Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
11
12%
Ambarabat
5
5%
Nico
25
27%
Más
34
37%
Nem hoznék senkit
18
19%
 
Szavazatok száma: 93
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.06.27. 22:29:58

Gareth Tello írta: Most akartam én is írni erről. Gallardo az egyik legkevésbé hiteles és megbízható ember a labdarúgás világában, úgyhogy ezen nyilatkozat alapján én máris nagyobb esélyt látok arra, hogy Kroos hozzánk jön.

Ha véletlenül mégis a Realé lenne, Koke pedig maradna, akkor nem tudom, mihez kezdünk. Gündogan a sérülése miatt elég kockázatos lenne, Pogba pedig elég drága. Mondjuk Thiagót visszahozhatnánk 80-90 millióért.
Ezen agyaltam, hogy mintha ő mondta volna a Messi-PSG sztorit is, de akkor így már biztos vagyok benne.. :D

Pogba meg ha olyan játékot nyújt a Juve színeiben is, mint a VB-n, akkor nem csak drága, hanem a szintet se üti meg. Eddig nekem nagyon nagy csalódás a gyerek, rendre rossz megoldásokat választ, egy jó megoldás után szinte mindig jön egy hiba. Csak a Franciáknál van 3 ember is a középpályán, aki jobban meggyőzött mint ő. Gündogan meg ugye sérült is volt, meg terhes is, úgyhogy ő is kilőve. Más nem jut eszembe.. Úgyhogy szerintem Kroos vagy senki lesz - Rafinha sanszos, hogy jobban járna a senkivel..
Valbuena meggyőző még a VB-n amúgy, csodálkozok, hogy nem cikkeztek még róla. :roll:
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.06.27. 22:29:31

nem állitom, hogy a következetesség mintapéldánya lennék, de: én nem örültem és ma sem teszem, LE. kinevezésének. viszont a kevés infó ellenére tényként kezelhetjük, hogy Mathieut ő akarja! namármostugye?! akik tapsoltak L.E ért fikázzák az egyik (másik?! azt hiszem a kapus gyerek detto) kiszemeltjét!,
lehet, hogy kissé már felhergelt ez a dolog elismerem, de még egyszer lassan ( =D> ) mondom: a francia van olyan jó mint Alves és Alba, jobb mint Montolya és Bartra és Mascherano, és cca az a minőség mint az amúgy ezidáig "névtelen" Atletico védelem bármelyike.
gőzöm sincs, mit akar vele L.E. de 12.M ért az idény legjobb igazolása lenne. no persze: szerintem.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2014.06.27. 22:17:02

palesz77 írta:Amúgy több - nem tudom mennyire hiteles - forrás szerint Kroos lesz a Real első nyári igazolása - 'madridom' is lehozta.
Most akartam én is írni erről. Gallardo az egyik legkevésbé hiteles és megbízható ember a labdarúgás világában, úgyhogy ezen nyilatkozat alapján én máris nagyobb esélyt látok arra, hogy Kroos hozzánk jön.

Ha véletlenül mégis a Realé lenne, Koke pedig maradna, akkor nem tudom, mihez kezdünk. Gündogan a sérülése miatt elég kockázatos lenne, Pogba pedig elég drága. Mondjuk Thiagót visszahozhatnánk 80-90 millióért.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.06.27. 22:12:31

maister6000cm3 írta:...
Suárez úgy tűnik, hogy nem kacsa, a 2 csatáros játékba meg luxus lenne a Messi, Neymar, Suárez trió. Amúgy én is erre gondoltam eddig, hogy átállunk arra, de ez elbizonytalanított.. :D

Amúgy több - nem tudom mennyire hiteles - forrás szerint Kroos lesz a Real első nyári igazolása - 'madridom' is lehozta. Ha esetleg igaz, kíváncsi vagyok, hogy nézünk-e más jelölt után, vagy nekivágunk így a szezonnak..
Avatar
maister6000cm3
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2008.12.11. 21:50:12
Tartózkodási hely: otthon
Kapcsolat:

2014.06.27. 21:55:24

Szerintem (is) LE 3-5-2-es rendszerben gondolkozik, minden kevésbé kacsának tűnő hír erre utal. Aztán lehet nem lesz igazam. De szerintem a következő keretre hajtanak:

----------------------------------Bravo, Stegen-------------------------
----------------------------------------------------------------------------
-----Marquinhos (Montoya?) ----Piqué (Bartra)---Matyi (Adriano)
----------------------------------------------------------------------------
-----------------Busi (Masch) -----------Rakitic(Rafinha, Sergi)-----
----------------------------------------------------------------------------
Alves (Rafinha, Adriano)---------------------Alba (Adriano, Pedro)
-----------------------------Iniesta (Rafinha)---------------------------
----------------------------------------------------------------------------
------------Messi (Alexis? Dulifuli)------Neymar (valaki még)------

Ez megmagyarázná mért nem akarunk klasszis középső védőt, mért érdeklődünk Cuadrado után, mért nem biztos hogy elmegy Alves, mért nem engedték el Adrianot (hisz rengeteg helyen lehetne bevethető) mért gondolkoznak Alexis eladásán jó pénzért (nagy plussz a csapatnak, de a 2 csatárt nem szorítaná ki a kezdőből, viszont sérülés esetén a legjobb alternatíva lenne) és mért nem látja Pedro a helyét a jövő évi csapatban (nem szívesen lenne középpályás, csatárnak meg nem az igazi) és végül, hogy mért jött Bravo, aki ha kell igazi "tűzkapust" is képes játszani.

Más kérdés, hogy ez mennyire válhat be. Ez vagy egy full nyeretlen szezon lesz, vagy egy 6kupás... :D
Kép
Avatar
Nervo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 536
Csatlakozott: 2014.03.07. 14:50:11
Tartózkodási hely: Home, Workplace.

2014.06.27. 21:10:22

A noticiason olvastam hogy Bartóék licitje marqinhosért már 40-nél tart, ha ez igaz akkor tényleg nem sok ész van náluk. Ilyen összegeknél nem tudom elhinni hogy két normális belső védőt nem tudnának szerezni ebbe a csapatba. :? Nem baj, majd Suárezt is átkeresztelik belső védőnek mint szegény mascot és indulhat is a szezon + matyiő. #-o Valószínűleg ezek után, legalábbis nekem van egy olyan érzésem hogy a franciáért is megfognak még küzdeni bármi legyen is annak az ára. :oops:
FCB: Stegen, Semedo, Piqué, Eric Garcia, Gaya, Riqui Puig, De Jong, Coutinho, Messi, Depay, Fati.
Oranje: Cillessen, Dumfries, De Ligt, Dijk, Aké, Van de Beek, De Jong, Wijnaldum, Depay, Malen, Bergwijn.
Kép
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2014.06.27. 19:52:47

roby122 írta: Azt azért ne felejtsd el , igaz sokan nem is tudják , hogy Martino hozott volna védőt.
Dél-Amerikából , azt hiszem a River Plate ból és ingyen , a vezetőség nem engedte neki.
Martino is elég szépen meg volt fogva , sokat nem tehetett idecsöppent , kapott egy kész keretet és ebből gazdálkodj , nem is kell csodálkozni , hogy nem volt jó a szezon , na mind1 is nem akarok elkanyarodni a témától. MAscerano KH ként akkor már benne volt 2-3 éve úgyhogy Martino ezen miért változtatott volna ? Nem tudta kivel helyettesíteni. Busit meg nem tudta kirobbantani Song , tény , hogy B. játéka sem volt eget rengető , de még így is jobb volt Songnál. Ha meg Mathieu-t akarják idehozni akkor már inkább Musacchiot vagy Aggert.
Emlékszem a Balanta-pletykákra, de úgy rémlik, hogy azért nem lett vétel, mert Martino Puyol-t megfelelőnek találta és nem a vezetőség nem akart igazolni. Persze a hátterét nem tudom a dolgoknak, ahogy a belsősökön kívül senki sem. Mascherano-val kapcsolatban ő mindig is egy kényszerhátvéd volt és az is marad. Az eredeti posztja védekező kp, ott tud igazán jól játszani. Nem véletlenül nem erőltetik az argentinok sem középhátvédként, nem véletlenül nem látsz egy normális csapatban sem 175 közeli/alatti középhátvédeket rohangálni. Egyébként a helyezkedésén is bőven meglátszik, hogy nem középhátvéd, nem egyszer kaptunk gólt emiatt. Azt szerintem senki sem vitatta, h Busquets jobb volt Song-nál. Amit én vitattam az már eleve az, hogy minek hoztuk ide Song-ot, amikor arra a szerepre ami neki jutott ott lett volna Mascherano és akkor vehettünk volna egy igazi középhátvédet már korábban. Ja, hogy Song akkor épp akciós volt és mivel magas így biztos jó kh lesz belőle... :roll:
Mathieu-vel kapcsolatban egyetértek, ha marad a 4 védős rendszer akkor hülyeséget csinálunk vele, mert még 4. számú kh-nek is gyenge. Egyedül az ára az, ami tetszhet a vezetőknek.
Érdekes, hogy a Juventus-ban és a válogatottban is már jó ideje alapembernek számító, jó adottságokkal rendelkező Cáceres-t meg kidobtuk 3 millióért - ugyanez a vezetés.
Avatar
roby122
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2014.05.26. 15:22:23

2014.06.27. 18:14:43

crixus írta:A védőkérdéssel kapcsolatban én legfőképp a Tito-féle edzői gárdát okolom. Puyol már akkor is szélsőségesen rossz állapotban volt, rajta kívül pedig a jelenleg is rendelkezésre álló két hátvéd és Mascherano voltak a keretben. Akkor nem költöttünk sokat, mindössze Alba jött 14 millióért. Ahelyett, hogy a távozó Keita helyére feltoltuk volna Mascherano-t és vettünk volna egy középhátvédet Piqué mellé, megvettük 19 millióért azt a Song-ot, aki alig kapott valami szerepet és most lehet távozik is, nem mellesleg valószínűleg kevesebb pénzért (15 körüli összeget saccolok). Tavaly Martino beesett csak váratlanul és való igaz, hogy neki is fel kellett volna ismernie ezt a hiányt, de Tito-ék a csapattal voltak az azt megelőző 4 évben is, látnia kellett volna neki és a vezetőségnek is, hogy szükség van egy középhátvédre. (Félre értések elkerülése végett: Tito rendkívül tisztelem és nagyon sajnálom azt, ami vele történt.)

Jelenleg is ennek isszuk a levét és emiatt kényszerülünk majd 40 millió körüli összeget kiadni majd egy olyan zöldfülűre, mint Marquinhos és 20 millió körüli összeget egy olyan kétballábas bohócra, mint Mathieu. Az akkor hibázók közül pedig még nálunk rontja a levegőt Zubizarreta és a vezetőségből még jó páran. Nem értem a pártoló tagokat és Laporta-t sem, hogy miért hagyják ezeket tovább működni. Már Rosell lemondásakor lépni kellett volna. :roll:

Azt azért ne felejtsd el , igaz sokan nem is tudják , hogy Martino hozott volna védőt.
Dél-Amerikából , azt hiszem a River Plate ból és ingyen , a vezetőség nem engedte neki.
Martino is elég szépen meg volt fogva , sokat nem tehetett idecsöppent , kapott egy kész keretet és ebből gazdálkodj , nem is kell csodálkozni , hogy nem volt jó a szezon , na mind1 is nem akarok elkanyarodni a témától. MAscerano KH ként akkor már benne volt 2-3 éve úgyhogy Martino ezen miért változtatott volna ? Nem tudta kivel helyettesíteni. Busit meg nem tudta kirobbantani Song , tény , hogy B. játéka sem volt eget rengető , de még így is jobb volt Songnál. Ha meg Mathieu-t akarják idehozni akkor már inkább Musacchiot vagy Aggert.
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2014.06.27. 18:11:11

palesz77 írta:A 'Sport' szerint Mathieu 12 millió körüli összegért érkezhet hozzánk hamarost, mivel az elmúlt napokban közeledtek az álláspontok a 2 klub között - Mathieu gondolom kérte a vezetőket, hogy engedjék el.
Azért akarjuk őt és Marquinhost amúgy a 'Mundo' szerint, mert mindketten a szélen is bevethetők, így alternatívának jók lennének oda is. Mondjuk így, hogy Alves sanszos, hogy marad, nem tudom ez miért kell hogy számítson.. Talán mégis megszabadulunk valahogy Danitól? [-o<

Azt pedig mindkét katalán lap lehozta, hogy Bojan a Malagában köthet ki napokon belül. Elméletileg előrehaladott fázisban vannak a tárgyalások, de hát ilyet már sokat hallottunk. Árról nem írnak semmit..

Rakiticet pedig kedden mutatják be, elméletileg délben fog a Camp Nou gyepére lépni.
A védős rész és az indoklás egyszerűen nevetséges. El akartuk küldeni azt az Adriano-t, aki mindkét szélen bevethető, kényszermegoldásnak sérülés és eltiltás hullám esetén még középen is elbóklászik, de a lyukas középhátvéd posztot pedig az alapján akarjuk feltölteni, hogy olyan érkezzen, aki szélsőt is tud játszani. Mathieu esetében hozunk egy szélsőt, aki középen is elbohóckodik. Ennél nagyobb hülyeséget én még nem láttam...
Egyetlen esetet tudok elképzelni, ahol ez szempont lehet: ha három védős taktikára állunk át: 3-4-3-ra vagy 3-5-2-re. Akkor lehet jobb lesz Mathieu hátul, mint mondjuk Adriano vagy Mascherano lennének (a magasság és gyorsaság miatt). Marquinhos-ról nem is beszélve. Ebben az esetben még Alves is befér a keretbe, pláne 3-5-2-nél.
Bár utóbbi lehetőségek nem tűnnek túl valószínűnek, tehát oltári nagy marhaságot csinálunk ezzel a két játékossal. Ahelyett, hogy szépen posztra igazolnánk, keressük a kényszermegoldásokat. Nagy blama lesz ebből jövőre, de legalább ha koppan a csapat, akkor elküldik ezeket a marhákat a vezetőségből.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.06.27. 17:51:49

A 'Sport' szerint Mathieu 12 millió körüli összegért érkezhet hozzánk hamarost, mivel az elmúlt napokban közeledtek az álláspontok a 2 klub között - Mathieu gondolom kérte a vezetőket, hogy engedjék el.
Azért akarjuk őt és Marquinhost amúgy a 'Mundo' szerint, mert mindketten a szélen is bevethetők, így alternatívának jók lennének oda is. Mondjuk így, hogy Alves sanszos, hogy marad, nem tudom ez miért kell hogy számítson.. Talán mégis megszabadulunk valahogy Danitól? [-o<

Azt pedig mindkét katalán lap lehozta, hogy Bojan a Malagában köthet ki napokon belül. Elméletileg előrehaladott fázisban vannak a tárgyalások, de hát ilyet már sokat hallottunk. Árról nem írnak semmit..

Rakiticet pedig kedden mutatják be, elméletileg délben fog a Camp Nou gyepére lépni.
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2014.06.27. 17:51:06

Gali írta:Te mindig egy mondatban írod le a mondanivalódat?
szereti hrabalt
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Gali
Capitá del Barça
Hozzászólások: 576
Csatlakozott: 2009.07.19. 20:37:16

2014.06.27. 17:08:17

kadarzsolt85 írta:Ha megveszik Suarezt,Krost,Es meg ket vedot az ugy nagyon rendben lesz nem a mi zsebunk es a masik dolog az hogy honnan tudjatok hogy mi folyik a hatterbe es hogy kire es mire mennyi penz van vagy mennyit er lassa be mindenki hogy ugy is uggy lesz ahhogy ok akarjek es egyenlore nem csinaltak meg semmi nagy baromsagot Zubiek.
Te mindig egy mondatban írod le a mondanivalódat?
Szerinted mindegy, hogy ki lesz az a két védő?
Sajnos Zubi elég sok baromságot csinált az alatt a 4 év alatt, amióta ő felel az átigazolási politikáért!
Ezért nem sok jóra számíthatunk.
Bár ne lenne igazam!
A Real Madrid legyőzéséhez nem kell pluszmotiváció. Főleg nem egy barcelonai játékosnak!
"Lionel Messi"
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2014.06.27. 17:07:51

eddig azért ilyen higuain meg llorente dolgokról egyszerű volt eldönteni, hogy kacsa, de suarez most eléggé elbizonytalanított. és komolyan mondom félek is kicsit, hogy van benne igazság. számomra ibra ideigazolása + thiago eligazolása + touré eligazolása általi trauma összeadva lenne az uruguayi gyerek érkezése esetén.

hozzátok már a matyiő + cuadrado pakkot inkább, akkor csak a többiek fognak sírni, nem én :cry:
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
kadarzsolt85
Jugador del Barça
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2012.02.09. 09:44:29

2014.06.27. 16:50:44

Ha megveszik Suarezt,Krost,Es meg ket vedot az ugy nagyon rendben lesz nem a mi zsebunk es a masik dolog az hogy honnan tudjatok hogy mi folyik a hatterbe es hogy kire es mire mennyi penz van vagy mennyit er lassa be mindenki hogy ugy is uggy lesz ahhogy ok akarjek es egyenlore nem csinaltak meg semmi nagy baromsagot Zubiek.
Barca Barca Baaarca
Gali
Capitá del Barça
Hozzászólások: 576
Csatlakozott: 2009.07.19. 20:37:16

2014.06.27. 16:40:22

Chino írta:
crixus írta: Ha elhozzuk Suárez-t 60, Kroos-t 30 millióért és hozzáadjuk a jelenlegi 9 milliós kiadást, akkor már 99 milliónál tartunk, marad 21. Ja igen, mellesleg megvettük Halilovic-ot a B-be 2 millióért.
Tehát 19 az a 21.
Ki távozhat még? ... Durván a fennmaradó összeggel együtt ez 50 millió, ami középhátvédre marad, hiszen az Alves-ért kapott vagy beszámítás miatt maradó összeget egy az egyben, plusz lehet még megtoldva az ő pótlására kell elkölteni. Ezek után nem csodálkozom, hogy 45 millióért Mangala már drága volt, hiszen 50 millió a maximum. Ilyenkor jutnak eszembe a Vidic-féle ingyenes, de jó megoldások 4. számú hátvéd szerepkörre... ilyet mi persze nem ismerünk, sem itt sem kapus poszton :roll:
Ha Mangala drága 45-ért, akkor Marquinhosért miért szaladgálunk 40 millióval? Úgy, hogy a francia árát akár Telloval is csökkenthetnénk, mert érdekli a portugálokat. Kroos viszont szükséges, ha már a középpályát is szétbarmoltuk. (az okok most mellékesek) Rakitic jó játékos, meg motivált, bontsunk pezsgőt hogy idehoztuk 20 millióért, de én személy szerint nem örülnék, ha a jövőben ő lenne a Barca karmestere. Amúgy a német sem hiszem, hogy benne lenne 30-ban. Bármilyen palik is vagyunk és bármennyire penge játékos, a klubja se számol vele, ő is el akar menni és a szerződése is lejár jövőre. Ilyen feltételek mellett egy 20, maximum 25 milliós ár már jó üzletnek számít a németeknek, akiknek amúgy sem lételeme a pénz.
...
Az azért vicc, hogy a Real most készül Moratat 20(!) millióért eladni a Juvenak, mi pedig azon gondolkodtunk, hogy Alexist odadobjuk 25-ért legjobb esetben.
Továbbra is úgy látom, hogy a khv poszt és a középpálya az, aminek prioritás kellene élveznie.
Az akciós Suarezért még a 60M is sok. Amennyiben ennyit kiadnak érte Zubiék, akkor elment az eszük. Kroost viszont mindenáron hozni kell. Inkább érte adnék 30M-t, mint a harapósért 60M-t.

Meg kell barátkoznunk a gondolattal, hogy jön Mathieu. A Sport szerint 12M körül érkezik.
Amennyiben a crixus által említett 50 millióval számolunk, akkor közel 40M marad egy jó minőségű középhátvédre. Mangala 45-be kerül, nem hiszem, hogy az a 8 milliós különbözet megoldhatatlan feladat elé állítaná a vezetést.

Chinoval egyetértek! Felfoghatatlan, hogy Alexis miért 25M-ra van beárazva. Egy ilyen kaliberű játékosért, aki ráadásul a VB-n is jól tolja, figyelembe véve a mai árakat, alsó hangon 40M-t kellene elkérni. Persze ennél van egy jobb megoldás is, Sanchezt meg kell tartani!!!
A Real Madrid legyőzéséhez nem kell pluszmotiváció. Főleg nem egy barcelonai játékosnak!
"Lionel Messi"
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2014.06.27. 16:22:45

Chino írta:
Ha Mangala drága 45-ért, akkor Marquinhosért miért szaladgálunk 40 millióval? Úgy, hogy a francia árát akár Telloval is csökkenthetnénk, mert érdekli a portugálokat. Kroos viszont szükséges, ha már a középpályát is szétbarmoltuk. (az okok most mellékesek) Rakitic jó játékos, meg motivált, bontsunk pezsgőt hogy idehoztuk 20 millióért, de én személy szerint nem örülnék, ha a jövőben ő lenne a Barca karmestere. Amúgy a német sem hiszem, hogy benne lenne 30-ban. Bármilyen palik is vagyunk és bármennyire penge játékos, a klubja se számol vele, ő is el akar menni és a szerződése is lejár jövőre. Ilyen feltételek mellett egy 20, maximum 25 milliós ár már jó üzletnek számít a németeknek, akiknek amúgy sem lételeme a pénz.

Azt hogy kit mennyiért tudnánk eladni szerintem felesleges számolni. Inkább azon kellene gondolkozni, hogyan szabaduljunk meg tőlük. Bojannak is folyamatosan álljuk a fizetését, és az ő szerződése is hamarosan lejár. Az a gond, hogy kereslet nincs rájuk, így lehet hogy alsó hangon érnek fejenként 4-5 milliót, de senkinek nem kellenek. Hogy egyszerre megszabaduljunk tőlük azt pedig az esélytelen kategória szerintem.

Középhátvédnek egy klasszis játékos elég is lehetne. Mellette ott lenne még Piqué, Bartra és ha kell negyedik számúként Masch is beugorhat. Lehet, hogy nem a legalkalmasabb kh, de azért csak lenyomott már pár szezont így.

Másik védő helyett, inkább jobbhátvéd kellene, mert jövőre már Alvesünk se lesz. Én már annak is örülnék, ha a PSG-vel meg tudnánk oldani egy van der Wiel-Alves cserét, még ha valamennyit fizetnünk is kéne rá, mert úgy tűnik oda nem nagyon akaródzik klasszis játékost venni.

Egy Montoya/van der Wiel--Piqué/Bartra-Mangala/Mascherano--Alba/Adriano védősorral a jelenlegi helyzetben én már bőven elégedett lennék.

Xavit amúgy biztos, hogy ingyen akarjuk elengedni? Volt erről valami hír? Nem hiszem, hogy bármennyire is "sértés" lenne felé, ha a katariaknak kéne fizetni vagy 10 milliót. Ezzel nem nagyon gátolnánk Xavit semmiben.

Az azért vicc, hogy a Real most készül Moratat 20(!) millióért eladni a Juvenak, mi pedig azon gondolkodtunk, hogy Alexist odadobjuk 25-ért legjobb esetben.
Sok olyan dologról írsz, amit igazából senki sem tud. Pl.: miért jobb 40 millió Marqiunhos-ra, mint 45 Mangala-ra. Lehet még az sem tudja igazán az indokot, aki döntött. Vagy pl.: Xavi-ról sem lehet tudni, hogy ingyen menne-e, de az eddigi tendenciákból ítélve elég valószínű.

Én hozzávetőlegesen számoltam, mivel előre senki sem tudhatja, hogy kiért ki mennyit fog adni. Általában a számunkra kedvezőtlenebb árakkal számoltam, ismerve a vezetőséget.

A jobbhátvéd-kérdésben egyetértünk.( ahogy le is írtam. :roll: )

Középhátvédet azért lenne jó kettőt venni, mert ha Song távozik, akkor Mascherano marad Busquets egyedüli alternatívája, illetve az egyedüli ütköző középpályás a keretben. 4. számú hátvédnek pedig nem kell egy jó korban lévő extraklasszis. Viszont a Mathieu-féle kényszermegoldásokat kerülni kellene. Én ezért hoztam fel p. Vidic-et, mert ő ingyen jött volna.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7510
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.06.27. 16:07:36

crixus írta: Ha elhozzuk Suárez-t 60, Kroos-t 30 millióért és hozzáadjuk a jelenlegi 9 milliós kiadást, akkor már 99 milliónál tartunk, marad 21. Ja igen, mellesleg megvettük Halilovic-ot a B-be 2 millióért.
Tehát 19 az a 21.
Ki távozhat még? Song, Dos Santos, Bojan, Cuenca, Oier, Alves, Sánchez, Pedro, Tello, Roberto, Afellay. Közülük Roberto valószínűleg maximum kölcsönbe, ha végül nem marasztalják. Pedro és Sánchez közül pedig csak az egyik fog elmenni. 10 millió fölötti összegre valószínűleg csak a Song, Alves, Tello és a Sánchez/Pedro négyesért kaphatunk, ami annyiból nem rossz, hogy így lesz még plussz 40 milló körüli összeg védőre. Viszont Alves-t valahogy pótolni kellene, akár Montoya mögé, akár elé hozunk valakit, illetve a távozó Pedro/Sánchez duó egyike pedig a Suárez üzlet részét képezheti. Song és Tello ér kb. 25 millió körüli összeget és akkor még jóindulatú voltam. Amit 30-35 közötti összegre dobhatnak meg az olyan kisebb nevek, mint Bojan vagy Dos Santos. Durván a fennmaradó összeggel együtt ez 50 millió, ami középhátvédre marad, hiszen az Alves-ért kapott vagy beszámítás miatt maradó összeget egy az egyben, plusz lehet még megtoldva az ő pótlására kell elkölteni. Ezek után nem csodálkozom, hogy 45 millióért Mangala már drága volt, hiszen 50 millió a maximum. Ilyenkor jutnak eszembe a Vidic-féle ingyenes, de jó megoldások 4. számú hátvéd szerepkörre... ilyet mi persze nem ismerünk, sem itt sem kapus poszton :roll:
Ha Mangala drága 45-ért, akkor Marquinhosért miért szaladgálunk 40 millióval? Úgy, hogy a francia árát akár Telloval is csökkenthetnénk, mert érdekli a portugálokat. Kroos viszont szükséges, ha már a középpályát is szétbarmoltuk. (az okok most mellékesek) Rakitic jó játékos, meg motivált, bontsunk pezsgőt hogy idehoztuk 20 millióért, de én személy szerint nem örülnék, ha a jövőben ő lenne a Barca karmestere. Amúgy a német sem hiszem, hogy benne lenne 30-ban. Bármilyen palik is vagyunk és bármennyire penge játékos, a klubja se számol vele, ő is el akar menni és a szerződése is lejár jövőre. Ilyen feltételek mellett egy 20, maximum 25 milliós ár már jó üzletnek számít a németeknek, akiknek amúgy sem lételeme a pénz.

Azt hogy kit mennyiért tudnánk eladni szerintem felesleges számolni. Inkább azon kellene gondolkozni, hogyan szabaduljunk meg tőlük. Bojannak is folyamatosan álljuk a fizetését, és az ő szerződése is hamarosan lejár. Az a gond, hogy kereslet nincs rájuk, így lehet hogy alsó hangon érnek fejenként 4-5 milliót, de senkinek nem kellenek. Hogy egyszerre megszabaduljunk tőlük azt pedig az esélytelen kategória szerintem.

Középhátvédnek egy klasszis játékos elég is lehetne. Mellette ott lenne még Piqué, Bartra és ha kell negyedik számúként Masch is beugorhat. Lehet, hogy nem a legalkalmasabb kh, de azért csak lenyomott már pár szezont így.

Másik védő helyett, inkább jobbhátvéd kellene, mert jövőre már Alvesünk se lesz. Én már annak is örülnék, ha a PSG-vel meg tudnánk oldani egy van der Wiel-Alves cserét, még ha valamennyit fizetnünk is kéne rá, mert úgy tűnik oda nem nagyon akaródzik klasszis játékost venni.

Egy Montoya/van der Wiel--Piqué/Bartra-Mangala/Mascherano--Alba/Adriano védősorral a jelenlegi helyzetben én már bőven elégedett lennék.

Xavit amúgy biztos, hogy ingyen akarjuk elengedni? Volt erről valami hír? Nem hiszem, hogy bármennyire is "sértés" lenne felé, ha a katariaknak kéne fizetni vagy 10 milliót. Ezzel nem nagyon gátolnánk Xavit semmiben.

Az azért vicc, hogy a Real most készül Moratat 20(!) millióért eladni a Juvenak, mi pedig azon gondolkodtunk, hogy Alexist odadobjuk 25-ért legjobb esetben.
Forca Barca!!!!
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 976
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2014.06.27. 14:33:22

Megnéztem ma a honlapon a hivatalos keretünket.

http://www.fcbarcelona.com/football/first-team/staff" target="_blank

Azért elég durva hogy mennyi játékos ezek közül nem lesz már velünk jövőre.

Az edző.

A többiek mezszám szerint: 1,4,5,6,7(remélem),12,13,17,19,20,23,25, és én még Dani Alvessel, Sergi Robertoval számoltam hogy maradnak (a kölcsönben lévőket nem számoltam)

Eddig jöttek: Bravo, Stegen, Delafeu, Rafinha, Rakitic, Masip

A 25-ös kerethez még hiányzik így 6 játékos. :shock:

12 távozó és az edző. Nem gyenge változás lesz. Nagyon fura lesz a keret Puyol és Xavi nélkül. Kb az óta vagyok Barcelonás (és foci drukker), hogy ők felkerültek a nagyok közé. Victor Valdes óta volt lehetőségem megnézni minden meccset (az óta van sport1-em). Nagyon furcsa lesz.
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2014.06.27. 14:02:44

Alfa írta: Azt azért ne felejtsd el , hogy Song úgy jött ide , hogy ha kell a védelem közepén is tud játszani , igaz ha jól emlékszem egyszer sem játszott ott
Emlékszem, talán játszott is 1-2 meccsen ott, de pont ez a hiba. Ilyen típusú emberünk már volt Mascherano személyében, erre hoztak egy újabb félmegoldást. Szerintem nem kis hiba. Ráadásul annak a stábnak köszönhetjük Thiago távozását is, akinek most bőven lenne helye akár a kezdőben is. És akkor ez csak a két legnagyobb hiba Laporta távozása óta, amihez gyorsan hozzátenném 3. hibaként Martino-t.

Bármennyire is támogatnám Suárez és Kroos érkezését, a védő-kérdést nem lehet elodázni, ha már eddig húztuk. Jelen pillanatban két kapust és egy kp-t hoztunk 42 millióért, a bevételi oldalon pedig csak a Cesc-ért kapott 33 millió szerepel, holott távozott Pinto, Valdes, Puyol, Xavi is. Ha nagyon nagyvonalú akarok lenni és feltételezek 120 milliót az igazolásokra saját zsebből, mert két nyárra való lóvét akarunk elkölteni, akkor is szűkös a keret.
Ha elhozzuk Suárez-t 60, Kroos-t 30 millióért és hozzáadjuk a jelenlegi 9 milliós kiadást, akkor már 99 milliónál tartunk, marad 21. Ja igen, mellesleg megvettük Halilovic-ot a B-be 2 millióért.
Tehát 19 az a 21.
Ki távozhat még? Song, Dos Santos, Bojan, Cuenca, Oier, Alves, Sánchez, Pedro, Tello, Roberto, Afellay. Közülük Roberto valószínűleg maximum kölcsönbe, ha végül nem marasztalják. Pedro és Sánchez közül pedig csak az egyik fog elmenni. 10 millió fölötti összegre valószínűleg csak a Song, Alves, Tello és a Sánchez/Pedro négyesért kaphatunk, ami annyiból nem rossz, hogy így lesz még plussz 40 milló körüli összeg védőre. Viszont Alves-t valahogy pótolni kellene, akár Montoya mögé, akár elé hozunk valakit, illetve a távozó Pedro/Sánchez duó egyike pedig a Suárez üzlet részét képezheti. Song és Tello ér kb. 25 millió körüli összeget és akkor még jóindulatú voltam. Amit 30-35 közötti összegre dobhatnak meg az olyan kisebb nevek, mint Bojan vagy Dos Santos. Durván a fennmaradó összeggel együtt ez 50 millió, ami középhátvédre marad, hiszen az Alves-ért kapott vagy beszámítás miatt maradó összeget egy az egyben, plusz lehet még megtoldva az ő pótlására kell elkölteni. Ezek után nem csodálkozom, hogy 45 millióért Mangala már drága volt, hiszen 50 millió a maximum. Ilyenkor jutnak eszembe a Vidic-féle ingyenes, de jó megoldások 4. számú hátvéd szerepkörre... ilyet mi persze nem ismerünk, sem itt sem kapus poszton :roll:
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21325
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2014.06.27. 13:57:51

palesz77 írta:
nagyatyesz írta:...
Bartra*

Csiga meg nem érte el 900 percet sem a bajnokságban, úgyhogy azért ne csináljunk úgy, mintha alapembert adott volna el a vezetőség.. Kétlem, hogy Pepnek nagyobb tervei voltak vele, akibe látott valamit, azt annyit nyomatta a csapatba amennyit csak tudta - Busi, Pedro -, Csigánál nem ez volt a helyzet..
mess2009 írta: amúgy Robben játéka átalakulóban van szerintem, gyakran változtatja a helyét, csak egy nem változik: per ma az egyik leggólveszélyesebb támadó a világon!
Most nem azért, de ezek közt Suárez is ott van.. :mrgreen:

És amúgy Robben sem az a tipikus csapatember, elég bomlasztó személyiség tudtommal - pl. Nem véletlen ő "verekedett" a válogatott edzésen, meg 2 éve az EB-n ő is emlegetve volt a Holland égés egyik fő okaként. Just sayin.. Úgyhogy a nagy Suárez utálat után kicsit csodálkozok, hogy Robbent meg megtűrnéd.. Bár végülis harapni nem harapott még egyszer sem, az igaz..
Csigát eleinte sokat nyomatta Pep, a szezon végén pedig már szinte semmit. Szerintem nagy tervei voltak vele, csak aztán látta, hogy kevés, és hanyagolni kezdte.
Robben egyébként nekem nem kéne. Világklasszis játékos, de ő is akkor tud igazán érvényesülni, ha van területe, és meg tud indulni. 10 emberrel védekezős bunkerfoci ellen ő is csak kínlódna.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.06.27. 13:44:18

nagyatyesz írta:...
Bartra*

Csiga meg nem érte el 900 percet sem a bajnokságban, úgyhogy azért ne csináljunk úgy, mintha alapembert adott volna el a vezetőség.. Kétlem, hogy Pepnek nagyobb tervei voltak vele, akibe látott valamit, azt annyit nyomatta a csapatba amennyit csak tudta - Busi, Pedro -, Csigánál nem ez volt a helyzet..
mess2009 írta: amúgy Robben játéka átalakulóban van szerintem, gyakran változtatja a helyét, csak egy nem változik: per ma az egyik leggólveszélyesebb támadó a világon!
Most nem azért, de ezek közt Suárez is ott van.. :mrgreen:

És amúgy Robben sem az a tipikus csapatember, elég bomlasztó személyiség tudtommal - pl. Nem véletlen ő "verekedett" a válogatott edzésen, meg 2 éve az EB-n ő is emlegetve volt a Holland égés egyik fő okaként. Just sayin.. Úgyhogy a nagy Suárez utálat után kicsit csodálkozok, hogy Robbent meg megtűrnéd.. Bár végülis harapni nem harapott még egyszer sem, az igaz..

szerk.:
LG írta: Csigát eleinte sokat nyomatta Pep, a szezon végén pedig már szinte semmit. Szerintem nagy tervei voltak vele, csak aztán látta, hogy kevés, és hanyagolni kezdte.
Így értettem én is, eleinte biztos nagy tervei voltak vele, azért igazoltatta le gondolom.. De a szezon végére már nem volt meg a bizalom, úgyhogy logikus volt, hogy eladtuk.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára palesz77 2014.06.27. 14:04:03-kor.
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2014.06.27. 13:16:54

Egyetértek azzal, hogy Tito és az edzői stábja okolható a töketlen vezetőség mellett a védőproblémáért. Tata csak beesett,nem volt sok ideje igazolgatni!
Kezdjük ott, hogy bár voltak értelmetlen hátvédigazolások hátul Pep idejében, de legalább látta a problémát, és kereste a megfelelő embert. Csigát ugye akarata ellenére adta el a vezetőség, míg Henriquének és Caseresnek ő nem adta meg az esélyt. Pontosan nem tudom ők mikor szabadultak meg végleg a szerződésükből, de ha még éltek Pep távozása után, talán meg lehett volna próbálni velük. Puyol ugye évről évre rosszabb helyzetbe került egészségügyileg. Pont a 2 évvel ezelőtti EB-t is emiatt hagyta ki. Mégis őt várta messiásként Tito és csapata is. 2-3 éve volt egy jobb Piquénk, egy tehetséges Barthránk, egy középhátvéddé kinevezett Masceranonk, egy állandóan sérült Puyolunk, és egy beteg Abidalunk. Kb volt 1 teljes, és 4 fél védőnk, amivel még úgy ahogy el lehett lenni, de ez évről évre csak rosszabb lehetett (kivéve Barthrát). Erre elengedjük Abit, aki tanárian játszott, közben Piqué formahanyatlása töretlenül haladt, és a többiek sem lettek jobbek....de mi nem igazolunk senkit, inkább hoztunk Keita helyett egy drága középpályást, aki alig játszott. Ahelyett hogy jött volna egy védő. Közben meg a fél világ tudja hogy védőt kell vennink, és némileg kényszerhelyzetben vagyunk, és olyan játékos kell aki bizonyított. Na most ezekért a srácokért annyit kér a klubjuk, amennyit nem szégyenl!!! Ráadásul ha jövőre elmeszelnek, nem is igazolhatunk. Magyarul pofátlanul lefejnek minket, mert megtehetik, ugyanis nem vagyunk olyan helyzetben, hogy ne igazoljunk. Szerény véleményem szerint nem is egy, hanem 2 ember kéne középre...szóval gratula a vezetőségnek.
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2014.06.27. 13:10:47

crixus írta:A védőkérdéssel kapcsolatban én legfőképp a Tito-féle edzői gárdát okolom. Puyol már akkor is szélsőségesen rossz állapotban volt, rajta kívül pedig a jelenleg is rendelkezésre álló két hátvéd és Mascherano voltak a keretben. Akkor nem költöttünk sokat, mindössze Alba jött 14 millióért. Ahelyett, hogy a távozó Keita helyére feltoltuk volna Mascherano-t és vettünk volna egy középhátvédet Piqué mellé, megvettük 19 millióért azt a Song-ot, aki alig kapott valami szerepet és most lehet távozik is, nem mellesleg valószínűleg kevesebb pénzért (15 körüli összeget saccolok). Tavaly Martino beesett csak váratlanul és való igaz, hogy neki is fel kellett volna ismernie ezt a hiányt, de Tito-ék a csapattal voltak az azt megelőző 4 évben is, látnia kellett volna neki és a vezetőségnek is, hogy szükség van egy középhátvédre. (Félre értések elkerülése végett: Tito rendkívül tisztelem és nagyon sajnálom azt, ami vele történt.)

Jelenleg is ennek isszuk a levét és emiatt kényszerülünk majd 40 millió körüli összeget kiadni majd egy olyan zöldfülűre, mint Marquinhos és 20 millió körüli összeget egy olyan kétballábas bohócra, mint Mathieu. Az akkor hibázók közül pedig még nálunk rontja a levegőt Zubizarreta és a vezetőségből még jó páran. Nem értem a pártoló tagokat és Laporta-t sem, hogy miért hagyják ezeket tovább működni. Már Rosell lemondásakor lépni kellett volna. :roll:
Azt azért ne felejtsd el , hogy Song úgy jött ide , hogy ha kell a védelem közepén is tud játszani , igaz ha jól emlékszem egyszer sem játszott ott
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.06.27. 12:52:49

Varatrix írta:
mess2009 írta: mondok ugyan egy példát: Robben, de nem ez a lényeg! több is van (harapás nélkül is) aki alternatíva lehetne de ez úgyis parttalan és értelmetlen vitákat szül... csak azt ne állítsa itt senki hogy nincs más :mrgreen:
Felrángatna valaki álmomból, és megkérdezné, hogy ki az a focista aki abszolút nem illik bele a Barca játékába, gondolkodás nélkül Robbent mondanám. :mrgreen:
remélem soha nem történik meg veled, nem kívánom..., főleg nem ilyen ügy miatt. azt viszont sajnálattal hallom, (és ami még nagyobb gáz, egyre inkább tapasztalom?!) hogy a góllövés nem illik a Barca játékába...!
amúgy Robben játéka átalakulóban van szerintem, gyakran változtatja a helyét, csak egy nem változik: per ma az egyik leggólveszélyesebb támadó a világon! (zárójelbe is tettem, hogy nem csak kifejezetten középcsatárra gondoltam!)
most egy kicsit elgondolkodva....ha engem valaki azzal riasztana fel álmomból, hogy a barca támadósora Neymar-Messi- Robben, csak azt gondolnám, hogy szép álom volt...
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2014.06.27. 12:07:21

A védőkérdéssel kapcsolatban én legfőképp a Tito-féle edzői gárdát okolom. Puyol már akkor is szélsőségesen rossz állapotban volt, rajta kívül pedig a jelenleg is rendelkezésre álló két hátvéd és Mascherano voltak a keretben. Akkor nem költöttünk sokat, mindössze Alba jött 14 millióért. Ahelyett, hogy a távozó Keita helyére feltoltuk volna Mascherano-t és vettünk volna egy középhátvédet Piqué mellé, megvettük 19 millióért azt a Song-ot, aki alig kapott valami szerepet és most lehet távozik is, nem mellesleg valószínűleg kevesebb pénzért (15 körüli összeget saccolok). Tavaly Martino beesett csak váratlanul és való igaz, hogy neki is fel kellett volna ismernie ezt a hiányt, de Tito-ék a csapattal voltak az azt megelőző 4 évben is, látnia kellett volna neki és a vezetőségnek is, hogy szükség van egy középhátvédre. (Félre értések elkerülése végett: Tito rendkívül tisztelem és nagyon sajnálom azt, ami vele történt.)

Jelenleg is ennek isszuk a levét és emiatt kényszerülünk majd 40 millió körüli összeget kiadni majd egy olyan zöldfülűre, mint Marquinhos és 20 millió körüli összeget egy olyan kétballábas bohócra, mint Mathieu. Az akkor hibázók közül pedig még nálunk rontja a levegőt Zubizarreta és a vezetőségből még jó páran. Nem értem a pártoló tagokat és Laporta-t sem, hogy miért hagyják ezeket tovább működni. Már Rosell lemondásakor lépni kellett volna. :roll:
Válasz küldése