Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
10
11%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
37%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 89
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2013.05.06. 10:21:34

otto'o írta:
S.Agüero írta:Valdes, Villa, Dos Santos, Fontás, Afellay és Cuenca
nem is rossz, ha ezért 50et össze tudunk szedni
Első két említett személyért kapunk jó esetben 35 milliót. Afellay Cuenca kettős van 10 millió. Dos Santos meg Fontásból összejön 5 millió.
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2013.05.06. 01:05:37

Neymar: jó ötlet,hogy beválik e mit tudom én,de bárkit hoznánk ugyan ekkora kérdőjelő,a Barca más mint a többi klubb...És azért az bíztató benne hogy labdával körbefutja a védőket és képes egymaga megbontani a felállt védelem,ez tuti hogy kell ide...Az meg hogy megeszik a védők,faragják őt rendesen Brazíliában is,mert pofátlanul eteti őket, ez nem lesz neki újdonság...

A center poszton nem csodálom hogy nem akarja Hummels Tito,ugyanis minden nagy meccsen rendre akkorákat hibázik mint az állat...Csak 2 Példa: Ebn olaszok ellen,a Real ellen most...Kis meccsekre meg van védőnk...Thiago Silva meg jó döntés,kérdés sikerül e... David Luiz remélem vicc csak,ő nem védő,ha védőnek vesszük elég gyenge...Nem tudom ki kéne de vmi elég nagy ágyú az tuti...

Reinával nem tudom mi itt a baj,amit lehet rendre fog,nem potyázik,tapasztalt,és még olcsó is...Valdesnél sztem mérföldekkel jobb...
Bár énis Courtois favorizálnám vagy Ter Stegent,de nem kell sírni Reina miatt sem...

És megy Alexis- Villa,ez is jó döntés...Én Alexis helyett Pedrot küldeném,de kell a pénz az újjakhoz,Pedro meg semmit nem ér...És azért valjuk meg kapott Alexis is már elég lehetőséget...Ha emberi áron viszik mehet...Villa-ért meg most még kapunk valamit,jól el lehet adni,jövőre kb senkinek nem kell majd...

Kérdés ki még...

Jah és én Alvest elküldeném a fenébe,de úgy néz ki ebben nem gondolkoznak,no mind1,ha csak ez lesz a hiba belefér,és ki tudja ha jobban játszanak körülötte akkor talán ő is újra magára talál... De sztem jobban járnánk egy Montoyával,amikor ott játszott mindíg jót hozott...Amúgy lehet ez is a terv,hogy ott van Alves jövőre,de fokozatosan beépítjük Montoyát...No ennek az alternatívának örülnék...

És lehet hoznak mégegy csatárt,mivel 2 megy kellhet 2 új...Itt most senki ne gondolkozzon egy Falcaoban,elve hova Neymar Messi mellé,másrészt miből ez nem menedzser...Igazából Neymar valszeg balon lesz,Messi közép,akkor egy jobb szélső kéne,aki marha gyors,vissza is ér,és ha ott van befejezi...Amúgy ha akarunk előre tényleg még embert,akkor lehet jobban járnánk ha Alexist megtartanánk,abból pénzből mit erre szánunk úgyse kapunk jobbat,és ő azért akar hajt,ha fejben helyrejön oksé lesz...És fiatal...Ellenben Villa ide pl már nem az igazi,mert őt vagy most adjuk el vagy kb ingyen viszik legközelebb...

No majd elválik...Visca el Barca!
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Avatar
otto'o
Barça B
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2007.01.27. 20:42:50
Tartózkodási hely: bp.

2013.05.06. 00:16:38

S.Agüero írta:Valdes, Villa, Dos Santos, Fontás, Afellay és Cuenca
nem is rossz, ha ezért 50et össze tudunk szedni
barca, barca, baaar-ca
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2013.05.05. 23:57:58

Valdes, Villa, Dos Santos, Fontás, Afellay és Cuenca lesznek a távozók szerintem.
Amúgy kíváncsi leszek, hogy ebből a 100 millából hány és milyen játékosokat veszünk. Minőségi játékosból 4-nél többet nem fogunk venni.
Neymar, Hummels, Courtois már 80 millió.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.05.05. 23:53:44

messideco írta:
otto'o írta: valdés: €12M
villa: €18M
bojan: €13M
afellay: €10M
cuenca: €4M
fontás: €2,5M
----------------------
Kb. meg is lenne ezzel :D
ezzel az a baj, hogy bojanért nekünk kell fizetni 14 millát h visszavegyük a rómaiaktól. nem kell sem nekik, sem a milannak, a kutya nem fog érte fiteni. max ilyen mallorca szintu csapat 2-3 milliot. jo esetben..
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2013.05.05. 23:33:58

otto'o írta: valdés: €12M
villa: €18M
bojan: €13M
afellay: €10M
cuenca: €4M
fontás: €2,5M
----------------------
Kb. meg is lenne ezzel :D
"And my heart will leave you never."
Avatar
otto'o
Barça B
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2007.01.27. 20:42:50
Tartózkodási hely: bp.

2013.05.05. 23:31:05

állítólag €50 milliót kell összeszednünk igazolásra, játékoseladásból
szerintetek ez milyen kombinációban jön ki?
(transfermarkt adatok)

valdés: €12M
bartra: €5M
adriano: €15M
abidal: €1M
alves: €26M
song: €22M
dos santos: €3,5M
fabregas: €55M
tello: €10M
alexis: €25M
villa: €18M
bojan: €13M
afellay: €10M
cuenca: €4M
fontás: €2,5M
----------------------
sum: €222M
barca, barca, baaar-ca
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2013.05.05. 21:58:50

Chino írta: Ha figyelmesen olvasod én a kezdőről beszéltem, padra pedig megvagyunk minőségi játékosokkal. Ha Dos Santos elmegy miért kellene a helyére vki?
Alexis még nyugodtan maradhatna egy évre, sok van még benne. Mindenki azzal érvel, hogy a mezőnyjátékból ill. védekezésből kiveszi a részét, de ez kit érdekl. Igenis sokat számít. Ő az egyedü,li a csatárok közül aki érdemben letámad és Alves oldalának sebezhetőségét kicsit ki tudja egyenlíteni. Na mind1 nem ez a lényeg. Ezzel csak arra akarok rávilágítani, hogy nem ő az ő pozíciója a prioritás, ha érkezik Neymar.
A padon minőségi játékosok vannak. Ha érkezik TS/Hummels akkor Piqué-n kívül ott van Masch, Puyol, Bartra + Adriano is bevethető szükség esetén.A kp-n bőven megvagyunk, oda senki se kell. Ha már Xavi is lassan padozik, kit hoznánk még?
Falcao-t, Lewandowskit meg még Isten tudja kit minek igazoljuk? Itt volt Villa, aki érkezésekor posztja egyik legjobbja volt (még most se kutyaütő), mégse játszott soha a helyén.
Csak arról beszélek, hogy ha egyszer igazolunk, akkor azok minőségiek legyenek, ne pl Song-félék, akik bár kitűnő játékosok egyértelmű, hogy padra érkeznek. Nyílván azokat is pótolni kell akik elmennek, de nem hiszem, hogy Dos Santos vagy Abidal helyére kellene vki. Főleg, hogy a B-ből is jönnek minden nyáron.
Tulajdonképpen én is a kezdőről. Az új kapus nyilván a kezdőbe jönne, ahogy egy érkező védő és csatár is. A másik érkező csatár is inkább a kezdőbe (főleg taktikai váltással). Ez 4 ember, aki 4 távozó helyett érkezne. Dos Santos pótlásáról senki sem beszélt, nem értem, hogy Te miért. Én a távozók listájára írtam fel, de ennyi.
Sánchez védekezése pedig kb. semmit sem kompenzál, mert ő nem jön/jöhet vissza védőt játszani oda, ahol normális esetben Alves-nek lennie kellene. Továbbá az még mindig nem normális, ha egy csatár(aki szélső) teljesítményéből a védekezést kell kiemelni. Adriano-t azért ne számoljuk már kh-nek. :D Egyébként nem is írtam kp-ás igazolást.

AZ 5-6 igazolás a felhozott fiatalokkal jönne össze, mivel konkrétan 4 játékos megvételéről írtam és 1-2 felhozott fiatalról. :roll:
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4185
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2013.05.05. 21:30:22

nemtom az én hsz-em miért lett törölve, de kb. én is így gondolom, attól függ, hogy Messi bevállalja-e, hogy kimegy szélre, vagy marad a jelenlegi pozíciójában, visszavont ékként.

ha marad középen, akkor ez:

-----------Falcao(pl.)---------
Iniesta----Messi-----Neymar
------Xavi-----Busquets-----

ha bevállalja a régi posztját, a jobb szélt és ezzel több futást, kevesebb gólt, akkor ez:

---Neymar-----Falcao(pl.)----Messi--
-------Iniesta------------Xavi------
---------------Busquets----------

ugyanakkor láthattuk, pont ellenünk Robbent ezen a poszton, ahogy befelé húz és kapura tör. ezt jelenleg sem Alexis, sem Pedro nem tolja így!!!
a másik szélen Neymar detto, Falcao-t meg nem kell senkinek bemutatni...
ezzel persze Messi nem lőne 50-et egy szezonban, csak mondjuk 30-at, de a másik 2 játékos is bevarrná a maga 15-20 gólját, amit most Pedro/Alexis finoman szólva sem!!!
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7464
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.05.05. 20:30:55

connor írta:
Viszont 5 igazolás egyáltalán nem lenne túlzás, sőt...
Ha figyelmesen olvasod én a kezdőről beszéltem, padra pedig megvagyunk minőségi játékosokkal. Ha Dos Santos elmegy miért kellene a helyére vki?
Alexis még nyugodtan maradhatna egy évre, sok van még benne. Mindenki azzal érvel, hogy a mezőnyjátékból ill. védekezésből kiveszi a részét, de ez kit érdekl. Igenis sokat számít. Ő az egyedü,li a csatárok közül aki érdemben letámad és Alves oldalának sebezhetőségét kicsit ki tudja egyenlíteni. Na mind1 nem ez a lényeg. Ezzel csak arra akarok rávilágítani, hogy nem ő az ő pozíciója a prioritás, ha érkezik Neymar.
A padon minőségi játékosok vannak. Ha érkezik TS/Hummels akkor Piqué-n kívül ott van Masch, Puyol, Bartra + Adriano is bevethető szükség esetén.A kp-n bőven megvagyunk, oda senki se kell. Ha már Xavi is lassan padozik, kit hoznánk még?
Falcao-t, Lewandowskit meg még Isten tudja kit minek igazoljuk? Itt volt Villa, aki érkezésekor posztja egyik legjobbja volt (még most se kutyaütő), mégse játszott soha a helyén.
Csak arról beszélek, hogy ha egyszer igazolunk, akkor azok minőségiek legyenek, ne pl Song-félék, akik bár kitűnő játékosok egyértelmű, hogy padra érkeznek. Nyílván azokat is pótolni kell akik elmennek, de nem hiszem, hogy Dos Santos vagy Abidal helyére kellene vki. Főleg, hogy a B-ből is jönnek minden nyáron.
Forca Barca!!!!
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.05.05. 19:39:03

5-6 játékos érkezése szerintem felesleges, kell egy védő, egy kapus, illetve egy csatár (Neymar), meg amúgy is jönnek fel a B-ből Rafinháék elvileg, velük együtt már meg is van az 5-6 ember. :D
Egyébként azzal nem lenne bajom, ha 5-6 tényleg világklasszis, vagy legalábbis ígéretes, a Barça-rendszerbe minden bizonnyal jól illeszkedni tudó emberkéről lenne szó, csak attól félek, hogy ha meg van adva, hogy mondjuk 100 millió euróból lehet igazolni, akkor ebből már jó sok elmegy Hummelsre (?) meg Neymarra, a maradékból meg igazolhatunk pár Csigrinszkijt... :lol:
Nem a mennyiség, hanem a minőség a fontos most.
Hummels, Neymar, TS vagy Courtois, de ne sajnáljuk rájuk a pénzt.
palesz77 írta:Amúgy ez az Isco gyerek ekkora király? Én csak ellenünk láttam játszani, akkor ugye nem váltotta meg a világot, de hát Barca ellen nehéz is, ezt nem mondanám hibának. De most ő tudná Xavit pótolni? Nekem nem mélységi irányítónak tűnt - bár lehet rosszul láttam. Ha meg nem az, akkor ugyan ott vagyunk mint Fabregassal, keresnénk csak a helyét.. Szerintem ő aztán végképp totál felesleges lenne ide - már ha tényleg van róla szó, és nem csak a példányszámot növelik az ő említésével..
Ragyogó játékosról van szó, én nagyon szeretem, gyors, robbanékony, jól passzol, és támadó középpályás létére meglepően gólerős is.
Itt egy jó kis cikk róla: http://thinkfootball.co.uk/archives/9289
Szerintem garantáltan top10, ha nem top5 középpályás lesz a jövőben, de a Barçában nem látom a helyét egyelőre, az biztos, hogy nem Xavi-poszt, sokkal közelebb szeret játszani a kapuhoz a srác. Iniesta szerepkörében már jóval inkább el tudnám képzelni, de semmi értelme elhozni, amíg van Ini, Thiago, Cesc, majd Rafinha, Sergi Roberto. :)
Mondjuk a Sky cikkezett arról, hogy Bale távozása esetén a Spurs hajtóvadászatot kíván indítani Iscóért, annak kifejezetten örülnék, ha jönne a White Hart Lane-re Benteke mellett, egy Lennon-Isco-Holtby-Benteke támadósor nem lenne rossz. Na de ez már off.
Avatar
JOseppe
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2012.12.20. 16:48:57
Tartózkodási hely: Camp Nou, My House

2013.05.05. 16:37:31

Varatrix írta: Nem! Ez a szurkolók szavazata, hogy kit látnának szívesen. Bárki voksolhatott regisztráció nélkül.
Igazad van.A olvasók vagy szurkolók, összesen 9 embert küldenének el a csapatól: Váldést, Cesct, Pintót, Villát, Alexist, Dos Santost, Abidalt, Songot és Villanovát is. :lol: :-k
http://barcanoticias.blog.hu/2013/05/05 ... rcelonatol
Tata:" Fontos hogy magabiztosak legyünk. Nem kérek sokat a csapattól csak azt hogy egész évben játszunk jól és nyerjünk meg mindent.".
FCB: Ter Stegen, Mário Fernandes, Hummels, Piqué, Alba, Cesc Fabregas, Busquets, Iniesta, Neymar, Messi, Griezmann. Edző: G.Tata Martino
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2013.05.05. 16:17:24

palesz77 írta:Amúgy ez az Isco gyerek ekkora király? Én csak ellenünk láttam játszani, akkor ugye nem váltotta meg a világot, de hát Barca ellen nehéz is, ezt nem mondanám hibának. De most ő tudná Xavit pótolni? Nekem nem mélységi irányítónak tűnt - bár lehet rosszul láttam. Ha meg nem az, akkor ugyan ott vagyunk mint Fabregassal, keresnénk csak a helyét.. Szerintem ő aztán végképp totál felesleges lenne ide - már ha tényleg van róla szó, és nem csak a példányszámot növelik az ő említésével..
Semmiképpen nem Xavi stílus, inkább Ini, de leginkább Isco. :D Gyors, agilis, gólérzékeny támadó középpályás, de szvsz nincsenek gondjai a mély paszokkal sem. Mindenesetre ritka mert sokat kell vállalnia egyedül. Viszont baromira nincs szükségünk rá. Thiago bizonytalansága csak a kevés játéklehetőség miatt van, semmivel nem kevesebb mint Isco.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
connor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2012.12.17. 22:18:01

2013.05.05. 16:05:51

Chino írta:...
Abban egyetértünk, hogy Reina semmiképp se és a Silva - Hummels párosból bármelyik jó lenne. Hummels hosszabb távú befektetés lenne, míg Silva (idén 29) 2-3 évre lenne igazán jó befektetés, utána átvehetné a helyét mondjuk Bartra. A tehetség megvan benne. (Egyébként nálam Piqué sem érinthetetlen, egy Bartra-Hummels kezdőpáros sem hangzana rosszul 1-2 éven belül).

Viszont 5 igazolás egyáltalán nem lenne túlzás, sőt.
Valdes menni akar, a helyére kell valaki. -1, +1
Védőre szükség van, főleg Puyol miatt (idős játékos és sérülékeny is). +1
Abidal ha több játéklehetőséget akar, akkor mennie kell, mert a széleken megvagyunk, középre pedig ott van Bartra és igazolni is fogunk. -1
Dos Santos teljesen feleslegesen foglalja a helyet a keretben, mert játszani úgysem játszik. Valószínűleg megpróbálunk túladni rajta. -1
Eddig -3, +2

A csatársorból Villa és Sánchez kérdésesek. Pedro nem kérdés. Igaz, hogy "megérdemelné", hogy kérdéses legyen, de a vezetőség és Tito úgy tűnik nem akarnak megválni tőle. Villa távozását én biztosra veszem, mert csatárok közül Tello után ő játszik a legkevesebbet - pedig többet érdemelne, mint Sánchez és Pedro. Az is elég valószínű, hogy Neymar érkezni fog. -1,+1

Ezek (szerintem) a biztos változások a keretben. Innentől kezdve a saját fantáziámra alapozok.
Sánchez és Pedro gyatra teljesítménye nem fér bele, ha sikeresek akarunk lenni. Az nem mentség, hogy védekezik, dolgozik. Egy csatárnak normális esetben nem a védekezés a legnagyobb erénye. Ebből is látszik, hogy mennyire eltorzult a csatársorunk az utóbbi időben. Ez is közrejátszik a Messi-függőség kialakulásában.
Ez alapján a legjobb megoldás az lenne, ha az egyiküktől szépen megválnánk. Ha választani kellene, a vezetőség biztosan Sánchez távozása mellett tenné le a voksát. -1
Viszont ha újabb támadó menne el, adódna a feladat: kell egy új helyette a kezdőbe. Méghozzá középre. Lewandowski, Rooney, Falcao, stb. akik felmerültek. Egyik sem lenne hülyeség. +1
Ekkor nyugodtan meg lehetne lépni, hogy Messi(ké)t szépen visszatesszük az "eredeti" szélső pozíciójába. A két szélen lenne Neymar és Messi személyében két olyan játékosunk, akik játszva megvernek 1 az egyben bárkit. A két szélső hátvéd felfutásai miatt a széljátékba kevésbé kellene részt vegyenek, adott esetben 1-1 támadásnál középre húzódhatnának (nem egyszerre). Így Alves és Alba beadásai, középre lövései nem lennének fogalmatlanok (ha képesek jól belőni a labdát és nem a lelátóra lőni). Másrészt elöl sokkal több védő figyelmét le tudnánk így kötni, pláne egy igazi középcsatárral. Ebből következően több levegő jutna a kp-nak, nem tudnának úgy elnyomni, mint pl. a Bayern.
Apropó Bayern. Ha megnézzük a fejlődés útját, akkor ez a következő lépcsőfok. A bajorok tökéletes példái ennek. Két technikás szélső (Ribery, Robben) és egy kimondott center.
Ebbe beleférne a felállás változtatása is. Hozzáteszem, Alba-Iniesta, Alves-Neymar párosok a széleken a válogatott ismertség miatt elég jól tudnának működni. Ha pedig idegenben védekezni kellene, akkor a Song-Busquets kettős tökéletes megoldás lenne, a kiöregedő félben lévő Xavi amúgy sem biztos, hogy bírná a folyamatos megterhelést. Megváltoztatott alaptaktika és az eredeti:

-----------Falcao(pl.)---------
Iniesta----Messi-----Neymar
------Xavi-----Busquets-----

vagy

---Neymar-----Falcao(pl.)----Messi--
-------Iniesta------------Xavi------
---------------Busquets----------

Ha pedig hozzáteszem, hogy fel akarunk hozni fiatalokat, akkor bőven meglenne a +5 igazolás és nagyon túlzásokba nem esne a klub, hiszen 5 távozó lenne, akik közül 4-en szinte biztos mennek és tulajdonképpen az 5 távozó játékost pótolná a csapat 4 érkezővel és 1-2 (szerintem maximum 2 az ideális) fiatal felhozatalával, akiket hivatalosan még nem kell feltétlenül elszakítani a B-csapattól pl. 1 évig.
Nem, hogy iszonyat túlzás, hanem szinte ideális lenne ennyi változás - ha el akarunk a közeljövőben érni valamit. :wink:
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2013.05.05. 15:56:26

Amúgy ez az Isco gyerek ekkora király? Én csak ellenünk láttam játszani, akkor ugye nem váltotta meg a világot, de hát Barca ellen nehéz is, ezt nem mondanám hibának. De most ő tudná Xavit pótolni? Nekem nem mélységi irányítónak tűnt - bár lehet rosszul láttam. Ha meg nem az, akkor ugyan ott vagyunk mint Fabregassal, keresnénk csak a helyét.. Szerintem ő aztán végképp totál felesleges lenne ide - már ha tényleg van róla szó, és nem csak a példányszámot növelik az ő említésével..
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2013.05.05. 15:53:28

JOseppe írta:Kép
Marca.com szerint ez a 6 érkező játékos:
De Gea
Lewandowski
T.Silva
Hummels
Neymar
Isco.

Ez így több lesz mint 100 millió. :lol: :lol:
Nem! Ez a szurkolók szavazata, hogy kit látnának szívesen. Bárki voksolhatott regisztráció nélkül.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.05.05. 15:48:56

JOseppe írta: De Gea
Lewandowski
T.Silva
Hummels
Neymar
Isco.

Ez így több lesz mint 100 millió. :lol: :lol:
De akkor több is lenne a távozó. Így szinte biztos lenne Fabregas és Piqué eligazolása, ami azért nem kevés pénzt hozna a konyhára. Ezt vhogy kizártnak tartom, de a Hummels-Thiago Silva középső védő párost aláírnám. :D
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
JOseppe
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2012.12.20. 16:48:57
Tartózkodási hely: Camp Nou, My House

2013.05.05. 15:40:27

Kép
Marca.com szerint ez a 6 érkező játékos:
De Gea
Lewandowski
T.Silva
Hummels
Neymar
Isco.

Ez így több lesz mint 100 millió. :lol: :lol:
Tata:" Fontos hogy magabiztosak legyünk. Nem kérek sokat a csapattól csak azt hogy egész évben játszunk jól és nyerjünk meg mindent.".
FCB: Ter Stegen, Mário Fernandes, Hummels, Piqué, Alba, Cesc Fabregas, Busquets, Iniesta, Neymar, Messi, Griezmann. Edző: G.Tata Martino
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2013.05.05. 14:41:27

Klopp a Madrid listáján is szerepelt méghozzá első helyen, mégis (a hírek szerint) Ancelotti lesz a tréner! Ebből spekulálva Nem hiszem hogy nagyon elvágyódna Dortmundból! Legalábbis egyelőre, ha egy Real Madridot kosrazott. Már ha azok a hírek igazak voltak.
Ezenkívül a vezetőség hajlandó-e arra, hogy olyan vezetőedzőt hozzon akinek alapból más koncepción áll a munkássága, mint a Katalán klub sémája. Mert a Barcelona elég makacs e tekintetben. Nem is hiszem hogy nagyon sokat kell ezen változtatni, hiszen nem is m1 ez csak úgy. Szerkezeti váltás most már biztos lesz. Nagyon kíváncsi leszek ki lesz érkezők között az első név. Az sokat elárul a továbbiakról.
csak hogy tovább borzoljam a kedélyeket: a Sport.es bedobta Isco nevét is!(Cesc rovására):mrgreen:
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7464
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.05.05. 14:15:07

Ez a nap is jól kezdődik. Reina!?!? Jesszusom.

Mindenesetre ha igaz a TS/Hummels hír, akkor látszik, hogy a vezetőség is kezdi kinyitni a szemét.

Az iszonyat túlzás lenne hogy 5-6 ember jön. Teljesen felesleges ilyen mértékű átalakítás. Jöjjön 3 ember (max. 4), de az a kezdőbe. Felesleges újra a padra igazolni. Évek óta ezt csináljuk, ez sehová nem vezet. Alexist nem értem miért zavarnák el, pont most, amikor végre kezdi megtalálni a formáját. Ki jönne helyette. Újra hoznánk valakit padmelegítőnek? Pedrot jobban szeretném átadólistán látni. Kedvelem a srácot és tényleg sokat tett a csapatért, de ha eredményesek akarunk lenni nem az érzelmeket kell előtérbe helyezni, nem fenntartani teljesen ezt a nagy család filozófiát. De a teneriffei úgyis marad.
Kiváncsi lennék Villa mennyiért megy, ha tényleg eligazol. 20 milla körül talán kapnánk érte.
Alexist és Villa-t egyszerre nem szabad eladni. Ha Neymar érkezik összeállhat egy jó trió a kezdőben AS-szel kiegészülve, padon Deu + Pedro.
Eszembe jutott olyan is, hogy 4-4-2-re váltanánk, ahol Ini vagy Alves húzódna fel támadónak, kp-n pedig ellenféltől függően Song vagy Thiago/Xavi lehetne. Csak úgy elgondolkodtam ezen, lehet hogy lenne jövője, de nem hiszem, hogy ekkora taktikai változás lenne.
Mindenesetre én három érkezőt várnék a kezdőbe, ezzel elégedett is lennék. Jövő nyáron tovább lehetne alakítani, de ne jöjjön egyből 6 ember.
Forca Barca!!!!
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2013.05.05. 14:08:48

Reina kapcsán azt lehetett olvasni, hogy átmeneti megoldásnak jöhet, mert nem jó a piac. Ez esetben viszont nem értem, miért nem csapunk le a kieső QPR-ből Julio Cesarra, láttam idén pár klub és válogatott meccsét, szerintem nekünk is megfelelne. Nagyon valószínűtlen, hogy nehéz lenne megszerezni, ha szerencsénk van, a szerződésében lehet olyan záradék is, hogy nem kell a másodosztályba követnie a csapatot, bár ez nyilván erősen feltételes. :) 3-4 év van benne, addig fejlődhet ter Stegen, Courtois, Lloris, és a szerződésükből is kevesebb lesz hátra.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2013.05.05. 13:27:29

Bobberto írta:Sokszor csak szemlélem a topicokat, de amint meglátom ezeket a Reina-s híreket a fejemet fogom letérdepelek a sarokba és sírok.

Egyszerűen nem engedhetjük meg magunknak azt, hogy a kapus poszton spóroljunk. Az egyik focis alaptörvény is az, hogy: "Végy egy jó kapust!"

3 kapust tudnék elképzelni, akik korban és képességben is megfelelőek lennének szerintem azok pedig: Courtois, Ter Stegen és Lloris. Lloris nem hiszem, hogy mozdítható lenne (már) sajnos, a másik kettő abszolút és jó pár évig megoldás lenne.

Neymar kb már a küszöbön topog, hogy mikor nyitják meg előtte a kapukat, rettentően kíváncsi leszek mit fog felmutatni. Csak abban reménykedem, hogy nem butítják le mint egyeseket, hogy csináld meg a helyet Messinek és kész. Remélem meghúzza ugyanúgy a cseleit mint brazilhonban. A fő dolog, ami nála igazán jól sülhet el a kiszámíthatatlansága, persze pozitív értelemben és ezt kell kamatoztatni és formálni.
HA, 2 csatár megy el, muszáj lesz valakit igazolni szerintem is, viszont remélem nem egy Dél Amerikai 1 meccsen focizó játékost veszünk. Vagy nagyon egyszerű Gerard felkerül és elvitézkedik már a nagyoknál.

Védelemben, alaposan változásokat szeretnék látni. Hummels vagy T.Silva, nekem aztán mindegy ki jön, mert majdnem azonos szint (a brazil azért egy orrhossznyival előrébb van), de mindkettő klasszis védő. Azon felül, sem ártana még 1 ember főleg, ha megy valaki a védelemből. Piqué, Adriano, Bartra, Puyol, Alba. Ők akik maradnak, viszont Puyol csak másodhegedűs lesz már (sajnos), Bartra 1-2 meccsen bevethető, Alves hatalmas kérdőjel és Abidal 90%, hogy távozik. Montoya remélem marad(!) és beépítjük, de ez még egy + védővel is karcsú szerintem.

Középpálya: Xavi ugyancsak másodhegedűs lesz szerintem, akinek a helyét Cesc/Thiago duó helyettesítheti. Ini alap és Busi is. Bárki bármit mond Song nagyon pöpec lesz, ha még marad. Talán 1 vérfrissítő, de nem egetverő játékos, viszonlag olcsón ide, sem ártana. Nevekkel nem dobálózok, mert teljesen felesleges, hogy a szurkolók kit akarnak.

A legváratlanabb, de titkon a legnehezebb döntés mégis edző fronton húznám meg, megköszönném Tito munkásságát és újra segédnek tenném (ha elfogadja). Laporta-nak szerintem igaza volt és kellett volna egy edző (legalább!) arra az időre, amikor nem volt. Nagy edző keringő lesz most nyáron és kizártnak tartom, hogy ne találnánk egy igazi motivátort, de mégis egy kicsit tökösebb edzőt. Személy szerinte Kloppot nézném meg, habár mindig elgondolkozom, hogy tudna e alkalmazkodni egy Barca sémához és taktikához. Lehet, hogy csak egy kis újítást vinne, bele életet, színt és máris felpezsdülne a dolog, ki tudja...

Bocsánat a nagy terjedelemért, ritkán írok, de akkor alig tudom abbahagyni.
Jókat írsz, mindennel egyetértek szinte.
Bocsánatot meg ezért ne kérj, sokkal jobb tartalmas, összeszedett hozzászólásokat olvasni.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
Gergely
Jugador del Barça
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2013.05.01. 10:29:18
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2013.05.05. 12:30:17

De én reménykedem benne , hogy rájönnek merőben nagyot kell váltani főleg elől! Ez a játék rendszer meghalt az ellenfél kapuja előtt! Meg ha Messinek nem megy és még hátulról sem lesz támogatás egy Alexis még akkor is inkább hátra passzolná vagy levinné a szöglet zászlóhoz!
Ebből elég úgy érzem és eljött a változás ideje!
Nah ez nagyon narancsos szöveg volt tőlem :lol:
És ha te csak szúrod magad Reina miatt én cibálni fogom!!!!! :D
Avatar
Bobberto
Capitá del Barça
Hozzászólások: 713
Csatlakozott: 2007.08.25. 21:25:45
Tartózkodási hely: Budapest

2013.05.05. 12:27:27

Sokszor csak szemlélem a topicokat, de amint meglátom ezeket a Reina-s híreket a fejemet fogom letérdepelek a sarokba és sírok.

Egyszerűen nem engedhetjük meg magunknak azt, hogy a kapus poszton spóroljunk. Az egyik focis alaptörvény is az, hogy: "Végy egy jó kapust!"

3 kapust tudnék elképzelni, akik korban és képességben is megfelelőek lennének szerintem azok pedig: Courtois, Ter Stegen és Lloris. Lloris nem hiszem, hogy mozdítható lenne (már) sajnos, a másik kettő abszolút és jó pár évig megoldás lenne.

Neymar kb már a küszöbön topog, hogy mikor nyitják meg előtte a kapukat, rettentően kíváncsi leszek mit fog felmutatni. Csak abban reménykedem, hogy nem butítják le mint egyeseket, hogy csináld meg a helyet Messinek és kész. Remélem meghúzza ugyanúgy a cseleit mint brazilhonban. A fő dolog, ami nála igazán jól sülhet el a kiszámíthatatlansága, persze pozitív értelemben és ezt kell kamatoztatni és formálni.
HA, 2 csatár megy el, muszáj lesz valakit igazolni szerintem is, viszont remélem nem egy Dél Amerikai 1 meccsen focizó játékost veszünk. Vagy nagyon egyszerű Gerard felkerül és elvitézkedik már a nagyoknál.

Védelemben, alaposan változásokat szeretnék látni. Hummels vagy T.Silva, nekem aztán mindegy ki jön, mert majdnem azonos szint (a brazil azért egy orrhossznyival előrébb van), de mindkettő klasszis védő. Azon felül, sem ártana még 1 ember főleg, ha megy valaki a védelemből. Piqué, Adriano, Bartra, Puyol, Alba. Ők akik maradnak, viszont Puyol csak másodhegedűs lesz már (sajnos), Bartra 1-2 meccsen bevethető, Alves hatalmas kérdőjel és Abidal 90%, hogy távozik. Montoya remélem marad(!) és beépítjük, de ez még egy + védővel is karcsú szerintem.

Középpálya: Xavi ugyancsak másodhegedűs lesz szerintem, akinek a helyét Cesc/Thiago duó helyettesítheti. Ini alap és Busi is. Bárki bármit mond Song nagyon pöpec lesz, ha még marad. Talán 1 vérfrissítő, de nem egetverő játékos, viszonlag olcsón ide, sem ártana. Nevekkel nem dobálózok, mert teljesen felesleges, hogy a szurkolók kit akarnak.

A legváratlanabb, de titkon a legnehezebb döntés mégis edző fronton húznám meg, megköszönném Tito munkásságát és újra segédnek tenném (ha elfogadja). Laporta-nak szerintem igaza volt és kellett volna egy edző (legalább!) arra az időre, amikor nem volt. Nagy edző keringő lesz most nyáron és kizártnak tartom, hogy ne találnánk egy igazi motivátort, de mégis egy kicsit tökösebb edzőt. Személy szerinte Kloppot nézném meg, habár mindig elgondolkozom, hogy tudna e alkalmazkodni egy Barca sémához és taktikához. Lehet, hogy csak egy kis újítást vinne, bele életet, színt és máris felpezsdülne a dolog, ki tudja...

Bocsánat a nagy terjedelemért, ritkán írok, de akkor alig tudom abbahagyni.
Kép
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2013.05.05. 12:26:05

Gergely írta: És egy magas , jó fizikumú 9-est veszünk végre!
Hogy utána kidobjuk a balszélre???? Kell a fenének 9es,annyian belebuktak már nálunk ebbe,hogy teljesen felesleges ezzel egy játékos karrierjét tönkretenni,akkor már ink. hozzunk két veszélyes szélsőt,és Pedrot,Villat adjuk el,nem kell ide középcsatár!

Ha meg Reina-t hozzuk én tökön szúrom magam..31 éves,és eddig volt kb. 3jó szezonja,a jó isten mentsen meg tőle,bár ha jönne legalább megint nagy arca lehetne Rossellnek,hogy La Massía mindenek felett..... :roll:
Válasz küldése