Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
10
11%
Ambarabat
5
5%
Nico
25
27%
Más
34
37%
Nem hoznék senkit
17
19%
 
Szavazatok száma: 91
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2021.03.15. 12:41:25

Robi megy a kpra, mint minden szezon elején :mrgreen:
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5236
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2021.03.15. 12:40:03

"Gerard Romero szerint Emerson a nyártól a Barcelonát fogja erősíteni, azonban egy kisebb összeget kell fizetniük ezért a Betisnek a kontraktus alapján. Ha a vezetőség értékesíteni akarja majd a 22 éves jobb bekket az ár 50%-a az andalúz alakulatot illeti meg. (HúngaroBarça fb)

minek nekünk 3 jobbhátvéd?
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 7657
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2021.03.15. 10:46:07

fanbarca írta:
2021.03.15. 09:34:30
sansz írta:
2021.03.14. 23:58:07
Mellette,ha csak kicsit hatékonyabb Dembele és Trincao is több szerepet kap, akkor ...
Itt bukik a sztori sajnos. :lol: Nem hatékonyabbak ők ennél. Ők szélsők, fussanak, adjanak be. Nem ők kell megérkezzenek a kapu elé.

Griezmann meg tényleg jó mezőnymunkát végez, de nem ér évi 40 milliót. Max 10-et, itt a gond.
Azért ők tükörszélsők, mindkettőnek befelé áll a lába. Nekik nem a beadás a dolguk, hanem a Messi-Robben féle befelé húzás és lövés. Trincaonak pl. baloldalon kéne játszania, hogy beadogadhasson.
Trincao persze még be is érhet, láttunk rá jeleket, mielőtt jegelték.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3360
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2021.03.15. 09:59:49

sansz írta:
2021.03.14. 23:58:07

Ha Fati rendbe jön,akkor megvan a fiatal gólvágónk. Mellette,ha csak kicsit hatékonyabb Dembele és Trincao is több szerepet kap, akkor semmi értelme "kukázni". Nem szabadna így Messihez ragaszkodni. Mellesleg Grizes nem való hozzánk (szerintem Haaland se), de itt van és pár hónapja stabilan jól játszik. Január óta, ha nem is gólvágó, de a gólok nagyrészében kifejezetten fontos előkészítő szerepe volt. A PSG ellen pedig inkább középpályás szerepe volt, és nem volt rossz benne. Megérte az árát? Nem, de nagy küzdő, szimpatikus és már távolról se hasztalan. Agüero pedig zsákbamacska. Ha gólok nem jönnének, garantált,hogy nem tudna másként hasznos lenni. Ahelyett,hogy Laporta megborul, csak,hogy Messi maradjon, inkább a Messi pótlást kéne elkezdeni. Nem az öt évvel ezelőtti Messit kell keresni persze,mert olyan nem lesz.
Szerintem kell 9-es,attól függetlenül,hogy Fati tudja-e ott folytatni (és még tovább fejlődni) ahol abbahagyta,vagy sem. Ez a 3-5-2 Messivel és Dembelével tök oké,utóbbi pár meccsen azért jobbak voltunk,mint korábban. De inkább érzem ezt kényszerített változásnak,a sokat hibázó védelem miatt. Ha egészséges lenne Araujo és Piqué, akkor valszeg ugyan úgy 4-3-3-at játszanánk.

Agüero zsákbamacska,nem fiatal és valószínű évek óta túl van a csúcsán. Ráadásul úgy rémlik minden évben összeszed egy nagyobb sérülést,szóval ez sem jó jel. De figyelembe véve a helyzetünket,és azt,hogy nem csak 1 posztra kellene erősítés,szerintem igen is jó lehet az argentin. Én őszintén szólva előző nyáron már lecsaptam volna Cavanira is. És persze,nem övék a jövő,lehet már a jelen sem,de az meg irreális hogy mi Haalandért kezdjünk licitálni, mikor tele vagyunk fölös játékosokkal,magas fizuval( Umtiti, Pjanic,szerintem ide lehet venni Griezt és Coutinhot is ).
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2166
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2021.03.15. 09:34:30

sansz írta:
2021.03.14. 23:58:07
Mellette,ha csak kicsit hatékonyabb Dembele és Trincao is több szerepet kap, akkor ...
Itt bukik a sztori sajnos. :lol: Nem hatékonyabbak ők ennél. Ők szélsők, fussanak, adjanak be. Nem ők kell megérkezzenek a kapu elé.

Griezmann meg tényleg jó mezőnymunkát végez, de nem ér évi 40 milliót. Max 10-et, itt a gond.
més que un club
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 875
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.03.14. 23:58:07

Sinya22 írta:
2021.03.14. 17:55:03
corol írta:
2021.03.14. 17:30:12
Haverok vagy sem Aguero már kiégett volt klasszis, semmi szükség rá. Fiatal agilis játékosokkal kell szerződni.
Okés,melyik fiatal gólvágót tudjuk ingyen idehozni,alacsony fizuval? Értem én,hogy szép dolog az FM, csak ez a valóság,az pedig ott kezdődik,hogy bizony "kukáznunk" kell játékosokat,vagy akkor marad ez a keret jövőre is.
Ha Fati rendbe jön,akkor megvan a fiatal gólvágónk. Mellette,ha csak kicsit hatékonyabb Dembele és Trincao is több szerepet kap, akkor semmi értelme "kukázni". Nem szabadna így Messihez ragaszkodni. Mellesleg Grizes nem való hozzánk (szerintem Haaland se), de itt van és pár hónapja stabilan jól játszik. Január óta, ha nem is gólvágó, de a gólok nagyrészében kifejezetten fontos előkészítő szerepe volt. A PSG ellen pedig inkább középpályás szerepe volt, és nem volt rossz benne. Megérte az árát? Nem, de nagy küzdő, szimpatikus és már távolról se hasztalan. Agüero pedig zsákbamacska. Ha gólok nem jönnének, garantált,hogy nem tudna másként hasznos lenni. Ahelyett,hogy Laporta megborul, csak,hogy Messi maradjon, inkább a Messi pótlást kéne elkezdeni. Nem az öt évvel ezelőtti Messit kell keresni persze,mert olyan nem lesz.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2021.03.14. 21:11:10

LG írta:
2021.03.14. 18:02:18

3-5-2-ben szerintem megvagyunk 9-es nélkül. Én inkább Depayt választanám.
Kérdés, ki lesz az edző jövőre, és továbbra is preferálja-e a 3-5-2-t?
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 767
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.03.14. 20:18:18

Colladonak nyáron lejár a szerződése. Elengedjük ingyen, kipróbálás nélkül?
Gaillard
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2019.04.03. 06:01:56

2021.03.14. 20:05:46

Agüero egy gólzsák Griezmannhoz képest, csak van köztük majdnem 3 év korkülönbség.
Agüero a maga módján sokkal ösztönösebb csatár, olyan tulajdonságokkal, amivel születni kell és/vagy a grundon felszedni, nem véletlen a 300 feletti gólszám a pályafutásában úgy, hogy mindig nagyon erős bajnokságban játszott.

Griezmann egy nagyon jó iparos, aki amikor fizikálisan a csúcson tudott lenni, tényleg jó játékosnak számított, de valószínűleg ez már a múlt és most már nincs arányban a fizetése a teljesítménnyel, és emelett a Barcelona számára semmi olyant nem produkált - az alapvető hajtáson kívül - amiért szolidaritani kellene vele.
Mondjuk eleve az érte kiadott hatalmas pénzösszeg is már beteges dolog volt a visszatáncolását követően egy évvel, főleg ha addigra már az anyagi bázis is megrogyóban volt.

Az persze más kérdés, Griezmann nem hinném, hogy a jövőben sokkal többet fog letenni itt az asztalra, így mivel piacképesebb még a kora miatt és nagy a fizetése, talán ha jó feltételekkel el lehetne adni (amihez valljuk be Griezmman is kell, mert nem fog könnyen lemondani a brutál fizetéséről), akkor élni kell a lehetőséggel.
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 551
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2021.03.14. 19:34:24

Subinho írta:
2021.03.14. 18:48:08
Ez a Depay vagy Aguero Griez helyett téma:
Griezman fizujából mindkettő (még García) fizetése is kijönne..Aguero keres15-öt, Griez 40-et. Ha megadnánk neki 20-at, plusz Depay és García is 10-et kapna (egyik sem fog ennyit), már jobban járunk, mert 3 játékos, különböző posztokon. Szal ez nem is kérdés asszem.
Nagyobb probléma, hogy Griez nem fog elmenni....hülye lenne ennyi pénzért. Ennyit sehol nem kapna, főleg a teljesítményét látva...
Griezmant mindenképp el kellene adni,már csak a fizuja miatt is, 3 ember bére kijönne ebből... És ha Depay is jönne, akkor Dembelé is mehet máshova "felnőni".
Aguero régen jó volt, most a rutin, kreativitas jól jöhet, de megha ingyen is van, 10 fölötti fizut semmiképp sem adnek neki.
Pedri, Fati, Iliax, Araujo is biztos kap emelést ,
spórolni kell.
Remélem Laporta van olyan ügyes és tökös, hogy kiszórja, aki nem kell ide.
Az azért erdekes, hogy Koemannál messze Depay van Aguero előtt. Akkor most ő dönt, Laporta dönt? Marad, nem marad?
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 767
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2021.03.14. 19:30:10

Amíg Messi itt van, a csapatjáték rá épül. Ezért egész más fejjel kell keretet építeni ha megy, mint ha marad. Ha megy, Aguerot hiba leigazolni. Griz viszont - pénz ide, pénz oda - aligha ülne fel a lelátóra. Ha Koeman neki mondaná azt,amit Alenanak és Puignak, ő bizony menne.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3395
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.03.14. 19:01:15

Subinho írta:
2021.03.14. 18:48:08
Nagyobb probléma, hogy Griez nem fog elmenni....hülye lenne ennyi pénzért. Ennyit sehol nem kapna, főleg a teljesítményét látva...
Griezmant mindenképp el kellene adni,már csak a fizuja miatt is, 3 ember bére kijönne ebből... És ha Depay is jönne, akkor Dembelé is mehet máshova "felnőni".
Amíg körülményesen, kényelmesen és lassan építgetjük a támadásainkat, addig néhány átlövő mesterlövészen kívül kevesen tudnának rajtunk góllövésben segíteni
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2021.03.14. 18:52:24

LG írta:
2021.03.14. 18:02:18
Griezmann messze az argentin felett van. Ő BL, EB elődöntőket döntött el, VB győzelemben vállalt oroszlánrészt. Agüero ilyen szitukban teljesen felejthető volt. A Cityben is azt mondanám, hogy jó volt, de azért messze nem nyújtott kiemelkedőt.
már bocs, de a kutyát nem érdekli, hogy griezmann mit nyert meg mit csinált a válogatottban. Itt egy nagy nulla.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4185
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2021.03.14. 18:48:08

Ez a Depay vagy Aguero Griez helyett téma:
Griezman fizujából mindkettő (még García) fizetése is kijönne..Aguero keres15-öt, Griez 40-et. Ha megadnánk neki 20-at, plusz Depay és García is 10-et kapna (egyik sem fog ennyit), már jobban járunk, mert 3 játékos, különböző posztokon. Szal ez nem is kérdés asszem.
Nagyobb probléma, hogy Griez nem fog elmenni....hülye lenne ennyi pénzért. Ennyit sehol nem kapna, főleg a teljesítményét látva...
Griezmant mindenképp el kellene adni,már csak a fizuja miatt is, 3 ember bére kijönne ebből... És ha Depay is jönne, akkor Dembelé is mehet máshova "felnőni".
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3395
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.03.14. 18:28:57

davi10 írta:
2021.03.14. 18:09:24
Nekem az jön le egyelőre, hogy Messi megtartását előbbre helyezte Laporta Koeman kérésénél (ismét ennyit Koeman "szabad kezéről"). Pedig simán lehet, hogy Messi Agüero nélkül is maradna.
Aztán ki tudja, lehet mindkettő jön.
Aztán Messi mégis lelép :D
Szerintem is innen fúj a szél, de amennyiben Leo menni akar, nem Agüero fogja visszatartani, viszont Leo távozása esetén már kevésbé ördögtöl való az Agüero gondolat... :lol:
De mindenképp elhamarkodott sztori ez nekem, viszont Laporta nálunk többet tud.... :oops:
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2041
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2021.03.14. 18:27:20

LG írta:
2021.03.14. 18:02:18



.
Èn örülnék Agüeronak, Griezmannhoz képest előre lépés lenne, technikásabb, gólerősebb.
Márpedig azokhoz kell hasonlítani akik most itt vannak, és akik helyére érkezhet, adott esetben.
Egy dolog, hogy Griezmann nálunk teljesen vakon van, de ha megnézzük, azért a csúcs Griezmann messze az argentin felett van. Ő BL, EB elődöntőket döntött el, VB győzelemben vállalt oroszlánrészt. Agüero ilyen szitukban teljesen felejthető volt. A Cityben is azt mondanám, hogy jó volt, de azért messze nem nyújtott kiemelkedőt.
a csúcs Agüero és a csúcs Griezmann minimun döntetlen. és kimondtad a lényeget: Nálunk.
Agüero több mit 200 gólt lőtt a Cityben. Igen már lefelé ivel a pályafutása, de Grizinek is. csak mondjuk az argentin 15 milliót keres a francia meg 40 et. Jelen helyzetünkben ez nem mindegy. 2 évre inkább Agüero mint a copfos francia szépfiú, aki olyan mintha pályán se lenne sokszor.
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6775
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.03.14. 18:09:24

Én nagyon bírom Agüero-t, 2014-ben simán őt hoztam volna Suarez helyett és nekem régi vágyam volt nálunk látni, Fifába is sokszor elhoztam.
Viszont hiába jönne ingyen, egyáltalán nem vagyok meggyőződve róla, hogy jobb választás lenne, mint a 27 éves Depay, aki 2. a francia góllövőlistán. Oké, hogy Ő nem klasszikus 9-es, de Ő kifejezetten Koeman kérése, fiatalabb és kevésbé sérülékeny.
3-5-2-ben pedig szerintem Depay jobban is működhetne.

Nekem az jön le egyelőre, hogy Messi megtartását előbbre helyezte Laporta Koeman kérésénél (ismét ennyit Koeman "szabad kezéről"). Pedig simán lehet, hogy Messi Agüero nélkül is maradna.
Aztán ki tudja, lehet mindkettő jön.
Aztán Messi mégis lelép :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1274
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2021.03.14. 18:08:39

En bírom Aguerot csak ne kéz a kézbe setalgassanak Messivel :-)
——————————————-
A BL győztes csapatom :-)
....................Ter Stegen.............
———— Arajuo —————Alaba
Dest—————De Jong —————Alba
———Wijnaldum ————Pedri————
Messi————-Aguero ———Ansu Fati

Vagy
———————Tér Stegen———————-
—————-Arajuo —— Alaba——————-
Roberto———————————————Alba
————————-De Jong ————————-
Messi——Pedri———— Coutinho—— Fati
—————————Aguero—————————


Coutinho , Dembele , Moriba, S Roberto, Pique,Trincao, Mingueza, Lenglet
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21304
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.03.14. 18:02:18

Cseri írta:
2021.03.14. 15:34:38
Agüero, ha igaz, amit írnak nagy fogás lehet. Jobban örülnék neki, mint Depaynak, aki nem is középcsatár. Kérdés, hogy a sérülések mennyire viselték meg, ill. azokból, hogyan sikerült a felépülése. Ritkán termel 20 gól alatt.
Valószínűleg most zsinórban másodszor is 20 gól alatt fog maradni. Ebből is látszik, hogy lefelé ível már az ő pályafutása. 3-5-2-ben szerintem megvagyunk 9-es nélkül. Én inkább Depayt választanám.
Èn örülnék Agüeronak, Griezmannhoz képest előre lépés lenne, technikásabb, gólerősebb.
Márpedig azokhoz kell hasonlítani akik most itt vannak, és akik helyére érkezhet, adott esetben.
Egy dolog, hogy Griezmann nálunk teljesen vakon van, de ha megnézzük, azért a csúcs Griezmann messze az argentin felett van. Ő BL, EB elődöntőket döntött el, VB győzelemben vállalt oroszlánrészt. Agüero ilyen szitukban teljesen felejthető volt. A Cityben is azt mondanám, hogy jó volt, de azért messze nem nyújtott kiemelkedőt.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára LG 2021.03.14. 18:11:04-kor.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3360
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2021.03.14. 17:55:03

corol írta:
2021.03.14. 17:30:12
Haverok vagy sem Aguero már kiégett volt klasszis, semmi szükség rá. Fiatal agilis játékosokkal kell szerződni.
Okés,melyik fiatal gólvágót tudjuk ingyen idehozni,alacsony fizuval? Értem én,hogy szép dolog az FM, csak ez a valóság,az pedig ott kezdődik,hogy bizony "kukáznunk" kell játékosokat,vagy akkor marad ez a keret jövőre is.
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2021.03.14. 17:30:12

Haverok vagy sem Aguero már kiégett volt klasszis, semmi szükség rá. Fiatal agilis játékosokkal kell szerződni.
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 755
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2021.03.14. 17:09:20

Gólok tekintetében szerintem be fog válni ez az Agüero csávó egy-két évre. Azt viszont nem vágom, hogy most akkor ő gyorsabb-e, mint Suarez? Most akkor tiszta erőből fiatalítunk, vagy mégse? :D
Gaillard
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2019.04.03. 06:01:56

2021.03.14. 16:30:32

Pontosan így van, Messi és Busi esetleges egyszerre történő kiesése (távozása) jelentősen megfogná a fineszes előre játékot, azaz totál más focira lenne utána szükség, hogy kompenzálódjon ez a faktor.

Pedriben megvan a játékintelligencia, ám azért még egy hasonló játékosra szükség lenne hosszabb távon.
"Jó munkásnak" (két tüdőnek) adott de Jong és Moriba, akik emellett nem is csak egy cséphadarók, viszont Pedrin kívül kellene még egy kulcspasszokat is jelentős számban szállítani tudó középpályás. Puig akár erre jó is lehetne, de kérdés, hogy ha Koeman marad és további egy évig jegeli, akkor képes lesz-e valaha is bejátszani magát.
Szerintem, ha Xavi Simons tudta volna, hogy így alakulnak itt a dolgok, akkor lehet, hogy következő évben jöhetett volna fel a kerethez, de ez már csak történelem.

Busi őket még ki tudná egészíteni max. két szezon erejéig, de Pjanic szerintem ide totál felesleges a következő szezontól az eddig látottak alapján.
Paulinho, Vidal után a sort folytathatná Wijnaldum, ha jó feltételekkel megszerezhető, mert lehet, hogy most csak ez a realitás.


MatyiG írta:
2021.03.14. 13:59:44
Bőven túlzás, amit írtok. Géza előrefelé ad annyit, mint Busi? :D Elég sok labdakihozatal és támadás halna el Gézán azért, mert kétszer annyi idő és labdaérintés kell neki, mint az öregnek.

Még Pjanic is túl lassan játszik, nem véletlenül nem tudta kiszorítani.
Ő akkor jó, ha másik 2-3 ember vedekezik mellette.
Nem, akkor jó, amikor van mellette két ember, aki tudja, hogy hová kell mozogni és jól helyezkedik.
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2041
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2021.03.14. 16:26:27

Èn örülnék Agüeronak, Griezmannhoz képest előre lépés lenne, technikásabb, gólerősebb.
Márpedig azokhoz kell hasonlítani akik most itt vannak, és akik helyére érkezhet, adott esetben.
Ez pedig Grizi vagy Braithwaite. Szoval jelenleg nekünk erősítés lenne az argentin. Messivel való kapcsolata ide vagy oda.
Ha még mellé jönne egy ígéretes fiatal csatár, mondjuk Isak, úgy hogy Grizi és Braithwaite távozik, szerintem tök jók lennénk.
Haaland ha jön, szurkolok neki, de nekem valahogy nem szimpi. Nem mennék érte 100 milliókért.
Kép
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3395
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.03.14. 15:58:11

Vállalva az elhamarkodott véleménynyilvánítás kockázatát, nekem ez az Agüero sztori inkább tűnik cselekvési kényszer szülte pótcselekvésnek, sem mint megfontolt jövőkép tervezésnek. Hasznosabbnak gondolnám csendben vészmegoldásként talonban tartani és ha másképp már nem alakulhatna, utolsó pillanatban előjönni ezzel.
Válasz küldése