Leo Messi

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Ha lenne rá lehetőség, visszahoznád?

Igen, még tudna adni a csapatnak
66
46%
Nem, tovább kell lépni
79
54%
 
Szavazatok száma: 145
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.07.14. 14:56:37

Bennem a tegnapi meccs alatt tudatosult, hogy mitől olyan kirívóan más a játéka - szerintem - mint az utóbbi években volt. Úgy gondolom, hogy azért - is - ilyen látványos a visszaesése, mert Messinek már "csak" a kezdősebessége nagy, de a sprintekkel már sokkal inkább hadilábon áll mint régebben, ez meg az erőnléti gondjaira utal szerintem. Mostanában sokszor úgy csinálja, hogy ahelyett, hogy megpróbálná "szimplán" lefutni az ellenfelét, kicsit megáll, aztán az indulósebességéből veri meg a védőket - ha tudja -, nem úgy mint régen, amikor miután megindult nem volt megállás, elvitte szinte mindenki mellett. A Hummels elleni szólójánál is ez volt ott a vonalnál. Nyomott egy sprintet mellette, nem tudta lehagyni, úgyhogy hirtelen megállt, aztán újra "berobbant", és akkor tudott leszakadni róla. Idén szerintem lényegesen több olyan szitu volt, amikor nem ő vitte rá a védőkre a labdát, hanem álló helyzetből várta, hogy rámenjenek, és úgy próbálta meg eltolni mellettük egy hirtelen ritmusváltással. Persze régebben is csinált ilyet - érdemes végighallgatni a videót, ez a kommentátor kész :lol: -, de mostanában szerintem kb 70%-ban így próbálja megverni az emberét, míg régebben ez lehetett vagy 30%.

Ez lehet amiatt is, hogy nem volt jó az alapozása, amiatt is, hogy nem pihent eleget, lehet a rejtélyes hányások miatt is. És persze ez a sprintelés dolog nem magyarázza, hogy miért hagy ki olyan helyzeteket, amiket eddig belőtt - pl tegnap is -, de szerintem ez a játékelembeli változás az egyik fő ludas a mostani helyzetében. És amennyiben nem betegség miatt van ez, akkor egy jó alapozással ez simán orvosolható lenne szerintem..

Aztán lehet, hogy nagy hülyeséget mondtam most, várom az ellenvéleményeket - remélem ez nem minősül ellendrukkolásnak és fikázásnak.
Daweed írta: Most akkor elkönyvelhetjük, hogy Messi kaki, mert csak ezek ellen rúgott 4 gólt, mert ezek úgyis [auto_cenzúra] csapatok.
Itt nem arról van szó, hogy kaki vagy sem, csak vagyunk páran, akik nem neki adtuk volna a legjobb játékosnak járó díjat..

Mondjuk azt se tudom, hogy ki érdemelte volna meg, talán Neuer.
Daweed
Jugador del Barça
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2011.03.13. 23:25:18

2014.07.14. 14:35:46

LG írta:
Daweed írta:Egyértelmű, megérdemelte. Csak ennyit mondanék.
Csak hogy Zidane, vagy Forlán valóban vezére tudott lenni a csapatának és döntő tényező tudott a fontos meccseken is.
Messi a 4 gólját letudta a Bosznia, Irán, Nigéria hármas ellen a csoportkörben, és adott egy gólpasszt a nyolcaddöntőben Svájc ellen.
A negyeddöntőben, az elődöntőben, és a döntőben viszont 0 gól 0 gólpassz a mérlege, és játékban sem mutatott sokat, szóval amikor leginkább kellett volna, akkor nem tudott semmit hozzátenni. Remélem érzed a különbséget, és ezeket figyelembe véve kicsit árnyaltabb lesz a véleményed.
majd figyeld meg ezt is hogy megmagyarázza a sok birka!
Akkor birka vagyok, de sebaj. :lol: Szerintem igenis jogosak az érveim, azért a fontosabb meccseknek csak jobban számítania kéne egy ilyen díjnál, mint csoportkörnek, nem gondolod?
És tényleg megmagyarázza :D
Most akkor elkönyvelhetjük, hogy Messi kaki, mert csak ezek ellen rúgott 4 gólt, mert ezek úgyis [auto_cenzúra] csapatok. És ha nem rúg 1et se? se gólpassz? lehet a csoportból is kiesnek, mert rajta kívül támadni Di Maria tud, de hát ő meg megsérült. Ha lenne Messi mellett értelmes támadó más lenne a helyzet. Palaciot akárhányszor megláttam a pályán majdnem elsírtam magam. Higu meg jóformán akkor se tudna gólt lőni, ha 1v1-be vinné egy kapufára fellógatott kötözött sonka ellen..
Agüero meg Lavezzi se az a gólvágó figura..
A kieséses szakaszban meg mindenki rosszabbul játszott mint a csoportokban. A Brazil-Német meccs kivételével. De a díjat meg az egész tornán nyújtott teljesítményre kapják a játékosok, nem a "fontos" meccseken való jó szereplésre.
De igen, már más a véleményem, szerintem a Kishableánynak kellett volna adni, aki belerúgta az 1 emberes sorfalba a labdát, vagy miszter Arjen Távolugró Robbennek.
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2014.07.14. 14:30:45

zsoltfree írta:Hagyjuk már ezt a nonstop Messi fikázást. Egy nevet mondjon inkább valaki aki ebben az évben jó volt a Barcelonában.
VV
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.07.14. 14:04:07

Varatrix írta:
visca el barca írta:
LG írta:...
akkor kinek kellett volna kapnia? meg sok szakember akkor miért pont rá szavazott? gondolom jobban értenek a focihoz mint te meg én.
Jaj...

Ilyen alapon minek fórumozol? :wink:
hát mert szeretek :lol:

egyébként akik rászavaznak sokkal objektívebben látják a dolgokat. meg én itt inkább arra gondoltam, hogy bárhol bármit nyer, sosem megérdemelt, meg csaltak neki stb stb.

ettől függetlenül továbbra sem tudom kinek kellett volna az mvp-nek lenni. bárki mást szavaznak meg, ugyanugy bele lehet kötni.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 976
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2014.07.14. 13:59:18

Hagyjuk már ezt a nonstop Messi fikázást. Egy nevet mondjon inkább valaki aki ebben az évben jó volt a Barcelonában. Ez igaz az Argentín válogatottra is. Messi az - ideit leszámítva - leszámítva nem volt nagyon sérült az elmúlt években. Cserébe nagyon hosszú szezonok, nagyon sok meccsel (BL, bajnokság, spanyol kupa, szuper kupák, világ kupa, Copa America...), amik azért ki tudják venni az ember energiáit. Kipiheni magát most nyáron, aztán majd jobb lesz neki. Ő évek óta soha nem pihent. Amikor egészséges volt játszott. Mindig.

VB előtt mindenki el volt ájulva Agüerotól, és őt akartuk idehozni, és szó volt Higuainról is. Ők mit csináltak a VB-n, semmit? Messi kitűnt ebből a csapatból még így is. Meglőtte a maga góljait, és meglőtte a bajnokságban is.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2014.07.14. 13:49:58

Én az esetek túlnyomó részében védem Messit, mert kicsit túl nagy az elvárás felé, és most se támadom, de szerintem sem érdemelte meg ezt a díjat.
Marcsi és Messi valóban kiemelkedett az Argentin csapatból, de nem azért mert olyan eszeveszetten jók voltak, hanem azért mert olyan gyenge volt az Argentin csapat, annak ellenére is, hogy döntőbe jutottak. Nem kis ellentmondás, mégis így volt.

Középpályán nulla volt a csapat, támadósorban Higanyt és Agüerot mint ha el sem vitték volna magukkal a VB-re, a védelmet meg úgy oldották meg, hogy 7-8an védekeztek.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Lego
Jugador del Barça
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2012.01.26. 21:59:44
Tartózkodási hely: Maglód

2014.07.14. 13:48:04

B. Tamás írta:Messivel kapcsolatosan kétféle kritikus létezik.

Az egyik ilyen csoport, aki már unja, hogy ő a legjobb.

A másik csoport pedig nem látja azt, hogy nem lehet már tőle elvárni azt a játékot, amit nyújtott 4-5 évig Pep keze alatt.
Egyrészt azért nem lehet elvárni, mert ő is öregebb lesz, ő sem annyira szuperhipermotivált már, természetes emberi tulajdonság. Már nem a pályafutása elején jár, ahol belevetette magát a meccsekbe, hanem már 27 éves, megannyi győztes meccsel maga mögött.
Másrészt azért nem lehet elvárni, mert Argentína nem rá volt felépítve, de legalábbis nem a góllövő képességére. Argentínát úgy építették fel, hogy Messi irányítson, és a falábú, túlértékelt támadókat szolgálja ki. A gyengébb ellenfelek ellen persze még oda-oda tudott érni a kapu elé, de a jobb csapatok már tudták, hogyan gátolják meg legalább a játékának ezt a részét.

4 gól, 1 assziszt, legtöbb előkészített lehetőség, legtöbb sikeres csel és ő volt a legaktívabb a támadásokban az egész tornán.

Nincs Messi mániám, én is látom, hogy már nem az, mint négy éve, de nem is lesz az már sosem. Ennek ellenére még így is bőven ő a legjobb, mert irányítóként olyan intelligenciával mozgatta az argentinokat, ami egyébként tőle el is várható. Csakhogy ez nem hétköznapi, hogy csak átfussunk rajta, ez csakis tőle várható el, egyetlen más játékostól sem.

Luis Enrique remélem egyébként elles pár dolgot ettől az argentin csapattól Messi szerepét illetően, mert a nagy klubok már tudják, hogyan semlegesítsék a kapu előtti, góllövő Messit, viszont meggyőződésem, hogy amennyiben Barcelonában is egy hasonló, elsősorban előkészítő szerepet töltene be, akkor Suárez nagyon boldog lesz, mert Suárez nem Higuaín vagy Palacio.
Teljes mértékben egyetértek. Annyival kiegészíteném, hogy Messi akaratlanul is, de saját maga rakta ilyen magasra a lécet. Teljes mértékben egyetértek azzal, hogy keveset melózik a mezőnyben, aminek bár sok elmélet látott napvilágot, nem tudjuk a pontos okát. Remélem, hogy sikerül megoldania. Azonban ne felejtsük el azt a tényt is, hogy annak ellenére, hogy nem melózott annyit, amennyit elvárunk tőle így is összehozott ilyen statisztikát. Halkan kérdezem, hogy hány világsztár képes ennyi munkával ilyen statisztikát produkálni? Persze volt kb 3 játékos aki véleményem szerint jobb volt nála a VB-n, de azt kijelenteni, hogy nem érdemelte meg butaság. Megérdemelte, de volt aki jobban. Érdekes, hogy Neuer díját senki sem kérdőjelezi meg, pedig bár a legjobb kapus a világon, alig volt bravúrja az egész tornán...akkor meg miről beszélünk...
Azok, akikben akárcsak felmerült az a gondolat, hogy adjuk el, azok vagy soha nem szerették, vagy könnyen felejtenek. Ez a srác annyi mindent adott nekünk, hogy az vmi hihetetlen. Nem mondom, hogy ő a valaha volt legjobb játékos a világon, de azt bátran állítom, hogy ő a Barca történetének valaha volt legjobbja...és egy ilyet akkor sem adnék el ha minden meccsen csak álldogál.
Sajnos minden klubnál csoportosul egy maroknyi idióta, aki arra törekszik, hogy bemocskolja más csapatok hírnevét" – Brendan Rodgers.
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2014.07.14. 13:41:25

LG írta:
Daweed írta:Egyértelmű, megérdemelte. Csak ennyit mondanék.
Csak hogy Zidane, vagy Forlán valóban vezére tudott lenni a csapatának és döntő tényező tudott a fontos meccseken is.
Messi a 4 gólját letudta a Bosznia, Irán, Nigéria hármas ellen a csoportkörben, és adott egy gólpasszt a nyolcaddöntőben Svájc ellen.
A negyeddöntőben, az elődöntőben, és a döntőben viszont 0 gól 0 gólpassz a mérlege, és játékban sem mutatott sokat, szóval amikor leginkább kellett volna, akkor nem tudott semmit hozzátenni. Remélem érzed a különbséget, és ezeket figyelembe véve kicsit árnyaltabb lesz a véleményed.
Azért volt csak 1 gólpassza, mert Palacio elszórakozta 2-szer is. :wink:
Kép
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2014.07.14. 13:36:55

visca el barca írta:
LG írta:...
akkor kinek kellett volna kapnia? meg sok szakember akkor miért pont rá szavazott? gondolom jobban értenek a focihoz mint te meg én.
Jaj...

Ilyen alapon minek fórumozol? :wink:
Elég ha megnézed a szakemberek véleményét a tv-ben nehogy önálló gondolataink legyenek, mert nem vagyunk szakképesített focitudósok.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.07.14. 13:22:02

LG írta:...
akkor kinek kellett volna kapnia? meg sok szakember akkor miért pont rá szavazott? gondolom jobban értenek a focihoz mint te meg én.

de egyébként nem akarok ezen vitázni, mert egyszerűen nem érdekel, sem ez, sem az igazi aranylabda, sem a többi egyéni cumó.

kutyát nem érdeklik ezek a díjak, arra jók, h a szurkoló uszítsák egymást. 2 hét múlva senki fog arra emlékezni h ki volt a legjobb kapus stb, stb. megjegyzik h ki nyerte a vb-t, ki kapott ki és ennyi. iszonyatosan tul vannak lihegve ezek az egyéni díjazások.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21305
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2014.07.14. 13:10:48

Daweed írta:Egyértelmű, megérdemelte. Csak ennyit mondanék.
Csak hogy Zidane, vagy Forlán valóban vezére tudott lenni a csapatának és döntő tényező tudott a fontos meccseken is.
Messi a 4 gólját letudta a Bosznia, Irán, Nigéria hármas ellen a csoportkörben, és adott egy gólpasszt a nyolcaddöntőben Svájc ellen.
A negyeddöntőben, az elődöntőben, és a döntőben viszont 0 gól 0 gólpassz a mérlege, és játékban sem mutatott sokat, szóval amikor leginkább kellett volna, akkor nem tudott semmit hozzátenni. Remélem érzed a különbséget, és ezeket figyelembe véve kicsit árnyaltabb lesz a véleményed.
majd figyeld meg ezt is hogy megmagyarázza a sok birka!
Akkor birka vagyok, de sebaj. :lol: Szerintem igenis jogosak az érveim, azért a fontosabb meccseknek csak jobban számítania kéne egy ilyen díjnál, mint csoportkörnek, nem gondolod?
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.07.14. 13:03:04

Daweed írta:Egyértelmű, megérdemelte. Csak ennyit mondanék.
majd figyeld meg ezt is hogy megmagyarázza a sok birka!
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Daweed
Jugador del Barça
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2011.03.13. 23:25:18

2014.07.14. 12:34:50

Egyértelmű, megérdemelte. Csak ennyit mondanék.
AndrisBarca
Jugador del Barça
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2014.07.11. 14:36:28

2014.07.14. 12:29:39

Szerintem Messi megérdemelte a vb legjobb játékosa címet.
-----------Liverpool--------------
-------------Barca---------------
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1102
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2014.07.14. 12:02:48

Igaz, hogy Messi teljesítménye visszaesett és keveset fut, de ez túl van misztifikálva. Direkt néztem a többi csatárt, hogy ők mennyit védekeznek, hát a nagy Agüero még annyit sem védekezett mint Messi, pedig csereként állt be, arról nem is beszélve, hogy egy értelmes megmozdulása sem volt...Messi attól függetlenül, hogy visszaesett, legalább még mindig veszélyes a kapu előtt és a meglátásai is óriásiak, szvsz nagyon le van gyengülve fizikálisan, ezért nem fut annyit, ezzel nem védeni akarom, de ez van, betett neki a sorozatos terhelés az évek alatt ezek szerint.
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.07.14. 11:39:29

Messiből, ha nem is teljesen, de korábbi önmagához képest jelentősen elveszett a játékkedv. Ezt láthattuk az egész idényben és sokszor ezt lehetett látni ezen a vb-n is. Voltak jó pillanatai és a képességeiből sem vesztett semmit, de sokszor önmagához képest annyira enerváltan játszott, hogy rossz volt nézni.
Ahogy Ronaldinho, úgy Messi is alapvetően ösztönös zseni, de azért értek a csúcsra főként, mert mindenféle sallang nélkül, csak játszani akartak és ennyi. De ez a motiváció ahogy eltűnt R10-ből anno, úgy szépen lassan elkopott nála is. Viszont ennek ellenére sem hasonlítható össze a két játékos. Messi halomra nyerte magát évekig és még akkor is újabb szinteket tudott átlépni, amikor már tényleg mindenki arra számított, hogy itt a vége. Ezért is ő minden idők egyik legjobbja. Ennyi lépcsőfokot ilyen magas szinten, ilyen hosszú ideig talán senki nem tudott megugrani. Neki sikerült. Nehéz megemészteni, de sajnos őt is utolérte a törvényszerű jóllakottság. Bízom benne, hogy még sikerül visszafordítani ezt a folyamatot, de mondhat majd bármit LE vagy bárki, ha ő nem akarja, akkor nem fog menni.
A tegnapi kudarc nagyon szélsőségesen hathat rá. Vagy még tovább fog csökkenni a lelkesedése és a következő szezonban akár végérvényesen is megpecsételődhet a sorsa(még akkor is, ha csak 27 éves) vagy egy kicsit észhez téríti és ha nem is 4-5 évvel ezelőtti Messit fogjuk látni, de legalább ismét kedvvel fog játszani és nem csak "muszájból".
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
B. Tamás
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.02.25. 21:20:32
Kapcsolat:

2014.07.14. 11:11:23

Messivel kapcsolatosan kétféle kritikus létezik.

Az egyik ilyen csoport, aki már unja, hogy ő a legjobb.

A másik csoport pedig nem látja azt, hogy nem lehet már tőle elvárni azt a játékot, amit nyújtott 4-5 évig Pep keze alatt.
Egyrészt azért nem lehet elvárni, mert ő is öregebb lesz, ő sem annyira szuperhipermotivált már, természetes emberi tulajdonság. Már nem a pályafutása elején jár, ahol belevetette magát a meccsekbe, hanem már 27 éves, megannyi győztes meccsel maga mögött.
Másrészt azért nem lehet elvárni, mert Argentína nem rá volt felépítve, de legalábbis nem a góllövő képességére. Argentínát úgy építették fel, hogy Messi irányítson, és a falábú, túlértékelt támadókat szolgálja ki. A gyengébb ellenfelek ellen persze még oda-oda tudott érni a kapu elé, de a jobb csapatok már tudták, hogyan gátolják meg legalább a játékának ezt a részét.

4 gól, 1 assziszt, legtöbb előkészített lehetőség, legtöbb sikeres csel és ő volt a legaktívabb a támadásokban az egész tornán.

Nincs Messi mániám, én is látom, hogy már nem az, mint négy éve, de nem is lesz az már sosem. Ennek ellenére még így is bőven ő a legjobb, mert irányítóként olyan intelligenciával mozgatta az argentinokat, ami egyébként tőle el is várható. Csakhogy ez nem hétköznapi, hogy csak átfussunk rajta, ez csakis tőle várható el, egyetlen más játékostól sem.

Luis Enrique remélem egyébként elles pár dolgot ettől az argentin csapattól Messi szerepét illetően, mert a nagy klubok már tudják, hogyan semlegesítsék a kapu előtti, góllövő Messit, viszont meggyőződésem, hogy amennyiben Barcelonában is egy hasonló, elsősorban előkészítő szerepet töltene be, akkor Suárez nagyon boldog lesz, mert Suárez nem Higuaín vagy Palacio.
.
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2014.07.14. 11:08:49

Kíváncsi vagyok, hogy hat rá a vb-kudarc. Most nehéz feldolgozni a vereséget, de visszagondolva majd évek múlva azért nem fog olyan csúnyán fényleni az az ezüst. Mivel mindenki Maradonához méri, a legjobb válasz az lett volna, ha megnyeri a vb-t, így viszont újfent a Maradona-pártiak maradnak erősebbek a Messi-pártiakkal szemben. Ha visszatér a nyári pihenőből, akkor a kérdés az lesz, mennyire nyomasztja, hogy nem lett világbajnok, mert azt tudjuk, hogy lelkis játékos. Ha pedig nem dolgozza fel, annak megint a Barcelona és a szurkolók isszák meg a levét. Sokadszor próbálkozik a válogatottban is címet nyerni, ehhez most volt a legközelebb, de megint nem jött össze. Ha meg túlteszi magát rajta, akkor tiszta lappal kezdhet egy új szezont és belead apait-anyait. Előtte viszont alaposan ki kell pihennie magát. Legalább augusztus elejéig.
Kép
Kép
Kép
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2014.07.14. 10:16:59

LG írta:Mint többen is leírták, nem volt semmi gusztustalan utálkodás, vagy Messi ellen szurkolás. Vagy az annak számít, ha vki le meri írni, hogy nem volt jó a VB-n, és azt, hogy nem érdemelte meg a VB Aranylabdát? Semmikép sem gondolom, hogy az lenne, főleg, hogy ha az ellenkezőjét írnám, akkor hazudnék, mert a feketére azt mondanám, hogy fehér.
Ha rászánnám az időt, akkor nem egy, nem két post-ot találnék, amiben konkrétan le van írva, h élből ellene szurkol az illető, mert nem érdemli meg, ilyen-olyan indokokra hivatkozva. Még úgy is, h az aktuális ellenfelüket nem szereti, de még így is inkább Messi ellen szurkol. (Pedig akár opció lehetne, h akkor legalább Mascherano miatt, de odáig már nem terjedt, mert kényszeresen ellene kell menni Messinek...)

Sztem követted te is ezt és a VB topicot is (meg mondjuk az igazolások, a Mascherano, az Alexis, stb... rovatot, mert itt is csak lett találva rá felület) , ahol folyamat ment/megy a Messi fikázás. Az egy dolog, ha vki megfogalmaz egy kritikát, mert mindegyikünknek feltűnt, h messze nem tud a toppon lenni egy ideje. Észrevettük, aláírom.

De nálam már átmegy egy határon az, amit sokan leművelnek vele szemben. Egy tök független dologból is Messi oltást csinálnak, h lehessen köpödni vmi által, ezért tűnt már-már kényszeresnek a dolog.

Ismétlem, nem azzal van a gond, ha vki kritizálja, mert tényleg hagy kívánnivalót a játéka. De azért nagyon sok az már, ami a fórumon megy vele szemben. Ozsi sem az első, de nem is a 200. ilyen után írt, hanem hónapok elteltével, ráadásul olyat, ami bennem is megfogalmazódott már hetekkel ezelőtt, de inkább nem akartam belemenni, mert annyira felnyomta a savam, h esetleg nem tudtam volna kultúrált formában tálalni. De most kapóra jött, h felmerült a téma, ami böki az én csőrömet is.

És tényleg az vert oda, h milyen mondvacsinált indokokat lovagolnak meg az emberek, h lehessen fikázni, tehát a "kritikák" milyensége és mennyisége. Az az érzésem néha, h fórumot tévesztettem és a madridomot olvasom...

Nem hiszem el, h kötelező minden csip-csup dolgot megragadni, h ellene fordítsuk és hiába játszottak mondjuk egy hét szünettel két meccset, a köztes időben is kb MINDEN EGYES NAP jönni és oltani vmivel.
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21305
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2014.07.14. 09:57:08

Mint többen is leírták, nem volt semmi gusztustalan utálkodás, vagy Messi ellen szurkolás. Vagy az annak számít, ha vki le meri írni, hogy nem volt jó a VB-n, és azt, hogy nem érdemelte meg a VB Aranylabdát? Semmikép sem gondolom, hogy az lenne, főleg, hogy ha az ellenkezőjét írnám, akkor hazudnék, mert a feketére azt mondanám, hogy fehér.
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2014.07.14. 08:09:58

Miihii jòl szòlt megint, így làtom.

A normális kritika nàlam nem egyenlő azzal,h ellene drukkolunk ès minden full lènyegtelen dolog utànis megtalàljuk. Ez gusztustalan,lehet nem vulgàrisan ìrjàk le,de ìgy se jobb...
Vàlogatottal a legjobb tornàjàn van tùl,egyènileg is. Ùgy h jò ideje nemm èpp kerek nàlavmi egèszsègileg...bàr tudom a sok fikàzò agyàban nemàll össze,h összefügès lehet a több sètàlàs ès e között... (jegyzem meg a döntőben,ahogy alattam is màr ìrtàk, nem volt kirìvò,v nèzzètek meg a többi csatàrt is)

Remèlem az ilyenek nemfognak örülni, meg arcoskodni a haveroknak Messi vezette Barca győzelmek,cìmek utàn...(mondom azok akik ellenedrukkoltak,fullra belekötöttek mindenbe, nem azok akik normàlisan tudtak kritikàt írni)
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3813
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2014.07.14. 05:00:56

Nekem az egész vb alatt az volt az érzésem az argentinoknál, hogy nincs akivel, és akinek nyomassa a zsugát. De tényleg, ki? Az 1 db Di Maria volt aki épkézláb formában lévő játékos, és a támadásokért felel rajta kívül. Higuain nulla, Lavezzi nulla, Agüero nulla, Perez nulla. Nem tudták tehermentesíteni, egyedül meg képtelen volt vb-t nyerni.
Lassan nekünk is hozzá kell szoknunk, hogy nem fogunk már tőle félpályás szólókat látni, ahol 7-8 embert megbolondít, és a végén belöbböli a kapus fölött, mint oly sokszor. Annyira magasra rakta a lécet az elmúlt 6-7 évben, hogy azt sokadszorra már szinte lehetetlen megugrani.

Azonban ha levesszük a szemüveget, azt látnunk kell, hogy még mindig egy iszonyú jó, pokoli hasznos játékos, és még mindig ott van a top5-ben a világon. Kellenek neki jó játszótársak, és ezért vagyok bizakodó, mert az újjáalakuló Barcában azért ott lesz egy Neymar, Suarez, Rakitic, meg egy Iniesta. Ez a névsor Messivel kialakulva gyilkos lehet. Valószínűleg nem fogunk már tőle 70 gólos szezonokat látni, de egy kanadai-táblázaton simán odaérhet a 70 közelébe.

Ne temessük. Én is érzek nála visszaesést, és nem tudom ennek mi lehet az oka, de ne is menjünk bele, mert nincs sok értelme innen találgatni. Sokakkal ellentétben én nem érzek nála Ronaldinho-szindrómát. Messiben még bőven van, ha nem is annyi mint korábban. Vezér lehet az elkövetkező években is.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
ALEXDP
Capitá del Barça
Hozzászólások: 583
Csatlakozott: 2008.08.18. 11:37:11

2014.07.14. 03:45:44

LG írta:
És a párhuzam is, sokak fejében Ronaldinho esetével(mert bár én a mai napig visszacsinálnám, de akkor is helyes, és főleg indokolt volt az eladása), szerintem a két személy hatása a Klubra összességében nem azonos, és Messi javára , nem is kicsivel...
Végül is Ronaldinho csak középmezőnyből Európa élére vezette a klubot. Ha ő nincs, akkor valószínűleg tartom, hogy a Pep éra sikerei sincsenek. Nálam semmivel sem kisebb figura Messinél, de rá is megharagudtam, mikor már látványosan lebajnerozta a klubot.
Egyetértek , teljes mértékben.

Akkora figura, hogy mint írtam is, én nem adtam volna el , és személy szerint mindenkinél jobbnak tartom , akit valaha láttam.

Összességében mégis azt gondolom, Messi fontosabb szerepet tölt be a Barcelona történelmében. A két dolog pedig nem függ egymástól.

És mellesleg Dinho után a legjobb játékos.

Csak Dinho kevesebb évet töltött nálunk Topformában, mint Messi.
na0421
Barça B
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2012.02.11. 22:04:42

2014.07.14. 02:36:11

Ami ebben a topicban megy az finoman szólva is röhejes már bocsánat. Az a tény, hogy van aki Alexis helyett Messit adta volna el, és egyenesen van olyan, aki szerint ő volt idén a csapat hőse (alexis), ja és Messi kis csapatoknak rúgta, és mért nem futott többet, vb legjobbja mért is, gólok, gólpasszok, sikeres cselek száma legtöbb, gólhelyzetek kialakítása miatt esetleg, őrület, ilyet én még nem is láttam, akasztófára. :D gratulálok =D>
Egyébként tudom nem ide tartozik, de sokat csökkent a fórum színvonala. Nekem néha olyan érzésem van, mint az óvodában, amikor olvasok pár hsz-t, és sajnos belőlem is néha színvonaltalan hsz-eket vált ki. jó lenne, már bocsánat, ha eltűnne a "selejt", és lehetne értelmesen újra beszélgetni.

Ja és még egyszer gratulálok a Vb aranylabdához, és az ezüstéremhez is Leo! :D Meg persze Maschnak is.

Ja és akinek nem inge... :wink:
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2014.07.14. 02:09:42

crixus írta:
Egyébként az én szememben az a játékos ér a legtöbbet, aki szépen játszik és mindent megtesz a csapatért. A kettő közül pedig utóbbi a fontosabb. Mivel emberek a játékosok is, van rossz napjuk, vannak rossz heteik stb. De ha hajtanak tovább, akkor idővel fordul a szerencse is. Ha viszont nincs motiváció, akkor a jó teljesítmény, játék is idővel egyre csak visszább esik.
Nézzük meg Ronaldo-t. Nekem abszolút nem a kedvencem, mert ki nem állhatom az önelégült embereket, főleg a "cicafiús" stílusúakat... Ennek ellenére és a körülötte lévő felhajtás ellenére Ronaldo évről évre fejlődik, folyamatosan hajt, megy előre mint a gép. Vannak meccsek, ahol nem megy neki, eltűnik a mezőnyben, rossz megoldásokat választ, de ennek ellenére is megy előre. Kapott már megannyi díjat ő is, mégsem szállt el. De említhetnék itt olyan neveket is, mint Iniesta, Gerrard, Drogba, Eto'o, Davids, Puyol, stb.( akár még Lucho-t is említhetném) akik ha nem is a világ legjobb játékosai, de mindent bele adnak/adtak formától függetlenül.
Na ők azok, akik bármikor beférnek egy top csapatba a mentalitásuk miatt még akkor is, ha nincsenek csúcsformában, mert a mentalitásuknak köszönhetően idővel a formájukat is visszanyerik. Ezek a játékosok, akikből mindig profitál a csapat. Márpedig a futballban a csapat az első.
Ezt jól gondolja át mindenki, mielőtt arról nyilatkozik, hogy ki a szurkoló meg ki nem. :roll:
Szerintem ebben van a legnagyobb igazság. Nekem speciel nincs bajom Messivel, nehezen találunk olyat, aki 40 gólt lő álmából felébresztve, de a klub az első és ha jönne egy ajánlat ami visszautasíthatatlan, akkor a klub érdek kell szem előtt legyen. Nem azt mondom el kell adni, de a romantikus ragaszkodás hozzá is túlzó. A futball 11 emberből áll, ezt mikor Messit védik egyesek előjön, hogy ő megcsinálja stb, de en bloc is igaz, hogy nem csak Mascheranonak vagy Pereznek vagy Garaynak kell végig futnia.
Az tény, erőnlétben vannak gondok a hányásra is ha nagyon összeesküvő szeretnék lenni, akkor azért a "labor téma" előkerülhetne. Nem lehet folyamat évi 60-70 meccset letolni, vannak nevezzük vitaminoknak, amivel szinten tartják őket, de az emberünk szervezete romokban.
Összegezve, én nem érzem, hogy Messit bántanák az itteni szurkolók, viszont a szentimentalizmusból meg nem lehet megélni.
Kép
Kép
Kép
Válasz küldése