Leo Messi

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Ha lenne rá lehetőség, visszahoznád?

Igen, még tudna adni a csapatnak
66
46%
Nem, tovább kell lépni
79
54%
 
Szavazatok száma: 145
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.08.23. 22:07:53

Ez a tizikérdés régóta téma, kicsit olyan ez mint a csk dolog. Nagy teher, van amikor ezt nem bírja el. Én szívbaj nélkül dobnám Iniestának, ő azért már megélt pár dolgot és mindig halál nyugodtnak tűnik és a tizinél ez a legfontosabb. Pár meccset is pont a nyugodtságával döntött el és pl a portugálok ellen is elég magabiztosan betette.
Kép
Kép
Kép
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2015.08.23. 22:01:56

Messias2 írta:Az is lehetne egy megoldás, h az lövi a tizit, aki ki is harcolta. :mrgreen:
Már látom magam előtt Douglas gyönyörű panenkáját. :mrgreen:

Komolyra fordítva a szót van benne valami, én támogatnám. :)
Kép
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2015.08.23. 21:59:44

Lehet Gumbau a titkos fegyver? :-k

Mondanék nevet, de már emberemlékezet óta Messi lövi a tiziket. Pontrúgások alapján valóban Rakitic lenne a befutó, bár én is inkább Suárezzel lövetném. Lajosnak van egy kisugárzása (és múltja), amitől megfagy a vér a kapusokban. 8)
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2015.08.23. 21:58:56

Yokozuna írta:Igen, kéne egy helyettes éles szituációkban. Mert a kihagyott tizenegyes rányomta a bélyegét az egész meccses játékára, míg ha más hagyja ki, annak az utóhatását nem érzi meg ennyire a csapat.
Nem hiszem, h azért tolta szürkébben, mert kihagyta a tizit, és ez megfogta volna. Egyszerűen ritkán jutottak el a labdák hozzá, nem nagyon volt területe, és nem igazán tudott úgy osztogatni, mint ahogy szokott.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1645
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2015.08.23. 21:56:10

Igen, kéne egy helyettes éles szituációkban. Mert a kihagyott tizenegyes rányomta a bélyegét az egész meccses játékára, míg ha más hagyja ki, annak az utóhatását nem érzi meg ennyire a csapat.
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2015.08.23. 21:55:26

Az is lehetne egy megoldás, h az lövi a tizit, aki ki is harcolta. :mrgreen:
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2015.08.23. 21:53:22

palesz77 írta:Rakitic emlékeim szerint elég jól lőtte őket a Sevillában. Csak úgy mondom..:D
Én valahogy nem igazán bíznék benne, bár lehet, hogy mindig bevarrná a felsőbe. :D 8)
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.08.23. 21:50:03

Rakitic emlékeim szerint elég jól lőtte őket a Sevillában. Csak úgy mondom..:D
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2015.08.23. 21:48:54

Oké, akkor tegyük fel, hogy átadja valakinek - ne így legyen :D - , ki lenne az, aki elvállalná? Én Suarezre tippelnék, Neymart még nem érzem erre késznek.
Kép
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2015.08.23. 21:47:38

danianevem írta:Lassan kidobhatnának egy statisztikát, hogy a kihagyott büntetői közül mennyi volt az, ami döntő pillanatban (hátrány, azonos állás, esetleg minimális előny) volt rossz. Gyanítom, ha valami nem sikerül neki, az inkább ilyen esetben történt. Nyugodtan lövethetnék ilyenkor mással...
Ezzel teljesen egyetértek. Csak, az a gond, h évente egyszer szokta átadni valakinek a tizit, akkor Neymarnak, aki szerintem ugyanolyan gyengén lövi. Mondjuk ki lehetne próbálni Suarezt, de valszeg ez nem fog megtörténni.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.08.23. 21:47:08

u.i.: Ha jól olvastam amúgy, akkor a bajnokságban 2013 óta ő hagyta ki a legtöbb tizit.
Hát persze, mert ő kapja a legtöbbet, úgy könnyű sokat kihagyni. :mrgreen:
Oh wait.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.08.23. 21:44:21

Régi jó mondás, hogy 11-est csak elrontani lehet.. Lehet jönni azzal, hogy ha a kapus másik irányba ugrik, akkor jó tizi, de ha úgy beverné, mint anno Dinho szokta, akkor tökmindegy lenne, hogy merre ugrik a kapus. De hát valamiben neki is gyengének kell lennie..:D

u.i.: Ha jól olvastam amúgy, akkor a bajnokságban 2013 óta ő hagyta ki a legtöbb tizit.
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2015.08.23. 21:42:37

Lassan kidobhatnának egy statisztikát, hogy a kihagyott büntetői közül mennyi volt az, ami döntő pillanatban (hátrány, azonos állás, esetleg minimális előny) volt rossz. Gyanítom, ha valami nem sikerül neki, az inkább ilyen esetben történt. Nyugodtan lövethetnék ilyenkor mással...

Egyébként jól játszott, amíg nem volt társa mezőnyben, addig szürkébb volt, aztán a másodikra már többen felszabadultabban és jobban mentek, aminek köszönhetően neki is több emlékezetes momentuma volt.
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2015.08.23. 21:35:43

Messias2 írta:Szerintem a szerencsénél többről van szó. Ha sarokba, erősen lőné, akkor bárhova vetődik a kapus esélye sincs. Mait nagyon gyengén lőtte meg, nem volt benne erő, ezért ért oda a kapus.
Meglehet. Tényleg hibázott, ezt én is elismerem, de mint írtam balszerencséje is volt sajnos. Na mindegy, szerencsére nem ezen a büntetőn múlott a győzelmünk. :)
Kép
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2015.08.23. 21:28:03

ZBarca írta:
A tiziket illetőleg tényleg szokott hibázni, de ez általában a szerencsén múlik. Pl ha Iraizoz a másik oldalt választotta volna, akkor most garantált lenne az újabb tripla :mrgreen: most azt írnám, hogy milyen szépen helyezte az alsóba a labdát, de amiért a kapus jól tippelte meg, hogy hova fogja lőni, ezért most nem firkanthatok ide ilyeneket. :( A 11-12-es szezonban is kihagyott néhányat, amik pontokba/BL döntőbe kerültek. A 11-eseknél a szerencse egy nagyon fontos tényező. Leonak sajnos ma nem volt mákja, persze rúghatta volna erősebben/pontosabban is.
Szerintem a szerencsénél többről van szó. Ha sarokba, erősen lőné, akkor bárhova vetődik a kapus esélye sincs. Mait nagyon gyengén lőtte meg, nem volt benne erő, ezért ért oda a kapus.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2015.08.23. 21:22:37

Messias2 írta:Voltak szép megmozdulásai, de összességében halovány volt. Amúgy mikor felejtett el 11-est rúgni!? Tavaly is több fontosat elhibázott.
A tiziket illetőleg tényleg szokott hibázni, de ez általában a szerencsén múlik. Pl ha Iraizoz a másik oldalt választotta volna, akkor most garantált lenne az újabb tripla :mrgreen: most azt írnám, hogy milyen szépen helyezte az alsóba a labdát, de amiért a kapus jól tippelte meg, hogy hova fogja lőni, ezért most nem firkanthatok ide ilyeneket. :( A 11-12-es szezonban is kihagyott néhányat, amik pontokba/BL döntőbe kerültek. A 11-eseknél a szerencse egy nagyon fontos tényező. Leonak sajnos ma nem volt mákja, persze rúghatta volna erősebben/pontosabban is.

Abban viszont egyetértek, hogy ma tényleg nem játszott valami jól, bár ma szinte senki sem hozott kiemelkedőt. Azért ma is varázsolt egy kicsit. 8)
Kép
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2015.08.23. 20:37:24

Voltak szép megmozdulásai, de összességében halovány volt. Amúgy mikor felejtett el 11-est rúgni!? Tavaly is több fontosat elhibázott.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.08.23. 16:06:19

Mondjuk emberileg pont vannak megkérdőjelezhető megnyilvánulásai, volt pár eset mikor nemadott aláírást gyerekeknek,stb... Persze 100ból 95ször ad, a másik 5-t meg kiforgatja a média, ez van. De nem szent a gyerek, szerintem.

Az meg hogy adakozik néha, alap. Többet kéne és fog is szvsz, idővel. Cé is az utóbbi néhány évben kezdte el a humanitárius tevékenységét, mostmár elég komolyan tolja, talán a legtöbbet adakozó sportoló, Messinek is fejlődnie kell ebben, még ha ez nem is verseny.


Nah de ma akkor duplázni fog, vagy az elsőt lövi, nekem mindegy, 3 pont a fontos nekem most, meg úgy idegenben általában.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.08.23. 15:46:53

Jelwaz,
Nem lehet mindenki terézanyu. Igazad van sokmindenben, de nem hiszem, hogy erről Leo tehet. A foci ma már egy pénzgyár az itt röpködő milliókat nyilván a szurkerek fizetik meg, mert ki más. Ezen a szinten már "kötelező" adományozni, alapìtványokat létrehozni, kórházakat támogatni stb. Ezek az úgymond jótékonykodások a pr részei. Tényleg nem kell erről ódákat zengeni. Megteszik, mert megtehetik. Közülünk biztosan kevesen keresnek 20 millát, de miköze ennek az egészhez? A világon mindenütt megfizetik a csúcskategóriát, legyen az szakács, mérnök, pék vagy focista. azok fizetését is mi fogjuk megfizetni.
A Quatari VB -ről meg nemondjon semmit, nem ez a dolga. Arra ott vannak a szövetségek.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
jelwaz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1145
Csatlakozott: 2005.07.10. 18:38:11
Tartózkodási hely: A barikádokon...

2015.08.23. 13:13:30

tothnandor1 írta: 4. Messi emberi értékei megkérdőjelezhetetlenek mert ha akart volna több pénzt keresni már jóval korábban az elit csapatok vándor madarává vált volna.
Fhúúú, na ettől a falra mászom.Emberileg Messi nem sok olyat tett, amitől piedesztálra kell emelni. Iszonyat jó focista, ennyi. Nem fogok neki oltárt emelni azért, mert évi 20 millió euróval megelégszik, mivel lehet, hogy kapna x millióval többet máshol, de szakmai siker kárpótolja ezért (játszana Qatarban, gondolom fog is, de az ottani 120 gólját ki értékelné, ázsiai BL-t nyerni meg még mindig nem egy nagy presztízs). Röhögnöm kell, ha arról van szó, hogy nem vágyik többre 20 milliónál. Évente.Kíváncsi vagyok ezen a fórumon hányan keresnek egész életükben 20 millát, vagy hogy hányan keresünk összesen egész életünkben 20 millát. És baromira nem arról van szó, hogy ne éljen gazdagságban vagy akármi, csak az ember ugyanolyan ember, mint a másik, van az a szint ami szükségleteket maximálisan kielégíti, ezen szerintem már az évi 10 millió is túl van, de mindegy. Teljesen normális dolognak tartom, hogy azon a szinten túl már valaki a presztízst tartja előbbre valónak, és teljesen abnormálisnak, amikor valaki Eto'ozik egyet és elmegy a Mahacskalába. Sőt az ilyet én lenézem.

És ezeknél az embereknél amúgy is nagyon más a szint. Meg lehet kövezni, de Leo jókisfiússága szerintem egy nagyon jól menedzselt imidzs, egy mese. Volt már a múltkor egy "vitám" erről, nem is akarom felhozni, de sokakat megtéveszt, ahogy ezek a fiúk játszanak a pénzzel. A múltkori adományozásától is ment itt egy kisebb ájuldozás, pedig azt gondolom, hogy kutya kötelessége. Olyan etikátlan pénzszivattyú épült rájuk, ami belegondolva már gyomorforgató nekem. Meccsenként új mez, amit a szurker mennyi pénzért kap meg, csukák, labdák, amit Kabodzsában, Kínában, Bangladeshben meg ki tudja még hol állítanak elő nevetséges bérezéssel (sokszor kölykök). Ugyanez egy csomó holmi, amit reklámoznak. És ezt a félmillió dollárt, amit nagy csinadratta és cirkuszi keretek között ajánlott fel, úgy vasalják vissza, mint annak a rendje. Mi értelme van az évente kiadott új meznek?

Emberi nagyság az lenne, ha azt mondaná, hogy megnézte Qatarban az építkezést, ahelyett, hogy Gabonban parádézna, és azt mondaná, hogy bojkottálja a VB-t, ha nem normalizálják a helyzetet. Lenne ezeknek a srácoknak hatalma is, vagy van is, de felelősségük...

Szóval mondjuk szakmailag lehet példakép, de emberileg azért nem sok eséllyel.

Messi eladásával kapcsolatban meg uncsi a másik oldal hozzá nem értéséről dumálni. Én bizonyos szituációban eladnám, főleg amíg csillagászati pénzt fizet érte valaki. Ronaldo is megindult egy lejtőn (szerintem), Messi is el fog, és az állítólagos értékük nekik rohamosabban fog zuhanni. Régi Barcás, ami nagy szó, és szép történetek, amikor onnan vonul vissza, ahol kezdte, ezt ő is megérdemelné, de az én ízlésemnek azonban jobban megfelel, amikor kiegyensúlyozottabb egy keret, nem függ ennyire egyetlen játékostól. Nagyon tetszene egy olyan csapat, ahol Messi góljai szétoszlanak, mondjuk a védők 3-mal többet lőnének szezononként, kp-k 5-tel, csatárok 7-tel (most a hasamra csaptam). Ha Messi be tudna állni egy ilyen rendszerbe, a lejtőjén, akkor tévednék az eladásával, de ha meg Hierro módjára nem tudja elfogadni a formahanyatlását (majd), akkor meg lehet, hogy hasznosabb lenne. Részemről ennyi, amiért nem vetném el az eladását. A pénz csak másodlagos, s ellenben sokakkal, szerintem igenis van helye az érzelmeknek ilyen kérdésekben.
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2015.08.23. 12:34:40

Tényleg jó lenne, ha lőne ma kettőt. Nem csak jobbá tenné a napomat, de még tripláznánk is. :mrgreen:

De komolyra fordítva a szót: ma nagy szükségünk lesz egy jó Leora.

Amúgy pont ma nézegettem régebbi videókat az argentinról és rájöttem, hogy mennyire hiányzott nekem '14 tavaszán és a nyáron. :D Már nagyon várom a meccset.
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.08.23. 12:22:10

visca el barca írta:ha minden igaz, az elmúlt négy idényben, mindegyik nyitó meccsen vállalt két gólt. reméljük ma folytatja a hagyományt :D
Ami a legfontosabb, hogy az első gólunkat ő lője! 08/09-ben is ő lőtte, tavaly is, pottyant is a tripla mindkétszer. Ez nem lehet véletlen! :mrgreen:
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.08.23. 12:20:02

ha minden igaz, az elmúlt négy idényben, mindegyik nyitó meccsen vállalt két gólt. reméljük ma folytatja a hagyományt :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21304
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2015.08.23. 12:05:37

palesz77 írta:
tothnandor1 írta: 4. Messi emberi értékei megkérdőjelezhetetlenek mert ha akart volna több pénzt keresni már jóval korábban az elit csapatok vándor madarává vált volna.
Én is szeretem Messit, nem is szólok bele sokszor a hozsannázásba, megérdemli igazából, de azért na.. Hosszú évek óta a világ legjobban kereső focistájáról beszélünk, ne csináljunk már úgy, mintha neki ez anyagi áldozatokkal járna, hogy itt játszik. CR egyszer kapott az utóbbi időben jobb szerződést, erre Messiét pár hónapon belül rögtön megemelték, pedig akkor még csak annyira jól se játszott - 13/14. Persze lehet a PSG 23 milliót adna neki nettóba, de itt is bőven jó dolga van, nem mondanám ezt részéről áldozatnak, hogy be kell érnie 20 millióval évente.. :roll:
Pontosan!
Tényleg rengeteget köszönhetünk neki, de ő is a klubnak. Ismerjük a történetet, a Barca nélkül lehet profi játékos sem lett volna. Emellett mindig is különösen megbecsült tagja volt a csapatnak, a problémás időszakában is türelmesek voltak vele.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.08.23. 10:06:30

tothnandor1 írta: 4. Messi emberi értékei megkérdőjelezhetetlenek mert ha akart volna több pénzt keresni már jóval korábban az elit csapatok vándor madarává vált volna.
Én is szeretem Messit, nem is szólok bele sokszor a hozsannázásba, megérdemli igazából, de azért na.. Hosszú évek óta a világ legjobban kereső focistájáról beszélünk, ne csináljunk már úgy, mintha neki ez anyagi áldozatokkal járna, hogy itt játszik. CR egyszer kapott az utóbbi időben jobb szerződést, erre Messiét pár hónapon belül rögtön megemelték, pedig akkor még csak annyira jól se játszott - 13/14. Persze lehet a PSG 23 milliót adna neki nettóba, de itt is bőven jó dolga van, nem mondanám ezt részéről áldozatnak, hogy be kell érnie 20 millióval évente.. :roll:
Válasz küldése