Andrés Iniesta

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2015.03.26. 18:41:42

PCsabi írta:Az elmúlt 12 hónapban a La Liga-ban Iniesta-nak és nekem ugyanannyi gólunk + gólpasszunk van.
Viszont Harry Kane mindkettőtöknél fényévekkel jobb.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2015.03.26. 16:28:43

PCsabi írta:Az elmúlt 12 hónapban a La Liga-ban Iniesta-nak és nekem ugyanannyi gólunk + gólpasszunk van.
És ugyanannyi Aranylabdája, mint neked. :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2015.03.26. 15:46:58

Az elmúlt 12 hónapban a La Liga-ban Iniesta-nak és nekem ugyanannyi gólunk + gólpasszunk van.
Szóval semmivel sem vagy jobb nála, nem kell felvágni :lol:
Kép
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2015.03.26. 15:45:38

Az elmúlt 12 hónapban a La Liga-ban Iniesta-nak és nekem ugyanannyi gólunk + gólpasszunk van.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2015.03.26. 15:21:04

Sosem láttam ennyit szabálytalankodni, azt hittem rossz lelkiállapotban van, de ezek szerint ez a feladata, azaz rombolni és nem annyira építeni, mint Pep vagy Tito idején. Furcsa.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.03.24. 15:42:01

Egyértelműen más szerepkörben játszik a középpályán. És nem is látja el rosszul a dolgokat. Többet ütközik, s a labda kihozatalban sokat segít.

Kép

Legutóbb is fura meccse volt, mert rengeteget dolgozott, de mégis elég pontatlan volt és sok labdát szórt el. (most ezt direkt megnéztem, s 10 rossz passza volt, ami nagyon sok).
Kép
Kép
Kép
csabcsi007
Barça B
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2008.01.15. 14:58:56

2015.03.24. 15:32:50

A gólpasszok és gólok nagyon hiányoznak, még akkor is, ha hátrébb játszik :(
Hol van már a ráadásban szerzett gólja a cselszi ellen? Még egy jó kapuralövés is hiányzik, nemhogy egy bombagól...
http://www.nemzetisport.hu/spanyol_labd ... ol-2402909" target="_blank
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2015.03.23. 10:19:42

Jó, hogy Rafinha már előnynél szállt be, de szerintem 1-2 éven belül be lesz építve Ini helyére, s meg lesz a várt magabiztosság támadásban is. (kopp kopp)
Kép
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2015.03.23. 10:01:11

Alcantara írta:Ez az ember olyan kemény lett a középpályán, mint a gyémánt. Annyit ütközik a szezonban, mint eddig egész pályafutása alatt. Hihetetlen ezzel a fizikummal mikre képes.Jó meccse volt neki is.
Ez eddig oké, csak tegnap is látszott, hogy ez az átváltoztatott, nulla kreativitással felküldött munkás középpálya mire megy egy Kroos-Modric duó ellen. Ameddig nem fáradtak el, főleg az első félidő utolsó 15 percében, azt se tudták mi merre hány méter.

És Iniestanak is olyan eladott labdái voltak, hogy csak fogtam a fejem.

Én értem, hogy Messi átvette az karmesteri pálcát, de ez a középpálya rossz karikatúrája annak, ami mondjuk akár 3 éve volt, és ezt bántja a szememet.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3991
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2015.03.23. 06:43:05

Ez az ember olyan kemény lett a középpályán, mint a gyémánt. Annyit ütközik a szezonban, mint eddig egész pályafutása alatt. Hihetetlen ezzel a fizikummal mikre képes.Jó meccse volt neki is.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2015.03.22. 23:53:31

kristop írta:
DrMajor írta:Azt csak én érzem, hogy rengeteg labdát szerez és többet védekezik?
nem, ez tényleg így van. nem is nagyon bírja támadásban úgy segíteni a csapatot, mint az régebben tette. de a labdabiztossága, és nyugodtsága még mindig nagy érték.
Nagyon tetszik,hogy végre megtanult ütközni is, nem olyan könnyü elvinni mellette a labdát. Szvsz azért nyertük meg a meccset,mert végre agressziv lett a középpálya,nem hagytunk nekik időt a kibontakozásra.
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2015.03.22. 23:49:35

DrMajor írta:Azt csak én érzem, hogy rengeteg labdát szerez és többet védekezik?
nem, ez tényleg így van. nem is nagyon bírja támadásban úgy segíteni a csapatot, mint az régebben tette. de a labdabiztossága, és nyugodtsága még mindig nagy érték.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
DrMajor
Barça C
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2015.03.22. 23:02:18

2015.03.22. 23:36:05

Res írta:Évek óta nem játszott olyan jól, mint tegnap! Remélem ez valaminek a kezdete...
A mai meccs alapján nagyon úgy tűnik.
Valóban más a pozíciója, mint régebben, de azért tényleg nem volt a topon mindig ebben az évben.
Azt csak én érzem, hogy rengeteg labdát szerez és többet védekezik?
Res
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2014.08.06. 15:39:22

2015.03.19. 15:25:19

Évek óta nem játszott olyan jól, mint tegnap! Remélem ez valaminek a kezdete...
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2015.03.09. 11:20:01

ktm írta:
bennike123 írta:Csak én vettem észre hogy mostanában az utóbbi 1-2 évben nem találja az igaz formáját? Régebben sokkal több gólpasszt adott azonban mostanában csak pár látványos megmozdulással szórakoztat. Ti hogy vagytok ezzel? :)
Szerintem ez annak is köszönhető, hogy némileg átalakult a csapat játéka. Nekem úgy tűnik, hogy kevesebbet próbálkozik a csapat középen, inkább a szélekről jönnek a labdák a kapu elé. Így ritkán kerül oda Iniesta, hogy a gólpassz a neve mellé kerüljön, viszont lehet, hogy a gólpassz előtti kulcsfontosságú kiugratást ő adja Albanak vagy Neymarnak például. Én nem féltem, az látszik, hogy nem felejtett el focizni és ha odakerül, akkor ugyanúgy fogja adni zsugát, mint régen.
Mind Martinonál, mind LE-nél el van kenve a csapat játékának változása. Ezért Ini számára nincs világos alkalmazkodási, váltási kényszer. Különösen, hogy Xavi is ott van. Viszont a csapatjáték tényleg megváltozott.
ktm
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: 2012.05.18. 22:59:24

2015.03.09. 10:03:29

bennike123 írta:Csak én vettem észre hogy mostanában az utóbbi 1-2 évben nem találja az igaz formáját? Régebben sokkal több gólpasszt adott azonban mostanában csak pár látványos megmozdulással szórakoztat. Ti hogy vagytok ezzel? :)
Szerintem ez annak is köszönhető, hogy némileg átalakult a csapat játéka. Nekem úgy tűnik, hogy kevesebbet próbálkozik a csapat középen, inkább a szélekről jönnek a labdák a kapu elé. Így ritkán kerül oda Iniesta, hogy a gólpassz a neve mellé kerüljön, viszont lehet, hogy a gólpassz előtti kulcsfontosságú kiugratást ő adja Albanak vagy Neymarnak például. Én nem féltem, az látszik, hogy nem felejtett el focizni és ha odakerül, akkor ugyanúgy fogja adni zsugát, mint régen.
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2015.03.09. 06:31:43

bennike123 írta:Csak én vettem észre hogy mostanában az utóbbi 1-2 évben nem találja az igaz formáját? Régebben sokkal több gólpasszt adott azonban mostanában csak pár látványos megmozdulással szórakoztat. Ti hogy vagytok ezzel? :)
Olvass vissza egy kicsit és megtudod...

Amúgy tegnap tényleg nem lehetett rá túl sok panasz.
Avatar
bennike123
Jugador del Barça
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2012.03.18. 19:02:58

2015.03.09. 00:09:59

Csak én vettem észre hogy mostanában az utóbbi 1-2 évben nem találja az igaz formáját? Régebben sokkal több gólpasszt adott azonban mostanában csak pár látványos megmozdulással szórakoztat. Ti hogy vagytok ezzel? :)
Ac dc - Aerosmith - Def Leppard - Guns n Roses - Led Zeppelin - Nirvana - The Doors - Queen. ~the REAL music~
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7496
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.03.08. 15:07:01

Üde színfoltja volt a mai meccsen. Főleg az első félidőben, akkor nem kockáztatok nagyot, ha kijelentem a legjobbunk volt. Két-három ember között szlalomozva tette a veszélyes labdákat és a passzai is embert találtak. Egy ilyen aktív Iniesta-re lenne szükségünk, elkelne a Clasícón.
Forca Barca!!!!
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7496
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.02.26. 14:40:32

A City ellen szerintem nem volt gond vele. Jól tartotta a labdát, labdabiztos és megjátszható volt, amellett voltak szép megoldásai is. Ez nagyon kellett, nem szabadott engedni, hogy Silva vagy Nasri átgyalogoljon a középpályán. Nyilván ennél több kell tőle, de most ez nagyon fontos volt. Persze a gyengébb ellenfelek ellen nem ennyire lenne szükség, sokkal bevállalósabb lehetne. Az, hogy nem lép be annyit a támadásba nagyban hozzájárul a játékunk változása. A támadók sokkal nagyobb szabadságot kapnak ezzel, főleg Neymarnak nyit nagyobb területet.
Ezzel nem azt mondom, hogy jól játszik, és a feladatköre miatt esett vissza, mert azt nem lehet megmagyarázni, hogy a ligában 0 góllal és gólpasszal áll.
Forca Barca!!!!
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2015.02.26. 13:18:07

visca el barca írta: ez a tényen semmit nem változtat. ő xavival érezte jól magát, abban a rendszerben, akkor pörgött neki a játék. bár néha néha még most is ámulatba tud ejteni, egyre kevesebb a pali. a labdát jól tartja, jól passzol, de egyénileg sokkal kevesebbet vállalkozik, nincsenek kulcspasszai, egy totál biztonsági játék amit játszik. 0 gólpassz egy irányító középpályástól elfogadhatatlan. félek h vele is az lesz mint xavival, 1-2 év múlva a halálba fogjuk kívánni. jövőre mivel nem tudunk igazolni, még biztos kezdő lesz
Azt adom én is, hogy ő Xavival volt a leghatékonyabb, a legcsillogóbb. Két kivételes játékos, de talán együtt még inkább speciálisok voltak. Xavi jóval többet passzolt, Iniesta pedig a cseleket vállalta inkább be.
Imádtam és imádom a játékát, de valahogy tényleg kicsit meggyötörtnek tűnik, és ehhez semmi köze nincs annak, hogy Messi többet lép vissza, több labdát játszik meg.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2015.02.25. 12:02:00

herlius írta: A csapat játéka direktebb, dinamikusabb, fizikálisabb lett, ő viszont sokkal inkább a labdatartásos, kicsalogatós, kevesebb sprinteléssel és ütközéssel operáló játékhoz volt szokva. Kár lenne, ha befásulna a srác, de sokszor kicsit gépiesnek érzem már a játékát.
Tegnap a meccs túlnyomó részében ezt játszottuk, mégsem lehetett észrevenni, hogy ott van. Az első félidőben nagyon szürke volt, pedig a csapat szárnyalt, a 2. játékrészben viszont volt pár szép labdalopása, a passzsávokba szépen lépett be, de előre játékban továbbra is kevés. Tavaly még reménykedtem benne, hogy magára talál, idén már nem. Sajnos úgy néz ki, hogy őt hamarabb érte utol a kor, mint Xavit. Persze ettől még hasznos tagja tudna lenni a csapatnak, de csak akkor, ha elfogadja, hogy már nem ő az elsődleges opció a kp-n.
Én a következő szezonban bedobnám Rafinhát kezdőként, derüljön ki, hogy mit tud folyamatos nyomás és terhelés alatt.

Amúgy ha már szóba jött: én semmikép se szeretném, ha érkezne egy sztár a középpályára. Legalább adjuk meg a lehetőséget a kis Alcantarának, hogy megbukjon, mielőtt elé igazolunk. Ráadásul ott van Halilovic is, akiben mindenki a jövő nagy sztárját látja és akit jövőre már el kéne kezdeni beépíteni. Legalább úgy, hogy ingázik a "B" és a nagyok között. (mivel Xavi kiesik, így biztos, hogy kap majd lehetőséget...)
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1435
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2015.02.25. 11:33:29

Egyelőre nekem is csalódás az idei játéka, bár a lejtmenet szerintem már Pep távozása óta tart nála. Természetesen vannak jobb meccsei neki is, de egyre kevesebb olyan momentum jut eszembe róla, amire valóban felhördülne az ember. A labdát többnyire még így is nagyon jól tartja meg, de érezhetően kötöttebb lett a játéka, közel sem kap már akkora szabadságot, mint Pep idejében. Kicsit az az érzésem vele kapcsolatban, hogy LE érkezésének az egyik nagy vesztese lett (lehet). Nem feltétlenül illik bele már tökéletesen ebbe a gépezetbe. A csapat játéka direktebb, dinamikusabb, fizikálisabb lett, ő viszont sokkal inkább a labdatartásos, kicsalogatós, kevesebb sprinteléssel és ütközéssel operáló játékhoz volt szokva. Kár lenne, ha befásulna a srác, de sokszor kicsit gépiesnek érzem már a játékát.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.02.25. 11:19:43

Sanama írta:mert 25x annyit kell védekeznie.
mert messinel 25x annyit van a labda a kp-n.
ez a tényen semmit nem változtat. ő xavival érezte jól magát, abban a rendszerben, akkor pörgött neki a játék. bár néha néha még most is ámulatba tud ejteni, egyre kevesebb a pali. a labdát jól tartja, jól passzol, de egyénileg sokkal kevesebbet vállalkozik, nincsenek kulcspasszai, egy totál biztonsági játék amit játszik. 0 gólpassz egy irányító középpályástól elfogadhatatlan. félek h vele is az lesz mint xavival, 1-2 év múlva a halálba fogjuk kívánni. jövőre mivel nem tudunk igazolni, még biztos kezdő lesz
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2015.02.25. 11:03:45

#David Villa# írta:Látva az idei és tavalyi teljesítményét úgy érzem megkérdőjelezhető a kezdőtagsága. Gólpassz, sőt még a cselek sem jönnek már. Mindenképp kell egy-kettő igazolás a középpályára.
mert 25x annyit kell védekeznie.
mert messinel 25x annyit van a labda a kp-n.

szerintem
Válasz küldése