Leo Messi

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Ha lenne rá lehetőség, visszahoznád?

Igen, még tudna adni a csapatnak
66
46%
Nem, tovább kell lépni
78
54%
 
Szavazatok száma: 144
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2560
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2012.04.10. 14:16:14

zola8787 írta:Gomez fél méterről betérdelt gólja is annyit ér, mint 1 Ronaldo bomba, vagy 1 Messi szlalom.
És most ezt miért nekem magyarázod? Meg hogy jön ez ide? Nem arról volt szó, hogy hogy kell gólt lőni az alapvonalról, hanem hogy a kettő közül melyik a bonyolultabb, több tudást igénylő gól...
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2012.04.10. 14:14:47

ezzel nem értek egyet.
szerintem igen is tud ronaldo olyan bombagólokat rúgni, amit messi nem.
az már egy másik dolog, hogy "tudna, ha akarna", ezt sosem tudjuk meg, mert nem fogja 30-35-ről elsütni, viszont ennyi erővel a ronaldo fanok is mondhatják, hogy ronaldo is át tudná ziccerben emelni a kapust a helyett, hogy beverné mellette, csak "nem akarja".

ettől függetlenül nekem a messi féle irányváltások, amivel megver 2-3 védőt, és elteszi a hosszúba, vagy mikor elfekteti a kapust, vagy mostanában rengetegszer átemeli felette, jobban tetszenek, a fineszes megoldásokat mindig is jobban csipáztam.

na de ronaldo is rúg gyönyörű gólokat, amikor úgy seggbe rúgja a labdát, hogy nem is forog, csak becsapódik a pipába, akkor én is csak nézem, hogy wtf.

azzal viszont egyetértek, hogy az ugribugri 420 féle cselt tudó, és bevető, 10 kiló izommal könnyebb ronaldo nekem is szimpatikusabb volt (játékstílusra értem, mert mint ember, sosem csipáztam) , a mai már túl gépies, persze így hatékonyabb.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára shutterisland 2012.04.10. 14:16:49-kor.
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2012.04.10. 14:10:09

Rinku írta:Erre a gólra képes lenne bármikor, csak nem fogja rálőni onnan. Nem azért, mert nem tudná belőni, hanem mert inkább közel megy a kapuhoz és úgy rúgja a gólokat. Ez a gól nem igazán kelhet vele versenyre, elég egy jó meglátás, hogy kint áll a kapus, meg egy normálisabban száló lövés és lehet ilyen gólt lőni. Ez csak egy lövés, nem egy egész mozdulatsor...

Viszont nem hiszem, hogy így hülyére tudná cselezni Ronaldo a védőket. A két gól között igen nagy a különbség...
Gomez fél méterről betérdelt gólja is annyit ér, mint 1 Ronaldo bomba, vagy 1 Messi szlalom.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3733
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2012.04.10. 13:59:46

shutterisland írta:
Barcaman1993 írta:Ha már Gefate és Messi:
http://www.youtube.com/watch?v=0SecqGQBpY4

Ez a gól még mindig hihetetlen. Na ilyet Ronaldo nem tud rúgni. De mások sem... Armando :?: :D
ronaldo meg rúgott olyan gólokat, amilyeneket messi nem fog soha.

>>itt egy példa,tessék<<

azért ennyire ne butítsuk le. :wink:
Ez is gyönyörű gól, de. Melyikhez kell tudnod jobban focizni? Egy labdát 35-ről betegyél a ficakba? vagy kicselezel 4 embert és elviszed a pakus előtt? Aki focizott már annak nem kérdés...

http://www.youtube.com/watch?v=AfgdUfDg ... re=related

Azért Ronaldo ilyet is tud. Tudott? Csak ha megfigyeli az ember itt rávezeti a védelemre, majd leteszi. A cseleket okosan csinálja, a passzai is jók. Most ellődözi őket. Ha így játszana, mint akkor biztos nem lőne ennyi gólt, de számomra amit ebben a videóban mutat inkább tükrözi az ő igazi zsenialitását, mint amit manapság látunk tőle.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2560
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2012.04.10. 13:58:20

Erre a gólra képes lenne bármikor, csak nem fogja rálőni onnan. Nem azért, mert nem tudná belőni, hanem mert inkább közel megy a kapuhoz és úgy rúgja a gólokat. Ez a gól nem igazán kelhet vele versenyre, elég egy jó meglátás, hogy kint áll a kapus, meg egy normálisabban száló lövés és lehet ilyen gólt lőni. Ez csak egy lövés, nem egy egész mozdulatsor...

Viszont nem hiszem, hogy így hülyére tudná cselezni Ronaldo a védőket. A két gól között igen nagy a különbség...
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2012.04.10. 13:29:40

Barcaman1993 írta:Ha már Gefate és Messi:
http://www.youtube.com/watch?v=0SecqGQBpY4

Ez a gól még mindig hihetetlen. Na ilyet Ronaldo nem tud rúgni. De mások sem... Armando :?: :D
ronaldo meg rúgott olyan gólokat, amilyeneket messi nem fog soha.

>>itt egy példa,tessék<<

azért ennyire ne butítsuk le. :wink:
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3733
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2012.04.10. 13:11:11

Ha már Gefate és Messi:
http://www.youtube.com/watch?v=0SecqGQBpY4

Ez a gól még mindig hihetetlen. Na ilyet Ronaldo nem tud rúgni. De mások sem... Armando :?: :D
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2012.04.10. 13:07:39

ehhez annyit, hogy imádom, mikor egy antibarcás vagy antimessis nem tudja eldönteni, melyikbe rúgjon bele.

ha messibe akar belerúgni, akkor azt mondja, hogy xavi és iniesta nélkül nem ér semmit.

ha a barcába, akkor meg azt mondja, hogy messilona.

amikor meg ezeket már keverik, az vicces. :lol:
Avatar
papek89
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 300
Csatlakozott: 2008.12.07. 01:15:47
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.04.10. 13:02:41

Szimplán Messi csak nem szeret veszíteni. Főleg nem a reallal meg rinyáldóval szemben. Ez a mentalitás meg ráragadt a többiekre is.
Avatar
SuperMessi
Capitá del Barça
Hozzászólások: 615
Csatlakozott: 2008.07.17. 20:08:27

2012.04.10. 12:36:23

zola8787 írta:Mi az, hogy azért nyerünk mert Messi úgy akarja? :lol: 11 Barca játékos van a pályán, nem csak ő.
Te tényleg azt vetted ki az írásomból hogy lenézem a szeretett klubom többi játékosát?
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2012.04.10. 12:32:11

SuperMessi írta:Az ominózus Ossasuna meccs óta 9 bajnokit nyertünk zsinórban, ebből Messi 8-on játszott és ezeken a meccseken mindegyiken lőtt is gólokat, méghozzá szép számmal. 24ből 15-öt vállalt! Ha megnyerjük a ligát, akkor kijelenthetjük hogy azért mert Messi úgy akarta? Egészen egyszerűen elképesztő! Ja közben a BL-ben is gurított egy mesterötöst. Nincsenek szavak...
Leborulhatunk Messi előtt, mert tényleg a foci 1ik zsenije, de azért álljunk már meg... Mi az, hogy azért nyerünk mert Messi úgy akarja? :lol: 11 Barca játékos van a pályán, nem csak ő. Ne legyél már ennyire elvakult. Xavi meg Iniesta nélkül ő se lenne ekkora zseni, mint amekkorának látja a világ. Lásd: argentín válogatott..
Avatar
SuperMessi
Capitá del Barça
Hozzászólások: 615
Csatlakozott: 2008.07.17. 20:08:27

2012.04.10. 12:27:18

Az ominózus Ossasuna meccs óta 9 bajnokit nyertünk zsinórban, ebből Messi 8-on játszott és ezeken a meccseken mindegyiken lőtt is gólokat, méghozzá szép számmal. 24ből 15-öt vállalt! A gólok 62,5%-át! 1,875 gól meccsenként! Ha megnyerjük a ligát, akkor kijelenthetjük hogy azért mert Messi úgy akarta? Egészen egyszerűen elképesztő! Ja közben a BL-ben is gurított egy mesterötöst. Nincsenek szavak...
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára SuperMessi 2012.04.10. 12:33:26-kor.
andris871120
Jugador del Barça
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2007.06.25. 18:03:08

2012.04.10. 10:01:08

Barcaman1993 írta:
shutterisland írta:végre egyenlő meccs szám mellett is vezeti a góllövőlistát. :)

gondolkodjunk reálisan...60 gól és 24 gólpassz, az ugye 84 gólpont.

van még 7 bajnoki, 1 kupa döntő, 2 bl elődöntő, plusz egy lehetséges bl döntő.

10 vagy 11 meccse van még.
az alatt kellene 8 gólt rúgnia, hogy megdöntse a rekordot.
szerintem meglesz, mert ha egyszer megszalad szokás szerint, és rúg egy mesterhármast akkor már majdnem a fele megvan :D

na de amire kíváncsi vagyok, azok a gólpontok, ugye a kanadai táblázat.
16 gólpont kéne neki a 100-hoz.
azért az valami elmebeteg lenne. erről nem tudom van e adat, de nem hiszem el, hogy gerd müller vagy deák a 60 valahány gólos szezonjukban elérte a 100 gólpontot.
Ha átlagban meccsenként rúg 1 gólt és ad egy gólpasszt (vagy lő 2 gólt :D ), akkor az is előfordulhat, hogy eléri a 100 pontot. Nekem jelenleg az okoz piszkosul nagy örömet, hogy Ronaldot azért már eléggé lehagyta, remélem a madridiak nem fogják azt csinálni, mint tavaly, hogy az utolsó meccseken minden gólt szándékosan vele rúgatnak. Döntse meg Ronaldo 40 gólját és legyen gólkirály és döntse meg az európai gólrekordot. :D Ezek után nem hiszem, hogy a srácba bárhogy is bele lehetne kötni... Ja meg persze nyerjünk meg minden kupát :!: :D
Most nem fogják Roncival rúgatni a gólokat, mert örülnek ha gólt lőnek!! A bajnokság valószínűleg az utolsó fordulóban fog eldőlni. Nem tudnak ilyenekre koncentrálni!
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3733
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2012.04.10. 08:56:42

shutterisland írta:végre egyenlő meccs szám mellett is vezeti a góllövőlistát. :)

gondolkodjunk reálisan...60 gól és 24 gólpassz, az ugye 84 gólpont.

van még 7 bajnoki, 1 kupa döntő, 2 bl elődöntő, plusz egy lehetséges bl döntő.

10 vagy 11 meccse van még.
az alatt kellene 8 gólt rúgnia, hogy megdöntse a rekordot.
szerintem meglesz, mert ha egyszer megszalad szokás szerint, és rúg egy mesterhármast akkor már majdnem a fele megvan :D

na de amire kíváncsi vagyok, azok a gólpontok, ugye a kanadai táblázat.
16 gólpont kéne neki a 100-hoz.
azért az valami elmebeteg lenne. erről nem tudom van e adat, de nem hiszem el, hogy gerd müller vagy deák a 60 valahány gólos szezonjukban elérte a 100 gólpontot.
Ha átlagban meccsenként rúg 1 gólt és ad egy gólpasszt (vagy lő 2 gólt :D ), akkor az is előfordulhat, hogy eléri a 100 pontot. Nekem jelenleg az okoz piszkosul nagy örömet, hogy Ronaldot azért már eléggé lehagyta, remélem a madridiak nem fogják azt csinálni, mint tavaly, hogy az utolsó meccseken minden gólt szándékosan vele rúgatnak. Döntse meg Ronaldo 40 gólját és legyen gólkirály és döntse meg az európai gólrekordot. :D Ezek után nem hiszem, hogy a srácba bárhogy is bele lehetne kötni... Ja meg persze nyerjünk meg minden kupát :!: :D
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2012.04.10. 03:06:51

végre egyenlő meccs szám mellett is vezeti a góllövőlistát. :)

gondolkodjunk reálisan...60 gól és 24 gólpassz, az ugye 84 gólpont.

van még 7 bajnoki, 1 kupa döntő, 2 bl elődöntő, plusz egy lehetséges bl döntő.

10 vagy 11 meccse van még.
az alatt kellene 8 gólt rúgnia, hogy megdöntse a rekordot.
szerintem meglesz, mert ha egyszer megszalad szokás szerint, és rúg egy mesterhármast akkor már majdnem a fele megvan :D

na de amire kíváncsi vagyok, azok a gólpontok, ugye a kanadai táblázat.
16 gólpont kéne neki a 100-hoz.
azért az valami elmebeteg lenne. erről nem tudom van e adat, de nem hiszem el, hogy gerd müller vagy deák a 60 valahány gólos szezonjukban elérte a 100 gólpontot.
Avatar
MessiBarca10
Jugador del Barça
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2011.08.22. 14:44:34
Tartózkodási hely: Érd

2012.04.10. 01:55:10

sjd írta:
MessiBarca10 írta: Öhm..Alexisről és az önzőzésről annyit,hogy tegnap 2-1 -nél nem tudom ki nem passzolta le Cescnek 2 v 1 -ben inkább a kapusba bombázta.
Azért arra kíváncsi lennék, hogy ebben a helyzetben Te hogyan játszottad volna meg Fabregast? Már meccs közben is egyértelmű volt nekem, hogy a védő olyan jól zárta a szöget, hogy nem lehetett betenni, főleg, h Fabregast még ilyen mélyen érkezett (Bár ilyen nick-kel nem tudom mit várok el...)
Kép
Mint lejjebb is írták simán le lehet passzolni..igen lehet,hogy én nem tudnám innen a gép elől, de ők azért a világ legjobbjai és azért kapnak napi több millió forintot,mert egy ilyet meg tudnak oldani..akár egy csel..akár egy ütemmel előbb.
Annak viszont örülnék ,ha a nicknevemet nem kritizálnád,végülis a tied divatosabb...
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2012.04.09. 19:05:08

Szerintem biztosan megdönti a rekordot, és akár zsinórban a 4. aranylabdája is meglehet, de lehet addigra kizárják, hagyjon már másnak is lehetőséget :lol:
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2012.04.09. 18:41:05

ozsimiki írta: de ezt az ideit...hát vhogy nem tudom elhinni :D persze ha vki,akkor Messi rám fog tudni cáfolni.
Én ugyan így voltam minden évben ezzel. Egyszerűen nem hittem el, hogy tudja majd überelni a csodálatos szezonjait. Abban bíztam, hogy majd tartja a szintet.

Viszont, ha eddig mindig sikerült, akkor lehet, hogy jövőre 6-ot rúg majd egy meccsen a BL-ben és nem 3-4 gólt lő majd egy bajnokin, hanem 4-5 gólt. 8)
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2012.04.09. 18:31:39

miihii írta: Nem vagyok meggyőz(őd)ve róla,h ennek ténylegesen ekkora feneket kellene keríteni.Bár ha nagyon unatkoztok... :D
Nagyon unatkoznak.

Európai gólrekordhoz:

Nagyon bízok benne,hogy ha már itt tart idén (is),akkor meg lesz az abszolút csúcs. Ahhoz még 8 gól kell, meglehet.

Ugye Messi évről évre többet szerez, és általában leírjuk,hogy nem hisszük ennél lehet e többet jövőre. Nah én most tartok ott,hogy zárjon bármennyivel is (65-70), egyszerűen nem vok képes felfogni,és azt gondolni,hogy ezt meg tudja majd dönteni jövőre...

54et, majd előtte a 47et (azt hiszem) NEKI meg lehetett dönteni, bár azok is elképesztő számok. Főleg ha nézzük a meccs számát, játszott perceket,stb...

de ezt az ideit...hát vhogy nem tudom elhinni :D persze ha vki,akkor Messi rám fog tudni cáfolni.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2012.04.09. 18:22:06

SuperMessi írta:Európai gólrekordok:
1. Gerd Müller - Bayern - 67 gól - 72/73
2. Deák Ferenc - Szentlőrinc - 66 gól - 45/46
3. Henk Groot - Ajax - 64 gól - 60/61
4. Dixie Dean - Everton - 63 gól - 27/28
5. Lionel Messi - Barcelona - 60 gól - 2011/12 (10-11 meccs még hátravan) + van mellé még 24 asszisztja is

Pelé legjobb szezonja is 66 gól

Úgy tűnik idén Messi minden rekordot megdönt, hacsak nem szól közbe sérülés. 50meccs/60gól eddig, legutóbbi 12 meccsén 23 gól
Embertelen ez az ember! :D
Az a 12 meccs 23 gól meg egészen varázslatos! Remélem még legalább 10-et magára vállal, de ha nem rúg több gólt, már akkor is félelmetes ez a stat...
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2012.04.08. 14:33:23

Látom nem unatkoztok srácok :D
Amikor gyengébben ment a szekér,volt ok fejet fogni meg ostorozni ezt-azt.De most,h megyeget a játék,még ilyenkor is cs a hibakereső játék meg az elméletek.Komolyan nem értem miért kell több hetes problémát kreálni vmiből,aminek az alapját sem tudjátok.
Messi-Alexis konfiktus,ahha :D Érdekes olvasgatni hova juttok még el,bár az után,h egyikőtök megjegyezte,h külön nézte ezt a kettőst és látható volt a probléma köztük,a másik ugyanígy külön figyelve meg azt látta,h nyoma sincs ennek,elég jónak tűnik a folytatás :D Ugyanazt a meccset nézve ennyire eltérő vélemény egy adott dologról,amit nem lehetne olyan nehéz megítélni amennyiben valós dologról van szó...

Messi leoltotta Alexis-t vmikor,NA ÉS?
Bizonyára nézitek a meccseinket.Tehát nyilván feltűnt,h időnként összekapnak a pályán a srácok,volt már Xavi is kibillenve,meg ordibált egymással VV és Piqué,Puyí is leteremtette már a társait,mégsem érzem,h tényleges konfliktus lenne a csapaton belül.Előfordul ez a meccs hevében bárkivel,bármikor.
Nem vagyok meggyőz(őd)ve róla,h ennek ténylegesen ekkora feneket kellene keríteni.Bár ha nagyon unatkoztok... :D
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2012.04.08. 14:32:28

Sanama írta:Hagyjuk már... Alexisnek mindig passzolni kell. Ha esetleg cselezni mer, vagy kapura lőni, akkor már ordibálni kell vele, mintha 10edjére csinálná....
Ha meg esetleg gólt lő, Messit kell ünnepelni :)
Főleg, hogy így is Messi első góljánál Alexis adta neki a labdát, valamint amikor da Silva szépen szerelte Messit a 16oson belül, akkor is Alexis rakta Leo elé elég szépen a lasztit.
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
rizla
Barça B
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2010.05.24. 23:06:33
Kapcsolat:

2012.04.08. 14:21:31

sjd írta:
MessiBarca10 írta: Öhm..Alexisről és az önzőzésről annyit,hogy tegnap 2-1 -nél nem tudom ki nem passzolta le Cescnek 2 v 1 -ben inkább a kapusba bombázta.
Azért arra kíváncsi lennék, hogy ebben a helyzetben Te hogyan játszottad volna meg Fabregast? Már meccs közben is egyértelmű volt nekem, hogy a védő olyan jól zárta a szöget, hogy nem lehetett betenni, főleg, h Fabregast még ilyen mélyen érkezett (Bár ilyen nick-kel nem tudom mit várok el...
természetesen egy ütemmel előbb.

Kép
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.04.08. 13:58:16

Hagyjuk már... Alexisnek mindig passzolni kell. Ha esetleg cselezni mer, vagy kapura lőni, akkor már ordibálni kell vele, mintha 10edjére csinálná....
Ha meg esetleg gólt lő, Messit kell ünnepelni :)
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.04.08. 13:37:50

MessiBarca10 írta: Öhm..Alexisről és az önzőzésről annyit,hogy tegnap 2-1 -nél nem tudom ki nem passzolta le Cescnek 2 v 1 -ben inkább a kapusba bombázta.
Azért arra kíváncsi lennék, hogy ebben a helyzetben Te hogyan játszottad volna meg Fabregast? Már meccs közben is egyértelmű volt nekem, hogy a védő olyan jól zárta a szöget, hogy nem lehetett betenni, főleg, h Fabregast még ilyen mélyen érkezett (Bár ilyen nick-kel nem tudom mit várok el...)
Kép
Válasz küldése