Neymar

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.11.28. 21:18:04

Csbal írta:Nem látok fantáziát a játékában...
az nem neymar hibája.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Csbal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2013.11.27. 12:54:35

2013.11.28. 21:05:34

Chino írta:Szerintem ezt a "sárgázást" egy példának hozták fel több egyéb mellett, te viszont kiragadtad és ezen rugózól folyamatosan. Na mind1.
Csak egy kérés. Írj már egy rövid összehasonlítást mondjuk Pedro és Neymar között (kb. egy poszt), és a sok tudatlan akkor beláthatja milyen vak is volt. Például: Pedro jobban cselez, Neymarról több sárgát kapnak :) stb. Csak néhány aspektusból kérlek.
Milyen összehasonlítást? Nem akarom pedróval összehasonlítani, mert az meddő dolog, ugyanis Pedró egy kalap kaksi.

Neymarról csak annyit tudok írni, hogy folyamatosan visszafelé passzol, vagy befelé viszi a labdát. Ennyi a játéka. Olykor-olykor meghúzza a szélen de ha beadás is lesz belőle, nem megy emberhez. Ha nem sikerül, akkor meg szerelik. Nem látok fantáziát a játékában...
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7464
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.11.28. 20:57:12

Csbal írta:
De nem ez a lényeg, hanem az hogy nehogy már az legyen Neymar erénye és legnagyobb letéteménye, hogy sárgát kap pár játékos róla... Ennyi. Semmi más nincs ami ne lenne meg a többi csapattársában.
Szerintem ezt a "sárgázást" egy példának hozták fel több egyéb mellett, te viszont kiragadtad és ezen rugózól folyamatosan. Na mind1.
Csak egy kérés. Írj már egy rövid összehasonlítást mondjuk Pedro és Neymar között (kb. egy poszt), és a sok tudatlan akkor beláthatja milyen vak is volt. Például: Pedro jobban cselez, Neymarról több sárgát kapnak :) stb. Csak néhány aspektusból kérlek.
Forca Barca!!!!
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7464
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.11.28. 20:46:13

Szerintem már nem kell több érvet felsorakoztatni sem Neymar mellett, sem ellene. Nagyjából minden elhangzott, senki sem változtatja meg a véleményét.

Abban viszont egyértelműen igazat adok, hogy nem is nagyon volt kit hozni. Kun 45-ért vicc kategória. Jó az 65-nek is. Amellett nem is igazán szélről lövöldözi a góljait és sokat fel mernék tenni arra, hogy nem ment volna 20-25 főlé. Lucas M., ha jól emlékszem 42 millióba fájt és ő inkább középpályás, mint (bal) szélső, amire nekünk szükségünk volt. Talán reus jöhetett volna még szóba, de hiába a 35 milliós kivásárlási ár, nem hiszem, hogy egy év után ott hagyta volna a Borussiát. Persze nézhettük volna Cavanit, Falcaot szintén horror áron szenvedni, vagy egy középkategóriás Pedro 2.0-át. ráadásul nem tudhattuk, hogy Alexis ilyen jó formába lendül. Márpedig valakit venni kellett Villa távozásával, legalábbis több, mint bátor dolog lett volna nekimenni a szezonnak Messi melett egy huzamosabb ideje ritka sz@r formában lévő AS-Pedro duóval, akik mellett csupán Tello van.
Így leigazoltuk POSZTRA a világ talán legnagyobb tehetségét, aki hosszú időre igazi megoldást jelenthet.
Forca Barca!!!!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2013.11.28. 20:20:04

Felesleges körök újra és újra.
Egy hátránya van a gyereknek,hogy a ziccereket elbénázza,de ezen javíthat még. Ha ezeknek a felét belőtte volna,már 10en felül lenne,akkor meg tényleg extra amit hoz.
Mondjuk az,hogy kisárgáz embereket annyira nem hoz lázba, sokkal inkább örülnék,ha 2-3 sárga helyett beverné a 100%os helyzeteit.

Árán lehet vitatkozni, 57M, bazi sok bárkiért.
De tekintve a piaci árakat-potenciált, nagyon nem igen lehetett variálni. Nálunk a klasszikus centerek (Falcao,Ibra vonulat) élből kiesnek, ezen kívül lett volna még opció Kun,Reus, mondjuk Lucas Moura és ennyi. A többi jelölt nem tényező, gyengék, felesleges 3M-t is kiadni értük.
Plusz az említett 3 emberke sem került volna sokkal kevesebbe, mondjuk Reus 35 minimum, Agüero 45 minimum, a másik brazil kölyöktől se aprópénzért vált volna meg a PSG. Én azért őket írom,mert mást meg el sem tudok képzelni,hogy illene hozzánk, és szóba kerülne.

Szóval sok pénz,de más se került volna kevesebbe, plusz kellett támadót hozni, mert tényleg egy szem Messink volt, Alexis kuka, nagy szerencse,hogy idén magára talált és remek őszt hoz.
Pedrot meg hagyjuk,tökéletes csereember,kiegészítő,de ennél sosem volt több, Tello szintén.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.11.28. 19:16:59

eimenis1212 írta:Szóval ha az egyes védőt lecselezi messi , és 1:1-ben mehetne az utolsó védőre szinte kutya kötelessége emberünknek felrúgni/lerántani egy sárgáért. Mivel az egy az egy messinek egy háromnegyed gól. Ugyanez igaz Cére, és Neymarra ( na jó neymarnak még csak 2/3 gól). Ha viszont xavi cselezné le emberünket tuti nem rugná fel mer xavi hótlassú és az egy az egy nála nem veszély, meg 3szor utoléri emberünk. Pedro bár gyors de az 1 az egy nála sem olyan komoly veszély. Szóval hogy a francba ne lenne beszédes az egy emberről kapott piros meg sárgák száma. Egy jó védő nyilván tudja, hogy kit engedhet el maga mellett nagyobb következmények nélkül, és kit nem.
Kép

Szerintem meg ha Ibra és Cavani viszik ketten 3 emberre, az 0,58567 gól, tehát nincs igazad.
Avatar
kamcore
Jugador del Barça
Hozzászólások: 151
Csatlakozott: 2010.08.12. 13:39:17

2013.11.28. 19:09:07

Ja berúghatná a helyzeteit, de Alexis helyzetbe se kerül(t, ha a tavalyi évet nézzük pl.). :lol:


Story end.
Kép
Csbal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2013.11.27. 12:54:35

2013.11.28. 17:16:06

eimenis1212 írta:egyébként a neymar témához még annyi, hogy bárki aki megkérdőjelezi ezt az embert az vagy nem néz barca meccseket, vagy fogalma nincs a fociról. Tény: kihagyja a helyzeteit. De kihagy 3 helyzetet, de annak köszönhetően , hogy messi után ismét hajlandó valaki cselezni, el is indul róla a 3 kihagyott helyzethez képest 8 új támadás. Sokan nem nézik hol van kulcs momentum egy akciónkban, csak megnézik a góllöbvőt meg a gólpassz adóját. Azt már nem nézik, hogy a félpáyláról onnan indult az egész, hogy neymar vagy messi megcsinált egy cselt, aminek okán megbomlott az ellenfél felállt, betömörült védekezése, és ki kellett lépni valakinek a falból a labdásra, hogy felvegye őt, üres területet/embert hagyva maga mögött. Neymar már most magasan a második emberünk messi mögött. ( persze emlékszem én messi szidására is tavaly meg tavaly előtt, és ugyanezeket nem értették sokan: lehet nem rúgott gólt meg gólpasszt de csak ő volt képes megbontani az ellenfél védelmét extra figyelemmel, meg cselezéssel)
Jézusom. Te nem lehetsz 12 évesnél korosabb... Tudod általában a kulcs az hogy visszaszerezzük letámadással a labdát 3-6 mp alatt és abból indítunk gyors és pontos támadást. Nem egy csel. Van olyan h egy csel a kulcs momentum, de nem ez az általános. A sárga lapos részhez meg nem szólok hozzá inkább. Amikor 3-4 játékos támadja a 7-8 játékossal betömörült védelmet, oly mindegy h egy emberen átmegy a sztárocskád vagy nem. A sárga lapoknak az oka az, hogy jól fedezi a labdát, ez tény.
eimenis1212
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2013.08.25. 21:47:14

2013.11.28. 17:09:41

egyébként a neymar témához még annyi, hogy bárki aki megkérdőjelezi ezt az embert az vagy nem néz barca meccseket, vagy fogalma nincs a fociról. Tény: kihagyja a helyzeteit. De kihagy 3 helyzetet, de annak köszönhetően , hogy messi után ismét hajlandó valaki cselezni, el is indul róla a 3 kihagyott helyzethez képest 8 új támadás. Sokan nem nézik hol van kulcs momentum egy akciónkban, csak megnézik a góllöbvőt meg a gólpassz adóját. Azt már nem nézik, hogy a félpáyláról onnan indult az egész, hogy neymar vagy messi megcsinált egy cselt, aminek okán megbomlott az ellenfél felállt, betömörült védekezése, és ki kellett lépni valakinek a falból a labdásra, hogy felvegye őt, üres területet/embert hagyva maga mögött. Neymar már most magasan a második emberünk messi mögött. ( persze emlékszem én messi szidására is tavaly meg tavaly előtt, és ugyanezeket nem értették sokan: lehet nem rúgott gólt meg gólpasszt de csak ő volt képes megbontani az ellenfél védelmét extra figyelemmel, meg cselezéssel)
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7464
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.11.28. 16:59:00

Csbal írta:
shutterisland írta: aguero nem szélső, csak tud szélen is játszani, ellenben neymar az.
a másik pedig az, hogy szerinted a city mennyiért adta volna el, ha 45 millióért vette, azóta a csapata húzóembere, és a pénzre sincs szükségük ?
Igen, lehet h annyi lett volna amennyit ő sem ér, de ki van próbálva, tett le európai bajnokságban az asztalra vmit, több országban is. Erőszakos, piszok technikás. Neymar technikás, de csak a freestyle-ban tudja alkalmazni. A labdaátvételt nem számítom ide, mivel az alap kell h legyen. De egy épkézláb elfutása legyen már amiből értékelhető beadás is lesz vagy akármi veszélyes, ne "csak" egy sárga.

Nem mondom h nincs szükség a reklámokra, de a Barca sajnos erre nagyon ráállt és kicsit háttérbe szorult az hogy eredmény legyen. Van eredmény, nem erről van szó, de Rosell elnöklése előtt nem a szponzorokról meg a mezeladásokról volt több szó hanem arról h győzni kell. Arról van szó h reklám mellé kellene egy kicsit focizni is, mert az elmúlt meccseket nézve kicsit unatkoztam az ötlettelen játék miatt. A letámadások sem olyan intenzívek mint az első pár meccsen amikor Tata új volt. Nem látom azt a stílust ami annyira felejthetetlenné tett egy egy Barca meccset.
Az árát ne vegyük ide, mert arról litániákat lehetne írni. Nem egyszerű biznisz volt, nem annyi, hogy a Santossal kellett megállapodni és kész. Szóval ezt hagyjuk. És akkor már jön a pro és kontra, meg a merketing stb. Ezzel felesleges foglalkozni. De annyit zárójelben megjegyeznék, hogy a Villáért kifizetett 40 millió ma kb 55-60-nak felel meg, de az Alexisé is legalább 45-50-nek. (lehet egy kicsit túlzok de sajnos nagyjából ez a realitás Pedig utóbbi sem sokat tett le az asztalra. Neymarban azt is meg kellett fizetni, hogy egy hosszútávú befektetés. Lehet, hogy még Európában nem tett le semmit az asztalra, de a világ jelenlegi legnagyobb tehetsége, akiből nem egy 57 milliós játékos lehet.

Azért gondolkodjunk már. Egy 21 éves játékos, most kerül át egy teljesen új, sokkal erősebb közegbe, az egyik legbonyolultabb taktikai közegbe és 3 hónap után már számos os meccsen MOM, két rangadót az ő góljával nyertünk meg. Ez persze így kicsit sántít, de aki a gólokkal jön ezt is vegye hozzá.
Ha már a góloknál tartunk, szerintem az is közrejátszott, hogy az első egy-két hónapban a tiszta ziccereket is lepasszolta, főleg Messinek.

Valaki említette, hogy azért vettük, hogy gólfelelős legyen. Szerintem ez nem igaz. A posztjából adódóan sem a szezononkénti 30-40 gól a feladata. Meg tudja bontani a védelmeket, offenzív és állandó veszélyt jelent. Nem akarom Pedrot szídni, de nem igazán látom, hogy ahogy labdát kap egyből két védő vált ki rá és ha Pedronál megemlítjük, hogy kiveszi a részét a védekezésből, a brazil is rendre fut vissza és próbál szerelni, nem egyszer a saját tizenhatosánál.

De egy épkézláb elfutása legyen már amiből értékelhető beadás is lesz vagy akármi veszélyes, ne "csak" egy sárga

Azt írtad nézed a Barca-meccseket. Akkor figyeld jobban és nem írsz ilyeneket.
Amúgy meg végre posztra igazoltunk, ami örvendetes mert már kicsit unalmas volt szélen szenvedő centereket vagy középpályásokat látni.

Félre ne érts nem akarom az egekbe magasztalni, van jó néhány hiányossága, sokat kell még fejlődnie, és simán visszaeshet de eddig szerintem a körülményekhez és a várakozásokhoz képest eléggé felül teljesít. Nézd meg akik már letettek valamit az asztalra és úgy jöttek vagyonokért, hogyan teljesítettek ennyi idő után. Hát nem szárnyalták túl a belévetett reményüket.
Forca Barca!!!!
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.11.28. 16:34:17

visca el barca írta: mit nem értesz? fel rúgja a védő, szerel a védő, hasra esik, tök ugyanaz. MEGAKAD A TÁMADÁS. mit kell minden egyes szavát kiforgatni az embernek? a lényeg h én értem mit akarok mondani (de ahogy látom szerencsére más is). a gólt egyik sem fossa, de az egyéb kategoriában neymar vmivel egyelőre jobbnak tűnik. nem tudom máshogy elmagyarázni :D
És amikor sárgát kap róla valaki, akkor NEM AKAD MEG A TÁMADÁS? :D

Nem akarom kiforgatni a szavaidat, csak tényleg ezt nem értem, hogy ha felrúgják, akkor az tökmindegy, mintha elesne a saját lábában, de ha sárgát kap érte az ellen, akkor az már egy kiemelkedő tulajdonsága. Mintha egyébként egy neurotikus bíró nem csinálhatna hőst ilyen alapon akár Pedroból is.
Ezt az egyet nem tudom csak összerakni, egyébként semmi köze nincs már az eredeti témához, de tényleg segíts megérteni. :D
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2013.11.28. 15:42:14

Szerintem eddig túl sok kritika nem érheti Neymart. Sokkal többet nem igen lehetett várni tőle. Én sem mondom azt, hogy úr isten micsoda kivételes zseni, de eddig hozza azt a szintet amit kb. várni lehetett tőle.
A lejátszott meccseink alapján a csapat egyik húzó embere. Ez egy részről, az ő szempontjából dícséretes az egész csapatot nézve viszont kicsit negatívabb a kép szerintem. Van itt pár jó nevű játékos és mégis Neymar egy nem igazán kiemelkedő produkcióval is felfele tud kilógni ebből a csapatból...
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.11.28. 15:40:46

sjd írta: A "rúgja fel a védő"-ből két mondaton belül "szerel a védő" lett, majd leírod, hogy mennyire fontos, hogy besárgáz embereket. Nyugtass meg, hogy legalább Te érted a logikát ebben, hogy először tökmindegy, hogy felrúgják, aztán pedig nagyon fontos, hogy sok sárga lapot osztanak ki róla.
mit nem értesz? fel rúgja a védő, szerel a védő, hasra esik, tök ugyanaz. MEGAKAD A TÁMADÁS. mit kell minden egyes szavát kiforgatni az embernek? a lényeg h én értem mit akarok mondani (de ahogy látom szerencsére más is). a gólt egyik sem fossa, de az egyéb kategoriában neymar vmivel egyelőre jobbnak tűnik. nem tudom máshogy elmagyarázni :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.11.28. 15:22:09

Neymar technikás, de csak a freestyle-ban tudja alkalmazni.
jó, én kiszálltam, legyen igazad. :lol:
Avatar
Kluivertinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1334
Csatlakozott: 2005.06.06. 23:54:00
Tartózkodási hely: Szeged

2013.11.28. 15:06:28

Csbal írta: Kérlek mond már el hogy mi az amiben elégedett vagy vele és más játékosunk nem csinál?

Busquestről, Iniestáról és Pedróról is sárgáznak ki egy meccsen (van hogy több embert is). Sőt olyan is előfordult már hogy a keddihez hasonlóan a támadóink közül 11-est harcolt ki vki. 57 millióért ennyi??? Na ne nevettess. Utolsó emberként buktatta az ajaxos védő kedden is, és ezért kapott pirosat. De például volt, hogy meccset játszottunk blsz1-ben és utolsóként buktatta a védőnk a csatárt és pirosat kapott, pedig csak Kovács Karcsinak hívták az ellen csatárát. Ezzel csak azt akarom mondani h ilyen már előfordult mással is, és mivel támadó a posztja ezért ez eléggé benne van. De van vmi más a lapokon kívül amit tudsz mondani hogy kiemelkedő, és senki más nem csinálja meg a csapatban?
Na, nálunk a mennyei megye III-ban is volt, hogy valaki 50 gólt rúgott, pedig csak 30 meccse volt rá, nem úgy mint Messinek, akinek 38. Lehet, hogy Messi is eléggé túl van hájpolva, igazából annak a srácnak kellett volna kapnia az aranybogyót.. A 2013-as naptári évben Neymar osztotta ki a legtöbb asszisztot a profi futballisták között az egész világon, többet, mint Özil. Sokkal többször veri meg 1v1-ben az emberét, mint mondjuk pl. Pedro, ráadásul több védőt le is köt, gólpassza is több van, de ha nézed a meccseinket akkor látod, hogy rendkívül hasznosan játszik. Idejött 21 évesen, és egyből a csapat egyik húzóemberévé tudott válni, igazából nem tudom mit vártál tőle ilyen rövid idő alatt, de én sokkal kevesebbet. A minőséget meg kell fizetni, a világ egyik legtehetségesebb játékosát hoztuk el. Ez az 57 millió így is 1-2 éven belül vissza fog térülni bőven.
Kép
Kép
Patje forever!!Visca el Barca!!!
"Mi lehetne bölcsebb tanács annál, mint amit magadnak is adnál?"
"A szex jó, de a póker tovább tart." - Alfred Alvarez
Csbal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2013.11.27. 12:54:35

2013.11.28. 15:02:32

shutterisland írta: aguero nem szélső, csak tud szélen is játszani, ellenben neymar az.
a másik pedig az, hogy szerinted a city mennyiért adta volna el, ha 45 millióért vette, azóta a csapata húzóembere, és a pénzre sincs szükségük ?
Igen, lehet h annyi lett volna amennyit ő sem ér, de ki van próbálva, tett le európai bajnokságban az asztalra vmit, több országban is. Erőszakos, piszok technikás. Neymar technikás, de csak a freestyle-ban tudja alkalmazni. A labdaátvételt nem számítom ide, mivel az alap kell h legyen. De egy épkézláb elfutása legyen már amiből értékelhető beadás is lesz vagy akármi veszélyes, ne "csak" egy sárga.

Nem mondom h nincs szükség a reklámokra, de a Barca sajnos erre nagyon ráállt és kicsit háttérbe szorult az hogy eredmény legyen. Van eredmény, nem erről van szó, de Rosell elnöklése előtt nem a szponzorokról meg a mezeladásokról volt több szó hanem arról h győzni kell. Arról van szó h reklám mellé kellene egy kicsit focizni is, mert az elmúlt meccseket nézve kicsit unatkoztam az ötlettelen játék miatt. A letámadások sem olyan intenzívek mint az első pár meccsen amikor Tata új volt. Nem látom azt a stílust ami annyira felejthetetlenné tett egy egy Barca meccset.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.11.28. 14:49:09

ezt írtam korábban :
csak szimplán ha sokallják az árát, akkor kell ezt a témát elővenni, hiszen AZÉRT drága, mert a tehetsége és kialakulóban lévő klasszisa MELLÉ népszerű, kiválóan eladható arc.

ha egy kopasz, sebhelyes, party szemöldökkel villantó fogatlan ogre lenne, aki nem közkedvelt, nem eladható, nem várható tőle kiemelkedő bevétel, sőt, de ugyanezzel a tudással és sportszakmai paraméterekkel rendelkezne, és mondjuk került volna így 35 millió euróba, akkor lehet, hogy sokan könnyebben megbékéltek volna az árával.
holott ugyebár pont az a lényege, hogy ennek a njr brandnek és kisugárzásnak köszönhetően rengeteget vissza fog hozni a vétálárából a pályán kívül IS.


És sajnos a Barca kiadott ennyit érte holott egy Agüero-val pl jobban jártunk volna sztem.
aguero nem szélső, csak tud szélen is játszani, ellenben neymar az.
a másik pedig az, hogy szerinted a city mennyiért adta volna el, ha 45 millióért vette, azóta a csapata húzóembere, és a pénzre sincs szükségük ?
Csbal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2013.11.27. 12:54:35

2013.11.28. 14:43:00

shutterisland írta:azt félve kérdezem, hogy szerinted miért került 57 millióba, és miért nem mondjuk 32-be. :)
Sztem azért mert a Santos nem adta volna kevesebbért mert a brazil bajnokságban valóban nagyon ott volt, de hát tudjuk hogy Ronaldinho is kimagaslik most, pedig elég leeresztett állapotban van így is.

És sajnos a Barca kiadott ennyit érte holott egy Agüero-val pl jobban jártunk volna sztem.

És amúgy Bale miért került ennyibe? Mert nem a szintje miatt amit képvisel...
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.11.28. 14:36:23

azt félve kérdezem, hogy szerinted miért került 57 millióba, és miért nem mondjuk 32-be. :)
Csbal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2013.11.27. 12:54:35

2013.11.28. 14:33:36

shutterisland írta:ötszázszor átbeszéltük már ezeket a dolgokat, ha nem érted meg, hogy miért vagyunk vele elégedettek, akkor nem is fogod ezek után se, ha leírom újra.

arra emlékeztet ez az egész, mikor néhány elvetemült (nem itt) kikezdi iniestát, hogy miért ő a világ egyik legjobbja, mikor a statisztikái gyengék.
hát azért, mert inkább nézni kell a meccseket.
Iniestát elismerem, Neymart elismerem hogy fejlődőképes, viszont azt nem hogy ennyit érne és hogy már letett annyit az asztalra hogy hypeolják itt sok százan. Az a helyzet h sokak szemében attól jó játékos valaki, h mennyit fizetett érte szeretett klubjuk. Bale sem akkora playa mint ahogy mondják, de hát mi mást mondjanak ennyi pénz hallatán. Ezt látni Neymárnal is.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.11.28. 14:24:57

ötszázszor átbeszéltük már ezeket a dolgokat, ha nem érted meg, hogy miért vagyunk vele elégedettek, akkor nem is fogod ezek után se, ha leírom újra.

arra emlékeztet ez az egész, mikor néhány elvetemült (nem itt) kikezdi iniestát, hogy miért ő a világ egyik legjobbja, mikor a statisztikái gyengék.
hát azért, mert inkább nézni kell a meccseket.
Csbal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2013.11.27. 12:54:35

2013.11.28. 14:13:27

shutterisland írta:mi az, hogy bármit csinál, megbocsájtjuk ? egyetlen egy dolgot lehet felhozni neki, azt, hogy sok helyzetet hagy ki (ami által kevés gólt szerez) ezt pedig mi is elismerjük, az egyetlen dolog, ami által fogást találhat rajta, aki bele akar kötni.

az meg, hogy hány védőt köt le, milyen marketing értéke van (ez még mindig az árával való értetlenkedéseknek szól) és gólpasszokban király, mind igaz, ezek nem mentsvárak, tények.

máskülönben ne aggódj, hogy ha lesz 3-4 rossz meccse egymás után, vagy 10-ből 6x rosszul játszik, akkor majd neymart is elő fogja venni a nép, ahogy azt a többi játékossal is szokás.
viszont amíg minden gyenge, laposabb meccsére jut legalább 3 jó, addig nem csoda, hogy a legtöbben elégedettek vagyunk vele.
Kérlek mond már el hogy mi az amiben elégedett vagy vele és más játékosunk nem csinál?

Busquestről, Iniestáról és Pedróról is sárgáznak ki egy meccsen (van hogy több embert is). Sőt olyan is előfordult már hogy a keddihez hasonlóan a támadóink közül 11-est harcolt ki vki. 57 millióért ennyi??? Na ne nevettess. Utolsó emberként buktatta az ajaxos védő kedden is, és ezért kapott pirosat. De például volt, hogy meccset játszottunk blsz1-ben és utolsóként buktatta a védőnk a csatárt és pirosat kapott, pedig csak Kovács Karcsinak hívták az ellen csatárát. Ezzel csak azt akarom mondani h ilyen már előfordult mással is, és mivel támadó a posztja ezért ez eléggé benne van. De van vmi más a lapokon kívül amit tudsz mondani hogy kiemelkedő, és senki más nem csinálja meg a csapatban?
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2013.11.28. 14:06:39

Meg mintha Neymar nem védekezne, gyakran olyan sprinteket levág egy labdavesztés után, és erőszakosan letámadja a labdást, besegít a többieknek amit igen is hozzá lehet tenni az érvekhez amiért érdemes volt megvenni. A góllövés is jön majd, egyenlőre nagyon jól végzi a dolgát, ez az első, tanuló éve idővel az egyik ha nem a legjobb játékosunk lesz Messivel, Messi nélkül.
Egyszer ki lehetne próbálni, hogy jobbról Messi támad befele, Neymi balról, középen meg egy jól helyezkedő, magabiztos befejező csatár aki fejelni is tud. De ez az elképzelésem max a FIFA 14-ben fog majd megvalósulni :D (egyszer meg is csináltam)
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.11.28. 13:55:35

Én is pedzegettem már, hogy Neymar bármit csinál megbocsájtjuk, de notórius Fekete Péterek meg mindig lesznek....Ráadásul itt van x hónapja, de először a leköt védőt, majd a marketing majd a gólpassz
mi az, hogy bármit csinál, megbocsájtjuk ? egyetlen egy dolgot lehet felhozni neki, azt, hogy sok helyzetet hagy ki (ami által kevés gólt szerez) ezt pedig mi is elismerjük, az egyetlen dolog, ami által fogást találhat rajta, aki bele akar kötni.

az meg, hogy hány védőt köt le, milyen marketing értéke van (ez még mindig az árával való értetlenkedéseknek szól) és gólpasszokban király, mind igaz, ezek nem mentsvárak, tények.

máskülönben ne aggódj, hogy ha lesz 3-4 rossz meccse egymás után, vagy 10-ből 6x rosszul játszik, akkor majd neymart is elő fogja venni a nép, ahogy azt a többi játékossal is szokás.
viszont amíg minden gyenge, laposabb meccsére jut legalább 3 jó, addig nem csoda, hogy a legtöbben elégedettek vagyunk vele.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19614
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2013.11.28. 13:26:28

Mindenkinek megvan a szerepe, Pedroék mezőnymunkája borzasztó fontos, s azon a mondaton kicsit megakadt a szemem, hogy mi hasznosabb mi nem. Védekezés baromi fontos, egy jó labdaszerzés, sok futás. Lehet xy odaadja a másiknak és gól, csak előtte egy harmadik játékos futott 30 métert, hogy visszazárjon és abból indult a támadás. Lám idén többet támadhatják a kaput a szélsők, s gólokat is lőnek. Ezért is írtam mindig, hogy pl Pedroék játéka lehet nem gólra törő, de nem is ez a feladatuk, idén meg más.

sjd mindig feszegeti a húrt, s próbál rávilágítani dolgokra. Én is pedzegettem már, hogy Neymar bármit csinál megbocsájtjuk, de notórius Fekete Péterek meg mindig lesznek....Ráadásul itt van x hónapja, de először a leköt védőt, majd a marketing majd a gólpassz, várom mikor jön ellő a haj, jó a csaja, kedves a mosolya. :D

És huszadikra is leírom nekem nincs bajom a játékával, szerintem is, amit ennyi idő alatt ki lehet hozni azt megteszi, s agilis, s akar. Ezek pozitív dolgok, s nekem azzal sincs bajom, hogy most gólt lő vagy nem, berúgja más. A csapatjáték a fontos, s abban tud segíteni, nekem mindig is azzal volt a bajom, hogy 57 milliót viszont nem ért.
Kép
Kép
Kép
Válasz küldése