Leo Messi

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Ha lenne rá lehetőség, visszahoznád?

Igen, még tudna adni a csapatnak
66
46%
Nem, tovább kell lépni
79
54%
 
Szavazatok száma: 145
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2012.02.02. 10:26:12

zsírosdeszka írta:Messi rendre rosszul rúgja. Félmagasan, nem nagy erővel. Akkor már inkább lőné laposan, oda nehéz leérni. Ezt járási 2-be se nézik jó szemmel. Szerintem mikor oda kerül a sor akkor lőhetné más is, aki higgadtabb (mint anno Hierro). De nem fogja, mert utól kell érni Ronaldót a góllövőlistán. Tudom tegnap kupa meccs volt de akkor is. A Realba is ezért lövi Ronaldo mindig, még véletlenül se engedne oda mást, viszont ő nagyobb erővel jobban lövi meg azokat. Ez egy észrevétel volt, nem kell vele egyet érteni. Régen az lőtte a csapatból aki a legjobban végezte el, most meg 1-1 sztár miatt nem az lövi akinek kellene. Lásd Ronaldo szabadrúgásai. Lőhetné Xabi, DiMaria, Özil stb. de akkor sem lehet, mert neki kell a gól. Valahogy ezt érzem Messinél is. Azért önzőzik mostanába, ha nem vennétek észre. Mindig húzóembere a csapatnak, csak mostanság sokszor miatta volt pontvesztésetek. Roninál is éreztem néhány meccsen, hogy előny lenne ha néha a padon ülne.
Igazad van, viszont nekünk előtte volt az a rendszer amikor váltogatták egymást Eto'o-val, utóbbi sem volt egy higgadt végrehajtó, lásd kimaradt tizi a klasszikuson.

Ronaldonál észrevehető a fejlődés, szerencséje van a 08-s Bl cím nem úszott el a két kimaradt tizin, Madridban ugyebár 1 maradt ki, de a kipattanót bekotorta valaki.

Sétálva nem lehet elindulni, hogy majd elgurítom valahová, Ronaldo úgy lövi hogy azt senki sem szedné ki. Ráadásul ő mentálisan erős ezekben a pillanatokban.
Kép
"Azért mert valaki hibázott nem a futballt kellene megbüntetni.
Hibáztam és megfizettem érte. De a labda nem lett mocskos."- Maradona
Avatar
zsírosdeszka
A Madridista
Hozzászólások: 293
Csatlakozott: 2010.04.29. 12:52:02
Tartózkodási hely: Madrid, Santiago Bernabeu stadion

2012.02.02. 10:15:26

Messi rendre rosszul rúgja. Félmagasan, nem nagy erővel. Akkor már inkább lőné laposan, oda nehéz leérni. Ezt járási 2-be se nézik jó szemmel. Szerintem mikor oda kerül a sor akkor lőhetné más is, aki higgadtabb (mint anno Hierro). De nem fogja, mert utól kell érni Ronaldót a góllövőlistán. Tudom tegnap kupa meccs volt de akkor is. A Realba is ezért lövi Ronaldo mindig, még véletlenül se engedne oda mást, viszont ő nagyobb erővel jobban lövi meg azokat. Ez egy észrevétel volt, nem kell vele egyet érteni. Régen az lőtte a csapatból aki a legjobban végezte el, most meg 1-1 sztár miatt nem az lövi akinek kellene. Lásd Ronaldo szabadrúgásai. Lőhetné Xabi, DiMaria, Özil stb. de akkor sem lehet, mert neki kell a gól. Valahogy ezt érzem Messinél is. Azért önzőzik mostanába, ha nem vennétek észre. Mindig húzóembere a csapatnak, csak mostanság sokszor miatta volt pontvesztésetek. Roninál is éreztem néhány meccsen, hogy előny lenne ha néha a padon ülne.
"A XX. század legjobb csapata"
De las glorias deportivas, que campean por Espańa
va el Madrid con su bandera, limpia y blanca que no empańa.
Kép
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2012.02.02. 09:43:44

Ahogy a nagykönyvbe is le van írva: tizenegyest nem lehet védeni, csak rosszul rúgni !!
Messinek nem tett jót a 3 aranylabda. Nem fáradt el fejbe, csak elkezdett flegmán játszani, ami ilyen szinten visszaüt. Reméljük ez a kihagyott tizi kicsit visszazökkenti.
Azt a tábort erősítem, akik letennék 1-2 meccsre a padra, de sajna ez is visszaüthetne, mert amilyen nagy arc lett mostanában, lehet megsértődne, mint 1 kis gyerek.
Ronaldo már kezdi kinőni ezt a rossz viselkedést, Messi meg most esik bele :(
mindorokke_barca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2008.02.10. 10:48:21

2012.02.02. 09:34:31

Az a tizenegyes lett jól rúgva amiből gól lett.Amiből meg nem az rosszul lett rúgva szerintem ennyire egyszerű.
Ne haragudj Bányász de ez elég nagy butaság, nem lehet így leegyszerűsíteni, mert akkor mondhatnád, hogy az a jó szabadrúgás vagy az a jó bármilyen lövés amiből gól lesz tökmind1, hogy megpattant vagy 5emberen mert különben a kapu közelébe sem ment volna.

Az a jó 11-es amikor esélyt sem ad a kapusnak.. A büntetőt 11 méterről rúgják egy több mint 7 méteres kapuba, nem lehet jól védeni csak rosszul rúgni. És még csak tökéletes sem kell legyen a lövés ahhoz, hogy esélytelen maradjon a kapus, egyszerűen olyan közelről rúgják, hogy egy jól meglőtt 11-est fizikailag képtelenség megfogni.

Erre jön Messi a flegma sétálgatásával és 50% esélyt ad a kapusnak. Ha az eltalálja az oldalt már ki is védte. Ha pedig azt vesszük, hogy legtöbbször balra rúgja így az 50% mégtöbb.

Tökéletes példa a Milan elleni nevetséges szituáció a sárgalappal. A szokásos koreográfia, séta a labdáig, lőné a kapu bal oldalába, de Abbiati elmozdult arra így ideje már nem volt jobbra lőni, megtorpant a lövés pillanatában és jöhetett is a sárga. Az ismétlésnél pedig nekifutott és bebikázta, a bal alsóba. Nem volt tökéletesen ellőve, mégsem volt esélye Abbiatinak megfogni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára mindorokke_barca 2012.02.02. 10:25:56-kor.
Avatar
N7
Jugador del Barça
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2011.01.22. 23:14:56
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.02.02. 08:29:54

zsírosdeszka írta:Azért lövi ő a tizit, mert Ronaldo miatt frusztrált egy kicsit. De Ronaldo jobban lövi.

ííígeen pont ígyvan!
bázm*eg ez vmi vicc?
20tek
Jugador del Barça
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2008.08.13. 14:52:03

2012.02.02. 07:27:16

zsírosdeszka írta:Azért lövi ő a tizit, mert Ronaldo miatt frusztrált egy kicsit. De Ronaldo jobban lövi.
Köszönjük. ez igazán nagy meglátás, doktúr úr! Esteleg még valami?
Alexander Mahone
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2011.12.10. 18:48:57
Tartózkodási hely: Abu-Dhabi

2012.02.02. 07:06:34

És szerintetek, mit tenne az önbizalmával ha most Guardiola leültetné a kispadra, Jézusom... Ilyenek meg se fordulnak a fejetekben. Figyeljétek meg, hogy Pep dícsérni fogja Messit, mert az a hozzáállás sokkal célravezetőbb, mint lefikázni. Ja tudom, a ti meglátásaitok jobbak...
"Akár azt gondolod képes vagy képtelen vagy rá, igazad van."
Avatar
zsírosdeszka
A Madridista
Hozzászólások: 293
Csatlakozott: 2010.04.29. 12:52:02
Tartózkodási hely: Madrid, Santiago Bernabeu stadion

2012.02.02. 06:24:56

Azért lövi ő a tizit, mert Ronaldo miatt frusztrált egy kicsit. De Ronaldo jobban lövi.
"A XX. század legjobb csapata"
De las glorias deportivas, que campean por Espańa
va el Madrid con su bandera, limpia y blanca que no empańa.
Kép
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2012.02.02. 01:20:42

voltak már neki ilyen hullámvölgyei, ne aggódjon senki, össze fogja kapni magát, szerintem már be fog találni a sociedad ellen is.

alexisnek szép gólpasszt adott, kár, hogy les volt, viszont az alvesnek adott labda az tényleg nagyszerű volt, sajnos ugye kapufa lett.

nekem sem tetszik, amit látok tőle, de idén is emlékszek olyanra, mikor nem ment neki, és szinte csak fék volt...aztán hip-hop 2 meccsen belül újra az igazi messit láttuk...le lehetne ülteni, de az akkor lenne jó, ha lenne villa, pedro, esetleg afellay...a támadóink nagy része sérült, így is cesc játszik támadót, aki ugye alapból nem is volt az :(
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2012.02.02. 00:42:56

Bányász írta:A 11est be kell lőni.Ennyi a szabály.
értem, akkor ha kihagyja a tizit, akkor sárga lapot kap? :)

Egyszerűen Messi tojik rá, hogy betalál -e vagy nem... Nem elégé változatosan lövi a 11eseket...
KépKép
Avatar
Bányász
Rendfenntartó - moderátor
Hozzászólások: 3345
Csatlakozott: 2007.12.07. 21:34:15
Tartózkodási hely: Neverland

2012.02.01. 23:59:58

sjd írta:
Bányász írta:Ha 100ból 100szor begurítja középre akkor rosszul lőtte?Nem hiszem...
De, 100ból 100szor rosszul lőtte, és egy szava nem lehetne, ha 100ból 100szor röhögve dekázik vele 3at a kapus, mielőtt megfogja.
Tehát akkor csak az a jó tizi ami be van verve a felsőbe?Ami laposan be van gurítva az rossz mert megfoghatja a kapus?Az mindegy is,h gól...

Ha meg rúgok egy olyat amit esélye sincs elcsípni a kapusnak de eltrafálom a lécet akkor végülis jól rúgtam?Mindegy,h kihagytam de legalább jól rúgtam.

Az a tizenegyes lett jól rúgva amiből gól lett.Amiből meg nem az rosszul lett rúgva szerintem ennyire egyszerű.
Kép
"Akinek rózsaszín a világ az hazug,aki mindent imád nem látta még úgy a tengert ha zúg..."

"A szívem a Barçában van, és egy nap ismét magamra öltöm majd ezt a mezt." Yaya Toure
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.02.01. 23:52:43

Bányász írta:Ha 100ból 100szor begurítja középre akkor rosszul lőtte?Nem hiszem...
De, 100ból 100szor rosszul lőtte, és egy szava nem lehetne, ha 100ból 100szor röhögve dekázik vele 3at a kapus, mielőtt megfogja. Be kellett volna bikázni a sarokba v szélre helyezni, és akkor tuti nem üti ki Alves.
(Arról ne is beszéljünk, hogy ez a Diego Alves a spanyol bajnokság messze legjobb 11es védési mutatójával áll, szóval legalább kicsit állíthatta volna Messi kihívás elé őt)
Őszintén szólva én még egyetlen 11est nem láttam Messitől, ami indokolná, hogy miért ő rúgja, mindig laposan, vmelyik oldal közepére teszi, de ha kapus érzi az oldalt, akkor tuti a védés. Ezzel szemben Villa, Cesc már rúgott olyat, amit akkor sem tudott kivédeni a kapus, ha eltalálta az irányt.

Odateheti ezt a tizit mindenesetre a első félideji teljesítménye mellé, de a másodikban legalább hozta az elvárhatót (btw megint volt egyszer egy olyan, hogy Fabregas szinte az utolsó embertől vette el a labdát és nem tudta Leo-t kiugratni, mert még sétált visszafelé)
Avatar
Bányász
Rendfenntartó - moderátor
Hozzászólások: 3345
Csatlakozott: 2007.12.07. 21:34:15
Tartózkodási hely: Neverland

2012.02.01. 23:26:24

Ilúvatar írta: A foci csapatjáték, nem egyéni játék vazzeh... Ráadásul mikor jön rá Messi hogy a 11esnél nem kéne mindig a kapu jobb oldali részére lőni, mert az egész világ tudja hogy mindig odalövi.... Kapusok nem hülyék, ők is tudják... És nem erőtlenül kell lőni a 11est...

így kéne lőni a 11est: http://www.youtube.com/watch?v=2Jfu50aRZF8

vagy így: http://www.youtube.com/watch?v=C-UnIxloRJc
A 11est be kell lőni.Ennyi a szabály.Arra vonatkozóan nincs előírás,h hogyan kell lőni,erősen,gyengén,magasan,laposan.Ha 100ból 100szor begurítja középre akkor rosszul lőtte?Nem hiszem...
Kép
"Akinek rózsaszín a világ az hazug,aki mindent imád nem látta még úgy a tengert ha zúg..."

"A szívem a Barçában van, és egy nap ismét magamra öltöm majd ezt a mezt." Yaya Toure
Avatar
N7
Jugador del Barça
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2011.01.22. 23:14:56
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.02.01. 23:20:35

Varga írta:
Alexander Mahone írta:Ugyanazok az emberek húzzák le, akik a következő meccsen elélveznek ha 3 vagy 4 gólt lő 20 perc alatt. Neki si elhet rossz napja, nem? Vagy arra nem gondoltatok, hogy ha ő nem lenne, akkor most pihenhettünk volna, mint a Madrid?

Olyan szánalmas a hozzáállásotok, hogy az undorító. Ha már nem van egy gyengébb hete, kikezditek mint dögöt a keselyű bmeg.
... Nem tudom hányszor kell elmondani még, de szerintem itt senkinek sem(nekem biztos nem) az a baja h nem nyerte meg nekünk a meccset, nem nyújtotta legjobbját stb., csak az, hogy hamár helyzetben nem passzol hanem inkább elönzőzi, akkor miért nem képes futni az elvesztett labdáért?

Igen én is így vagyok vele:) Messi a világ legjobbja és igenis vannak vele szemben elvárásaink:) Mindenkinek van rossz hete,bizony van de Messinek 1 hónapja tart! Nem baj,mert semmi nem úszott még el(sztem a bajnokság sem),DE rengetek a sérült és pontosan az ő posztjánál vannak a hiányzók(Ini,Villa,Afellay,Pedrito),ha fáradt mondja Pepnek vagy én nem értem ő miért nem padozik soha?! Azaz igazság,hogy most minden játékoshoz lehetne írni pár "rossz" dolgot,de itt rengetegen azt a David Villát támadták,aki oké.nem ment neki a játék,de oda tette magát és küzdött,hajtott és Pedro is ugyanez,Messinél viszont séta,meg nem passzolok...Nem lehet mindig mindent elnézni neki! ETTŐL FÜGGETLENÜL MESSI ZSENIÁLIS ÉS SOK ÖRÖMTELI PILLANATOT FOG MÉG OKOZNI NEKÜNK!!!:) Várom a májust,hogy visszatérjen minden sérült beleértve Villát is:))
Avatar
tri_campeones
Jugador del Barça
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2011.09.08. 09:07:46
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.02.01. 23:18:01

Mendieta, Shearer
valakinek mondd ez a 2 név valamit? :twisted:
Pavel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1688
Csatlakozott: 2006.05.23. 20:57:21
Tartózkodási hely: Budapest

2012.02.01. 23:17:25

Szerintem azért hagyja ki a tiziket, hogy a Ronaldo fanok ne tudják azt mondani, hogy Messi is csak tiziből lődözi a gólokat.
Viccet félretéve. Az elmúlt három meccsen nem sok mindent csinált. Magához képest most nagyon maga alatt van, de ahogy már írtam nem szeretnék annak a csapatnak a helyében lenni aki ellen leveti ezt az átkot magáról.
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2012.02.01. 23:11:50

Stalkyard írta:És ha figyelmesen olvasnál, nem a teljesítményét fikázza a többség, hanem a hozzáállását. az meg egyedül csak rajta múlik.
ezt emelném ki.

A foci csapatjáték, nem egyéni játék vazzeh... Ráadásul mikor jön rá Messi hogy a 11esnél nem kéne mindig a kapu jobb oldali részére lőni, mert az egész világ tudja hogy mindig odalövi.... Kapusok nem hülyék, ők is tudják... És nem erőtlenül kell lőni a 11est...

így kéne lőni a 11est: http://www.youtube.com/watch?v=2Jfu50aRZF8

vagy így: http://www.youtube.com/watch?v=C-UnIxloRJc
KépKép
Avatar
Varga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 866
Csatlakozott: 2007.07.28. 09:24:35

2012.02.01. 23:08:39

Alexander Mahone írta:Ugyanazok az emberek húzzák le, akik a következő meccsen elélveznek ha 3 vagy 4 gólt lő 20 perc alatt. Neki si elhet rossz napja, nem? Vagy arra nem gondoltatok, hogy ha ő nem lenne, akkor most pihenhettünk volna, mint a Madrid?

Olyan szánalmas a hozzáállásotok, hogy az undorító. Ha már nem van egy gyengébb hete, kikezditek mint dögöt a keselyű bmeg.
... Nem tudom hányszor kell elmondani még, de szerintem itt senkinek sem(nekem biztos nem) az a baja h nem nyerte meg nekünk a meccset, nem nyújtotta legjobbját stb., csak az, hogy hamár helyzetben nem passzol hanem inkább elönzőzi, akkor miért nem képes futni az elvesztett labdáért?
Kép
Devid16
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 275
Csatlakozott: 2008.05.08. 08:32:50
Tartózkodási hely: Kaposvár, Győr

2012.02.01. 23:08:29

"Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!"
Valahogy ez jutott egyből eszembe. :roll:
dak900
Jugador del Barça
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2010.11.13. 12:10:53

2012.02.01. 23:04:54

Most látom, hogy kihagyott 1 tizit...hihetetlen. :roll: Én is osztom azoknak a véleményét, akik szerint padoznia kéne!! Talán az segítene neki... :?
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2012.02.01. 23:04:24

Alexander Mahone írta:Ugyanazok az emberek húzzák le, akik a következő meccsen elélveznek ha 3 vagy 4 gólt lő 20 perc alatt. Neki si elhet rossz napja, nem? Vagy arra nem gondoltatok, hogy ha ő nem lenne, akkor most pihenhettünk volna, mint a Madrid?

Olyan szánalmas a hozzáállásotok, hogy az undorító. Ha már nem van egy gyengébb hete, kikezditek mint dögöt a keselyű bmeg.
Hát bocsáss meg hogy magasak az elvárásaink a világ legjobb játékosával szemben, aki idén kapta meg a harmadik aranylabdát. És ha figyelmesen olvasnál, nem a teljesítményét fikázza a többség, hanem a hozzáállását. az meg egyedül csak rajta múlik. Az meg a másik, hogy bocsánatot kérek, hogy kritizálni merem egy ilyen meccs után, mint a mai...
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Alexander Mahone
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2011.12.10. 18:48:57
Tartózkodási hely: Abu-Dhabi

2012.02.01. 23:01:36

Ugyanazok az emberek húzzák le, akik a következő meccsen elélveznek ha 3 vagy 4 gólt lő 20 perc alatt. Neki si elhet rossz napja, nem? Vagy arra nem gondoltatok, hogy ha ő nem lenne, akkor most pihenhettünk volna, mint a Madrid?

Olyan szánalmas a hozzáállásotok, hogy az undorító. Ha már nem van egy gyengébb hete, kikezditek mint dögöt a keselyű bmeg.
"Akár azt gondolod képes vagy képtelen vagy rá, igazad van."
Avatar
Rezi Torres
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 348
Csatlakozott: 2008.07.07. 12:54:09

2012.02.01. 23:00:44

Remélem többet nem kell hallgatnom hogy Cr hány gólt rúgott tiziből!!!!!
Flegmán rúgta rosszul rúgta én is megfogtam volna!!!:D
Otthon gurít 3at döntőbe 2t és no problem
Barcelona:Egy város,egy csapat, egy szerelem egy ÉLET!!!
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2012.02.01. 22:59:02

Mai produkciója meg se közelíti a kutyafingot.

Padoznia kell a következő 2 meccsen, magasról teszek rá hogy 3x aranylabdás. Az ő hozzáállását nem tudom elfogadni. Önző és akaratlan... ezek után mit csodálkozik, hogy miért nem megy neki....
KépKép
Avatar
tri_campeones
Jugador del Barça
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2011.09.08. 09:07:46
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.02.01. 22:56:17

Messinek szólhatott volna valaki hogy lehet passzolni is :evil:
Válasz küldése