Andrés Iniesta

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7496
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.10.01. 18:30:18

palesz77 írta: Szerintem inkább az zavarja, hogy több védekező feladata van, és nem egészen ugyanazon a poszton játszi, mint tavaly. Bár ennek lehet köze Neymarhoz is, de inkább úgy mondanám, hogy az egész új LE féle felállás miatt van ez. Ami láthatóan elég jól működik - védekezésben mindenképp -, de kérdéses, hogy Ininek mennyire fog feküdni hosszútávon ez a szerep/stílus..
Én is így gondolom. Viszont képesnek tartom, hogy alkalmazkodjon. Többet kell mozognia, mint eddig, illetve távolabb is játszik a kaputól.
Bízom benne, hogy meg tudja oldani és legközelebb 16-17 méterről képes lesz eltalálni a kaput.
Forca Barca!!!!
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2014.09.30. 20:35:43

palesz77 írta:
MessiCesc írta:Az oké, de ha nála van, a labda, akkor baloldalra (a ballába felé) cselez, de igaz, inkább Ney új szerepköre az ami jobban zavarja őt. Tavaly is akkor volt a legjobb, amikor Ney messzebb (vagy egyáltalán nem játszott) volt tőle. Gondolok itt pl. a 4-3-ra (Neymar a jobboson).
Szerintem inkább az zavarja, hogy több védekező feladata van, és nem egészen ugyanazon a poszton játszi, mint tavaly. Bár ennek lehet köze Neymarhoz is, de inkább úgy mondanám, hogy az egész új LE féle felállás miatt van ez. Ami láthatóan elég jól működik - védekezésben mindenképp -, de kérdéses, hogy Ininek mennyire fog feküdni hosszútávon ez a szerep/stílus..
Masik topikban is irtam. Elol nincs terulete, mivel Neymar sokkal kozelebb jatszik a kapuhoz, nincs kint az oldalvonal mellett. Igy Iniestanak "utban" van, ennyi.

UI: Na latjatok, Neymar kozepre kerult tamadas alatt, megnyilt elotte a terulet, es golpassz.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.09.30. 20:04:57

MessiCesc írta:Az oké, de ha nála van, a labda, akkor baloldalra (a ballába felé) cselez, de igaz, inkább Ney új szerepköre az ami jobban zavarja őt. Tavaly is akkor volt a legjobb, amikor Ney messzebb (vagy egyáltalán nem játszott) volt tőle. Gondolok itt pl. a 4-3-ra (Neymar a jobboson).
Szerintem inkább az zavarja, hogy több védekező feladata van, és nem egészen ugyanazon a poszton játszi, mint tavaly. Bár ennek lehet köze Neymarhoz is, de inkább úgy mondanám, hogy az egész új LE féle felállás miatt van ez. Ami láthatóan elég jól működik - védekezésben mindenképp -, de kérdéses, hogy Ininek mennyire fog feküdni hosszútávon ez a szerep/stílus..
MessiCesc
Capitá del Barça
Hozzászólások: 591
Csatlakozott: 2013.07.26. 14:51:09

2014.09.30. 19:58:36

Az oké, de ha nála van, a labda, akkor baloldalra (a ballába felé) cselez, de igaz, inkább Ney új szerepköre az ami jobban zavarja őt. Tavaly is akkor volt a legjobb, amikor Ney messzebb (vagy egyáltalán nem játszott) volt tőle. Gondolok itt pl. a 4-3-ra (Neymar a jobboson).
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.09.30. 19:00:26

MessiCesc írta:Sajnos a másik két zseni tündöklése elhalványítja őt, így hogy Messi hátrébb lépett és Ney meg beljebb, szinte alig van terület Ini előtt. :( A másik oldalon pedig óriási terület van, mivel Pedro nem megy annyira be, mint Ney, és Messi is inkább balra lép, szóval azon a kp-n óriási terület van Rakitic előtt. Kíváncsi leszek, ez hogyan változik meg ha LS visszatér, több területe lesz-e a Andrésnak.
Messi ha lép valahova, az vagy közép, vagy a jobboldal inkább - legalábbis nekem úgy tűnt eddig, hogy a baloson van a legkevesebbet. De amúgy tényleg sokkal halványabb Ini idén, Erxy jól leírta lejjebb, hogy ennek mik az okai - meg te is a Neymar dologgal. Kíváncsi vagyok, hogy marad-e ilyen, vagy megoldja-e idővel ezt a szerepkört is zseniálisan, és csak a kezdet kicsit döcögősebb most..
MessiCesc
Capitá del Barça
Hozzászólások: 591
Csatlakozott: 2013.07.26. 14:51:09

2014.09.30. 18:00:07

Sajnos a másik két zseni tündöklése elhalványítja őt, így hogy Messi hátrébb lépett és Ney meg beljebb, szinte alig van terület Ini előtt. :( A másik oldalon pedig óriási terület van, mivel Pedro nem megy annyira be, mint Ney, és Messi is inkább balra lép, szóval azon a kp-n óriási terület van Rakitic előtt. Kíváncsi leszek, ez hogyan változik meg ha LS visszatér, több területe lesz-e a Andrésnak.
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.09.26. 15:19:50

igen, a kp-sok Luchonál mélyebbre kerültek és közelebb is az alapvonalhoz.
Kép
ez pl itt is tök jól látható.
ennek (is) köszönhető a szilárdabb csapatvédekezés. támadásban viszont emiatt a két középső kp-s halványabb, viszont (mivel a támadók beljebb helyezkednek) a szélsőhátvédeknek nagyobb területük van, szinte egy folyosó nyílik ki előttük.
Alba ennek megfelelően pörög is eddig (málaga ellen mondjuk pont nem, de ott is csak 15 centi kellett volna a gólpasszhoz.)
a túloldalra nem véletlen akarta magának Cuadradot Luis Enrique. ez komoly probléma lesz még (mmint a jhv.), viszont Suárez visszaérkezésével nem lesz probléma a kreativitással és a helyzetek kidolgozásával.
akkor helyrekerülnek a darabok a puzzleba, szépen fel lesz építve a csapat. kevesebb zsenialitás a kp-ról, több a támadóktól, kevesebb meló a támadóktól, több a kp-soktól.
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.09.26. 13:00:33

Iniről írtam már máshol is, most néztem egy kis statot, és ez alapján igazából szerintem azért nem tündököl mostanában, mert távolabb van a kaputól mint szokott, és ezen a poszton nem tudja kihasználni a fő erényeit - e mellé meg még pluszba jön a gyengébb forma.

Ini vs Elche: 13/14 vs 14/15
Ini vs Malaga: 13/14 vs 14/15
Ez meg csak ráadás: Ini vs Getafe 13/14

FourFourTwo-ról vannak a statotk, a sikeres-sikertelen cseleit mutatja. Ez alapján az jön le, hogy mostanában inkább a pálya közepén játszik csak, kevesebbet van a pálya első harmadában, ahol pedig szokta a csodákat művelni. Egy heatmap többet mutatna, csak nem tudom olyat hol lehet nézni a meccseinkről.. :D

Nagyon remélem, hogy LE megoldja az "Ini problémát", mert egyelőre úgy tűnik, hogy neki annyira nem fekszik ez a taktika, pedig rá lenne talán a legnagyobb szükségünk idén a jó játékhoz. A védekezése mondjuk nagyon jó, nem hittem, hogy az ennyire fog menni neki, de támadásban sokkal gyengébb, hiányoznak azok az igazi Inis szlalomok a védők közt, amikkel meg lehet bontani az ellenfél falát.. Bár lehet csak rémeket látok, és szimplán formán kívül van, akkor meg remélem, hogy minél hamarabb visszatalál a régi énjéhez.
Ha ez duplának számít akkor bocsi, töröljétek max, de szerintem így 1,5 nappal később már nem feltétlen minősül annak..
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.09.25. 00:43:21

visca el barca írta:sajnos ma ő is borzalmasan gyenge volt, újra elővette a rátekeredek a labdára c. nótáját, vagy 5x biztos elvették tőle...
Ez engem is kiakasztott, volt olyan, hogy 1 ember jött felé lendületből, csak vissza kellett volna úgy húzni a lasztit, hogy az elfusson előtte, erre belevezette. Azért ez Initől nem megszokott, hogy 5-ből csak 1-2-szer tudjon megverni 1 embert.. Plusz e mellé még hiányoznak a forintos labdák is.. Nagyon nincs formában jelenleg, pedig egy jó Ini úgy kéne ennek a csapatnak mint egy falat kenyér.

Ami engem kicsit aggaszt az az, hogy kicsit "öreguras" lett, sokszor csak áll a labdával, és meg se próbálja megbontani az ellenfél védelmét. Ha így lehoz még 5-10 meccset, akkor komolyan felhoznám már most egyre többet Halilovicot is, benne legalább megvan a lendület amivel védelmeket lehet feltörni.. Remélem magára talál, mert ez így nagyon nem lesz jó. :?
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1102
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2014.09.25. 00:14:03

Erxy írta:épp azon gondolkoztam itt nagy unalmamban a második félidőben, hogy mikor volt neki utoljára egy olyan igazi iniestás meccse?
amikor megtudja teremteni a különbséget, megbontja az ellenfél védelmét szép szólókkal, levesz egy-két embert? gól, gólpassz?
a real elleni 3-4-es meccs jutott eszembe.
ha a kreativitás hiányáról beszélünk (márpedig beszélhetünk) akkor muszáj Iniestáról is beszélnünk.
Egyetértek. Neki kéne a kpályán váratlant húzni, kulcspasszokat adni, de nagyon fásult és tavaly is az volt már, sajnos. Fabregas eladása, ezért olyan fájó, mert Ini sem lesz már fiatalabb.
Sergi Roberto és Rafinha pedig meg sem közelítik azt a szintet, ami a Barcába kéne erre a posztra, talán jövőre Halilovic.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.09.25. 00:13:58

sajnos ma ő is borzalmasan gyenge volt, újra elővette a rátekeredek a labdára c. nótáját, vagy 5x biztos elvették tőle...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.09.25. 00:08:04

épp azon gondolkoztam itt nagy unalmamban a második félidőben, hogy mikor volt neki utoljára egy olyan igazi iniestás meccse?
amikor megtudja teremteni a különbséget, megbontja az ellenfél védelmét szép szólókkal, levesz egy-két embert? gól, gólpassz?
a real elleni 3-4-es meccs jutott eszembe.
ha a kreativitás hiányáról beszélünk (márpedig beszélhetünk) akkor muszáj Iniestáról is beszélnünk.
Kép
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2014.08.30. 12:12:43

visca el barca írta:én viszont simán besuhintanám helyette rafinhát. mehet egyből a mélyvízbe... ha most megint xavi kezd, ugyontt leszünk mint eddig, h kicsit komolyabb tétmeccsen nem merünk semmit változtatni. rafi-busi-rakitic, előre meg neymar-messi-pedro (bár inkább játszatnám helyette munirt, kérdés h a jobboson is van e olyan jo mint a balon)
Ezzel nem értek egyet. Már csak azért nem, mert 1. fogalmunk sincs Xavi milyen formában van, ha Luis Enrique úgy érzi ( mert ő látja nap mint nap), hogy ő a legjobb most a középpályára Iniesta távollétében, akkor meg kell benne bízni és nem látatlanban megmondani a frankót. Nyilván egy ilyen meccs után már képünk lehet a formájáról és ítélkezni is lehet, de most el sem tudjuk képzelni. Ráadásul új fényt kap a kérdés a tekintetben is , hogy Rakitic mellett Xavi szabadabban játszhat, a horvát levesz sok terhet róla a védekezésben. 2. Rafinha szerintem nagyobb kockázat, mint a Maestro, de ha őt teszi be, akkor sem dőlök a kardomba, mert nyilván róla is Enriquenek van igazán információja.
Sajnos nincs Mascherano, ha lenne, az esetben én úgy próbálnám ki a középpályát, hogy Masche-Rakitic-Xavi , Busquets pihenne egyet. Mert szerintem ez a felállás lenne a leginkább olyan, amiben Xavinak csak az építkezéssel kellene törődnie, szabad kezet kapna.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.08.30. 11:55:32

én viszont simán besuhintanám helyette rafinhát. mehet egyből a mélyvízbe... ha most megint xavi kezd, ugyontt leszünk mint eddig, h kicsit komolyabb tétmeccsen nem merünk semmit változtatni. rafi-busi-rakitic, előre meg neymar-messi-pedro (bár inkább játszatnám helyette munirt, kérdés h a jobboson is van e olyan jo mint a balon)
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2014.08.30. 11:42:29

MOF írta:A Mundo szerint nem játszik a Villareal ellen.

Ha igaz, Rafinhát nézném meg a helyén, de szerintem Xavi fog lehetőséget kapni. A lényeg, hogy ne Sergi Roberto játsszon.

Szerk.: nem is edzett reggel, így egyre valószínűbb.
Ha ilyenkor Xavi játszik szerintem azzal nincs is semmi baj. Plusz vannak olyan csapatok akik ellen jól jöhet a rutinja.

Én óvatosságból azonban nem egy Villareal ellen kezdeném el kipróbálgatni hogy, Rafinhának megy e ezen a poszton, és hogy Roberto képes e két egyeneset rúgni a labdába.

Bár az is lehet hogy pont az ilyen tutyi-mutyi hozzáállás miatt kerültünk oda hogy kicseréljük a keret harmadát. :-k

Remélem azért valaki előlép "megnyugtató" cserejátékosnak ezen a poszton, mert nem akarok másfél szezon úgy végignézni hogy azon izgulok Rakitic vagy Iniesta ne sérüljön meg.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
MOF
Barça B
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2014.06.21. 22:08:55

2014.08.30. 11:35:35

Chino írta: Nem tudja valaki, hogy pontosan mi a baja Ininek, vagy mennyi időre dőlt ki? Azért most, hogy egy kicsit komolyabb ellenfél jön ránk fért volna.
Még nincs semmi hivatalos, de az Elche ellen volt egy ütközése, ami után le is cserélték, majd később mutatták, ahogy a kispadon jegelik a lábát.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7496
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.08.30. 11:28:34

MOF írta:A Mundo szerint nem játszik a Villareal ellen.

Ha igaz, Rafinhát nézném meg a helyén, de szerintem Xavi fog lehetőséget kapni. A lényeg, hogy ne Sergi Roberto játsszon.

Szerk.: nem is edzett reggel, így egyre valószínűbb.
Ha Pedro kezd van esély Rafinha játszatására, de nem fogja tovább jegelni Xavit Lucho, ez szinte biztos, pedig elkelne a kreativitás a középpályán.
Viszont nem biztos, hogy egy egész meccset fog kapni a Maestro, úgyhogy Rafinha játszhat végre a kp-n, még ha csak egy 15-20 percet is.

Nem tudja valaki, hogy pontosan mi a baja Ininek, vagy mennyi időre dőlt ki? Azért most, hogy egy kicsit komolyabb ellenfél jön ránk fért volna.
Xavi és Rakitic nem tudom, hogy működik majd együtt. Reméljük ő is hátrahagyta a tavalyi formáját és láthatunk majd egy igazi Xavit, aki nem csak 2 méteres passzokkal operál majd.
Forca Barca!!!!
Avatar
MOF
Barça B
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2014.06.21. 22:08:55

2014.08.30. 10:56:35

A Mundo szerint nem játszik a Villareal ellen.

Ha igaz, Rafinhát nézném meg a helyén, de szerintem Xavi fog lehetőséget kapni. A lényeg, hogy ne Sergi Roberto játsszon.

Szerk.: nem is edzett reggel, így egyre valószínűbb.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.08.12. 13:40:29

Na ha már lehordani le tudtam, akkor úgy illik, hogy meg is dicsérem, ha jól játszik. Az előző meccsen sokkal inkább emlékeztetett a régi önmagára, mint az előző kettőn, végre visszatértek azok a nagy lasztik is, amik eddig hiányoztak - az a gólpassz például.. Még mindig nem 100%-os, de sokkal jobban játszott, mint eddig. Hogyha ilyen - vagy ennél hangyányival jobb - teljesítményt fog lehozni az egész szezonban, akkor rajta nem fog múlni, hogy sikeres évet zárunk-e..
Soha rosszabb meccset Ini! =D>
AndrisBarca
Jugador del Barça
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2014.07.11. 14:36:28

2014.08.07. 09:26:38

-----------Liverpool--------------
-------------Barca---------------
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.08.06. 23:43:00

Andris fiam, jó lenne ha összekapnád magad, mert eddig nagyon úgy néz ki, hogy úgy fog indulni az idei szezon is, mint a tavalyi. Nem mondom, hogy rosszul játszott ezen a két meccsén, de közel sem úgy, mint ahogy kéne. Pedig az ő játéka kulcsfontosságú lesz a támadásainkra nézve, még jobban, mint eddig - legalábbis szerintem -, ha ma is olyan formában játszott volna, mint Ausztrália ellen pl, akkor állítom, hogy 2-3-szor ennyi helyzetünk lett volna - és sanszos, hogy gólt is lövünk.

Úgyhogy remélem hamar visszatér a formája, mert nagyon kéne a "tanár Ini" ebbe a csapatba..
Pampalini
Jugador del Barça
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2014.04.10. 12:36:22

2014.07.30. 09:35:27

palesz77 írta:
Pont ezt a videót akartam belinkelni.. :lol: Jó kis összeállítás, érdemes végignézni. :) Remélem Init is követni fogja majd pár évvel később egy hasonló "klón"..
ámen! :D
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.07.29. 18:13:49

Nagyon komoly! Így, hogy Laudrupot még nemigen láthattam játszani, kicsit megdöbbentem a hasonlóságon! Mindketten született zsenik.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.07.29. 17:05:29

Pont ezt a videót akartam belinkelni.. :lol: Jó kis összeállítás, érdemes végignézni. :) Remélem Init is követni fogja majd pár évvel később egy hasonló "klón"..
Pampalini
Jugador del Barça
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2014.04.10. 12:36:22

2014.07.24. 11:40:44

Válasz küldése