Fc Barcelona - A Hátország

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
kabekabe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1117
Csatlakozott: 2008.07.19. 21:40:31

2009.06.26. 23:36:47

piton írta:Lehet h egyszerű lesz a válasz a következő kérdésemre, de nagyon kíváncsi vagyok rá,mivel én nem tudom.:D
Szóval az FC Barcelona kinek a tulajdonában van???? Laporta(ezt kétlem), az állam, az önkormányzat??? Vagy vmi részvényesek kezében van??? :roll:
A Sociók(támogatók) kezében. Ők fizetnek tagdíjat, ezért olcsóbban vehetnek jegyet, szavazhatnak...
Avatar
piton
Capitá del Barça
Hozzászólások: 551
Csatlakozott: 2008.10.07. 15:33:49
Tartózkodási hely: Waitzen

2009.06.26. 23:27:55

Lehet h egyszerű lesz a válasz a következő kérdésemre, de nagyon kíváncsi vagyok rá,mivel én nem tudom.:D
Szóval az FC Barcelona kinek a tulajdonában van???? Laporta(ezt kétlem), az állam, az önkormányzat??? Vagy vmi részvényesek kezében van??? :roll:
Kép
Hattrick: Ádáz Pitonok
Avatar
alex27
Jugador del Barça
Hozzászólások: 201
Csatlakozott: 2005.02.08. 15:12:06

2009.06.25. 18:57:39

Egy újabb elismerés a fantasztikus Barcának!
http://sporthirado.hu/cikk-labdarugas-b ... soda-18437
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2009.06.25. 14:01:54

Az lehet nálunk többször volt telt ház az idény 2. felében, de az első felében az átlag nézőszám olyan 50'000 fő volt kb. Talán még cikk is volt, hogy az átlag nézőszám majd 20ezerrel kevesebb mint az elmúlt években.
Egyébként ez az adat nyilván csak a bajnoki mérkőzésekre vonatkozik. Nálunk még a kupa és a BL is hozzátett.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
mindorokke_barca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2008.02.10. 10:48:21

2009.06.25. 12:38:21

Jesszus... én nem értelek benneteket... és akkor mivan ha a Real meccsein többen voltak... Mi a fenéért kell mindenre ugrani ami velük kapcsolatos....?! Komolyan mondom lassan jobban foglalkoztat benneteket az hogy mit történik Real-al mint kedvenc csapatotokkal... Bármi alátámasztás nélkül pattogtok, hogy de lehetetlen, hogy többen voltak a meccseiken mint nálunk. Úgy kezdtük a szezont, hogy a Real két címet nyert zsinórban. mi meg két éve nem nyertünk semmit. Még jó, hogy többen járnak meccsre..... Gondolom az világos mindenkinek, hogy a legtöbben bérletesek akik kimennek meccsekre így hiába jöttek az eredmények szezon közben hétről hétre... sokaknak nem érte meg meccsenként külön jegyet venni.
Avatar
piton
Capitá del Barça
Hozzászólások: 551
Csatlakozott: 2008.10.07. 15:33:49
Tartózkodási hely: Waitzen

2009.06.25. 12:32:34

Az nso is mindent a külföldi pletyka lapoktól (marca és a több) vesz át. Saját forrásuk nincs,honnan lenne. :roll:
Kép
Hattrick: Ádáz Pitonok
Avatar
Ebdon Lake
Jugador del Barça
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2008.06.11. 18:08:32

2009.06.25. 12:25:00

Fernando írta:
socio66 írta:http://www.nemzetisport.hu/angolfoci/la ... 43040.html?
a camp nou volt tavaly európa harmadik leglátogatottabb stadionja!
szép teljesítmény!
A Realt nemértem, hogy előzhetett meg. MU-t igen. Ők végig versenyben voltak a bajnoki címért. Izgalmas volt, talán ezért mehettek ki többen.
Ez teljesen hülyeség. A Real meccsein biztos nem volt több ember.Például a Real utolsó meccsein alig volt néző. A Camp Nou pedig sokkal nagyobb. Nálunk legalább 4-szer volt teltház: Chelsea, Real, Villareal, Osasuna. Aztán ne kelljen mondanom még az Atletico, a Bayern, a Valencia, a Sevila és a Lyon elleni meccseket. Ezeken a meccseken megint legalább 80 ezren voltak. Míg a madridnál, ha jól emlékszem 2-szer volt teltház: ellenünk és a Liverpool elleni meccsen. Másrészt, pedig lassan az nso-t is tiltóra lehetne tenni. Akkora marhaságokat zagyválnak össze, a rengeteg kacsát is beleértve, hogy lassan a Marca-val foghatna kezet. Múltkor az egyik nso-s szerkesztőt meghívták a Zuhanyhíradóba. Hát égnek állt a hajam akkora állatságokat mondott. Sztem ennyit az a Nemzetisportról. Ha ilyen kacsákat akarsz olvasni akkor menj a topfocira, a pepsifocira és hasonlók.
Avatar
danko94
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2312
Csatlakozott: 2006.11.03. 19:41:06
Tartózkodási hely: Pécs

2009.06.25. 12:09:10

Fernando írta:A Realt nemértem, hogy előzhetett meg. MU-t igen. Ők végig versenyben voltak a bajnoki címért. Izgalmas volt, talán ezért mehettek ki többen.
Valszeg azért, mert mi az év elején játszottunk BL selejtezőt itt 56.768 nézõ volt és az első 3-4 hazai bajnokin sem volt több mint 70 ezer és ezek azért igen csak lehúzták az átlagot...
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8681
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2009.06.25. 11:54:32

socio66 írta:http://www.nemzetisport.hu/angolfoci/la ... 43040.html?
a camp nou volt tavaly európa harmadik leglátogatottabb stadionja!
szép teljesítmény!
A Realt nemértem, hogy előzhetett meg. MU-t igen. Ők végig versenyben voltak a bajnoki címért. Izgalmas volt, talán ezért mehettek ki többen.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
socio66

2009.06.25. 11:52:12

http://www.nemzetisport.hu/angolfoci/la ... 43040.html?
a camp nou volt tavaly európa harmadik leglátogatottabb stadionja!
szép teljesítmény!
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2009.06.11. 14:54:12

barcaloki írta:A Stadion fejlesztésének állapotáról vagy a tervről, hogy hogyan fog kinézni a Camp Nou keresnétek egy cikket?
Parancsolj: :)

Íme az Új Camp Nou: KATT IDE A CIKKHEZ (2007.szeptember 22.)

Valamint azóta két hír van róla:

Csúszik az "Új Camp Nou" projekt: KATT IDE A CIKKHEZ (2008. szeptember 2.)

Valamint egy rövidhír:
2008. szeptember 19-én az Eurobarca írta:Újabb problémák az új Camp Nou kapcsán
Nem lesz könnyű eljutni addig az új Camp Nou tervezése során, hogy minden engedély rendelkezésre áll, mivel újabb ellenlépések történtek a projekt ügyében. Barcelona Önkormányzata ugyanis más jellegű tervet mutatott most be a Miniestadi és területeinek újrahasznosítása ügyében, jelentős szeletet akar lakások és zöld terület számára is, a Barca szempontjából a fő problémát mégis az jelenti, hogy a tervezet szerint a klubnak további területeket kellene átengednie az anyagi ellentételezésért, mely elengedhetetlen az új Camp Nou megalkotásához. Az önkormányzat terveiben problémát jelent továbbá az, hogy az új Palau Blaugrana, tehát egy multi funkciós sportcsarnok nem található meg.
Valaki még valamit? :)
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
barcaloki
Jugador del Barça
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2007.08.22. 23:19:17

2009.06.11. 14:47:36

A Stadion fejlesztésének állapotáról vagy a tervről, hogy hogyan fog kinézni a Camp Nou keresnétek egy cikket?
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2009.06.11. 14:34:42

Ebdon Lake írta:Lehetséges, de úgy emlékszem, hogy tavaly nyár elején volt itt egy cikk am,i azt írta, hogy kb. 200 millió euró adósságunk volt és azt vitték le kb. 180-ra. Jó lenne, ha valamelyik szerkeztő betudná linkelni ezt a cikket.
A következőket találtam:
2006. július 26-án lett közölve itt az Eurobarcán, 2005/2006-os szezon mérlege:
KATT IDE A CIKKHEZ

2007. július 27-én lett ez közölve a 2006/2007-es szezon mérlege:
KATT IDE A CIKKHEZ

Megkeresem a következőt, a 2007/2008-asat is. Pill...

Meg is van:
2008. július 4-én lett közölve a 2007/2008-as szezon mérlege:
KATT IDE A CIKKHEZ

Ez pedig az idei évnek a félévi pénzügyi mérlege:
2009. február 26-án lett közölve:
KATT IDE A CIKKHEZ

Majd most július végén lesz az ezévi, tehát a 2008/2009-es pénzügyi mérleg nyilvánosságra hozatala. Remélem addig elég ennyi. :wink:

Na csumi.
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
Ebdon Lake
Jugador del Barça
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2008.06.11. 18:08:32

2009.06.11. 14:12:07

hau30 írta:
Ebdon Lake írta:Sziasztok. Meg tudnátok mondani, hogy mennyi a klub jelenlegi tartozása. Én úgy tudom, hogy tavaly olyan 180 millió euró körül volt.
Te most melyik klubbot kérdezed? Én úgy tudom a Barca kidellázta az összes hitelét.
Lehetséges, de úgy emlékszem, hogy tavaly nyár elején volt itt egy cikk am,i azt írta, hogy kb. 200 millió euró adósságunk volt és azt vitték le kb. 180-ra. Jó lenne, ha valamelyik szerkeztő betudná linkelni ezt a cikket.
hau30
Capitá del Barça
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2008.05.19. 19:31:35
Tartózkodási hely: Pécs

2009.06.11. 14:09:14

Ebdon Lake írta:Sziasztok. Meg tudnátok mondani, hogy mennyi a klub jelenlegi tartozása. Én úgy tudom, hogy tavaly olyan 180 millió euró körül volt.
Te most melyik klubbot kérdezed? Én úgy tudom a Barca kidellázta az összes hitelét.
Avatar
Ebdon Lake
Jugador del Barça
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2008.06.11. 18:08:32

2009.06.11. 14:05:38

Sziasztok. Meg tudnátok mondani, hogy mennyi a klub jelenlegi tartozása. Én úgy tudom, hogy tavaly olyan 180 millió euró körül volt.
Avatar
mrmonster
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1195
Csatlakozott: 2004.12.18. 13:54:14
Tartózkodási hely: Budapest XX. ker.

2009.06.04. 21:21:26

visca el barca írta:...
Nagyon jó irányban közelítetted meg a dolgot, szerintem is meghatározó volt a "Tricampeones" szezon sikerében a saját nevelések nagy száma a csapatban. Ez a követendő út. Megmerném kockáztatni, hogy Európa nagy sztárklubjai közül egyikben sem játszatták volna pl. Piquét a szezon elejétől fogva, s lám, világklasszis védő lett belőle (sztem). Pep meghúzta, bevált.
Legfeljebb annyit tennék hozzá, hogy ezek játékosok nem csak hogy a "mi fiaink", hanem egyúttal a világ legjobbjai is. A Xavi-Iniesta tengelyről Madridban is úgy beszélnek, hogy ez a csúcs. A többieket nem sorolom, úgyis leírtad már előttem.
Szóval, sokkal jobb egy csapat, ha nagyszerű saját nevelések adják a gerincet, s mellé jönnek a külföldi sztárok, a csapategység is sokkal jobb így, mert a hazaiak megadják az öltöző hangulatát, a csapat vázát, amire lehet építkezni... Az összevásárolt sztárcsapatok is sokmindent elérnek, de nézzük csak meg pl. az Intert, ahol elvétve van még olasz játékos is, mire jutnak a BL-ben évről évre...
Előre a TITOlusokért!
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2260
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2009.06.01. 23:50:16

visca el barca írta:...

Hát van mit mondani erre, nem értek tökéletesen mindennel egyet. :D A "tökéletes modellel" az a baj, hogy az tart mondjuk még 7 évig, aztán vége, ott lesz egy szakadás és akkor építhetünk megint csapatot nulláról? Ez nem szerencsés, főleg, hogy az évek elteltével lassulnak a játékosok, nem kéne úgy járni, mint ahogy a Milán járt, hogy az átlag életkor meghaladja a 30-t.


Úgy gondolom a folyamatos fiatalítás jobb megoldás, így talán egyszerre lehet jó a csapat, de sose lesz szakadás 2 időszak között, amikor hirtelen 8 játékost cserélünk le... Bízok benne, hogy egy-egy j
tékos mindig könnyedén be tud illeszkedni a mostani Barcába, ezzel az alapvető elvek és a játékstílus sem változna sokat, illetve az eredményesség is megmaradna.

Ezzel nem értek egyet, míg a játékos nevelés sikerességével kapcsolatban igazad van és ahogy elnézem a mostani fiatalokat, a jövő Barcájában is lesznek hatalmas sztárok, akik életükkel halálukkal a klubért lesznek. Még1 ok, hogy hozzuk a fiatalokat és ne "üljünk rá" egy jól működő csapatra. ;) Mindig van hova fejlődni, de ahhoz kell tenni valamit, nem szabad megijedni az esetleges nehezebb időszakoktól, főleg, ha ilyen játékosok jöhetnek csak a saját ifi csapatunkból, és akkor még a további tehetségek igazolását sem zárhatjuk ki.

Remélem elfogadható választ adtam neked ;) és hogy nem értelmeztem félre egy gondolatodat sem. :D

Szép napot mindenkinek!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2009.05.28. 12:28:59

érdekes dologról szeretnék itt eszmét cserélni, így a nagy, triplázós mámor közepette. nem tudom ez e a megfelelő topik, de valami olyan helyre akarta írni ami nem pörög annyira, és nem tűnik el a hozzászólás két perc múlva.

utlánpótlás, csapatépítés.

úgy érzem, hogy óriási "mákunk" van az utánpótlással, s a fiatalok beépítésével kapcsolatban. egy olyan dolog, amit nagyon jó időben kaptunk el, s ha mákunk van vele, egy jó 10 évet átfoghatunk vele...

hogy mire is gondolok:

vv, xavi, iniesta, messi, busq, bojan, piqué, puyol... mind-mind olyan játékosok akik 25 éves koruk előtt megmutatták, hogy klasszisok, bárhol megállnák a világban a helyüket. többségük ráadásul barca nevelés: tudják mit jelent a klub mezét viselni, nem csak szimpla zsoldosok. mert lehet egy játékos akármilyen jó, soha nem érezheti magáénak a klubbot amiben játszik ha nem ott nőtt fel.

ez az a dolog amiben rettentően elöl járunk a többi klubbal szemben. a saját nevelés és az elihvatottság. hiába van abramovics, hiában van berlusconi, hiába vannak galaktikusok, semmit nem érnek az ablakon kidobott pénzeikkel. egy essien soha nem fog úgy küzedeni a cselziért mint egy iniesta a barcáért.

mostanában eléggé el vagyok havazva, így nem tudok kellő figyelmet fordítani az utánpótlás játékosokra, így leírhatná valaki, aki tényleg tudja hogy mi a helyzet a barca b-ben, megvannak e már jövő xavijai és puyoljai?

óriási öröm számomra, hogy egy-két játékos már 22-23 éves korára világklasszisá érett. és ami fontos. nincs az a pénz amiért elmennének innen. ha megnézzünk máshol is van ilyen, de max 10 évente egy-két játékos. lásd maldinit, vagy éppen rault. de az, hogy nálunk egyszerre ott legyen egy vv, egy messi, egy xavi, puyol, vagy iniesta, na ez az ami minket különlegessé tesz.

más esetben ha egy klub elkapja a ritmust a saját nevelésű + vásárolt játékosokkal, akkor jó esetben van két-három jó éve.

nálunk úgy érzem ez a periódus már 3 talán 4 éve tart. és még hol vagyunk a végétől

vv 27 éves, még 10 jó lehet neki
puyol 31 éves, még 5 bőven benne van
piqué 22, még akár 15 (!) is benne lehet
xavi már "öreg" a 29 évével, még neki is van 5-6
iniesta 25 éves, egy jó 10-es neki is van
busq, messi, bojan a 20 elejét tapossák, egy 10-es ott van még előttük is

az olyan játékosokról akkor még nem is szóltam akik vásárolva lettek és hosszú távon számítanak rájuk: caceres 22, yaya és dani alves 26, eto'o 28...

ha 5 évig nem veszünk játékost is jók vagyunk... az idősebbeket és töltelékeket (húha de csúnya szó ez..) pedig bőven lehet pótolni utánpótlásból, vagy költségvetésből... 2 évente veszünk egy sztárt hiányposztra és jók vagyunk...

úgy vélem, valahol ez a tökéletes klub modell. emlékeztet egy kicsit az aranykorszakos ajaxra, mindössze annyi a különbség, hogy ott a modell sikerességének megtartás végett muszáj voltak eladni a játéosokat 2, max 3 év elteltével...


szeretném, ha egy páran bővebben is kifejtenétek véleményeteket a leírtakkal és a témával kapcsolat. kivancsi vagyok ti hogy látjátok ezt a dolgot

kicsit hosszú voltam, de ezt mindenképpen ki szerettem volna írni magamból!
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
alex27
Jugador del Barça
Hozzászólások: 201
Csatlakozott: 2005.02.08. 15:12:06

2009.04.10. 16:40:08

LG írta:
alex27 írta:A Forbes magazin közzétette szokásos éves toplistáját a világ 25 legértékesebb labdarúgócsapatáról. Ezen a blaugrana a 7. helyet foglalja el 960 millió dolláros értékkel.
Gondolom Barcelonát akartál irni, mert a blaugrana, az egy szin :wink:
LG kedvéért javítom: blaugrana-csapat :wink:
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21271
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2009.04.10. 16:21:01

Mi derül ki abból :?: A blaugrana az mezünk szine, blau kék, grana-gránátvörös.
House
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1548
Csatlakozott: 2007.10.14. 08:23:26
Tartózkodási hely: Budapest

2009.04.10. 15:59:27

Fecooo írta:
alex27 írta:A Forbes magazin közzétette szokásos éves toplistáját a világ 25 legértékesebb labdarúgócsapatáról. Ezen a blaugrana a 7. helyet foglalja el 960 millió dolláros értékkel.
ez egy nagyon előkelő hely...gondoljunk bele, h amelyik csapatok előrébb vannak, azok mind tele vannak mezreklámokkal...
a Barca-nál meg van az UNICEF-egyezség, amiért még a csapatunk fizet, ilyen nincs másik a világon... akkor van a MÉS-kezdeményezés (ha igaz, még van...)
büszke vagyok a csapatra!
mindenesetre még lehet MÉS-es cuccokat kapni, tehát valószínüleg van. :) dehát reálnál is van pl.. hát mi lehet az a BWIN felirat? jah az sportfogadás. :oops: :twisted: egyébként, teljesen igazad van, mi adományozunk inkább, mint abból is pénzt keresni. így tovább, Forca BARCA!

szerk.: http://images.google.fr/images?hl=fr&q= ... a=N&tab=wi ebből kiderül mi is az a blaugrana. :)
Történelem - 2008-2009
¡Gracias, Pep!
Kép
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2009.04.10. 15:53:54

alex27 írta:A Forbes magazin közzétette szokásos éves toplistáját a világ 25 legértékesebb labdarúgócsapatáról. Ezen a blaugrana a 7. helyet foglalja el 960 millió dolláros értékkel.
ez egy nagyon előkelő hely...gondoljunk bele, h amelyik csapatok előrébb vannak, azok mind tele vannak mezreklámokkal...
a Barca-nál meg van az UNICEF-egyezség, amiért még a csapatunk fizet, ilyen nincs másik a világon... akkor van a MÉS-kezdeményezés (ha igaz, még van...)
büszke vagyok a csapatra!

LG írta:
alex27 írta:A Forbes magazin közzétette szokásos éves toplistáját a világ 25 legértékesebb labdarúgócsapatáról. Ezen a blaugrana a 7. helyet foglalja el 960 millió dolláros értékkel.
Gondolom Barcelonát akartál irni, mert a blaugrana, az egy szin :wink:
a blaugrana sztem itt a becenevet jelenti ;)
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21271
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2009.04.10. 15:51:51

alex27 írta:A Forbes magazin közzétette szokásos éves toplistáját a világ 25 legértékesebb labdarúgócsapatáról. Ezen a blaugrana a 7. helyet foglalja el 960 millió dolláros értékkel.
Gondolom Barcelonát akartál irni, mert a blaugrana, az egy szin :wink:
Avatar
alex27
Jugador del Barça
Hozzászólások: 201
Csatlakozott: 2005.02.08. 15:12:06

2009.04.10. 15:48:49

A Forbes magazin közzétette szokásos éves toplistáját a világ 25 legértékesebb labdarúgócsapatáról. Ezen a blaugrana a 7. helyet foglalja el 960 millió dolláros értékkel.
Válasz küldése