Daniel Alvés

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Mire számítasz tőle?

Kiszorítja Dest-et és SR-t
21
34%
Fele-fele arányban osztoznak majd a perceken
17
27%
Csereember lesz
11
18%
Nem sokat fog játszani, inkább az öltözőben fog segíteni a csapatnak
13
21%
 
Szavazatok száma: 62
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2014.09.27. 20:01:46

gránit írta:Gólt érő beadást produkált!!! El sem hiszem! 2014.szeptember 27-e, jegyezzük fel.
H lehetsz ennyire gonosz? :D Ne savazzuk, mert annyira jó, h nem érdemli meg. :D

Azon kívül a gólpasszon kívül kb 3 értelmes megmozdulása volt egész meccsen. Megint adott be de nem tudom kinek. Na jó itt is volt egy jó beadása de utána Munir elrontotta elég rendesen Amit a védekezésbe tesz az egy kicsit is komolyabb csapat ellen arra tökéletes, h az ellenfélnek legyen egy fél embernyi előnye.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2014.09.27. 19:52:28

Impossible is nothing.
A Fifa egy szégyen
Avatar
gránit
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2580
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2014.09.27. 19:26:02

Gólt érő beadást produkált!!! El sem hiszem! 2014.szeptember 27-e, jegyezzük fel.
"I may be wrong, but I doubt it."

(Charles Barkley)
Pampalini
Jugador del Barça
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2014.04.10. 12:36:22

2014.09.22. 13:56:43

mennyire idegesít, amikor elindul nagy lendülettel, aztán mikor egy védővel szembetalálja magát, 20 méterrel maga mögé passzol...
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.09.22. 11:26:07

noname írta:Douglast akarom! :twisted:
csóri gyerek tegnap nyugodtan bejöhetett volna a 60. percben, de van egy gyanum h idén max 3x10 percet fogjuk pályán látni...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2014.09.22. 10:31:47

Dehogy volt deffenzív. Alba is sokszor szerelt védelemben. Egyszerűen Alba egészen más szint már, mint ő.
Dani támadásban már egy nulla. Védekezésben meg sose volt jó. Egyetlen haszna jelenleg az h 1-1 kényszerítő erejéig még jó vmire, de Alba még védelem tekintetében is magasan veri. Douglast akarom! :twisted:
A Fifa egy szégyen
Res
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2014.08.06. 15:39:22

2014.09.22. 07:48:47

Valóban deffenzívebb volt, mint Alba, de ez egyrészt ritkaság, másrészt ha jól rémlik ő végigjátszotta a BL meccset a hét közepén, míg Alba nem játszott azon. Szóval lehet, hogy tudatos döntés volt a Kapitány részéről. Mindenesetre Albát jó volt látni ilyen jól játszani. Alves meg legfeljebb szerdán majd rápihen és aztán újra felpörög...
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2014.09.22. 01:03:51

palesz77 írta:Ezt azért mondom csak, mert Alba ma offenzívabb volt, mint Dani - az első félidőben mindenképp -, neki mégis sikerült visszazárnia, gondolom nem önszántából, hanem edzői utasításra..
ez volt az idényben az első gyenge meccse alvesnek, szóval most értem a kritikákat, de az idézett részt még mindig egy kicsit indokolatlannak és túlzásnak érzem. amilyen levante helyzet most így beugrik hirtelen, az mind alba és mathieu oldaláról volt. a kapuralövés bravo kezébe, rakitic nagy mentése előtt ugye mathieu nem bírta szerelni a szélsőt, nem is emlékszem, hogy hol volt akkor a spanyol.

szóval szerintem ez most csak az alba mindig, alves soha nem ér vissza berögződés miatt mondod, mégha igazából nem is így volt. ettől függetlenül ez a mai alves nekem se tetszett. semmi veszélyes vagy építő összjátékot nem mutatott, most labdát se tudott szerezni elől, amiből mehetett volna a fordulás, és összességében is kevesebb labdát szedett össze, mint szokott.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.09.22. 00:14:51

gg86 írta:Ha Montoya olyan feladatokkal lenne felküldve, mint Alves akkor helyette is Rakiticnek kellene védekezni.
Áthozom ide, ha nem haragszol, nem akarok nagyon offolni a Bartra topicban.. :)

Ezzel igazából csak részben értek egyet. Mert biztos, hogy nem azt mondja neki LE, hogy zárjon vissza, ő pedig nem hallgat rá, de csak azért nem mondja neki nagy eséllyel, mert már képtelen egyszerre támadni is és védekezni is. Ezt azért mondom csak, mert Alba ma offenzívabb volt, mint Dani - az első félidőben mindenképp -, neki mégis sikerült visszazárnia, gondolom nem önszántából, hanem edzői utasításra..

Úgyhogy ez, hogy Alves kevesebbet védekezik, szerintem inkább kényszerből van, és nem kifejezetten egy taktikai elem.. Rakitic is jobban játszik, ha többet koncentrálhat a támadásokra.
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.09.08. 19:29:12

Ha nem hoz le egy pazar szezont, akkor annak ellenére, hogy szabadon igazolható lesz, pofára fog esni jövő nyáron. Persze kérdés, hogy mik a tervei. Mert topcsapat nem fogja megadni neki a jelenlegi fizetését, viszont ha ilyen motivációi már nincsenek, akkor egy arab, amerikai, stb.. csapat még elcsábíthatja. Tőlünk meg egy újabb játékos ingyen távozik majd.

Viszont kifejezetten aggasztó már most jobbhátvéd poszt. Douglas egyelőre lutri, Montoya pedig nem kap elég lehetőséget. És gyanítom ebben az idényben sem fog, pedig mikor, ha nem most?!
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
MOF
Barça B
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2014.06.21. 22:08:55

2014.09.02. 13:37:54

A Mundo írta többször is a nyáron, hogy Alvés szerződése meghosszabodhat valamilyen feltétel teljesülése esetén, de Zubi most azt nyilatkozta, hogy nincs semmi ilyesmi, 2015-ig van szerződése.

Zubizarreta (sports director): "There's a clause to extend Alves' contract? His contract expires in 2015, there are no clauses."
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2014.08.25. 14:24:41

Capon írta:és most remélem rendesen odateszi magát és egész szezonban hasonló lesz a hozzáállása.
a hozzáállásával sose volt probléma (ő olyan, mint mascherano, ezek sose adják fel) a teljesítményével viszont annál több
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2014.08.25. 14:19:12

nagyiibarca írta:az akarás látszik rajta
Igen ez észre vehető volt.
Ugye említette, hogy a klub és a szurkolók sem tisztelik eléggé, de megérti az indokaikat. Na szerintem még az is zavarja, hogy érzésem szerint ő idén el akart igazolni, a klub is túl akart rajta adni, de igazából a kutyának nem kellett, ez kicsit alázatra taníthatta, és most remélem rendesen odateszi magát és egész szezonban hasonló lesz a hozzáállása.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
nagyiibarca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 439
Csatlakozott: 2012.08.28. 13:38:29
Tartózkodási hely: Magyarország.

2014.08.25. 14:03:18

Meglepő, hogy senki sem szidta őt itt a tegnapi meccs után. :D

Egyébként viszonylag jó meccset lehozott, az akarás látszik rajta, küzd ő rendesen. Mondjuk védekezésben nem okoztak neki nagy gondot, de hát az az ő hibája, hogy Rakitic besegített neki :P
Támadásban talán csak 1 rossz beadása volt, de úgy összességében jól játszott. :)
Kép
"Apuval készítettünk egy ilyen szalmazsákot, egy ember méretűt oszt aszt köllöt, azon gyakorúltam."-Almási Kristóf
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2014.08.24. 23:47:36

https://pbs.twimg.com/media/Bv1ajsgIIAEZoNf.jpg" target="_blank

Lábbelire se felejtsetek egy pillantást vetni. :lol:
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2014.08.20. 12:56:23

Dunga első komolyabb "áldozata" ő volt, nem keret tag a következő brazil meccsen. Danilo és Maicon a 2 jobb védő.
Hosszútávon nem tudom, mit tud produkálni még, leginkább az aggaszt, hogy jövőre ingyen mehet, de a helyére nem hozhatunk senkit, gondolom ezért trükközünk Douglassal aki egy hatalmas zsákba macska.
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2014.08.19. 21:17:59

Úgy hiszem már nem fog idén távozni, se nem jön Cuadrado, így meg kell barátkozni a gondolattal, hogy maradni fog. Lucho irányítása alatt jó lenne, ha összekapná magát, aztán jövőre meglátjuk!
Kép
Kép
Kép
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3974
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2014.08.19. 20:49:04

Res írta:A hozzászólásokból úgy látom sok fiatal van itt, akik már nem nagyon emlékezhetnek az 5-ből 5, meg az 5-ből 4 szezonjainkra. Pedig nem is volt az olyan régen. :-).

Emlékeim szerint Alves olyannyira alapember volt, hogy Valdes és Messi mögött rendre ő volt az, aki a legtöbb játékpercet kapta (megelőzve például Xavit, vagy Iniestát).

Nem akartam hülyeséget írni ezért aztán rákerestem a statisztikákra. A szép emlékezetű 2010-2011-es szezonban ő játszotta például a legtöbb játékpercet:

http://en.wikipedia.org/wiki/2010%E2%80 ... statistics" target="_blank

Szóval csak mosolyogtam azon az "információn", hogy Pep szerint ő a csapat egyik gyenge pontja...

Nem igazán tartom fairnek lesajnálni egy olyan játékost, akinek a csapat legnagyobb sikereiben oroszlánrésze volt.

Van más "legenda" is - név nélkül - akinek fizetésével senki sincs elfoglalva, pedig az utóbbi 2-3 évben már jobb a csapatnak amikor nem ő játszik. Alvesről ugyanez továbbra sem mondható el szerintem.

Cuadrado biztosan nagyon jó játékos, de úgy gondolom ahhoz még keveset tett le az asztalra, hogy ki lehessen jelenteni, hogy pótolja majd Alvest... Persze jó lenne leigazolni, de az árát irreálisan magasnak tartom.
Alapember VOLT! Az előző hozzászólok nagy részét egyáltalán nem fiatalok írták, hanem oszlopos tagjai a fórumnak már elég régóta. Volt, volt kit érdekel a profi sportban, h mi volt? Maldini a legjobb védője volt a Milannak akkor hozzák vissza vagy mi? Puyol a legjobb védőnk volt, akkor rakjuk vissza!? A profi sport nem jótékonyság, ha jól teljesítesz játszol, ha nem mehetsz, nem mellékesen horribilis pénzekről van szó.

Nem igazán megalapozott a tudásod, már bocsi. A katalán sport Pep távozása után ugye lehozta, h utolsó előtti évében el akarta küldeni a Piqué-Alves-Fabregas-Villa 4est mert nem illenek a csapat játékába. Fabregasról és Villáról nem kell különösebben beszélni. De a góljaink 40%-át azért kaptuk tavaly, mert Piqué lassabban fordult meg Liptáknál vagy Alves a felező vonalnál nézte, h miért nem talált embert a 39. beadása sem. Magasan a 2 leggyengébb láncszem a csapatban, vagy ajánlom figyelmedbe a tavaszi 3-4-es madridi meccset. Di Maria árán Alves azon a meccsen dobott vagy + 25 millió eurot. Köze, de köze nem volt az egész meccshez.

Azért játszott annyit, mert lehozott egy erős közepes szintet és nem volt a csapaton belül alternatívája egyáltalán és most sincs.

Már elnézést, de brutálisan szánalmas húzás volt a részéről, h elkezdte ócsárolni a vezetőséget április-májusban és jöttek a nyilatkozatok, h új kihívásokat keres, meg a vezetés nem becsüli meg az általad említett "öregeket", most meg csúnyán visszanyalt a fagyi, mert már kérője sincs. Erre szokták mondani, h ne s***j magad alá, ha nem muszáj.

Tegnap is végig figyeltem, amikor nem vette a kamera végig az ellenféllel volt elfoglalva vagy a partjelzővel és 1 beadása volt kb pontos, és sok labdát eladott...

De tiszteljük, mert 3 éve jól játszott.... =D>
Kép
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2014.08.19. 18:29:17

Res írta:A hozzászólásokból úgy látom sok fiatal van itt, akik már nem nagyon emlékezhetnek az 5-ből 5, meg az 5-ből 4 szezonjainkra. Pedig nem is volt az olyan régen. :-).

...

Nem igazán tartom fairnek lesajnálni egy olyan játékost, akinek a csapat legnagyobb sikereiben oroszlánrésze volt.

Van más "legenda" is - név nélkül - akinek fizetésével senki sincs elfoglalva, pedig az utóbbi 2-3 évben már jobb a csapatnak amikor nem ő játszik. Alvesről ugyanez továbbra sem mondható el szerintem.

...
Abból, h tavaly volt 1 milliárdod idén meg egy cented sincs nem hinném, h meg tudnál élni. Alves ha játszik én úgy ülök le meccset nézni, h vajon ma kapunk miatta gólt? Sok értelmetlen beadása, fentragadása, vissza nem zárása miatt sok gólt kaptunk a komoly meccseken. A tegnapi meccsen is volt egy szitu amikor látszott rajta, h nem akarja üldözni a Leon játékosát hanem csak flegmán futott utána. Meg most az előbb olvastam, h kimaradt a brazil keretből és nem hinném azért mert öreg mert Maicon aki idősebb nála meg ott van, meg az is, h a vb-n sikerült kijátszania magát a kezdőből. Meg vajon miért nem kell a kutyának se? Azért mert nem tudja megcsinálni a feladatát olyan szinten, ahogy kéne, meg a fizetése olyan, h abból nála 3x jobb játékost fent lehet tartani abból.

El kell ismerni, h fontos szerepe volt a sikerekben de az akkor volt most meg mehetne amerre lát.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2014.08.19. 13:50:11

MR. TROMORT777 írta:
visca el barca írta:én ezt értem de akkor is hülyeség. szívnek marhára nem tsz jót. biologia, 5. osztály kb.
Vitatkozz erről pár skandinávval. Csúnya világban élnénk ha egy-egy élsportolónak káros lenne egy kis jég. Ugyanmár. #-o
van aki szauna utan, felhevulten ont magara jeget, fekszik bele a hoba, semmi baja nincs tole. Nyilvan egy szivbetegnek mas kerdes.
MR. TROMORT777

2014.08.19. 13:26:04

visca el barca írta:én ezt értem de akkor is hülyeség. szívnek marhára nem tsz jót. biologia, 5. osztály kb.
Vitatkozz erről pár skandinávval. Csúnya világban élnénk ha egy-egy élsportolónak káros lenne egy kis jég. Ugyanmár. #-o
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2014.08.19. 13:16:33

Res írta:Cuadrado biztosan nagyon jó játékos, de úgy gondolom ahhoz még keveset tett le az asztalra, hogy ki lehessen jelenteni, hogy pótolja majd Alvest... Persze jó lenne leigazolni, de az árát irreálisan magasnak tartom.
én mondjuk szinte teljesen biztos vagyok benne, hogy cuadrado remekül pótolná a mostani(!) alvest, de így, hogy nem tudjuk megszerezni így maradt ő. még mindig képes hozni magas teljesítményt, csak már nem egyenletesen, mint régebben. de talán most, hogy a szélsőhátvédeknek többet kell támadniuk, és elől lenniük jobb lesz ő is.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Res
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2014.08.06. 15:39:22

2014.08.19. 12:25:56

A hozzászólásokból úgy látom sok fiatal van itt, akik már nem nagyon emlékezhetnek az 5-ből 5, meg az 5-ből 4 szezonjainkra. Pedig nem is volt az olyan régen. :-).

Emlékeim szerint Alves olyannyira alapember volt, hogy Valdes és Messi mögött rendre ő volt az, aki a legtöbb játékpercet kapta (megelőzve például Xavit, vagy Iniestát).

Nem akartam hülyeséget írni ezért aztán rákerestem a statisztikákra. A szép emlékezetű 2010-2011-es szezonban ő játszotta például a legtöbb játékpercet:

http://en.wikipedia.org/wiki/2010%E2%80 ... statistics" target="_blank

Szóval csak mosolyogtam azon az "információn", hogy Pep szerint ő a csapat egyik gyenge pontja...

Nem igazán tartom fairnek lesajnálni egy olyan játékost, akinek a csapat legnagyobb sikereiben oroszlánrésze volt.

Van más "legenda" is - név nélkül - akinek fizetésével senki sincs elfoglalva, pedig az utóbbi 2-3 évben már jobb a csapatnak amikor nem ő játszik. Alvesről ugyanez továbbra sem mondható el szerintem.

Cuadrado biztosan nagyon jó játékos, de úgy gondolom ahhoz még keveset tett le az asztalra, hogy ki lehessen jelenteni, hogy pótolja majd Alvest... Persze jó lenne leigazolni, de az árát irreálisan magasnak tartom.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.08.19. 12:22:30

én ezt értem de akkor is hülyeség. szívnek marhára nem tsz jót. biologia, 5. osztály kb.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.08.19. 11:46:45

visca el barca írta:kiváncsi vagyok melyik idiota fog először infarktust kapni ettől a hulyeségtől....
Mondjuk szerintem pont nem hülyeség, mert nem csak bohóckodásból csinálják, hanem
adománygyűjtés a célja, és hogy felhívja a figyelmet az amiotrófiás laterálszklerózis nevű betegségre.. Gondolom adományoznak is mellé, nem csak nyakon öntik magukat - legalábbis nekem így lenne logikus. És a cikkből kiderül, hogy elég hatásos is a dolog, elég sokan adakoznak ezek hatására.
Válasz küldése