, akkor passzol, amikor pedig meg tudja oldani egyedül, tán csak legyen már annyi tekintélye, hogy megoldhatja egyedül.
láttátok ti már CR-t focizni? akkor ő szerintetek milyen arc? aztán mégsem kell "elbeszélgetni vele". mint:

"remélhetőleg pep majd elbeszélget vele"

ez a kedvencem. ismeritek ti egyáltalán ezt a játékost?

egyébként nyilván baromi jól fog tudni aludni úgy is, hogy egy sanama nevű magyar fórumozó be van durcizva rá.
pikkpakk, minden itt van, köszönjük :!:
rizla
Barça B
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2010.05.24. 23:06:33
Kapcsolat:

2012.04.07. 22:11:17

vajon valaha bekövetkezik, hogy ezen a fórumon nem lesz minden piszlicsáré dolog túldramatizálva?
messi nem azért szúrta le sanchezt, mert nem Ő nem kapott labdát, hanem mert cesc nem, ergo nem önzésből szólt neki, mellesleg maximálisan igaza volt. fogjátok fel úgy, hogy kezd kibontakozni a vezéregyénisége. egyébként zseniálisan tette be a labdát pedrónak, amikor a legjobb megoldás a passz, akkor passzol, amikor pedig meg tudja oldani egyedül, tán csak legyen már annyi tekintélye, hogy megoldhatja egyedül.
láttátok ti már CR-t focizni? akkor ő szerintetek milyen arc? aztán mégsem kell "elbeszélgetni vele". mint:

"remélhetőleg pep majd elbeszélget vele"

ez a kedvencem. ismeritek ti egyáltalán ezt a játékost?

egyébként nyilván baromi jól fog tudni aludni úgy is, hogy egy sanama nevű magyar fórumozó be van durcizva rá.
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2012.04.07. 22:11:07

Kicsit túlreagálta az Alexises szitut. A chilei olyan helyzetben volt, h abszolút nem hibáztatható, h nem tette tovább.
Van benne valami abban amit Sanama mond, csak én is úgy érzem, h ő megteheti. Amíg így játszik, amíg ennyi gólt lő és ennyi meccset dönt el, addig senki sem szól egy szót sem.
De összességében nem hiszem, h ez olyan komoly gond lenne. Igen, sokszor önző, de sokszor nem. Aki lő egy szezonban 70(meglehet) gólt, annak valamilyen szinten önzőnek kell lennie.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2012.04.07. 22:09:45

Értem mit mondasz, az a baj.

Már van itt akkora alak,hogy rászóljon a többiekre. Fura is lenne ha ezzel együtt, neki nem szabadna megpróbálni amit megszokott, hiszen ebből is számtalan gól született már. Ő se kérné ki a többiektől a CSAPAT érdekében, ha hasonló %ot hoznának azokból a helyzetekből. Csak,hogy nem hoznak.

Én nem írtam jelzőket a hszedre, inkább máshogy formáltam róla véleményt :)

nem azzal van bajom,hogy leírod egyszer, de hát ha nem tudod mivel van, akkor felesleges is tovább írogatnom neked ebben a számodra annyira kedves stílusban .
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Válasz küldése