Gerard Piqué

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4525
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2015.08.19. 18:54:31

Poén. Persze Piqué is benne van vaskosan, DE amióta az eszemet tudom, a spanyol ligában mindig is gyötrelem volt a játékvezetés, köztudottan szidja mindenki őket, és sajnos jogosan. Mai technikai lehetőségekkel, lazán benézik a lest, persze kell hagyni egy faktort, nem lehet minden szabályozni, de poén ezek mit művelnek. Amikor Pepe vagy épp intelligens társai kirohannak, kapnak egy sárgát, vagy "ejnye-bejnye", el van nézve. Komolyan rácsodálkozok, foci pályán anyázzák a bírót? Piros, menjen zuhanyozni, de ezért meccsekről tiltsák el..
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.08.19. 18:44:35

Tehát 4 meccs egy olyan bíró szava alapján, aki előtte benézett egy minimum egyméteres lest. Kb annyira hiszem el, mint amikor Mari néni és Zsuzsi néni azt beszélik h ki vett olcsón krumplit.
A Fifa egy szégyen
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.08.19. 17:47:50

Erxy írta: hany ellenpeldat mutassak? :D
Nyilván milliót lehet, mert sok ilyen eset van, ahol ezért csak sárga járna - Barcameccsbő is lehetne rengeteg ilyen pillanatot kiragadni - csak arra próbáltam célozni, hogy nem egyedülálló esetről van most szó - ennek ellenére a szövetségnek nem ártana következetesen ítélnie a jövőben, ne csak úgy randomra, amikor kedvük tartja..
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13509
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2015.08.19. 17:45:28

Teljesen egyetértek az eltiltással, ha önmagában nézem.

Viszont történnek a pályán olyan egyéb típusú sportszerűtlenségek, amik ennél még jóval súlyosabbak is, úgy mint sérülést okozó, vagy legalábbis akkora méretű belépők, utánaütések, utánarúgások, színészkedések. Ezek mind mind súlyosabbak kéne hogy legyenek, mint egy kiélezett helyzetben a bíró arcába ordítani valami csúnyát. Ehhez képest 98%ban egyáltalán nem is érnek eltiltást. De annyi minden nem működik úgy, ahogy kéne, szóval mindegy is, ebben a világban élünk.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2015.08.19. 17:43:21

palesz77 írta:
Klaczy írta:Szerintem is sok a 4 meccs max kettő reklamálásért elég lenne. Vagy akkor mindig lehetne alkalmazni, nem csak Barca játékosnál
Ha minden igaz Ramosnak volt egy hasonló esete 2013-ban, akkor őt is eltiltották 5 meccsre. Én nem emlékszem pontosan az mi volt, de azért látszik, hogy nem csak direkt velünk akar kicseszni a szövetség..
hany ellenpeldat mutassak? :D

amugy fellebbezunk a 4 meccs ellen
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.08.19. 17:41:04

Klaczy írta:Szerintem is sok a 4 meccs max kettő reklamálásért elég lenne. Vagy akkor mindig lehetne alkalmazni, nem csak Barca játékosnál
Ha minden igaz Ramosnak volt egy hasonló esete 2013-ban, akkor őt is eltiltották 5 meccsre. Én nem emlékszem pontosan az mi volt, de azért látszik, hogy nem csak direkt velünk akar kicseszni a szövetség..
Klaczy
Barça B
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2011.04.10. 20:17:21
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2015.08.19. 17:32:40

Bob_Marley írta:2-3 mecset jósoltam, lett belőle négy. :D Sajnos ilyen látványos szidásnál ez benne van, nem újdonság a négy meccs, így nem lehet kirohanni a partjelzőhöz meg a bíróhoz.
Szerintem is sok a 4 meccs max kettő reklamálásért elég lenne. Vagy akkor mindig lehetne alkalmazni, nem csak Barca játékosnál
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2015.08.19. 15:28:27

Chino írta:Egyértelmű piros lapot ért, ez nem lehet kérdés. ne legyünk már ennyire elfogultak. Az egy dolog, ha vehemensebben odamész a bíróhoz és reklamálsz és mondjuk ilyen "vegyél fel szemüveget" vagy hasonlókat mondasz, mint az, hogy szidod az anyját.

Ráadásul még nem is egy jogtalanul befújt tizenegyes vagy meg nem adott/rosszul megítélt gól volt, hanem egy sima les-szituáció. És kit érdekel hogy voltak előtte hibái. Ilyet nem lehet csinálni, főleg ennyi meccsel a háta mögött.
A 4 meccses eltiltás az viszont szerintem is húzós. Vélemény szerint 2 meccs lenne a megfelelő, az is elég példastatuálás, lenne ideje elgondolkodni.
Abban egyetértek, hogy nem volt szép amit mondott és tényleg mondhatott volna valami szebbet is, de azért ez egy szuperkupa visszavágó volt és fogyott az időnk. Pique is nagyon ideges volt, és felkapta a vizet egy szitunál. A bíró gondolom nem először vezetett ilyen fontosságú találkozót, tudnia kellett volna, hogy egy ilyen presztízs meccsen nagy a nyomás. Gerard eléggé feldúlt volt és olyan is kijött a száján, aminek nem kellett volna, de ettől még egy sárgás figyelmeztetés is elég lett volna.

Bár lehet tényleg én vagyok túlzottan elfogult. :D Mindenesetre azt elismerem, hogy az eltiltást megérdemelte.
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7496
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.08.19. 15:12:55

ZBarca írta:
palesz77 írta:4 meccset kapott végül. Bilbao, Malaga, Atletico és Levante elleni meccselet kell kihagynia.
Gratula, bár várható volt. :roll: Nagy marhaság volt, amit tett, még akkor is, ha nem ért piros lapot a tette. Bár ha tényleg szidta a bíró édesanyját, akkor inkább narancssárgás az eset. :D

De legalább Bartra megkapja talán az utolsó lehetőségét a dobbantásra.
Egyértelmű piros lapot ért, ez nem lehet kérdés. ne legyünk már ennyire elfogultak. Az egy dolog, ha vehemensebben odamész a bíróhoz és reklamálsz és mondjuk ilyen "vegyél fel szemüveget" vagy hasonlókat mondasz, mint az, hogy szidod az anyját.

Ráadásul még nem is egy jogtalanul befújt tizenegyes vagy meg nem adott/rosszul megítélt gól volt, hanem egy sima les-szituáció. És kit érdekel hogy voltak előtte hibái. Ilyet nem lehet csinálni, főleg ennyi meccsel a háta mögött.
A 4 meccses eltiltás az viszont szerintem is húzós. Vélemény szerint 2 meccs lenne a megfelelő, az is elég példastatuálás, lenne ideje elgondolkodni.

Alba elvileg már játszhatna a Bilbao ellen (ha jól tudom 2 hetet jósoltak neki), bár nem hiszem, hogy kockáztatnak, de a második fordulóban már biztos ott lesz a kezdőben.
Forca Barca!!!!
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2015.08.19. 14:51:03

BLFP, kenjétek a hajatokra a 4 meccset! Gerard papa meg legközelebb meggondolja, mit pofázik. Ha Puyol mellette lenne, biztosan nem lenne ekkora szája.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.08.19. 13:06:40

2-3 mecset jósoltam, lett belőle négy. :D Sajnos ilyen látványos szidásnál ez benne van, nem újdonság a négy meccs, így nem lehet kirohanni a partjelzőhöz meg a bíróhoz.
Kép
Kép
Kép
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2015.08.19. 13:01:55

palesz77 írta:4 meccset kapott végül. Bilbao, Malaga, Atletico és Levante elleni meccselet kell kihagynia.
Gratula, bár várható volt. :roll: Nagy marhaság volt, amit tett, még akkor is, ha nem ért piros lapot a tette. Bár ha tényleg szidta a bíró édesanyját, akkor inkább narancssárgás az eset. :D

De legalább Bartra megkapja talán az utolsó lehetőségét a dobbantásra.
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.08.19. 13:01:14

palesz77 írta:4 meccset kapott végül. Bilbao, Malaga, Atletico és Levante elleni meccselet kell kihagynia.
kiváncsi vagyok, h a belga, vagy barta fog e helyette kezdeni (matyi ugye a baloson lesz még alba sérült)
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.08.19. 12:49:49

4 meccset kapott végül. Bilbao, Malaga, Atletico és Levante elleni meccselet kell kihagynia.
P.Kluivert9
Barça B
Hozzászólások: 84
Csatlakozott: 2014.07.14. 00:30:52

2015.08.19. 11:06:21

mes írta:Teljes mertekben megertem, 16 meccses eltiltasomat toltom ilyenert :lol:
Szerencsésen megúsztad :) én a tavaszi fordulo utolsó 6fordulojat illetve a mostani teljes őszi szezont kihagyni kényszerülök :) kupával együtt 23-24 meccs :D

Amúgy én megértem Piquet.
És nem minden esetben felesleges reklamálni.igaz olyan még nem volt hogy ez miatt visszafujtak egy tizit pl, de egy másik szituba lehet hogy figyelembe veszi azt hogy hú az a tizi nem biztos hogy az volt ezert nekem fúj
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2015.08.19. 08:20:24

mess2009 írta: máshol már leírtam: a bírók molesztálása ostobaság, értelmetlen és az esetek 99%-ában eredménytelen, a saját csapatára viszont káros. ezen nincs mit magyarázkodni akkor sem, ha emberileg az illető játékos cselekedete úgymond, érthető.
ami még engem érdekelne,( nem láttam erről vitát?!) hogy érdemben legalább igaza volt e? mert a Digis-pacák szerint nem! ez persze csak hab a tortán....ha így van.
persze hogy ostobaság, értelmetlen és eredménytelen. látott már valaki olyat, hogy a bíró azért vont vissza egy kiállítást, tizit mert a szankcionált játékos odament és megpróbált erélyesebben beszélni vele? soha, mégis tízből kilenc játékos reklamál, ha befújnak róla egy tizenegyest. felesleges, de ettől függetlenül számomra érthető volt a cselekedet, egy tiszta emberi reakció, ha úgy érzed folyamatos igazságtalanság ér.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2015.08.19. 08:07:31

kristop írta:egyáltalán nem tudok rá haragudni. mi választottunk valami alapján egy csapatot évekkel ezelőtt, és a tévé előtt hasonlóan vagy jobban idegeskedünk a hülyeségeken. ő viszont beleszületett ebbe és konkrétan kupákért, a dicsőségért harcol nap, mint nap, ez az élete. persze hogy elgurul az agya, ha folyamatosan szívatják ebben. nyilván, ha tudta volna, hogy ezért pirosat kap, akkor nem csinálja, de fene se gondolta, az ilyenekért egy sárga szokott repkedni. főleg hogy a bíró nem nagyon akarta addig előhúzogatni a lapját.
máshol már leírtam: a bírók molesztálása ostobaság, értelmetlen és az esetek 99%-ában eredménytelen, a saját csapatára viszont káros. ezen nincs mit magyarázkodni akkor sem, ha emberileg az illető játékos cselekedete úgymond, érthető.
ami még engem érdekelne,( nem láttam erről vitát?!) hogy érdemben legalább igaza volt e? mert a Digis-pacák szerint nem! ez persze csak hab a tortán....ha így van.
MessiCesc
Capitá del Barça
Hozzászólások: 591
Csatlakozott: 2013.07.26. 14:51:09

2015.08.19. 08:01:29

Nem értem ezt az állandó Puyollal való összehasonlítgatást... Pláne ami a vezérszerepet illeti... Összetehetjük a kezünket, ha egyáltalán látni fogunk még egy ekkora kapitányt mint amilyen Carles volt, ehhez természetesen soha nem hasonlítható Piqué mert nem az a karakter, ettől még lehet klublegenda, sőt jó esélye van erre már most.
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2015.08.19. 07:49:40

egyáltalán nem tudok rá haragudni. mi választottunk valami alapján egy csapatot évekkel ezelőtt, és a tévé előtt hasonlóan vagy jobban idegeskedünk a hülyeségeken. ő viszont beleszületett ebbe és konkrétan kupákért, a dicsőségért harcol nap, mint nap, ez az élete. persze hogy elgurul az agya, ha folyamatosan szívatják ebben. nyilván, ha tudta volna, hogy ezért pirosat kap, akkor nem csinálja, de fene se gondolta, az ilyenekért egy sárga szokott repkedni. főleg hogy a bíró nem nagyon akarta addig előhúzogatni a lapját.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2015.08.19. 02:52:02

Megváltoztatták a szabályt.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7496
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.08.19. 02:30:49

Yokozuna írta:De könnyű ítéletet mondani valaki felett.Nem lett volna ilyen felszított hangulat, ha LE nem cseszi el az első meccset, azzal a lehetetlen csapattal. Most meg, hogy mentse magát, belehajszolta a játékosokat egy olyan feladatba, ami gyakorlatilag még senkinek nem sikerült a kupák történetében. Sajnos Piqué komolyan vette ezt az egészet, és nem tudott higgadt maradni. És hát nem az első játékvezetői, partjelzői tévedés volt.
Ettől még bőven lehet Puyol utóda, hiszen meg van minden adottsága hozzá, és mindig is a legjobb barátok voltak, ami azért jelent valamit.
Nehogy már LE legyen a hibás, hogy Piqué ekkora gyökér volt. A hangulat meg sokszor feszült, ezt tudni kell kezelnie egy profi játékosnak, főleg ennyi meccsel a háta mögött. Ne sétáljon őzikeszemekkel a bíróhoz, de habzó szájjal anyázni az már a másik véglet.
Puyol utóda semmiképp nem lesz, legalábbis ami a tekintélyét és a vezéri egyéniségét illeti. Ha egy 21-22 éves játékos lenne még lehet, hogy kinőné, de elég tapasztalata is van már, 28 éves, de fejben még mindig nincs a top-on.

Ezt az eltiltást amúgy nem értem. A Real elleni szuperkupadöntőn is voltak kiállítások beszólogatásokért, mikor Marcelo szétkapta Cesc-t, de úgy emlékszem azt nem kellett a bajnokságban letölteni, pedig ott is voltak kétmeccsesek. Bár lehet, hogy rosszul emlékszem.
Forca Barca!!!!
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10113
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2015.08.19. 01:41:07

Piqué twittere:

https://twitter.com/3gerardpique?lang=en" target="_blank

csak maga a kép:
https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/hp ... e=56414E7A


"I want to apologize for my attitude while protesting against the linesman as it wasn't correct. This was a tense game with a lot at stake. Nonetheless I did not use any kind of personal insult against the ref in any moment"
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2015.08.19. 01:16:09

palesz77 írta:
Nero. írta:Hozzáállásra értettem. Ő sose lesz ilyen.
Ott az öngyújtós jelenet a videóban, az tökéletesen leírja a kettejük közti különbséget mentalitásban. A védelemben betöltött szerepe alapján lehet hasonlóan fontos Piqué, mint Puyi volt, de olyan szellemi vezér sosem lesz. Ez a videó most megint eszembe juttatta, hogy mennyire hiányzik nekem a kapitány.. :cry:
Ez itt kicsit off, de a mai napig fájó pont nálam, hogy nem kapott semmilyen komolyabb búcsúztatót, holott bőven volt akkora Barca legenda mint Xavi, ha nem nagyobb. :?
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.08.19. 01:13:52

Nero. írta:Hozzáállásra értettem. Ő sose lesz ilyen.
Ott az öngyújtós jelenet a videóban, az tökéletesen leírja a kettejük közti különbséget mentalitásban. A védelemben betöltött szerepe alapján lehet hasonlóan fontos Piqué, mint Puyi volt, de olyan szellemi vezér sosem lesz. Ez a videó most megint eszembe juttatta, hogy mennyire hiányzik nekem a kapitány.. :cry:
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2015.08.19. 01:10:15

Hozzáállásra értettem. Ő sose lesz ilyen.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Válasz küldése