Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
10
11%
Ambarabat
5
5%
Nico
25
27%
Más
34
37%
Nem hoznék senkit
18
20%
 
Szavazatok száma: 92
Johnny
Barça B
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2006.12.10. 16:35:39

2014.04.02. 14:59:58

Balinho írta:Ha igaz, amit az NSO ír, akkor ránk ez vonatkozik: A FIFA ÁTIGAZOLÁSI SZABÁLYZATÁNAK 19. PONTJA

1. Futballisták nemzetközi átigazolása kizárólag 18 éves kor felett engedélyezett.
2. A következő három kitétel teljesülése esetén lehet kivétel.
a) A játékosok szülei is a szerződtető klub országába költöznek a futballhoz nem köthető okból.

Valószínű ezen megy a vizsgálat, hogy nem futballhoz köthető okokból jöttek-e Spanyolországba a gyerekek szülei.
a 2. pontban három kitétel van, gondolom elég egynek teljesülni, ami a mi esetünkben a b pont lehet:

b) A játékos 16 és 18 év közötti életkorú, és az Európai Unió területéről, avagy az Európai Gazdasági Térség területéről származik. Ebben az esetben a következő feltételeknek kell megfelelnie a szerződtető klubnak.

I.) A legmagasabb nemzeti szintű futballképzést és edzéslehetőséget kell nyújtania a játékosnak.
II.) A futballképzés mellett megfelelő iskolai, illetve szakmai képzést is biztosítania kell a klubnak, mely arra szolgál, hogy a játékos profi karrierje meghiúsulása esetén az élet más területén el tudjon helyezkedni.
III.) A klubnak biztosítania kell a játékos megfelelő gondviselését (megfelelő életszínvonal, fogadó család vagy elhelyezés a klubnál, mentorálás, stb.)
IV.) A klubnak minden esetben bizonyítania kell a nemzeti szövetség felé, hogy betartotta az említett rendelkezéseket.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2014.04.02. 14:56:33

Hülye amatőr bagázs...

Nyugi, nem tiltanak el, a Chelsea sem szívott a Kakuta-üggyel, szerintem nem merik bevállalni, hogy egy ekkora klubot csak úgy megbüntessenek. Vagy pont meg akarják mutatni, hogy ki a [auto_cenzúra]...
"And my heart will leave you never."
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2014.04.02. 14:56:05

ez nem vmi április 2-ai baromság?
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1126
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2014.04.02. 14:54:17

Ha igaz, amit az NSO ír, akkor ránk ez vonatkozik: A FIFA ÁTIGAZOLÁSI SZABÁLYZATÁNAK 19. PONTJA

1. Futballisták nemzetközi átigazolása kizárólag 18 éves kor felett engedélyezett.
2. A következő három kitétel teljesülése esetén lehet kivétel.
a) A játékosok szülei is a szerződtető klub országába költöznek a futballhoz nem köthető okból.

Valószínű ezen megy a vizsgálat, hogy nem futballhoz köthető okokból jöttek-e Spanyolországba a gyerekek szülei.

Egyébkét ez az egész szabály nettó fa**ság. Van egy szerencsétlen dél-koreai gyerek, aki az otthoni képzés helyett a világ egyik legjobb akadémiájára mehetne (és itt nem csak ránk gondolok), erre jön a mindentudó FIFA és végtelen nagy bölcsességében a szegény fiatal védelmére kel. Mert a FIFA jobban tudja, hogy szerencsétlen gyereknek mi a jó, nehogy teszem azt a La Masian kapjon képzést, kapja csak Szöülban, mert neki az a jobb! Az a Tajti gyerek is maradjon csak Felcsúton magyar szakemberek kezében, mert neki az a jó nem az, ha teszem azt itt vagy a Madridnál edződik.

Meg ez az egész képmutató duma, hogy ne a futballhoz köthető okból jöjjenek az adott országba. Szerencsétlen szülő, nehogy segítse a gyereke álmának teljesülését. Mutassa be a 10 éve íródó titkos naplóját, hogy ő bizony nem a futball miatt, de régóta az adott országba óhajt menni.

Azért ne tegyünk már úgy, mintha Pakisztánba vagy Bangladeshbe küldenénk a gyerekeket éhbér alatt NIKE-labdát gyártani.
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2014.04.02. 14:52:14

nem hiszem el, h nincs egy ..tt ügyvéd a Klubnál, aki ezeket az ominózus pontokat rendben tartja a szerződéseknél! ilyenért megfázni bakker! mert anno, amikor az ASR bukott, akkor mondjuk egyértelmű volt a szitu, előbb egyeztek meg mexes-szel, mint az auxerre-rel, persze, h gáz volt. akkor a Romának asszem két év esett le, addig a hondurasi és marokkói kukákból éltünk...
de ilyet, h 18 év alatti szerződéseket bukjunk be... azt hittem, h a fabre és a még néhány fiatal régebbi szerződés körüli "kellemetlenségei" óta hatványozottan figyelnek ezekre a szitukra. mindenesetre jár a taps a stábnak. =D> =D>

konteókba meg nem mennék bele, eszembe sem jut, h vmilyen szinten akár fel is nyomhattak minket a fifánál. hiszen anno messi játékjogának a felfüggesztetése is csak egy rossz álom volt csupán.
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
mahitoo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1193
Csatlakozott: 2009.11.05. 17:38:37
Tartózkodási hely: Veszprém-Budapest

2014.04.02. 14:45:32

Most már nem is UEFAlona, hanem FIFAlona vagyunk. :D :D Nevetséges, a vezetőség meg írjon ki új választásokat a nyárra. Ha megérdemeljük, kapjuk is meg a büntetést, de nem ártana pár másik klubnál is szétnézni akkor.
"De a csaj adta meg a telefonszámát!!! Ez olyan, mintha elmennél vadászni, a szarvas kijön az erdőből, elveszi a puskádat, fejbelövi magát és bemászik a csomagtartódba. Persze hogy hazaviszed és megeszed!" :D
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2014.04.02. 14:44:01

Már csak arra lennék kíváncsi, hogy az Arsenal hogy igazol? :-))

Viccet félre téve. Lehet hibázni, de 10 esetben már megmagyarázhatatlan. Nem csak emiatt, de azt gondolom, hogy a Barca vezetősége nagyon b.fa.sz brigád, erről árulkodnak a "nagy" pénzért eladott játékosaink is. Etrtől függetlenül lehet könnyen ki tudják magyarázni magukat, de ha a több, mint egy klub látszatot akarjuk kelteni, akkor ezt nem csak a játékosoknak, meg a szurkolóknak, hanem leginkább a vezetőségnek kellene mutatnia. Valahogy ez nagyon nem megy nekik. Mindenmellett szerintem egy erős lejáratókampányt folytatnak a Barca ellen, csak nem tudom ki csinálhatja. Azért elég belső infók ezek, de nnyire srosszat senki nem akarhat a klubnak. Azért így szűk fél éven belül a Messi adócsalás, Neymar átigazolás, meg ez is...Valami nem oké ott bent.
Amit nem értek, hogy a spanyol szövetséget miért bűntetik? Ők nem vették észre a "csalást"? Ha nem vették észre máshol is előfordulhatott a spanyol ligában...
Avatar
Nervo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 536
Csatlakozott: 2014.03.07. 14:50:11
Tartózkodási hely: Home, Workplace.

2014.04.02. 14:32:08

http://barcanoticias.blog.hu/2014/04/02 ... a_fifa-nak" target="_blank
Még szerencse hogy ilyen jó vezetőségünk van, akik még ilyen körülmények között is nyugalomra intenek bennünket. :D
FCB: Stegen, Semedo, Piqué, Eric Garcia, Gaya, Riqui Puig, De Jong, Coutinho, Messi, Depay, Fati.
Oranje: Cillessen, Dumfries, De Ligt, Dijk, Aké, Van de Beek, De Jong, Wijnaldum, Depay, Malen, Bergwijn.
Kép
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2014.04.02. 14:27:06

visca el barca írta:jah értem, tehát ha egyik csal, de nem derül ki az ugy okés :lol:
Nem, hanem akkor nem egy balek, semmirekellő szerencsétlen, mint a mostani vezetőség.
zeus021
Jugador del Barça
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2008.05.26. 18:20:49

2014.04.02. 14:24:09

deadmike írta:Az Origo értesülése szerint a Ter Stegen ügyletet nem érinti, bár nem értem, hogy ezt honnan veszik. Hivatalosan csak nyártól (az átigazolási időszak első napjától) lehetne a Barca játékosa, de ugye nem jegyeznek be senkit, hiszen tiltott a transzfer.
Illetve a 90 napos bizonyítást se értem, mert sok helyen úgy írják, hogy a büntetés tény, max a további büntetés elkerülését lehetne elérni a 90 nap alatt. (pl. hogy ne tegyék semmissé azt a 10 átigazolást).
Arra lennék kíváncsi kiket tartalmaz az a 10es lista... mert lehet, hogy benne vannak B csapatos játékosok nevei is, főleg, ha 2009-től van vizsgálat, aki akkor 14 éves volt, már bőven fent lehet B csapatban
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.04.02. 14:23:27

jah értem, tehát ha egyik csal, de nem derül ki az ugy okés :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2014.04.02. 14:22:14

visca el barca írta:
Sanama írta:Viszont a vezetőségnek hatalmas taps, jöhet Laporta!
2009 óta tartó igazolásokat vizsgáltak. bőven benne van az ő keze is.
Mégsem az ő idejében kerültek felszínre ezek a dolgok.

Amúgy Blatterék tegnap lehet kicsit buliztak, és azt hiszik még 1-je van :mrgreen:
deadmike
Barça C
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2011.07.06. 10:11:36

2014.04.02. 14:20:25

Az Origo értesülése szerint a Ter Stegen ügyletet nem érinti, bár nem értem, hogy ezt honnan veszik. Hivatalosan csak nyártól (az átigazolási időszak első napjától) lehetne a Barca játékosa, de ugye nem jegyeznek be senkit, hiszen tiltott a transzfer.
Illetve a 90 napos bizonyítást se értem, mert sok helyen úgy írják, hogy a büntetés tény, max a további büntetés elkerülését lehetne elérni a 90 nap alatt. (pl. hogy ne tegyék semmissé azt a 10 átigazolást).
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.04.02. 14:18:30

Sanama írta:Viszont a vezetőségnek hatalmas taps, jöhet Laporta!
2009 óta tartó igazolásokat vizsgáltak. bőven benne van az ő keze is.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
zsovagi
Barça B
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2006.03.23. 18:16:56

2014.04.02. 14:17:42

A FIFA weboldalán található cikk alapján a pénzbírság mellett az átigazolási szezonokból leszünk kizárva. A szerződéshosszabbítás nem átigazolási időszakhoz kötött, így úgy gondolom, hogy nem is lehet megtiltani azt.
istee104
Barça C
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2010.07.20. 20:11:29

2014.04.02. 14:17:33

Ha szerződésmódosításra van lehetőség, akkor egyszerű a dolog, a megegyezés szerinti összegre kell levinni a kivásárlási árat, aztán annyi. Én csak azt nem értem az egészben, hogy ha már 2009-ben is volt ilyen szabálytalanság, akkor mi a sz.rért tartott nekik 5 évbe hogy erre rájöjjenek. Mintha öt év után küldenék ki az összes gyorshajtásról a csekket... Egyébként valakinek nyilvánvalóan érdekében áll ez az egész, Rosell lejáratásánal én még Laportara is gondoltam, de ennyit ő nem ártana az elnökségért, úgyhogy nálam csak egy jelölt van az a bizonyos Perez papa. Egyszerűen szégyen ez az elmúlt pár hónap.
zeus021
Jugador del Barça
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2008.05.26. 18:20:49

2014.04.02. 14:14:47

zeus021 írta:
corol írta:Az hírlik, hogy az igazolásokon kívül szerződés hosszabbításra sem kerülhetne sor a megjelölt időszakban, azt még nem tudni, hogy visszatérhetnek-e a kölcsön játékosok.
Én nagyon nagy problémát amúgy nem látok a kapus poszt kivételével. Az "A" és a "B" keret biztosíthatja a személyi feltételeket, amennyiben senki nem akar eligazolni.
"A szankció alapján a Barcelonának minden átigazolási tevékenység – eladás, vétel, kölcsönadás, kölcsönvétel – tilos. A lejáró szerződésűek természetesen távozhatnak, a kölcsönadott játékosok (például az Evertonban futballozó Gerard Deulofeu) visszatérhetnek (hisz utóbbiak a Barcelona regisztrált játékosai)" NSO-ról van, én ebből azt veszem ki, hogy hosszabbításra nem terjed ki a szankció
Közben barcanoticias, előbbivel ellentmondó információkat hozott le, ott azt írják, hogy ténylegesen nem lehet hosszabbítani sem, de kérdem én mi van akkor, ha egy lejáró szerződésű játékosunk nem akar távozni? akkor egy évig klub nélküli?
zeus021
Jugador del Barça
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2008.05.26. 18:20:49

2014.04.02. 14:09:13

corol írta:Az hírlik, hogy az igazolásokon kívül szerződés hosszabbításra sem kerülhetne sor a megjelölt időszakban, azt még nem tudni, hogy visszatérhetnek-e a kölcsön játékosok.
Én nagyon nagy problémát amúgy nem látok a kapus poszt kivételével. Az "A" és a "B" keret biztosíthatja a személyi feltételeket, amennyiben senki nem akar eligazolni.
"A szankció alapján a Barcelonának minden átigazolási tevékenység – eladás, vétel, kölcsönadás, kölcsönvétel – tilos. A lejáró szerződésűek természetesen távozhatnak, a kölcsönadott játékosok (például az Evertonban futballozó Gerard Deulofeu) visszatérhetnek (hisz utóbbiak a Barcelona regisztrált játékosai)" NSO-ról van, én ebből azt veszem ki, hogy hosszabbításra nem terjed ki a szankció
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2014.04.02. 14:04:47

Az hírlik, hogy az igazolásokon kívül szerződés hosszabbításra sem kerülhetne sor a megjelölt időszakban, azt még nem tudni, hogy visszatérhetnek-e a kölcsön játékosok.
Én nagyon nagy problémát amúgy nem látok a kapus poszt kivételével. Az "A" és a "B" keret biztosíthatja a személyi feltételeket, amennyiben senki nem akar eligazolni.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.04.02. 13:51:58

igazabol azt érzem nagyon gáznak h a hírek szerint 10játékossal is baj van. egyet még talán el lehetne mismásolni, de 10-et....
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13509
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2014.04.02. 13:39:38

Sracok, halal mindegy h kinek a keze van emogott, ha ilyen eros fogast talalnak rajtunk akkor nem lehet sertve az igazsagerzetunk! Ez tisztan a vezetoseg sara. Azonnal el kell tavolitani a teljes vezetest ha nem tudjuk tisztazni magunkat par napon belul.

Nagy kerdes szamomra, h mit jelent ez a kizaras. Eladnis e tudunk jatekosokat?

Egyebkent ha visszahivunk minden kolcsonjatekost es atnezzuk a B keretet is alaposan, akkor hatalmas a valasztek.
Es mivel megsporolunk hat kontenernyi penzt, szoba se jon semmi fele turne v galameccs, rengeteg idonk lesz keszulni a szabadsagok utan, es ez vb utani szezonban nagyon komoly lepeselony a nagyokkal szemben..

Bar sokakat elkuldenek, igy nem lehet, de nem akkora gond azert. Inkabb az aggaszt h a vedelmet nincs mibol frissiteni valszeg. Egyedul Bartra miatt orulok.

Ja: oke h van 90 napunk, de igazolasi idoszakig csak 60. Egyebkent meg egy heten belul tisztazzuk magunkat, vagy elbujhatnak.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
fcjoc
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2182
Csatlakozott: 2005.08.20. 22:41:37

2014.04.02. 13:34:53

Tomsa írta:Ezzel el is intéztek minket az elkövetkező kb. 5 évre =D>
Miicsodaa :?: 5 évre? Azért ennyire ne kezeljük már alul a helyzetet. Középpálya és a fenti emberek szerintem simán rendben vannak. Tello max az aki majd elmegy, ha eladni lehet.. Visszajön Deu. Középpályára visszajön Rafinha, és feljön majd Denis S. ha ügyesen űzi, vagy kitudja még ki.

A védelem lesz necces, ezt osztom. Bartra érjen be károlyul, Piqué meg legyen olyan mint a sérülése előtt. Masch meg valaki a B-ből majd kiegészítik őket.. jobbat nem nagyon lehet..

Masipot simán felhoznám, inkább mint hogy Pinto fazságait nézzem.. :roll:

..ja és legalább gyűjthetünk egy évig =P~ :lol:
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2014.04.02. 13:31:44

Barcelona source: "We're calm about the transfer ban. It's a normal procedure, now we have 90 days to appeal and to explain things." [as]
Tomsa írta:Ezzel el is intéztek minket az elkövetkező kb. 5 évre =D>
:mrgreen:
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5727
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2014.04.02. 13:30:24

Amúgy bennem ilyenkor az merül fel, hogy ki a f...nak volt ez az érdeke? Kakuta és a Chelsea esete van ugye felhozva, de ott egyértelműen a Lens volt a károsult, ők nyújtottak be panaszt. De most ugyan ki a búbánatnak bökte a csőrét 10 átigazolásunk? :roll: Undorító mocsok dolgok ezek, teljesen egyértelmű, hogy valaki külsősnek benne van a keze, de ez még nem mentesíti ezt a végtelenül szánalams, dilettáns bandát, ami itt Barcelonában vezetőségnek hívja magát. Nagyon remélem, hogy lehetséges lesz fellebbezni, mert ez így nagyon nem pálya, hogy bukta akkor Halilovic és ter Stegen, egy esetleges védőről nem is beszélve... Végtelenül fel vagyok most ezen háborodva, ennyire régen verte ki valami nálam a biztosítékot... :evil:
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2786
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2014.04.02. 13:23:57

és ilyenkor Halilovic szerződtetése is ugrott?
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Válasz küldése