Neymar

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.01.30. 23:22:36

hajnesz írta:Épp Puyolra, Yaya Touréra gondoltam, a teljesség igénye nélkül.
Nem tudom miről beszélsz, Puyi és Touré még hogy nem cselkirályok.. :mrgreen:
szerk.: Erre bence-barca megelőz.. :D Akkor mutatok másik szólóját, van neki bőven! :mrgreen:

Amúgy a mondandóddal egyetértek, nem kell mindenkinek szeretnie a cselirályokat, de azért konkrétan feleslegesnek tartani azt, amikor egy látványos csellel veri meg az emberét szerintem is kicsit merész.
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2015.01.30. 23:21:21

hajnesz írta: Épp Xavira, Puyolra, Yaya Touréra gondoltam, a teljesség igénye nélkül. Attól,hogy csak igazi kerékpárral bicikliznek, még ikonok, és igenis szerethető miattuk egy csapat.
https://www.youtube.com/watch?v=385boIphu44" target="_blank
Mondtál valamit? :mrgreen:
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2015.01.30. 23:11:44

Leon írta:
hajnesz írta: És a Barcelonát sem csak a cselkirályokért lehet szeretni.
Igaz,nekem például a Sergi Roberto-Pedro-Alves-Douglas négyes a kedvencem!
Épp Xavira, Puyolra, Yaya Touréra gondoltam, a teljesség igénye nélkül. Attól,hogy csak igazi kerékpárral bicikliznek, még ikonok, és igenis szerethető miattuk egy csapat.
Avatar
Primitive
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1669
Csatlakozott: 2007.06.25. 10:48:23
Tartózkodási hely: Budapest

2015.01.30. 22:05:30

Bob_Marley írta: Amit Neymar képvisel azt nagyon nem szeretem, felesleges cselezés. Viszont idén ha ránéz a labdára is gól úgyhogy baj nincs vele. Mondjuk mezőnyben továbbra is kevés sokszor, de mindig betalál szerencsére.

Értem én hogy gőzgép, de mi hajtja?

Kép
"Non scholae sed vitae discimus"
"Primum nil nocere"
"Lege artis medicinae"
MR. TROMORT777

2015.01.30. 21:52:45

Számomra nem azzal van a baj, hogy ki milyen stílust vagy elemet szeret a játékban, hanem azzal, hogy egész egyszerűen nem értem, mitől lesznek Neymar cselei feleslegesek. :roll:
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2593
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2015.01.30. 21:51:23

hajnesz írta: És a Barcelonát sem csak a cselkirályokért lehet szeretni.
Igaz,nekem például a Sergi Roberto-Pedro-Alves-Douglas négyes a kedvencem!
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.01.30. 21:50:52

hajnesz írta:Azt mondjuk még mindig nem értem meg,hogy attól,hogy ti valamit szerettek,azt miért akarjátok másra is ráerőltetni?
Nekem is tetszik Neymar játéka, de én nem török pálcát Bob felett,mert neki feleslegesek a cselek. Mindenki másért szereti a focit, nem általánosíthattok ennyire. Ezzel az erővel mindenki csatár lenne, mert azokat szeretik a "szakértők" a legjobban.
Ez nagyjából olyan,mint Busquets helyzete. Valaki arra izgul,hogy Busi egy testcsellel elküld három embert hambiért, valaki meg arra,hogy Ter Stegen milyen magabiztossággal veszi le a labdát úgy,hogy ketten rontanak rá. Ezért olyan népszerü a foci,mert mindenki másért nézi, másért szereti. És a Barcelonát sem csak a cselkirályokért lehet szeretni.
Ez igaz, főleg a Busi-s rész. :mrgreen:

Csak, egy Barca-fantól nagyjából elvárható, hogy a támadójátékáért nézi, Bobbal ellentétben, ez a fura nekünk szerintem. :)
Atlético játékát szerintem jobban élvezné ilyen szempontból. :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára MatyiG 2015.01.30. 21:51:24-kor.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2015.01.30. 21:47:30

Azt mondjuk még mindig nem értem meg,hogy attól,hogy ti valamit szerettek,azt miért akarjátok másra is ráerőltetni?
Nekem is tetszik Neymar játéka, de én nem török pálcát Bob felett,mert neki feleslegesek a cselek. Mindenki másért szereti a focit, nem általánosíthattok ennyire. Ezzel az erővel mindenki csatár lenne, mert azokat szeretik a "szakértők" a legjobban.
Ez nagyjából olyan,mint Busquets helyzete. Valaki arra izgul,hogy Busi egy testcsellel elküld három embert hambiért, valaki meg arra,hogy Ter Stegen milyen magabiztossággal veszi le a labdát úgy,hogy ketten rontanak rá. Ezért olyan népszerü a foci,mert mindenki másért nézi, másért szereti. És a Barcelonát sem csak a cselkirályokért lehet szeretni.
Avatar
nagyiibarca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 439
Csatlakozott: 2012.08.28. 13:38:29
Tartózkodási hely: Magyarország.

2015.01.30. 21:41:11

Bob_Marley írta: Csak látvánnyal meccset nem lehet nyerni.
Csak eredmény miatt meg nem érdemes focit nézni.
Kép
"Apuval készítettünk egy ilyen szalmazsákot, egy ember méretűt oszt aszt köllöt, azon gyakorúltam."-Almási Kristóf
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.01.30. 21:38:45

Ha Busquets elveszti az gond is, meg is jegyezzük.

Én azt szeretem ha valami pontosan működik. Mi a látvány? Szubjektív dolog, ezer más dolog meg objektív és mérhető kategória. Csak látvánnyal meccset nem lehet nyerni. Idén sokkal hatékonyabb ezért fontos tagja is a csapatnak, de még mindig megvannak a felesleges cselei. Nagy statisztikusok beírhatnák a sikeres passzok, labdaszerzések és egyéb statjaikat. Rohadt hasznos idén ezt leírom újra ha ez nem jött volna át.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2015.01.30. 21:38:10

Bob_Marley írta:Felesleges az mikor ide-oda tologatja a labdát meg cipeli mikor passzolni kéne. Ráadásul nem olyan mint Busquets, aki jól fedezi és pontosan játszik hanem nekiáll kockázatos cselezésbe és sokszor el is veszti a labdát. Ezek továbbra is megvannak és ezzel a csapat nincs előrébb, de az igaz hogy szerencsére ebből kevesebb van, de továbbra is megvan sajnos.
Pont a Neymar félék azok akik miatt a többség beleszeret a fociba,nem Godínok miatt.
A brazilhoz hasonló játékosok adják a pluszt a ...nem értem hogy nem lettél Atma,Cselzi drukker :mrgreen:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Initom 2015.01.30. 21:39:08-kor.
Abi & Tito
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3810
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2015.01.30. 21:36:07

Bob_Marley írta:Amit Neymar képvisel azt nagyon nem szeretem...
Nem is értem hogy lettél Te futball-szerető ember. :roll:
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2015.01.30. 21:32:29

Ráadásul nem olyan mint Busquets, aki jól fedezi és pontosan játszik hanem nekiáll kockázatos cselezésbe és sokszor el is veszti a labdát.
busquets vkp létére olyan helyzetekben képes a lassú cseleivel elveszíteni a labdát, hogy ziccerbe kerül az ellenfél, ezerszer láttuk már.

a "felesleges" cselekről meg annyit, hogy van, akinek (és szerencsére mi vagyunk többségben) a foci nem csak az óra lepörgetéséből áll, hanem élvezni is akarjuk, amit látunk, és neymar tökéletesen meg tudja azt csinálni, hogy ne csak hasznos legyen, de látványos is.
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2593
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2015.01.30. 21:31:48

Sajnos Neymar is előbb-utóbb olyan béna lesz mint Ronaldinho fénykorában! :cry:
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.01.30. 21:31:18

Bob_Marley írta:Felesleges az mikor ide-oda tologatja a labdát meg cipeli mikor passzolni kéne. Ráadásul nem olyan mint Busquets, aki jól fedezi és pontosan játszik hanem nekiáll kockázatos cselezésbe és sokszor el is veszti a labdát. Ezek továbbra is megvannak és ezzel a csapat nincs előrébb, de az igaz hogy szerencsére ebből kevesebb van, de továbbra is megvan sajnos.
Tehát ne cselezzen, passzolja le a legközelebbinek, azzal előrébb vagyunk, meg amúgy is látványosabb, élvezhetőbb játék, az jobban tetszene mindenkinek, ezért nézünk focit.
Avatar
Messithebest
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3309
Csatlakozott: 2010.05.15. 20:34:35

2015.01.30. 21:30:38

Bob te valami Mou fan vagy hogy ennyire a szép foci ellen vagy? :D nem bántásból kérdezem... de valami értelmes indokkal kifejthetnéd hogy neked miért nem tetszik Neymar játéka. mert az nálam nem indok hogy te feleslegesnek tartod. nem tudom mit néztél Ronaldinho idejében anno.. de biztos az is rossz és felesleges játék volt.
Kép
"I don't know, why the man above gives me the hardest road, but... the man above don't put you in situations that you can't handle." - LeBron James
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2015.01.30. 21:29:48

Bob_Marley írta:Felesleges az mikor ide-oda tologatja a labdát meg cipeli mikor passzolni kéne. Ráadásul nem olyan mint Busquets, aki jól fedezi és pontosan játszik hanem nekiáll kockázatos cselezésbe és sokszor el is veszti a labdát. Ezek továbbra is megvannak és ezzel a csapat nincs előrébb, de az igaz hogy szerencsére ebből kevesebb van, de továbbra is megvan sajnos.
Aki nem vállal kockázatot, az nem futballozik igazán. Elég sajátos a felfogásod, az tény...
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.01.30. 21:25:54

Felesleges az mikor ide-oda tologatja a labdát meg cipeli mikor passzolni kéne. Ráadásul nem olyan mint Busquets, aki jól fedezi és pontosan játszik hanem nekiáll kockázatos cselezésbe és sokszor el is veszti a labdát. Ezek továbbra is megvannak és ezzel a csapat nincs előrébb, de az igaz hogy szerencsére ebből kevesebb van, de továbbra is megvan sajnos.
Kép
Kép
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15500
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.01.30. 21:22:59

Nyugi Bob, nagy számok törvénye, még játszik 10 évig minimum, valakibe ez idő alatt úgyis beleszáll páros lábbal, derékmagasságban,majd annak lehet Te is fogsz tudni tapsolni.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.01.30. 21:19:05

Butítsuk le az ő játékát is, ne használjuk ki az erősségét.

https://www.youtube.com/watch?v=lq9cbXchIsE" target="_blank
Enjoy. Ezek közül Bob melyik felesleges? :) Szerintem a fociba a látvány is kell. :wink:
MR. TROMORT777

2015.01.30. 21:15:11

Nem is értem ezt az egész témát. Basszus hova fogja vissza magát? Elképesztően ügyes játékos aki teljesen top szintre emelkedett. Őt faraghatják ahogy akarják, ő meg csak álljon és türje? Ebben a gépies labdarúgásban üdítő színfolt, hogy ez a srác játszik. Most az Atma ellen is amikor már minden mindegy volt ő csak azért is ment előre becsülettel. Ég benne a bizonyítási vágy és tele van lendülettel és ezt róják fel neki? Persze van benne pimaszság amúgy és biztos oda is szólógat. De még tök fiatal és semmi komoly probléma nincs vele. Jó kezekben van és amíg csak a játékkal foglalkozik elsőnek nem lesz semmi baj. Amúgy zárójelben jegyezném meg, hogy a pimaszságával elérte, hogy a konkrét Atmát az őrületbe kergette és így a második félidőt végig pörgethették gond nélkül. A rengeteg kötőnek és hasonló cseleknek nem csak az a lényege, hogy szépen átvertem a védőmet. Ez teljesen mentális játék is, pár kötő és rögtön gyengül az ellenfél önbizalma és akkor könyebben hibázik. Ez a sport. Neymar viszont nem azt műveli, hogy kicselez hat embert majd a kapust is és letérdelve befelejeli, hanem egyszerűen csak játszik. Akinek ez sok azt nem is értem mit szeret a labdarúgásban. Kicsit off leszek, de erről az jutott eszembe amit Rosicky kapott most meg Phil Neville-től, amiért megejtett pár no look pass-t a kupában. Mert ha ezzel baj van akkor azzal is legyen, hogy a Barca a legutóbb nem állt le az Elche ellen sem és csak ment azért a 6. gólért. Szégyeljék magukat.
Wenger egyébként a Rosickys esetet úgy reagálta le, hogy aki szereti a focit, az szereti Rosickyt. Ez érvényes Neymarra is. Én nagyon féltem a leigazolásától, de minden tekintetben rá cáfolt az aggályokra. Szerintem idén abszolút kulcsjátékosunk.
Avatar
nagyiibarca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 439
Csatlakozott: 2012.08.28. 13:38:29
Tartózkodási hely: Magyarország.

2015.01.30. 20:22:14

Bob_Marley írta:Amit Neymar képvisel azt nagyon nem szeretem, felesleges cselezés.
Felesleges cselezés?
Szerintem az idei évre nagyon letisztult a játéka, teljesen eltűntek nála a felesleges skillek.
Tavaly sokkal látványosabb volt a játéka, mondjuk idén is elkápráztat a cseleivel és már a gólok,gólpasszok is jönnek elég szép számban.

Az meg, hogy kinek mi a felesleges csel az már más tészta. Nálam azok a mozdulatok amiket csinál idén, megveri a védőjét akár kötényes vagy megkerülős csellel vagy húzogat a vonal mellett nem számít annak.
Kép
"Apuval készítettünk egy ilyen szalmazsákot, egy ember méretűt oszt aszt köllöt, azon gyakorúltam."-Almási Kristóf
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.01.30. 19:25:01

Én streamen néztem és ott mutatták a félidei levonulást. Azon akadtak ki, hogy lefelé menet Neymar odament és valamit mondott Torresnek és a pofájába röhögött ezen kiakadt Torres és lett egy kisebb tömegjelenet. Meccs hevében túlreagálás volt.

Amit Neymar képvisel azt nagyon nem szeretem, felesleges cselezés. Viszont idén ha ránéz a labdára is gól úgyhogy baj nincs vele. Mondjuk mezőnyben továbbra is kevés sokszor, de mindig betalál szerencsére.
Kép
Kép
Kép
Avatar
splinter
Jugador del Barça
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2009.03.12. 21:31:22

2015.01.30. 17:22:19

szekelygyula írta:A fociban olyat mondani, hogy megalázza az ellenfelét azzal, hogy kicselezi, az kb olyan, mintha azt mondanánk, hogy Hamilton megalázza a Rosberget, mert megelőzi (vagy mondhattam volna akárkiket). A foci erről szól, ettől szép, és ezért szeretjük, ha az atletinek ez nem tetszik, akkor ne csinálják, én nem fogom őket megsiratni.

Ha olyat csinált volna, hogy az üres kapu előtt megállítja a labdát, és letérdelve fejeli be (ilyenért láttam már piros lapot is) azt aláírom, hogy sportszerűtlen, de az hogy egyszerre 3 védőt kicselez az nem sportszerűtlenség, hanem zsenialitás.
Azt hiszem ennél szebb végszót nem is lehetne erre az egészre Írni..Maxi Respect
Köszönöm!!!! =D> =D> =D>
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.01.30. 16:38:35

Chino írta:A szpíkeren viszont behaltam, mikor azt mondja, Neymarnak ezzel nem kellett volna olajat önteni a tűzre. Ez olyan szinten nonszensz, hogy az már fáj.
Bezzeg amikor Arda a cipőjével akarja megdobni a partjelzőt az semmi.
Na igen, ez annyira felbosszantott, hogy az valami hihetetlen és ami még jobban, hogy a két "sza.ember" ugyan ezt mondja, akik egyébként futballisták voltak. Eszem megállt. :evil:
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Válasz küldése